Jans geet van met Mina van de vrouwe de Skeepr ouwr vear AGENDA FILMNIEUWS RAAD RIJSSEN (7) PREDIKBEURTEN R.M.C. drong door tot landelijke finale Vrijdag en zaterdag: DR. VREEMDELUST Woensdag: de film EDDIE SLAAT ALLES Vrijdag 29 januari 1965 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Hooge in de weuste boargen van n Balkan, op n Cakor-pas, 1700 meetr, natn snee op de groond en nen daamp woer 'j neet veardr as zes meter in konn kiekng begunne viej in oons volkswaagnbusj en nen heeln slimn en smaln weg of noar daeltn te goan, noar de be woonde weald. n Weg was zoo vol geatr en koeln en puun, da'j mangs dachn: viej 'r of! En a'j dr nües vuern meann iej mangs: t lik wal of t oart batr wordt! t Gung neet vuile rapr as peard en waage. An de eene kaante was n boarg woer'j huegsns teeng op konn tromm, mer an de aandre kaante - bah! Een raekn te vear en iej zaeln n hondrd meetr de duustere deepte in, met „onbekende bestemming". De gedachn „auto" en „weald" gung heelndal vot en iej veuln oe mear as loch- pilootn, dee t op de moane daale warn egoan en non in ne kaste, den't op veer puete leup, monn oondrzeukn wodüeneg of 't doar was. Mediteern um 't kaampvuer In Skoplje Subsidie clubhuis Rondvraag Noa nen zet gunge viej langs 'n aandr waangk- jen met keals dr biej en eenn daarvan leup nües oons met en maakn vuur 't raam geboarn van stopn. Non harre viej achtrin al 'n paor moal edach: 'n weg wort non wal heel slim astatmergoodgeet! Viej beduudn de Ameri- kaann um stille te höoln en joa, 'n leenkr achtrbaand kapot. Dr oet um de raan umme te zetn. Duur en duur kóold en nat kruepe viej wier noar binn en hadn mer èèn velangn, dat was um oet dee mistreustege boargen vot te komm. In de waage zat iej nog te riln in de klamme kleare. Veutjen vuur veutjen vedan, mer 'n daamp wür nog dikr en as nóg nen baand zik zol begeewn. Dr wür beslütn um dr toch mer duurhen te bietn. De waage an de kaante en met de lüchte ne stea' zcoh vuur oons teantjen. De groond was neet bevrüern al lear dr snee; de pinn woln dr in. Binn voort 'n primus an en heet waatr emaakt, woe'w de alluminium vealdvlas- ken met vol deern, dee'w as berrepaane ge- broekn, ook oondr tdree centimetr dikke skoemplestik-matrasjen hen. Nog rap ne mok- ke tee en dr oondr. Eers leek 't wal oet te höoln, met noa 'n zet' jen veuln viej de küelte van de groond duur- dringn. 't Lukn oons in sloap te komm, mer noa nen tied würre viej wakr van de küelte. Zoo gung 't nog 'n poar moad to 'j in lesn weaznloos lingt te velangn noar 't lech worn. 'n Groot geroas van vrachwaangs langs oons hen brach oons 's moarns dr too um in de beene te komm. Ze warn van 't leagr, ne heele rieige en vuern höolt noar de stad Skoplje, dee 't duur ne aardlbeewege vuur 'n groot deel in puun egoojd was. Oons wat opekikrd met soep en stoete met viskes. *n Daamp was vot en de zunne küm dr duur. Vuur 't eers zagge viej leu vuurbiejomm met nen eers zagge viej leu vuurbiejkomm met nen „tulbaan" op, Mohammedaann. Dan wi'j eawn oew oong neet geleuwn, umda'w dae alleeneg kent van óole preantn en non zoo mer biej de weg. In Pee de waage noar de garage en 't zol nog wel eawn doern en in den tied wolle viej de stad bekiekng. Oarmeudeg, mer 't stuenk dr ook, umdat ze ginne riolerege hebt en 't ofvalwaatr duur gotn langs de stroate lop. Ook vuile drék ouwera en oonze learzn kümn oons good te passé. De huuskes zeent leege, met muurn dee 't wit ewes hebt en vaake was boetn teeng de steendr twieg evlüchn en besmeard met leem en mes. Klaene raemkes en pann zooas ouwera, van dae gütjes. 