Onverwachte zege op Rapid RIYO uit klauwen van degradatiespook Excelsior schakelde ook Urk voor de titel K?"?Dompo Excelsior 2 leed zware nederlaag Spanning in hei ten top bij F eyenoord Cup-strijd stadion Liverpool wint toss van Köln FILMNIEUWS Duo Van Vondel-Leussink excelleerde uit R.K.S.V. verloor met de oneven goal Moeilijkheden op Duitse kustvaarder Vryda? 26 maart 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Crossers zoeken ander oefenterrein Binnenkort weer damesvolleybal? Sclioolsportdag Kampkaarten Uitvallen Leussink ïïïïïïïïïïïïïïïïïïïïïïïïT! Vriendschappelijk Eerste kievitsei Coöp. „Rijssen" keert 8 pet. uit Vrijdag en zaterdag: de film Tarzan wordt getart Woensdag: de film Captain Newman Tegen de sombere verwachtingen in. heeft KIVO zaterdagmiddag de moeilijke uitwed strijd tegen Rapid in een overwinning kun nen omzetten. Met 3-1 bleef een gehandicapt RTVO de baas over de Enschedeërs, waar door het degradatiegevaar definitief is bezwo ren. Onder RIVO staan nu Rapid en Achilles III-2, beide met vier punten minder dan de Rijssenaren en met nog twee wedstrijden te spelen, waarvan één tegen elkaar. Aangezien alleen de hekkensluiter degradeert, is RIVO veilig. In feite waren zaterdagmiddag maar vijf spelers voor RIVO beschikbaar. Ziekte en mi litaire diengt hadden de gelederen drastisch uitgedund. Teneinde toch een zestal op de been te kunnen brengen speelde een nog half- geblesseerde Ten Dolle mee. Het marcheerde allemaal boven verwachting. De al bij voorbaat glunderende gezichten van de Rapidspelers betrokken in uitermate. 9nel tempo, toen bleek dat RTVO zich zelfs niet in de verdediging liet drukken, maar in tended alles op de aanval gooide. De eerste set vergde nogal wat tijd, maar na een 1-0 achterstand liep RIVO al snel uit tot 7-2. Evan kwam Rapid terug, het werd nog 5-9 maar verder lieten de Rijssenaren het niet komen en met 7-15 werd de set afge sloten. In de tweede set leverde Rapid fel verweer en liep zelfs uit tot 8-4. Dat werd te erg en met Arends en Leusink aan opslag kwam RIVO terug tot 10-11. Via 13-13 sloeg Brouwer de laatste drie punten bij elkaar. Deze bedde sets bleken echter wat te veel te hebben gevergd van de RIVO -ploeg. Het ensthousiasme en de werklust waren er nog wel, maar te vaak mislukte een actie door on nauwkeurigheid. Rapid stoomde in een vlot tempo door en na twaalf minuten was de set al afgesloten met een 15-6 nederlaag. De nu volgende set kon de laatste zijn, en de Rijssenaren hebben er ook bepaald geen twijfel over laten bestaan, dat zij met een 1-3 overwinning naar huis wilden terugkeren. In een moordend tempo en met nauwkeurig geplaatste opslagen werd Rapid naar 't twee de plan gespeeld; na tien minuten wees het scorebord een 3-15 stand aan, waarmee de set en de gehele wedstrijd was gewonnen. Zaterdag 27 maait (morgen) speelt RIVO Een deel van de Rijssense jeugd heeft een nieuwe liefhebberij ontdekt, die uitge groeid is tot aan rage. De stilte in de bosrijke omgeving van de Biesterij wordt zaterdagsmiddags hevig ver- fietsen en 'n enkele motor waarmee men traint stoord door bromfietsen en 'n enkele motor waarmee men traint in het terreinrijden, het z.g. crossen. Een terrein achter de schiet baan van de schietvereniniging Tubantia wordt als ideaal beschouwd en het is daar, dat de motoren knallen, gieren en ploffen. De meeste crossers berijden een brom fiets waarop speciale banden zijn aangebracht en enkele felle rijders weten