Excelsior schoot in Rotterdam Zwart Wit-illusies aan flarden km DIPLOMA ZWEMMEN vm Puroldien+ Toeristische tips i i—Bé BURGERLIJKE STAND heel de huid Vrijdag 2 juli 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Ofschoon we vorige week in ons weekblad duidelijk naar voren hebben gebracht dat Excelsior in Rotterdam tegen Zwart Wit '28 in de strijd om de landstitel beslist niet kansloos zou zijn en in ieder geval een gelijkspel binnen het roodwitte bereik zou liggen, had niemand kunnen bevroeden dat de Rijssenaren op zo'n overtuigende wijze zouden zegevieren. Acte de presence Dieptepass Penalty Naar Spakenburg jjmj Uit een scrimmage voor het Zwart Wit- doel ontstond een ge vaarlijke situat Linksachter Heil erna kopte uiteindelijk de bal van de doellijn en bracht hiermee weer eniopluch ting bij de Rotter dammers. mm De 3-1 zege is zonder meer verdiend, al moet hier direct aan toegevoegd worden, dat Excelsior evengoed als Zwart Wit hachelijke momenten heetj beleefd. Wij trekken ech ter in deze korte nabeschouwing een objectieve analyse en dan moet geconcludeerd worden, dat de roodbaadjes terecht beslag legden op de puntjes. De wedstrijd, die werd bijgewoond door 3000 toeschouwers werd direct in een hoog tempo aangevangen. Beide teams had den moeite de zenuwen te bedwingen, zo dat de eerste acties voor niemand reden tot ongerustheid veroorzaakten. Na 10 minuten ging het geheel andere vormen aannemen. Na dat Zwart Wit via een combinatie Nieuwstra- ten - v.d. Knaap ver was doorgedrongen in de Rijssense veste, herhaalde zich dit even later aan de andere kant. Kappert en Nijland rukten in snel tempo op naar het heiligdom van international v.d. Laan. Op het kri tieke moment klaarde stopper v.d. Giessen de situatie evenwel meesterlijk. Excelsior had nu begrepen, dat ze voor de Rotterdam mers beslist niet behoefden te capituleren. De half spelers D. Nijland en G. Harbers gingen zich danig weren op het middenveld en voor zagen hun voorwaartsen met dieptepasses voldoende van munitie. In de 17e minuut gaf Excelsior op fraaie wijze acte de presence. Jan Wold, die goed naar „binnen" was gekomen bij een pass van Kappert, schudde enkele tegenstanders van zich af en vooraleer v.d. Laan wist wat er aan de hand was, deed een loeiend schot de touwen trillen. Ontmoedigd werden de Rotterdammei-s door deze „beauty" niet. Nieuwstraten c.s. tracht ten het spel te verplaatsen en met uitste kende combinaties trokken zij de roodwitte linies binnen. Succes was evenwel niet voor hun weggelegd. De roodwitte verdediging sloot als een bus en kwam de nood aan de man, dan assisteerden D. Nijland en Harbers de achterhoede, waardoor de Rotterdamse ac ties extra gecontroleerd werden. Door treuzelen van v.d. Knaap ging een goe de scorings-positie wel teloor voor Zwart wit, doch deze situaties konden aan de an dere kant ook aangetekend worden. Probeerde Zwart-Wit de Excelsior-grendel met de korte pass te openen, de Rijssenaren namen de nog immer gevaarlijke dieptepass ter hand en mede door het hoog opgevoerde tempo