GEEN BRILJANTE GENERALE DOCH WEL GOEDE HOOP IDEEËN NU TE BEZICHTIGEN Ski-Nauti cs, de vliegende mensen van de toekomst? Tot eind 1964 in het Bouwcentrum in de Maasstad Excelsior 2 won Een nieuwe sport voor harde mannen Einde Bedrijfsvoetbal-competitie Heden (vrijdag)avond beslissing Z wemkampioenschappen ..De Mors Wedvlucht Luchtvermaak 4 doelpunten in 20 min. Goede hoop Vrijdag 28 augustus 1964WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina Rotterdam exposeert „WONING 1975" Dinsdagavond werden onder uitstekende weersomstandigheden de clubkampioenschap pen gehouden voor dames en meisjes van de zwem- en poloclub „De Mors". Bij de wed strijden voor dames was de opkomst niet erg groot: Hannie Klein Horsman werd kampioen. De uitslagen waren 50 m. Vrije slag: X. W Bruins 43.9 sec, 2. H. Klein Horsman 44.5 sec. 3. A. Ligtenberg 45.5 sec. .50 m rugslag: 1. H. Klein Horsman 49.4 sec. 2. A Ligtenberg 52.1 sec. 3. W. Bruins 104.4 sec. 100 m schoolslag: 1. H. Klein Horsman 1.47.0 min. Bij de meisjes werden 3 van de 4 afstanden door Gerda Baan gewonnen, die hiermede haar kampioenschap prolongeerde, ofschoon zij dit jaar weinig getraind heeft. De uitslagen waren 100 m. meisjes School slag: 1. J Eertink 1.52.6 min. 2. G. Baan 1.52.7 min. 3. L. Markvoort 1.54.6 min. 4. J. Harbers 1.57.5 min. 5 F. ter Harmsel 2.01.2 min. 6. H. Nauta 2.07.9 min. 7. H. Tijhuis 2.08.3 min. 100 m rugslag: X. G. Baan 51.1 sec. 2. I* Markvoort 51.4 sec. 3. J. Eertink 54.2 sec. 3. D. Markvoort 59.8 sec. 5. J. Agteresch 1.01.3 min. 6. J. Harbers t.01.7 min. 7. F. ter Harm sel 1.18.2 min. 50 m vrije slag: 1. G. Baan 40.8 sec. 2. J. Eertink 43.9 sec. 3. L. Markvoort 49.3 sec. 4. D Markvoort 49.9 sec. 5. J. Agteresch 50.4 sec. 6 F. ter Harmsel 55 sec. 7. J. Har bers 57 sec. 50 m Vlinderslag: 1. G. Baan. 2. J. Eer tink. 3. F. ter Harmsel. De postduivenvereniging Het Luchtvermaak nam deel aan een wedvlucht op St. Quentin met in groep A 198, in groep B 204 en in groep C 251 vogels. Een gedeelte van de uitslag luidt als volgt: Groep A: 1 H Pieffers 2 B Kreijkes, 3 G J v d Maat, 4 J Smit, 5 H J Nieuwenhuis, 6 H Bolink, 7 J Smit 8 G J v d Maat, 9 H Pieffers 10 W Scherphof. Groep B: 1 H J Wilmink, 2 J Temmink, 3 E J Sprakel 4 E J Sprakel, 5 A Lankamp, 6 JW Nijkamp 7 idem 8 J Kamp, 9JKamp 10 G J de Wilde. Groep C: 1 H J Wilmink, 2 H J Kienhuis, 3 G J v d Willige 4 H J Kienhuis, 5 H J Kienhuis, 6 E Lohuis, 7 W Nijzink, 8 Joh ter Harmsel, 9GJ v d Willige 10 W Nijzink. De keuken is om een zogenaamd „tech nisch hart" gebouwd en heeft een onge bruikelijke vorm. Het (elektrische for nuis) is ingebouwd en bevindt zich op de uitspringende hoekEvenals elders in het huis is ook in de keuken, grote aandacht aan de berging besteed. Commissie van Excelsior er in slaagt uit de beschikbare spelers de juiste man op de juis te plaats te zetten, moet er redelijkerwijs kans op succes aanwezig geacht worden. Uit de volgende spelers zal 't elftal wor den samengesteld: Leijendekker, Harbers, Dang- remond, Jurriëns, Nijland, Beunk, Baan, Van Vondel, Leussink, Kappert, Nijland, Harbers, Wold. Dat Excelsior 2 ook dit jaar over een sterk elftal beschikt ondervond zaterdagmiddag het Almelose ON I want met 'n flinke 7-2 ne derlaag werd deze Almelose vierde klasser weer naar huis gestuurd, nadat zij met de rust reeds een 3-1 achterstand had opgelo pen. De aangekondigde veteranenwedstrijd tus sen Excelsior en DES Nijverdal ging op het laatste moment niet door omdat DES niet een volledig elftal binnen de lijnen kon bren gen. A.s. zaterdag speelt Excelsior 2 haar laat ste nederlaagwedstrijd. De Kood Witte reser ves krijgen dan het eerste elftal van Sport club Markelo als tegenstander. Dit elftal geldt als één