Rijlito kreeg gemiddeld 3000 bezoekers per dag RIV O-volleyballers maken rentree in overgangsklasse T. Beldman won cross country Joke"' van Johanna Veldhuis snelste pony Evenement voor herhaling vatbaar OOK THUISWEDSTRIJDEN WEER TOP-VOLLEYBAL IN RIJSSEN Sportclub Rijssen bad slechte dag NOTTER Dropping PJGO PJGO-ver gaderde EINDELIJK DE VOLLE WINST Excelsior 2 won verrassend Weer nederlaag van RKSV Boekennieuws Jeugd-appèl in Markelo INGEZONDEN Even stilstaan Vrijdag 2 oktober 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 belangstelling Goede verzorging Met een gemiddeld bezoek van 3000 belang stellenden kan en moet de RIJLITO 3 voor de organisatoren (de beide Rijssense Midden standsverenigingen) als een groot succes wor den beschouwd. Was men met een bezoek van 7 a 8000 bezoe kers reeds tevreden geweest, de overstelpen de belangstelling, die alle verwachtingen ver re overtrof, zal voor de organisatoren wel licht aanleiding zijn, zich af te vragen, of een dergelijk evenement niet voor herhaling vat baar is. Een van de factoren die deze Rijlito zo heeft doen slagen is zonder twijfel het zo bijzonder gunstig gelegen plein op de driehoek Rozen- gaarde-Elzenerstraat-Kerkstraat, onofficieel Europaplein genoemd. Was de expositie gehou den op een terrein buiten het centrum, de be langstelling van Rijssenaren en van inwoners van naburige gemeenten zou stellig minder groot zijn geweest. Dit z.g. Europaplein in het hart van Rijssen is naar aanleiding van de Rijlito vooral in kringen van Rijssense middenstanders de af gelopen week vaak besproken. Algemeen is men van mening, dat het be bouwen van dit plein zeer te betreuren zou zijn, Rijssen beschikt niet over plaatsen of plein in het hart van de stad. Voor een mani festatie waartoe de Rijssense middenstand de afgelopen week in staat is geweest, is in het centrum buiten dit plein geen ruimte. Zou het plein bebouwd worden (stadhuisplan) dan zou dit voor de oude jutegtad een zeer te betreuren feit zijn. Natuurlijk kan de mogelijkheid van het hou den van een middenstandsexpositie geen aan leiding zijn, (niet uitsluitend althans) om het plein niet te doen bebouwen. Maar vooral het gebrek aan parkeerruimte, waarmee Rijs sen ook te kampen heeft, kan juist in en door di' «en oplossing vinden. Het sch,,_.^nde terrein in het centrum van Rijssen heeft velen een bezoek aan de Rijlito doen brengen. De belangstelling was vooral de eerste dagen enorm. Kon de voor zitter van het gecombineerde bestuur reeds op de eerste dag de 2000 st.e bezoeker verwel komen, donderdag de 4 en de 6000 ste vrijdag de 8 en de 10.00ste, zaterdag was 't de heer T. Schutten wonende Beltweg 9 te Schoone- beek, die als 12000 ste bezoeker een waarde bon van 25 overhandigd kroeg uit handen van de heer I. de Lange. De optimisten, die hoopten, dat de 13.000 ste bezoeker nog zou worden „gehaald" werden in hun hoop te leurgesteld. Het was zaterdag voor de stand houders een gezellige drukte. De gehele open- stellingstijd bleef het bezoek constant, zon der al te intensief te worden. Uit gesprekken, die wij met verschillende standhouders hebben gevoerd, bleek, dat allen ook zakelijk gezien ruim tevreden waren. Er zijn goede zaken gedaan, en er is een goede reclame gemaakt, waarvan de vruchten eerst op latere termijn zullen kunnen worden ge oogst De heer De Lange en de promotor de heer Vosman lieten duidelijk uitkomen, dat men over het verloop van de