ACHTSTE JEU6DRT IDE VAN RIJSSEN I Filmnieuws NUTTIGE VOOR DE RECEPTEN KEUKEN VAN 20 T/ 24 JULI SPORTCLUB Gemeente-voelbal Serie wedstrijden Geslaagden L.T.S. PREDIKBEURTEN R.M.C.-PUZZELRIT ,Wilhelmina' gaf ereconcert Zuster Albertina gaat Rijssen verlaten V oetbalscheidsrechters werden getest Demonstratie „DOS" voor sanatorium-patiënten VEEMARKT RIJSSEN Veteranen voetbalden Herenploeg van RIVO in overgangsklasse? POSTDUIVENNIEUWS RESERVES WONNEN, JEUGD VERLOOR Kantoor Rijksontvanger wordt opgeheven Uitbreiding straat verlichting Aanleg sportveld aan de Schoolstraat „DE MORS" WON REISVERENIGING HUTTENWAL Vrijdag 10 juli 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Van maandag 20 tot en met vrijdag 24 juli wordt in Rijssen de achtste Jeugdronde van Rijssen gehouden. Deze ronde, die altijd bij zonder veel belangstelling heeft getrokken, zal voornamelijk 's ochtends en 's avonds wor den verreden. Men begint overigens op maandagmiddag met een etappe op de Leyerweerdsdijk. 's Avonds rijden de jeugdige rennertjes op een parkoers in het plan Zuid, ter lengte van 800 meter. Dinsdagochtend is er een tijdrit om de Ravijntjes, terwijl men 's middags (in ver band met de ronde voor amateurs die avond in plan Zuid) op de Leyerweerdsdijk zal koer sen. Woensdagochtend rijden de jongelui' weer op de Leyerweerdsdijk, maar 's avonds trekt het hele „circus" naar de Morsweg, evenals het andere parkoers een „oude bekende". Donderdachtend staat een route om de Ravijntjes gepland, terwijl 's avonds de Leyerweerdsdijk zal worden bereden, even als dat op de slotavond het geval zal zijn. Vrijdagochtend is dezelfde route geprogram meerd als donderdagochtend. Het organisatie-comité zal zaterdagavond de prijsuitreiking houden in het gebouw van de speeltuinvereniging Margriet. ROUTEBESCHRIJVING. Maandag 20 juli: 's Morgens wordt er niet gereden. 's Middags start 3 uur, Route: Leyer weerdsdijk, Albertsdijk Oosterhofweg, Weth. Korteboslaan, Witmoesdijk, ver bindingsweg, Leyerweerdsdijk. 's Avonds. Start 7 uur. Route: Plan Zuid. Dinsdag 21 juli: 's Morgens start 9 uur Rou te: rond de Ravijntjes 's Middags Start 4.30 Route: Leyerweerds dijk, Weth. Korteboslaan, Witmoesdijk, verbindingsweg, Leyerweerdsdijk. Woensdag 22 juli:'s Morgens. Start 9 uur. Route Leyerweerdsdijk, Albertsdijk, Oos- NED. HERV. GEMEENTE. Grote kerk: 9.30 uur en 10.45 uur, ds. A. Kool 19.00 uur ds. J. Vos. Westerkerk: 9.30 uur Eerw. hr. B. J. van Milgen van Mastenbroek. 15.00 uur ds. W. van Tuyl (H.D.). Eisen: 10.00 uur. ds. W. van Tuyl. GER. GEM. NOORDERKERK. 9.30 uur en 19.00 uur ds. J. van Haaren. 15.00 uur leesdienst. GER. GEM. IN NED. ESKERK. 9.30 uur 14.30 uur en 19.00 uur leesdienst. GEREF. KERK. BOOMKAMP. 9.30 uur en 15.00 uur ds. Brinkman. OUD. GER. GEM. BEVERVOORDE. 9.30 uur en 19.00 uur. ds. Vosman. 