Excelsior overspeelde Harkemase Boys FILMNIEUWS Gebruik autosnelweg als snèlweg Bfonchiletten Westberlijn bevat grootste aquarium van Europa Wegenwacht krijgt bloedplasma Gij zult niet begeren R2 onder terreur m Kleinveefokkers boekten succes Excelsior-reserves speelden niet Sportclub Rijssen verpletterde DETO R.K.S.V. speelde gelijk Derde keer 1111 RIVO's scheepsrecht Mevr. Koese sprak over Wenen en Salzburg 40 jaar geleden schreef het W. v. R. Woensdag de film: Vrijdag en zaterdag: Opbrengst collecte Actie Zwarte Zes Naar de wonderwereld van de zee DES TOMBE SPRAK VOOR ALDÜLEM Opdracht Vrijdag 16 oktober 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Beslissende schot ontbrak Excelsior superieur Weer een zege sBBwwtfsw Ondanks dat Excelsior zaterdag in de zware en moeilijke uitwedstrijd tegen de Harkemase Boys moest uitkomen met invallers voor doelman Leyendekker en linksbinnen H. land, hebben ze uiteindelijk maar een ma gere beloning ontvangen in de 3-1 zege. Immers de aanvalsmacht van de roodbaad- jes was dermate sterk, dat de Friezen er slechts af en toe aan te pas kwamen en met die tegenacties werden Beunk c.s. niet voor problemen gieplaatst. Het groepje Rijssenaren, dat de tocht naar het hoge noorden meemaak te, was evenwel niet tevreden met de supe rioriteit van hun favorieten, omdat de doel punten uitbleven. Dit was inderdaad het kardinale punt. Een groot overwicht op elk onderdeel zonder ren dement. Ragfijne combinaties werden uitge voerd en steeds maar weer werden de Friezen op afstand gezet. In de doelmond gekomen mankeerde evenwel het beslissende schot. Het mag dan zijn dat de Boys met kunst en vlieg werk alle acties aqueerden, de ene goal die invaller Harm Wold op overigens fraaie wijze, scoorde voor de rust was niet voldoende. Na de thee consolideerde Excelsior dadelijk zijn suprematie en het leek er op dat er nu in de vijandelijke „trechter" sneller geopereerd werd. Reeds dadelijk moest de Harkema-goalie handelend optreden en zich volledig inzetten hij kogels van Kappert en Wold. De Boys moesten steeds verder achteruit, totdat tenslotte Wold met een ferme kopstoot op sublieme wijze het net deed trillen (2-0). De Excelsiordruk bleef aanhouden en 't vol- Doordat verschillende terreinen werden af gekeurd, o.a. ook op de Mors kwamen de lage re Excelsior elftallen zaterdag niet binnen de lijnen. Voor deze week zijn verschillende interessante ontmoetingen voor de Rood Wit te elftallen vastgesteld. Zo gaat Excelsior 2 naar Vriezenveen en ontmoet daar Voorwaarts 2. Deze wedstrijd wordt een moeilijke opgave voor de Excelsior-reserves die hun doelman en hun middenvoor moeten afstaan aan het eerste. Ook het derde elftal krijgt geen gemakkelijke taak in Sibculo tegen SVVI. Excelsior 4 zal op eigen terrein wel het onderspit moeten delven tegen SWN 3 uit Nij verdal. Het A elftal der junioren kan zich herstel len van de nederlagen van de laatste weken nu zij op bezoek gaat bij plaatsgenote RKSV a. Ook Excelsior B heeft een plaatselijke wedstrijd en gaat naar Sportclub Rijssen A. De C. junioren spelen ook uit en ontmoeten in Wierden SVZW a. Excelsior D en E spe len thuis en ontvangen resp. het A. elftal van R.V. en Nijverdal D. Voor beide elftal len zit er wel een klein kansje in om één puntje thuis te houden. Sportclub Rijssen dat twee achtereenvol gende wedstrijden verloren had, herstelde zich zaterdag keurig door op eigen terrein de reserves van DETO met 7-1 te verslaan. Voor rust was het alleen Sportclub dat redelijk voetbal liet zien. Na tien minuten spelen was het reeds 3-0 door doelpunten van Steen en Harbers (2x). Schellevis nam het vierde doel punt voor zijn rekening, Jansen scoorde num mer vijf en Harbers verrichtte de hattrick toen hij nog vóór rust het halve dozijn vol maakte (6-0). Na rust was de wedstrijd het aanzien niet meer waard. Er werd aan