Freek Ligtenberg (19) 2 weken naar Lissabon I Filmnicuws j EERSTE PRIJS BIJ MODELMAKEN Aanleg Rij ssen krijgt nieuwe wegwijzers Bouw hoofdyerdeelstatiou BENOEMD BURGERLIJKE STAND Op de „Driehoek" In september „RIJLITO III" Benoemd POSTDUIVENNTEUWS Naar Lissabon Fruitzaak Wesselink gemoderniseerd Opgravingen bij „kasteel" De Grimberg Geslaagd voor Klimroosdiploma Simon G. Jansen bespeelt orgel m de Schildkerk Grondaankoop Excursie INGEZONDEN INGEZONDEN Excelsior-nieuws RKSV zegevierde over Remblin ghausen Rectificatie Vrijdag en zaterdag De lefschopper Woensdag Wat is er tocli van Baby Jane terechtgekomen? Vrijdag 3 juli 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 la^lll^öl gebruikt r&llW a|tiid gebruikt Onrustige Zenuwen? Staatssecretaris van Economische Zaken, drs. A. J. Bakker, reikt aan Freek Lig- tenberg de eerste prijs uit van de wed strijd modelmaken" De 19-jarige Rijssenaar Freek Ligtenberg Is een veelbelovend vakman. Niet alleen be wees hij dat door zijn resultaten op de be- drjjfsschool van de N.V. Frikkers en Co, ap- pcndagefabriek, tijdens de 3 cursusjaren, het feit, dat hij zijn diploma verwierf met het cijfer 9Va voor zijn werkstuk deed hem vooral door zijn praktische prestatie opvallen. Het zilveren horloge, dat hij bij die gele genheid ontving heeft voor hem veel waarde, omdat hij daarin misschien de stimulans vond met dezelfde ijver en toewijding zich verder te bekwamen in het moeilijke vak dat hij ge kozen had „het modelmaken". Het is een serieuze werker deze Freek Lig tenberg, doch hij slaat zich niet op de borst. Ik heb misschien wel aanleg voor dit pre cisiewerk en ik vind daar mijn hobby in, zegt hij bescheiden. Van 26 tot en met 29 mei nam de jonge Rijssenaar deel aan de nationale beroepsma nifestatie in een der hallen van de Kon. Ne derlandse Jaarbeurs te Utrecht. De jonge vaklieden (ruim 200) vertegenwoor digende 25 verschillende beroepen, hebben tij dens de manifestatie getoond, wat de jeugd van vandaag kan presteren. Het doel van deze manifestatie is o.a. door een demonstratie van het persoonlijk vak manschap het aanzien van de vakman te vermeerderen. De deelnemers waren „voor- Van de Konii: Nederlandse Toeristen bond (ANWB) om. .ug de gemeente op haar verzoek een aanbieding voor het plaatsen van een 4-tal nieuwe wegwijzers. Dit nieuwe type wegwijzers is voorzien van grote armen, welke zijn uitgevoerd als trans parante lichtbakken. Van binnenuit worden deze, van perspex vervaardigde bakken, met behulp van een T.L.-lamp van 65 Watt verlicht Op iedere zijde worden maximaal 2 regels tekst vermeld en wel van een zodanig let tertype, dat de leesbaarheid daarvan, zowel overdag als bij duisternis, op een afstand van, 75 a 100 meter gewaarborgd is. De ANWB vraag een subsidie, gelijk aan de totale kosten van deze palen, met uit zondering van de kosten van aansluiting en het plaatsen, welke rechtstreeks door de ge meente zullen moeten worden gedragen. De kosten worden door de ANWB geschat op 7.554,- en daarbij komen dan nog de aansluitingskosten, welke door b. en w. zijn geraamd op plm. 500/-. r C en w. zijn Van oordeel, dat deze bor den een vlotte en veilige afwikkeling van het verkeer bevorderen. Het ligt in de bedoeling deze nieuwe weg wijzers te plaatsen op een 4-tal kruispunten te weten; 1. nabij kruispunt Stationsdwarsweg - Wier- densestraat; 2. bij de kruising Watermolen - Enterstraat - Wierdensestraat; 3. bij de kruising Holterstraatweg - Molen- stalweg - Haarstraat; 4. op het Schild. B. en w. stellen de raad voor voor dit doel een bedrag van 8.054,- beschikbaar te stellen. Voor de bouw van het hoofd-verdeelstation aan de Hagen ten behoeve van het Ener giebedrijf is van een