RAADSVERGADERING Purol VEERTIG JAAR Zakenlieden boden prijzen aan voor allegorische optocht geleden schreef het Weekblad voor Rijssen Die krant ivil elk per se lezen! abonné op het Weekblad van Rijssen dient heel de huid Verlichting Haarstraat R.M.C. naar landelijke finale Vrijdag 26 maart 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 7 Vertrouwen Interkerkelijke herdenking Diependaal Autoboxen Gemeentehuis Bezwaarschriften Luchtvermaak Aanlegbelasting Klimtoestellen Zomerhuisjes in de doofpot Verrassing Onteigeningsplan Zuid Goede voorbeelden Met ingang van de eerstvolgende maand (wat voordien verschijnt ontvang ik gratis) geeft ondergetekende zich op als Naam Adres Handtekening Inleveren bij de administratie, Enterstraat 10. (INVULLEN MET BLOKLETTERS). Advertentie (vervolg van pag. 1) vrijding was gekomen was heel Rijssen in feestelijke stemming. Een grote stoet Rijsse- naren liep zingend van vreugde door de stad. Welk bezwaar is er toch zo vroeg de heer Ter Avest zich af, om bepaalde hoogte punten in het nationale leven op gepaste wij ze te vieren? Naar mijn oordeel aldus ,spr. is het college vaal b. en w. toch wel in staat, om een stuk te beoordelen. Ik heb 't stuk noch gezien noch gelezen maar op dit punt heb ik het volste vertrouwen in het college van b. en w. Hier is uitsluitend een voorstel van b. en w. aaia de orde te helpen aan de orga nisatie van een programma ter herdenking van de bevrijding dat het stuk een bepaalde naam heeft zegt niets aldus de heer Ter Avest. De heer Pluimers: De heer Wolterink kijkt me aan alsof ik de Oranjeverening be<n. Kom nou. Mijn mening is, dat wij geen subsidie moeten geven voor een halve dag maar het hele programma moeten steunen. Overigen® valt mij op aldus de heer Pluimers, dat de heer Haase, die het stuk niet gelezen heeft afgaat op geruchten. Hij had zich beter eerst op de hoogte kunnen stellen voor dat hij een uitspraak doet. Als men afgaat op loze geruchten doet men uitspraken van niks al dus de heer Pluimers. Hierna gaf wethouder Scholman zjjn visie: In dec. 1964 is er een verzoek van de rege ring gekomen medewerking te verlenen aan een waardige herdenking van, de bevrijding. De plaatselijke overheid dient medewerking te geven aan een gepaste feestviering om te voorkomen dait de feestviering ontaardt. Met klem, aldus wieth. Scholman wil ik ingaan op wat de heer Wolterink heeft gezegd, als of de Oranjevereniging 'n herdenking niet no dig zou achten. Met grote stelligheid verklaar ik, aldus weth. Scholman dat deze vereniging juist een grote voorstander is, van een oecu menische c.q. interkerkelijke herdenking. De Herv. Kerk wil samen met andere ker ken een interkerkelijke herdenking houden. Daar is de Oranjevereniging, het bestuur van de Oranjevereniging zeer blij mee. Dat is toch wel duidelijk in .tegenstelling met wat de heer Wolterink zegt, alsof de Oranjevereniging een herdenking niet nodig acht. Een deel van het ochtendprogramma is opengelaten voor het houden van kerkelijke herdenkingsdien sten. Een ander punit waarop weth. Scholman wat dieper in wilde gaan was de naam van het Openluchtspel. Hier wordt gesuggereerd alsof men die naam zou verzwijgen. Maanden geleden is die titfll van dit stuk echter al (ook in de pers) genoemd. Overigens was weth. Scholman van mending, dait een hogere sub sidie, zoals de heer Pluimers wilde, niet no dig was, als de weersomstandigheden mee werken is een garantie helemaal niet no dig naar verwachting. Met ons voorstel be oogt het college van b. en w. uitsluitend een ruggesteun te geven bij de organisatie van een programma door de Oranjevereniging. De heer Haase richtte zich tot de heer Plui mers, die gezegd had, dat hij bij de bepaling van zijn standpunt af zou zijn gegaan op loze geruchten. Een van mijn fractiegenoten heeft het gelezen in zijn beoordeling stel ik net zo veel vertrouwen, ads in die van de heren Jans sen en Pluimers. Overigens aldus de heer Haa se, dat een herdenkingsdienst wordt gehou den valt uiit de stukken toch niet op te maken. De heer Pluimers bleef bij zijn voorstel een subsidie te geven van 1800.