Gemeente - ontvanger Müller per 1 okt. met pensioen ECHTPAAR ROZENDOM-VOORTMAN VIERT GOUDEN HUWELIJKSFEEST E BURGERLIJKE STAND Schuitemaker N.V. bereikte mijlpaal JAGER EN MILITAIR IN HART EN NIEREN Jan Strijbos vertelde over Nw. Zeeland Met gemengde gevoelens BENOEMD PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen Kleindierfokkers Van wagenmakerij tot machinefabriek Recruten uit Rijssen en Holten kregen bij oud-sergeant Rozendom hun vooropleiding 40 jaar geleden schreef het Weekblad v. Rijssen AGENDA EVEN PUZZELEN Vrijdag 25 september 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Accuratesse Inwonertal verdubbeld De dertiger jaren Bekend figuur Grote plannen Grondlegger Onderscheiding Opleiding militairen Jachtavonturen In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd neemt de gemeente ontvanger de heer J. Muller met ingang van 1 oktober ontslag uit de gemeentelijke dienst. Wie de heer Muller achter zijn bureau aan de Boomkamp, in het huis waar vroeger dokter Stokkers woonde ziet zitten, kan zich moeilijk voorstellen, dat deze ambtenaar 65 jaar oud is. Zijn kaarsrechte figuur, en zijn levendig ge zicht doen hem jaren jonger schatten, maar zegt hij zelf „ik ben werkelijk 65". De heer Muller een echte Rijssenaar, (hoe wel hij in de gemeente Wierden werd geboren) begon zijn ambtelijke loopbaan op 1 juli 1917. Daarvoor was hij in dienst geweest van de MABEG, een particuliere maatschappij tot exploitatie van gasbedrijven. Hoewel hij bij deze onderneming een functie had kunnen krijgen in Hamburg (zijn ouders gaven daar voor geen toestemming) kwam de heer Muller in dienst van de gemeente Rijsscn, toen het gasbedrijf op 1 juli 1917 door de gemeente werd overgenomen. De jonge Jan Muller, die een MULO op leiding had genoten bij wijlen de heer v.d. Brink, hoofd der openbare lagere school werd toen aangesteld als boekhouder bij 'iet gemeen telijk lichtbedrijf. Zijn kundigheid en vooral zijn accuratesse vonden zijn bekroning toen de heer Muller op 1 januari 1924 werd benoemd tot gemeente ontvanger van Rijssen. Niet minder dan 40 jaar heeft hij deze belangrke functie uitge oefend en volgens ingewijden steeds met gro te toewijding en plichtsbetrachting. De heer Muller, die destijds een van de jongste gemeenteontvangers van heel Neder land was (de miniumleeftijd was 23 jaar) hield aanvankelijk kantoor in het pand Kerk straat 4, de woning van zijn voorganger de heer Kwikkeloo. Het was geen riant kantoor, erkent de ont vanger, ik had een kleine ruimte van 2 bij 3 meter, en de brandkast was opgesteld in een der kamers van de heer Kwikkeloo. Bij con trole door de verificateurs van de vereniging van Nederlandse gemeenten, kon ik de heren niet op mijn kantoor ontvangen en dan moes ten wij ons werk verrichten in een der huiska mers. Deze ongewenste toestand duurde niet minder dan 9 jaar en kreeg zijn einde in 1934, toen 't kantoor van de gemeenteontvanger werd geplaatst naar de Boomkamp waar de heer Mul ler een nieuw huis met kantoor had laten bou wen. Daar heeft de gemeenteontvanger gewerkt tot ongeveer 5 jaar geleden, toen men ging ver huizen naar een deel van de woning van wij len dokter Stokkers. Sinds 1936 heeft de heer Muller assistentie gehad van de heer Jan ten Hove (waarschijn lijk de toekomstige gemeenteontvanger) en ook de huidige gemeentesecretaris zette de eerste schreden van zijn succesvolle ambte