RAAD RUSSEN Windhonden leverden felle strijd in De Mors Slammarac uit Almelo won Rivo-Paastoernooi FILMNIEUWS VEERTIG JAAR GEEN TOPTIJDEN BURGERLIJKE STAND BEDRIJFSVOETBAL hengelo's bier geleden schreef het Weekblad voor Rijssen Programma Excelsior PREDIKBEURTEN Pompvers uit de fles?... Vrijdag Handel in minderjarigen Zaterdag Fanfare Woensdag Ontvoering uit Stockholm Vrijdag 23 april 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Vervolg van pagina 1 Duur Onverantwoord Slechte indruk Boeiend Quick Step snelste Ja hoor, dat kan tegenwoor dig. Dank zij een speciale brouwmethode van de brou wers van hengelo's bier, kun je pompvers bier óók thuis drinken. Hengelo's bier pompvers uit de beugelflesJ Je proeft géén verschil. Próóst. Ahdat smaakt! pompvers Ook in 1965 met goud bekroond! De heer Pluimers maakt zich druk over le den van de sport- en culturele commissie? In de vergadering heeft hij zelf zijn mening voorbehouden. Het lijkt wel alsof de heer Plui mers eerst ruggespraak moest houden en dat hijzelf geen baas is. De opmerking van de heer Wolterink lokte nogal hilariteit uit, en de opmerking 1-0 klonk op uit de raadzaal. De heer Pluimers gaf hier verder geen commentaar op. De heer Hodes was van mening dat de heer Pluimers in zekere zin gelijk had. Vooral omdat het voorstel 1 van b. en w. afwijkend was, van het advies van de sportcommissie uit de raad, had men dit voorstel normaal gesproken ter behandeling in deze commissie moeten geven. Dat gaf weth. Scholman toe: maar we zaten enigszins in tijdnood aldus de wethouder. De raad ging met het voorstel van b en w akkoord met de stem van de heer Pluimers tegen. Bij de ingekomen stukken be vond zich een brief van de Rijssense Midden standscentrale, met een klacht over de natrium- veriichting, die door enkele middenstanders vanwege het effect op de geëtaleerde goederen en waren niet op prijs wordt gesteld. De heer Haase informeerde of een onder zoek naar de grond van de klacht was inge steld waarop de voorzitter ten antwoord gaf. dat een en ander besproken was met de directeur van het G.E.B. Wij zijn van mening aldus de voorzitter dat de klacht overtrokken is. Dat is uw mening aldus de heer Haase, de mening van de win keliers is een andere. Het is zeer nuttig voor het verkeer aldus de voorzitter, dat de toevoerwegen met natrium- verlichting zijn uitgevoerd. De heer Hodes zei al meerdere malen gewezen te hebben op het feit, dat natriumverlichting in de bebouwde kom vooral bij winkels ongewenst moet wor den geacht. De voorzitter repliceerde, dat men het kleuref fect kon ondervangen door de verlichting in de winkel sterker te maken. De voorzitter ver klaarde zich bereid deze kwestie nog eens te willen bespreken in de energiecommissie. Het voorstel van b en w een krediet be schikbaar te stellen van 6.785 voor werk zaamheden op de vuilnisstortplaats \-an de Telgendijk vond geen onverdeelde instemming van de raad. Het is een dure geschiedenis aldus de heer Smeijers. Stteds moet een sleuf worden ge graven. Het kost de gemeente 1000.