Motorcross Trophee des Nations Internationale Jeugdbibliotheek Bloed voor Cyprus ARIt «MA iriltnw PO hengelo' s bier Negen landenploegen naar Markelo Avontuurn van n Baron in n oorlog teeng de Türkn 1 Hoe bedoel je pompvers? Excelsior verloor na grote voorsprong Excelsior 2 verloor ook tweede wedstrijd BURGERLIJKE STAND VEEMARKT RIJSSEN mm mm PREDIKBEURTEN Vrijdag 21 augustus 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 400 boeken uit 25 landen Wedvlucht De Zwaluw Uitbreiding werkzaam heden Intercommunale Onteigening Plan Zuid Winkels in Plan Zuid Zondagsdienst dierenartsen NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK Nou ik bedoel, bier van de pomp is het lekkerst, dat weet iedereen. Hengelo's bier is ook in de fles pomp vers Zoals het gebrouwen wordt, wordt het gebotteld. Daarom drinkt de fijnproe ver pompvers hengelo's bier. Proost! pompvers Midwinterhoorn Indeling lagere elftallen Gevonden voorwerpen Met een grote tentoonstelling „De literair- historische en theoretische literatuur over het kinder- en jeugdboek" presenteerde zich onlangs de studieafdeling van de Internationa le Jeugdbibliotheek in München. De reeds eni ge jaren geleden gestichte studie-afdeling, die echter pas thans een eigen referaat over theoretische jeugdliteratuur samenstelde, zou gaarne met deze tentoonstelling vooral ideeën opwerpen, in de eerste plaats voor pedagogen, literairhistorici, bibliothekarissen, sociologen en psychologen. Maar vermoedelijk zullen ook Duitse en buitenlandse uitgevers belangstelling hebben voor deze expositie, die ongeveer 400 boeken uit 25 landen omvat, waaronder veel stof, die de moeite van het vertalen ten volle waard is. Zoals de praktijk in de Münchner Internatio nale Jeugdbibliotheek, alsmede verscheidene tentoonstellingen bewezen hebben, kan men sinds de laatste oorlog, in tegenstelling tot vroeger tijden, van een „internationaliteit" van de goede jeugdliteratuur spreken. De „klas sieke" werken uit de verschillende landen, maar ook de beste nieuwe werken, werden in de meest verschillende talen vertaald. Kast- ners „Emil en de detectiven" Mark Twains „Tom Sawyer" „Pinocchio" of „Aladin in Wonderland" zijn al lang tot gemeengoed van de kinderen en jongeren in de vijf conti nenten geworden. Dat was de reden dat men in München ook de belangrijkste theoretische verhandelingen over het kinder- en jeugdboek verzamelde en reclame maakt voor de vertaling van de ene taal in de andere. Het gaat daarbij niet alleen om de nieuwe en nieuwste internationale stan daardwerken, maar ook om werken van oude re datum, die in de handel niet meer te krij gen zijn en ook antiquarisch tot de curiositei ten behoren. Onder de tentoongestelde werken - geschiedkundige overzichten van de jeugdli teratuur, de verschillende genres, boeken over vormproblemen, lezerspsyehologie, literatuur pedagogie, monografieën, tijdschriften over jeugdliteratuur - vindt men derhalve ook ou de vergeten kinderboeken" van Karl Hobre- cker „Geschiedenis van het Duitse jeugd boek" van Irene Dyrenfurth-Graebsch, „Ge schiedenis van de Spaanse jeugdliteratuur" van Carmen Bravo Villasante, Maxim Gorki's klassieke „Over kinderliteratuur", „Europe se kinderboeken in drie eeuwen", Scandina vische en Tsjechische verhandelingen, die the matisch op heel Europa van toepassing zijn. Een ereplaats kreeg het beroemde boek „Les livres, les enfants en les hommes" van Paul GEBOREN: Johannes Hermanus Hendri- kus z.v. H. A. J. Hanstede en E, M. H. Ha- verkate, de Kaempe 16, 11 augustus. Berendina Janna d.v, J. H. van Brussel en J. Dommerholt Dannenberg 58, 12 augustus. Gerritdina d.v. H. Bouwmeester en H. ten Berge, Vennekesgaarden 57 b, 14 augustus. ONDERTROUWD: Arend Grevelink 24 jr