perceel, in eigendom toe behorend aan de Rooms Katholieke Parochie van de Heilige Dionysius, Rozengaarde 9 te Rijssen, nodig een noord-oostelijk rand- deel groot plm. 7 m2. Het ligt in de bedoeling het gebouw in de aldaar bestaande tuinmuur te schuiven, waar toe deze muur uiteraard voor zover nodig, moet worden gesloopt. Op deze wijze gaat als gevolg van de bouw van het transformatorgebouw, zo weinig moga lijk breedte van de Hagen verloren. Vanwege het kerkbestuur is medegedeeld, dat men zich met de verkoop van de on derhavige strook kan verenigen. De aankoopprijs bedraagt 105.-. B. en w. stellen de raad voor bovengenoemd perceelsgedeelte aan te kopen. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Holten is benoemd onze plaatsgenote mej M. Rozemuller. geselecteerd" door de verschillende landelij ke vakopleidingsorganen. De heer Ligtenberg is tijdens de 3 daagse wedstrijd scherp geconcentreerd geweest. De opdracht een houten model te maken van een technische tekening (er mag niets aan mankeren) was niet gemakkelijk maar al dus Freek „het schijnt dat ik het er goed heb afgebracht". Dat bleek dan ook tijdens de bekendma king van de prijswinnaars. In het vak mot- delmaken was de le prijs voor de heer F. J. Ligtenberg die uit handen van de Staats- Geboren; Gerrit Dinant z.v. J. Nijkamp en H. Olthuis, Gr. Ottostraat 18 te 'Almelo. Heidi d.v. F. van Woudenberg en R. J. Brou wer, Trompstraat 22, 27 juni. Talita Willemina Maria d.v. H. L. Tijhuis en W. C. T. Griepink, Wierdensestraat 126 a, 28 juni. Dianne, d.v. W. Nijland en G. Theijink, de Kaempe 43, 23 juni te Almelo. ONDERTROUWD: Berend de Wilde 24 jaar Wierden, Enter, Julianastraat 46 en Gerritdina Karkdijk 23 jr Rijssen Irenelaan 6, 23 juni. Gerrit Jan Tijhof, 27 jaar Rijssen Vennekes.- gaarden 20 en Gerritdina Poortman 22 jr, Rijssen Esstraat 10, 23 juni. Jannes Harbers 22 jr Rijssen, Huttenwal 25 en Marlien Meulenbelt, 25 jr Rijssen Wierdense straat 34, 24 juni. Otto Voortman 25 jr Rijssen, Verenlandweg 37 en Hendrika Johanna Wilmink 21 jr Rijssen Elsenerstraat 51, 25 juni. Gerrit Hendrik Lohuis, 40 jr Rijssen Stations dwarsweg 46 en Egbertdina Langkamp, 36 jr Rijssen, De Steege 8, 25 juni. GETROUWD; Arend Jan Rutterkamp 23 jr en Janna Tijhuis 21 jr. Rijssen Holterstraat weg 144 a 25 juni. Door de Rijssense middenstandsvereniging HABI en RKMV wordt op 23, 24 25 en 26 september een grote middenstandstentoon stelling gehouden op het plein Elzenerstraat, Kerkstraat, Rozengaarde. De belangstelling voor deze expositie is groot en de eerste ex positietent is reeds verhuurd, waardoor een oppervlakte van ongeveer 700 m2 is bezet. Niet alleen de Rijssense middenstand heeft belangstelling getoond maar ook enkele gro te bedrijven van elders zien hierin een mo gelijkheid in het middelpunt van de belang stelling te komen. De middenstandsexpostitie wordt gelan ceerd onder de naam RIJLITO 3 waarvan het secretariaat in handen is van de heer H. Vosman, Wierdensestraat. De besturen van zowel de HABI als de RKMV zijn vol goede verwachtingen, dat de Rijlito 3 een even groot succes zal worden als de exposities in 1954 (Rijlito 1) en die in 1957 (Rijlito 2) zijn geworden. Deze gebeurtenissen leven nog voort in de herinneringen van vele Rijssenaren. Me de omdat aan de Rijlito's grote attracties wa ren verbonden wist men in enkele dagen tijds duizenden bezoekers naar Rijssen te trekken. Met spanning zullen vete Rijssenaren het komende evenement afwachten. Onze oud-plaatsgenoot de heer W. J. Kamphuis werd per 1 juli te Haaksbergen be noemd als gemeenteopzichter A. De postduivenvereniging Het Luchtvermaak nam deel aan een wedvlucht op Orleans met in concours in groep A 189, in groep B 174 en in groep C 184 duiven. De vogels werden gelost om 05.45 uur. De eerstaankomende duif was van W. van Brussel in groep A om 15.34.12. Een deel van de uitslagen luidt als volgt: Groep A. 1. W. W. van Brussel, 2. J. Nijland, 3. J. Nijland, 4. J. W. Baan, 5. H. J. Lan- kamp, 6. A. Jansen. 