beide zijden slecht gespeeld. Nadat ver in de tweede helft de DETO-middenvoor de spreekwoordelijke eer gered had, was het Schellevis die vlak voor tijd de eindstand op 7-1 bepaalde. Sportclub Rijssen II won eveneens met de cijfers 7-1. Kind van de rekening werd Vroomshoopse Boys II. Sportclub R3 ging op bezoek bij Enter Vooruit 4 en verloor met 2-1. De vierde editie van Sportclub R. tenslotte verloor met 4-0 van Hulzense Boys 2. Zaterdag a.s. gaat Sportclub R. I op bezoek bij BCSV II (Borne). Sportclub Rijssen II ontvangt SVZW II. Het derde elftal gaat op visite bij DES 5 en Sport club 4 wordt de gast van Vesos 3 Sportclub Rijssen A gaat op eigen terrein zijn krachten meten met Excelsior B. RKSV heeft zondag een verdienstelijk ge lijk spel in de Veldmaat bij Haaksbergen behaald. In het begin zag het er slecht uit voor de Oranjewitten, want reeds na circa 10 minu ten spelen keek zij tegen een 2-0 achterstand aan. L.buiten Ogink der thuisclub scoorde op zeer fraaie wijze de openingstreffer, (1-0). Nog geen 5 minuten later kreeg Bon. Boys een penalty toegewezen, toen de r.back der Rijs senaren een der Boysspelers tegen de grond werkte. Dit betekende 2-0. Tien minuten voor rust kreeg RKSV een indirecte vrije trap toegekend. Klein Rouwe- ler gaf een korte pass naar Kamphuis, die op zijn beurt hoog inschoot (2-1). Na rust waren de Oranjewitten het meest in de aanval. Ze wisten zich menige kans te scheppen. Het nodige overleg ontbrak nog al eens. Bovendien werd niet voldoende geschoten. Na circa 25 minuten spelen viel ein delijk de gelijkmaker, toen A. Tusveld onver wacht op doel schoot. Dit schot verraste de keeper der thuisclub, wat 2-2 betekende. Hierna deden zich aan weerszijden nog wel kansen voor, maar gedoelpunt werd er niet, meer, al was Klein Rouweler er één keer zeer dicht bij. Een buitenspel doelpunt van Oude Luttifmis werd afgekeurd. Voor zondag staat weer eens een thuiswedstrijd op het programma. De club van Vredestein, V.S.V. uit Ensche de komt op bezoek. We hopen op een goede wedstrijd. ledige Friese elftal trok zich in de defensie. Baat vonden zij hierbij niet, want nadat een doelpunt op onbegrijpelijke wijze werd ge annuleerd, schoot Leussink met een strak schot het leer ir de touwen (3-0). Het pleit was hiermede wel geslecht. Wel scoorde Excel sior nog eenmaal, doch ook dit doelpunt kon geen genade vinden in de ogen van de matig leidende arbiter. Kort voor het einde wisten de Boys uit een vrije trap de eer te redden (3-1) Het gaat dus crescendo met Excelsior, dat nu ongeslagen de tweede plaats inneemt. Zater dag a.s. ontvangen de roodhemden in de Mors het Vriezenveense Voorwaarts. Feite lijk hoeft hier niets aan toegevoegd te wor den. De tomeloze energie van de Vriezenveners is vermaard en het zal voor Excelsior een hele toer zijn om van deze ploeg te winnen. In technisch opzicht zal het wel gaan en wordt er in de voorhoede snel geopereerd en ge schoten. dan kan ook nu weer een zege in vooruitzicht worden gesteld. In een soms zeer spannende wedstrijd heeft het overgangsklasse-team van RIVO kans gezien tegen Rapid Hengelo een over winning te behalen. Er waren vijf sets nodig eer Rapid als winnaar de zaal kon verlaten. De eerste set was gemakkelijk voor de Hen- geloërs, in de tweede set kwam RIVO terug, de derde set ging weer verloren, maar de vierde bracht weer een gelijke stand. In de laatste set bleek Rapid iets zelfverzekerder te spelen, het nam meer risico's en dat bracht tenslotte de beslissende punten. Overigens ging het bij RIVO al heel wat beter dan tegen Boemerang, zodat ondanks de lage plaats op de ranglijst een zeker opti misme wel gerechtvaardigd is. Zaterdag komt het Winterswijkse DIS op be zoek. Deze ploeg heeft al een bijzonder grote overgangsklasse-ervaring en het zal dus een moeilijke wedstrijd worden voor RI VO. Veel kans op een