werd hierdoor een veel groter effect gesorteerd. Snelle rennen langs de lijn van Leussink en Wold, direct gevolgd door een voorzet, schiepen verwarde situaties in de Rotterdamse defensie. Excelsior had in dit stadium van overwicht de voorsprong kun nen vergroten. Op het juiste moment mankeer de evenwel de afwerking. Een „wippertje" over doelman v.d. Laan scheerde de boven kant van de lat en enkele fraaie saves van deze goaly bij schoten van Wold en Nijland ver dienen overigens wel vermelding. Het leek er op dat Excelsior de rust met een voorsprong zou ingaan, doch drie minuten voor de thee werd deze illusie de bodem in geslagen. Linksbinnen Klaassen, die snel door gebroken was aan de linkerkant van het doel. moest nog „afrekenen" met de rechtsback Dangremond. Een felle charge volgde en scheidsrechter Wey meende naar de witte stip te moeten wijzen. Terwijl v.d. Giessen uit deze strafschop de balans in evenwicht bracht (1-1), werd Dangremond per brancard naar de dokter gedragen. Gelukkig viel achteraf de blessure nogal mee, zij het dan ook dat deze speler wel even uitgeschakeld zal blijven. Na de doelwisseling ging H. Njjland, die de afwezige Van Vondel verving, rechtsachter spe len en completeerde Schuiterd de voorhoede. Zwart Wit, de reeds gedoodverfde titelhou der, zette direct alles op alles om de tegenstan der' op de knieën te krijgen, daarmede trach tend het vertrouwen van het Westen niet te beschamen In de goede zin van het woord werd het nu echt vechten voor de roodhemden. Een zoevend schot van Nieuwstraten vereiste alle capaciteiten van Leijendekker en even later knalde Oorebeek rakelings naast. Op waarlijk grootse wijze werd dit zware offensief door de Excelsior-ploeg doorstaan. Ontmoedigd droop Zwart-Wit af en zonder er gras over te laten groeien trok Rijssen nu ten aanval. Met open spel dienden onze plaatsge noten van repliek. Het was de beurt aan. goalie v.d. Laan om zijn capaciteiten De conditie van de Rijssenaren bleek mi duidelijk -beter. Jn technisch opzicht waren dq gastheren wel iets beter, doch alleen daarmede komt men er niet. Naast Leussink over rechts Van Elderen en kele malen te vlug af was geweest, kreeg de rechter-wing meer bewaking. Het hielp ech ter niet veel. De Rijssenaren roken de over winning en bleven aanvallend spelen. Bij een hoge voorzet van Leussink wist ,v. d. Laan niet voldoende in te grijpen en werd het leer opnieuw ingezet, nu over links door Schuiterd. Wold kopte over de geslagen doel man v.d. Laan in en juist op de valreep kon Nieuwstraten zijn keeperstalenten tonen: strafschop uiteraard. Zou Excelsior in dit kritieke stadium er in slagen geen fouten te maken? Rechtshalf D. Nijland kreeg de opdracht van aanvoerder- Baan het vonnis te voltrekken. Keihard ver dween het leer tussen de palen (1-2). Ruim 65 minuten waren er gespeeld. Zou Excelsior de vijandelijke acties kunnen blijven controleren? Enkele flinke doordrukkers van Zwart wit zetten tegen de met inzicht spe lende Excelsior-defensie geen zoden aan de dijk. De tijd draaide gestaag door en