Meer dan 400 inzendingen Keurmeesters hadden geen gemakkelijke taak op kringtentoonstelling van „De Eendracht" Bronchi letten RAAD RIJSSEN SINTEKLAAS KWAM TOCH Reeds 250 inschrijvingen voor tentoonstelling ERK\ Gevonden voorwerpen Vrijdag 27 november 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Vervolg van pagina 1 Te dwaas Verhuiskosten Onbillijk De foto toont u van links naar rechts: Maleier kriel van G. J. Slagman, Pauwstaart van D. J. Jansen en Witte Vlaamse reus van H. Wolterink. Alle drie dieren behaalden een le ZZG. De RQssense pluimvee en konijnenfokkers- vereniging „De Eendracht" kan met voldoe ning terug zien op de door haar georganiseer de tentoonstelling van hoenders, sierduiven en konijnen in de voormalige lagere huis houdschool „De Halte" aan de dr. Stokker- straat. Schreven we vorige week, dat de in schrijvingen de verwachtingen verre overtrof fen, thans kunnen we ook zeggen dat de in gezonden dieren volgens het oordeel van de keurmeesters, de heren Zwijnenberg, voor de grote hoenders, Keissen voor de dwerghoen ders, Logman voor de sierduiven en List, Van Veelen en Otten voor de konijnen, die van een bijzondere kwaliteit waren. Het was dan ook moeilijk voor de genoemde heren om aan het slot van de keuring de hoofdwinnaars van de prachtige wisselbekers in de verschillende diergroepen aan te wijzen. Daar ook talrijke bezoekers uit Rijssen en om geving van hun belangstelling voor dit evene ment blijk gaven en er beide dagen een ge zellige drukte heerste in het tentoonstellingsge bouw kan gezegd worden dat deze 23e show die de vereniging organiseerde in alle op zichten is geslaagd. Bij de grote hoenders ging de wisselprijs voor het beste nummer naar een Zwart Hol lands Hoen hen jong van de heer Joh. Nij zink uit Wierden. Winnaar bij de dwerghoen- ders was de fraaie Maleier kriel hen jong van de heer G. J. Slagman te Rijssen. De heer D. Jansen te Rijssen bracht de fraaiste sierduif in de kooien. Een witte Pauwstaart duif jong, terwijl een Black and Tan voed ster jong, van de heer Joh. Nijzink uit Wier den dezelfde die ook het beste grote hoen naar voren bracht en dus wel zeer succesvol was op deze tentoonstelling, met de fraaie ereprijs bij de konijnen naar huis ging. De winnaars van de andere hoofdereprij zen waren Beste grote hoen op een na Bar- nerveider hen oud van E. Peters. Beste grote hoen op twee na. Hollands Hoen Goudpel haan jong van Joh. Steenbergen. Beste dwerghoen op één na. Plymouth Roek- kriel donker gestreept haan jong van M. Boerman. Beste dwerghoen op twee na: Modern Eng. Vechtkriel hen jong van Joh. Scheppink. Beste sierduif op een na Pommerse krap per Rood-Zilver Bont doffer jong van H B Roosink. Beste sierduif op twee na: Brünner krapper doffer jong van H. Scheppink. Beste konijn op een na: Kleurdwerg Sephia Marter Zilvervos voedster oud van J. H. Schip per Wierden. Beste konijn op twee na: Pa pilion Madagascar ram oud van de combina tie ter Harmsel-Pluimers. Beste Vlaamse Reus was van H. Wolte rink