14.30 uur. leesdienst OUD. GER. GEM. IN NED. Oranjekerk: 9.30 uur en 15.00 uur leesdienst De Rijssense Motorclub RMC organiseert op woensdag 15 juli weer een grote puzzelrit waarvan de start om half acht plaats vind op de veemarkt. Deze rit telt mee voor de Provinciale club- rittencompetitie van de K.N.M.V. Zaterdagavond gaf de muziekvereniging „Wilhelmina" bij gelegenheid van haar con courssucces een ere-concert in het Volkspark te Rijssen. Het voor de tijd van het jaar vrij koude weer was ongetwijfeld geen stimu lans voor het publiek. De belangstelling viel tegen. Het korps had een grotere belangstelling ver diend. Onder leiding van haar directeur, de heer Sommer werd een geslaagd concert ge geven. Het Tamboerkorps onder leiding van de tambour-maitre de heer Markering uit Almelo werkte tevens tot dit succes mede. Geopend werd met een vlotte mars van Charlet, Monte La Ville. Bij de prettig in het gehoor liggende en goed uitgevoerde Ballade Suite van Sibellius viel vooral de alt-solo van Frans Paauwe op. Ook het andere concoursnummer Brons groen eikenhou van Louis Toebosch werd met veel verve gebracht. De rijke virtuositeit van dit nummer kwam tenvolle tot zijn recht. Uit dit nummer bleek duidelijk tot welke grote prestaties het korps in staat is. Behalve de mars Wiener Praterleven, deed de Vogelhandier van Karl Zeiler het ook pri ma. De grote capaciteiten van de directeur vielen ook bij dit nummer weer op. In samenwerking met het drumbandkorps werd de Flambard van Corteuse en de Tam boer Maitre van Bisselink uitgevoerd. Deze beide shows werden door het publiek zeer enthousiast ontvangen en vormden een waar dig sluitstuk van dit concert. Na 35 jaar werkzaam te zijn geweest te Rijssen gaat Zuster Albertinia Rijssen verla ten. Gedurende al die jaren is zij hoofd geweest van de r.k. Lagere Meisjesschool te Rijssen. Altijd heeft ze les gegeven in de beide hoog ste klassen steeds heeft ze een dubbelklas gehad, aangezien de school nooit meer dan 4 leerkrachten heeft geteld. Met enige wee moed gaat ze Rijssen dan ook verlaten, want zoals ze zelf zei, is Rijssen haar erg dierbaar geworden. Zuster Albertinia (in de wereld mej. M. J. H. Nijhof) werd 7 februari 1903 in Borne geboren 20 augustus 1918 deed ze haar intrede in de orde van de Zusters van Schijndel. 27 augustus 1924 werd ze gepro fest. Na als onderwijzeres werkzaam te zijn geweest te Gesteren en Woensel volgde 19 augustus 1929 haar benoeming tot hoofd van de r.k. Meisjesschool te Rijssen. In verband met de samenvoeging van bei de lagere scholen is zij nu overgeplaatst en benoemd tot hoofd van de r.k. Meisjesschool te Twello. Woensdag 15 juli vindt in het Jozefgebouw een afscheidsavond plaats. Naast twee broers (uit Hengelo en Bergen op Zoom) zullen 2 zusters van haar die eveneens als religieu- se werkzaam zijn het afscheidsfeest bijwonen, Vanzelfsprekend zal er voor deze avond veel belangstelling zijn. terhofwef, Weth. Korteboslaan, Witmoes dijk, Verbindingsweg, Leyerweerdsdijk. 's Avonds Start 7 uur: Route: Morswef A en B. Donderdag 23 juli 's Morgens. Start 9 uur. Route: Om de Ravijntjes. 's Avonds. Start 7 u. Route: Leyerweerds dijk, Albertsdijk, Osterhofweg, Weth. Kor teboslaan, Witmoesdijk, verbindingsweg, Leyerweerdsdijk. Vrijdag 24 juli 's Morgens. Start 9 uur. Route: Om de Ravijntjes. 