Vriezenveen, Juliana- straat 23 en Johanna Averesch 20 jr Rijssen Graaf Adolf straat 4, 11 aug. Hendrikus Nijkamp, 22 Jr Rijssen, Markelose- weg 44 en Geertruida van den Berg 23 jr Rijssen, Weijerdsteeg 25, 12 aug. Gerrit Jan Hendrikus Willem Leef tink, 26 jr Hengelo, Stadionlaan 150 en Gerritdina Johan na Maria Altink 31 jr Rijssen Enterstraat 142, 12 augustus. GETROUWD: Johannes Berkel 24 Jr en Hendrika Kappert 20 jr Wierden Kruissteenweg 14, 13 augustus. Herman Vrugteveen, 29 jr en Janna Assink 23 jr Wierden Enter Marijkestraat 62, 14 aug. Jannes Tijhof 21 jr en Johanna Fredrika Paal man 22 jr Rijssen Vennekesgaarden 31, 14 aug. OVERLEDEN: Herman Rückhörmann 13 jr z.v. F. Rückhör- mann en H. Meijer, Wierdensestraat 47, 9 augustus te Deventer. Jan ten Brinke 55 jr ongehuwd, Molendijk 78, 11 augustus te Almelo. Janna Mensink 64, jr, echtgen. van H. W. Nijkamp, Tabaksgaarden 12, 12 augustus te Almelo. De Postduivenvereniging De Zwaluw nam deel aan een wedvlucht vanaf Neuvilles met 1036 duiven, waarvan in grc rp A 330, in groep B 349 en in groep C 357 vogels. Een gedeelte van de uitslag luidt als volgt: Groep A:: 1. M. Boerman, 2. A. M. Otto, 3. G. Heu- ten, 4. H. Bolink, 5. H. Pieffers, 6. H. Pieffers, 7. H. Nieuwenhuis, 8. H. J. Nieuwenhuis, 9. W. Sikkelbein, 10. W. Sikkelbein. Groep B: 1. H. Waggeveld, 2. G. J. ten Hove, 3. A. J. Temmink, 4. O. Voortman, 5. A. J. Temmink, 6. E. J. Sprakel, 7. A. J. Temmink, 3. G. J. de Wilde, 9. J. Kamp, 10. J. Kamp. Groep C 1. A. ten Hove, 2. B. van Losser, 3. D. J. ten Hove, 4. H. Esink, 5. G. Voortman, 6. G. J. v.d. Wllige, 7. G. Siemerink, 8. D. Denne- kamp, 9. M. Heuten, 10. Joh. ter Harmsel. Met ingang van 1 januari 1957 is de ge meente Rijssen toegetreden tot de Gemeen schappelijke regeling betreffende de Stichting, de Instandhouding, het beheer en de exploita tie van de Intercommunale Credietbank. Thans is het bestuur van de bank van me ning, dat tengevolge van de steeds verder voortschrijdende „branche-vermenging" tus sen handelsbanken, sociale volkskredietinstel lingen en spaarbanken een uitbreiding van de werkzaamheden van de bank nodig is. Hiertoe is een wijziging der aangegane re geling noodzakelijk, waaraan de raad van Rijssen haar eventuele goedkeuring moet hech ten. De vergunning van de werkzaamheden be staat o.a. uit de volgende onderdelen: verrui ming van de spaarmogelijkheid, het gaan ge ven van de mogelijkheid tot oversluiting van een eerder aangegane, nog niet geheel afgelos te lening, c.q. het verstrekken van een 2e lening, verlening van meer service, verstrek- king van produktief krediet in het grensge bied tussen consumptief en zuiver produktief gebied. Hazard uit het jaar 1932, waarin de professor voor vergelijkende literatuurgeschie denis aan het College de France het wezen van het jeugdboek in de verschillende natio nale literaturen bestudeeri en de bijzonderhe den probeert te motiveren. Jeugdboekenexperts uit talrijke landen wa ren bij de openingsplechtigheid van de ten toonstelling aanwezig, tijdens welke Bettina Hürlimann (Zürich) over „Verzamelaars van kinderboeken en secundaire literatuur" sprak en Koekercken van der Meuien (Den Haag) Nederlandse secundaire literatuur over het jeugdboek behandelde. Experts uit alle delen van de wereld zijn van mening, dat de Münchner Internationale Jeugdbibliotheek met dit omvangrijke over zicht over een gebied, waarmee men zich op internationaal niveau tot nu toe onvoldoende had beziggehouden, baanbrekend werk heeft verricht. Bij Koninklijk Besluit zijn de raadsbeslui ten tot vaststelling van het onteigeningsplan „Zuid le en 2e fase" goedgekeurd. De hierbij betrokken percelen en pereeelsgedeelten zijn in verband met de voortgang van de woning