7 G. D. Sprake, 8 J. Seppenwoolde 9. G. W. Kempe 10 H. Koster- bok. Groep B: 1. J. Nijkamp, 2. J. W. Nijkamp, 3. H. J. Wilmink, 4. G. Kreijkes 5. G. Kreijkes 6. H. Meensk, 7. J. W. van Brussel 8 A. J. Har bers 9. G. Kreijkes 10 A. Lankamp. Groep C: 1. J. ter Harmsel, 2. J. Dannen- berg 3. J. Nijkamp, 4. M. Heuten 5. T. Geer- ling. 6. T. Geerling, 7. G. J. v. d. Willige 8. W. Nijzink, 9. J. ter Harmsel 10. J. ter Harmsel. secretaris van Economische Zaken Drs. A. J. Bakker een oorkonde en een legpenning, ontworpen door de beeldhouwer C. Stautha- mer ontving. Hoewel hij er stilletjes op gehoopt had, was het voor Freek Ligtenberg toch wel een zeer indrukwekkend moment, toen hem don derdagmiddag op „het kantoor" werd mede gedeeld, dat hij van 1 tot 15 augustus mag deelnemen aan de internationale beroepenma- nifestatie te Lissabon. Als enigie Nederlan der in het vak modelmaken zal hij trach ten ook daar een goed figuur te slaan. Van deze reis naar Lissabon stelt hij zich veel voor. „Ik hoop", zo zegt hij, „dat ik ze daar kan laten zien, dat de Hollanders een goed stuk werk kunnen maken." In ieder geval is de ze uitzending een eervol resultaat voor Freek Ligtenberg. De fa. W. Wesselink in de Boomkamp heeft haar zaak in groente en fruit uitgebreid en gemoderniseerd. De zaak, die met ruimtegebrek te kampen had, maakt een zeer goede indruk en met voldoening kan men terugzien op het behaalde resultaat. Niet alleen heeft men de beschikking ge kregen over een grotere ruimte, men heeft deze ook goed benut, waardoor de klant een goed overzicht heeft van de in de zaak aan wezige voorraden. De kleurige conservenblik ken groenten en fruit, geven aan de zaak een fleurig aanzien, en ook omdat de verlichting het timmer- en schilderwerk uitstekend is ver zorgd is hier sprake van een belangrijke voon- uitgang voor de fa. Wesselink, die wij gaar ne veel succes toewensen, met de heropening van haar uit gebreide zaak. Deze week hebben leerlingen van de Mid delbare Technische School te Hengelo onder leiding van de conservator van het rijksmu seum Twenthe, drs. Hulshoff opgravingen ver richt op de plaats waar in vroeger tijden het kasteel de Grimberg heeft gestaan. Tot nog toe werden geen grote vondsten ge daan. Er werden enkele scherven blootgelegd van voorwerpen uit de 14e en 18e eeuw. Ook werden blootgelegd enkele resten van de pa lissadering van de gracht die rond het kasteel de Grimberg aangelegd is geweest. Gebleken is dat de eigenlijke fundering niet meer aanwezig is. Wel is vastgesteld geworden hoe de fundering is geweest, waar door de bouwvormen van het kasteel nog kunnen worden gereconstrueerd. Het onderzoek wordt nog voortgezet tot volgende week vrij dag. Advertentie In het cursusjaar 1963-1964 bestond er voor de leerlingen van de primaire opleiding en van de opleiding assistente in de huishouding van de Chr. Landbouwhuishoudschool te Rijs- sengel egenheid om de z.g. IVIO opleiding te volgen voor het Klimroosdiploma. Voor het onlangs gehouden examen slaagden voor dit diploma van de primaire opleiding de volgende leerlingen: Herma Bremmer, Hennie Grobben, Martha Hosmar, Rikie Kolkman,Ant- je Lubberdink, Willie Mennegat, Gerda Ooms, Gerda Reef, Grietje Rosien, Gerrie Schol man, Anneke Schuppert, Dinie Stam, Ina Veldhuis, Jannie Welink, Rita Westenberg, Jannie Woudenberg, -Joke Vijge, Hennie Ag- terech, Gerrie Averink, Gerrie Bakker, Ali Janssen, Diny