Springmeester Roeterdink liet kerktoren van Irnsum sneven NIEUWS UIT OVERIJSSEL FILMNIEUWS N^mmpo „Naarhet land dat ik U wijzen zal n Bronchïletten AGENDA RlVO-damesafdeling gaat dinsdag van start EXCELSIOR ONTVANGT DETO Vrijdag 2 april 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 zaterdag: de iilm Privé leven Woensdag: de film Huurlingen van de dood Over twee weken liet Paastoernooi Programma Excelsior RKSV beliaalde nuttige zege Sportclub Rijssen verpletterde Achilles De 45 meter hoge.toren van de kerk in het Friese dorpje Irnsum is opgeblazen. De kerk was zo bouwvallig geworden dat sloop nood zakelijk was. Onze plaatsgenoot „springmeester" Roeter dink zorgde voor een vlugge, veilige en voor delige oplossing. 'Séx, De Kijssense springstoffenexpert, de heer G. J. Roeterdink had in het Friese dorp Irn sum een spectaculaire opdracht, die grote belangstelling trok bij pers, radio en tele visie. De heer Roeterdink, die in betrekkelijk korte tijd een bloeiend „opruimingsbedrijf met springstoffen" heeft opgebouwd kreeg op dracht de toren van de R.K. Sint Martinus- kerk te slopen. Vanaf veilige afstand stonden honderden belangstellenden 't schouwspel af te wachten. De zijramen van de naast de kerk staande kosterswening waren afgeschermd en de De- woneis hadden hun woning tijdelijk moeten verlaten Dit gold eveneens voor de bewoners vari de andere in de nabijheid van de kerk staande woningen. Bij de toeschouwers was een zekere spinning van angst te constateren, omdat men er nog niet van overtuigd, was of de val van de to- ter. wel precies volgens plan zou verlopen. Iiun angst bleek echter ongegrond. In het televisiejournaal van de N.T.S. heeft men kunnen zien dat de Rijssenaar, in samen werking met zijn personeel zijn taak op zeer deskundige wijze ten uitvoer bracht. Nadat een vijftigtal ladingen springstof (enkele kilo's amoniumnistraat) in de muren aan de voet van de toren waren aangebracht, brak onder grote spanning het moment aan waarop de „springmeester" 't sein tot de „aan val" gaf. Met een doffe klap viel de toren in een rechte lijn tussen de puinhopen van de reeds afgebroken kerk, precies op de plaats waar de val gepland was. De grond dreunde onder het geweld van de val en het Friese dorp miste op dat moment het markante sil houet van de 100 jaar oude toren (45 m. hoog) van de St. Martinuskerk. Het haantje kwam in een sloot terecht en werd even later als een soort trofee door het dorp gevoerd. Pastoor Thomas Diender was de eerste die de heer Roeterdink feliciteerde met zijn werk en liet blijken dat hij hiervoor veel bewonde ring had. Ook de aannemer, de heer Jager feliciteerde de heer Roeterdink spontaan en met hem tientallen anderen. De „springmees ter" bleef kalm onder zoveel lof, doch was wel erg verheugd dat het „zomooi gelukt was". Op de plaats waar de oude kerk stond, zal een nieuwe worden gebouwd. Nog enkele weken scheiden ons van Pasen en we kunnen constateren dat de logiesinrich- tingen in Overijssel voor de komende vrije dagen over het algemeen overal plaats bie den. Er zijn evenwel enkele uitzonderingen. Zo zijn de hotels op de Holterberg in Holten vol; de overige Holtense hotels hebben nog wel plaats. Ook de hotels in Markelo zijn bezet. De zomerhuisjes in Delden zijn eveneens be zet terwijl deze in Giethoorn en Ootmarsum beperkt plaats bieden. Van de pensions zijn alleen de pensions in Delden bezet. Dit is natuurlijk een zeer globaal overzicht; niet meer dan een algemene indruk. Daarom: wilt U alsnog het lange Paas-weekend in het rustige Overijssel doorbrengen, dan is er dus alle gelegenheid voor. Wendt U zich ten spoe digste tot de plaatselijke VVV in het oord Uwer keuze. Paasgebruiken. In verscheidene dorpen en steden in Overijssel worden