al werd Excelsior steeds gevaarlijker tot doelpunten kwam het niet. Tot dat 3 minuten voor tijd na goed voorbereidend werk van Harbers en D. Nijland, linksbinnen Kappert rechts buiten Leussink kon lanceren. Een solo volgde. Stopper v.d. Giessen werd omspeeld en meteen had ook doelman v.d. Laan het nakijken (1-3). De Excelsior-supporters hadden zich reeds verzameld en uit alle macht klonk het Rijs- sens volkslied. Dolgelukkig verlieten even later elf moegestreden Rijssense jongens de speelweide. Zij hadden het gepresteerd om in de schaduw van de machtige Feijenoord kuip Zwart Wit duidelijk op afstand te houden. Het gevaar bestaat uiteraard dat door de fraaie prestatie van vorige week de verwach tingen te hoog stijgen. Zaterdag a.s. moet Ex celsior n.l. het zware programma verder af werken. De Spakenburgse IJsselmeervogels zullen de Excelsioren ontvangen. Ongetwijfeld zal het Rijssense succes de Spakenburgers iets te zeggen hebben, het geen dan zal impliceren dat de IJsselmeer- kustbewoners geladen in het veld komen Dit is overigens ook wel bittere noodzaak voor hen. want bij een nederlaag zijn ze kans loos geworden voor de titel. Het wordt dus zonder twijfel een zware opgave voor roodwit daar in Spakenburg. Excelsior-spelers, strijd zaterdag weer met tomeloze energie en speel vrij uit. Slechts dan is een basis voor enig succes aanwezig! Succes! GEBOREN: Jan Nico Arend zv N Bruijns en A Poortman Esstraat.7, 21 jun; Jenneken Klazina dv J H Scharphof en J Baan, Nijverdalseweg 129, 22 jun; Berend Jan zv H Wessels en A Ehrenhard, Enterstraat 37, 23 jun; Petra Agnes dv N Brouwer en LI J Velsen Haarstraat 48, 22 jun; Frederika Wilhelmina Johanna dv K J Thar- ner en J A Agteresch, Elsenerstraat 16, 24 jun. Ondertrouwd: Gerrit Johannes Kraa, 26 j Rijssen, Walstraat 17 en Johanna Dirkje Lucina, Meeuwse 26 j Rijssen, Welleweg 2, 22 jun; Hendrikus Baan 26 j Rijssen LIagweg 36 en Dina Nijzink 21 j Rijssen, Hangerad 38, 23 jun; Hendrik Hiltjesdam, 25 j Wierden, Enter, Zwik- weg 18 en Arendina Johanna Scholman 24 j, Rijssen, Opbroekweg 7, 24 jun; Bernardus Hendrikus Franciscus Schothuis, 21 jaar, Almelo Ootmarsumsestraat 347 en Alber ta Wilhelmina Rensen 21 jaar, Rijssen Middel- dijk 6, 25 jun. Getrouwd: Jannes de Wilde 29 j en Aaltje Gerritdina Tij hof 22 j Rijssen, Enterstraat 152, 24 jun; Hendrikus Gerrit Altink 23 j en Jenneken van Losser 20 j, Rijssen, Koninginneweg 3, 24 jun. Hermannus te Morsche, 23 j en Willemina Rouwendal, 21 j Rijssen Wierdensestr. 72, 15 jun; Gradus Bartel 25 j en Jenny Harbers 20 j Wierden Enter, Julianastraat 22a, 25 jun. Overleden: Johanna Hendrika Nijzink 80 j echtgenote v H Ligtenberg, Holterstraatweg 74, 27 jun Maximum snelheid.. Sen schildpadgangetje in de bebouwde kom. Rijdt U met 50 km werkelijk zo traag Verliest U veel kostbare minuten of zijn het slechts luttele seconden? Komaan. U bent ook wel eens voetganger in het verkeer. Is 50 km vanuit het voetgangersoog niet een pittig gangetje? Houdt U zich aan de „50" in de bebouwde kom. De ongevallencijfers bewijzen