met een witte voedster oud. Beste Tekening konijn Hollande Blauw ram jong van H. Toerse Wierden. Beste tekening konijn op één na Papillon ram oud van comb. Ter Harmsel-Pluimers. Hoogst aantal punten Grote Hoenders Joh. Steenbergen. Hoogst aantal punten op één na gr. hoenders H. Peters. Hoogst aantal punten rozenkam. Joh. Steenbergen. Hoogst aantal punten dwerghoenders G. Smit, idem op één na H. Wichers Vriezenveen, idem enkel kam Joh. Scheppink, idem rozenkamp G. Smit. Hoogst aantal punten sierduiven H. B. Roo sink, idem op één na Joh. Veldhuis Holten, idem krapper rassen H. B. Roosink, idem niet kropper rassen Joh. Veldhuis. Hoogst aantal punten konijnen Comb. t. Harm- sel-Vos, idem op een na Comb, ter Harmsel Pluimers, idem grote rassen J. Zijlstra, idem middenrassen, comb. Ter Harmsel-Pluimers idem, kleine rassen oomb. Ter Harmsel- Vos, idem. dwergrassen S. Jac. Valk Wierden. De voornaamste verdere uitslagen bij de keuringen waren als volgt: Grote Hoenders: Hollandse hoenders zwart haan jong Joh. Nijzink, Wierden 1 ZG, idem hen jong dezelfde, 1 ZZG idem hen jong, dezelfde 2 ZG. Holl. Hoen goudpel haan oud Joh. Steenber gen 1 ZG, idem hen oud dezelfde 1 ZG, idem haan jong, dezelfde 1 ZZG, idem hen jong dezelfde 1 ZG, idem hen jong dezelfde 2 GG, 1 ZZG, idem haan jong, dezelfde 1 ZG. Twentse Grijzen hen jong H. Peters, idem hen jong de zelfde 2 GG, Welsumers hen oud H. J. ter Harmsel, 1 GG, idem hen oud, dezelfde 2 GG idem haan jong, F. J. Langenhof Wierden 1 ZG, idem hen jong, dezelfde 1 ZG, Zilver Duckwing Leghorn haan jong H. Peters 1 ZZG idem hen jong, dezelfde 1 ZG, idem hen jong 2ZG. Minorca zwart hen jong, comb. Ter Harmsel-Pijffers. Notter 1 ZZG. Wijandotte, wit hen jong C. Dekker Nijverdal 1 ZG idem hen jong dezelfde 2 ZG, Maleiers hen oud, Comb. Ter Harmsel,-Pijffers 1 ZZG, idem haan jong, dezelfden 1 ZG idem haan jong H. Boeve 2 ZG, idem hen jong comb, ter Harmsel-Pijffersl ZG. Dwerghoenders: Hollandse krielen patrijs hen oud H. Wichers Vriezenveen 1 ZG, idem haan jong, dezelfde 1 G, idem hen jong de zelfde 1 GG. Holl. Kriel zilver patrijs haan jong J. H. Schooten 1 G. Holl. Kriel Blauw, patrijs haan jong, L. Luby 1 ZG, idem hen jong, 1 GG. Holl. Kriel zilver blauw patrijs hen oud L. Luby 1 GG, Zilver Sebright Kriel haan oud. H. Wichers, 1 GG, Hen oud A. J. Tijhof 1 ZG, idem hen oud, H. Wichers, idem, haan jong H. Wichers, 1 ZG, idem haan jong, A. J. Tijhof 2 ZG, idem hen jong, H. Wichers, 1 ZG, Java Kriel zwart haan oud G. Smit 1 ZG idem hen oud, dezelfde 1 G idem haan jong, dezelfde 1 ZG idem haan jong, dezelfde 2 GG, idem hen jong dezelfde 1 ZZG, idem hen jong, H. Wicher 2 ZZG. Ja va Kriel bont, hen jong, G. Smit, 1 ZG, idem hen jong bont dezelfde 2 GG. Oud Engelse Vechtkriel, spanled haan jong J. H. Klein Nagelvoort Nijverdal 1 ZG, idem hen jong, dezelfde, 1 ZG, idem hen jong, dezelfde 2 ZG, Mod. Eng. Vechtkriel, duckwing haan oud, Joh. Scheppink, 1 GG, idem hen jong dezelfde 1 G idem Brown Red hen jong, de zelfde 1 ZG, idem