lijke loopbaan onder toezicht en leidingvan de heer Muller. De scheidende gemeenteontvanger heeft Rijssen zien groeien van een inwoneraantal van ruim 7800 tot ruim 15.000 en vanzelfspre kend dat de werkzaamheden vergeleken bij 1917 onvoorstelbaar zijn toegenomen. Werkte de gemeenteontvanger van Rijssen aanvankelijk op min of meer eenvoudige wij ze, in 1936 werd het z.g. doorschriftboekhoud- systeem reeds ingevoerd, waarmede Rijssen een der eerste gemeenten was, die deze nieu we methode toepaste. Thans heeft dit ingang gevonden bij praktisch alle gemeenten, of he ter gezegd, is het verplicht gesteld. De heer Muller, een terugblik werpende op zijn loopbaan Stelt vast, dat hij zijn werk altijd met liefde heeft vervuld. Min of meer onaangename herinneringen heeft hij aan de dertiger jaren, toen door de grote werkloosheid in Rijssen veel leed werd gele den. Voor zijn administratie brachten de hon derden wekelijkse uitbetalingen (geringe bedra gen, weet hij nog goed) veel werk mee, om dat dat zijn toezicht en verantwoording ge beuren moest. De uitbetalingen in een lokaal van de Schild- school moesten vaak plaats vinden onder po litietoezicht, door het grote gedrang. Het feit, dat hij met pensioen gaat vervult hem zoals hij zegt „met gemengde gevoelens". Ik krijg straks tijd voor dingen die je wel graag zou willen doen, maar door de drukte van je werk achterwege hebt moeten laten. De heer L. Vorsteveld uit Emmen werd be noemd tot leraar aan de Lagere Technische school te Rijssen. NED. HERV. GEMEENTE. GROTE KERK: 9.00 uur en 10.45 uur. ds. W. van Tuyl 19.00 uur ds. A. Kool. WESTERKERK: 9.30 uur ds. A. Kool 15.00 uur ds. J. Vos. ELSEN: 10.00 uur, ds. J. Vos. GEREFORMEERDE GEMEENTE. NOORDERKERK: 9.30 uur en 15.00 uur ds. A. Bregman 19.00 uur. ds. J. van Haaren. GER. GEM. IN NEDERLAND. ESKERK: 9.30 uur 14.3S uur en 19.00 uur leesdienst. GEREFORMEERDE KERK. BOOMKAMP: 9.30 uur en 15.00 uur. ds. D. van Swigchem van Kampen. OUD GEREFORMEERDE GEM. BEVERVOORDE: 9.30 uur en 19.00 uur ds. Vosman. 14.30 uur leesdienst. OUD GER. GEM. IN NEDERLAND. ORANJEKERK: 9.30 uur èn 15.00 uur lees dienst. ZATERDAG 26 SEPTEMBER. ORANJEKERK: 18.30 uur ds. Mieras van Krimpen aan de IJssel. J. MÜLLER .na 40 jaar. Naast zijn ambtelijke werk heeft de heer Muller zich in de loop der jaren verdienste lijk gemaakt op maatschappelijk terrein, welke verdiensten worden erkent met de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau op 1 juli 1957. Van de Vereniging Het Groene Kruis is de heer Muller reeds 25 jaar bestuurslid, waar van vele jaren secretaris en de laatste tijd penningmeester. Ongeveer 30 jaar is hij voorts reeds penningmeester van de Slotmann v.d. Mijll stichting (een stichting tot beheer en exploitatie van woningen, die aan bejaarden tegen lage huurprijs of gratis beschikbaar war den gesteld) en sinds vele jai-en is hij pen ningmeester van de IJsclub Rijssen. Ook buiten Rijssen is de heer Muller in ambte lijke kring een bekende figuur, o.a. door zijn lidmaatschap van de IWB studiekring voor gemeenteontvangers in de afdeling Overijs sel, bestuurslid van het overkoepelingsorgaan in Gelderland en Overijssel voor de gemeente administratie en de gemeente financiën en pen ningmeester van het overkoepelingsorgaan voor de ontvangersadministraties voor Gelder land en Overijssel. Op 1 oktober gaat de heer Muller met pensioen. Er zal officieel