- Zoals het nu wordt voorgesteld is het minder sympa thiek. Het fedt is net of het openluchtspel niet bij de feestdag hoort. Wethouder Scholman: Als we 1000.- geven zijn wij uit de moei lijkheden, en de Oranjevereniging voelt zich daarmee gesteund. Dait staat vast. Weth. Goo- sen wilde tot slot van het debat duidelijk stel len naar hij zei, dat men niet moest den ken dat hij geen bezwaar tegen het open luchtspel zou hebben. Dat heb ik wel aldus spr. Grote. Ik heb het stuk zelf gelezen. Er stonden de zwaarste vloeken in. Waarom moet dit stuk de naam Bazuinen op Jericho dra gen en geen naam als Trompetten op Rotter- dan of zoiets. Daarmee wais het (moeilijke) punt voldoende doorgesproken en ging men over tot stem ming. Het voorstal wierd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Voor stemden de heren Ter Avest, Pluimers, Scholman, Goosen, Jansen, Kreijkes, Geuzendam en Oosthoek en tegen de heren Averesch, Wolterink, Rosman, Nijland, Smeijers en Haase. Het feest gaat dus wel door. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de directeur van de volkshoge school Diependaal, dat voor de heer Plui mers aanleiding was voor te stellen een sub sidie van 25.- te verlenen aan deze school, waartoe de meerderheid van de raad in 't ver leden niet bereid was, in verband met de wij ze waarop de zondag op de Volkshogeschool werd doorgebracht. Onder een nieuwe direc teur is er ook voor de zandagactiviteiten een andere regeling en daarom stel ik voor, al dus de heer Pluimers alsmog eein subsidie te verlenen, Weth. Scholman was van me ning, dat er bij de behandeling van de begro ting van het volgend jaar alleszins reden was om de subsidie aan Diependaal weer te be zien, omdat er nu anders gewerkt wordt dan voorheen. Spreker was er een tegenstander van nu een tussentijds besluit te nemen. Mis schien is de naad nu wel veranderd aldus de heer Pluimers, die zijn voorstel handhaaf de. Het voorstel van de heer Pluimers werd door de raad verworpen met 10 tegen 4 tem men. Voor stemden de leden van de fractie van de P. v.d. A. en de heer Geuzendam. Bij voorstel van b. en w. betreffende de huurprijs van autoboxen zag de heer Jansen graag, dat de huurprijs van de autoboxen ge lijk zouden worden getrokken. Om formele re denen moest op voorstel vam de heer Pluimers eerst het voorste! in stemming worden ge bracht, waarover in de vorige vergaderingen de stemmen waren gestaakt. Ook nu was dat het geval. Er waren 7 voor en 7 tegenstan ders. Vervolgens kwam het laatste voorstel van b. en w. in stemming. Dat hield in, dat de garages van de tra ditionele bouw op 19,35 zouden komen en de Mavobouwgarages op 17.50 per maand. Dit voorstel werd aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Door een vraag van de heer Haase viel de conclusie te trekken dat het gemeentebestuur voornemens is, een deel of de gehele admini stratie van het gemeentehuis onder te bren gen in de Lagere Technische School aan de Dokter Stokkersstraat. Zoals bekend is de nieuwe LTS aan de Wi ardensestraat in een vergevorderd stadium. Het voorstel van b. en w. tot aankoop van de (oude) ambachtschool werd aangenomen. De raad gaf zijn fiat aan het voorstel van b. en w. tot wijziging van de alg. poli tieverordening, waardoor het de politie be ter mogelijk is op te treden tegen diegenen, die hun auto's stallen op gemeentelijke gazons. In dit verband vroeg de heer Haase wat in deze verordening stond