buchen haan jong, dezelf de 1 ZG, idem pile haan jong dezelfde 1 ZG idem hem jong dezelfde 1ZZG. Maleier kriel haan jong, G. J. Slagman 1 ZZG, idem haan jong J H Klein Nagelvoort 2 GG, idem hen jong G. J. Slagman 1 ZZG, idem hen jong, dezelfde 2 ZZG. Minorca kriel zwart hen jong, comb. Ter Harmsel-Pijffers 1 ZG, idem hen jong dezelfden 2 GG, Wijandotte Krielen zilver hen jong H. Bouwhuis, Nijver dal, 1 G, idem Goud haan jong, B. Kienhuis 1 GG idem haan oud dezelfde 1 G idem hen jong dezelfde 1 ZG idem Columbia haan jong G. Bouwhuis 1 GG idem hen jong, H. Bouwhuis 1 ZG idem G. Bouwhuis 2 GG, idem gestreept haan jong H. Bouwhuis 1 ZG idem hen jong dezelfde 1 GG, idem wit hen oud H Bouwhuis 1 GG, idem haan jong, G. Bouwhuis, 1 ZG idem hen jong G Bouw huis 1 G. Plymouth Rock krielen donker ge streept haan jong. M. Boerman 1 ZZG, idem hen jong dezelfde 1 ZG, idem hen jong de zelfde 2 GG, Hollandse Hoenkriel zilver zwart- geloverd haan jong H Wichers 1 G idem hen jong, dezelfde 1 GG,. Afd. Sierduiven: Pommerse Krappers blauw bont duif oud H. B. Roosink 1 ZZG, idem doffer jong, dezelfde 1 ZG, idem duif jong dezelfde 1 ZG idem rood bont doffer oud dezelfde 1 ZG, idem duif oud dezelfde 1 ZG idem geelbont doffer oud, dezelfde 1 ZZG, idem duif oud dezelfde 1 ZZG idem roodzil- ver bont duif oud, dezelfde 1 ZZG, idem dof fer jong, dezelfde 1 ZZG idem doffer jong de- zalfde 2 ZZG, Vedervoetige Saksische Ekster Kropper duif oud E. Dommerholt, J ZG, idem rood doffer oud dezelfde 1 G idem duif oud, dezelfde 1 G Norwich kroppers wit doffer oud G. Nijen Twilhaar, Nijverdal, 1 ZZG, idem doffer oud, dezelfde 2 ZZG, idem duif oud dezelfde 1 ZZG, idem duif oud 2 ZG, idem roodzilver duif oud, dezelfde 1 ZG. Brunner kroppers doffer oud H. Scheppink 1 ZZG, idem duif oud dezelfde 1 ZZG, idem doffer jong dezelfde 1 ZZG, idem duif jong dezelfde 1 ZZG Vinkduiven zwartvleugel doffer oud. H. Wichers 1 ZG idem duif oud, dezelfde 1 GG, idem dof fer jong, dezelfde 1 G idem duif jong dezelfde 1 GG. Pauwstaarten wit duif oud D. Jansen 1 ZZG idem doffer jong dezelfde 1 ZZG, idem doffer jong dezelfde 2 ZG, idem duif jong, dezelfde 1 ZZG, idem duif jong dezelfde 2 ZZG Oud Holl. Meeuwen blauw zilver, duif oud, G. Wessels 1 ZG, idem blauw doffer jong, dezelfde 1 GG. Duitse schoonheids Postdui ven blauw doffer oud Joh. Veldhuis Holten, 1 ZZG idem doffer oud, dezelfde 2 ZG, idem duif oud, dezelfde 1 ZZG, idem doffer jong dezelfde 1 ZG idem duif jong, dezelfde 1 ZZG, idem duif jong, dezelfde 2 ZG, idem blauw zilver doffer* oud, dezelfde 1 ZZG, idem dof fer oud dezelfde 2 ZG, idem duif jong, de zelfde 1 ZG, Stettiner Tuimelaars doffer oud C. J. C. Vlaardingerbrcek 1 ZG Duitse Baard tuimelaars zwart duif, oud, H. Wichers 1 ZG idem doffer jong, 1 GG idem rood dof fer oud, dezelfde 1 GG, idem duif oud, de zelfde, 1 ZZG, idem doffer jong, dezelfde 1 ZG idem duif jong dezelfde 1 ZG, Stralsum der Hoogvliegers wit doffer oud C. J. C. Vlaar- dingerbroek, 1 ZZG, idem duif oud, dezelfde 1 