afscheid van hem worden genomen op vrijdag 9 oktober (14 uur) in de raadzaal en later op de dag zal er een afscheidsreceptie worden gehouden in Hotel Weitering. Zonder twijfel zullen velen de heer Muller dan toewensen, dat hij nog lang van zijn wel verdiende pensioen zal mogen genieten. Een blauwe plastic regenjas, regenjas (Big Ben), filmpje, dop van een bi-omfiets, kinder- portemonnaie, plastic portefeuille, hond krui sing met een boxer, portemonnale met inhoud, linker kinderschoentje, twee paar herenschoe nen, grasparkiet (vogel), een halsband, verm. van een hond, groene trui, wollen trui, bruin lederen actentas met inhoud, donker bruine boxer (reu), bruine leren herenpantoffels, zwar te portemonnaie met inhoud, badhanddoek en zwembroek, boek, tropisch vogeltje, bood schappentas, dameshoedje, twee sleutels met ring, jongensjasje, tas met inhoud, rieten mand je, jonge bruine jachthond, bedel armband en bedelkettinkje, bos sleutels, manchetknoop, da meshalsdoek, dameshorloge, zonneklepje voor bril, timmermansduimstok, donker grijze regencape, scheergerei, dames- beurs en weekkaart OAD, herenportemon- naie met inhoud, bossleutels bankbiljet, ha mer, huissleutel met rood etui, damesporte- monnaie met inhoud, twee lipssleutels, specie kuip, auto-ped, zwarte regenbroek, zwarte pa- raplui. kindertasje met zeep, jongens col bertjasje, witte shawl, paraplui zonder knop, huissleutel, sjaaltje, muntbiljet, paar dames schoenen, ijzeren staaf. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijks politie te Rijssen, elke dag: 18.0020.00 uur Niet telefonisch. In café Koedijk hield de Rjjssen.se Pluim en Konjjnen fokkersvereniging „De Een dracht" ha r maandelijkse ledenvergadering, onder leiding van haar voorzitter de heer A. J. Tjjhof. Deze kon in zijn openingswoord weer twee nieuwe leden welkom heten. Het hoofddoel van deze vergadering was het bespreken van de op 20 en 21 november te houden tentoonstelling van hoenders, sier- duiven en konijnen. De heer E. J. Schuiterd, die het tentoonstellingssecretariaat zal ver zorgen, maakte de hoofd ereprijzen (waaron der 8 ikers, de verschillende ereprijzen en de klasse prijzen) bekend, zoals het be stuur ze had vastgesteld voor de verschil lende diergroepen. De leden gingen er ten volle mee accoord. Als sluitingsdatum van de inschrijving werd besloten 31 oktober te nemen. Er werd een commissie van 9 leden benoemd die het bestuur tijdens de tentoonstelling behulpzaam zal zijn. Van b. en w. was toestemming ont vangen, om tijdens de tentoonstelling een verloting te houden. Er zullen 1500 loten wor den uitgegeven a 50 cent per lot, met als hoofdprijs een centrifuge. Verder werd beslo ten om de dieren naar de jongdierenshow in Utrecht reeds maandagavond 5 oktober te verzenden. Voor het bezoek aan deze ten toonstelling gaven zich staande de vergade ring reeds 17 leden op. GEBOREN: Hendrikus zv G A ten Hove en W Nieuwen- huis, Tabaksgaarden 50, 16 sep; Gerrit Willem zv H Preuter en W J Leeftink Verenlandweg 25, 17 sep; Jenneken dv D Immink en W Timpers, Arend Baanstraat 46g, 16 sep; Gerrit zv G Bakker en M Ruiterkamp, Op- broekweg 3, 18 sep; Maria Johanna dv D J ter Stal en J Seppen- woolde, Holterstraatweg 183, 18 sep; Jan zv W Ligtenberg en H Baan, Haarstraat 50, 18 sep; Jenneken dv H Kwintenberg en D F Nijkamp Nijverdalseweg 24, 18 sep. ONDERTROUWD: Hermannus Nijkamp 24 j Rijssen