's Avonds. Start 7 uur. Route: Leyerweerds dijk, Weth. Korteboslaan. Witmoesdijk, Verbindingsweg, Leyerweerdsdijk. Zaterdag 25 juli 's Avonds Prijsuitreiking in het gebouw van Speeltuinver. Margriet. Door de Centrale Organisatie voor voetbal scheidsrechters (COVS) werden te Almelo de proeven voor de conditietest voor scheids rechters afgenomen. Aan deze test namen 39 scheidsrechters uit het district Almelo deel, waaronder ook diverse scheidsrechters uit Rijssen. De test bestond uit 100 m hardlo pen, 4 maal 25 meter sprint en 700 meter. Van de Rijssense deelnemers hebben onderstaan de scheidsrechters de test met goed gevolg afgelegd: D. Aalderink, S. Baan, D. J. van Brussel H. Dommerholt, M. Elzinga, en G. v. d. Maat. Zaterdag a.s. zal de finale van de serie- wedstrijden worden gespeeld, welke door de vv Sportclub Rijssen zijn georganiseerd. Als eerste wedstrijd staat om 14.30 uur op het programma Excelsior II tegen MVV II. Beide reserves zijn goede tegenstanders zodat een scherpe strijd tussen beide elftallen kan worden verwacht met goed voetbal. Ge zien de inzet (le prijs) 11 voetbalbroeken kan het er warm toegaan op het terrein ach ter de Kamgaren. Na deze wedstrijd komen om 16.30 uur in het veld Excelsior I tegen Rietvogels I. Beide ploegen spelen in de 2e klasse KNVB met dit verschil, dat Rietvogels in de zon dagafdeling uitkomt. Beide elftallen staan op de ranglijst hoog geklasseerd zodat een goede wedstrijd mag worden verwacht. De eerste prijs is hier 11 shirts. Ook deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein achter de Kamgarenfabriek. Donderdag gaf de gymnastiekvereniging „DOS" een demonstratie voor de patiënten van het sanatorium te Hellendoom. De avond werd geopend met het gezamenlijk zingen van het gymnastenlied, waarna de voorzitter de heer F. Zoomer de vereniging voorstelde. Hij zeide verheugd te zijn weer te kunnen optreden en hoopte dat deze demonstratie weer in de smaak mocht vallen. Bij toerbeurt werd door de dames- en heren jongens en meisjes afdelingen vlot en met spirit gewerkt. Dat dit bij de patiënten in de smaak viel bewees het daverend applaus dat na elk nummer door patiënten en personeel gebracht werd. Ook de pianist de heer Kaspersma had de zaal behoorlijk in de ban. Bij he+ wisselen der toestellen speelde hij altijd bekende populaire liedjes die uit volle borst door de patiënten werden meegezongen. De dames brachten als laatste nummer de Chinese dans met z'n exotische muziek en zijn bekoorlijke kleding. De voorzitter sloot deze avond met de hoop uit te spreken, dat indien DOS het volgend jaar terug mocht komen vele van de nu aan wezige patiënten weer in huiselijke kring mochten verkeren. Dr. Van Haeringen bracht namens patiënten en personeel de vereniging dank en zei genoten te hebben van deze goed verzorgde avond en van de teamgeest die in de vereniging heerste. Tot slot werden de gymnasten getrakteerd op koffie met krentebollen. yiiiniiiiiiiaiiiiiaiiii a^BHiiiaiiiiiBiiiiiiiiaitaiisitiuaiiaiiaitBiiaiiiiiiifaiiaiiaiian, ifliiBiiBiiaiiiiiBiiBiiiiiiitaiiBUBiiaiiaiiBiiiiiBiiBjiRiisiiBiiBiiBiiaiiBHBiiaiiiiiaiifliiiiia Het is 1632 en in Frankrijk is de strijd in volle gang tussen enerzijds Kardinaal de Richelieu, die aan de kant van de koning staat, en anderzijds een groep edelen, die Ko ning Lodewijk XIII vijandig gezind is. D'Artagnan en Porthos, de twee dappere musketiers, hebben van de Kardinaal de op dracht gekregen de leiders van de samen zwering tegen de koning, die door de broer van de koning zelf gesteund worden, op te sporen. De samenzweerders komen als monniken verkleed bijeen in een kerk en d'Artagnan weet, in dezelfde vermomming, daar binnen te dringen. Hij wordt echter ontdekt, maar met behulp van Porthos kan hij zich nog bij tijds in veiligheid stellen. Ernstig gewond vindt hij een schuilplaats bij de hertogin Diana van Montserant, die hem verpleegt, terwijl haar dienares en vriendin Carlotta onder de be koring van Porthos komt. Aangevoerd: 1250 stuks vee, runderen 29, varkens 1221. Prijzen: 3 vette koeien van 4.