van de sterkste ploegen uit de vierde klasse van de zondagcompetitie, zodat een interessante en spannende wedstrijd kan wor den verwacht. De D en E junioren spelen op eigen ter rein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de junioren van Hector uit Goor. menig zweetdruppeltje laten vallen. Het is ook daar waar zich grote vreugde- uitbarstingen voor hebben gedaan en waar niet minder grote teleurstellingen moesten worden weggeslikt. In afd. A. is kampioen geworden het elftal van Schuitemaker machines NV en in afd. B de club van „De Kroon van Twenthe". Vrij dag valt de beslissing. De titel van kampioen van Rijssen is een zeer begeerde en daarom staat vast, dat het een spannende wedstrijd zal worden, mede in aanmerking genomen het feit, dat het krachtsverschil tussen de beide kampioenskandidaten niet zo erg groot wordt geacht. Bovendien geldt ook bij het be drijfsvoetbal de stelregel, dat de bal raar kan rollen. VERLENGING STRAFSCHOPPEN Voor de beslissingswedstrijd begint zal wor den geattendeerd op het volgende: Bij een eventueel gelijk spel, zal maximaal 2 keer een verlening van 5 minuten plaats hebben. Mocht er in deze periode geen doelpunt worden gemaakt, dan zal het nemen van strafschoppen de beslissing moeten brengen. De finale wedstrijd wordt geleid door de heer M. G. A. Elzinga, geassisteerd door de heren S. Baan en G. v. d. Maat. Th ctezê patïö-woriïng, ciïe op ware groot te is opgebouwd en compleet is inge richt, zijn een aantal denkbeelden over het bouwen en wonen in de nabije toe komst verwezenlijkt. De foto toont een deel van de patio en van de zitkamer. De badkamer is uit kunststof ver vaardigd en be staat uit één stuk Zowel voor de bouwmaterialen als voor de af werking is in „Woning 1975" veel plastx toe gepast. De laatste vrjje zaterdag voor de competitie heeft Excelsior aangegrepen om in het door haar georganiseerde nederlaagtoernooi een wedstrijd te spelen tegen de reserves van de Zwolse Boys. Het mogen dan spelers zijn geyveest, die voor het merendeel betaald wor den, erg imponeren hebben de Boys ons niet gedaan. In tegendeel, de roodbaadjes waren in geen enkel opzicht minder en speel den vaak zelfs directer. In de eerste minuten van de wedstrijd lieten de Boys de openingstreffer noteren, doch spoedig daarop maakte Wold Jr. han dig gebruik van een dieptepass van Nijland en dat betekende 1-1. Voor de thee scoorden beide teams elk nog eenmaal, zodat de rust met gelijke stand inging. ESSEN (Dad) Op het Westduitse Balde- neymeer vond dezer dagen de Duitse premiè re voor een sport plaats, die misschien al binnenkort even bekend zal worden als de in de Bondsrepubliek zo populaire waterskisport en die toch een veel grotere vaardigheid en durf vereist. In het kader van de 10e Inter nationale motorbootwedstrijd toonden vier jonge Nederlanders voor de eerste maal hun sport, het vvaterskivliegen, waarvoor zij ook in Duitsland enthousiaste aanhangers hopen te vinden. Een oeroude droom der mensheid schijnt in vervulling te gaan, als men Wim Wagenaar aan het lichtmetalen fi-ame van de met nylon bespannen vlieger hangend hoog boven de wijde watervlakte ziet voortzweven. De vrien den van de motorsport keken in ieder geval geboeid naar de vliegende mens, die het ge lukte, de aandacht opzichzelf, zijn kamera den en een nieuwe sport te vestigen. Sinds nauwelijks twee jaar zijn de „Ski-Nautics' zoals de vier jongelui zich noemen, mede vat de partij. Het begon er eigenlijk Hat de wereld beroemde Louis Armstrong aan een met hem bevriende Nederlandse reclamemanager een waterskivlieger cadeau deed, en deze weer een kennis, de reclameman Peter van Deyck opwekte, het eens met de nieuwe sport te pro beren. Peter van Deyck, zoon van de vroeger