Rijlito 3 niet anders dan „zeer tevreden" kon zijn. Het verf- en hobbyhuis Jan Aolbert had de Rijlito aangegrepen om te tonen, dat de „doe het zeiver" ook in Rijssen te kust en te keur kan gaan. Er werden demonstraties ge geven met diverse apparaten en gereedschap pen, hetgeen voor een groot aantal Rijlito- bezoekers interessant was. De fa. Van Dam (Elzenerstraat) presen teerde zich met een fraaie collectie gaskachels wasmachines, centrifuges etc. terwijl ook 'n behoorlijke plaats was ingeruimd voor de wandgaskachel, waarvoor vaak grote aandacht bestond. De lederv/arenfabriek van de Fa. Körbl, maakte in haar stand een goede propaganda, belangrijk voor de personeelswerving, vooral met het oog op het feit, dat de nieuwe fa briek in de Mors binnen afzienbare tijd in be drijf wordt gesteld. De fa. Dijkink presenteerde zich met de nieuwste TV-apparaten, radiotoestellen, pla tenspelers, transistors, wasmachines, cen trifuges etc. Dat bij een demonstratie van 'n tv-toestel 'n REM-uitzending op 't scherm werd gebracht, was een noviteit, van belang rijke propagandistische waarde. De Necchi naaimachines (vertegenwoordigd door de heer A. R. v.d. Houten Haarstraat) vonden een goede reclame in de Rijlitostand. Een ge routineerde demonstratrioe toonde de moge lijkheden van deze moderne naaimachine, waaraan vele dames gaarne een oogje waagden. Een fraai ingerichte stand van het Gem. Energiebedrijf, vroeg aandacht voor de gas- verwarmirtg, via de gaskachel in verschil lende uitvoeringen (en prijzen) en ook voor het centrale verwarmingssysteem, dat in de toekomst zonder twijfel een grote vlucht gaat nemen. Interessant was het (lichtende) over zicht van de stand van zaken met betrek king tot het aardgasleidingnet in Nederland. De fa. Meulenbelt, had de beschikking over een zeer fraai ingerichte stand, waarin haar collectie herenmodes zeer goed tot zijn recht kwam. Dat de heer Meulenbelt een kleine ruimte had gereserveerd, waar hij gesprekken met belangstellenden kon voeren bleek een uit stekende visie te zijn. De fa. Pierik presenteerde zich met o.a. verschillende soorten vloerbedekking, en wist een uitstekende reclame te maken voor de z.g. dubbele ramen, waarmee een grote reduc tie van de kolen(gas) rekening te verkrijgen is. De Rijssense drukkerij maakte via een Hei- delberger drukpers een levendige reclame voor drukwerken in de ruimste zin van het woord, en de machine in vol bedrijf zijnde gaf aan deze stand 'n interessant karakter. Door de NV Voortman werd middels folders en gesprekken de mogelijkheden van het he dendaagse assurantiewezen „uit de doeken gedaan", evenals dat gebeurde door de Twent se Bank, die eveneens de aandacht richtte op de bemiddeling op het gebied van allerlei bankzaken. De fa. Janssen maakte met een fraai opge spoten auto een goede reclame voor haar autospuitinrichting en de Vereniging Markt wezen toonde op suggestieve wijze de hoofd prijs uit haar Grote Marktloterij (een fraaie Renault). De fa. Pas had de beschikking over een goed ingerichte stand met wasautomaten, gas kachels. elektrische en huishoudelijke artike len. In de showtent wat de NV Ileka aanwezig met een stand met in haar bedrijf vervaar digde kledingstukken, door middel waarvan de personeelswerving in dit bedrijf kon wor den gestimuleerd. De fa. Schumer uit Almelo presenteerde een fraaie collectie orgels en piano's De be speling van het elektronisch orgel was een grote aantrekkingskracht