Janssen, Fennie Ligtenberg, Her- mien Ligtenberg, Mien Poortman, Jenny van Putten, Jetje Sahupala, Hermien Schuiterd, Geertje Schutten, Riny Stapersma, Marietje Strijker, Nanda Mouw. Van de opleiding assistente in de huidhouding Gerda Baan, Willie Janssen, Janny Harbers Gerda van Lindenberg Jeanette Eertink. Ook in het komende cursusjaar bestaat voor leerlingen van de primaire opleiding weer de mogelijkheid om, behalve het getuigschrift van deze opleiding, ook het klimroosdiploma te behalen. ,De leerlingen, die in de opleiding assistente in de huishouding komen en dit jaar reeds het klimroosdiploma behaalden kunnen tijdens de opleiding een cursus Algemene Vrouwelijke Vorming (AVV) volgen, die aansluit op de klimroosopleiding. De Peltende organist van de VVesterkerk in Amsterdam zal het orgel in de Schildkerk bespelen op woensdag 8 juli a.s. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Het programma vermeldt naast werken van Joh. Gottfr. Walter, Joh. Seb Bach, Loeillet en César Franck ook een eigen compositie nl. variaties over het lied: „God roept ons broeders". Een fantasie over Psalm 33. van zijn leermeester C. de Wolf besluit het programma De eerste twee concerten hadden niet de belangstelling die verwacht werd Hopelijk zullen thans weer veel liefhebbers van or gelmuziek van deze gelegenheid gebruik ma ken om een prominenl organist als Simon C Jansen op het mooie orgel in de Schildkerk te horen spelen Voor de uitvoering van plan Oost is nodig ■en perceel, in eigendom toebehorend aan •en zuidelijk gedeelte groot plm. 584 m2 van Ie heer H, Schippers, wonende te Rijssen, losterhofweg 44. Betrokkene is genegen genoemd perceels gedeelte aan de gemeente te verkopen te gen een totaal-bedrag van 1.212,- (160 m2 a 6,25 en 424 m2 a 0,50). Voorts wenst hij een vergoeding van 40,- voor het verwijderen van 4 vruchtbomen. B. en w. stellen de raad voor bovengenoemd perceelsgedeelte aan te kopen. Een gezelschap bestaande uit leden van de Oudheidkamer Twenthe zal zaterdag 4 juli een excursie naar het terrein van de opgra vingen maken. Bij deze excursie kunnen zich ook leden van de Oudheidkamer Riessen aan sluiten. In het Parkgebouw zal drs. Hulshoff 's mid dags een lezing houden over het verloop van het onderzoek, waarbij hij zonder twijfel ook een blik zal werpen in de rijke geschiedenis van het beroemde kasteel, dat de Grimberg eertijds is geweest. Geachte Waarnemer: In uw ingezonden stuk „Moeder!! Moe der?" van vorige week, schrijft u over het vandalisme en de onrust onder de jeugd in Rijssen. Maar vindt u nu zelf niet dat u dat probleem een klein beetje te eenzijdig bena derd hebt? Dat er in zekere mate vandalisme onder de jeugd heerst, daar hebt u volkomen ge lijk aan. Maar dat deschuld nu geheel en al bij de ouders ligt is niet waar. Er is namelijk een andere en veel grotere oorzaak, die de jeugd in Rijssen tot verkeer de dadien drijft. En die oorzaak is: Verveling. Want wat de jeugd zoekt is: ontspanning. En die vindt men in Rijssen helaas niet. De enige mogelijkheid is de bioscoop. Ver der moet men zich maar zien te vermaken op straat, in café's of cafetaria's. Ik geloof, dat het een der taken van het gemeentebestuur is, om hier verandering in te^ brengen. Waarom moet men steeds maar zeggen, dit mag niet, dat mag niet. Laat men eens een keer iets positiefs ondernemen. Want, zoals u zelf zegt: „Wat moet er van de jeugd terechtkomen?" En per slot is het nog altijd zo: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dus: Laat de gemeente eens iets voor de Rijssense jeugd doen. Laat de gemeente eens een groot neu traal gebouw of iets dergelijks beschikbaar -S'n voor de jeugd. Dat alleen zou al ge- n-.