de paasge bruiken in hoge ere gehouden. Zo bijvoorbeeld in: OOTMARSUM, WAAR OP Palmpasen (11 april) 's morgens om 9 uur de kinderen bijeenkomen op het Marktplein met hun Palmpasens. waarmee ze een rondgang door het dorp ma ken. Op 17 april (paaszaterdag) vertrekken 's mid dags om 1 uur in Ootmarsum de paaswagens om het hout te halen voor het paasvuur. Hier bij worden oude liederen gezonden Op 18 april (le Paasdag) trekken de „paos- kêêls" door het dorp (dit begint om 8.45) on der het zingen van paasliederen. Dit folklo ristisch gebruik wordt 's middags om 14.15 uur herhaald. Later op de middag (om ca. 17 uur) begint het vlöggelen (hand in hand rondtrekken) door het dorp. om de stiepels (paal in een boerderij) en door de huizen, 's Avonds, tegen achten worden de paasvuren op de paasweide aan de Almelosestraat ont stokenwaarbij de toeschouwers liederen zin gen. Op dit paasvuur heeft men een schit terend gezicht vanaf de Kuiperberg. Van het vlöggelen denkt men dat dit een laatste overblijfsel is van de zgn. geselpro cessie uit de 13e en 14e eeuw. Geselbroeders of flagallanteri trokken in die dagen aalmoe zen inzamelend door de steden en dorpert. Het vlöggelen kan ook een overblijfsel van de oude Germaanse reidansen zijn. Sinds on heugelijke tijden wordt in Ootmarsum gevlög- geld.) Het programma op Tweede Paasdag is het zelfde als op 18 april, behoudens het ontste ken van het paasvuur. IN DENEKAMP zijn de paasgebruiken in hoofdzaak afgestemd op het paasvuur op le Paasdag. Eerst kan men op Palmzondag het „Eier gaddern" zien. Jongens lopen door ge heel Denekamp en vragen om eieren of geld. De aanvoerder van deze groep is Judas; zijn assistent Krioter. (Bij het horen van deze namen denkt men vanzelf aan Judas Is Kari- oth). De opbrengst van het „Eiergaddern" is bestemd voor het paasvuur. Op Goede Vrijdag (16 april) of een dag la ter wordt het hout gehaald met grote met paarden bespannen wagens en even buiten het dorp gebracht. Op le Paasdag gaat een groepje dorpsbe woners (waaronder Judas en Krioter) om ca. 1 uur naar kasteel Singraven. Aan de bewoner vraagt Judas een „paosstaoken". welk verzoek altijd wordt ingewilligd. Men zoekt een boom uit en hakt het om (het hak ken is aan slechts enkele personen toegestaan; dit „recht" vererft van vader op zoon.). Di rect daarop wordt do boom naar de paaswei de gesleept waar hij wordt opgericht. En dan begint het opbieden. Judas en Krioter proberen de boom aan de man te brengen, wat na veel moeite gelukt. Dan nodigt Judas de aanwezigen uit tot het bijwonen van 't paasvuur. Onder het zingen van „Chris tus is opgestanden" gaan de dorpsbewoners naar huis om ca. 8 uur 's avonds weer pre sent te zijn. Tijdens het branden van het paasho'ut wordt weer gezongen. Liederen zo als „Heden is de grote dag dat Christus opstond uit het graf" en „Daar nu het feest van Pasen is". IN LOSSER begint op Palmpasen om 14 uur een palmpasen-optocht op de markt. Op eerste Paasdag wordt op de dorpsbleek het eierentikken gehouden. Tientallen kinderen verzamelen zich gewapend met prachtig ge kleurde (gekookte) eieren op de dorpsbleek om uit te maken wie het ei met de sterkste schaal bezit, 's Avonds om ca. 8 uur wordt het paas vuur op het terrein van de nieuwe kerk aan de Kloppenstraat ontstoken. Ook in de omgeving van HOLTEN worden op eerste Paasdag 's avonds omstreeks 8 uur paasvuren ontstoken. Vanaf het hoogste punt van de Holterberg heeft men een uniek gezicht op de zeker twintig paasvuren in de omgeving. Verder worden nog palmpasen optocht op 11 april gehouden in: ALMELO ('s middags om 12 uur met ca. 300 kinderen; 18 april 's avonds paasvuren in de buitenwij ken), RAALTE (start van de optocht om 12 uur met ca. 100 kinderen), BORNE (op de avond van 18 april eveneens ontsteken van een groot paasvuur), HENGELO Palmzondag: Palmpasenoptocht ('s middags). ZWOLLE. Op 10 april komt in Zwolle Tiemen Groen uit het Friese Follega aan de start in de internationale wielerwedstrijd „de ster van Zwolle". Hij zal daarbij o.m. gezel schap krijgen van Tokio rijder (en winnaar) Evert Dolman. De gehele karavaan zal be staan uit 225 renners, die 150 km. voor de boeg hebben. Onder de deelnemers bevindt Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct 5 april Ledenvergadering P.v.d.A. café He geman. 