voor dit prach tige instrument. Den Boer's dierenhandel uit Nijverdal had enige fraaie volières ingericht waarin exo tisch vogels (en niet te vergeten het aapje) de belangstelling van de jeugd wist te trek ken. De natuur (Wild)stand van de gemeente politie van Winterswijk, fraai verzorgd en schitterend ingericht, trok enorme belangstel ling. De explicatie van enkele vertegenwoor digers van het Winterswijkse politiecorps, heeft ongetwijfeld de liefde voor de natuur bij velen aangewakkerd. De Lagere Technische School Rijssen richtte met een sprekende stand de schijnwerper op de mogelijkheden die de school biedt. De Oudheidkamer Riessen die middels de Rijlito aandacht vroeg voor haar collectie waardevolle voorwerpen, heeft die aandacht zeker gekregen, en vooral haar uitgebreide collectie kaarten en foto's uit oald Riessen, kreeg een groot aantal kijkers Opvallend was de goede verzorging van de stands. Kennelijk had men alles gedaan om zo goed mogelijk voor de dag tekomen, het geen tot gevolg had, dat de totale indruk van de expositie op zeer behoorlijk peil stond. Natuurlijk varieerden de stands qua inrich ting, aankleding en opstelling van de produk- ten of artikelen, sterk, maar alle stands wa ren keurig ingericht en niemand van de stand houders viel uit de (Rijlito)-toon. De combinatie Ijzerhandel de Beek (fa Tij huis) en de fa. Ter Ilarmsel, had een grote ruimte ter beschikking, waarvan de moge lijkheden door de exposanten goed waren uitgebuit. De gehele stand was een suggestie ve show van haarden, kachels, centrifuges, wasmachines, gaskachels, schaatsen etc. De EVM uit Emmen was vertegenwoordigd met een goed verzorgde stand met in hoofd zaak de introduktie voor het centrale ver warmingssysteem middels aradgas. Vanzelf sprekend dat door deze (toekomst?) mogelijk heid van de zijde der bezoekers voor deze stand veel belangstelling bestond. De fa. v. d. Stouw was present met een keurige stand met kantoormachines, kantoor meubelen etc. De demonstratie met de duplica tor gaf de gehele stand een levendig en inters- sant cachet. De fa. B. Eshnis was vertegenwoordigd met een stand, in samenwerking met het bloemen magazijn v.d. Berg (Haarstraat). De fa. Eshuis presenteerde zich met een collectie exclusieve bontmantels, een ar tikel, dat altijd de aandacht van de zijde van de dames weet te trekken. Door de naderende winter, werd de belangstelling voor deze stand nog vergroot. De fa. Jansen (Enterstraat) vroeg In een keurige stand aandacht voor haar rijke collec tie lederwaren. Overheersend wanen de da mestassen, variërende van populaire prijzen tot zeer exclusieve. De fa. I. de Lange (Elzenerstraat) had ken nelijk veel werk gemaakt, om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Zonder twijfel was men daarin geslaagd. Op suggestieve wijze werd een fraaie collectie dames- en kinderkleding geëxposeerd. De fa. Klensman was aanwezig met een collectie gasgeijsers, gaskachels, sanitair etc. De fa. Willem Koedijk kwam goed voor de dag met oen ruime collectie herenkleding. Vla de zeer fraai verzorgde stand kreeg men 'n goede indruk van de moderne artikelen, die deze zaak in voorraad heeft. De fa. L. Tijhuis (limonadefabriek) ver raste de Rijlitobezoekers met de jus d'orange proef. Vooral met dit zuivere produkt heeft de Fa. Tijhuis een uitstekende reclame gemaakt. De gezamenlijke slagers, of beter gezegd, dè demonstrateur (vlees bakken en braden) liet