overwinning is er niet, tenzij de Rijssenaren eens ouderwets gaan „uitpakken" en deze derde keer „scheeps recht zal blijken te zijn. E enzeer duidelijke oorzaak voor de twee ne derlagen tot dusverre geleden, is zeker het verschil in arbitrage tussen eerste klasse afd. Almelo en de overgangsklasse afd. Alme lo en de overgangsklasse. Vooral voor RIVO dat nog wel eens last heeft van plankenkoorts is dit een factor waar rekening mee moet worden gehouden. Vooral het opvangen van de bal wordt op het ogenblik zeer streng beoor deeld, zo streng zelfs dat ook in het Bondsor gaan hiertegen al eens is geprotesteerd. Voor zaterdag is het team van RIVO als volgt sa mengesteld: C. Brouwer, H. ten Dolle, H. Leusink, M. Schreuder, G. J. Roosink, W. Meenks en M. Jansen. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct Voor de afdeling Rijssen van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen hield mevrouw Koese Tam- meling uit Enschede een lezing over oen kunst reis naar Salzburg en (via de Gross Glocken) naar Wenen. Mevrouw Koese maakte als reisleidster deze reis onder auspiciën van de vereniging Ned. V olkshogescholen. Zij wist de aandacht van de aanwezigen voortdurend te boeien, niet in het minst door haar grote kennis van de geschiedenis dezer beide steden. Daarnaast gaven de prachtige dia's een goed overzicht van de vele indrukwekkende ker ken, paleizen, fraai aangelegde parken en kunstschatten. De natuurliefhebbers konden genieten van fraaie opnamen van een tocht via de Gross Glockner route in het z.o. van Oostenrijk. Mevr. Thomassen, de presidente, dankte tot slot mevrouw. Koese voor al het genotene, waarbij zij speciaal de aandacht vestigde op het feit, dat mevrouw Koese dit werk geheel belangeloos doet, doch slechts een bijdrage vraagt voor het Poliofonds. Drankbes try ding. Dinsdagavond had de gewone 2 maan- delijksche vergadering plaats van de R.K. Drankbestrijdersvereeniging ..Hel Kruisverbond" De vergadering was tamelijk goed be zocht. Nadat de notulen van de vorige vergadering waren goedgekeurd, bracht de voorzitter verslag uit van de Bonds vergadering, gehouden te £wolle. Wegens het bedanken van den heer Bökkerink als bestuurslid werd in diens plaats de heer Van Hedel gekozen. Besloten werd het volgend jaar het 10- jarige bestaan der vereeniging te herden ken. Bij de rondvraag kwam o.m. ter spra ke: de stille kroegen, die door het schenken van sterken drank zoo'n funes- ten invloed uitoefenen op de Riissen- sche bevolking. Algemeen was men van oordeel, dat hiertegen geageerd moet worden. De wijze, waarop dit zal geschieden, moei nog worden vastgesteld Zeer te betreuren vond men het, dat hier in Rijssen niet meer drankbestrij- dervereenigingen zijn. Besloten werd om pogingen aan te wenden om met drankbestrijders van andere richting van gedachten te wisselen. Ephraïm Cabot is twee keer getrouwd ge weest, maar beide vrouwen zijn overleden, om dat zij, zoals Ephraim's zoons verklaren zich letterlijk doodgewerkt hebben. De twee oud ste zoons, Simeon en Peter hebben besloten de boerderij in New England te verlaten en hun geluk te gaan beproeven in Californië. Hun halfbroer Eben koestert eveneens wrok tegenover zijn vader omdat hij overtuigd is van de waarheid van hetgeen zijn moeder hem vroeger verteld heeft, nl. dat Ephraim haar alleen had getrouwd om daardoor in het bezit te komen van de boerderij, die vroeger aan haar had behoord. Eben besluit op de boerderij te blijven, om op zekere dag te kunnen opeisen wat hem rechtens toekomt. Hij heeft als kind van zijn moeder gehoord op welke plaats in het bos de oude man zijn geld verstopt heeft. Dag in, dag uit ligt het lichtschip ver ankerd in volle zee, om komende en gaan de schepen te waarschuwen voor zandbank ken. „Als een hond aan de ketting", merkt Fred de zoon van de kapitein van het licht schip geringschattend