6 april Ledenvergadering speeltuinvereniging „Margriet" geb. Lentfertsweg. 9 april Filmavond dierenbescherming (kleuren films) speeltuin Irene, 8 uur. 10 april H. D. C. Riessen, Nationale Dressuur- wedstrijden terrein Brekeldlaan. 19 april Internationale windhondenrennen De Mors. 1 mei Leerlingenuitvoering Muziekschool Rijs- sen Jeruël half 8. 8 mei Ronde van Overijssel: 1 uur. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven), voor woensdag 12 our. zich een Duitse ploeg met o.m. Dieter Leit- ner, de Engelsman Chef Nice en andere be kende renners. Tourmiss is radio-zangeres Imca Marina. Het parcours is uitgestippeld over Zwolle, Ittersum, Windesheim, Wijhe, Heino, Wythem, Zwolle, Dalfsen, Rechteren, Den Hulst, Lichtmis, Hasselt, Genemuiden, Kampen, Ijsselmuiden, 's Heerenbroek, Wes tenholte, Zwolle. De finish is op de Nieuwe Veemarkt. ENSCHEDE- In de periode van 10 t.e.m. 18 april worden in Enschede drie belangrijke basketballtoernooien gehouden. Het eerste georganiseerd door de Enschedese club „The greyhounds" vindt plaats op 10 april, 's Mid dags om 2 uur wordt begonnen in de gemeen telijke spelzaal Boddenkampstraat 32. Aan dit toernooi doen verscheidene bekende Neder landse ploegen mee, evenals schoiierenteams van bezettingsautoriteiten in W-Duitsland. Een dag later op 11 april, organiseert het Enschedese Jugglers Cotton Games een basketballtoernooi met teams uit Nederland, Duitsland en België. Wat Nederland betreft ploegen met een reputatie nemen aan deze wedstrijden deel. Op zondag 18 april heeft Enschede de primeur van de Nederlandse jeugdkampioenschappen basketball. De teams komen uit geheel Nederland; 't toernooi wordt georganiseerd door het district Twente. URK. Op 1 mei viert Urk het jaarlijkse feest van vlaggetjesdag, symboliserend de ope ning van het nieuwe palingseizoen. Ruim 150 Urker vaartuigen zullen een vlootrevue pre senteren, die wordt afgenomep door de Com missaris van de Koningin in Overijssel. Op dezelfde dag zal door de commissaris de nieuwe visafslag worden geopend. Aan de vlaggetjes dag gaat vooraf een nationale visserijten toonstelling, die duurt van 28 april t.e.m. 1 mei Ommen. Naar men verwacht zullen de krentebomen op het landgoed Eerde bij Om men omstreeks eind april/begin mei in bloei staan. ENSCHEDE. Tot 11 april: „Duizend jaar oude weefsels uit Peru" geëxposeerd in het Twents-Gelders textielmuseum; Van 11 april t.e.m. 5 mei: „De wereld van de bijbel" geëxposeerd in het Rijksmuseum Twenthe. Op 2 en 3 april: „Verzet 1940-45" in het stadhuis. Van 6 t.e.m. 9 april: tentoonstelling van werken van leden van clubhuis „De Katee- ker" in het stadhuis. Van 10 t.e.m. 17 april: expositie van schil derijen van Klaas Bernink en beeld houwwerken van W. van Oosterom in Twentse Schouwburg. Van 26 april t.e.m. 15 mei: tentoonstelling van werken van Titus Leeser in het stadhuis. (Deze expositie wordt van 9 t/23 april in de muntentoren te Deventer gehouden en voor dien tot 4 april in Zwolle, Hopmanshuis. ZWOLLE. Van 15 april t.e.m. 12 mei: „Ten toonstelling V-3" over de jaren 1940-45 in de Betlehemkerk. HENGELO. Van 3 t.e.m. 27 april: „De Haagse aquarellisten" in de Hengelose Kunst zaal. ALMELO. Tot en met 