over het voetballen door de jeugd op gazons. Dat is volgens de politieverordening ook verboden, zo werd dui delijk. Dan aldus de heer Haase moet ik vragen waarom de politie daar dan niiets aan doet. In het plan Vennekesgaarden passeren gere geld 4 of 5 politieagenten, die doen net of ze niets zien. Ook hier moet de hand aan worden gehouden aldus de heer Haase. De voorzitter sprak de verwachting uit, dat bij uitbrei ding van het huidige personeel, hier meer aandacht aan zou worden geschonken. Het voorstel van b. en w. tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de bouw van een in dustriehal was voor de heer Jansen aanleiding te vragen, of b. en w. de financiële mogelijk heden al bekeken hadden. Dat zal toch nog wel moeilijkheden geven, zo was spr's mening. De voorzitter betoogde, dat de bedoeling is eein uitspraak van Ged. Staten uit te lok ken, of men in dezen verder kan gaan. Met het voorstel van b. en w. tot definitieve vast stelling van het onteigeningsplan Zuid 3e fa se ging de raad accoord. Tegen dit plan zijn 19 bezwaarschriften ingekomen. B. ein w. ver klaarden in de betreffende nota, dat men ernstig zou proberen om met alle weigerach- tigen tot een minnelijke schikking te komen. De heer Haase wees op de moeilijkheden voor verschillende betrokkenen omdat deze geen bouwterrein overhielden. Weth. Goosen meende dat de raad aan dit voorstel „niet te zwaar moest tillen. Dit is niet de laat ste keer, dat de raad er over spreken kan. Dit besluit moet formeel worden geno men. De onderhandelingen worden voortgezet, en over b.v. 1 jaar komen er voorstellen tot onteigening en dan heeft de raad ook in laat ste instantie het laatste woord. De postduivenvereniging Het Luchtvermaak kreeg van de gemeente het recht van op stal op een terrein aan de Gravenstraat. De vereniging wilde dit terrein benutten voor de bouw van een clubgebouw. Het voorstel vond in de raad enkele tegen standers, die de bouw van een clubhuis op dit terrein om verschillende redenen ongewenst achtten. Van de zijde van het college van b. en vv. kwam het argument, dat met geen mogelijk heid een ander terrein kon worden gevonden. Nu de vereniging het i'echt van opstal is verleend, blijkt dat het betreffende terrein aan de Gravenstraat moeilijk bebouwd kan worden. „In verband hiermede hebben wij de mogelijkheid bezien om tot een andere op lossing te komen aldus b. en w. in een nota aan de raad. Het college van b. en w. meent deze gevon den te hebben in een terrein gelegen tussen de Vennekesgaarden, Irenelaan en Marijke- straat, welk terrein niet is opgenomen in de exploitatie van de langs deze straten staande woningwetwoningen. Voor het plaatsen van een clubgebouw zo als de postduivenvereniging zich dat voorstelt is een terrein nodig van ongeveer 590 m2. De vereniging zal een jaarlijks recht van op stal moeten betalen van f 250,-. Het college van b. en w. stelde de raad voor een besluit tot het verlenen van het recht van Door onbekende oorzaak brandde heden nacht de woning van H. Giesbers in den Boomkamp alhier tot den grond af. Toen de bewoners door het knetteren der vlammen ont waakten, tand het dak reeds in lichte laaie. Het uit 6 personen bestaande gezin wist zich - nog in nachtgewaad zijnde - te redden. Bu ren brachten nog enig huisraad naar buiten. Gelukkig dat de wind gunstig was, anders waren de belendende gebouwen er ook mee gegaan. Toen de brandweer met de motor spuit te plaatse kwam, was het gevaar voor uitbreiding spoedig geweken. Huis en inboedel waren slechts laag verze kerd. De 32-jarige H. had Dinsdag het ongeluk van een in aanbouw zijnd fabrieksgebouw een vallende ijzeren balk op zich te krijgen. Zwaar gewand aan hoofd en linkerarm werd hij na voorloopig door dokter Oosthoek te zijn verbonden, per