bouw nodig. Alvorens de betrokken eigenaren te kun nen doen dagvaarden voor de Arrondisse mentsrechtbank is 't noodzakelijk dat de raad het besluit tot het voeren van een rechtsgeding neemt. Dit besluit is onderworpen aan de goed keuring van Ged. Staten te Zwolle, waarbij overlegging van een rechtskundig advies ver eist is. Op verzoek van het gemeentebestuur van Rijssen heeft mr. IJ. W. Kranenburg te Almelo tot het voeren van een rechtsgeding geadviseerd en in overweging gegeven, daar bij tevens de voorlopige inbezitname te vor deren. Aangevoerd: Runderen 20. Varkens 906. totaal 926. Prijzen: 2 vette koeien van 4 tot 4.30 per kg. slacht- gewicht. 13 melk- en kalfkoeien van 1.050 tot 1200 p. stuk. 2 pinken van 600 tot 850 per stuk. 3 graskalveren van f 350 tot 550 per st.uk. 24 drachtige zeugen van f 280 tot f 400 p. st. 882 biggen van 54.- tot f 70 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel stug, prijzen hoog. Zeugen: Handel kalm, prijzen lager. Biggen: Handel redelijk vlot, prijzen het zelfde niveau. In de eerstvolgende raadsvergadering komt een voorstel van b en w aan de orde tot ver koop van een groot stuk bouwterrein (groot nl. ongeveer 7305 m2, gelegen in plan Zuid (le fase). Gegadigden hiervoor zijn de N.V. Levensmiddelenorganisatie v.h. stichting de Kroon te Utrecht, en ten Have's Groothandel te Raalte. De bedoeling is om hier winkels te bouwen, het betreffende terrein is in het uitbreidings plan ook voor dit doel aangewezen. De gega digden hebben verzocht de grond ten naam te stellen van Bouwcontact NV te Den Haag. De grond wordt verkocht voor de prijs van 172.285.- onder voorwaarde, dat het ge hele terrein binnen 2 jaar bebouwd moet zijn met winkelpanden annex woningen. De dienst wordt zondag a.s. waarge nomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, telefoon 05496-1298. Jonge inwoners van Athene geven hun bloed voor Cyprus na een oproep van aartsbisschop Maka- rios. De opname werd ge maakt in een To dekruispost in de Griekse hoofdstad. Het plakkaat aan de wand luidtGeef bloed voor Cyprus. •G: De Trophee des Nations, de grote prijs voor landenteams van 250 cc motorcrossrij ders die elk jaar in een ander land wordt gehouden, komt voor de eerste maai in de historie naar Nederland en wel op 30 augustus a.s. Toneel van de strijd waarvoor negen Europese landen hun vijf sterkste terreinrij ders in teamverband afvaardigen, wordt het befaamde circuit in de bossen op de Heriker- berg bij Markelo. Vijf oranjehelmen zullen het moeten opnemen tegen de veertig beste rijders uit de rest van Europa, waaronder niet minder dan drie wereldkampioenen, na melijk Dave Dickers, Torsten Hallman en het wonder van 1964, de 20-jarige Belgische sen satierijder Joël Robert, alsmede voor het eerst een kansrijk, sterk Russisch team op nieuwe machines. Wanneer de 45 kwartliter machines voor de eerste keer losgelaten zullen worden op het voor dit enorme aantal sterk verbrede start terrein, zal welhaast niemand een uitslag dur ven voorspellen. De drie voorgaande jaren is de strijd om de fel begeerde trofee in hoofd zaak tussen Engeland en Zweden gegaan. Maar door hun gloednieuwe wereldkampioen zijn de Belgen ineens een partij waarmee ter dege rekening gehouden moet worden. En al le drie vrezen ze wei licht het meest de keihard getrainde Russen, die thans over snel- 9.00 uur en 10.45 uur Ds. A. Kool 19.00 uur Ds J. Plomp van Gouderak WESTERKERK 9.30 uur Ds J. Plomp 15.00 uur Ds T. Langerak van Vinkeveen ELSEN 10.00 uur Ds T. Langerak GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds J. van Haaren 15.00 uur leesdienst GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur, 14.30 uur en 19.00 uur leesdienst GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds Brinkman OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur. 14.30 uur en 19.00 uur leesdienst OUD GER, GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst Gin dinge ha miej doarin batr te passé kunn komm as 't peard van graaf Przobowski um in den oorlog te loatn zeen wa'lc weard was. Vuur miej zoo gezul as 'n lammken, kon e teengouwr aandrn angoan en vechn en springn of dr nen gees van nen leeuw inevoarn was. Zoo maakn e miej ook geduureg 'n eersn sol- doatnplich indachteg: zik loatn laejn en lus tra noar de eene kaante en vechn, al wat oe eleard is an de aandre kaante. 't Gung preenspoal um de eare van de Rus sische vlagge, um wroak te nmm vuur dat zé zik an 'n Proeth vuur ennege joarn duur de Türkn op 'n kop hadn loatn houwn. Dat lukn oons ook, wal 't meest duur 't inzich en 'n durf van oonzn ouwrste, graaf Munich, 't Huert ook biej soldoatnplich um zik nooit in de huegte te stekng al doo'j nog zukke groote dinge; alle eare is vuur 'n huegsn generoal, vuur 'n tsaar en vuur de hooge leu in 't laand al hebt ze nooit kioet erükn of nen ge- woonn soldoat ezeen as in ne parade. Doarumme wi'k miej ook noarns op be- reumm of 't loatn vuurkomm of 't an miej te daankn was da'w nen slag wunn. Viej deern allmoale wat oonzn plich was en dat is vuur nen soldoat in oorlogstied heel wat mear as de leu mangs deankt as ze biej 'n glas beer dr ouwr küjrt. An miej was 't kommandoo egeewn ouwr 'n regiment huuzoarn en - a mu'k toogeewn dat mangs min skoarp vestaand of minnen grootn durf oons de zeage brach, toch ik ook heel vuile biejedreang duur 'n toan mood en de krach en de heandegaejd as ruuters van de keals dee'k oondr miej ha. Dat mu'k earleke bekenn. 't Gebuurn nen keer da'w nen oetval van Türkn oet de stad Oszakow monn wierstoan. Ik ree vuuran en zagge ze ankomm, mer ze weejn zoovulle stof op, da'k uer getal neet kon bepoaln. Voort leut ik min volk zoo breed mueglek troont maakng en reup dat ze zoovul le stof monn maakng as ze mer konn. Met 'n klaen klüpken ree'k rech op 'n viejaand in. 't 'Gung eawn hat teeng hat, mer de Türkn, skrikkereg ewürn duur oonzn ouwrmach, zoo 't ze meann, leutn zik terugge driewn. Ze vluchn in 't les noar de poorte van de stad woer 't ze oet warn ekümn, mer viej zatn ze zoo kot op de hoed, da'w ze de heele stad duur dreewn en duur de aandre poorte dr wier oet, n dinge wat gineene van oons ook mer in de gedachn ekümn was. Zooas aaltied was ik as 'n eersn de stad binnereen en toew'k biej de aandre poorte ginnen viejaand lengr zag, ree'k wierumme noar de moarkplaase, woer'k nen waatrbron ezeen ha in 't vuurbiejgoan. Doar was ook ruumte um te vezaamln, mer 't vül miej op da'k naorns een van minne keals zag. Ook minnen trompetr neet, den aans aejt kot achtr miej an ree. Wo is 't mueglek, zear'k biej miej zelf; zoln ze zik allmoai vespreaejd hebn duur de stroatn? In gedachn doarouwr dreef ik min peard noar 'n waatrbak um te loatn dreenkn. Skoonwal ik kon begriepm, dat e noa zo n karwaj wal düs zol hebm, vewoon- drn 't mie dat e vedan zeup en ik kon ook neet spuurn dat zinne begearte noar waatr meendr wür; hee sleuk of zin leawn dr van ofhung. 'n Geluud leut miej kiekng en ik kreeg 'n skrik van min leawn. De achterste heifte van min peard zat 'r neet an! Den leek dr wal rech ofesneen te wean. En 't waatr klètrn net zoo hat wier op de kajn as dat hee zeup. Ik begreep dr niks van wodoaneg dat ha künn gebuurn en vreug miej of wa'k doon kon toew t r van de kaante van de eerste poorte een van minne huuzoarn an küm rien en heeln- dal ouwrstuer beskreef en miej wo 't egoan was. Toe w doar de Türkn noar binn edreewn hadn leutn de wachposn 't iezem hekke dat den of mos sloetn biej gevoar, noar daaltn