veten het water uit de mond lopen. Voor deze demonstratie, bestond vooral 's avonds ruime belangstelling, evenals voor de openge- koelde vitrine, waarin het meesterschap van de Rijssense slagers rijkelijk naar voren werd gebracht. De fa. G. J. Vos (Elzenerstraat) maakte een uitstekende beurt met een goed verzorgde stand op het gebied van huishoudelijke artike len in ruime zin, vooral met een voorraad wasmachines, centrifuges, ijskasten en koel kasten. De IJsselcentrale uit Zwolle had in haar stand van elektrische apparatuur vooral de aandacht gericht op de propaganda voor boi lers voor de demonstratie waarvan grote belangstelling bestond. De stand van de fa. Kanis en Gunnink uit Kampen had niet over gebrek aan belangstel ling te klagen. De koffieproef viel bij velen zeer in de smaak en voor het K en G produkt werdt hier een goede reclame gemaakt. De Bijenvereniging Rijssen heeft een in tensieve reclame gemaakt voor het houden van bijen. Opvallend was het feit, dat er een grote voorraad honing werd verkocht. Dat de consumptietent (O. Voortman) voor velen een bezoek waard was, kan min of meer ais vanzelfsprekend worden be schouwd. Zaterdagmiddag speelt onze plaatselijke vol leybalvereniging RIVO haar eerste wedstrijd in de overgangsklasse. Tegenstander is Boe merang Eibergen. dat ook als gastheer op treedt. De Rijssenaren zijn na hun succes volle seizoen in de Almelose competitie gepro moveerd naar de nieuw geformeerde Over gangsklasse IV, dit in verband met een reor ganisatie van het Nederlandse top-volleybal. Het voordeel van 't spelen in dé overgangs klasse is, dat RIVO nu ook thuiswedstrijden mag spelen in de zaal aan de Lentfertsweg. Toen de Rijssense blauw-witten drie jaar geleden afscheid moesten nemen van de over gangsklasse, hadden zij zeker niet gedacht, zo snel weer te zullen terugkeren, al gooiden zij nadien in de Nijverdalse en Almelose compe titie steeds hoge ogen. RIVO telt op het ogenblik nog slechts een tiental spelende leden, wat des te spijtiger is voor hen, die niet voor het eerste team in aanmerking kunnen komen. Zij zijn nu (nog) verstoken van het spelen van competitiewed strijden. Bovendien zal het niet meevallen het eerste team steeds compleet op te stellen, in verband met militaire dienst van enkele spe lers. Ware dit niet het geval, dan zouden onze plaatsgenoten misschien 'n (heel) hartig woord je kunnen meespreken in het nieuwe milieu, Het tot nog toe ongeslagen Sportclub Rijs sen leed zaterdag tegen het bezoekende Sport- lust II uit Glanerbrug een even onverwachte als onverdiende nederlaag. Reeds na tien min. spelen was het 1-0 voor de grensbewo ners doordat één der achterspelers een vrije trap van richting veranderde. Arbiter Woudenberg stuurde even later, toe ieders verbazing stopper Ruiterkamp naar de kleedkamer. Met tien man verder spelend wist. Sportclub Rijssen de gasten op eigen helft terug te drin gen en vijf minuten na het „incident" scoor de Jansen op prachtige wijze de gelijkmaker. (1-1). Met deze stand ging de rust in. De tweede helft was tien minuten oud toen uit een hoek schop, die door doelman Van Deijk slecht werd weggewerkt het tweede Sportlust-doelpunt ontstond. (1-2). Het was Sehellevis die voor de tweede maai de partijen op gelijke voet bracht. (2-2). Toen arbiter Woudenberg, vlak voor het ein de, een in buitenspel positie gescoord doel punt toekende aan Sportlust Glanerbrug, was de moed er uit bij de