'n Peard dat stuen te slobm oet zonne gotte, sleug op hol, toe't nen keal um griepm wed en viej monn heel rap an de kaan te springn. De eerste moskee he'w doar ook ezeen, 'n veerkaant gebouwd vetrek met öole kleedn op de groond. 'n Hechthookeg duurgat woer 't 'n poar birrekeals biej zatn. An eene kaante was der nen „minaret" an vaste'bouwd, dat is zon heel dun tuerntjen, met ne puente dr op, net nen raket. Nog wa froaj hooge, is dr nen umgaank um-hen en van doar of rop 'n geestelekn, den't doar „mollah" het, vief moal daangs, met ne zan- gerege stemme, de geluewegen op tot 't ge bed. Dat doot ze allemoale, netzelde woer't ze zeent; 't doert zoowat 'n keteer. Iedr maakt dezelfde beweanggen en nen „imam" sprek de wüere dr biej oet, in ne moskee. In de hoofdstroate koche viej 'n poar dinge dee'w nuereg warn, ook 'n skearapparaat, moark „Tito-razor". 't Leup teeng 't middags- uur en 'n bakkensweenklken met wat sfceul- kes en tüeflkes leek ne plaase woe'w wal wat gebroekng konn. 'n Bakr zat oons wa'w oete- zoch hadn dr too met vuur iedr 'n glas kóold waatr. 't Smaakn wa good, mer behalven zeute was 't ook vetteg; konn dr neet vuile van op. Toew wier biej de garage kümn was de waa ge terechte, 'n Monteur spreuk good Engels; hee ha nen zet in Canada 'wond. Hee prees Tito umdat 'r non vuile mear vriejhaejd was en dr wat an de weage 'doan wür. Hee wees NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds. A. Kool 19.00 uur Ds. J. Vos WESTERKERK 9.30 uur Ds. H. Binnekamp van Vriezenveen 15.00 uur Ds. J. Vos (Bed. H.D.) ELSEN 10.00 uur Ds. J. Vos GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur Ds. A. Bregman (Bed, H.A.) 15.00 uur leesdienst 19.00 uur Ds. A. Bregman (Nabetr.) GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds. Vogelaar van Almelo OUD GER. GEM, BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur Ds. Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst WOENSDAG 3 FEBRUARI 1965 WESTERKERK 19.30 u. Ds. A. Kool NOORDERKERK: 19.30 u. Ds, A. Bregman ESKERK 19.30 u. Ds. Aangeenbrug BEVERVOORDE19.30 u. Ds. Vosman oons ook 'n besn weg, ouwr Prizren en dan langs nen niejn, den't nog neet op de kaate stuen. 't Was 'n dor laand woe'w duurhen kümn, mer gin rotsn lengr. Oarns zagge viej 'n vlak stukke grüslaand met allmoale lange steen- blukke, dee't 'r rechtop in stuenn, mangs met klaenn dr oondr biej, um ze rechtop te höoln. 't Was ne mohammedaanse begroaf- plaase. Op gineenn steen 'n opsckrif of wat um 'n reedlek moal atn terechte te maakn en nog wat te küjrn in de oawndzunne of um 'n kaampvuer. Iedr keek oet noar ne mooje plaase en oarns biej 'n riviertjen vuene viej dr eene op drueg grüs met was boskazie dr um hen. Van dree kajrs wür 'n fenusken emaakt, hooit biej mekaandr ezoch, dat ook braann wol zoondr dr bezine ouwr te stütn. Noa 't atn was 't ook hoaste duustr en zatte viej oons um 'n heard, 't Roo skiensl van de vlamn skeen op oons, op de teanten en 'n poar stroeveln kot biej. Umda'w 'n aandrn dag in Griekenlaand binn hopn te komm, gung 't ouwr de öole Griekn dee 't zonnen ontzagleken grootn invlood ehad hadn, eers in 't rieke van de Romeinn, toew in West-Europa en doarduur in de heele weald. De Olympische spelen, dee 't non pas ehüeln warn, op 't vearste aejlaand van Azië, biej 'n heel aandr ras van leu, de Mongoodn en woer 't um 'n heeln aardbol hen de kraantn eiken dag wier vol hadn estoan, warn 't eers ehüeln in Grieknlaand, noa'w weet oet geskrifn, in 776 vuur de joartellege, mer mueglek a vuile ear. Dee feesn hadn ze zoo hooge, dat, as dr op de tied dat ze beginn monn, nen oorlog was, dan wür den zoolange oetesteald. Hoes met plaankn dak. 