VERGADERING RAAD RUSSEN Zaterdagavond receptie Excelsior kampioen in 2 C Excelsior 2 versloeg Den Ham DIENSTREGELING NS Programma om het kampioenschap van Nederland 3,5 miljoen Niet verwarren Kleuterschool Br andalarmering On teigeningsprocedure Rondvraag PUZZELRIT SCHOOLYOETBAL VVV tochten naar Eibergen Vrijdag .28 mei 1965 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 5 Jonge vereniging Derde kampioenschap Degradatie (Vervolg van pagina 1) 3. Voorts dient in verband met de wet fi- lijke lichamen het uitvoeren van nieuwe ka- pitaalswerken tot de strikt noodzakelijke te worden beperkt. Gelet hierop zullen gedeputeerde staten geen volume aan financieringsmiddelen voor de bouw van de industriehal beschikbaar stel len. Rekening houdend met de gemaakte opmerkingen stelden b en w de raad voor over te gaan tot vaststelling van de 19e be grotingswijziging van de algemene dienst, waar bij de raming voor de bouw van de in dustriehal wordt afgevoerd. De heer Smeijers kon zich maar niet zon der meer bij dit voorstel van b en w neerleggen. We kunnen het hoofd wel in de schoot leggen, maar het bouwen van een industriehal is toch belangrijk. We krijgen straks een voorstel van 3.5 mil joen voor een gemeentehuis, maar dit is toch ook belangrijk. De voorzitter stelde, dat als de gemeente een serieuze kandidaat zou hebben de mogelijkheid tot goedkeuring groter zou zijn. De heer Smeijers: Ik weet, dat verschillende ondernemers graag naar Rijssen willen. De ze moeten toch iets hebben waar ze kunnen starten. Dat zou U in Zwolle kunnen betogen. We hebben dat breedvoerig besproken al dus de voorzitter, maar het lijkt niet mogelijk goedkeuring te krijgen, tenzij wij een serieuze kandidaat hebben, waarvan verwacht kan worden, dat hij een goed lopend bedrijf heeft. De heer Smeijers: We hebben geen enkele mogelijkheid om ondernemers te laten star ten. Kunnen we niet bij de Kroon in beroep gaan? De voorz. Ged. Staten verzoeken ons de raming voor de industriehal af te voeren. En als we ons daar niet bij neerleggen... aldus de heer Hodes. Dat zou niet erg beleidvol zijn aldus de voorzitter. Weth. Scholman dacht dat het „iets anders zou zijn, als over enkele maanden weer een poging werd gedaan voor een kleinere industriehal. Ook weth. Scholman zou het onjuist vinden star tegen Ged. Sta ten in te gaan. De heer Haase wilde graag bij Ged. Staten laten blijken, dat „Wij het er niet mee eens zijn". De voorzitter gaf de raad „m ernstige overweging zich bij de wens van Ged. Staten neer te leggen". Daaraan gaf de raad dan maar gevolg. Zoals over kleine bedragen en kwesties van weinig betekenis vaak lang en uitvoerig kan worden gediscussieerd, wordt vaak een zaak van grote importantie met weinig woorden afgedaan. Dat was ook in deze raadsverga dering het geval. De raad nam het voorstel van b en w aan een krediet te voteren van 3.435.000 voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. De begrotingspositie van Rijssen laat rea lisering der plannen wel toe, zo hadden b en w in een nota medegedeeld. Alle raadsleden waren voorstander van vo tering van dit gigantische krediet. De heer Hodes vroeg nog of voorstemmen voor dit -voorstel ook betekende dat de plaats waar het nieuwe raadhuis zou worden ge bouwd, zou zijn vastgesteld. Daar heeft de raad zich reeds over uitge sproken reageerde de voorzitter. Ja, aldus de heer Hode, maar dat heeft de raad al wel 3 keer