- per maand. We moeten uitzien naar een andere grote stortplaats. De heer Haase vroeg waarom men niet ver der 'gewerkt had met de mogelijkheid van een terrein in de gemeente Markelo. Weth. Goosen kon en wilde niet ontkennen, dat de vuilnisstortplaats „een dure geschiede nis" is. Maar we zaten vast aldus spr. Het terrein in de gemeente Markêlo, waarover we een principe toestemming van de eigenaar hebben, stuit op moeilijkheden bij het gemeen tebestuur van Markelo. Juist vandaag aldus spr. is er een hinderwetsaanvrage ingediend^ De heer Smeijers was voorstander van* het creëren van een grote vuilnisstortplaats in de gemeente Rijssen, die zou kunnen ont staan door een zandgraverij; Weth. Goosen: Als we het terrein ln de ge meente Markelo krijgen, zijn we voor jaren klaar. We hebben aanvakelijk ook het idee ge had door middel van een zandgraverij een stortplaats te laten ontstaan, maar de ontwikke ling van Rijssen is van die aard, dat het niet verantwoord is met 'n zandafgraverij te begin nen. De heer Haase dacht aan een mogelijkheid in plan Zuid, maar weth. Goosen herinner de aan de vele klachten die het gemeente bestuur enkele jaren geleden hadden bereikt toen men daar een tijdelijke stortplaats had gehad. Een sportplaats in plan Zuid achtte weth. Goosen onverantwoord „nu de bebouwing daar steeds verder voortschrijdt". Het voorstel van b en w werd aangenomen met 9 tegeft 5 stem men. De raad stelde een krediet van 3205.- beschikbaar voor het aanbrengen van straat naamborden langs verschillende buitenwegen. Besloten werd een lening van 500.000.- te verstrekken aan de Ned. Herv. Stichting voor verzorging van ouden van dagen. In verband met de financiële moeilijkheden waarin de speeltuin vereniging „Irene" zich bevindt stelden b. en w. voor een subsidie van 1602,51 te verlenen over het jaar 1964. De moeilijkheden zijn in hoofdzaak ontstaan door de bouw van een clubgebouw. De heer Averesch vroeg zich af of de speeltuinvere niging niet te veel hooi op de vork had ge nomen. De speeltuin ziet er niet mooi uit, daarvan heb ik me zelf overtuigd aldus spr. Verschillende toestellen zijn in een uiterst slechte staat. Spr. dacht dat het bestuur alle gelden had gespendeerd aan het clubge bouw, dat bovendien voor verschillende brui loften en verlovingsfeesten wordt bestemd. Weth. Scholman kon zich dat voorstellen, hoewel ik het niet toejuich aldus spr. Het is begonnen om de tekorten weg te werken, van daar dat wij nu voorstellen de tekorten voor rekening van de gemeente te nemen al dus spr. Onze verwachting is, dat dan het club gebouw meer zal kunnen worden bestemd voor het doel waarvoor het gebouwd is. De heer Nijland wilde graag een serieus onderzoek naar de toestand van de speeltoestellen op de speeltuin. De heer Averesch: Ik heb er een slechte indruk van gekregen. De heer Pluimers vond het vreemd dat ook deze kwestie niet in de sport- en culturele commissie ter sprake was gebracht. Door de slechte weersomstandigheden en de toestand der terreinen gingen zaterdag de voor Excelsior vastgestelde wedstrijden niet door. Voor zaterdag a.s. ziet het programma er als volgt uit. Excelsior 2 en 3 zijn vrij. Het vierde elftal heeft een zware uitwedstrijd in Nijverdal tegen S.V.V.N. 3. Het a-elftal der junioren ontvangt thuis Hulzense Boys A. Ex celsior B krijgt bezoek van het Nijverdalse D.E.S. b. De C-junioren zullen zich op eigen terrein niet laten verrassen door Twente B uit Goor. Excelsior D speelt thuis en moet zich herstellen van de voor 14 dagen terug geleden nederlaag door te winnen van SDOL b uit Luttenberg. Excelsior E treedt op als gastheer van het Hellendoornse SOS b. Ondanks het onaangename weer bestond er voor de internationale windhonden wed strijden op de renbaan van de windhonden- vereniging Rijssen in de Mors nog behoor lijke belangstelling. Door de sterke regenval was de baan in slechte conditie en al in de eerste courses werd duidelijk, dat de honden geen toptij den zouden kunnen maken. Door de grote deelname van de whippets en greijhounds was het programma bijna overladen en het