auto naar Almelo vervoerd. Nader vernemen we, dat de toestand van de getroffene naar omstandigheden redelijk wel is. opstal aan „Het Luchtvermaak" te nemen. De raad ging met het voorstel accoord. De aanleg van de Pelmolenweg waarvoor de raad onlangs een krediet van 260.000 heeft gevoteerd stuit op moeilijkheden. De poging van het gemeentebestuur samen met het bestuur van de Lagere Technische School, een bijdrage ineens van het Rijk voor de aanleg van de Pelmolenweg te krijgen, heeft geen succes gehad. Zoals bekend is het hoofddoel van de aan leg van deze weg toegang te verschaffen naar de nieuwe Lagere Technische School die in aanbouw is aan de Wierdensestraat. Nu het zich laat aanzien, dat op een bijdra ge ineens van het Rijk niet gerekend kan wor den hebben b. en w. zich bezonnen omtrent de mogelijkheden welke in de gemeentewet zijn neergelegd om toch tot een zeker verhaal der kosten te komen. Er zijn 2 mogelijkheden n.l. het heffen van een aanleg- of van een baatbelasting. Een onderzoek naar de wijze waarop dit zal geschieden is momenteel aanhangig aldus het college van E. en w. in een nota aan de raad. In afwachting hiervan achten b. en w. het gewenst dat de in artikel 20 van de aanleg- belasting|verordening 1956 opgenomen vrij- stellingsbepalingen voor scholen, kerken enz worden ingetrokken. Wij achten het onredelijk, dat voor scholen en kerken, gebouwd in een uitbreidingsplan, de volledige bouwterreinprijs wordt betaald terwijl voor scholen etc. welke op particu lier terrein zijn of worden gebouwd, geen verhaal voor de kosten van aanleg van we gen mogelijk is", aldus het college van b. en w. In verband hiermede stelden b. en w. de raad voor over te gaan tot wijziging van de aanlegbelastingverordening 1956. Het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de bijbel heeft een verzoek gericht tot de gemeente raad om medewerking voor de aanschaffing van vaste klimtoestellen ten behoeve van de leerlingen van de laagste 2 of 3 klassen van de Wilhelminaschool. Deze toestellen n.l. een 3 delig duikelrek en een 3 voudige kimboog, zullen op een af gezonderd deel van het speelterrein worden geplaatst, waardoor de grotere en kleinere leerlingen elk over een eigen speelruimte be schikken. Dit heeft het voox-deel zo is de mening van het bestuur van de chr. scholen dat de beide groepen leerlingen elkaar bij het spelen niet hinderen. De praktijk heeft bewezen aldus vermeldt de nota van b. en w. aan de raad, dat het on gedwongen gebruik van vaste klimtoestellen tijdens het vrije spel de mobiliteit van de leerlingen in hoge mate ten goede komt. Met weinig kosten kan door de aanschaf van deze toestellen een belangrijke bijdrage wor den geleverd tot de lichamelijke ontwikkeling van de leerlingen. De kosten van de toestellen zullen 720,- bedragen. B. en w. stellen de raad voor een crediet tot dit bedrag voor het bovenomschreven doel beschikbaar te stellen. De raad ging met het voorstel accoord. Voor de bouw van een kleedgelegenheid op het in aanleg zijnde sportveldencomplex stel len b. en w. de raad voor een krediet beschik baar te stellen van 74.036,-. De raad ging met het voorstel accoord. In de rondvraag kwam weer een pijnlijk vraagstuk aan de orde n.l. de kwestie van de clandestiene zomerhuisjes. Vooral de heer Janssen heeft zich in het verleden ingespan nen om aan zijns inziens ongewenste situaties een einde te maken. Zijn visie een standpunt bracht hij steeds weer opnieuw naar voren en steeds opnieuw be paalde hij het college van b. en w. en de raad bij een onbevredigende situatie. Steeds kreeg de heer Jansen antwoord, men beloofde onderzoekingen etc. tot de kwestie nu zijn einde heeft gevonden. De kwestie zomerhuisjes, waarbij volgens enkele raadsle den met 2 maten gemeten