zo beroemde Nederlandse interlandspeler Piet van Deyck, vond snel drie vrienden, die met hem meededen, de 25-jarige automobielverko per Herman Meyer, bestseller-auteur Jan Cre- mer en de 27-jarige sportleraar Wim Wage naar, De enthousiaste jongemannen begonnen met hun proeven aan de Riviera, om daarna in Nederland tot zodanige prestaties te ko men, die hen niet alleen als „Ski-Nautics" een internationale bekendheid gaven, maar hen ook de absolute wereldrecordhoogte van 132 meter lieten bereiken. Men kan zich nauwelijks een beter op el kaar afgestemd team voorstellen. Aan het stuur van de 1498 cc-motorboot „L'homme volant" zit Herman Meyer, op de „comman dobrug" achterin de boot geven Peter van Devck en Jan Cremer hun aanwijzingen, waarvan tenslotte het leven van de hoog in de lucht onder de vlieger zwevende Wim Wa genaar afhangt. Zijn -vliegtuig" is met een Het einde van de bedrijfsvoetbalcompetitie Rijssen is in zicht. De finale, een wedstrijd door de kampioenen van de beide pools vindt heden vrijdagavond plaats op het terrein vah Rijssen Vooruit. Deze belangrijke wedstrijd waarvoor grote belangstelling wordt verwacht vangt aan om 18.00 uur. De competitie waaraan 12 elftallen, ver deeld in 2 afdelingen van 6 clubs, deelnamen, heeft veel belangstelling getrokken, en de in druk is, dat deze, op deze gereglementeerde wijze georganiseerd zeker voor herhaling vatbaar is. De organisatie was in goede handen, getui ge o.m. het feit, dat de competitie vlot is verlopen. Dit spreekt temeer als men in aan merking neemt, dat er sinds oc toen de eerste ontmoeting plaats had niet minder dan 60 wedstrijden werden gespeeld. De matches werden om toerbeurt geleid door de 9 scheidsrechters, die Rijssen rijk is. Dat al deze fluitisten bereid zijn geweest hun medewerking te geven, heeft er toe bij gedragen, dat deze onderlinge krachtmeting zulk een succesvol verloop heeft gehad. Met ere dient de medewerking van de voet balvereniging Rijssen Vooruit te worden ver meld, Speelde men aanvankelijk op een ter rein aan de Enterweg (Buusman-stadion), toen bleek, dat dit terrein niet aan de gestelde eisen voldeed, moest men naar een ander terrein uitzien. Bij Rijssen Vooruit konden de bedrijfsclubs terecht «u daar hebh'e bedrijsvoetballe'-"5 261 meter lange kabel aan de boot bevestigd. Iedere foutieve aanwijzing kan beslissen over leven of dood. Hoe gevaarlijk deze nieuwe sport is, toont de hoogte van de verzekeringspremie aan, die inclusief de verzekering voor de toeschou wers 1 miljoen gulden bedraagt. Toch zijn de vier „Ski-Nautics" ervan overtuigd, dat hun enerverende hobby ook in de Bonds republiek zijr aanhangers zal vinden, die be reid zijn, voor een geweldig avontuurlijke be levenis meer in te zetten dan alleen een iet wat dikker gevulde portefeuille. Een met nylon bespannen vlieger kost namelijk toch altijd nog ongeveer 2000 gulden. Ik Excelsior demonstreerde na de doelwisseling duidelijk, dat zij voor de betaalde collega's niet wilde onderdoen en de talloze aanvallen, die de Boys uit Zwolle nu te verwerken kre gen waren iets te veel van 't goede voor hun. De druk was niet houdbaar en binnen 20 mi nuten brachten Vondel, Kappert en Nijland de stand op 6-2. Zwolse Boys probeerde wel even de bakens te verzetten, doch de roodbaadjes lieten niets meer toe. Een briljante generale was het nu bepaald direct niet, doch het beschikbare spelersma teriaal waarborgt toch in ieder geval goede hoop voor de competitie, die zaterdag a.s. begint met een uitwedstrijd tegen het Vriezen- veense DETO. Ongetwijfeld zullen de roodhemden het in de Vriezenv. Weitemanslanden zwaar te ver duren krijgen, doch indien de Technische

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5