- tot f 4.40 p. kg. slacht- gewicht. 8 melk- en kalfkoeien van 950 tot 1200 per stuk. 14 pinken van 650 tof 950 per stuk. 4 graskalveren van 250 tot 350 per stuk. 17 drachtige zeugen van 350 tot f 425 per stuk. 1204 biggen van 65 tot 80 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel traag, prijzen hoog. Zeugen: Handel kalm, prijzen staande. Biggen: Handel gunstig, prijzen staande. In een genoeglijk partijtje zomeravondvoet bal hebben de veteranen van R.V. en R.K.S.V. elkaar weinig toegegeven. De RKSV-ers had den een uitstekende start. Nadat eerst Jan Struik twee keer achtereen doelman G. Wit ten had gepasseerd bracht Tielen de stand op 0-3. R.V. liet het echter hier niet bij zitten en Wesselink wist nog voor de rust doelman Mulder te passeren (1-3).) Na rust had RV een veldmeerderheid en keeper G. Mulder kreeg enkele zeer moeilij,- ke ballen te verwerken, wat hem prima af ging. Toch moest hij tenslotte zwichten voor een schot van Wesselink. (2-3). Door een re-organisatie in de competitie indeling van de Nederlandse Volleybalbond zal de Rijssense volleybalclub RIVO het ko mende seizoen waarschijnlijk in de overgangs klasse uitkomen. Het eerste herenteam werd dit jaar tweede in de competitie van de afdeling Almelo en was dus uitgeschakeld voor de promotiewedstrijden. Onverwacht is er nu een extra overgangsklas se bijgekomen, waarvoor ook RIVO, als be horende tot de sterkste Overijsselse volley- balploegen, is uitgezonden. Drie jaar geleden trok RIVO zich uit de overgangsklasse terug waarin hij was be land na het behalen van het kampioenschap in de afdeling Almelo. De reiskosten waren bij deze beslissing doorslaggevend. Op 't ogen blik is de structuur van de nieuw te vormen overgangsklasse zo, dat deze kosten geen be letsel meer behoeven te vormen. De competities van de NeVoBo zijn alsvolgt opgebouwd (dit ter 'Verduidelijking van het bovenstaande): zowel voor dames als heren: één landelijke ere-divisie, zes hoofdklassen, (in de nieuwe structuur) twaalf overgangs klassen op regionaal niveau en daaronder in vrijwel alle grote plaatsen afdelingen, be staande uit een eerste en tweede en een der de klasse. Een belangrijke consequentie voor RIVO van deze fraaie stap omhoog is, dat er waarschijn lijk een nieuwe speelzaal zal moeten worden gevonden. Tot dusverre speelde men in de gemeentelijke gymnastiekzaal aan de School straat, maar de afmetingen hiervan zijn in feite te gering voor volleybal op overgangs klasse-niveau. Bovendien zullen nu ook uit en thuiswedstrijden worden gespeeld, waar bij allicht publieke belangstelling zal bestaan. En bij voorgaande RIVO-toernooien bleek de toeschouwersaccommodatie steeds 'n teer punt De postduivenvereniging Het Luchtvermaak nam deel aan een wedvlucht vanaf St. Quentin met in concours in groep A 210, in groep B 206 en in groep C 210 duiven. De uitslag luidt als volgt: Groep A: 1. H J. Lankamp, 2. J. Nijland, 3. W. Scherphof, 4. B Kreijkes, 5. M. J. Nieuenhuis, 6. H. Pieffers, 7. W. Scherphof, 8. W. Sikkelbein 9. J. Harmsen, 10 H. Pief fers. Groep B: 1. H. Kamp. 2. J. Slaman. 