-g zijn. Als die ruimte er maar eens was. Want dat is namelijk de grootste moeilijkheid bij het organiseren van een avond voor de jeugd in Rijssen: „Waar moet die avond gehouden worden?" Alle pogingen die er tot nog toe gedaan werden om dergelijke avonden op touw te zet)- ten zijn mislukt of werden zelfs tegenge werkt. Ik hoop dat hier eens verandering in zal komen, en ik hoop tevens dat u nu begrijpt dat het grootste gedeelte van de jeugd in Rijs sen bést beter wil. (Naam en adres bij de redactie bekend.) D. (18 jr.) Met „Waarnemer", van het j.l. vrijdag ingezonden stuk, „Moeder! Moeder?" die schrijft dat de jeugd in Rijssen zich onbe hoorlijk en brutaal gedraagt tegen de be woners van de straten, waarin de jeugd (wij) placht(en) rond te hangen, ben ik het vol komen eens wanneer hij dit een treurige zaak noemt. Vooral wanneer er dan nog zulke lage opmerkingen worden gemaakt zoals in zijn stuk geschreven. Maar wordt de jeugd, inzake dit „incident" niet door „Waarnemer" van één kant beoor deeld? En is het te verwonderen, dat de „straat" zaterdagsavonds en ook op zondag avond zo „vol" is? Neen, helemaal niet, want wanneer wij ons af gaan vragen: Wat is er voor de jeugd op zaterdagavond te doen? Dan is het antwoord: Beschamend weinig. Wat is hier in Rijssen nu eigenlijk voor ont spanning? Tja ze kunnen naar de film, (als dat ten minste mag..) of naar café of cafetaria, of., de straat op. Wanneer ze dan nog eens een cafetaria binnenslenteren, dan zijn ze daar ook weer gauw vertrokken, omdat zie daar niet die sfeer vinden die ze zoeken! U vraagt zich misschien af: „Zoekt de jeugd-van-tegenwoordig nog gezelligheid?" Daarop kan ik één antwoord geven 'én dat is.. JA. Maar waar is die gezellige sfeer, hier in Rijssen? Menig ouder zal zeggen: „Thuis!" Mijn mening is: Niet wanneer je alleen, of met z'n tweeën om de tafel zit te knie zen. Je moet toch in aanraking komen met leeftijdsgenoten, en omdat hier geen gele genheid voor ontspanning is, zal de jeugd haar „zaterdagavondverveling" proberen te verdrijven met in de „straat rond hangen". Heeft de gemeente hier geen verplichtingen, om eens iets voor de jeugd te doen (b.v. door het beschikbaarstellen van een zaaltje of iets dergelijks), in plaats van de „straat" rustig trachten te maken door alleen maar te verbieden? (Naam en adres bij de redactie bekend.) Dis. De veteranenwedstrijd tussen de oudspelers van Enter Vooruit en Excelsior, gespeeld op het terrein van Enter Vooruit werd door de thuisclub gewonnen met 2-1. Op het serie toernooi, uitgeschreven door Sportclub Rijssen, behaalde Excelsior 2 za terdag een 14-1 overwinning op het N ijverdal- se SVVN 2. Door dit resultaat hebben de Rood witte reserves zich geplaatst voor de final* waarin zij moeten uitkomen tegen MVV 2 uit Almelo. Het jeugdelftal van Excelsior dat zich ge plaatst heeft voor de volgende ronde in de strijd om de Midwinterhoorn zal in deze ronde als tegenstanders ontmoeten de jeugdelftal len van DES Nijverdal, en Voorwaarts uit Vriezenveen Door het bestuur van Excelsior is voor het volgend seizoen weer als trainer gecontrac teerd de tegenwoordige trainer, de heer Ler» Halle uit Deventer. De voetbalvereniging „RKSV" kreeg bezoek van 2 elftallen Duitse voetbalvrienden uit Remblinghausen (Did.). Zaterdagmiddag om 2 uur arriveerde het gezelschap per bus. 's Middags werd een rondrit gemaakt, met als eindhalte het zwembad de Koerbelt. 