valn. Non har ik dr al oondrhen e wes, mer min peard nog neet en zoo ha t hekke um midn duur edoan. Zee hadn neet lengr oondr de poorte hen eküend en 't achtrste stukke van min peard ha nog kotte metn emaakt met de Türkn dee't neet rap genog met hadn künn komm. Mer ze meann neet aans of ik zol esnuewld of kriegsgevangn emaakt wean. Op minne vroage woer't de aandre heifte was, zear e dat e 't les in 'n grüsvoealdjen kot biej de poorte ha zeen grüezn. Op 't vuuxste deel van 't peard ree'k dr met um hen en doar leup 't wal tusken de aandre peare. Zoo rap as mueglek was leut ik minnen pearndokter komm en zoondr da'w nog tied vespuln hechn viej de baejde stukke wier an mekaandr vaste, 'n Dokter ha doar- vuur niks aans biej de haane as twieng van nen laurierboom doar kot biej. Laatr hebt. dee wütl emaakt in min peard en ze leupn ook oet noa kotn tied kon'k dr ne huuwe van vlechn ouwr miej hen, wat in dat waar-me, laand heel wat weard was 'n betjen skaa. le machines beschikken en ineens zijn gaan meetellen. Deze motoren kregen de Russen van de Tjechen en als de trofee dan toch naar Oost-Europa zou moeten gaan doen de Tsjechen dat maar liefst zelf. Vandaar dat ze voor Markelo een volkomen verjongde ploeg hebben samengesteld. Dit dan in tegenstelling tot Nederland, waar de KNMV heeft moeten teruggrijpen op de nu al jarenlang in de kwartliterklasse domine rende crossers, zoals Simon Schram, Rob Sel ling, Rudie Boom en Jan van der Hoek en de speciaal voor dit doel uit Engeland gehaalde Frits Selling als sterkste Nederlandse troef. Gevreesde tegenstanders voor onze nationale ploeg zijn ook de Finnen en de felle Noren. Als negende land heeft Zwitserland zich aangemeld. Zo hebben allé landen hun beste krachten gemobiliseerd om de hoogste eer in Markelo te kunnen behalen. Engeland heeft zelfs Jeff Smith uit zijn aanval op het 500 cc wereld kampioenschap gehaald, om Dave Bickers en diens tweetaktploegmakkers op zijn kleine kleppenmachine te komen bijstaan. Hoge ver wachtingen hebben de Britten ook van de jongere leden Alan Clough en John Griffiths terwijl de eenbenige zich op krukken voort bewegende teammanager Harold Taylor ten slotte in Arthur Lampkin een rijder ter be schikking heeft, die niet alleen in het voorste gelid kan meerijden, maar ook in staat is om elk_ taktische bevel van de ploegledder uit te voeren. En juist in hun taktiek schuilt de sterkte van de Britten. Advertentie Hoe het kan bestaan om in korte tijd van een 5-1 voorsprong op een 6-5 achterstand te ko men kunnen wij niet verklaren. De Excelsior- spelers konden dit na afloop evenmin, want het ging te snel, te oveiTompelend. De wedstrijd begon aanvankelijk met een 1-0 voorsprong voor TUB ANTI A, doch het duurde niet lang of Excelsior maakte de gelijkmaker en liep daarna uit tot 3-1. Met deze stand ging de rust in. Kennelijk opgekwikt door het kopje thee begon Excelsior al spoedig weer aan de ope raties voor het Tubantia-doel en de inspannin gen werden beloond. Onder enthousiaste toe juichingen van het Rijssense publiek liepen de Morsbewoners verder uit: 4-1, 5-1... Geestdriftige jonge Excelsior-supportertjes lieten al kreten als „tien, tien" over de Mors- vlakte galmen, doch zover mocht het niet ko men, want Excelsior zakte als een kaarten huis in elkaar. De Tubantia-voorhoede kwam geducht opzetten en de Excelsior-defensie. waarin Jurriëns stopper Beunk, die deze mid dag vanwege een vorige week opgelopen bles sure niet mee kon spelen, moest vervangen, kon het niet aan, ook niet toen Jurriëns van Ook haar tweede wedstrijd in het neder- laagtoernooi ging zaterdag voor Excelsior 2 verloren. Nu was het A.S.V. I uit Aadorp dat met 3-1 de meerdere bleef over de Rood- Witten. Een uitslag die de