hun voertuig op te voeren tot 60 a 70 km per uur. Enkele rijders hebben dank zij de verkre gen ervaring reeds deel genomen aan offi ciële terreinritten, uitgeschreven door de KN MV. De vreugde dreigt nu een abrupt einde te krijgen, doordat aan het oefenterrein een andere bestemming wordt gegeven. De terreimrijders hebbein zich reeds tot het gemeentebestuur gewend, met het verzoek hen een ander terrein aan te wijzen. Tot nog toe is dit verzoek niet ingewilligd. in Hengelo tegen Kateekers 2, een goede mid denmoter. Over de uitslag valt weinig te zeg gen, nu er voor beide ploegen geen al te grote belangen meer op het spel staan. Desondanks zal Rivo toch trachten een overwinning te be halen, om alsnog de afstand tot de degra dant te vergroten. De plannen, om metterdaad een dames afdeling in het leven te roepen, zijn al flink opgeschoten. Al dertien dames hebben zich gemeld, maar wil er van werkelijk prettig volleyballen sprake zijn, dan dienen er nog en kele bij te komen. Desondanks zal zo spoedig mogelijk, misschien al voor Pasen, worden begonnen. De dames die zich al hebben aan gemeld, krijgen nog nader bericht. Nieuwe leden kunnen zich wenden tot mej. Borghuis, Lentfertsweg 3 of de heer Jansen, Markelose- weg 21. In een vergadering van hoofden van lagere scholen te Rijssen, n.l. de o.l. Schildschool, R.K. school, Oranjeschool, Julianaschool en Wilhelmdnaschool (de hoofden van de ove rige lagere scholen waren niet opgekomen) werd tezamen met de vakonderwijzers li chamelijke oefeningen te Rijssen een comi té gevormd, dat wil trachten te komen tot het organiseren van een schoolsportdag te Rijs sen voor de diverse scholen. Wellicht zullen aan deze sportdag ook deelnemen de laagste klassen van de lagere technische school en de chr. landbouwhuishoudschool. Als voorzitter werd gekozen de heer A. Altena, hoofd van de Wilhelminaschool en tot secretaris de heer W. Kalkman, hoofd van de o.l. school. Belangrijk voor kampeerders, caravan-be zitters, huurders- en verhuurders van zomer huisjes. In de afgifte voor kampkaarten en de prijs berekening is een wijziging gekomen. Tot dus verre was de geldigheid 1 jaar, en waren de kosten 0,75 voor verlenging en 1,- voor een nieuwe kaart. De kosten bedragen nu 2,50, terwijl de geldigheid 3 jaar is gewor den. Kaarten die nog kunnen worden verlengd kosten ook nu nog 75 et. De nieuwe formulieren zijn verkrijgbaar bij de VVV, Enterstraat 10. Rijssen, Ook voor verlenging van uw kampkaart kan de VVV zorgen. Excelsior is er zaterdag in geslaagd de zeer zware uitwedstrijd tegen Urk in winst om te zetten en daarmede tegelijk de voormalige eilandbewoners voor de titel uit te schakelen. De roodbaadjes namen in deze wedstrijd vanaf het begin het initiatief in handen en trokken in een hoog tempo op naar de Urker vesting. Harbers en D. Nijland legden beslag op het middenveld en voorzagen hun voor- waartsen van goede passes. Van Vondel, ook nu weer de architect van de aanval, deelde kwistig zijn passes uit naar zijn snelle buur man Leussimk en van daaruit werd herhaalde lijk de basis geLegd voor gevaarlijke situaties voor het doel van Urk. Intussen had de thuisclub de gehele ploeg gemobiliseerd en werd een zware grendel, be staande uit zes verdedigers, gelegd voor de goal. Het leek bijna onmogelijk voor de Rijs senaren door deze speelwijze rendement te geven aan hun overwicht. Urk probeerde door uitvallen op adem te komen. Deze tegenstoten werden in hoofdzaak geleid