11 april:" „Tien gou- achisten" in de Waag. ZWARTSLUIS In het natuur-historisch nuseum Schoonewelle in Zwartsluis wordt ,'anaf 6 april ('s middags 16.30 uur) en ver der het gehele jaar door een tentoonstelling Kunst eri Vliegwerk gehouden. De ze expo sitie is een combinatie van fotografische re producties van kunst, met geprepareerde die ren. Bovendien wordt speciale aandacht be steed aan de bekende bioloog wijlen dr. Jac. P. Thijsse die zoveel voor de popularisering van 't natuurbegrip heeft gedaan en precies 100 jaar geleden werd geboren (op werkdagen geopend). Ook voor dit seizoen zal het weer mogelijk zijn dat touringcarondernemers een vergun ning voor het gehele seizoen voor het berij den van de provinciale B-wegen in Overijssel verkrijgen. De belanghebbenden doen het beste zich tele fonisch te richten tot de ambtenaar ter Provin ciale Waterstaat te Zwolle, de heer H. Drost, TEL. 05200. 18541. Deze kan U mededelen wel ke gegevens voor de vergunning nodig zijn. Aan het meer van Genève, in een luxueuze villa, leeft het jonge, aantrekkelijke meisje Jill onbekommerd en verwend door haar om geving, maar ook triest en een beetje onge lukkig door haar onbeantwoorde en onopge merkte liefde voor de jonge en knappe toneel regisseur Fabio. Natuurlijk heeft Jill hobbies; haar dieren, Voor de volksuniversiteit Rijssen werd door dokter de Mol van Otterloo (het vorig jaar vanuit Rijssen vertrokken naar Hilversum) een causerie gehouden over de reis, die hij met zijn echtgenote heeft gemaakt naar Israël Voor deze bijeenkomst, die in gebouw Jeruel Werd gehouden bestond veel belangstelling. In zijn inleiding zei dokter De Mol van Otterloo deze avond te beschouwen als een ver laat afscheid van Rijssen, waaraan hij zzoals hij zei „de beste herinneringen" be waart. Mijn Rijssense tijd zal ik nooit verge ten aldus de huisarts en wij in Hilversum den ken niet alleen vaak aan Rijssen, we voelen ons nog steeds Rijssenaren. Nadat dokter De Mol van Otterloo een gedeelte uit de Bijbel (Ezechiël) had voorge lezen vertelde hij hoe in de reis naar Israël een grote wens van hem en van zijn echtge note in vervulling was gegaan. Op boeiende wijze vertelde hij van zijn belevenissen en van de vele bezienswaardigheden, die hij met zijn vrouw in het Heilige Land had bezich tigd. Dokter De Mol van Otterloo wees Advertentie die zij speels bemoedert en de ballet-school in Genève, waar ze o.a. met Carla, de vrouw van Fabio, les heeft van de ambitieuze Dick. Wanneer Dick naar Parijs vertrekt om er met zijn groep te werken, neemt Jill het besluit dat haar teleugesteld hartje haar ingeeft: ze sluit zich bij zijn ballet aan en gaat mee. Het bewustzijn van haar charmes leidt tot span ningen tijdens een repetitie, en er ontstaat ruzie en Jill verlaat de balletgroep van Dick, waardoor haar leven zich in een nieuwe rich ting ombuigt. Haar debuut als mode-fotomodel eindigt in een ongelukkige start, maar haar sensuele schoonheid trekt de fotografen magnetisch aan; haar weg als „cover-girl" gaat snel om hoog, bij voortduring verschijnt zij op de voor pagina's der grote magazines. De eerste mijl paal op die nieuwe weg is een aantrekkelijk filmcontract, een overrompelende gebeurtenis voor een meisje dat nooit actrice wilde zijn. Sam Brassfield is de energieke eigenaar van de Teton-ranch, nabij Cheyenne in Wyo ming. Hij is een alom gezien en geacht vee fokker, die er veel toe bijdroeg de kwaliteit van het Wyoming-vee te verbeteren. Hij wordt in zijn werk terzijde gestaan door Ed. Winters, zijn voorman, Johnny Quatro, zijn rechterhand en zijn neef Webb. Reeds enige tijd ondervindt Brassfield last van onbekende indringers, die regelmatig de prikkeldraadafrastering van zijn uitgestrekte landerijen vermelen. Op