3. H. Wessels, 4. A. J. v. d. Willige 5. A. Lankamp, 6. G. Pas, 7. H.Wessels, 8. A. Lankamp 9. H. Meenks 10. J. W. van Brussel. Groep C: 1. G. J. v. d. Willige, 2. M. Meuten. 3. G. J. v. d. Willige 4 D. Dennekamp, 5. J. Nijkamp 5. T. Goorling, 7. H. Harbers, 8. C. Boerman 9. J. ter Harmsel. 10. J. ter Harmsel. Het jeugd-elftal van Excelsior speelde vrij dagavond haar eerste wedstrijd in de tweede ronde om de Midwinterhoorn. In Vriezenveen kwamen de Rood-Witten in het veld tegen het jeugd-elftal van Voorwaarts. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd moest Excel sior met 4-2 haar meerdere erkennen in de Vriezenveners. Vrijdagavond speelt Excelsior haar twee de wedstrijd in deze ronde en komt het jeugd- elftal van DES (Nijverdal) in de Mors op be zoek. Aan het jeugd-voetbal toernooi te Heeten nam Excelsior zaterdag deel met één pupil len elftal en de junioren elftallen A B en C. Het werd voor de Excelsior jeugd een on vergetelijke dag want alle 4 elftallen wis ten in hun afdeling hun 3 wedstrijden te win nen en behaalden door dit resultaat alle 4 de eerste prijs welke bestond uit bekers. Excelsior 2 dat vorige week in een vriend schappelijke wedstrijd op eigen terrein van plaatsgenote RKSV won, speelde woensdag avond een revanche wedstrijd tegen deze club en won ook nu. Thans was de uitslag 4-2 in het voordeel van de Excelsior reserves. Een elftal van het Rijssens Gemeenteper- soneel speelde te Bathmen een voetbalwed strijd. Het Gemeentepersoneel uit Bathmen bleek de beschikking te hebben over aan merkelijk betere spelers, want de Rijssenaren verloren kansloos met 5-0. In het kader van de door Sportclub Rijssen georganiseerde seriewedstrijden speelden in poule A M.V.V. 1 uit Maria Parochie te gen SVVN 1 uit Nijverdal om de 3e en 4e prijs. Voor de rust wisten de Nijverdallers een 1-0 voorsprong te nemen door haar mid- voor. Na de rust echter gaf MVV de toon aan. Nadat rechtsbinnen Wessels de partijen op gelijke voet had gebracht, bracht de mid- voor de stand op 2-1 in het voordeel der MWers. Het was Wessels, die aan alle on zekerheid een einde maakte door nummer drie te scoren, waardoor MVV verdiend met 3-1 won en daarmee de 3e prijs, een bal be machtigde In de B-poule speelde Sportclub 1 tegen SWN 2. In een doelpuntrijke wedstrijd wer den liefst 8 doelpunten gescoord. Doordat bei de partijen er 4 voor hun rekening namen, moest er verlengd worden. SWN was hier in de gelukkige en won hierdoor de 3e prijs. Voor 4 glazen: plm. 3h 1 yoghurt, plm. 200 g aardbeien suiker naar smaak (plm. 75 g). De aardbeien van ki'oontjes ontdoen, wassen en door een zeef wrijven of in een mixer fijnmaken. De vruchtenmassa, yoghurt en suiker dooreen mengen en de drank luchtig kloppen. In plaats van aardbeien kunnen ook fram bozen worden gebruikt. Voor de bvoeding meldt tel 3, Waar het „twaalf-uurtje" ook gebruikt wordt, thuis op het werk of op school, het neemt een belangrijke plaats in