gastheren. Zo kwam het einde met een even onverwachte als onver diende nederlaag voor de Rijssenaren. (2-3). Sportclub Rijssen II verloor met 4-2 van ON 3 uit Almelo, terwijl de Soortelub-jeugd haar vierde nederlaag in successie boekte. Ditmaal werd verloren van de Zweef B met 4-1. waarin tal van oude bekenden zijn ingedeeld. Zo zullen in de loop van het seizoen de Zwa luwen uit Almelo, Vredestein uit Enschede, Smash uit Hengelo en Achilles uit Enschede in Rijssen op bezoek komen. Dit zijn alle clubs, die voordien in toernooien e.d. van RIVO graag geziene gasten waren. Het staat dan ook wel vast, dat Rijssen weer een aantal goede volleybalwedstrijden tegemoet gaat. De spelers zullen zeker trachten, zo goed mogelijke re sultaten te boeken, om ook op volleybalgebied de naam van Rijssen hoog te houden. Het team van RIVO is voor zaterdag als volgt opgesteld: J. ten Dolle, C. Brouwer, J. Arends, G. J. Roosink, W. Meenks, H. Leuzink (het afgelopen jaar vaste keus voor het oostelijke jeugdteam, dat vierde van Ne derland werd) en M. Jansen. In samenwerking met de meisjes afdeling had de jongensafdeling van de PJGO Not- ter Zuna-Rijssen in de omgeving van Rijs sen een dropping georganiseerd voor haar le den, waarvoor grote belangstelling bestond. In een gesloten vrachtwagen werden de deel nemers vanaf lunchroom „De Goejen" ge bracht naar de plaats van de dropping in de buurt van de volkshogeschool „Diependaal". Hier werden de deelnemers gedropt ingroep jes van twee en drie personen met tussenpo zen van enige minuten. De bedoeling was om in de kortst mogelijke tijd op 't punt van ver trek terug te zijn. De eerste prijswinnaars waren de heren J. Bakker en R. B. Bloemendaal. Deze hadden 43 minuten nodig. De tweede prijs was voor de heren A. Altena en J. Holsappel in 45 minu ten, terwijl mej. W. Nijenhuis, en de heren Joh. Nijland en D. Kleinjan met 49 punten de derde prijs behaalden. Toen alle deelnemers binnen waren reikte de voorzitter van de jongensafdeling van de PJ GO met 'n toepasselijk woord de prijzen uit, De afdeling Notter-Zuna-Rijssen van de PJ GO hield dinsdagavond haar eerste leden vergadering in het nieuwe seizoen. De oud-voorzitter, de heer A. Ooms jr. die per 1 september was afgetreden opende deze goed bezochte vergadering waarin de nieuwe voorzitter de heer D. Boode deze vergadering verder leidde. De kascommissie bracht ver slag uit over 't afgelopen verenigingsjaar waar na een nieuwe commissie werd benoemd. Vervolgens werd het winterprogramma bespro ken. Dit zal bestaan uit technische avonden een damavond tegen een damclub uit Rijs sen, een schiet- en sjoelavond, een verder eni ge discussieavonden De jaarlijkse ontspannings avond zal eind oktober worden gehouden. Na het afhandelen van de zakelijke bespre kingen werd de avond verder gevuld met het houden van gezelschapspeten, waarna de nieu we voorzitter deze eerste geslaagde ledenver- i gadering met een dankwoord sloot. Na vier gelijke spelen is Excelsior er einde lijk in geslaagd de volle winst te behalen. Het Friese ONS werd 't kind van de rekening. Van meet af ontspon zich een pittige strijd met Excelsior het meest in de aanval. Na 20 min. spelen opende Kappert op onnavolgbare wij ze de score, hiertoe in staat gesteld door zijn clubgenoot Vondel, die over rechts gevaarlijk was doorgedrongen. In de tweede helft trachtte ONS de Excel- sioren te overrompelen. Beunk c.s. hielden echter het hoofd koel en