IS DE AARDKERN VAN IJZER? „Antiek"-rage in Duitsland GOED-ZO A B C voor de bromfietser NIEUWS UIT OVERIJSSEL tér SCHOTELS VOOR NU EN MORGEN VEEMARKT RIJSSEN WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Autokeuring neemt twee uur in beslag Leef nu, betaal later Hoe wormstekigerhoe beter Onrustige Zenuwen? Koper uit Nederland F** (DK) Kiel De geofysica leert ons, dat de aardkern zich op een diepte tussen de 3000 en de 6000 kilometer bevindt en in de toestand van vloeibaar metaal verkeert. Hij is uiterma te dicht gestructureerd en bezit een hoog elek trisch gfcileidingsvermogen. Daardoor wordt hij tot zetel van de elektriciteit waaruit het magnetisch veld van de aarde ontstaat. Over de aardkern breidt zich tussen 1000 en 3000 kilometer diepte de onderste laag" uit, waarvan men aanneemt dat hij uit sulfide- en oxyde- ertsen met een groot ijzergehalte bestaat. Over deze laag strekt zich de „bovenste laag" uit tussen 30 en 1000 kilometer diepte, die even als de door ons bewoonde aardkorst bestaat uit silikatische gesteenten (verbindingen uit kiezelzuur). Dat de aarde uit lagen opgebouwd is wordt bevestigd door seismografische me tingen. Explosiegolven worden aan de grenzen van de verschillende aardlagen gereflecteerd en tonen de aanwezigheid van „discontinuï teiten" aan. Deze opbouw is vermoedelijk ontstaan bij het afkoelen van de aarde op dezelfde wijze waar op men in de hoogovens bij het smelten van ijzererts 'n metalen laag, daarboven 'n sulfide laag en bovenaan 'n silikatische laag verkrijgt. De op 't aardoppervlak, gelande meteorieten bestaan gedeeltelijk uit ijzer en nikkel, gedeel telijk echter zijn zij opgebouwd overeenkom stig de aardlagen en de aardkorst, hoewel de oxyde-sulfide laag niet helemaal exact is weergegeven. Men vermoedt, dat deze meteorieten afkomstig zijn uit overeenkom stige lagen van geëxplodeerde hemellicha men. Geïnspireerd door het meteorietenmo del zijn de geleerden van mening, dat de aard kern bestaat uit ijzer en nikkel. Men dacht zelfs een tijd, dat hij uit goud zou bestaan. Dr. Werner Schreyer, docent voor mineralo gie in Kiel, heeft erop gewezen dat er in de hui dige wetenschap andere interpretaties voor de lagen-bouw van de aarde opgang beginnen te maken. De klassieke lagen-theogen heeft er namelijk geen rekening mee gehouden, dat in de aardkern een druk van 3 miljoen at mosfeer heerst, die gemakkelijk berekend kan worden uit 't gewicht van de verschillende aardlagen. De temperatuur in de aanrdkern zou daarom tussen de 3000 en 6000 graden moe ten bedragen. Door de hogedruk-fisica, een nog jonge tak van de wetenschap, werd aangetoond dat vele elementen bij een zeer hoge druk in andere toestanden of „modificaties" overgaan, voor al wanneer zeer hoge temperaturen nog een handje helpen. Zwavel, fosfor en jodium ne men bijvoorbeeld onder een druk van 100.000 tot 400.000 atmosfeer metaalachtige eigen schappen aan. Deze modifioaties blijven bij de terug keer tot normale temperaturen min of meer be houden en kunnen gemakkelijk onderzocht wor den. Het zijn inderdaad metalen met hun ka rakteristieke elektrische geleidingsvermogen. Dr. A. Neuhaus, een mineraloog uit Bonn, is er onlangs zelfs in geslaagd zout door middel De ANWB heeft in Enschede zijn techno- station voor het keuren van personenauto's en kleine bestelwagens uitgebreid en gemoderni seerd. Het oude station waar door de Toeris tenbond sinds 1959 auto's werden gecontroleerd was te klein geworden en voldeed niet meer aan de eisen die momenteel aan een ruimte waar auto's worden gekeurd, moeten worden gesteld. Bovendien is de vraag naar keurings mogelijkheden in de laatste drie jaar meer dan verdubbeld. De ANWB keurde in 1962 bijna 12.000 wagens, in 1964 waren er dat ruim 32.000. De