'n Rook kuemp oet 't ankapken. x; aans, um an te duun wee 't 'r begreawn lear. Laatr zo'w ze nog wa vaakr zeen. Noa Prizren kree'w wier hoog en leege en oarns zagge viej oondr biej 'n riviertjen mooj grüs, zatn de waage an de kaante en gungn doar oonze teantn too zetn. Dr was tied um earpl te bakng, mer ze kreeng nen suukela- smak; de margarine dee'w ekoch hadn was suukelabotr. Viej prebeern ook 'n kaampvuer an te beutn, mer 't höolt was te nat. Met 't duustr küm ook rap de küelte en viej kreupn in de waage, küjrn nog wat ouwr 'n vuuregen nach en 't mislukte hennmoal. Mer neet lan ge;, viej gungn vroo achtr de greunn, meu a'w warn en dan zeenk iej in 'n sloap, as in de oarme van nen engl. 's Moars skeen de zurane a wier; viej maakn tee en atn stoete met marmelade, 'n mooj woord en in nen prachtegen moojn pot, den 'w in Péc ekoch hadn, mer de vrouwe neumn 't zaagemel met stiesl toe'w 't ze 't preuwn. Viej gungn non noar Skoplje, woer't 'n poar wekke terugge ne slimme aardbeewege 'wes ha. A kilomeetrs dr vuur stuenn an 'n weg ouwera teantn van gries linn, woer 't de leu in wonn dee't gin hoes lengr hadn. Ook warn z'an 't in mekaandr zet van riegn hüeltn huus kes van 't internationale roo kruus. Ook cara vans wurn dr hen ebrach woer 't op stuen. Hulpan Skolpje. Da's van disn tied wa mooj, dat 'r in zo'n geval van alle kaantn biedreang wort um te helpm, ook duur vrumde laandn. t Was ook nuereg. Groote gedeeltn van de stad learn in puun, mer mangs stuen dr nog 'n blok tusken dat espoard ebleewn was. Ook woer't ze met gangs warn um ze nog zoo good mueglek dichte te krieng en te stutn. Viej zagn ook 'n öold vrüwken met nen pot- kachl en aandr iezrspil op de rugge; heeln dal vuurouwr förkn ze doar hen met uern las. Noar wa'j zagn ko'j oe vuursteln dat de stad bombardeerd was, mer op plaasn woer't de groond oet mekaandr eskuurd was, begreep iej wal dat hier nog heel wat stoarkere krachn an 't woark ewes hadn. Vuur stoete biej pen bakr stuenn ze wier in de riege en ik wür aneweezn um dr ook achtr te goan: viej monn wat hebm. Toe'w den hadn wo'w ook neet lengr in al dee noaregaejd bliewn. Vedan noar 't zuudn! Neet zoo heel vear: viej woln d,s tied hebm In oonze, vuur de oong, klaene weald, leute viej oonze gedachn goan van Tokio noar de moarmrn beeln en teampls van dat volk en noar woe'w non warn. De boern ha'w 't tot non too nog neet anezeen dat ze oons vuile konn learn en viej vreung wo't dat mueglek har ewes. 