zekere dag, als een van z'n mannen er weer tens op uit trekt om aangerichte scha de te herstellen, wordt hij door een troep ge maskerde ruiters overvallen en gedood. Sam begeeft zich naar Cheyenne, om zijn standpunt uiteen te zetten tegenover de vee- boerenbond. Johnny Quatro gaat met hem mee. op de grote contrasten van de moderne ar chitectuur in steden als Haifa en Tel Ayiv en van de primitieve wijze waarop door Mo hammedaanse boeren de landbouw wordt uit geoefend. Spr. had fraaie dia's om een en ander te laten zien en toonde o.a. een opname van een ploegende boer met een werktuig, dat daar 1000 Jaar geleden ook al moet zijn ge bruikt, aldus spr. Spr. belichtte de reis naar de vlakte van Jizreël en de ontmoeting met leden van het Drusenvolk, welk volk een „geheime Gods dienst" uitoefent. Dokter De Mol belichtte zijn bezoek aan plaatsen als Nazareth, 't meer van Tiberias, de plaats Kana, de Berg der Zaligsprekingen, zijn bezoek aan Jeruzalem. Dokter De Mol van Otterloo had de beschik king over een serie fraaie dia's, die zijn cau serie zeer goed tot zijn recht liet komen. De voorzitter van de V.U. was met recht tolk van de vele aanwezigen, toen deze een harte lijk dankwoord richtte tot de voormalige Rijssense huisarts. Dinsdag a.s. 6 april zal de damesafdeling van dé volleybalvereniging RIVO weer beginnen. Enkele jaren geleden moest deze groep worden opgeheven bij gebrek aan belangstelling, maar uit diverse reac ties is het bestuur van RIVO gebleken, dat een her-oprichting waarschijnlijk wel zou lukken. De training, die om acht uur begint, zal worden gehouden in de grote zaal van „Je ruel" aan de Huttenwal. De mogelijkheid be staat, dat bij voldoende animo en een mini mumaantal leden van twaalf, in oktober zal worden ingeschreven voor de competitie van de NeVoBo in Almelo of in Nijverdal. De RIVO-heren hebben de overgangsklasse wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Ka- teekers 2 niet tot een goed einde kunnen bren gen. In de grote sporthal Veldwijk te Hengelo wonnen de gastheren in drie sets. RIVO bood in alle sets redelijk tegenspel, maar een grote handicap was het feit, dat steeds op kritieke momenten een of ander incident de concentratie verstoorde. In de eerste set was dat het plotseling uitvallen van de verlichting en in de derde set nam de scheidsrechter op 'n kritiek ogenbliik enkele aanvechtbare beslissingen. Uiteraard moest men zich daar bij neerleggen, maar 'n dergelijk incident brengt de ploeg gemakkelijk uit haar evenwicht. Zaterdag a.s. (morgen) speelt R[VO om vier uur in Winterswijk tegen de aloude te genstander DIS. In Rijssen won RIVO nogal verrassend met 3-0, maar de Winterswijkers hebben de laatste tijd getoond, heel wat mans Na een week van rust ontvangt Excelsior zaterdag in de Mors het Vriezenveense DETO op bedoek (aanvang 4 uur). In Vriezenveen speelden de Rijssenai'en destijds in de eerste competitiewedstrijd gelijk, doch sedertdien is er veel veranderd, zodat deze uitslag niet als maatstaf kan dienen. Hoewel DETO deze competitie herhaalde lijk voor verrassende prestaties heeft gezorgd geloven wij niet dat ze in staat zullen zijn Excelsior ook maar één puntje afhandig te maken. Door de slechte weersomstandigheden wer den zaterdag bijna alle wedstrijden van de lagere Excelsior elftallen afgelast. Alleen de wedstrijd Vroomshoopse Boys aExcelsior a ging door, welke door de Exceisior-jeugd na spannende strijd met 1-0 werd gewonnen waardoor zij nog ongeslagen bleven in de nieuwe competitie. Het programma voor zaterdag is als volgt: Excelsior 2 speelt uit en ontmoet in Nij verdal DES 2. Ook Excelsior 3 speelt uit en zal in Vroomshoop tegen de Boys 2 zeker op heftige tegenstand stuiten. Het vierde elftal speelt thuis en krijgt