er was voor de Frie zen geen doorkomen aan. Na tien minuten spelen namen de Rijsse naren weer het initiatief. Op het middenveld was Harbers de „grote" man, die door zijn spel de voorhoede dermate inspireerde dat een debacle voor ONS in het verschiet lag, Met kunst en vliegwerk trachtten de Friezen de Excelsioracties af te slaan. Eindelijk was het echter Leussink die na goed voorberei dend werk van Wold en Kappert, voor 'n twee de voltreffer zorgde. In de eindfase van de strijd kregen de gastheren weer meer vat op het spel der Rijssenaren, doch toen was het reeds te laat voor de Friezen om nog tot daden te komen. Zaterdag a.s. komt leider Be Quick '28 op bezoek. Het is vanzelfsprekend dat de Excel sior-supporters een overwinning van hun club verwachten. Excelsior 2 verraste zaterdag vriend en vijand door het nog ongeslagen DES 2 een verdiende 4-0 nederlaag toe te brengen. Ook Excelsior 3 deed goed werk en klopte in Nij verdal SVVN 2 met 3-2 nadat zij reeds met 3-0 had voorgestaan. Het vierde elftal dat tel kens gewijzigd wordt omdat men te veel spe lers heeft, verloor ook nu weer en kreeg op ei gen terrein een 4-1 nederlaag te incasseren van DES 4. Het A elftal stelde wel erg teleur door thuis spelend met 3-2 te verliezen van de Zweef A. Dit was de eerste nederlaag van de Rood-Wit- te jeugd die zich zelfs de weelde veroorloofden een strafschop te missen. Excelsior C zette haar overwinningenreeks voort en behaalde haar vierde overwinning door Hulzense Boys B met een 5-2 nederlaag naar huis te sturen. De D-junioren kunnen nog steeds niet tot winst komen. Nu werd in Wierden met 4-0 van Wierden B verloren. De benjamins (Excelsior E) waren zaterdag goed op schot en ble ven met 5-1 in Hellendoorn de baas over Vesos B. Zaterdag komer» alle Excelsior eiftallen weer binnen de lijnen tegen de volgende tegen standers. Het tweede elftal krijgt m Vriezenveen 'n latige wedstrijd te spelen tegen DOS 2. Ook Excelsior 3 krijgt het moeilijk nu zij in Hellendoorn op bezoek gaat bij Vesos I. Het vièTde èrftal krijgt bezoek van Hulz. Boys 2 De A-junioren brengen een bezoek aan Enter en krijgen daar Enter A als tegenstander. Om niet achterop te raken moet gewonnen wor den, Excelsior B en O spelen op eigen terrein en krijgen als tegenstanders Hulzense Boys B en de Zweef C. Voor beide elftallen zit er wel een winstkansje in. Het D-elftal speelt in Wier den tegen Omhoog B, terwijl Excelsior E het Nijverdalse SVVN d ontvangt. Het zag er zondagmiddag bij de rust niet naar uit, dat de Rijssenaren zo'n grote neder laag tegemoet zouden gaan. Op dat moment was de stand 1-1 en leek er nog van alles mogelijk. Dat het na de rust zoveel anders zou uitpakken, lag niet alleen aan de schotvaar digheid der thuisclub. Duidelijk bleek, dat de binnenspeld s der RKSVers niet voor hun taak berekend waren. Na een half uur spelen in de eerste helft na men de Oranjewitten door Koedijk de leiding Pas 2 minuten voor rust was de stand weer gelijk door hun r. buiten Heyink, 1-1. Direct na rust liep Unisson hard van stapel Oosterbroek en Wevers hielpen de thuiscub aan een 5-1 voorsprong. De gasten speelden toen een verloren strijd. Wel scoorde Geuzendam nog tegen 5-2, maar Oosterbroek maakte er 6-2 van. Tusveld bracht de stand op 6-3. RKSV was hierna voortdu rend in de aanval en even leek 't er op, dat dit tot succes zou leiden, maar toen de RKSV doelman een grote fout maakte was het pleit beslecht 