Holter straatweg 88c en Maria Rozendom 22 j Rijs sen Bleekstraat 14, 17 sep; Jan Smeijers 20 j Rijssen Walstraat 5 en Wil- lemina Everdina Pluimers 19 j Rijssen, Prins Bernhardstraat 12, 17 sep; Jan Nijzink 24 j Rijssen Banisweg 43 en Jen neken Smit 21 j Rijssen Walstraat 27, 17 sep; Jan 'Protzman Almelo Beeklustlaan 29 en Jan na Willemina Egberts Rijssen Nassaustraat 24, 17 sep. GETROUWD: Gerrit Jan Hendrikus Willem Leeftink 26 j en Gerritdina Johanna Maria Altink 31 j Hen gelo (O.), Bakkenhagenlaan 5, 18 sep; Jacob Ossel 26 j en Herma Nijmeijer 23 j Rijssen A H ter Horstlaan 29, 18 sep; Hendrik Dannenberg 25 j en Janna Harbers 24 j Rijssen J ter HorstJHznstraat 19, 18 sep; Herman Wanschers 19 j en Hendrika Struijk 17 j Rijssen Enterstraat 194, 18 sep. OVERLEDEN: Martha Boermans 77 j ongehuwd Haarstraat 65, 20 sep. Bij de Machinefabriek Schuitemaker NV op het industrietrrein in de Mors kwam gis teren de 5000 ste stalmeststrooier gereed, een feit, dat zowel directie als personeel met gro te voldoening vervulde. De stalmeststrooier is het hoofdprodukt van deze onderneming, die vooral de laatste ja ren in landbouwkringen een bekende naam In dé omgeving van Rijssen is de naam heeft gekregen. Schuitemaker al vele jaren een zeer ver trouwde. Vele jaren geleden begonnen twee eenvoudige vaklieden de gebr. Hendrikus en Johan Schuitemaker in de buurtschap Notter een wagenmakerij. Het dak van een kapberg was de werkplaats voor de Schuitemakers waarvan er een smid en een ander timmerman was. In latere jaren werd het bedrijfje verplaatst naar het Veer, waar het bedrijf meer arm slag kreeg en waar allerlei landbouw werktui gen als kruiwagens, maar vooral boerenwagens konden worden gemaakt. Het bedrijf ontwik kelde zich geleidelijk en enige jaren fungeer de de firma Schuitemaker als dealer voor de Porsche tractoren. De jonge generatie van de Schuitemakers, vooral de jonge Johan Schuitemaker liep lange tijd met grote plannen, waarvan de verwe zenlijking gemakkelijker gezegd was dan ge daan. Met zijn broer Willem en zijn' zwager de heer H. Roosink (thans allen directieleden van de machinefabriek) zag men toch kans om de plannen te realiseren. Er werd een produkt ontworpen, de stalmeststrooier, waarvan la ter zou blijken dat hieraan in landbouw krin gen grote behoefte zou bestaan. Door de goede naam, die het produkt wist te verwerven moest men bij de fa. Schuitema ker vaak onder hoogspanning werken, en de noodzaak tot uitbreiding van het bedrijf werd steeds groter, tot men in 1956 een nieuwe fa briekshal in de Mors kon betrekken. Het is vooral daar, dat het bedrijf zich tot een steeds belangrijker heeft kunnen ontwikkelen. De directie verstaat de kunst een gemoede lijke sfeer te scheppen in de fabriek, het personeel heeft veel voor de „bazen" over. De 76-jarige heer Johan Schuitemaker een der grondleggers van het bedrijf (zijn broer heeft de opgang van de onderneming helaas niet mee mogen maken) is nog iedere dag op het bedrijf te vinden, en nog steeds geeft hij zijn orders en wenken, en iedere dag heeft hij nog contacten met mensen, die belangstelling voor het Schuitemaker produkt aan de dag leggen. Kennelijk wordt er door het personeel met plezier in het bedrijf gewerkt. Door de onge veer 50 personeelsleden wordt een wekelijkse produktie gehaald van ongeveer 50 wagens, die De volksuniversiteit Rijssen opende vrijdag avond de