gedaan. We moeten ons houden aan de laatste gedane uitspraak aldus de voorzitter. De heer Wolterink twijfelde er aan of het „financieel wel verantwoord" was. De voorzitter herinnerde aan het onderzoek door Ged. Staten. Men heeft ons geschikt be vonden deze uitgave te doen aldus dé voorzit ter. De heer Haase: Gezien de beroerde fi nanciële positie van de gemeente Rijssen kan dit. Weth. Goosen: De heer Haase verwart de financiële positie met de financieringsmogelijk heden van de gemeente. Over het voorstel van b en w een krediet beschikbaar te stellen van 9600. voor de aanleg van het plantsoen langs de Wierdensestraat, tussen de Stationsdwars weg en de Veerenlandweg werd geen gedach- tenwisseling gevoerd. De reden waarom werd misschien duidelijk door een opmerking van de heer Haase: Dit werk is toch reeds uitgevoerd? Daarop werd van de zijde van b en w noch van die van de raad gereageerd. Met het voorstel van b en w tot het beschik baar stellen van een krediet van 170 voor een 3-delig duikelrek en voor een krediet van f 550 ten behoeve van de openbare lagere school ging de raad akkoord. De heer Hodes was er zelfs een opmerkelijk groot voorstander van getuige zijn opmerking, die hij lachend naar voren bracht: Aan een duikelrek hebben we in Rijssen grote behoefte. De voorzitter zwakte de opmerking van de heer Hodes af met zijn reactie: Het is voor de jeugd.... Ook gaf de raad zijn fiat aan een voorstel van b en w tot het aanschaffen ten behoeve van de Julianaschool van verschillende leer- en hulpmiddelen en andere (o.a.) schoonmaak- benodigdheden. De wens van het bestuur van de Julianaschool een tafelrekentelraam aan te schaffen werd niet ingewilligd. Dit attribuut behoort wel tot de wenselijk heden maar niet tot de noodzakelijkheden. Geen enkele raadslid deed een poging b en w van dit standpunt af te brengen. De kinderen van de Julianaschool moeten nu tellen leren zonder tafelrekentelraam. Een troost voor de kinderen is, dat meer kinderen tellen hebben geleerd zonder dit „re- kenapparaat". Verwondering wekte het voorstel van b en w tot intrekking van de raadsbesluiten tot verkoop van woningwetwoningen. Van de 14 verkoopbesluiten konden er slechts 4 door gaan, omdat l'o bewoners bij nader inzien van aankoop van de woning afzagen. De heer Hodes informeerde naar de reden hiervan. Weth. Goosen, de gegadigden hebben zich aanvankelijk akkoord verklaard niet de prijs wetend van de woningen. Weth. Scholman vond het onbegrijpelijk, omdat naar zijn mening de woningen „voor een appel en een ei wor den verkocht". Tengevolge van de bouw van een derde la gere school aan de H. J. van Opstallstraat zijn de twee bij de Banisschool staande noodloka- len vrij gekomen. Het bestuur is voornemens deze noodlokalen te bestemmen voor kleuter school. De inspectrice van het kleuteronderwijs kan zich hiermede verenigen. Het ligt in de bedoeling te zijner tijd een 4-klassige kleuterschool te bouwen in plan Zuid op het terrein, gelegen naast de Delle- school. Door het bestuur werd verzocht op grond van artikel 50 der Kleuteronderwijswet mede werking te willen verlenen voor: a beschikbaarstelling van het terrein, ge legen naast de lagere school „De Delle"; b de bouw van een 4-klassige kleuterschool; c. Het treffen van de hiervoor genoemde noodvoorziening, n.l. de inrichting van de twee noodlokalen tot kleuterschool op het on der a genoemde terrein. De medewerking