het: heus het helpt". Ten overstaan van de Gymnastiekleraren dhr. J. W. ten Dolle, H. Riemeijer en J. Reitsma werden dezer dagen de zwemexa- mens afgelegd, voor deleerlingen der di verse scholen te Rijssen. Van de L.T.S. slaagden voor het A-dipIo- ma: J. Essink, G. Grevink, H. Hering, A. Nijkamp, J. Nijsink, B. Paalman, D. Pas, M. Sprakel, E. Voortman, G. Willems, F. Sour- bach, J. Souverein, A. de Wilde, L. Woert- man, G. Wolterink, H. ter Keurst, F. Krie- ger, G. Vnskes, B. Toeters, J. Nijland, H. Baan, G. Keizer, F. Konijnebelt, J. Wijnen, J. Kettelarij, H. Krommendijk, G. ten Berge, J. Ligtenberg, A. Nijhof, H, Sahupala, A. Ham mers, A. Rosman, G. Struik, B. ten Berge, J. Huis in 't Veld, P. Nijboer, B. Averesch, J. Bak, C. Bakker, G. Bast, A. Slot, W. J. Steenbergen. Voor het diploma B: J. Harbers, G. Jansen, G. Nieuwenhuis, J. A. Tijhof, B. F. Rutgers, H. Gerritsen, J. Wouden berg, J. Eelderink, H. Leusink, G. A. Meulman J. H. Poorte, P. J. M. ter Eist, A. Tijhuis, E. Baan, J. Landeweert, J. A. J. Westerink, A. Tijhuis, H. Bakker, M. Dannenberg. Voor het diploma C: G. Grob. Van de R.K. School diploma A: Kitty Struik, Marijke Linders, José Bekhuis, Marita Lam- mertink, Ria Elzinga, Paulien, Tijhuis, Gon- ny Dierkse, Marga Huls, Herman Schulte, Sini Rutgers, Bernard Geerdink, Johan Haar man, Piet Kleinrouweler, Helma Oosterlaken, Joke Linders, Wim Spekhorst, José Altena, Marjan Paauwe, Anneke Pauwe, Nel Brand, Paula Hesselman, Paul Alferink, Maria Dierkes Bertus Struik. Chr. Ulo school, diploma A: Hendrika Kas- tenberg, Luc Markvoort, Nel Brand, H. Marra en F. van der Maat. Delleschool, diploma A: Gerritdina Kreykes, Gerritdina Kamphuis, Gerritdina Webbink, Jo han Zandvoort, Grietje Averink, Willem Dan nenberg, Frederik Baan, Gerritdina Beunk Gerritdina Smalbrugge, Hermanna W. C. Smal- brugge, Jan ten Berge, Antonie Schooten, Her- ma Nieuwenhuis. Schildschool diploma A: Joke Scholten, Wim Nieuwenhuis, Harm ter Horst, Jannie Nijsink, Jeannet Dijkgraaf, Hennie Bruggink, Ria Jan sen, Joke de Groot, Eileen ter Horst, Carina van Benthem, Marijke Fokker, Toosje van Geenen, Mieke Grooten, Gerda Wanders, Geert Leusman. Oranjeschool, diploma A: Simon Rahajaan er. Adolf Ubjaan. Julianaschool, diploma A: Janneke Averesch, Hanneke Zandvoort, Jenny Burgers, Marian Zwoferink, Niesje Lindenberg, Dineke Strokap, Rlkie Jansen, Gradus Kreykes, Jurry Schul- ters. Wilhelminaschool, diploma A. Henk Vossebelt, Jan Vosscbelt, Mieneke Boer man, Joh. Kousemaker, Elsje van Schooten, Wim Nijkamp, Jan v.d. Berg, Karelien Arends, Midvoor Wold half zichtbaar) is het doel tot op enkele meters genaderd. Doelman v/d Laan zou echter met een uitstekende save redding bren gen. Ineke Eshuis Trudi Markvoort, Janna Gerri- sen Mulkes. Chr. School (ULO), diploma A. Alie Rutterkamp, H. Smalbrugge, G. ten Hove, G. Smalbrugge, R. Pleiter, B. J. Lohuis, H. Pongers, H. Lichtenberg, D. Schuilenburg. A. Nijsink, D. Dijkink, G. Velten, H. Eer- tink, R. van Heek, D. Lohuis, J. D. Smalbrug ge, J. Smalbrugge, H. Voortman, D. v.d. Hoten, G. ten