ZG, Wener Tuimelaars, Geëksterd zwart doffer oud, A. Schippers, Wierden, 1 ZZG, idem duif oud, dezelfde, 1 ZZG, idem duif oud C. J. C. Vlaardingerbroek 2 ZG, idem duif jong A. Schippers, 1 ZZG, idem rood doffer oud, dezelfde 1 ZZG, idem duif oud dezelfde 1 ZZG, idem duif jong C. J. C. Vlaar dingerbroek 1 ZZG, idem duif jong, A. Schip pers 2 ZZG, Oosterse Rollers zwart doffer oud mevr. W. Bokhove Wierden, 1 ZZG, idem doffer oud, dezelfde 2 ZG, idem duif oud, de zelfde 1 ZZG, idem doffer jong, dezelfde 1 ZG idem duif, jong, dezelfde 1 ZZG, Lychester Hoogvliegers Gestorkt doffer oud. G. Wessels 1 ZG, idem duif jong, dezelfde 1 ZG. Afdeling Konijnen: Ondanks verzet der S.G.P. fractie in de Rijssense raad heeft burgemeester C. B. J. Landweer zaterdagmiddag de Sint met zijn knechten op het bordes van het stadhuis ont vangen. Voor de microfoon sprak hij een hartelijk welkomstwoord tot de grote kinder vriend. Behalve de SGP wethouder de heer J. Goosen was ook de AR wethouder J. A. Schol man hierbij niet aanwezig, (de laatste met kennisgeving). Nadat de Sint de vele kinde ren had toegesproken speelde de muziekver eniging Wilhelmina. (die Sinterklaas ook had afgehaald) enkele Sinterklaasliedjes. Hierbij lieten de kinderen zich niet onbetuigd en zon gen uit volle bor-st mee. De voorzitter van de Rijssense Middenstands-centrale dhr. I. de Lange dankte de Sint voor zijn komst naar Rijssen. Hierna werd een rondrit door Rijssen gemaakt. Medewerking aan de intocht van Sinterklaas werd verleend door een groep ruitertjes van de ponyclub „De Oosterhofrui- tertjes". Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct Vlaamse reuzen konijngrijs ram oud J. Zijl stra 1 ZG, idem voedster, oud, J. Huiskes, Wierden, 1 ZG, idem voedster, oud J. Men- sink, Wierden, 2 ZG, idem ram jong, G. H. Lohuis, 1 GG, idem voedster, jong, J. Zijlstra 1 ZG, idem voedster jong J. Huiskes, 2 GG, idem ijzergrauw voedster jong, Joh. Borkent, 1 ZG idem Oranje ram, jong, B. Schreurs, 1 ZG, idem voedster, jong dezelfde 1 ZG, idem voedster jong, dezelfde 2 ZG, idem wit voedster, oud A. Wolterink, 1 ZZG, idem, ram jong dezelfde 1 ZG idem ram jong J G. Timmerman Nijverdal, 2 ZG, idem voedster jong dezelfde 1 GG idem voedster jong J. Mensink 2 GG, Lotharingers zwart voed ster oud E. J. Schuitert 1 GG idem ram jong dezelfde 1 ZG idem ram jong 2 ZG, idem voedster jong, E. A. Vagevuur Nijverdal 1 ZG, Franse Hangoren, Zwart ram oud, A. Klein Nagelvoort Wierden 1 ZZG, idem bont voedster jong dezelfde 1 GG, Nieuw Zeelan der ram jong, J. Ronhaar, Wierden 1 G, idem voedster jong dezelfde 1 ZG, Wener Blauw voedster oud A.J. Plumers Enter 1 GG, idem ram jong dezelfde 1 GG, idem voedster jong dezelfde 1 ZG, idem wit, voedster oud F. Schippers, Wierden 1 GG, idem ram oud, de zelfde 1 ZG idem ram oud, dezelfde 2 GG idem, voedster jong dezelfde 1 GG. Rijnlan der zwart geel ram oud G. Nijzink, 1 GG voed ster oud dezelfde 1 GG ram jong dezelfde 1 G voedster jong dezelfde 1 GG Papillans zwart voedster jong