mag slechts worden ge weigerd indien de aanvraag en de daarbij over gelegde bescheiden niet voldoen aan de wette lijke eisen. Aangezien deze aanvraag met bijlagen daar aan voldoet, kan de gevraagde medewerking worden verleend, aldus b en w in een nota aan de raad. Indien in een gemeente, welke geen openba re kleuterschool in stand houdt, over een aan vrage om de benodigde gelden voor de stichting van een bijzondere kleuterschool wordt beslist, moet de gemeenteraad tevens beslissen om trent de vraag of tot oprichting van een open bare kleuterschool zal worden overgegaan. Daar in deze gemeente een neutrale kleuter school is gevestigd, waren b en w van mening, dat er geen termen aanwezig zijn om tot. stich ting van een openbare kleuterschool over te gaan. Het college stelde de raad voor: a de gevraagde medewerking te verlenen; b niet tot oprichting van een openbare kleu terschool over te gaan. De heer Pluimers was bevreesd, dat bij dit voorstel een „addertje onder het gras zat". Kan er nu nooit geen openbare kleuterschool worden gebouwd? vroeg hij. Op dit moment niet aldus de voorzitter. Daar is ook geen behoefte aan. aldus weth. Scholman. Dit voorstel houdt niet in. dat er nooit geen openbare kleuterschool zou kunnen komen. Dus, aldus de heer Pluimers, als het vol gend jaar behoefte zou komen aan een open bare kleuterschool, dan zou dat mogelijk zijn. Inderdaad, aldus de voorzitter. Dan valt het mee voor de heer Pluimers, zo reageerde de heer Hodes: Er is geen ad dertje en geen gras. Zeer binnenkort, vermoedelijk per 1 juni '65, zal het bureau van de rijkspolitie verplaatst worden van Wierdensestraat 7 naar het per ceel Graaf Ottostraat 74. In het oude politiebureau was ook de cen trale brandalarminstallatie gevestigd, maar de hogere leiding van de rijkspolitie is niet ge negen medewerking te verlenen om deze in stallatie naar het nieuwe politiebureau te ver plaatsen. Ondanks het feit dat de burgemees ter herhaaldelijk tegenover de verantwoor delijke autoriteiten met klem heeft betoogd, dat het noodzakelijk is om de centrale brand melding in het politiebureau onder te brengen, Is geen verandering in het ingenomen stand punt te verwachten. Wij zijn met de voorzitter van oordeel, dat in een gemeente met 'n groot te van Rijssen, waar de organieke sterkte van de rijkspolitie 18 man is, het bureau praktisch dag en nacht bezet zal zijn, de brand alarminstallatie op dit centrale punt dient te staan, temeer daar op deze wijze de nood zakelijke coördinatie tussen brandweer en rijks politie is gewaarborgd. Wij hebben deze zaak voorgelegd aan de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, maar ook deze inter ventie heeft niet het gewenste resultaat op geleverd, aldus hadden b en w aan de raad medegedeeld. Het is noodzakelijk de brandalarminstal latie over te brengen naar een andere plaats, mits er geen ander systeem wordt gekozen. „Het systeem van brandmelden van thans vol doet zeer goed en wij zijn dan ook van oor deel, dat dit systeem niet gewijzigd dient te worden. Wel is er in deze gemeente nog een 12-tal drukknopbrandmelders, maar deze heb ben praktisch nooit dienst gedaan. Deze zijn indertijd aangelegd op verschillende centra le punten, omdat toen overal nog geen tele foonaansluiting aanwezig waren. Thans zijn er echter in Rijssen in elke wijk meerdere telefoonaansluitingen en daarom kunnen deze melders wel worden opgeruimd. Dit