is, moet in de doofpot. De raad heeft een vertrouwelijke nota toe gezonden gekregen. In het openbaar mocht hierover niet worden gesproken. Het stuk met de definitieve standpunten van b. en w. blijven aan de openbaarheid onttrokken. Is dit voor de heer Janssen een zeer onge wenste situatie, voor de publieke mening is de ze handelwijze van b. en w. niet minder on bevredigend. De heer Jansen roerde in de rondvraag de kwestie weer aan. U denkt misschien wei aldus spr. daar komt hij weer aan. En dat ondanks dat u in uw nota verzoekt hierover niet in het openbaar te spreken. Hoe valt dat te rijmen. Wij hebben een recht vaardige zaak aan de orde gesteld. Wij heb ben er verschillende keren over moeten spre ken nu mag ik mijn mening hierover niet langer verkondigen. Daar kan ik mij natuurlijk niet mee verenigen. Hier sluit men een discussie uit. Ik vind deze situatie onredelijk. De voorzitter wilde nog wel in een geheime vergadering van ge dachten wisselen, maar daaraan had de heer Jansen geen behoefte. En daarmee kwam het bekende deksel op de even bekende doofpot. Dat waren de clandestiene zomerhuisjes, die Het ziet er naar uit, dat de allegorische optocht, die door de Rijssense Oranjevereniging op Bevrijdingsdag zal worden georganiseerd een groot succes wordt. Bestuursleden van de Oranjevereniging wor den van vele zijden benaderd, om adviezen en wat nog belangrijker is, met aanbiedingen die ten doel hebben de optocht zo goed mo gelijk te doen slagen. Een bijzondere verrassing was deze week de aanbieding door een middenstander die on bekend wenst te blijven van een transistorra- dio (tevens autoradio) ter waarde van 219., bedoeld als prijs voor de optocht. Naast de financiële bijdragen, die voor de totale or ganisatie van het bevrijdingsfeest, reeds zijn ontvangen, was deze aanbieding voor het be stuur zeer wel'kom, evenals de sympathieke geste die de Gebr. Zandvoort deden door een prachtig fototoestel aan te bieden. „Dit geeft de burger moed" aldus de heer El zinga, die deze 2 prijzen in grote dank in ontvangst nam. in het verleden al veel stof hebben doen op waaien. Een andere zaak is het plan van de Stichtng „de Gaolne Ketne" tot het bouwen van een va- kantiecentrum (zomerhuisjes), waarover de laatste tijd ook nog al eens is gediscussieerd. De heer Jansen had uit kranteberichten vernomen, dat weth. Scholman van mening was, dat het beleid in dezen moest worden „omgebogen" en de heer Jansen was verwon derd over de uitlating van weth. Scholman, betreffende de moeilijke financiering van dit object. Weth. Scholman stelde, dat hij op een ver gadering van de AR Kiesvereniging een vraag had beantwoord en daar ongeveer had gezegd dat er een samenwerking zou moeten ontstaan, tussen de stichting kampeercentrum en b.v. zakenmensen. Op een verzoek van de besturen van de middenstandsvereniging ben ik ingegaan en heb mijn uitlating toegelicht. Inderdaad, aldus weth. Scholman zijn de moeilijkheden betreffende de financiering gro ter dan enige jaren terug. Dhr. Pluimers was van mening, dat b. en w. alsook de meerderheid van de raad geen zomerhuisjes in Rijssen wenst. De voorzitter wees op de aanwijzing van een terrein en op de instelling van de stich ting „De Gaolne Ketne". Dat is toch positief aldus de voorzitter? De heer Haase informeerde naar de aanbe steding van het gymnastieklokaal aan de Ba- nisschool. Weth. Goosen antwoordde, dat deze aanbesteding „zeer aanstaande" was. In de vergadering d.d. 29 september 1964 besloot de raad voorlopig goed te keuren het plan tot onteigening van de realisering van de 3e fase Zuid. Dat plan heeft ter inzage gelegen en van de ge legenheid om bezwaren in te brengen heb ben 19 personen gebruik gemaakt. Deze bezwaren zijn op grond van het be paalde in artikel 81 van de Onteigeningswet om advies toegezonden aan de hoofdingenieur- diirecteur van de Volkshuisvesting en de bouw nijverheid in de provincie Overijssel te Zwolle. Deze heeft bij brief d.d. 22 februari 1965 zijn advies hieromtrent uitgebracht. De navolgende bezwaarschriften zijn ingeko men. 1. G. J. Rozendom, Koninginneweg 15 (grond- plannr. 