comb. t. Harmsel-Pluimers 1 GG idem madagascar ram oud, dezelfde 1 ZZG idem ram oud 2 ZG, idem voedster, dezelf den 1 ZG idem voedster, oud dezelfde 2 ZG, ram jong dezelfden 1 ZG, ram jong dezelfden 2 ZG voedster jong, dezelfden 1 GG Havana's ram oud J. Bennink, Wierden 1 GG, voedster Ook de heer Ter Avest was hevreesd dat na de instelling van het wachtverbod op de beide pleinen meer gebruik van de openba re weg zou worden gemaakt. De raad besloot het voorstel van b. en w. aan te nemen, met de stem van de heer Pluimers tegen. Nadat de heer Wolterink zijn bezwaar tegen de officiële ontvanst van Sinterklaas op het stadhuis in de rondvraag te berde had ge bracht wees de heer Rosman op de ongewens te situatie rond de aanleg van een weg naar de (in aanbouw zijnde) Lagere Technische School. Er is nog steeds geen begin gemaakt met de aanleg van deze noodzakelijke weg, noch met de riolering, aldus de heer Ros man. Het wordt de hoogste tijd. De voorbereidingen, die daarvoor nodig zijn aldus de voorzitter zijn in volle gang We hopen dat het op tijd klaar komt. Het moet wel. De heer Janssen, was het met deze uitlating van de voorzitter eens. Inderdaad die weg moet klaar komen. Waarom heeft dat zo lang moeten duren. Dat er financiële moeilijkheden aan verbonden zijn is bekend, maar men heeft dit toch aan zien komen. Het had al veel verder moeten zijn aldus de heer Janssen, ik vrees, aldus spr, dat straks de school klaar is en de weg er naar toe nog niet. We hebben alles op haren en snaren gezet aldus de voorzitter. Uw vrees, aldus de voor zitter tot de heer Janssen is wellicht onge grond. We zijn volop doende met de rijks overheid. Weth. Goosen: Er is alles aan gedaan wat we maar konden. Het zit vast op het rijk. We moe ten de kwartaalsuitgaven remmen. Het is on mogelijk geld te krijgen. Met de Keizersdijk aldus weth. Goosen is het nog hopeloos gesteld. Dat kan ook nog niet. We hopen, dat dat met enkele weken rond is. De heer Janssen: Als dat allemaal waar is, ben ik geneigd om het standpunt van de heer Hodes in te nemen, die. tegen de uitgaven van ruim 8000,- was voor de aanleg van een par- keerstrook aan de Graaf Ottostraat. Dan moe ten we alles wat niet direct nodig is laten val- len.a De heer Hodes die kennelijk geïrriteerd was over de ongewenste situatie, dat met de aanleg van de weg naar de LTS nog geen begin was gemaakt zei: Ik reken er pertinent op, dat de weg op tijd klaar komt. Het is toch te dwaas als de school straks klaar is en dat er dan nog geen weg naar toe gereed is. Dan moet er wat anders blijven liggen. Het moet voor elkaar komen, aldus de heer Hodes. De voorzitter: „We zijn ons van de noodzaak goed bewust", en weth. Goosen: „We heb ben er meerdere malen besprekingen over ge voerd. De heer Janssen had iets onduidelijks om- dekt, betreffende de verordening aangenomen op 6 dec. 1963 over de verhuiskosten vergoe ding. Deze verordening houdt in, dat een ver goeding beschikbaar gesteld kan worden aan diegenen, die een woning van een lagere