't Doern eawn vuur 't 'r eene wat zea, toew krabn Bill in zinnen board: De vriejhaejd ze hebt de leu de vriej haejd wieregeewn. Neet dat ze dr aaltied 'n good gebroek van maakn, mer 'n meanske wil gearne vriej wean en gezoonde, reedleke leu doot 'r toch mear good met as kwoad. Wieregeewn, zeg iej, mer warn ze de vriej haejd dan kwiet! Joa! Eers neet. Toew't ze in klaene kopls as jaagrs, visrs en beazna- trs roondzwürvn, warn ze zoo vriej as nen voogl in de loch. As twee mekaandr neet lengr lien mochn, gungn ze iedr ne kaante oet. Dr was gin aandr gezag as van öoln ouwr wichtr en van ervoarn en klooke leu ouwr dee 't meendr bekwoam warn, mer dwingn konn ze ook neet as alleeneg doarduur. Dee mooje vriejhaejd hebbe viej non ook, zea'k en wol nog wat zegng, mer ik zag Bill I februari Algemene Ledenvergadering Rijs- sen Vooruit Hotel Gijsbers 8 uur. 15 febiuari Amateurfotografenvereniging Al- dolem, bezoek aan lezing Chr. Broere te Hen gelo. 19 februari Volksuniversiteit Jan Kamper- man uit Olst over kunstmanen en ruimte' vaart Jeruel 8 uur. 19 februari Ledenvergadering PvdA. Spreker Oud-minister J. G. Suurhoff. café Hegeman 20 februari Wilhelminaconcert Parkgebouw 8 uur. 23 februari Streekconcért „Stem des Volks" Parkgebouw 8 uur. 5 maart A.R. Kiesvereniging Nederland en Oranje, wethouder Scholman, onderwerp: Gemeente-Politiek Heka 8 uur. 22 maart Amateurfotografenvereniging Al- dolem, Bondscollectie Neutr. Kleuterschool 5 april Ledenvergadering PvdA café Hege man. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven). De Rijssense Motorclub, die deelneemt aan een verkeerscompetitie, georganiseerd door de KNMV, met medewerking van het Ver bond voor Veilig verkeer, heeft een fraai succes geboekt. De eerste ronde, die provinciaalsgewijs werd gehouden, werd, wat betreft de provin cie Overijissel, gewonnen door De Rijssena- ren. In de volgende ronde kwamen de pro vinciale kampioenen tegen elkaar uit, waarbij de 3 clubs met de beste resultaten worden geselecteerd. Daarbij was ook RMC, zodat de Rijssen se club doorgedrongen is tot de landelijke fina le. In de komende maanden wordt de lande lijke finale gehouden met als inzet het kam pioenschap van Nederland. Dat de Rijssenaren daarbij hun uiterste best zullen doen om de hoogste eer te beha len, spreekt vanzelf. wier in zinnen board krabm en hüel miej stille. Joa, mer dee leu hadn de vriejhaejd in uere hoed de oonze zit preenspoal in de knippe, zear e. Mer non zo'j nog veteln wo't ze de vriejhaejd kwiet würn. Yeaz, dat za'k! En lustrt mer good aans begriep iej tamee ook nog niks van wa'j in 't Midn Oosn allmoale vuur oarege dinge züelt zeen! Dat is 't stukke laand, woer 't Afrika, Euro pa en Azië met an mekaandr vaste zitt. Van- öolds konn doar van alle muegleke veskilnde soort leu binnkomm, noar oard, hoed en ge- loowe. Da's 't eene en 't aandre is, dat dee laandn de leste viefdoeznd joar geduureg druegr ewürn zeent. Um an 't atn te bliewn en jaang en viskn neet genog lengr opleawm monn ze zeukng noar wat aans. No hadn de vrouwleu a wal mangs kookn ebakt van grüszoad en ze vuenn oet, dat as ze dat in vruchtboare groond zeejn, de kuerne nog grütr wüürn en as ze de grütsn oetzochn um wier te zeejn, dat ze zoo groot würn, dat ze dr pannekooke van konn bakn. Eers hadn de keals munn oetveenn wo't ze etboare deers in de haane konn kriegn, mer disse tweede oetveendege, doar kuemp de eare van too an de vrouwe. En viej nikn minne vrouwe too um uer dee eare an te doon. De beroemde detective Nick Carter wordt door de geleerde Professor Formenter naar zijn laboratorium aan de Cöte d'Azur ontbo den. Hij maakt daar kennis met Formenters mooie kleindochter Cathérine en met de huis houdster Marie-Jeanne en de jonge Bruno. Formenter laat hem zijn uitvinding