geeft een besparing van plm. 12 x 2 is 24 per maand of plm. 500 per jaar. Nu echter de rijkspolitie niet meer voor de brandmelding kan zorgen, is het noodzake lijk dat de brandalarminstallatie wordt ge plaatst bij iemand die bereid is dag en nacht deze installatie te bedienen. Juist deze binding is nogal een zware opgaaf, maar gelukkig hebben wij een brandweerman en wel de heer Kastenberg. Haarstraat 42, gevonden die be reid was dit werk tegen een redelijke ver goeding te verrichten. Volgens een globale mondelinge kostenopgaaf van de zijde van de P.T.T. zal de wijziging van de brandalarm- installatie, inclusief het aanleggen van een nieuwe telefoonaansluiting, een bedrag van 600 niet te boven gaan, aldus hadden b en w in een nota aan de raad gesteld. De raad betreurde sterk het feit, dat de brandalarmering niet meer bij de politie zou zijn ondergebracht. De heer Wolterink informeerde naar de mo tieven .van de hogere politie autoriteiten. Die zijn o.a. aldus de voorzitter dat het po litiebureau niet dag en nacht bezet is, zodat men geen verantwoording voor de alarme ring wil dragen. De heer Wolterink vond dat voor een plaats als Rijssen onverantwoord. In de raadsvergadering van 24 maart 1965 werd het onteigeningsplan Zuid 3e fase de finitief vastgesteld. Bij de uitwerking van dit raadsbesluit kwa men b en w tot de ontdekking, dat geen vol doende rekening is gehouden met het bepaal de in artikel 80, zesde lid van de Onteigenings wet, waarin bepaald is dat het definitieve raadsbesluit binnen 6 maanden na het voor lopig raadsbesluit moet zijn ingezonden bij gedeputeerde staten. Het voorlopige raads besluit werd genomen op 29 december 1964. Vóór 29 maart 1965 hadden de stukken der halve bij gedeputeerde staten moeten zijn in gediend. Voorafgaand aan de inzending moe ten de plannen nog ter inzage worden ge legd gedurende een termijn van tenminste 3 weken. Deze termijn is over het hoofd ge zien en nu moet deze onteigening weer van vo ren af en aan beginnen. Wel zullen b en w trach ten om de tijd tussen de voorlopige en de definitieve vaststelling zo kort mogelijk te houden en zullen zij bij de hoofdingeni eur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid aandringen op een spoedig ad vies op de eventueel in te dienen bezwaarschrif ten. Het voorlopige raadsbesluit moet ter in zage gelegd worden en .kunnen bezwaarschrif ten bij b. en w. worden ingediend. Over deze bezwaren moeten dan het advies van boven genoemde hoofdingenieur-directeur ingewon nen worden. Het was mogelijk geweest om het voorlopi ge plan direct in de april vergadering aan de orde te stellen, maar b. en w. hebben bewust hiermede gewacht, daar de Nederlandsche Hei demaatschappij opdracht was gegeven om al les in te meten. Dit is inmiddels geschied, en ook zijn thans ter plaatse de te onteigenen grondstukken uitgezet, zodat nu ieder belang hebbende kan zien, welk deel afgestaan moet worden. Door deze handelwijze hebben b. en w. getracht te voorkomen, dat eventueel het ont eigeningsplan later weer gewijzigd moet wor den. Met de bezwaren welke de vorige keer zijn ingediend is, indien mogelijk, rekening gehouden. Belanghebbenden, die reeds be zwaren hadden ingediend zullen er op worden gewezen, dat indien zij nog bezwaren heb ben deze opnieuw schriftelijk aan b. en w. moeten melden. Het voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan 3e fase Zuid werd door de