serie bijeenkomsten van het seizoen 1964-1965 en deze eerste avond is een bijzon der succesvolle geworden, waarover de talrij ke aanwezigen na afloop zeer enthousiast wa ren. Op buitengewoon fraaie wijze heeft de be kende heer J. P. Strijbos over zijn buiten landse reizen verteld. Deze keer sprak hij over Nieuw-Zeeland. Na een kort openingswoord van de voorzit ter de heer Dasselaa*-, die zei verheugd te zijn over de goede opkomst, begon de heer Strij bos met de geschiedenis van Nieuw-Zeeland, ontdekking van Abel Tasman en James Cook, besprak hij de oudste bewoners en daarna het land dat 8 maal groter is dan Nederland. Speciaal belichtte spreker, het bevolken van dit mooie land met diverse diersoorten, de talrijke geïmporteerde vogels en noemde het konijn aldaar staatsvijand no. 1. De Kiewie 1 vond spr. de merkwaardigste vogel ter we reld, aangezien hierbij het mannetje op de eieren broedt en de jongen groot brengt. Ook liet hij het leven van de prachtige Albatrossen de revue passeren, de planten en de bomengroei. Vervolgens vertelde spreker aan de hand van enkele prachtige films, door hemzelf opge nomen, over zijn reis over de wereldzeeën naar dit verre land, met een noorder- en zuider eiland. Op deze films werd het leven van zeld zame vogels vertoond, vogels die niet vliegen maar snel kunnen lopen, en het eiland van de zwarte zwamenen. Allen genoten van het machtige landschap met de warme bronnen en bergen met eeuwi ge sneeuw. De flora en fauna van Nieuw- Zeeland is indrukwekkend te noemen en de heer Dasselaar was zeer zeker de tolk van de aanwezigen, toen hij spr. dank bracht voor deze buitengewone avond. Het echtpaar G. J. Rozendom-.T. Voortman wonende Morsweg 6, hoopt zaterdag a.s. haar 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Mede omdat zowel de heer als mevrouw Rozendom „nog goed te passé beent", zoals ze zelf zeggen, ver heugen ze zich op deze dag, die ze samen met kinderen (7) en kleinkinderen (15) zullen vieren. Het a.s. gouden echtpaar vraagt zich af, „waar is de tijd gebleven" gedurende een halve eeuw hebben ze lief en leed gedeeld en dagelijks genieten ze in de knusse woning na bij de kamgaren fabriek van hun ouwe dag. Van verveling is bij het gouden bruidspaar nooit geen sprake. Mevrouw Rozendom is nog in staat de hele huishouding zelf te doen en ook het doen van boodschappen „in Riessen" verkort de tijd. In de heer Rozendom ziet men nog ergens de stramme militair, die hij vroeger ge weest is. Niet minder dan 53 jaar werkte de heer Rozendom in Rijssen beter bekend als „Getjan van de Waander" bij de fa. ter Horst en Co als men tenminste de 15-jaar, die hij als hoofdbaas in de voorspinnerij van de kam- garenfabriek werkte, meetelt. In de jutefabriek werkte hij 38 jaar op diver se afdelingen, waarvan de laatste jaren als touwbaas, waarna hij werd benoemd tot hoofd baas bij de kamgarenfabriek. Bij zijn 50-jarig dienstjubileum ontving de heer Rozendom de zilveren medaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau. Eén andere onderscheiding ontving de heer Rozendom na de oorlog 1940-1945. Gedurende de oorlogsjaen was hij n.l. belast met de be scherming van de jutefabriek tegen luchtaan vallen. Voor de wijze waarop hij deze taak heeft uitgevoerd kreeg de heer Rozendom een onderscheiding van de rijksluchtbescher mingsdienst. De oorlog 1914-1918 maakte de heer Rozen- mee als actief