huurprijs vrijwillig verlaten, om een duurdere woning te betrekken. Het had de heer Janssen ten aanzien hier van bevreemd, dat deze verordening nooit door Ged. Staten was goedgekeurd. De gemeentesecretaris de heer H. J. Nijland was van mening, dat deze goedkeuring niet nodig was. Dat is vreemd aldus de heer Janssen, er zijn toch geldbedragen mee ge moeid. De Ged. Staten willen dit toch contro leren? De voorzitter maakte duidelijk, dat in het raam van deze verordening bedragen op de begro ting waren uitgetrokken en dat hiermee ge werkt kon worden. De heer Janssen herinnerde er verder aan, dat hij destijds het standpunt had ingeno men, dat ook een vergoeding diende te wor den gegeven aan bewoners van duplex wonin gen, die naar een duurdene woning gaan. Weth Scholman heeft toen toegezegd, dat hij zou onderzoeken of deze duplex woningen ook on der de regeling konden worden ondergebracht, maar aldus de heer Janssen ik heb er nooits iets van terug gehoord. Weth. Scholman: Aan de raad van de voor schriften is toen gebleken, dat het niet mogelijk was. Ik begrijp dat niet aldus de heer Janssen. Be woners van duplex woningen maken toch ook woonruimte vrij. Als bewoners hiervan naar een grotere woning gaan, kunnen ze niet voor vergoeding in aanmerking komen en be woners van andere goedkopere woningen wel. Weth. Scholman stelde, dat een duplex woning in het raam van deze verordening niet onder het begrip woning valt. Het is eigenlijk maar een halve woning, althans een gedeelte van een woning. De heer Janssen bleef van mening dat bij een duplex woning toch echt van een volwaardi ge woning moest worden gesproken. Als bewoners deze duplex woning gaan ver laten en hun wordt de vergoeding onthouden dan acht ik dat onbillijk aldus spr. De voorzitter had wel enig begrip voor het standpunt van de heer Janssen en was be reid, nog even te onderzoeken of „er iets aan gedaan kon worden". We zullen u een toe lichting geven in een volgende vergadering aldus de voorzitter. De heer Pluimers gaf het college van b. en w. de vraag in overweging of het niet goed zou zijn, dat een commissie zou worden ge vormd om bij de Ned. Spoorwegen in Utrecht te gaan pleiten tot bespoediging van het aanbrengen van een AHOB bij de overweg in de Dannenberg. Er gaan vele wacht-uren ver loren en het obstakel is een groot nadeel voor de industrieën in de Mors. De voorzitter wist dat de Spoorwegen een werkprogramma hebben waarin ook is opge nomen de lange afstandsbediening over het traject Deventer Hengelo. De heer Pluimers: Misschien zou een com missie gevormd uit de burgerij aangevuld met 1 of meer raadsleden de urgentie kunnen be pleiten in Utrecht. De voorzitter: „We kunnen een beleefde brief schrijven met het verzoek dit werk te be spoedigen. De heer Pluimers bleef aandringen op een persoonlijk bezoek. De voorzitter: Het heeft onze grote interesse. De heer Hodes meende te weten dat de AHOB in de Dannenberg pas in de 2e helft van 1967 gereed zou komen. De Kanarievereniging „E.R.K.V" hield