raad zonder discussie aangenomen. In de rondvraag kwamen geen schokkende feiten naar voren. De heer Wolterink klaagde over de slechte riolering in de Tabaksgaar- den en Wilhelminastraat. Daar heerst een noodtoestand aldus spr. Bij stortbuien loopt de riolering helemaal over. Als u dat gezien had aldus de heer Wolterink „het was een rotzooi". Het probleem is bij b. en w. bekend. Op enkele plaatsen kunnen we pogen de situatie te verbeteren, maar we kunnen niet alle plaat sen tegelijk aanpakken aldus weth. Goossen. We kunnen geen toezeggingen doen. Ook niet provisorisch? vroeg de heer Wolterink. Nee, dat is niet goed mogelijk antwoordde weth. Goosen. De heer Geuzendam klaagde over de toe stand van de bestrating van het le deel van de Graaf Ottostraat. „Als het geregend heeft staan er hele plassen water'y Weth. Goosen zegde toe dit te zullen „na gaan". Het was de heer Hodes opgevallen, dat de na- triumverlichting aangebracht in de toevoer wegen naar Rijssen veel defecten vertoont. In 3 masten brandt geen enkele lamp, ter wijl aan de Holterweg van 19 masten 1 lamp niet brandt. Uw opmerking is juist aldus de voorzitter, we zullen een en ander nagaan. De heer Smeijers was het opgevallen, dat directiekosten voor het herstel van buitenwe gen zeer hoog waren. Hebben we hier te doen met dure bureaus of hoe zit dat zo vroeg hij. Weth. Goosen kon hier geen antwoord op geven. Dat zou onderzocht moeten worden. De kosten van de administratie zullen er ook bij inbegrepen zijn, dacht hij. De heer Ter Avest vestigde de aandacht op de noodzaak van afrastering van de voétbalterreinen op het sportpark. De heer Pluimers informeerde naar de re den, waarom Rijssen al zulk een lange tijd zonder groepscommandant van de rijkspoli tie zit. Weet u er iets van? Dat een koprs zolang zonder commandant werkt achtte de heer Plui mers onverantwoordelijk. De voorzitter: Daar kan ik u niets over mededelen, dat is een zaak van de rijkspolitie. Het is dan zover. Na een spannende en enerverende competitie, waarin de Rjjs- sense roodbaadjes welliswaar bijkans steeds de leiding hebben gehad met twee of drie punten voorsprong op de concurrenten, Is het pleit beslecht in het voordeel van onze plaatsgenoten. Bij de gelukwensen, die zonder twijfel binnengekomen zijn, voegen wij gaarne de onze. Proficiat, roodbaadjes. Overigens is Excelsior nauwelijks te stui ten geweest op weg naar het beoogde doel. De jonge Excelsior-ploeg heeft zich met een onverflauwd élan ingezet om de kroon op het werk te zetten. In het bijzonder in de eerste helft draaiden de Rijssenaren soepel, terwijl in de tweede helft zeer zeker ook niet te ver waarlozen prestaties werden bevochten. In dit stadium noemen we de zege in Urk en in Vrie- zenveensewijk, toen beide tegenstanders nog naar de titel dongen. Het moet gezegd worden, dat het de laat ste wedstrijden minder vlot ging. Het niet meespelen van de geblesseerde Kappert zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Het lijkt ons goed hierop niet verder in te gaan. In onze wekelijkse verslagen hebben we niet nagelaten schouderklopjes uit te delen, terwijl wij anderszijds evenmin geschroomd hebben op zijn tijd de vinger op de wonde plek ken te leggen. De kous is nu af en aan Excelsior de eer zich klaar te maken voor de landscompetitie oom het district noord-oost te vertegenwoordi gen. Het is een dure plicht om die klas met „ere" te vertegenwoordigen. Ofschoon