door de gebroeders Baarssen, die op de rechter- en linkerhelft opereerden. Geheel van gevaar ontbloot waren deze uitvallen nu ook weer niet, doch op het juiste moment wisten Beunk, Baan en Nij land steeds in te grijpen. Intussen bleef de Excelskwdruk en drift naar doelpunten aanhouden. Het begon er op te lijken dat de gastheren de hachelijke situaties zouden blijven klaren, totdat 10 minuten voor de rust een combinatie Kappert— Van Vondel- Leussink Excelsior's midvoor Wold plotseling oog in oog met de Urker goalie bracht. Zou dit de openingstreffer betekenen? Het werd een desillusie voor de Rijssense supporters- schare. Een rollertje in handen wan de keeper was het povere resultaat. Evenlater liet Kappert een kogel los, die de keeper nog juist met een prachtige duik tot corner kon vai-werken. Pas enkele minuten voor de thee werd de kroon op Excelsior's overwicht gezet. Onnavolgbaar en onstuitbaar gleed W'm Leussink langs vier verdedigers en beslechtte deze actie met een mooi schot dat de touwen deed trillen. Uitbundige vreugde in 't Excel- sior-kamp. Het treffen tussen de oude rivalen RKSV uit Rijssen en de v.v. „Holten" is na een spannende wedstrijd geëindigd in een 1-0 ze ge voor de Holtenaren. Deze zege kan niet helemaal onverdiend genoemd worden, daal de gasten juist een tikkeltje beter spel ver toonden. Toch kon de wedstrijd niet erg boeien. Het spel was daarvoor vaak te onsamen hangend. Vooral het voorhoedespel was het zwakke punt, vooral bij de thuisclub. Holten had in r. buiten Veneklaas, die vooral na rust op de voorgrond trad een speler met aanleg. L.buiten Nijenhuis, die voor rust nogal enkele kansen onbenut liet, had in deze periode de gasten aan een grotere zege kun nen helpen. Nu werd het een moeizaam be haalde zege. Holten startte direct overrompelend en de verdediging der thuisclub moest alle zeilen bij zetten, maar Kamphuis c.s. konden het klaren. RKSV slaagde er spoedig in de bakens te verzetten. In de 20e minuut kwamen de gas ten zelfs heel goed weg, toen Alferink uit een vrij trap buiten bereik van doelman Breu- kink tegen de lat schoot. Vlak voor rust viel het enige doelpunt van de wedstrijd. Bij verrassing scoorde 1. binnen Heyer, toen hij de Rijssense verdediging te vlug af was (0-1). Direct na rust kwamen de Rijssenaren geducht opzetten. L.buiten W. Nijland kreeg nog de beste kans, maar hij schoot hard en onbesuisd naast het doel. Aan de overzijde schoot r.back Westerik uit een vrije trap hard op doel, maar doelman Geu zendam redde uitstekend. Even later kroop het Holtense doel door het oog van de naald, toen Kwintenberg onoordeelkundig terugspeelde. Stopper Kamphuis loste hierop een keihard schot, dat door Breukink gestopt werd. De thuisclub bleef hierna wel aandringen, maar er zat te weinig verrassing in haar aanval- Advertentie len. Hoewel het spel af en toe wat te fors was, kwam het mede dank zij de goede lei ding van scheidsrechter Van Klaveren niet tot buitensporigheden. Voor zondag staat de belangrijke uitwed strijd tegen V.S.V. te Enschede op het pro gramma. Wanneer de Rijssenaren deze wed strijd verliezen is de kans op degradatie zeer groot. Na de doelwisseling was het aanvankelijk Urk dat probeerde de achterstand weg te wer ken. De excelsior-defensei speelde evenwel goed georganiseerd voetbal en stond geen en kele mogelijkheid toe. Ontmoedigd werden de Urkers weer op eigen helft terug gedreven en speelde Excelsior in een hoog tempo verder. Urk