52) Betrokkene wil hier een benzinestation ex ploiteren. Bij raadsbesluit d.d. 30 oktober 1964 is het uitbreidingsplan Zuid ook zodanig ge wijzigd, dat op een gedeelte van dit perceel een benzinestation kan worden opgericht. De ze wijziging is echter nog niet goedgekeurd. Zodra goedkeuring is ontvangen zal ge tracht worden met de betrokkene een minne lijke schikking te bereiken, waarbij, indien mogelijk, met de belangen van betrokkene rekening zal worden gehouden. 2. H. Klein Legtenberg en H. J. Ruiterkamp, wonende. Holtentorensweg 14 en 16 Hun bezwaar richt zich tegen de onteige- ningsgrens, daar hun kolenberging dan moet worden afgebroken. Wij zullen nagaan of de ze grens zodanig verschoven kan worden, dat dit bezwaar wordt ondervangen, aldus b. en w. 3. H. Tehuis, Holtentorenweg 36. Betrokkene maakt bezwaar omdat het dui venhok gebouwd op grond van een bouwver gunning, afgegeven 14 november 1962, moet worden afgebroken. Wij zullen nagaan of herbouw van dit duiven hok kan geschieden achter de woning. Tevens zullen wij onderzoeken of er bezwaren tegen bestaan om hem het recht te verlenen om ge bruik te maken van het voetpad voor het bereiken van zijn garage of dat op andere wijze aan zijn bezwaar kan worden tegemoet gekomen aldus b. en w. 4. A. J. ter Maat, Holtentorensweg 12. Betrokkene maakt bezwaar tegen de on gunstige doorsnijding van zijn perceel. Wij zullen ook in dit geval nagaan of de onteige- ningsgrens kan worden verschoven, ter gehe le of gedeeltelijke opheffing van dit bezwaar, aldus b. en w. 5. A. Rosman, Holtentorensweg 34. Betrokkene is van oordeel, dat het in de ont eigening opgenomen gedeelte te groot is en Ik hoop, aldus de energieke voorzitter van de Oranjevereniging, dat met deze 2 goede voorbeelden een lawine wordt losgeslagen vooral ook omdat wij voor de opstelwedstrijd graag de beschikking hebben over veel (en mooie) prijzen. Het aanbieden van prijzen voor de optocht is een mogelijkheid om daadwerkelijke me dewerking te verlenen. De optocht kan 'n schit terend succes worden, en de uitloving of de beschikbaarstelling van fraaie prijzen is na tuurlijk een grote stimulans, vooral, aldus de heer Elzinga, omdat aanbieding van prijzen voor ons reële meevallers betekenen Wij zitten toch al niet ruim in de financiële mid delen, omdat wij een gevarieerd programma organiseren dat handen vol geld kost. Maar, aldus de heer Elzinga „Ik ben zeer hoopvol, dat nog vele middenstanders een steentje willen bijdragen, aan de optocht en natuurlijk ook aan de totale organisatie van het Bevrijdingsfeest, waarvan wij in Rijs sen, echt een waardig en vreugdevol feest willen maken". Personeel van het gemeentelijk energiebe drijf is begonnen met het aanbrengen van een moderne straatverlichting langs de Haar straat. Tot nog toe was deze straatverlichting aan gebracht door middiei van opgehangen lampen boven het midden van de straat. Door de plaatsing van deze hoge lantaarns met sterke re branders heeft de verlichting van deze drukke verkeersweg een flinke verbetering ondergaan. Zaterdag 22 mei a.s. zullen enkele leden van de Rijssense motorclub deel nemen aan de finale van de (landelijke) Veilig Verkeers- rit, welke in Utrecht wordt gehouden. Naast R.M.C. zijn in de finale doorgedron gen een team uit Friesland en één uit Noord- Brabant. dat hij te weinig grond onderhoudt. Het blijkt echter dat zijn perceel een diepte behoudt van 32 meter en dat de oppervlakte van het terrein dat hij behoud nog 360 m2 zal zijn. Dit ach ten wij voldoende. Wij zien dan ook geen aanleiding om aan dit bezwaarschrift tege moet te komen, temeer daar het in het ont eigeningsplan opgenomen gedeelte nodig is voor realisering van de geprojecteerde bouwblok ken. 6. W. Nieuwenhuis, Holtentorensweg 32. Betrokkene zal gaarne een diepte van 30 meter overhouden. Wij zullen nagaan of met deze wens rekening kan worden gehouden. 