Excel sior in het seizoen '63-'64 in de „westelijke" omgeving beslag legde op de derde plaats, menen we toch dat naar „Hollandse" begrip pen de 2e klasse c. over het algemeen niet geheel au serieux wordt genomen wat het voetbalpeil betreft. Het is voor Excelsior dus zaak in sportieve wedstrijden het tegendeel te bewijzen en de eer hoog te houden van deze contreien. Van Rijssen, dat in de landelijke pers tengevolge van bepaalde- overigens democratische, doch vaak moeilijk te vatten - beginselen toch al eens in opspraak is gebracht. Excelsior '31 (Steeds Hoger) is (het. jaartal duidt er reeds op), in feite nog een jonge ver eniging. De club werd op 30 mei 1931 in de burgerlijke voetbalstand ingeschreven. Opgericht door een groep jonge kerels, amper de kinderschoenen ontgroeid, is Excel sior van start gegaan. Uiteraard was ook voor deze vereniging het begin moeilijk en met name in de crisis-jaren hing het voortbestaan vaak aan het bekende zijden-draadje. Edoch, even als thans, was ook toen de liefde tot de club het fundament waarop alles rustte. Ongetwij feld zal het deze pijler zijn geweest op grond waarvan Excelsior ook inderdaad „Steeds Ho ger" is geklommen. Na de tweede wereldoorlog is dit het derde kampioenschap van de roodbaadjes - In 1946 werd Excelsior kampioen van de le klasse T.V.B. (overigens ook door zelf niet te spelen en frappant is het, dat ook toen DÉS zijn diens ten aan bood door Volharding (SWN) op eigen terrein te kloppen), waarna promotie volgde naar de nieuw gevormde vierde klasse KNVB. Ofschoon Excelsior daarin met wisselend succes speelde, is het er toch steeds in ge slaagd zich in de kop te nestelen. Vandaar dat de roodbaadjes acte de présence gaven toen naderhand een derde en later een tweede klasse werd gecreëerd. Het eerste jaar in de tweede klasse verliep minder rooskleurig. Het seizoen '61 bracht n.l. voor het eerst in de roodwitte geschiedenis degradatie. Het ergste was echter, dat in deze competitie niet minder dan drie spelers een Zoals te verwachten was bood Den Ham I zaterdag tegen Excelsior 2 hevige tegen stand om aan het degradatiegevaar te ontkomen, maar de Excelsior reserves waren sterker en wonnen verdiend op eigen terrein met 4-3. Ook Excelsior 3 hield de puntjes thuis en stuurde SWN 2 met een 2-0 nederlaag naar huis. Excelsior 4 leed tegen de verwachting in een 6-3 nederlaag tegen SWN 6. Van de junioren verloor het B-elftal in Nij- verdal met 3-2 van DES b. Excelsior C stelde danig teleur en kwam in Goor niet verder dan een gelijk spel (2-2) tegen Twente B. door dit gelijkspel van Excelsior C. werd Enter B. kampioen. Ook de D junioren deden niet wat van hun verwacht werd en moesten in Luttenberg met 4-2 hun meerdere erken nen in SDOL b. De benjamins (het E elftal) wonnen op eigen terrein met 3-0 van De Zweef D. Voor zaterdag a.s. is voor de verschillende elftallen het volgende programma vastgesteld. Excelsior 2 is vrij. Excelsior 3 ontvangt de leider van haar afdeling Vesos I op be zoek. Indien de Hellendoorners deze wedstrijd winnen zijn ze zo goed als zeker kampioen van de 2e klasse. Bij een overwinning van de Rood-Witten behouden deze nog een klein kansje op de titel. Excelsior 4 heeft ook een thuiswedstrijd en krijgt bezoek van O.N. 4 uit Almelo. De A-junioren gaan naar Hulzen en ontmoe ten daar Hulzense Boys A. Hier zullen de krachten elkaar wel niet veel ontlopen. Ex celsior B