op. Kapitein Freytag heeft zijn zoon aan boord laten komen om de jongen, die blijkens zijn brieven in geen en kele studie zin heeft, eens onderhanden te ne men. De bedoeling is dat Fred na enige dagen weer terug aan land zal gaan, maar eer het zover is, zijn er sensationele dingen gebeurd. In een havenplaatsje aan de Oostzéekust hebben gangsters een kassier neergeschoten en beroofd. Met een motorboot proberen zij naar Denemarkten te vluchten. Als de motor echter onklaar raakt, laten zij zich als schip breukelingen aan boord nemen van het licht schip van kapitein Freytag. Al spoedig merkt deze wat voor explosieve lading hij nu aan boord heeft. De gangsters zijn vast besloten de kapitein te dwingen het anker te lichten en hen naar Denemarken te bren gen, want de motor van het lichtschip is pri ma in orde. De collecte ten bate van het. Prinses Bea- trixfonds heeft de som opgebracht van 1.597,08. ■Mm:'i «e Een autosnelweg is een weg om op te rijden, niet om op stil te staan Maar wilt u toch stoppen, bijvoorbeeld om wat te rusten, of dwingt een technisch gebrek aan de auto u tot stoppen, doe dat dan op de vluchtberm. Stop nooit op de rijbaan. Dat is levensgevaarlijk voor het met hoge snelheid naderende verkeer. Over snelheid gesproken. Een autosnelweg is een snéhveg Een te langzaam rijdende auto is daar een obstakel. De snelheid aanpassen aan die van het overige verkeer, doet het ver keer op de autosnelweg soepeler en dus veiliger verlopen. Uitermate gevaarlijk is het achteruitrijden op de snelweg, bijvoorbeeld om naar een gemiste afrit terug te keren. Verstandiger is het dat te doen via de volgende afrit. Te langzaam rijden, stilstaan of achteruitrijden vormen samen één van de zes fouten, die Rijkspolitie en Verbond voor Veilig Verkeer gezamenlijk in de „Actie Zwarte Zes" bestrijden Het aquarium in de Berlijnse dierentuin ont ving onlangs evenzo zeldzam" als kostbare aanwinsten. Voor de eerste keer kan men hier nu de bepaalde prehistorisch uitziende zeehagedissen bewonderen, zoals deze op de Galapagoseilanden voorkomen. Ook bont schit terende zeeslangen uit de wateren rond de Philippijnen zijn pas aangekomen. Hoewel het aquarium wat veelzijdigheid en volle digheid betreft de beroemde aquarir van Monaco en Napels verre overtreft, laat men nog steeds geen gelegenheid voorbijgaan, de de diereninventaris met zeld ame exemplaren uit te breiden. Bij de laatste „dierentelling" kwam men op 636 reptielen in 261 soorten, 186 amfibieën in 70 soorten, meer dan 2.800 vissen in 656 soorten en meer dan 4.300 on- gewervelden in 261 soorten. Achter dikk glasruiten ontvouwt zich hier voor de bezoeker in reusachtige bassins de hele wonderwereld van de zee en de tropische en in heemse rivieren en meren. De grootste trek pleister is de rijk begroeide tropenhal, waar men precies als aan de oever van oerwoud- rivieren van een sierlijke bamboebrug af 22 verschillende soorten krokodillen, alligatoren, kaaimannen en gavialen te de volledigste ver zameling ter wereld kan gadeslaan. Op 't dak van het gebouw worden ir een kas orchideeën voor de krokodillenhal gekweekt Tot de zeldzame kostbaarheden van het aquarium behoren ook een één meter lan ge Australische longvis, een meer dan acht meter lange python, alsmede leguanen van Madagaskar en de Fidji-eilanden, zoals men ze tot nu toe nog ooit gezien heeft. Ook voor het insektarium met levende reuzenvlinders uit verre streken, met vogelspinnen, kevers, reus achtige duizendpoten, sprinkhanen en andere geleedporigen uit alle delen van de wereld vindt men geen parallel in Europa. Mer dan een half miljoen mensen bezochten in het afgelopen jaar Het Nederlandse Rode Kruis zal de ANWB Wegenwacht bloedplasma ter beschikking stel len ten behoeve van de snelle hulp aan ern stig gewonde verkeersslachtoffers. Alle Wegenwachtstations, „Pauwmolen" bij Delft, „Houten" bij