7-3. Voor zondag staat er een uit wedstrijd op het programma. CENTR. PLATTELANDSBIBLIOTHEEK Romans. BUCK, P. S. De verborgen bloem; liefde tus sen een Japans meisje en een Amerikaan se officier. DERMOUT, M. Donker van uiter lijk; sfeervolle verhalen over Indische men sen. GOEREE M. van. De Visserman, streek roman, HUGHES, R. Het menselijk dilem ma, familieroman spelend in Duitsland tijdens de mislukte Hitler-Putsch van 1923. JONES J. De dunne rode draad, oorlogsroman. KAUT- NER, H. De grens, liefdesgeschiedenis aan weerszijden van 't ijzeren gordijn. KUNZE, M. De laatste brug, roman over een oorlogs verpleegster, LEIKER, S. De laatste man, streekroman, LENNART, C. Kasteel te huur idyllische liefde tussen een jonge vrouw en een kunstenaar. LUGT, A. van der. God schudde de wateren, Zuidhpllandse familie roman. PHILIPS, M, Henri van de overkant, roman over een Amsterdams Jodenjongetje. SCHENDEL, A. van Der liefde bloesems. SCMIDT, L. J. Inspecteur Kielstra, politie roman, VISSER-ROOSENDAAL J. De enkele daad, Westfriese streekroman. WALSCHAP, G. Zuster Vlrgüia, Vlaamse kloosterzuster. ZIKKEN, A. De atlasvlinder, psychologische roman. Studieboeken. AALDERS G. Ch. Het boek Genesis, Bak- KER-HEFTING, V. J. B. Jongkind (Neder landse beeldende kunst). BUNTE, E. H. De uitdaging van het atoom, ontwikkeling en toe passing van de atoomwetenschap, BUSSEL, W. van. Fotografie, beknopte handleiding voor de amateur. CONSTANDSE A, L. Cuba, dic tators en rebellen. (Terra-bibliotheek), DALAIï LAMA. Mijn volk en mijn leven, memoires van Tibets opperpriester. DINAUX, C. J. E. Gegist bestek, benaderingen en ontmoetingen, Nederlandse literatuur in de 20e eeuw, ELDE- RINK C Oet et laand van aleer, Twenther ver telsels, GEYL, P. C. A. Geschiedenis van de Nederlandse stam. 6 dln,, HANDBOEK van de Vereiging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, HITCHCOCK, A. Alfred Hitch cock presenteert, griezelverhalen (di 12), LU- THULI, A. Vrijheid voor mijn vólk, negerlei der van Z. Afrika tekent de achtergronden van de apartheid., MALANTSCHU K, G. In het voetspoor van Kierkegaard, NIJDAM, S. J. Een school zonder zitten blijven, werkwijze voor progressief klassikaal individueel onder wijs. SCHUMAN, L.O. Tunesië (Terra-bibliotheek) SNYDER, L, L. De oorlog, de geschiedenis van de jaren 1939-1945, TEILHARD DE CHAR- DIN, P. Het verschijnsel mens. WARMBRUNN, W. De Nederlanders onder de Duitse bezetting, 1940-1945, Met een voorw. van dr. L. de Jong, ZANDSTRA E. Overijs sel, beschrijving van talloze tochten. Op zondag 4 oktober a.s. is er 's middags om drie uur in de hervormde kerk van Mar kelo weer een bijzondere kerkdienst. Die mid dag wordt namelijk een „Jeugd-appèl" gehou den, dat evenals de voorgaande keren ook nu weer wordt georganiseerd en voorbereid door de jeugddienstcommissie van Markelo. De leiding van dit „Jeugd-appèl" berust bij ds. C. v. d. Vlies, hervormd predikant van Arnhem. Hij zal een toespraak houden over het onder werp: „Durf het leven aan Aan dit „Jeugd-appèl" zal verder nog mede werking worden verleend door de muziek- en zanggroep „Die Rooiroks" uit Markelo. Dit zijn een 10-tal jongens en meisjes van de CJV-Markelo, die op vocale en instrumentale wijze luister zullen bijzetten aan deze bijzon dere kerkdienst, Van gemeentewege is nu alles gedaan om het onverantwoordelijk heen en weer gejak ker met bromfietsen op de Oosterhofweg te verbieden, door het plaatsen van