haar jaarvergadering in café „Jan Kuper". Tijdens deze drukbezochte vergadering was er gelegenheid zich te laten inschrijven voor de expositie. Ruim 250 waterslagers, haizers, exotische dieren en bastaards werden geno teerd. Op 4 en 5 dec. wordt deze tentoonstelling in café De Bakker gehouden. Ze wordt me- deopgeluisterd door een mooie volière, die „bevolkt" zal worden mert zeldzame vogels van de bekende Rein van Veen uit Goor. Op de 2e tentoonstellingsdag vindt de trekking plaats van een grote verloting met prachtige prijzen. Voorzitter Spenkelink toonde zich verheugd over de grote activiteit van de leden, waar door het mogelijk is een eigen cluborgaan uit te geven. Er is al een schrijfmachine en stencilmachine aangeschaft. Reeds is het eerste cluborgaan verschenen, in januari komt het 2e uit. Verder kwam nog ter sprake; de reisver- enigitfg „De trekvogel, een onderdeel van deze vereniging. Deze vereniging houdt jaar lijks een uitstapje naar één der grootste vo gelexposities in Nederland. Dit jaar wordt de wereldtentoonstelling te Rotterdam be zocht. Een unieke kans dus voor de leden om de grootste internationale wedstrijd mee te maken. Eens in de 7 of 8 jaar vindt een der gelijke expositie plaats. Witte fietspomp, groene linker dameshand schoen, groen-wollen want, driekleurige au toped, groen-wit gekleurde want, grijsachtige glacé linker, bruine rechter glacé dames, bt. want (suéde), aansteker, lederen hondenriem met halsband, zaklantaarn, grijze heren glacé rechter, bruine lederen want, bankbiljet, brom fietspet, groene kinderhandschoenen, timmer mansduimstok, zwart groen sjaal, wieldop van auto, linker grijze handschoen, rechter kinderhandschoen, rietenmandje, witte bal, snelbinder, donkerblauwe japon met capuchon, band en riem, linker rood kmderhandschoentje, halsdoek, rode kinderwant, wit handschoentje, boodschappentas, regenjas met handschoenen, militaire baret, paar kinderwanten, ketting met kruisjes. Inlichtingen op het groepsbureau der rijks politie te Rijssen, elke dag tussen 18.00-20.08 uur. Niet telefonisch!! iiiiiiiiiiiiiiiauixiuiittiuHntiiiitiiiiauMfiiiiiiniiniiiiiiHiiiitiiiiiniiiiiMiia oud dezelfde 1 ZG ram jong, dezelfde 1 ZG voedster jong, dezelfde 1G G, voedster jong dezelfde 2 GG, Alaska zwart ram ou G. H. Teeseink Nijverdal 1 ZG idem J. Ronhaar Wier den 2 GG voedster oud, dezelfde 1 ZG ram jng, G. H. Teeselink, 1 ZG idem ram jong dezelf de 2 ZG, idem voedster jong dezelfde 1 ZG idem voedster jong, A. Koenderink Wierden 2 ZG Zilvervossen, zwart ram oud, J. Rot man Wierdeal 1 ZG idem ram jong, H.Wichers 1 ZG idem voedster jong J. Rotman 1GG, Rex Blauw ram jong M. Zcnnebelt, 1 GG, idem voedster jong H. Lubbers Wierden 1 ZG, idem dezelfde 2 GG, idem Wit ram oud J. Voort man 1 ZZG, ram jong M. Zonnebelt, 1 ZG, idem J. Voortman 2 GG, idem voedster jong J. Voortman 1 ZZG, Klein Chinchilla, zwart ram oud Comb. Ter Harmsel-Vos 1 ZG, idem voedster oud dezelfde 1 ZG, idem de zelfde 2 GG, idem ram jong B. Schreurs 1 ZG, idem