verhouding in het veld goed weergeeft. Excelsior 3 speelde met 4-4 gelijk tegen ASV. Het A elftal van de junioren boekte een zege op plaatsgenote RKSV a. Zaterdag a.s. komt ON I uit Almelo bij Excelsior 2 op bezoek. Dit elftal is met Hulz. Boys en ASV één van de sterkste elftallen uit de vierde klasse, doch gezien het spel in de beide vorige wedstrijden is Excelsior 2 niet bij voorbaat kansloos. De veteranen van Excelsior krijgen 's avonds om half 7 op De Mors, de veteranen van DES Nijverdal op bezoek. Dit kan een interessan te ontmoeting worden tussen deze twee oude tegenstanders. Naast het jeug'dalftal van Excelsior hebben zich ook de jeugdelftallen van Enschedese Boys, Hengelo en Borne geplaatst bij de laat ste vier in de strijd om de Midwinterhoorn. Op een nog nader te bepalen datum zullen deze vier elftallen tegen elkaar uitkomen om uit te maken wie het begeerlijke kleinood het zijne mag noemen. Het bestuur van Excelsior heeft besloten om, evenals vorig seizoen ook dit jaar uit te komen met vier seniorenelftallen en 5 junio renelftallen. De lagere Rood-Witte elftallen zijn nu als volgt ingedeeld. le klasse: Excelsior 2, Den Ham I, Sportcl. Denekamp, I DES 2, DOS 2, DETO 2, SVZW 2 ON 2, Voorwaarts 2, Sparta 2, 2e klasse A: Excelsior 3, VESOS I, Sportcl. Rijssen 1 en 2, Enter Vooruit 2, SVVN 2, DES 3, SVZW 3 Hulz. Boys 2, SVV X, Vroomsh. Boys 2. 3e klasse D. Excelsior 4, DES 4 en 5, Enter Vooruit 3 en 4, Hulzense Boys 3, Sportcl. Rijssen 3 en 4, SVVN 3 en 6, Vesos 2 en 3. Junioren groep I kl. N. Excelsior A, DES A, SWN A Haarl. Boys A, De Zweef A, Enter A Enter Vooruit A RKSV A. Groep I kl. O. Excelsior B, DES B, Haarl. Boys B, Holten A, Hulz. Boys A, Nijverdal A, SDOL A, Sport club Rijssen A, De Zweef B. Groep II klasse O. Excelsior C, DES C, SVVN B, Haarl. Boys C, Enter B, Enter Vooruit B, De Zweef C, Hulz, Boys B. Groep II klasse S. Excelsior D, SVZW B, Wierden, B. Omhoog B, RV A, Holten B, DOS B, ASV A. Groep III klasse O. Excelsior D, De Zweef D, SWN D, DOS B, DES E, Hulz. Boys C, Vesos B, RKSV B. Een portefeuille met inhoud; bankbiljet; twee broeken; fototoestel; leren tas met een paar damesschoenen; dameshorloge; bedel- armbandje; oud kinderfietsje; rund-varkens vlees in netje; leren regenpak; voetbal; ge klemde bal; militaire jack; bril; ring; hoofd doek; kinderschoentje; slaghout v. tennisspel; regenbroek; gekleurde plastic ballen; bood schappentas met inhoud; portemonnaie met in houd; picknictas met inhoud; handtas met inhoud; knipmes; portemonnaie met inhoud; portemonnaie met inhoud; motorbril; potlood; portemonnaie met inhoud; paar voetbalschoe nen; portemonnaie met inhoud; regenjas; ny lon jas; portemonnaie met inhoud; zwembroek (zilveren)bril. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijks politie te Rijssen, elke dag tuisen: 18.00 uur - 20.00 uur. Niet telefonisch!! plaats verwisselde met Dick Nijland. Het eind van het liedje was dat Excelsior met 6-5 het onderspit moest delven. Rest nog te vermelden dat Leussink vanwege een blessure in de tweede helft vervangen moest worden door Vondel, die dit evenwel voortreffelijk deed. Zaterdag zal Excelsior de kans krijgen te tonen dat het verleden week toch echt een vergissing is geweest. Een elftal van Zwolse Boys - de vereniging welke onlangs o.a. onze oud-plaatsgenoot Van Brussel contracteerde - zal het in de Mors moeten opnemen tegen Ex celsior I. Naar verluidt zijn in het elftal van de gasten diverse betaalde spelers opgesteld zodat het zeker een spannende en boeiende wedstrijd zal worden in de Mors. Naar onze mening moeten de rood-witten een redelijke kans hebben om een gelijkspel of een kleine overwinning te behalen.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3