onze voeding in. Ongetwijfeld een grotere plaats dan het ont bijt, omdat er meer tijd aan deze maaltijd besteed wordt. Niemand hoeft haast-je-rep-je de deur uit te snellen en gedane arbeid maakt hongerig. Het „twaalf-uurtje" maakt korte metten met het knagende gevoel in onze maag, maar is hoofdzakelijk belangrijk, omdat het ons de kans geeft onze voeding werkelijk volwaardig te maken. Met alleen een goed samengestelde warme maaltijd komen we er namelijk niet. De huisvrouw moet dus haar beste beentje voorzetten om haar gezin van een goede en natuurlijk smakelijke middagboterham te voor zien, of ze die nu aan tafel zullen eten of uit een trommeltje of zakje op het werk. De boterham-mee is nog al eens het stiefkind Er wordt vaak te weinig aan gedacht, dat die er aantrekkelijk uit moet zien met recht om in te bijten. Onsmakelijke boterhammen ver dwijnen in de asbak, worden mee teruggeno men of vinden hun bestemming bij de eend jes. Het gat in de maag wordt gevuld met ijs jes, croquetten en patates frites. Natuurlijk kan van de huisvrouw, die moet zorgen dat de hele schare 's morgens tijdig de deur uit is, niet verwacht worden, dat ze naast het ontbijt ook nog uitgebreide lunchpak- Het kantoor van de Rijksontvanger der directe belastingen en accijnzen te Rijssen. waaronder ook Wierden ressorteert, zal per 1 november worden opgeheven. Alle werk zaamheden zullen met ingang van die datum worden overgenomen door het kantoor te Al melo. Op dezelfde dag gaat ook de ontvanger der Rijksbelastingen te Rijssen, de heer G. A. Schot met pensioen. Hij is dan precies tien jaar en één maand in Rijssen geweest. Daar voor was hij werkzaam op de inspectie te Den Haag. Het kantoor te Rijssen wordt opgeheven in het kader van vrijwel landelijke centrali satie-actie. Zo moesten ook de kantoren in b.v. Eist en Dedemsvaart reeds verdwijnen. Het personeel zal waarschijnlijk in Almelo kunnen worden geplaatst, maar dat is nog afhankelijk van 'n beslissing van „hogerhand". Zoals bekend heeft de gemeente het voorne men de Banisweg en de Keizersdijk gedeelte lijk van een riolering en van een nieuwe be strating te voorzien. B en w achten het in verband hiermede wenselijk, dat de straat verlichting ter plaatse wordt uitgebreid en gemoderniseerd. De kosten voor twaalf stuks aluminium lichtmasten met TL-armaturen worden geraamd op f 5090.- De Ned. Heidemij, heeft een begroting ge maakt voor de aanleg van een sportveld bij het gymnastieklokaal aan de Schoolstraat. De raming van kosten van aanleg, bestrating, beplanting en omheining bedraagt 22.310. Voor het diploma Gezelschilderen slaagden aan de LTS te Rijssen. H. J. Nieuwenhuis, G. J. v. d. Maat, H. J. Langkamp, H. J. J. Koedijk. J. Getkate, G. Roessink, J. Waan- ders en D. Bekke. De Mors sloeg de poloclub VZPC te Vriezen veen in eigen water met 3-1. Alle doelpun ten werden door M. Schreuder gescoord. Door deze overwinning heeft de Mors re vanche genomen, voor de indertijd geleden ne derlaag. Uit de laatste 3 wedstrijden heeft De Mors nu 5punten behaald een duidelijk bewijs van het herstel van dit zevental, dat de compe titie zo slecht begonnen was. De junioren heren A. wonnen met 5-1 van A.Z.C. uit Apeldoorn. Reisvereniging Huttenwal tel 3, Van de vele