het verkeersplein Ouden rijn, „Burgerveen" langs de weg Den Haag- Amsterdam en ,,'t Harde" langs de Zuider zeestraatweg op de Veluwe, zullen daartoe van twee eenheden bloedplasma worden voor zien. Op de 13e nationale jongdierenshow van „Ornithophilia" in de Jaarbeursgebouwen te Utrecht, waar ruim 4000 dieren waren inge zonden en wat tevens de openingsshow was waarmee het tentoonstellingsseizoen 1964-1965 werd geopend, behaalden enige leden van de Rijssense Pluimvee en Konijnenfokkersvereni ging „De Eendracht" de volgende fraaie predikaten en ereprijzen met hun ingezonden dieren. Grote hoenders: E. Peters met Barnevel ders dubbelgezoomd, haan jong 2e ZG en ere prijs, idem hen jong 2e ZG. Afdeling Krielhoenders; Lajos Luby met Hollandse kriel blauw patrijs haan jong le GG en ereprijs, idem hen jong le ZG en 2 ereprijzen. A. J. Tijhof met Hollandse kriel patrijs hen jong G. G. Dezelfde met Sebright kriel zilver hen jong G M Boerman met Plymouth Rock krielen donkergestreept haan jong GG, idem hen jong ZG. G. J. Slagman met Maleijer kriel haan jong G, idem hen jong 1 ZZG en 3 ereprijzen, idem hen jong 3 ZZG. Joh Scheppink met Moderne Engel se vecht kriel pile haan jong G idem hen jong 2e ZG ereprijs, idem hen jong 3e GG. Afd. Sierduiven. H. Scheppink met Brün- ner kropper rood doffer jong GG Afdeling Konijnen: G. H. Lohuis met Vlaam se Reuzen konijngrijs voedster jong ZG, idem voedster GG, idem stam één ram en twee voedsters 187 punten. E. J. Schuitert met Lotharinger zwartbont ram jong ZG idem, ram jong GG. Combinatie ter Harmsel-Plui- mers met Papillons zwart ram jong le ZZG en ereprijs, idem, voedster 3e ZG idem Mada gascar ram jong 2e ZZG, idem voedster jong le ZG en ereprijs, idem voedster jong 2e ZG idem, Isabel ram jong le ZG, idem voed ster jong le ZG, idem stam jong één ram en twee voedsters 274 punten. Combinatie ter Harmsel-Vos met klein. Chinchilla voed ster jong GG dezelfden met Hollanders zwart ram jong GG, idem voedster jong le ZG en ereprijs. G. Nijzink met Rijnlander voedster jong GG J ter Harmsel met Hollander Madagascar voedster jong 2e GG. Gerh. Baan met Hollanders blauw voedster, jong le ZG en ereprijs, idem bruin ram jong 4e ZG. Js. Voortman met Rex Wit ram jong le ZZÖ en 5 ereprijzen, waaronder een ereprijs voor het jeugdkampioenschap van de Rexen idem voedster, jong le ZZG en 6 ereprijzen, idem voedster jong ZG. Het toedienen van bloedplasma kan het le ven redden van ernstig gewonde verkeers slachtoffers die in shocktoestand verkeren en waarvoor snel transport naar een ziekenhuis niet dadelijk beschikbaar is. De bloedgroep en de rhesusfactor van het slachtoffer zijn voor 't toedienen van het bloedplasma, in tegenstel ling tot de bloedtransfusie, niet (direct) van belang. Alleen artsen mogen bloedplasma toedie nen. De eenheden bestaan uit een fles gedroogd plasma en een fles pyrogeen - vrij water en een toedieningsset. Het meevoeren van de een heden plasma in de patrouillewagen van de We genwachten is niet mogelijk omdat het plas ma niet tegen langdurig schokken is bestand De Wegenwacht zal echter door zijn mobilo foonverbindingen met Wegenwachtstations snel het bloedplasma ter beschikking van artsen kunnen stlellen. De ANWB-Wegenwachten zijn allen gedi plomeerd EHBO'ér en kunnen de arts bij het toedienen van het bloedplasma behulpzaam zijn De Wegenwacht beschikt reeds over een uit gebreid assortiment medicamenten, de Wegen wachtauto's zijn allen ingericht als mobiele hulppost van het Rode Kruis. In de Wegen wachtstations bevindt zich een speciale ver- bandkamer voor het tijdelijk onderbrengen van verkeersslachtoffers. Verleden jaar kregen alle Wegenwachten de beschikking over mond-op-mond beade mingsapparatuur, om op doeltreffende wijze verkeersslachtoffers met ademhalingsmoeilijk heden het leven te kunnen redden. De wagens van de