zal het op eigen terrein wel niet kunnen bolwerken tegen Enter A. De D. ju nioren treden als gastheer op van De Zweef Zaterdagmiddag hielden de Gidsen van de jeugdgroepen uit Rijssen en Nijverdal een puzzelrit in Rijssen en omgeving. Er waren 5 posten uitgezet waar telkens een opdracht werd verstrekt. De start en finish was in de Rozengaarde. Met veel animo werden, onder ideaal weer, de opdrachten uitgevoerd. De winnende groep bestond uit de meisjes Marian Tijhuis, Elly Kok, Ria Wissink en An neke Woolderink met 69 punten. De 2e prijs werd behaald door de meisjes: Josefien Dijkman, Ria Vegterlo, Gonnie Dier- kes en Veronique Braamhaar met 63 punten. De 3 prijs was voor Mirjam Pouwe, Min- ke van der Heide, Marrie Vessels en Domini- ke Wennemers, met 34 punten. C. Wil de Rood-Witte jeugd nog meedoen om de bovenste plaats dan moet deze wed strijd worden gewonnen. Het E. elftal gaat naar SOB b in Hellendoorn. Om de afloop van de competitie te bespoe digen worden volgende week 's avonds door de junioren ook enige wedstrijden gespeeld. Zo speelt Excelsior C op eigen terrein woens dagavond tegen Holten B. Excelsior A speelt donderdagavond de re turnwedstrijd tegen Hulzense Boys A - Excel sior B ontvangt dan DES b, terwijl Excelsior D naar Nijverdal gaat om de C junioren van SWN te ontmoeten. beenbreuk moesten incasseren. Excelsior kwam er echter snel weer boven op. Puttend uit een groot arsenaal van jeugdige spelers werd met tomeloze energie begonnen het verloren terrein te heroveren. Excelsior presenteerde zich het volgende jaar weer als kampioen en debuteerde weer schitterend in de tweede klasse. Een eervolle tweede plaats achter het Kamper DOS! Het seizoen '63 - '64 bracht Excelsior naar het Westen en ook in deze afdeling ging het crescendo. Slechts IJsselmeervogels en Quick Boys konden de roodbaadjes de loef afsteken. De nu achter ons liggende competitie werd weer in de zo vertrouwde omgeving gespeeld. Eindelijk werd nu de kroon op het werk ge zet. Wat betreft de vraag of de Excelsioren op timistisch zijn met het oog op de komende landskampioencompetitie, blijkt men zeer nuch ter te zijn. De roodbaadjes ontkennen niet dat het Rotterdamse Zwart-Wit en het Spakenburg- se IJsselmeervogels technisch heel wat in hun mars hebben. Ze zijn er zich van bewust dat slechts met inspanning van al hun krachten resultaat te bereiken is. In ieder geval, 360 leden en 300 leden van de actieve supportersvereniging zul len een enorme steun kunnen betekenen in de strijd om de hoogste eer. Naar verluidt zullen spelers en bestuur za terdag a.s. (waarschijnlijk van zes tot half acht) recipiëren in hotel Weltering. Dinsdagavond werd in Utrecht de competi tie vastgesteld om het kampioenschap van Ne derland, waaraan zoals bekend door Excelsior wordt deelgenomen. Het wedstrijdrooster werd als volgt samen gesteld. 5 juni IJsselmeervogels - Zwart Wit, 12 juni Excelsior - IJsselmeervogels, 26 juni Zwart- Wit - Excelsior 3 juli IJsselmeervogels - Excelsior, 10 juli Excelsior - Zwart Wit 17 juli Zwart Wit - IJsselmeervogels. De halve competitie die in Rijssen en En ter gespeeld wordt in het kader van het z.g. schoolvoetbal - heeft een spannend ver loop. Er heeft zich een kopgroep van drie teams gevormd. De kampioen van vorig jaar de „Julianaschool gaat met de Jozefschool uit Enter aan kop. Beiden, hebben 7 punten uit 4 wedstrijden. De Oranjeschool staat er relatief nog het beste voor want deze school heeft 6 punten uit 3 wedstrijden. De teams van de overige scholen blijven zoals uit de stand is op te maken achter. De stand is: Jozefschool 4 wedstr. 