militair. Opgekomen in 1913 moest hij door blijven dienen tot 1919. In 1914 werd hij benoemd tot sergeant en velen in Rijssen noemen hem nog steeds ,,'n sergeant van de Waander". De opleiding van militairen was 'n taak die de heer Rozendom altijd met veel over gave heeft verricht. Na zijn diensttijd maak te hij zich verdienstelijk door diensplichtigen in hun vrije tijd op te leiden, de z.g. voor opleiding. Hierdoor -hoefden de dienstplich tigen slechts 6 weken in officiële militaire dienst op te komen, zodat er voor de opleiding door de heer Rozendom van de zijde van de aspi rant militairen uit Rijssen en Holten grote belangstelling bestond. Ze kregen een gedegen opleiding, die a.s. militairen. De discipline was ook hier onontbeerlijk, vooral omdat het streven van de instructeur er op gericht was, de militairen in hun eigen belang voor de vooropleiding te doen slagen. Dat lukte ook altijd, aldus de oud sergeant, bij het examen hielp ik ze vaak letterlijk en figuurlijk een handje. Bij het springen over een schutting op een terrein in de Biesterij kre gen sommigen, die nog niet over een baksteen konden springen een duw. Zonder al te veel moeite namen de recru ten de hindernis, tot verbazing vaak van de examinator, die aan de andere kant van de schutting stond en het foefje van de instruc teur niet doorhad. Ook in 1945 richtte de heer Rozendom nog enkele pelotons ondergrondse strijders af, en ook toen bleek, dat zijn commando's nog steeds op doordringende wijze werden gegeven. Een gezellige verteller wordt de heer Rozendom als hij over zijn liefhebberijen vertelt. Vooral over de jacht kan hij smakelijke verhalen doen en spannende avonturen weer geven. Vele jaren nam hij deel aan de jacht, hij ging reeds als jongen graag met oudere jagers mee, was lang lid van de Rijssense jagers vereniging, tot het vorig jaar toen hij besloot, het geweer definitief op te bergen. Veel heeft de heer Rozendom in de natuur gezworven en vooral met grote aandacht de zangvogels beluisterd. Vooral van 'n goede vin kenslag kan hij genieten, zoals dat vroe ger bij tientallen Rijssenaren het geval was. Nog steeds probeert hij vinken een goede slag te leren. Vroeger gjebeurde dat middels een z.g. voorzanger, maar de heer Rozendom maakt gebruik van de moderne techniek. EeU prachtige vinkenslag heeft hij opge nomen op een bandrecorder. Hij laat deze be neden afdraaien en via een naar boven lopende leiding horen de vinken de prachtige slag en de heer Rozendom hoopt nu maar, dat zijn vin ken deze leren nabootsen. Als hij op zijn praatstoel zit, kan hij uren ver tellen en met een zekere trots toont hij de 2 jachttrofeeën, die de gang van zijn woning hun wèg vinden in alle delen van ons land en in een 10-tal Europese landen, terwijl men contacten heeft met o.a. Israël. Opmerkelijk is dat men nog steeds produceert op order, aan voorraadvorming is rnèn Sinds 1956, toen men de nieuwe fabriek betrok, nog steeds niet toegekomen. Momenteel is men bezig met een belang rijke uitbreiding, waardoor men hoopt de pro duktie nog te kunnen opvoeren. Naast de stalmeststrooier (op het bedrijf SMS genoemd) vervaardigt de machinefabriek ook universeel transportwagens, waarmede men ook goede successen boekt en wellicht is dit het toekomstprodukt van de Schuitemakers, die hun personeel graag mee laten delen in het feit, dat hun bedrijf zo goed floreert. Een bewijs daarvan