was een teken van grote sportiviteit van de ren- liefhebbers dat men tot aan het einde van de wedstrijden de cours met grote aandacht bleef volgen. De aanwezigheid op de renbaan was geen omverdeeld genoegen. Rond de omheining en de waarnemingspost waar de jury had plaats genomen was het in de loop van de mid dag één modderpoel geworden en dat veel toe schouwers en hondeneigenaren laarzen hadden meegenomen bleek een verstandig besluit te zijn geweest. Ondanks alles is er sprake ge weest van een sportieve middag. Er werd in de diverse klassen felle strijd geleverd en met grote spanning werd uitgezien naar de kwart halve en hele finales. Een bijzonder boeiende strijd ontwikkelde zich in de B klasse van de whippets. Reeds in de eerste course bleek dat het ranke hon dje, (in uiterst goede conditie) met de par mantige naam Parnassia van Us Honk zich weinig aantrok van de slechte conditie van de renbaan en het dier wist in een heftig duel met Eros van de Schicht van Mevr. Rietveld uit Haarlem in de fraaie tijd van 24,7 te zege vieren. Parnassia van de heer Werkman uit Sap- permeer wist haar goede positie te consoli deren tot in de finale, waar ze de sterkste bleek van de andere favorieten. Ondanks de zware middag en de felle courses won Parnassia de le prijs in de tijd van 24,8, 2e werd Eros vd Schicht, 3e werd Cassandra van Mevr. Neu- zerling uit Eijgelshoven en 4e Brilliance van de heer Sweelssen uit Nieuwenhagen. In de C klasse whippets waren de presta ties minder sterk dan in de B klasse, Er na men enkele nieuwkomers aan de strijd deel, zodat vooral de liefhebbers, die van heinde en verre gekomen waren de courses met gro te aandacht.. volgden.. Naiittffiessante Jupiter van Mevr. Groen uit Amsterdam win naar 2e werd Cleopatra van Mevr. Seubring uit Oosterbeek, 3e Jutta van Mevr. Bol uit Langerak en 4e Flossij van de heer Borge- rink uit Ulft. Het klasseverschil van de whippets die inge deeld waren in de intern, klasse was opmerke lijk. Er werden hier niet alleen betere tij den gemaakt, maar de honden hadden ook ken nelijk meer wedstrijdervaring. Bij de teven (whippets) werd eerste Carmencita van de heer Sweelssen uit Nieuwhagen, 2e werd Gazelle van de heer Groen uit Amsterdam, 3e Mirna van de heer Werkman uit Sappermeer. De „grote broers" van de whippets, de greijhounds leverden zowel in de internatio nale klasse als in de B klasse een felle strijd. In de B klasse werd eerste Kidang van de heer Van Buren uit Hoenderloo, 2e werd Man- dij van de heer Wullems uit Haarlem 3e Run nings Home Baby van de heer v.d. Hulst uit Velp. In de internationale klasse bij de teven bleek in de finale de snelste hond Quick Step te zijn van de heer Bitser uit Dagersheim (Did) 2e werd Sabrina van de heer Smits uit Wees perskarspel 3e Manuella van dezelfde en 4e Comet Flier van de heer Malon uit Duisburg (Did.) Bij de finale greijhounds internationaal (reu en) werd eerste: Rudin van de heer Nissel- rooij uit Eindhoven, 2e werd Jespa van de heer V.d. Hurk uit Den Haag, 3e Lassie van de heer V.d. Velde uit Hoofddorp en 4e Askin van de heer V.d. Nol uit Den Haag. Met deze wedstrijden organiseerde de ren- vereniging Rijssen haar laatste grote wedstrijd in de Mors. Deze zomer zal de nieuwe ren baan in het sportveldencomplex in gebruik wor den genomen, hetgeen gebeuren zal met de organisatie van Europese kampioen-schappen. Geboren: Reinier Dirk, zv G D Klein Hors man en R Dommerholt, Elsenerstraat 38, 14 april; Berend Dinant, zv A Juurlink en C Pas, Bloemstraat 13, 13 april; Hendrik Jan, zv J A Zwoferink en