verbodsbor den. Nauwelijks was de verf echter droog os, (een dag na plaatsing en nog wel op zondag avond) werden 2 van deze borden geheel of gedeeltelijk afgerukt. Dergelijke dingen gebeuren in Rijssen. De- daders zijn knapen die in weeldeopgegroeid zijn, zonder dat zij zich realiseren dat hun vrijheid is gekocht met het bloed van zoveel jonge mensen, waaronder jonge vaders. Deze vrijheid wordt door de jeugd van Rijssen ge lukkig niet door allemaal) beantwoord met een tomeloze baldadigheid en vernielzucht. Op de ouders van deze jeugd rust naast de overheid) de dure plicht alles te doen wat in hun vermogen ligt aan deze onhoudbare toestand een einde te maken. EEN WANDELAAR. (Naam en adres ter redactie bekend). 55 Op de Hoge Borkeld werd onder ideale weersomstandigheden door het bestuur van de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" een cross country georganiseerd waaraan werd deelgenomen door leden van de Berg ruiters en een flink aantal jongelui van de pony en jeugdruiterclub „De Oosterhofrui- tertjes" (instructeur de heer G. Veldman te Holten). In het parcours dat een lengte had van 1500 meter zowel voor senioren als junioren wa ren voor de senioren een 5-tal hindernissen aangebracht. De jongelui op de pony's reden een parcours van plm. 500 meter. De uitslagen luiden als volgt: Zware cross: 1. T. Beldman Jr. op „Puszta Koning 3 min. 2. G. Beldman op „Barry" 3.4.02. 3. Hettie Krekel op „Kartouche" 3.35.02. 4. W. Aaltink op „Wuzello" 3.48.02. 5. J. J. ter Horst op ..Heros" 4.02.02 Lichte cross: 1. Henk Witten op „Sjakie" 3.51.08. 2. An- kie Kettn op „Silver Moon" 4.08.08. 2. Jan Nijhus op „Alison" 4.22. 4. Gerrit. Velten op „Corry" 4.26.02. 5. Henk Bakker op „Jon- ny" 4.37 6. Riki Bronsvoort op „Goud haantje" 4.49 7. Alice Ceulemans op „Pa trick" 4.53.04. 8. Dinant Wolterink op „Ro land" 4.58.02. 9. Pie Vogelaar op „Canza" 5.10.08. 10 Henk ter Avest op „Nelly" 5.12.06 11. Jannes Fuit op „Olga Lowina" 5.18.02. 12. Hendrik Baan op ..Noortje" 5.25.02 13 Herman Nijkamp op „Blacky" 5.39.04. 14 15. Grietje Vink op „Bruintje" 5.52.02. 16. Annemieke ten Bolscher op „Sylva" .59. 17. Herman Rutterkamp op „Fjord" 6.05. 18. Har- rie Slaghekke op „Sjonnie" 6.06.02. 19. Gerrit Jan ten Hove op „Kareltje" 6.37.04. 20 Henk van Pijkeren op „Welsje" 6.44.04. 21. Ger rit de Wilde op „Roland II" 6.52.08. 22. Her man van Pijkeren op „Godwill" 7.11.43. Pony's: 1. Johanna Veldhuis met „Joke" 1.48. 2. Dick Fuit met „Corrie" 2.26.04. 3. Gerhard Harmsel op „Goofie" 2.49.04. 5. Dick Bakker op „Fury" 2.50 6. Wim Rutterkamp op „Polard" 3.22.08. 7. Wieke Nijhuis op „Rei- nie 9.02 sec. Toen Wieke (7 jaar) plm. 100 meter had gereden viel ze van haar kleine viervoeter die er alleen tussen uitging. „Reinie's" vrij heid was echter van heel korte duur en na gepakt te zijn werd ze teruggebracht naar Wieke die de cross verder uitreed. Bravo! Ze kreeg bij de prijsuitreiking een welver diend applaus. De prijsuitreiking had in café „De Poppe" plaats door de voorzitter van de Bergruiters de heer H. Beldman, die woor den van dank sprak tot hen die prijzen be schikbaar stelden, tot hen die met de con trole waren beiast, tot de grondeigenaren en tot de heer J. Wiggers die als tijdwaar- nemer fungeerde. Zaterdag 3 oktober zullen enkele jeugd- ruiters uit Rijssen te Zuidwolde r.) star ten in de cross van de land rij vereniging CERES

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5