7 pnt, Julianaschool 4 wedstr. 7 pnt, Oranjeschool 3 wedstr. 6 pnt, Chr. Sch. Enter, 3 wedstr. 2 pnt, OLS Rijssen 3 wedstr. 2 pnt, r.k. Rijssen 3 wedstr. 0 pnt, Wilhelminasch. 3 wedstr. 0 pnt. EIBERGEN. Eibergen maakt zich op om zijn 5e Bloemensymfonie in het fraaie open luchttheater „De Maat" te presenteren. Op 13, 14, 15 en 16 augustus zal dit unieke feest van bloemen, muziek, zang en dans plaats vinden. Vier avonden lang en misschien zelfs vijf dagen lang zullen duizenden weer genie ten van een festijn, waarin muziek, zang, dan.» en ballet de uit bloemen gewrochte voorstel lingen tot leven zullen brengen. Het program ma is in verband met dit kleine jubileum (5e Bloemensymphonie) nog gedurfder en gevari eerder van opzet dan de vorige keren. Men heeft niet geschroomd ditmaal een plaatsje in te ruimen voor Schubert, wiens muziek wordt uitgevoerd door het bekende Eibergse muziek gezelschap Excelsior. Evenals bij de voorgaande uitvoeringen or ganiseert de V.V.V. ook dit jaar weer enkele tochten naar Eibergen, waarover t.z.t. nadere berichten volgen. Met ingang van zondag 30 mei a.s. wordt een nieuwe dienstregeling van de Ned. Spoorwe gen ingevoerd De navolgende treinen zullen te Rijssen stoppen: Richting Deventer 6.10 W.n.za. stoptrein 6.22 W. 7.10 W. 7.54 W. 8.23 8.50 9.50 10.23 10.50 11.50 12.23 W. 12.50 W 13.50 14.23 14.50 W. 15.50 16.23 16,50 17.50 18.13 W.n.za. 18.23 18.50 W. 19.50 sneltréin stoptrein .stoptrein sneltrein stoptrein stoptrein sneltrein stoptrein stoptrein sneltrein stoptrein stoptrein sneltrein stoptrein stoptrein sneltrein stoptrein stoptrein stoptrein sneltrein stoptrein stoptrein Bestemming Apeldoorn Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn Maand. t.m. vrjjdag Rotterdam Zaterd. en zondag Den Haag-Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn Maand, t-m. zaterd. Den Haag Zondags Den Haag-Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn Zond. t.m. vrijdag Den Haag Zaterdag Den Haag-Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn Maand. t.m. zaterd. Rotterdam Zondag Den Haag-Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn Vrjjd. Utrecht Apeldoorn Rotterdam Apeldoorn Apeldoorn 20-50 stoptrein Apeldoorn 21 -22 sneltrein Amsterdam 21.50 stoptrein Amersfoort Zon- en feestd. Apeld. 22.23 Z.F. 1 sneltrein Rotterdam 22.00 stoptrein Deventer Zon- en feestd. Apeld. te Wierden en De Riet Richting Enschede 0.10 Z.F. 2 stop- niet 6.19 W.n.za. 6.40 W.n.za. 7.25 W. 8.10 W. 8.41 9.40 W. 10.10 W. 10.41 11.41 12.10 12.41 13.41 14.10 W. 14.41 W. 15.41 16.10 16.41 W. 17.25 W.n.za. 17.41 18.12 stopt niet te Wierden, De Riet en Borne 18.40 19.41 W. 20.10 20.41 21.40 22.10 22.41 23.47 W. alleen op werkdagen W-n.za. alleen op werkdagen, beh. zaterdag Z.F. 1. alleen op zon- en feestdagen, doch met op 6 juni, 25 dec. '65, 1 jan. en 10 april '66 Z.F. 2 daags na zon- en feestd., doch niet op 7 juni, 26 dec, '65, 2 jan. en 11 april '66. stopt niet te Wierden en De Riet stopt niet te Wierden en De Riet stopt niet te Wierden en De Riet stopt niet te Wierden en De Riet stopt niet te Wierden en De Riet stopt niet te Wierden en De Riet stopt niet te Wierden en De Riet

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5