B J Nijland, Weijerdsteeg 11, 14 april; Anna Bertha, dv A J Essink en K van de Belt, Nassaustraat 67, 17 apr.; Har- rie zv A J Krejenzang en B H Kalkhuis, Wal- straat 63, 16 april; Dirk, zv L J Brinks en W van Rumpt Spuitstraat 4, 16 april; Alberti- na Janna, dv A H Landeweerd en L Brinks, Beatrixplein 7, 18 april; Hendrika, dv G Pief- fers en B Ligtenberg, Dannenberg 75, 18 april; Hendrik zv A Voortman en H Jansen, Lent- fersweg 9a, 14 april te Deventer. Ondertrouwd: Gerrit Koedijk 27 jr, Rijssen, Bouwstraat 42 en Janna Brunnekreef, 26 jr Rijssen, Banisweg 13. 13 april; Hendrik Goor- man 25 jr Dannenberg 26c en Janna Smal- brugge 25 jr, Keizersdijk 24, 13 april; Antho- Trtrre •Herrdrieurr varr Ltth 38 jr-Parkstraat 10 en Elisabeth Schwarze. 34 jr, Anröchte (Did.), Schiller.stras.se ,5, 15 april. Getróuwd: Gerrit Hendrik Hammers 26 jr en Harmina Antonia Vreeman 24 jr, Wier den Anemoonstraat 39, 15 april: Willem Taal 35 jr en Anna Haase 27 jaar, Delft, Oostsin gel 78, 15 april. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds J. Vos 15.00 uur Ds W. van Tuyl WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds J. van 't Ende van Onstwedde 19.00 uur Ds G. Wursten van Wierden GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds A. Bregman 15.00 uur leesdienst GER. GEM. IN NED. (BEVERVOORDE) 10.00 uur en 17.00 uur Ds. Aangeenbrug GER. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds Schenk van Enter OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.00 uur, 14.30 uur en 19.00 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst Dit jaar wordt opnieuw een bedrijfsvoet balcompetitie gehouden. Op donderdag 6 mei wordt met deze zomeravond-competitie ge start. Er wordt in 2 afd. gespeeld, die er als volgt uitzien: Afd. A.: Roelofs en Haase, R. R. C. Kroon van Twenthe, Schuitemaker, Stempher, en SOC. In de afd. B: komen uit: Heka, Schooten, Schilders, Smits, Struik en JVC. De wedstrijden worden gespeeld op het Ge meentelijk Sportpark aan de Arend Baanstraat en het RKSV terrein. Ze staan onder auspi ciën van de afd. Twente van de KNVB en wor den allen geleid door Rijssense erkende scheid- rechters. Spelers die lid zijn van 'n plaatse lijke voetbalvereniging en aan deze competitie deelnemen moeten alvorens mee te spelen schriftelijk toestemming hebben van hun be stuur. Advertentie Christiane Larnert droomt er van, ballet danseres te wordéh tot groot misnoegen van haar vader, die van haar verlangt, dat zij zich uitsluitend aan haar stuaie zal wijden. Een louche jongeman, gymnasiast, leert haar op een fuifje kennen. Zij vertelt hem van haar vurige wens, ballet-danseres te worden en van de weigering van haar ouders. De jonge man, Philippe, weet daar wel raad op. Hij kent, toevallig, een fotograaf met veel re laties in de dansWereld. Door voor hem als foto-model te werken, kan zij zelf het geld voor haar danslessen verdienen.. De fotograaf blijkt er een vah een zeer spe ciaal soort te zijn en Christiane weigert te poseren voor het maken van foto's, zoals Monsieur Max ze wenst. Als Christiane niet meer thuiskomt, zet haar zwager Jean, dié journalist is, zich onmiddellijk aan het werk om te dachten Kfet meisje: op te sporen. Hij wordt echter gewantrouwd door de politie, die denkt dat het een reclamestunt van hem is Zij hindert hem echter niet bil rijn asooringen en houdt hem alleen man -aten Dit blijkt echter later van gr e zijn. Na meerdere schokkend '""aren,., 'den wordt Christiane dan dooi - - - t> Ir- meer hellende vlak gered -.u.. de hulp van een door de V ./.orris ter assistentie opgeroepen politic Eén van de 20.000 jaarlijks in Frankrijk verdwijnende meisjes is bijtijds voor een le- van van schade bewaard; één van de vele organisaties voor de verfoeilijkste en ver derfelijkste bedrijven is weer opgerold. In hel gemeentelijk gym nastieklokaal aan de Lentfersweg organiseerde RIVO een paustoernooi. dat gewonnen werd door Slammarac, Almelo. Op de foto 'n moment uit de strijd tussen Slammarac (achter het net) en NSH. Verrassend goed zjjn zaterdag op het RI- VO-Paas volleybal-toernooi de ploegen van Slammerac (kampioen afd. Almelo) en Visnet (kampioen afd. Nijverdal v.d. NeVoBo) voor de dag gekomen. Spelend als zaterdag zul len zij in de promotiecompetitie naar de over gangsklasse zeker hoge ogen gooien. Eerste slachtoffer van de eerzuchtige aspiraties van deze twee kampioenen werd organisator RI VO, maar ook NSH uit Hengelo, in de over gangsklasse als tweede geëindigd achter Vredestein moest enkele grote veren laten. Al leen door een beter setgemiddelde legden de Hengeloërs beslag op de eerste prijs. In de openingswedstrijd van RIVO tegen Visnet viel minder het spelpeil te bewonderen, dan wel de inzet, waarmee beide ploegen voor de dag kwamen. Visnet legde - nog enigszins verrassend - be slag op de eerste setoverwinning (15-17), maar toen RIVO in de tweede set terugkwam met een duidelijke 15-11 overwinning, leek de toe stand wat genormaliseerd. De Nijverdallers gaven echter niet op en stoomden in de derde set naar een vlotte 12-15 zege. NSH had de grootste moeite met de fris spelende ploeg van Slammarac. De set-cij- fers (15-13 en 16-14) bewijzen wel, hoe be nauwd deze Hengelose overwinning vs Visnet zorgde daarna voor een daverende verrassing, door overgangsklasser NSH in drie sets (15-7, 10-15 en 15-10) gedecideerd te ver slaan. De Nijverdalse aanval vierde in deze wedstrijd triomfen, maar vooral de „nooit op gever-mentaliteit gaf de doorslag. Slammarac liet nog eens duidelijk zien, dat de ploeg niet alleen kampioen is gewor den bij gebrek aan tegenstand. RIVO kreeg 'n stevig lesje (8-15 en 6-15) van de doortas tend spelende Almeloërs. De zware competi tiewedstrijden van de Rijssenaren en hun voortdurende gevecht tegen degradatie druk ten wel heel duidelijk hun stempel op de pres taties van zaterdagmiddag. Visnet zorgde weer voor een verrassing, maar nu een iets onaangenamere, in de wed strijd tegen Slammarac. De Nijverdallers kwa men niet in hun spel en moesten met 6-16 en 11-15 erkennen, dat de Almelose kampioe nen nog iets meer in hun mars hadden. Ove rigens was dit wel de beste wedstrijd van het toernooi, omdat beide ploegen al hun tech nisch kunnen etaleerden. De laatste wedstrijd, NSH-RIVO moest dus de beslissing brengen over de bezetting van de eerste plaats, waar Visnet en Slammarac beide vier punten hadden veroverd, tegen NHS nog maar twee. Wilden de Hengeloërs kampioen worden, dan zouden ze met 2-0 moe ten winnen. RIVO deed zoveel mogelijk zijn sportieve plicht, maar NSH bleek uiteindelijk de be tere ploeg. De Rijssenaren namen zowel in de eerste als in de tweede set enkele malen 'n kleine voorsprong waardoor deze wedstrijd zoniet tot de fraaisten dan wel tot de span nendste van het toernooi werd. Met 15-11 ging de eerste set naar NSH en in de tweede set zou het nog meer spannen. Het werd tenslotte 15-13, waardoor NSH voor de twee de acntereenvolgende maal met de eerste prijs van het RIVO-paattoemooi naar huis ging. „Een vrolijke film", Bert Haanstra's eersteling op het gebied van de speel film, van het eerste ogenblik