zien, een dodende straal die hij vanuit zijn laboratorium kan bedienen en die in verkeerde handen een gevaar kan betekenen voor de gehele mens heid. Hij heeft Nick Carter laten komen, omdat twee van zijn medewerkers zijn omge komen en men hem verschillende dreigbrie ven heeft gestuurd. Diezelfde nacht wordt Formenter vermoord door 'n geheimzinnige figuur met een kap. Nick Carter verdenkt eerst Cathérine, die de enige erfgename is van haar grootvader, maar al spoedig blijkt dat Bruno en de huishoudster onder een hoedje spelen en medeplichtigen zijn van Formenters grote vijand de Chinees Li-Hang. Nick Carter weet nog net op tijd de moord op Cathérine te verhinderen; waarna Bruno zelf 't slachtoffer wordt van zijn moord plannen. Antonio, de eigenaar van een bar uit de buurt, die jarenlang voor Li-Hang heeft ge spioneerd wil zich terugtrekken en eist zijn beloning op. Na veel moeite krijgt hij die, maar dan stuurt Li-Hang zijn moordenaars op hem af. Antonio weet te ontkomen en be sluit alles aan Nick' Carter te vertellen. Als deze eenmaal weet wie het duivelse brein is achter alle misdaden, kan hij hem onschade lijk maken. Alleen de president der Verenigde Staten kan de met kernbommen geladen vliegtuigen order geven tot de aanval over te gaan. Maar uit vrees dat de president bij een verrassings aanval van de tegenpartij uitgeschakeld zal worden, heeft men met „Plan R" de moge lijkheid opgengelaten, dat een lagere comman dant een vergeldingsaanval kan bevelen. Onverwachts maakt de commandant van de vliegbasis Burpelson, generaal Jack Ripper van deze mogelijkheid gebruik; hij zet plan R in werking. Weldra zijn de Generale Staf en de president gealarmeerd en in vergadering bijeen. Als blijkt dat door de voorzieningen van Plan R het onmogelijk is met de aanval lende vliegtuigen in contact te treden slechts generaal Ripper weet de terugroep-code en die heeft zich in zijn vliegbasis verschanst) neemt president Maffley contact op met de premier van Sovjet-Rusland. Hij adviseert deze de Amerikaanse vliegtui gen neer te schieten. Als door de president gezonden troepen de basis binnendringen, schiet Ripper zichzelf dood uit angst dat hij de terugroep-code zal „ver raden". Mandrake meent uit Ripper's aantekeningen de terugroep-code te kunnen ontcijferen, maar heeft de grootste moeite om de binnendringen de troepen ervan te weerhouden hem te arres teren. Eindelijk gelukt het hem de president op te bellen. De terugroep-code wordt uitgezon dende vliegtuigen keren terug. Iedereen is enorm opgelucht. Skeeprsjuenkn met zinnen staf. Vervolg van pagina 1 Met deze stalling was de heer Ter Avest het niet eens. Het terrein is bestemd voor kleinindustrie, voor 'n werkplaats voor iemand daar uit de omgeving. Men moet het niet zien als grootindustrieterrein. Bevreesd was de heer Ter Avest voor de storende gevolgen voor de buurtbewoners, die er ontstaan tengevolge van de aanwezigheid van dit gebouw. De heer Wolterink vroeg of het terrein wén het oude zwembad in de Mors voor de post duivenvereniging niet de oplossing kon zijn. De voorzitter achtte met een moeilijke zaak een geschikt terrein voor dit doel te vin den. De heer Smeijers was het eens met de heer Ter Avest. De buurtbewoners zullen van het bezoek aan dit gebouw hinder kunnen onder vinden. Er wordt met trailers gereden etc, terwijl hij ook dacht aan het „ongelukkige ge zicht van dit gebouw vanuit de treinen. Wethouder Goosen gaf toe, dat het een moeilijke zaak was. De vereniging heeft al enkele jaren pogingen in het werk gesteld een geschikt terrein te vinden. Gedacht is aan een hulpgebouw van de technische school, aan een terrein aan de Lentfersweg en aan an dere terreinen. De suggestie het terrein van hel oude zwem bad aan de Mors te benutten kan moeilijk verwezenlijkt worden aldus spreker, omdat de kwekerij uitgebreid moet worden. Dat ter rein hebben we zelf nodig. We konden geen beter terrein vinden dan dat aan de Graven straat. We hebben enkele eisen gesteld o.a. moet er een deel van het terrein bestemd wor den voor stalling van fietsen etc. De heer Hodes wilde de vereniging graag helpen, maar dan aan een ander terrein. Op deze plaats past een houten gebouw niet. Er moet toch een geschikt terrein te vin den zijn op een andere plaats. De heer Haase bestreed het bezwaar dat het gebouw storend op de omgeving zou werken. Het is een knap gebouw aldus spreker. „En het gebouw geeft een beter uitzicht dan achter alle huizen aan de Dannenberg (vanuit de trein gezien) valt waar te nemen". Dit onderwerp voldoende belicht zijnde stel de de voorzitter voor over te gaan tot stem ming. Het voorstel van b en w werd aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Voor stemden de he ren: Rosman, Goosen, Scholman, Nijland, Kreij- kes, Oosthoek, Pluimers en Haase. Tegen stemden de heren Wolterink, Smeij ers, Averesch, Geuzendam, Ter Avest, Hodes en Janssen. Het voorstel tot subsidiëring van de „stich ting-club- en buurthuiswerk" werd door de raad aangenomen. De stichting had medewerking van het ge meentebestuur verzocht voor het verkrijgen van een geschikte lokaliteit en van de nood zakelijke financiële middelen teneinde 't club huiswerk uit het stadium van improviseren te brengen in een volledig aan de eisen beant woordende vorm. Als het clubhuiswerk aan de eisen voldoet kan de stichting een subsidie van 40 pet van het Rijk verwachten. Deze eisen zijn: Het clubhuiswerk moet gedaan worden voor de jeugd, die om sociaal pedagogische rede nen bijzondere zorg behoeven, er moet een vaste leider met helpers zijn, de stichting moet geschikte werkruimte hebben het club- huiswerk moet veelzijdige vorming geven en de stichting moet bij een landelijke organi satie zijn aangesloten. Naar de mening van b en w zijn enkele lokalen van de Schildschool als geschikte werkruimte aan te merken. B en w stemden in met het advies uitge bracht door de sport en culturele commis sie, de stichting te subsidiëren met 40 pet van de subsidiabele lasten, onder de voorwaar den: dat de stichting pogingen in het werk stelt meer dan 20 pet van de lasten zalf bij een te brengen, zodat het gemeentelijk subsi die minder dan 40 pet zal kunnen bedragen. Dat het subsidie zal worden ingetrokken, zodra het initiatief niet aan de verwachtingen voldoet. De huur van de lokalen van de Schildschool moeten naar de mening van het college van b en w 2.000.