reisverenigingen die na 1945 zijn opgericht heeft de reisvereniging de Hutten- wal het wel het langste volgehouden. Vrijdag vierde de reisvereniging haar 15- jarig bestaan met een trip naar Sauerland. Zoals elk jaar werd door het bestuur ook dit keer een reis uitgestippeld die in alle opzichten voldeed aan de gestelde eisen. Voor dit jaar stond aanvankelijk een bin nenlandse reis op het programma. De reisleider wilde echter in alle opzichten zeker zijn van een goede reis en maakte daartoe eerst de reis alleen. Daar de binnenlandse reis niet aan de ge stelde eisen voldeed werd een trip naar Sau erland op het programma gezet. Vrijdagmor gen om 6 uur nam de reis een aanvang om via Winterswijk de grens over te gaan naar Duitsland. GE AAGD en BENOEMD. Mejuffrouw H. A. M. Plezier slaagde een dezer dagen voor de onderwijzersakte. Zij is inmiddels benoemd aan de St. Anna school te Heel (L). Filmnieuws tel 3, ketten verzorgt. Maar dat is ook niet nodig. Met heel weinig extra moeite en wat ideet jes kan het „twaalf-uurtje" er al veel aan trekkelijker uitzien en ook smakelijker zijn en blijven. Allereerst een paar recepten voor beleg gingen, die eens anders zijn dan anders. De meeste kunt u een dag van tevoren klaarma ken. Kaas met komkommer of radijs. Een boterham met boter of margarine besme ren en met kaas beleggen. Enkele plakjes komkommer of radijs op de kaas leggen en de boterham met een andere besmeerde bo terham bedekken. Eimengsel. Voor 4 dubbele boterhammen: 2 Hardge kookte eieren groene paprika of flink wat peterselie, 1 /- eetlepel mayonaise, peper en zout. De eieren en paprika of peterselie kleinsnij- den en met de mayonaise door elkaar men gen. Het mengsel op smaak afmaken met zout en peper. Vispasta. Voor 4 dubbele boterhammen: 1 blikje vis, b.v. tonijn, 2 eetlepels mayonaise, 1 theelepel ketchup, stukje ui, peterselie. De tonijn, mayonaise, ketchup, fijngesneden uien, peterselie met desgewenst wat zout door elkaar mengen. Kruiden-„boter". Voor plm. 10 boterhammen: 50 g boter, margarine of een half pakje zachte witte kaas, zout, peper, 1 volle eetlepel fijngesneden verse kruiden, b.v. de blaadjes van 5 stengels peterselie, enkele stengels bieslook, zo mogelijk 4 takjes kervel en - of 4 blaadjes dragon. De boter, margarine of kaas met de fijnge sneden kruiden en wat zout en peper door el kaar" mengen. Het brood met een tamelijk dik laagje besmeren; of met een dun laagje kaas, tomaat, ham, radijs, komkommer, hard gekookt ei. Ook wanneer de lunch thuis gebruikt wordt is het gezellig, wanneer er zo'n schaal met kleu- rijke boterhammen op tafel staat. Vooral de kleintjes zullen het fantastisch vinden uit zulke boterhammen een keuze te mogen doen. Be halve uit bovenstaande, kunt u ook kiezen uit de volgende beleggingen, die echter niet van te voren gemaakt kunnen worden. De boterhammen met boter of margarine besmeren en beleggen met b.v.: Een plakje ham, reepjes komkommer, fijnge hakte peterselie. Leverpastei, enkele plakjes tomaat, enkele reepjes paprika. Gervelaatworst, een paar plakjes ei, fijngehak te bieslook of peterselie. Blaadjes sla met daarop reepjes of een plak je kaas en plakjes radijs. Geraspte wortel, bestrooid met enkele ro zijnen en fijngehakte peterselie