is. o.a. dat het perso neel over het vorig jaar een winstuitkering kreeg toegewezen van 8,7 pet. In dein nacht van Zaterdag op Zondag kregen de gebr. W., die onder den in vloed van sterken drank verkeerden, twist, waarbij het mes werd gebruikt. De een kreeg een 6 c.M. lange sUede achter het oor, waaraan de dokter te pas moest komen. Door de politie is pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl de ver moedelijke dader in hechtenis werd ge nomen. x Doordat een boer met zijn wagen he denmorgen op de weg tusschen Rijssen en Wierden niet voldoende uitweek, kan telde een autobus uit Almelo omver en werd erg beschadigd. De inzittenden kwamen grootendeels met den schrik vrij. 23 tot en met 26 september Rijlito III Euro paplein. 25 september Contactavond Amateurfotogra fenvereniging Aldolem Bespreking foto's voor T.F.E Neutrale Kleuterschool. 1 oktober Bloemententoonstelling Schildschool half acht. 2 oktober Ledenvergadering Christelijke Wo ningbouwvereniging „De Goede Woning" Jeruël. 7 tot en met 10 oktober Bazaar hobbyclub Re- migius Café Struik. 9 oktober Contactavond Amateurfotografenver- eniging Aldolem le les heer Des Tombe, Hengelo Neutrale Kleuterschool. 23 oktober Volksuniversiteit drs. De Lange van de Rekkense Inrichtingen over „De no zems en de hedendaagse santekraam" Jeruël 8 uur. 29, 30 en 31 oktober Bazaar Rijssen Vooruit Café Struik. 6 november Contactavond Amateurfotografen- vereniging Aldolem 2e les heer Des Tombe. Hengelo Neutrale Kleuterschool. 20 november Volksuniversiteit Jan Kamper man Olst met „Kunde der Kosmos" Je ruël 8 uur. 20 en 21 november Tentoonstelling van de Pluimvee- en Konijnenfokvereniging „de Eendracht" „De Halte". 23 en 24 november Uitvoering Christelijke Oratoriumvereniging Hosanna, Parkge bouw. 27 november Amateurfotografenvereniging, dia avond, eigen werk Neutrale Kleuterschool. 4 en 5 december Vogel ten toonstelling Eerste Rijssense Kanarievereniging Café de Bak ker. 18 en 19 december Vogeltentoonstelling „Zang- lust" Café de Bakker. 15 januari 1965 Volksuniversiteit Shell Neder land film „Vank plank-ton tot plastic" Jeruël 8 uur. 22 januari 1965 Amateurfotografenvereniging Aldolem le cursus D. Helfrich Neutrale Kleuterschool. Opgaven voor deze rubriek kuhnen geschie den dp het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven). HORIZONTAAL: 1 Belangrijke speel kaart. 5 Reisdeken 9 Piano. 11 glazen vat 13 Loot. 15 Onderscheiding. 16 Tuinafsluiting. 17 Toekomstig. 18 Maanstand. 21 Voorzetsel. 22 Leslokaal. 23 Ongevuld. 24 Verdwijn! 26 Zonnegod. 28 Ik (Lat.) 30 Groente 31 Stuk gedraaid. 32 Klein dorp 34 Stoom. 35 Feestverlichting. 38 Heildronk 39 Vishaak. VERTIKAAL: 1 Meubel. 2 Gele verf. 3 Boom. 4 Zangnoot. 5 16e letter Griekse alfabet. 6 Onderricht. 7 Dokter. 8 Oudste gezant. 10 Vieze plek. 12 Gat in waterlei ding. 14 Puntdicht. 19 Heel slecht. 20 Kippenloop. 24 Vréugde. 25 Steeg. 27 Breedvoerig. 29 Eur. hoo.fdstad. 31 Uitgesterkt. 33 Zak. 34 Spaanse titel. 36 Meterton. 37 Dierengeluid. sieren. De geprepareerde koppen van 2 fraaie reebokken. De laatste dagen voor het gouden huwe lijksfeest is het gouden bruidspaar druk met de voorbereiding er van. Want ze willen er graag met kinderen en kleinkinderen „nen mooi'n dag van maak'n". Zonder twijfel zullen dit velen in Rijssen het gouden bruidspaar gaarne toewensen.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3