- per jaar bedragen. Het college stelde de raad voor deze lokalen aan de stich ting voor dit bedrag te verhuren en een sub sidie onder bovenvermelde voorwaarde toe te kennen van 40 pet van de susidiabele lasten. De heer Janssen vond de voorwaarde, dat het subsidie zou worden ingetrokken, zodra het initiatief niet aan de verwachtingen vol doet, niet aantrekkelijk voor het bestuur van de stichting. Wat verwacht men precies van de stichting. Wethouder Scholman antwoordde dat deze voorwaarde voornamelijk was opgenomen om dat het Rijk hetzelfde doet. Als het Rijk geen subsidie meer zou toekennen, hebben wij onze handen ook vrij, aldus spreker. De stichting moet op een of andere wijze zelf 6000 7000 gulden inzamelen. De heer Janssen betoogde, dat men de stich ting juist een ruggesteun moest geven. Men heeft al 5 6 jaar voldoende initiatieven ont plooid. De heer Haase zag graag dat het bestuur van de stichting werd samengesteld uit alle richtingen in de gemeente. Wet-h. Scholman: Ons is toegezegd, dat men pogingen daartoe in het werk stelt. Het bestuur wil dat zeer gaarne, en ook van eventuele tips hieromtrent zal het bestuur graag gebruik maken. Daar van ben ik overtuigd, aldus spreker. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op. De heer Janssen herinnerde nog eens aan de belofte van b en w het vorig jaar gedaan om verantwoorde maatregelen te ne men tegen de clandestien gebouwde zomer huisjes. U zou contact opnemen met de ver eniging van Ned. Gemeenten. Nog steeds heb ik er niets van gehoord aldus de heer Janssen, die van de voorzitter als antwoord kreeg, dat „het wachten nog was op de stukken". De heer Janssen: Waarom komt het college van b en w zelf niet met een voorstel, die dit probleem uit de weg helpt. De voorzitter: Dat is niet zo eenvoudig. Wij willen de veilige weg kiezen. De heer Janssen: We gaan misschien be paalde mensen bevoorrechten of benadelen. Maar we moeten nu eens eindelijk een dikke streep onder deze kwestie zetten. De heer Kreijkes vestigde de aandacht op de noodzakelijkheid van afbraak van de wo ning hoek Haarstraat-Weijerdsteeg (in bezit van gemeente). Dat is niet goed mogelijk aldus weth. Goosen, omdat er een ander pand tegen aangeleund staat. De heer Haase herinnerde aan de toe zegging het plan betreffende bungalow- bouw in deze vergadering ter tafel te leggen. Dat is niet mogelijk gebleken en het kan nog even duren ook. aldus de voorzitter. De heer Haase wees op de mogelijkheid van een extra krediet door de minister beschikbaar gesteld voor gemeenten, die moeilijkheden on dervinden door de gewijzigde gasdruk. De voorzitter: „In de vergadering van de energiecommissie zal over deze materie breed voerig worden gesproken. Als er mogelijkhe den inzitten zullen ze er worden uitgehaald". De heer Haase, die op de vorige (begrotings) vergadering niet aanwezig is geweest, had in de notulen gelezen, dat met betrekking tot de personeelssituatie bij gemeentewerken ge zegd was, dat het feit, dat ondanks een groot aantal verloren manuren (ziekte) het werk gewoon doorgang heeft gevonden een bewijs zou zijn, dat er een personeelsoverschot zou zijn. Dat kon de heer Haase niet bewonderen: Eerder had hier een woord van waardering gepast. Voorts vestigde de heer Haase de aandacht op de slechte begaanbaarheid van de paden op de algemene begraafplaats en de heer Rosman zag graag dat een aantal wonin gen aan het begin van de Tabaksgaarden werden afgebroken. Daar streven we naar aldus de voorzitter. De heer Hodes vroeg of aan de dienst ge meentewerken in één of andere vorm 'n waar dering kon warden gegeven voor de wijze waarop men daar het werk in 1964 heeft ver richt. 'l

Weekblad voor Rijssen | 1965 | | pagina 3