Hove, E. I.odeweges, D. Pluimers, J. Baan, D. Jansen, W. Meijerink, LI. van Brus sel, G. J. Steunenberg. R.K. ULO-schooI, diploma A. Bernarda, M. Haarman, Annemarie Engbers, J. G. Spekenbrink, Johanna E. M. Evers, John Machielsen, Paulus Kuipers, Gerard Huis in 't Veld, Adelaide Geurtse, B. J. G. Geerdink, B. A. M. Geerdink, Henk ten Hove en Jan ter Maat. Schildschool, diploma B: Rob Schouten Willy ter Haar, Cristien ter Harmsel, Anneke Poortman, Jaqueline Capel- le, Alie Kwintenberg. Oranjeschool, diploma B Reint Nieuwenhuis, Wim Schutten en Penni Veneklaas. Julianaschool diploma B. Johan Nijkamp, Marjo Meyerink, Gerda Kreykes, Ineke Beltman, Herman Landeweert, Benni ten Hove. Wilhelminaschool, diploma B Willemke Wieringa, Jenny Sanderman, Paul van Heek, Janneke Gerritsen, Wineke van Schooten, J. de Vrieze. Delleschool, diploma B Ria Wessels, Geesje ter Harmsel en Ineke Baan. Banisschoo) diploma B Phillipina Langkamp, Hermina Nijzink, Jan ten Berge, Gerard Vermaas, Gerda Baan. R.K. School, diploma B. Marian Oosterlaken, Fenni Geerdink, Benni Lammertink, José Dierkse. Chr. Uloschool, diploma B. D. Nijmeijer, R. Veldhuis, R. Rozendom, J. Hietland, D. Harbers, D. Dannenberg, G. G. Reinink, J. ten Hove, P. Struik, H. Men- sink, M. Kippers, G. Baan G. Bruins, D. van Brussel, G. Borghuis, G. Markvoort, J. Brinks M. Ligtenberg, H. Stam, G. Bloemendaal, G. Nieuwenhuis, J .Wessels, J. Nijzink, G. Roosink er» J. Oosterveen. R.K. Uloschool J. M. Nijhof, A. J. Braamhaar, J. A. Koren romp, J. G. Krake en P. van Zwan. Chr. Uloschool, diploma C. G. Schreuder, J. Harbers, J. ten Hove, A. Sanderman, H. Nauta. Advertentie ai!iiiii!iiiiitfiiiiiiiiiiiii)iiiiitiiiiiiitii!iaiiii<iiiiuiiiaiiiiiattiii«iiiiiiii«iii,ia:ii- Gedurende de maanden juli en augus- 7 - tus zullen wij ten behoeve van de vakan- Z 2 tiegangers in Rijssen en naaste omgeving - - gebeurtenissen vermelden die voor de - vakantieganger van belang kunnen zijn. Z 2 In deze periode wordt aan vakantie- - - bedrijven in omliggende plaatsen ons - Weekblad gratis toegezonden. Z Rijssen: Z 3, 7 en 9 juli filmvoorstellingen in het - - Parkgebouw, aanvang 20 uur. 2 Maandag 5 juli, 's morgens vee- en I Z goederenmarkt. - Donderdag 8 juli koopavond tot 21 uur. Z Dagtochten: dinsdag 6 juli Twente en - Z Tecklenburg, woensdag 7 juli Salland/ - - Veluwe en Sauerland, donderdag 8 juli 2 Z Giethoorn en Konigswinter, vrijdag' 9 I Z juli Twente. H. H. automobilisten en bromfietsers Z rijdt U eens de Overijsselse Heuvelrug- Z Z Twente of Salland route. - Bosbad de Koerbelt geopend van maan- dag t.e.m. zaterdag. i 1 Dagelijks omgeving Friezenberg een - - Schaapskudde. 2 Hellendoorn: 3 juli, 14,30 optocht Hel- Z Z lendoorns feest. - Ommen, dagelijks boottochten op de Z Vecht, 10.30, 14 en 16 uur. Z Z Almelo: rij wiel vierdaagse 20 - 23 juli. - Almelo: 3 juli, voorplein Postkantoor, 20 uur dansgroep Lamandy. Z Z Nijverdal: 7 juli, 20 uur openlucht- - - theater, toneelvoorst. „Pension drie".

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5