legde de ver sterkte verdedigings-grendel weer aan, zo dat menige aanval strandde. Echter na lang morrelen moest Urk ten twee de male zwichten voor de druk der Rijssena ren. Leussink ondernam in de 25e minuut op nieuw een solo en gaf een listig passje aan midvoor H. Wold. Deze keer maakte hij geen fout en schoof de bal beheerst in het doel (0-2.). Gewonnen gaf Urk zich niet. Integendeel, de thuisclub zette een stevig offensief in en zette nu alles op de aanval. De verdediging van de roodhemden stond haar mannetje en gaf op geen enkele wijze krimp, totdat twee minuten voor tijd Urk door S. Baarssen de eer kon redden met een ge heid buitenspeldoelpunt. (De Rijssense verde digers stonden te wachten op het fluitje van arbiter Faber. Hoewel begrijpelijk is het nooit goed te keuren dat een achterhoede in der gelijke situaties niet in grijpt). Op papier heeft Excelsior de zwaarste wed strijden achter de rug. Het venijn kan evenwel in de staart zitten, zodat de Excelsioren er heel verstandig aan zullen doen de nog ko mende wedstrijden (Drie uit en drie thuis) bijzonder serieus aan te pakken en niets aan het toeval over te laten. »--£4£££4£££:£$i4£££i£4444444444444''":4444444444444444444444i4,£*iii'**£*; Aan boord van de Duitse kustvaar der „Carl Lehnkering" zijn woensdag morgen moeilijkheden ontstaan. Een onderzoekploeg van Hr Ms Krui ser „Zeven Provinciën" is aan boord gegaan, en heeft de coaster tot Rotter dam begeleid. In de Maasstad zijn de opvarenden door de politie meegeno men voor verhoor. Op deze fotocombi natie zien we boven de „Carl Lehn kering" bij het afmeren; een van de opvarenden springt van boord onder politietoezicht. Links onder de twee ma riniers, die op zee aan boord werden gezet onder commando van luitenant ter zee I kl. J. D. Backer (foto rechts onder). Voor zaterdag a.s. is er geen competitie wedstrijd vastgesteld voor Excelsior. De spe lers gaan nu, teneinde in actie te blijven een vriendschappelijk bezoek afleggen aan het Venendaalse DOVO. De Veeman dalers komen dit jaar uit in de 2e klasse B. en nemen achter Quick Boys en IJsselmeervogels de der de plaats in. Het schijnt dat Excelsior 2, nu zij de kam pioenstitel van vorig jaar niet kan prolonge ren (na haar nederlaag van vorige week te gen Voorwaarts 2.) alle interesse verloren heeft, op een andere wijze is de grote neder laag die de Rood-Witte reserves zaterdag le den tegen ON 2 in Almelo niet te verklaren. Het 3de elftal paste beter op en haalde ook nu weer de volle winst binnen, door in Wier- den SVZW 3 te kloppen. Voortreffelijk werk deed ook Excelsior 4 door in Nij verdal (met 9 man spelend) DES 4 een gelijkspel (4-4) af te dwingen. Tien minuten voor het einde stonden de Excesioren nog met 4-1 achter. De A-junioren wonnen thuis zoals te verwach ten was (met 3-1) van Holten A. Het B elftal moest in Enter tegen Enter Vooruit A met een 1-0 nederlaag genoegen nemen, een uit slag waaruit blijkt dat de Excelsior junioren heftige tegenstand hebben geboden. De wed strijd Excelsior C-Hector C ging op verzoek van Hector niet door. Excelsior D. behaalde haar tweede overwinning en won thuis met 2-1 van De Zweef C. De E-jumorein tenslotte deelden broederlijk de punten met plaatsgeno- te RV b in een doelpuntenloze wedstrijd. Excelsior 2 krijgt zaterdag het tweede elf tal van DOS (Vriezanveen) op bezoek. Over de uitslag valt weinig te zeggen, nu er voor Excelsior 2 niets meer op het spel staat. Ex celsior 3 ontvangt