7. A. J. Giesbers, Holtentorensweg 28. Betrokkene is bereid een gedeelte te verko pen, maar niet zoveel als thans in onteigening ligt. Reclamant houdt echter nog een per ceel over met een oppervlakte van 275 m2 een diepte van 24 meter. Dit achten wij voldoen de. Mocht bij de verdere uitwerking blijken, dat alsnog een grotere diepte voor zijn perceel mogelijk is, dan zijn wij wel genegen de ont eigen! ngsgrens te verschuiven, aldus b. en w. 8. G. W. Dannenberg, Lentfersweg 66 a. Deze bezwaren zijn geheel van financiële aard en kunnen dus nu buiten beschouwing blijven, aldus b. en w. 9 t.m. 16 D. Beunk-Dannenberg, E. J. Beunk- Witten, W. Kamphuls, G. ten Berge. H. Pas- Dannenberg, T. Geerling, H. van den Noort en J. Nijkamp. allen wonende aan de Lent- fertsweg. Zij vinden ten eerste de geboden schade vergoeding te laag. Dit financiële bezwaar kan nu buiten beschouwing worden gelaten. Verder zijn zij van oordeel, dat een te groot gedeelte van hun gronden wordt onteigend. Zij vragen de onteigeningsgrens te bepalen op een afstand van 40 a 45 meter van de Lent- fertsweg. De percelen houden echter alle een diepte van tenminste 30 meter en een oppervlakte, welke varieert van 280 tot 380 m2. Toch zul len wij nog eens nagaan of hier de onteige ningsgrens nog wat kan worden verschoven, al dus b. en w. 17 Wed. A. Nijkamp, Markeloseweg 43. Betrokkene heeft zozeer geen bezwaar te gen het onteigeningsplan, maar wil gaarne in de gelegenheid worden gesteld in de naaste omgeving aan de Markeloseweg een bouw terrein te kopen. Wij zullen proberen haar in deze terwille te zijn, aldus b. en w. 18. J. H. Nijkamp Markeloseweg 44. Deze persoon maakt bezwaar tegen het feit, dat er niet met hem is onderhandeld. Dit is thans ondervangen. Een lid van ons col lege heeft bereids de onderhandelingen geopend, aldus b. en w. 19. Accountant F. Hollander, gemachtigde van A. en H. Voortman. Aangevoerd wordt, dat zij door deze ont eigening op schier onoverbrugbare wijze ge schaad worden in hun economische belangen. De huidige betonandustrie zal ter realisering van het uitbreidingsplan moet verdwijnen. De firma is echter nog niet bereid op onze voor stellen betreffende verplaatsing naar het in dustrieterrein in te gaan. Indien deze ont eigening doorgezet zal moeten worden zal uit eindelijk de rechter wel uitmaken welke scha deloosstelling zal dienen te worden betaald. Wij streven er echter naar om ook in dit geval een minnelijk schikking te bereiken, aldus b. en w. Zoals reeds is opgemerkt is er een aantal gevallen, dat nadere studie vereist. Het is echter onmogelijk om te wachten op de uit slag hiervan, daar volgens de Onteigenings wet het voorlopige besluit binnen zes maan den moet zijn gevolgd door de definitieve vaststelling. Indien met deze termijn geen re kening wordt gehouden, vervalt het voorlo pig goedgekeurde besluit en dient de proce dure dus opnieuw te worden aangespannen. Ter voorkoming van proceduremoeüijkheden adviseren wij u om het voorlopig goedgekeur de plan thans ongewijzigd definitief vast te stellen, aldus b. en w. Wij geven u de verzekering dat wij ernstig zullen proberen om met alle weigerachtigen tot een minnelijke schikking te komen aldus b. en w. De raad ging met het voorstel accoord. I

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 7