ANWB keurt reeds sinds 1951 per sonenauto's in Enschede. Met de inrichting van het nieuwe techno- station aan de Jan van Galenstraat kan de vraag naar autokeuringen in Enschede en om geving geheel worden opgevangen. Per jaar kunnen daar circa 2.000 personenauto's aan een uitgebreid technisch onderzoek worden onderworpen. Hiermee is een verdubbeling van de keuriogscapaciteit in Enschede be reikt. Deze capaciteitsvermeerdering werd bereikt door een uitbreiding van de keuringsequi- pes met een technochef en een technohulp en een verdere vervolmaking van de tech nische outillage. Hat gemoderniseerde technostation heeft een binnenafmeting van 8 x 10 meter en is uitgerust met twee hefbruggen. Per dag kun nen er door twee keuringsequipes 10 wagens worden gekeurd. Deze keuring omvat, afhan kelijk van het autotype 180 tot 200 verschillen de controlepunten. Direct ma afloop van de keuring ontvangt de eigenaar het keuringsrapport waaraan een lijst met geadviseerde reparaties is toegevoegd Een dergelijke onderhoudskeuring neemt on geveer U/2 tot 2 uur in beslag. van hoge druk van metaalachtige eigenschap pen te voorzien. Hoe hoger de druk werd, des te metaalachtiger werd het zout. Neuhaus kan ook verklaren waarom. Gewoon keuken zout bestaat bijvoorbeeld uit elektrisch ge laden- atomen van natrium (positief, het „ka- tion") en chloor (negatief, het „anion"), die op grond van de aantrekkingskracht tussen negatief en positief bijeengehouden worden. De anienen zijn in 't bezit van een extraelektron de kationen hebben daarentegen een elektron (een egatieve ladig; te weinig Om de posi tieve kern van elk atoom cirkelen negatieve elektronen. Het chlooratoom heeft in dit ge val aan het natirumatoom een buiten-elektron afhandig gemaakt. Onder hoge druk wordt de elektronenwolk van de atomen vervormd en samengeperst. Het volume van 't atoom wordt daarbij duidelijk kleiner, hetgeen ook blijkt door het krimpende volume van de kristal len. Door deze vernauwing komt het extra elektron van het chloor-atoom in de buurt van het natrium-atoom, wiens positieve kern de ontvluchte of ontvoerde zoon weer ster ker begint aan te trekken aangezien de elek trische aantrekkingskracht bij vermindering van afstand kwadratisch toeneemt. Het chloor atoom oefent eveneens aantrekkingskracht op het betwiste elektron uit, zodat dit meestal niet geheel in de ban van de moeder-atoom kan terugkeren. Het wordt, bij wijze van spre ken, zelfstandig omdat de wederzijdse aantrek kingskrachten elkaar ongeveer opheffen. Het elektron kan zich nu vrij bewegen. Dat is juist het kenmerk van de metaalachtige toe stand. Tussen de atomen van een metaal cir kelen talrijke vrije elektronen rond, die echter niet toebehoren aan een bepaald atoom, maar aan het stuk metaal als geheel. Daarop berust het elektrische geleidingsvermogen. Als men er een overeenkomstige impuls doorheen jaagt beginnen de elektronen zich van de negatieve naar de positieve pool te verplaatsen. Dat noemt men de elektrische stroom. Het feit, dat van nature niet-metaalachtige stoffen door inwer king van hoge druk en metaalachtige toestand gebracht kunnen worden, laat belangrijke ver moedens omtrent de aardkern toe. Hij behoeft helemaal niet uit ijzer en nikkel, of zelfs uit goud te bestaan om een metaalachtige struc tuur te bezitten. Hij kan zondermeer bestaan uit dezelfde eenvoudige stoffen, die wij als mineralen in de aardkorst vinden alleen zijn deze silikaten (gesteenten) door een druk van miljoenen atmosfeer in het bin nenste van de aarde overgegaan in een me taalachtige toestand. De elektronenwolk van hun atomen zijn vervormd, elektronen zijn vrij gekomen. In de wetenschap noemt men dit proces de druk-afbraak van de buitenste elek tronen-lagen. In de