bezoek van SVVN 6 uit Nijverdal. Excelsior a ontvangt op eigen terrein Haar- ler Boys a en heeft zeker de kans om onge slagen te blijven. Moeilijk krijgt het Excelsior b dat te gast gaat bij Enter a. Ook het c-elftal heeft een moeilijke uitwedstrijd in Holten te gen het wisselvallig Holten-b. De D junioren treden als gastheer op van het Nijverdalse svvn-c en moeten kunnen winnen, terwijl Ex celsior E zal proberen een goed resultaat te behalen in Hulzen tegen Hulzense Boys C. te zijn. Na afloop van deze wedstrijd, die tevens de laatste van de overgangsklassecom petitie 1964-1965 is, spelen de Rijssenaren een wedstrijd tegen Wenters, 'n ploeg die kampioen is geworden van de afdeling Winterswijk en over enkele weken haar promotiewedstrijden naar de overgangsklasse dient te spelen. Over twee weken, zaterdag 17 april, houdt RIVO zijn Paastoernooi. Deelnemende ver enigingen zijn NSH (Hengelo), Visnet (kampi oen van de afd. Nijverdal), Slamarac (kam pioen van de afdeling Almelo) en RIVO zelf. De wedstrijden beginnen om twee uur. In zet is een fraaie wisselbeker, die nu in han den is van NSH. RKSV slaagde zondag erin de wedstrijd te gen V.S.V. met 2-0 te winnen. Gezien de pré caire positie op de ranglijst was deze zege zeer noodzakelijk. De kans om degradatie te ontlopen is nu iets gestegen, al zal de span ning er wel tot de laatste wedstrijd in blij ven. In deze afd. degraderen ni. 2 elftallen. De Rijssenaren hadden deze middag een goede start. Reeds na 5 minuten spelen scoor de l.buiten F. Tusveld uit een goede voorzet van Koedijk. Er ontspon zich hierna een in teressante wedstrijd, waarbij de RKSV-ers zich meer, en betere kansen wisten te schep pen, dan 'de gasten, die telkens door het midden de aanvallen opzetten. In het cen trum der Rijssense verdediging was het steeds stopper Kamphuis, die de Enschedese aanval len goed opving. Na 20 minuten spelen moest doelman Kos ter opnieuw capituleren. Via Oude Luttighuis belandde de bal bij A. Tusveld, die geen fout maakte. Na de rust zakte het tempo aanmerkelijk. De verdedigingen bleven voortdurend su perieur Vijf minuten voor afloop schoot Tusveld over de Enschedese keeper in. Maar om onbegrijpelijke redenen kende scheidsrech ter Reinink het doelpunt niet toe. Door de nederlaag van DTO hebben de Rijssenaren met nog 2 wedstrijden te spelen twee punten voorsprong op deze ploeg. Daar om is het zaak zondag a.s. de thuiswedstrijd tegen Rood Zwart niet te verhezen. Met extra inspanning moet dit zeker mogelijk zijn. In Delden werd indertijd met 1-0 verloren. „De regen valt bij stromen, 't is een tries te dag", zong eens de bekende teener-zan- ger Rob de Nijs. Zaterdag speelde Sportclub Rijssen in een stromende regen tegen het bezoekende Achilles II uit Enschede. Het werd voor de Rijssenaren echter geen trieste dag. Wél voor de mensen uit Enschede die door onze plaatsgenoten met 7-1 werden verplet terd. De wedstrijd stond onder leiding van arbiter Voskamp uit Hengelo die deze middag uitstekend floot. In de eerste helft leek er aanvankelijk niet op dat Sportclub zo'n for se zege zou behalen. Hoewel de thuisclub overwegend sterker was, duurde het nog tot de dertigste minuut eer Schellevis zijn ploeg aan de leiding bracht. (1-0). Jansen scoorde vijf minuten later het tweede doelpunt. Hier mee werd gerust. Direct na de pauze kwam Achilles zelfs nog even terug en haar links buiten scoorde, naar later zou blijken het enige tegenpunt. (2-1) Door een solo van Jansen werd het 3-1. Schellevis "zorgde voor 4-1. Jansen nam num mer 5 voor zijn rekening. Steen maakte, met 'n uitstekende kopbal uit een corner het halve dozijn vol. (6-1), terwijl de eindstand door Ligtenberg werd bepaald op 7-1.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5