ram jong, Comb, ter Harmsel-Vos 2 ZG idem voedster jong dezelfde 1 ZG idem dezelfden 2 ZG, Black and Tan voedster oud R. Morsink, 1 ZG idem ram jong G J. Goor- man Nijverdal, 2 ZG, idem Joh. Nijzink, Wierden 1 ZG idem voedster jong, dezelfde 1 ZZG, idem G. J. Goorman 2 ZZG, Hollan ders zwart ram oud J. ter Harmsel Enter 1 ZG idem H. Meilink 2 ZG idem voedster oud J. ter Harmsel 1 GG idem ram jong, dezelfde 1 G idem voedster jong dezelfde id. comb, ter Harmsel-Vos 2 GG idem blauw ram oud. G. Baan 1 ZG idem ram jong H. Toerse idem ram jong dezelfde 2 GG idem voedster jong G. Baan 1 ZG idem bruin ram jong R. Morsink 1 G idem voedster jng H. Toerse idem J. ter Harmsel 2 ZG Klein Zilver licht zwart voedster jong A. Schipper Wierden 1 ZG idem licht blauw voedster jong dezelfde 1 ZG idem dezelfde 2 ZG idem licht konijn grijs ram jong dezelfde 1 ZG idem licht geel ram jong, dezelfde 1 ZG idem voedster jong dezelfde 1 ZG en 2 ZG idem midden geel ram jong G G Nijkam Vriezenveen 2 ZG idem voedster jong 1 GG, Russen zwart ram jong H. Preuter, idem voedster jong de zelfde 1 G, Polen Roodoog ram oud J. W. Niezink Nijverdal 1 ZZG, idem voedster oud J. Waanders Nijverdal, 1 ZG en 2 ZG idem ram jong S. J. Valk Wierden 1 ZG, idem J. Waanders 2 ZG, idem voedster jong dezelfde 1 ZG. Kleurdwergen zwart ram jong H. Nijland Nijverdad 1 ZG, idem Jac. Valk 2 GG, idem voedster jong H. Nijland, 1 GG idem, blauw voedster oud Jac Valk 1 ZG, ram jong dezelf de GG idem marter sepia ram oud J. W. Nie zink 1 GG, idem marter donker sepia ram oud, J. W. Niezink 1 GG idem voedster jong dezelfde 1 ZG idem G. W. Vos Nijverdal, 2 GG idem sepia ram oud J. A. Nijman Hellendoom 1 ZG idem voedster oud dezelfde 1 G id. voed ster jong Jac Valk 1 ZG idem J A Nijman 2 GG idem marter blauw donker voedster jong Jac Valk 1 GG idem marter licht blauw ram oud G. W. Vos 1 ZG, idem voedster oud dezelfde 1 ZG, idem voedster jong dezelfde 1 ZG, idem donker sepia marter ram jong, J. H. Schipper Wierden 1 ZG, idem sepia marter zilvervos voedster oud, dezelfde 1 ZZG, idem donker sepia marter zilvervos ram jong dezelf de 1 ZG idem Jac Valk 2 ZG idem voedster jong J. H. Schippers 1 ZG. Waar niet vermeld wonen de inzenders in Rijssen. Opvallend waren de door de comb. Ter Harm sel-Pluimers te Notter ingezonden zwarte Ma leier hen jong en blauwe Minorca hen jong. Vooral de zwarte Maleier hen trok veel be langstelling van de Rijssense Maleier kenners daar deze kleurslag in Nederland nog niet voorkomt echter wel in Duitsland. De heer Johan Borkent had gezorgd voor de nodige afwisseling door een door hem zelf- gefokte Bruine Vlaamse Reus (buiten mede dinging) in te zenden. Deze kleurslag heeft de heer Borkent zelf opgebouwd door verschillen de kruisingen over een zestal jaren toe te pas sen. Hij is volkomen in zijn streven geslaagd en kan door op een grote tentoonstelling 3 dieren in te zenden bij de RVB erkenning van de Bruine Vlaamse Reus aanvragen»

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5