bovenste aardlagen, waar niet zo'n grote druk heerst is dit proces nog niet zover gevorderd. Pas laag na laag wordt met het toene- Albert Argyle was eens een brave koor knaap, maar hij is opgegroeid tot een brutale egoïstische vertegenwoordiger van een af betalingsmagazijn. Zijn motto is: „Verkoop wat je kunt verkopen". De ba-as van Albert is de protserige Callendar en Albert zeif is een geraffineerd leugenaar en oplichter, die zijn dagelijkse klanten-ritten veraangenaamt door charmante damesklanten het hof te maken. De enige, di.e ooit werkelijk iets voor Albert betekend heeft, is Treasure, de moeder van zijn kind. Maar de manier waarop Albert leeft, ver nietigt Treasures idealen. Zij loopt van hem weg en weigert weer bij hem terug te komen voordat hij baar en hun baby een behoorlijk tehuis kan bieden, waarin niets, maar dan ook niets volgens het afbetalingssysteem is aangeschaft. men van de druk de transformering in metaal bereikt. In de bovenste lagen zijn de stóffen reeds gedeelte-lijk veranderd, maar no-g niet in metard-toesta-ndovergegaan. Daaruit zou den verschillende la-gen van de aardopbouw kunnen bestaan. Het onderzoek van Neuhaus toont aan, dat er een mechanisme voor deze verandering bestaat. Amerikaanse onderzoekers hebben in de laatste jaren overeenkomstige, minder vergevorderde modificaties voor ver schillende mineralen onder hoge druk kunnen aantonen. Men beginit er nu langzamerhand van over tuigd t-e raken, dat deze fasen-metamorfose zich tot een diepte van ongeveer 900 kilometer voltrekt, terwijl in de daaronder liggende lagen dezelfde metalen aanwezig zijn, maar in een glasachtige vorm, de zogenaamde ho mogene spinelfase. De verschillende druk- en temperatuurvoorwaarden in de verschillende aardlzgen zijn volgens Dr. Schreyer vol doende om de geofysieke lagenopbouw van de aarde te interpreteren, hoewe-l de aar de in dit geval door en door uit dezelfde ma terialen zou zijn bestaan. De vermaarde Duit se natuurkundige en nobelprijs-winnaar Pascu- al Jordan heeft onlangs het vermoeden ge formuleerd, dat de aarde langzaam in vo lume toeneemt en in zwaartekracht vermin dert. Omdat 't bovenste gedeelte zin in 'n losse fase bevindt, zou daardoor het aardvo- lume toenemen. De interpretatie van de lagen-opbouw van de aarde door verschillen de fasen-toestanden van de materie zou een dergelijke hypothese aan een bruikbaar me chanisme kunnen helpen, meent dr. Schreyer. Als de mens ooit afdaalt tot de aardkern kan hij niet langer hopen er 'n geweldige gouden kogel te vinden of tenminste een reusachtig reservoir van bruikbare ertsen. Hij moet er rekening mee houden, dat hij er dezelfde waardeloze gesteenten zal vinden als boven in de aardkorst, hoezeer deze ook een prach tige metalen glans mogen bezitten. Walter Theimer Verandert de Duitse smaak? Dringt het pluche de woningen weer binnen en verdrijft de nuchtere zakelijkheid van moderne meu bels? Het lijkt er op. Neen, het is al het geval. Het grote verlangen van de hedendaagse Duitser gaat uit naar een eigen, comforta bel huis, Engelse gazons, een ruim terras en tuinkabouters. Een bungalow schuilgaande achter heesters en bomen, een zwembad in de tuin, op het terras een schommelstoel bekend uit Holly- wood-films en de houtskoolgrill dat is de droom van honderdduizenden goed-verdienen- de mensen in de bondsrepubliek. Slechts ee>n droom? Neen al honderddui- zendvoudige werkelijkheid. Men behoeft maar even de grote steden uit te rijden, naar de buitenwijken en voorsteden om de vele land huizen met grote glazen deuren en smeedij zer hekken te zien. Huizen waarin de Gotische madonna steevast aan de wit-gesausde muur hangt. Er is geen stijl of de industrie maakt hem na. De dynamische drang naar sociaal pres tige, naar „status" ontplooide al zijn ver leidingskunsten. De mottenkist viert haar co meback. Uit eigen familiebezit geredde kost baarheden uit hout, steen of brons vormen in vele gevallen de grondslag voor een „konin klijke, voorname" atmosfeer binnen de eigen burgerlijke vier wanden. En wie dat niet heeft Advertentie Mijnhardt's Zenuwtabletton Stevige groentesoep 500 g krabbetjes of 300 g doorregen var kensvlees, een stukje ui, ca 300 g worteleA, I kleine selderijknol, 3 aardappelen, 2 kop jes rijst of gort, 250 g prei, 75 g boter of mar garine, H/2 1 water, selderij groen, zout. De krabbetjes of het vlees in een deel van de boter of margarine aanbakken en met de ui en wat prei 5 minuten smoren. Het water toevoegen en het geheel zachtjes gaarkoken in 3/x a 1 uur. Het vlees in stukjes snijden. De groente wassen, klein snijden en in de rest van de bo ter of margarine 5 minuten smoren. De rijst of gort (wassen en) met de gesmoor de groenten aan de soep toevoegen. De soep nog 20 minuten zachtjes koken en op smaak afmaken met fijgesneden selderijgroen. Bij gebruik van niet-vlugkokende gort deze een nacht weken in ruim water en 1 uur voor koken. Aardappel-stoofschotel 1 kg aai-dappelen (geen afkokers), 300 g mager varkensvlees, in dobbelsteentjes gesne den, 1 sjalotje, 1 klein blikje tomatenpuree, 4 dl water, 75 g boter of margarine, zout, peper, laurierblad (foelie, tijm), peterselie. Het vlees zouten. De ui en de peterselie- stelen kleinsnijden en in de boter of marga rine fruiten. Het vlees toevoegen en aan alle kanten bruin- bakken. Het water, de kruiden en de tomaten puree aan het vlees toevoegen en het geheel 10 minuten stoven. De aardappelen schillen, in blokjes snijden en meestoven tot ze gaar zijn, nog 10 min. Het peterseliegroen fijnsnijden en op het laatst erover strooien. Bij deze stoofschotel kan bijvoorbeeld gekook te prei of boontjes uit blik of diepvries of een groentesla van witlof of savooiekood worden ge geven. Zuurkoolschotel met banaan. 1 a IV2 kg aardappelen, 500 g zuurkool, 200 g of meer (gemengd) gehakt, een stukje ui, 2 bananen, 75 g boter of margarine, 2V2 dl melk, beschuit of paneermeel, zout, peper of nootmuskaat. De aardapplen schillen, gaarkoken en fijn stampen. De aardappelen tot puree verwer ken met de melk, een klontje boter of marga rine, zout en peper of nootmuskaat. Het gehakt met zout en peper aanmaken en met het kleingesneden stukje ui bruin en gaar bakken. De zuurkool in 10 minuten in een bodempje water gaarkoken. De bananen in grove plak ken snijden. Laag om laag aai-dappelpuree, banaan, zuurkool en gehakt in een vuurvas te schotel doen. De schotel afwerken met een laag puree, beschuitkruim of paneermeel en boter of mar garine. De schotel in een matig arme oven warm laten worden of in een hete oven in 10 minuten van een knappend korstje voorzien. wel die kan al dergelijke dingen immers gaan kopen. Aanvankelijk waren uitdragers en antiquairs ietwat verbaasd over de in maatkostuum ge stoken, een Mercedes besturende nieuwe klan dizie. De goede-geklede heren en dames haal den duistere spelonken overhoop: „we zoeken een echte Vlaamse keukenbank„Heeft U die?" „Of een chique provencaalse vaas met ingebouwde zonnewijzer". „Oh, maar U heeft wel een boedha met een smai-agd in zijn navel?" „Pakt U maar in.." Geld speelt geen rol. Niet gauw daarna kwa men de velen, die in een Volkswagen rijden en gretig en regelmatig de vele geïllusti-eerde bladen lezen, en die daaruit ervoeren dat „an tiek" in is. De voorraden slonken snel. Daarom trokken de uitdragers het land op, naar de boeren die allang hun beste kamers en keuken hadden ontdaan van alle spullen „van vroeger". Wat zij hadden geërfd van ouders en voor ouders was naar zolders en kelders verbannen, naar