's Avonds was er een dansavond in het Jozefget- bouw. Zondagmiddag om 1 uur speelden de reserve elftallen een wedstrijd tegen elkaar, die de Rijssenaren een 5-3 zege opleverde. Om even over drie traden beide eerste elf tallen tegen elkaar in het veld. De thuisclub bleek over een iets snellere ploeg te be schikken en stond met rust met 4-2 voor. In de tweede helft deed zich bij de gasten de vermoeidheid gelden en de gastheren maak ten daar dankbaar gebruik van en wisten de score op te voeren tot 7-3. Zeer voldaan over de genoten gastvrijheid vertrokken de gasten in de loop van de avond weer naar Sauerland terug, echter niet nadat eerst 'een afspraak was gemaakt over een retumbezoek. Advertentie Mijnhardt's Zenuwtabletten GESLAAGD Te Breda slaagde onze plaatsgenote mej. L. Kamphuis voor Kleuterleidster en te Hen gelo slaagde mej. R. Hodes voor onderwijze res. Voor chemisch analist slaagde, eveneens te Hengelo de heer P. Walstra Mej. R. Hesselman slaagde ten Den Haag voor het diploma Beroepsgoederenvervoer. Niet de automobilist M. S. uit Rijssen reed op de Haarstraat de bromfietser S. uit Enter aan, zoals wij vorige week meldden, maar juist het omgekeerde. De bromfietser reed met zijn brommer achter op de auto van S. inniiii;!,niiüiiiüiniiniii:!!!!!., '■iiiiiiiiliiitiiiiiiiliiiiiiMiiiiiiliiliiiiiiiiliiijiiiiliiiiiliiiititiiiiiiiiiiiniiiinin^ Norman Pitkin werkt als assistent in de slagerij van Mr. Grimsdale. Op zekere dag wordt de slagerij overvallen door een groep gewapende jeugdige misdadigers. Mr. Grims dale stopt zijn gouden horloge, het enige waar devolle familiebezit, in zijn mond. Wanneer er een waarschuwingsschot weerklinkt slikt Mr. Grimsdale het horloge van schrik in. Dit is reden voor Norman Pitkin om groot alarm te^slaan. Mr. Grimsdale wordt naar het ziekenhuis gebracht. Norman Pitkin, die ge heel overstuur is, komt het ziekenhuis binnen- strompelen juist op het moment dat Lady Brinkley, een invloedrijke dame, het zieken huis bezoekt. Zij wordt rondgeleid door de directeur van het ziekenhuis, Sir Hector Hard- castle. Sir Hardcastle hoopt dat Lady Brinkley een gift zal schenken voor een vakantieoord voor kinderen. Door de domheden van Norman Ptikin gaat de zo begeerde schenking echter in rook op. De volgende dag komt Norman wederom op bezoek in {iet ziekenhuis, ditmaal in zijn witte slagersjas. Door een misverstand denkt men dat Norman de tandarts is waar men op zit te wachten, een misverstand dat tot catstrophale gevolgen leidt. Op haar zesde jaar is Baby Jane Hudson 't dansende en zingende kind-actricetje, de ver wende en enige bron van inkomsten voor haar ouders en haar oudere zusje Blanche. Maar naarmate Jane opgroeit verdwijnt haar populariteit, terwijl Blanche zich ontplooit tot een van de topsterren in Hollywood. De rollen zijn dus vollkomen omgekeerd - ook financieel. Doch Blanche is loyaal Zelfs stelt zij de eis dat voor elke film welke zij speelt, ook Jane een hoofdrol in een eigen film zal spelen. Maar al Jane's films zijn mislukkingen. Op het toppunt van Blanche's varrière wordt zij door een ongeval aan beide benen ver lamd. De omstandigheden zijn duister. Van een feestje naar huis gaand, waar Jane erg veel gedronken had, verongelukt hun wa gen. Blanche wordt bewusteloos in de wrak stukken aangetroffen maar van Jane ontbreekt elk spoor. Als zij na enige dagen ongedeerd wordt aangetroffen is zij niet in staat te ver tellen wat er is gebeurd. Jaren later menen zij, die zich deze tragische geschiedenis herin neren, dat als Jane (BETTE DAVIS) de schul dige was, zij er wel voor geboet heeft. Zij en Blanche (JOAN CRAWFORD) wonen teza men in 'n oude villa waar Jane haar hulpelo ze zuster verzorgt. Hun eenzaamheid wordt slechts doorbroken door de wekelijkse komst van de huishoudster Elvira en de sporadische pogingen van hun buurdame Mrs. Bates om met Blanche in contact te komen, welke pogin gen altijd grof door Jane worden afgewezen.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3