het Nijverdalse S.V.V.N. 2. Hier zal de uitslag wel niet ver vain een pun tenverdeling afliggen. Het 4de elftal treedt als gastheer op van ON 4, Almelo, één van de kop- ploegen uit de 3de klasse. Bij de junioren gaat Excelsior A naar Vrooms- hoop om daar Vroomshoopse Boys A te ont moeten. Excelsior B heeft een lastige uitwedstrijd nu zij te gast gaan bij De Zweef A Nijverdal. Excelsior C gaat naar Goor en moet probe ren van Twente B te winnen. De D-jundoren zullen zeker trachten in Luttemberg de volle winst te behalen op SDOL b, terwijl de ben jamin Excelsior E in Hellendoorn het B-elftal van SOS als tegenstander krijgt. De 12-jarige G. Pijffers (de Bleijdestraat) heeft samen met zijn vriendje Seimo Baan dinsdag in de Overtoom het eerste kievitsei in Rijssen gevonden. De jongens hebben de „lentebode" aamgebo den aan burgemeester Landweer, die het in dank aanvaardde en de knapen een attentie aanbood. De voorzitter van de Coöperatieve Bakkerij en Winkelvereniging bepaalde de leden in de jaarvergadering van de vereniging o.a. bij het vraagstuk, dat ontstaat doordat de bak kerij en de winkel aan de Haarstraat in de toekomst zal moeten verdwijnen in verband met de noodzakelijke verbreding van de Wal- straat in verband met de E-8. De heer Nieuwenhuds deelde mede, dat er met het Rijssense college van b. en w. reeds besprekingen zijn gevoerd, maar dat een op lossing nog niet in zicht is. Namens het be stuur deelde de heer Nieuwemhuis mede, dat over het jaar 1964 een dividend zal worden uitgekeerd van 8 pet. De uitbetaling zal plaats vinden op zaterdag 27 maart. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter het overleden personeelslid de heer J. Voortman, die vele jaren een trouwe me dewerker van de Coöperatie is geweest. De voorzitter wenste de heer H. Meijarink, die reeds geruime tijd ziek is, een spoedig herstel toe. Het aftredende bestuurslid de heer J. Nij- zink werd bij enkele kandidaatsstelling her kozen. De Belgische scheidsrechter SchaiLt kijkt, even gespannen als de spelers om hem heen, naar de uitkomst van de toss, die de uitslag van de wed strijd Keulen-Liverpool moest bepalen. De wedstrijd werd woensdagavond in het Feyenoord-stadion gespeeld. De Britten Hunt (r) en Yeats steken hun vreugde niet onder stoelen of ban ken, nadat door middel van een „toss" uitgemaakt was, dat hun ploeg Liverpool de strijd tegen Keulen gewonnen heeft. Een mysterieus, eeuwenoud rijk in de Oriënt wordt verscheurd door tweedracht en intri ges. In de hoofdstad is de geestelijke leider van het volk, Tarim, stervende. Zijn broer, Kon, is van plan de macht over te nemen ein verzet zich tegen de benoeming van een op volger door de Raad van Ouderlingen. Deze opvolger, Kashi, wacht in een afgele gen klooster op het moment, waarop hij de macht zal overnemen In de zom-verbramde Arizona-woestijn ligt in 1944 'n hospitaal van de Amerikaanse Lucht macht. Een der belangrijke afdelingen daar- j van is de neuro-psychiatrische, die geleid word door de briljante, toegewijde en zeer mense lijke kapitein Josiah Newman, die in de eerste plaats medicus en dan pas officier is, hetgeen hem in een voortdurende spanning met zijn superieuren brengt. Het is namelijk de bedoeling dat zoveel mogelijk patiënten uit zaal 7 in zo kort mogelijke tijd wieer „geschikt voor de dienst" worden gemaakt en bij neuro- psychologische gevallen gaat dat nu eenmaal niet zo snel.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 3