schuren of tuinhuisjes. De boeren wa ren met de tijd meegegaan en hadden de melk- kast van hun betovergrootmoeder allang af geschaft. Nu rommelden de handelaren op zol ders en vlieringen en in kelders van boerderijen en landgoederen. Tot grote verbazing van de boeren wilden die mensen alles kopen het deed er niet toe of het wormstekig of verroest was. Integendeel, hoe meer hoe beter. De op kopers telden flinke bedragen neer. Het duur de trouwens niet lang of uitdragerijen verhuis den naar de betere winkelstraten, waar men dan de naam „antiquair" ging dragen. De an tiek-rage heerst in West-Duitsland thans even heftig als de griep. De rommelmarkt ia in de mode. Sprookjesachtige prijzen worden gevraagd en betaald. En de vraag stijgt al meer en meer. De antiek-beurzen in München en Stuttgart werden bedevaartsoorden voor duizenden. Al les uit „opoe's tijd" is in. Alles wat in de ze ventiende, achttiende én negentiende eeuw aan krullen en kronkels, aan tierelantijnen en stijl grapjes werd bedacht en vervaardigd, wordt grif gekocht. „Verleden tijd" is duur. De zeer begeerde meubelen uit Luik uit de 18e eeuw brach ten op een veiling in Keulen 1800 tot 12000 D.M. op. Voor Nederlandse meubels uit de ach- tiende eeuw telt men even 6000 tot 32000 D.M. neer. Voor voorwerpen uit koper hiervan wordt veel uit Nederland ingevoerd uit tin en brons telt men honderden marken neer. Par ticuliere verzamelaars kijken niet op geld. Op een veiling in Hamburg gingen een gildekan en een gildebokaal voor 380 resp. 460 D.M. van de hand. De kooplust is nog lang niet uitgeput. Kost bare kannen uit Meissner porselein zijn on der de dertigduizend mark niet te koop. Hou ten beeldjes als ze maar heel oud lijken en de sporen van voorbije eeuwen vertonen brengen 15000, 18000, 25000 en zelfs 36000 D. M. op. Houten tempelpaarden uit India, Chine se aquarellen en tuinvazen alles brengt fa belachtige prijzen op. Naar Delftse tegels be staat enorme vraag. Voor een uit een Romein se villa opgediepte vondst een paar enorme leeuwen die eens een zuil droegen moest de koper 75000 D.M. neertellen per stuk wel te verstaan. De volgroeide monsters wogen per stuk liefst 250 kilogram. Echt iets om bij de o- pen haard te plaatsen. m I Ridderlijkheid past bij de berijders van vurige paardjes. Ook als die paardjes bromfietsen zijn, In het kader van zijn lste kernthema-actie 1965, doet het ver bond een beroep op de ridderlijkheid van de bromfietser jegens overstekende voetgangers. Kalm aan - Goed zo." il».i i::iiiiniiii 1111111111 11 1 li 1 1 1 1 illlllililliilnl il l l l l Heeft u een bromfiets? En bent u graag bereid daadwerkelijk mee te werken aan de verkeersveiligheid? Goe zo! Dat kan het Verbond voor Veilig Vex-keer ook op u rekenen bij de naleving van onder staande gedragsregels voor kruispunten, op gesteld in het kader van de „Kalm aan - Goed zo"-actie: Goed zo! U doet eerst de nodige rij-ervaring op met uw bromfiets op. stillere wegen; eerst dan neemt u als geoefend weggebruiker deel aan het drukke verkeer op gevaar lijke kruispunten. Goed zo U nadert een kruising met aangepaste - dus gematigde - snelheid. Goed zo! U bent een sportief weggebruiker en leeft dus sportief de gedragsregels voor brom fietsers na. Op kruispunten denkt u er aan: de bromfietser is „langzaam ver keer", dus geeft voorrang aan een van rechts komende fietser en óók aan een van links komende auto. Goed zo! U verleent alle verkeer op de voorrangsweg of de voorrangskruising voorrang; voor een slopkruising stopt u, ook al is er geen verkeer op de andere weg. Goed zo Als u op een kruispunt links af wilt slaan, geeft u voorrang aan al het tegemoetko mende verkeer, dat rechtdoor gaat. En als u op een rijwielpad rijdt, doet u dit na tuurlijk ook voor alle tegemoetkomende fietsers en bromfietsers! Goed zo! Bij links- of rechtsafslaan op kruisingen neemt u de bocht zodanig dat noch het tegemoet komende verkeer, noch het achteropko mende verkeer wordt gehinderd. Uiter aard geeft u tijdig en duidelijk aan dat u van richting gaat veranderen. Goed zo! Lx'J ?..