af, gekarak teriseerd. En men kan nu het lang ver wachte werkstuk er dan is niet anders zeggen, dan dat de uitdrukking „vrolijk" min stens op zijn plaats was, maar dat even goed „zeer vrolijk" had kunnen staan, want het verhaal" dat Bert Haanstra en Jan Blok ker ontwierpen, daarbij geadviseerd door de geroutineerde comedymaker Mackendrick („Whisky galore", „The Maggie" en „The la dykillers"), is gemaakt om te lachen, een de vermakelijke situaties, die in het lande lijke Lagerwiede dat Giethoorn is plaats vinden, zijn soms om te glimlachen en soms om te schateren. Die glimlach, die gulle lach, is wat FANFARE pretendeert en garandeert. De geschiedenis wordt verteld door de com ponist Altèna (Ton Lutz), de man, die de com positie had geschreven, waarmee fapfg££,KJunst en Vriendschap nu eens de hoofdprijs hoop te te behalen op het jaarlijkse muziekcon cours.- Men was het er beslist niet over eens, wie nu schuld had aan de impasse, waarin fan fare Kunst en Vriendschap" uit het meer „waterachtige" dan landelijke Lagerwiede ge raakt was. In het muziekgezelschap zelf vormden zich twee partjien. De ene partij was vierkant voor Krijns. Zij gaven dan wel toe, dat Krijns (Bernard Droog) steeds weer bij dezelfde passage met een vals nootje op zijn hoorn het hele effect verknoeide, maar, vonden zij, daarom hoefde Geursen (Hans Kaart) niet zo hatelijk te lachen. De andere partij stond vierkant achter Geursen. Zij waren het met deze eens, dat Krijns dan maar wat meer moest studeren en bovendien vonden zij zon der meer Geursen een heel gezellige kwibus. In een hotel in Stockholm komen de No belprijswinnaars bijeen, alwaar zij een week lang de gast zullen zijn van de Zweedse regering. Onder hen bevinden zich de bejaar de Max Stratman uit de Ver. Staten, Duit ser van geboorte, aan wie de Nobel-prijs voor Natuurkunde is toegekend, en de jonge Ame rikaanse schrijver Andrew Craig, die bij zijn aankomst op het vliegveld wordt opgewacht door de charmante Inger Lisa Andersen, hem door het departement van Buitenlandse Za ken toegevoegd tijdens zijn verblijf in Stock holm. Dr. Max Stratman arriveert in gezel schap van zijn nichtje Emily. Max Stratman wordt benaderd door Eckart, die hem tracht over te halen zijn werk achter het IJzeren Gordijn voort te zetten en wanneer Stratman weigert wordt hij ontvoerd. Geen van de andere gasten merkt hier iets van, want zijn plaats wordt ingenomen door een man die als twee druppels water op hem lijkt; al leen Craig merkt iest vreemds en gaat op onderzoek uit. Hij wordt gevolgd door een sinistere figuur, die Craig na een verwoede worsteling op een brug hoog boven een kanaal in hat water gooit. Craig overleeft deze duik, maar is er nu van overtuigd, dat zijn vermoe dens juist zijn en hij zet zijn nasporing voort. t llllllilllflllllli'iK iillllill! 1| I I I III I I I I I |if Maandagnacht trokkken een drietal jonge lui, t. H. H. en G. er met hun windhonden op uit, misschien in de veronderstelling, dat het nu bij uitstek geschikte gelegenheid was, daar de politie, in verband met de groote markt den geheelen dag en avond drukke bezigheden had en nu wel geen tijd zou kun nen vinden ook buiten de plaats nog een oog je in 't zeil te houden. Misschien was hun voor genomen jachtavontuur echter uitgelekt, al thans, toen zij in de buurt van den Friezen- berg op drijfjacht waren, zagen zij zich op een gegeven oogenblik door jachtopzieners en po litie ingesloten. Een bekeuring volgde, terwijl de honden verbeurd verklaard werden.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 3