Wegenwachtinspecteurs zijn uitgerust met een brancard om in ge val van nood ook bij het gewondentransport te kunnen worden ingeschakeld. Op eenzame routes, zoals de Afsluitdijk, beschikt de We genwacht zelf over een brancard. Op het Wegenwachtstation 't Harde is per manent een ambulancewagen met mobilofoon gestationneerd Pei iaat asn «teert het. korps Wegenwacht bij 5.0U0 tot 6.000 ongevallen. het aquarium, daaronder vele toeristen uit verre landen. Reeds lang hebben de bezoekers- cijfers, die van voor de oorlog overschreden. Dit is niet in de laatste plaats het gevolg van de geïsoleerde toestand waarin West-Berlijn verkeert. De mogelijkheden tot het maken van uitstapjes zijn zeer beperkt en zo worden vooral op zon- en feestdagen de aanwezige in-richtingen en bezienswaardigheden druk be zocht. In Berlijn bestaat al sinds bijna honderd jaar een aquarium. Het eerste werd gesticht door Alfred Brehm, de wereldberoemde au teur van „Brehm's dierenleven" in 't jaar 1869 in 'n huurkazerne in de bekende Ber lijnse straat Unter den Linden. Het was in de vorm van een grot gebouwd en rijk versierd, en behalve vissen, amfibieën en reptielen werden hier ook tropische vogels en apen tentoongesteld. Hoewel de Berlijners erg trots deze instelling waren en er ook dikwijls een bezoek brachten, kon dit eerste aquarium zich toch slechts ongeveer vier de cennia handhaven. Toen besloot men, een nieuw, modern, drie verdiepingen tellend gebouw op het terrein van de dierentuin te doen verrijzen met reus achtige aquariums en ruime terraria. Toen het in 1913 geopend werd, varen er reeds 400 dier soorten aanwezig. Het eerste zeewater voor de opening werd in twee grote Elbeschuiten van Hamburg naar Berlijn gevaren en daar 's nachts met hulp van de brandweer via lange slangen in het bassin gepompt. Binnen korte tijd werd het Berlijnse aquarium een onderneming met wereldfaam en een trekpleister voor geleer den van heinde en ver. Tijdens een bombardement in 1943 werden praktisch alle dieren gedood. De aquaria lie pen leeg en alles wat daarna nog leefde kwam om in de koude winternacht. Pas jaren na de oorlog kon met de wederopbouw van het aqua rium begonnen worden. De aanschaf van de voor zo'n zeer speciaal gebouw benodigde materialen was met de grootste moeilijkheden verbonden. Zo moesten bijvoorbeeld de grote 40 millimeter dikke bijna zeven ton wegen de ruiten voor de afzonderlijke aquaria via Deense tussenpersonen uit Engeland betrok ken en met veel moeite over de zonegrens getransporteerd worden. Het gebouw werd nu nog moderner, nog ruimer dan tevoren opge zet en geldt thans als het grootste en volledig ste aquarium van Europa. In de kleuterschool aan de Tabaksgaarden gaf de heer F. J. A. des Tombe een eerste inleidende les over de fotografie voor leden van Aldolem en andere belangstellenden. De heer Des Tombe sprak deze avond voornamelijk over de aanschaf van een camera met acces soires, als belichtingsmeter, statief, zonne- kap, filters enz. Hij woog de voor- en nadelen van de klein- beeldcamera tegen elkaar af, evenals van de zgn. „zes bij zes". Uit de vergadering" kwamen diverse vra gen die de heer Des Tombe op de hem eigen wijze beantwoordde. Op de volgende contact avond, die zal gehouden worden op vrijdag 6 november a.s. zal de heer Des. Tombe spre ken over de techniek van het ontwikkelen. In de afgelopen week ontvingen de leden van Aldolem van de heer Helfrich uit Doe- tinchem een schriftelijke opdracht met ver plicht onderwerp. De opdracht luidde: „Vind het spoor van de mens. Niet van één mens, doch van enige mensen" De foto's dienen in geleverd te worden vóór 22 jan. 1965, de avond waarop de heer Helfrich de resultaten zal bezien. Aan de hand van de uitkomsten hiervan zal de gang van zaken vooi eventue le verdere avonden worden bepaald.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5