-s Bromfietsers rijden sinds 1 januari j,1. allemaal verzekerdMaar zèlfverzekerd rijden is nog iets anders. Dat betekent: rijden met kennis van zaken. Tot die kennis behoort het inachtnemen van de regel, waar het Verbond in het kader van zijn le kernthema-actie 1965 spe ciaal de aandacht op vestigt: bij afslaan naar links tegemoetkomend verkeer vóór laten gaan. Ook - zoals op deze foto - de fietser. En vóór alles: „Kalm aan". Ill I I llll I I III I 1 1 1 mi 11 U bent attent op de zebra's bij kruisingen en respecteert het recht op ongehin derde doorgang voor de zich op die zebra bevindende voetgangers. Goed zo! U rijdt beheerst en zelfverzekerd, dat is sportief. Exposities ENSCHEDE In de Twentse Schouwburg te Enschede wordt van zondag 28 feb. t.e.m. 4 april een schilderij enten toon stelling gehouden vain Bouke IJlstra. De ope ning vain deze expositie geschiedt 's avonds om 8 uur. HENGELO In Hengelo in de Hengelosche Kunstzaal, wordt van 8 t.e.m. 28 feb. even eens een tentoonstelling gehouden. Lies en Ban Guntenaar exposeren wandkleden, col lages en beeldhouwwerken. De expositie wordt vrijdagavond 5 februari om 8 uur geopend. Deventer In de Muntanitoren te Deven ter exposeren van zaterdag 6 t.e.m. zondag 14 februari 10 Nederlandse schilders. Het zijn: Gerrit Benner, Theo Bitter, Johan Haan stra, Jan van Heel, J. Homan, Lei Moliin, Christiaan de Moor, Perdok, H. M. van der Spoel en Jaap Wagemakers. Zij exposeren onder de titel „de gouachisten." Sport Deventer Op de Deventer kunst ijsbaan aan de Rembrand tkade worden op dins dag 23 februari de Nederlandse militaire kampioenschappen hardrijden lange baan ver reden. De wedstrijden waaraan bekende rij ders zoals Van Leningen, Jetlema en Koops deelnemen, beginnen 's morgens om ca 10 uur. ENSCHEDE In sporthal Diekman te En schede wordt op zaterdag 27 februari de zaal handbal-interlandwedstrijd Nederland-Zwitser land gespeeld. Jeugdherberg DELDEN De jeugdherberg 't Iemenschoer te Delden wordt gesloten. Het gebouw voldeed niet meer aan de te stel len eisen. Het was die eerste jeugdherberg in Nederland. Jubileumboek ENSCHEDE Ter gelegen heid van het 10-jairig bestaan van de Twentse Schouwburg te Enschede stelt Studio Vincent een jubileumboek samen. Dit boek, dat ver lucht is met vele foto's, levert een terugblik op 10 jaar ,schouwburgieven" in Enschede. Folder Er is een inieuwe, rijk geïllustreer de folder over zuid-west Twente verschenen. Het boekje versohaft de toerist inlichtingen over dit gedeelte van Twente met name over Almelo, Wierden, Enter, Goor, Markelo en Die- penheim. Verder is dit geesteskind van J. Preger (die samensteller) handig van opzet en gebruik, omdat op de achterflap een route kaart staat afgedrukt miat daarbij aange geven de plaatsen waar zich toeristische we tenswaardigheden bevinden zoals kastelen, campings, zwembaden, watermolens en heu vels. Inlichtingen: de plaatselijke VVV-kan- toren. Aangevoerd: Runderen 18, Varkens 1003, Totaal 1021. Prjjzen: 12 melk- en kalfkoeien van 950,- tot 1J00,- per stuk, 4 pinken van 625,- tot 750, per stuk, 2 graskalveren van 350,- tot 475,- per stuk, 7 drachtige zeugen van 350,- tot 450,- per stuk, 996 biggen van 55,- tot 70,- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel zeer kalm, prijzen ge daald. Zeugen: Handel redelijk vlot, prijzen aan zienlijk hoger, Biggen: Handel traag, prijzen staande.

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 5