en bespren keld met wat citroensap.' Een groenteslaatje van rauwe groente. Hoeveelheid voor 8 10 boterhammen: 10 worteltjes, 5 radijsjes, 2 grote rozen bloem kool HA paprika, 1 tomaat, stukje ui, stukje komkommer, 2 eetlepels, mayonaise, peper en zout. De groente heel klein snijden en vermengen met mayonaise, wat zout en peper. Het brood met de groenteslaj-pasta besmeren en bestrooien met fijngehakte peterselie. Een rest groentensla kan op een koele plaats heel goed tot de volgende dag worden bewaard. En wat zullen we erbij drinken? Natuurlijk mogen melk of andere zuivel dranken en fruit niet aan het twaalfuurtje ontbreken. Geeft u ze op een zomerse dag eens samen in de vorm van een vruchten- karnemelk of yoghurtdrank. Plaats produkten, die alleen bruin moeten zijn en niet lang verhit behoeven te worden, zoals biefstuk, visfilets, knakworstjes, plakken kaas, zo dicht mogelijk onder de grill. Ge rechten, die langer verhit moeten worden, moeten wat lager onder de grill gezet wor den. Op deze manier kan men de warmte dus regelen. Recepten voor 4 personen. Gegrilleerde biefstuk met ui en tomaat. 2 dik-gesneden biefstukken van plm 150 gr. zout, enkele ringen ui, plm. 4plakjes tomaat, olie. De biefstuk niet platslaan en niet laten inker- ven. De grill met het rooster tenminste 10 minuten voorverwarmen. Het vlees met b.v. een stukje keukenpapier afdrogen. De biefstuk en het rooster invetten met olie. Het vlees zo dicht mogelijk onder de grill op het rooster leggen en plm. 10 minuten grilleren. Halver wege de tijd het vlees keren. De biefstukken plm. 2 minuten voordat ze klaar zijn aan bei de zijden met zout bestrooien. De ringen uit en plakjes tomaat erop leggen en mee grilleren. Inplaats van er ui en tomaat op te leggen, kan men de biefstuk bestrooien met een meng sel van fijngesneden peterselie, selderij, bies look en komkommer. Karbonade met appel 2 a 4 dik-gesneden karbonaden, 1 theelepel paprikapoeder, zout, 2 a 4 plakken appel. Het vlees afdrogen, inwrijven, met paprika poeder en bestrijken met olie. De karbona den op het ingevette rooster op plm. 10 cm. afstand onder de grill leggen en plm. 20 minuten grilleren. Halverwege deze tijd de karbonaden keren. Het vlees met zout be strooien. De plakken appel met olie be strijken, op de karbonaden leggen en de laat ste 2 a 3 minuten mee grilleren. Gemarineerde karbonade. 2 a 4 dik-gesneden karbonaden, 2 dl water, 1 dl azijn, enkele plakjes wortel, peterselie, een fijngesneden uitje, 3 a 5 laurierbladen (tijm), peper, zout, olie, 2 a 4 plakjes citroen. Het water met de azijn, wortel, peterselie, ui, laurierblad (tijm), peper en wat zout aan de kook brengen en plm. 10 minuten laten trekken. De marinade laten afkoelen, het vlees erin leggen en tenminste twee uur op een koele plaats in de marinade laten staan. Het vlees laten uitlekken, afdrogen en bestrijken met olie De karbonaden op plm. 10 cm. afstand van de grill op het ingevette rooster leggen en plm 20 minuten grilleren. Halverwege deze tijd het vlees keren. Op elke karbonade een laurierblad en een palkje citroen leggen en deze de laatste 5 minuten mee grilleren. De karbonaden met het laurierblad en citroen schijfje opdoen.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3