FILMNIEUWS r u r Cs a 2 fa n 3 Sportclub Rijssen gaat selecteren PUZZEL ï3 i 3 rc 3 F P 7 Excelsior 2 (kampioen) verloor van jeugdelftal RKSV-Eiiter ging niet door RKSV verpletterde Sportclub Sterrit R.M.C. Zondagsdienst dierenartsen GESLAAGD Vrijdag en zaterdag: Zorro en de 3 musketiers INGEZONDEN MoederMoeder Gevonden voorwerpen r J i i ja L INGEZONDEN Sanering Walstraat Prins Bernhardfonds collecte PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND Vrijdag 26 juni 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 T" r lé ïT w w Lé Zé Nadat de voorzitter, de heer A. Ditsel, 'de aanwezigen 'n welkom had toegeroepen richt te hij zich in het bijzonder tot de leden van het 2e elftal met het behaalde kampioenschap. Ook de nieuwe leden heette hij hartelijk wel kom. Hij hoopte en sprak de wens uit dat zij zich thuis zullen voelen in de Sportclub-gelede ren. Hierna werd overgegaan tot het behan delen van de agenda. De secretaris de heer H. Kamp gaf een uit voerig verslag over de vorige vergadering mei daaraan verbonden het jaarverslag. Kamp sprak vooral de wens uit dat de leden van hel le elftal op de training zullen verschijnen. Vooral als straks de nieuwe velden in ge bruik worden genomen moet dat beter worden Namens het bestuur deelde hij nu reeds me de, dat strengere maatregelen zuilen worden genomen ten aanzien van die spelers. Penningmeester De Jong vertoonde hierop zijn kunnen op financieel gebied. Hij had ondanks de vele zorgen nog een klein batig saldo. Ook de kascommissie had woorden van lof voor het goede beheer van de penningi meester. Het tere punt op elke agenda van.een sport vereniging is steeds weer de training. Het bestuur van de Sportclub heeft zich voorgesteld een selectie te vormen, waar uit 't le elftal ge kozen zal worden. Wil men een hogere sport bereiken, dan zal er harder gewerkt moeten worden. De aftredende bestuursleden H. Kamp en H. Visscher werden met algemene stemmen her kozen. In de nieuwe elftalcommissie zullen het ko mende jaar zitting nemen de heren Lohuis Rozendom en Schotman, terwijl de heer E. de Jong als elftalcommissielid belast wordt met een bijzondere opdracht. Excelsior 2 sloot de competitie goed af door ook haar laatste wedstrijd te winnen. Met 2-1 bleven de Rood-Witte reserves op eigen terrein de baas over DOS 2 uit Vriezenveen. Haar puntentotaal kwam hierdoor op 33 met. een voorsprong van 5 punten op nummer twee van de ranglijst,' Daarlerveen. Vrijdagavond werd de spelers met hun vrou wen en verloofden een kampioensfeestje aan geboden door het bestuur en de supporters ver eniging. De voorzitter der vereen, de heer J. Harmsen feliciteerde de spelers met het be haalde succes, terwijl ook de voorz. van de supporters vereen, de heer J. Voortman woor den van hulde sprak aangaande het behaalde kampioenschap. De wedstrijd gespeeld op het Excelsior terrein tussen de veteranen van Excelsior en Rijssen Vooruit eindigde in een gelijk spel (1-1). Een oefenwedstrijd tussen het Excelsior jeugd elftal en Excelsior 2 eindigde in een 7-1 overwinning voor het jeugdelftal. Vrijdagavond half 8 houdt Excelsior haar jaar vergadering in Hotel Weitering. De agenda bevat o.a. bestuursverkiezing, verkiezing elf talcommissie en benoeming van junioren- en pupillenleiders. Vorige week werd de voetbalwedstrijd RKSV- Enter ter elfder ure afgelast. Telefonisch werden de clubbestuurders hiervan door het secretariaat van de K.N.V.B. afd. Twente in kennis gesteld. Er was door het bestuur der afd. Twente n.l. besloten de voetbalvereniging „Enter" voorlopig van alle wedstrijden uit te sluiten. Deze maatregel is blijkens uitlatingen van het Bondsbureau genomen hangende het door haar ingestelde onderzoek. Tijdens een voetbalwedstrijd van een reserve-elftal van de ze vereniging zou een niet gerechtigde speler hebben meegespeeld; bovendien zou een scheidsrechter zijn lastiggevallen na afloop van een wedstrijd. Naar de mening van het afde lingsbestuur verloopt dit onderzoek niet vlot genoeg, waarom zij meende tot bovengenoem de maatregel over te moeten gaan. Het was zeven uur in de morgen. Zeisen Jan kwam zo hard hij kon lopen op het het hoge huis. Kwik Albert stond al op het kasteelplein en knoopte zijn uniform jas dicht. Hortend en stotend vertelde de Zeisen wat er vannacht gebeurd was. De Kovoot had zich opgehan gen. Loop gauw naar binnen gebood Albert, en vertel het mevrouw. De vrouwe van de Grimberg, was in een goed humeru die mor gen. Zij en haar man waren overeengekomen om de freule te laten schieten. Het was niet wat. De Kovoot moest ook wijzer wezen. Het ging nu eenmaal niet. Zij dienen er voor te zorgen dat de freule haar fatsoen hield, en zo gauw mogelijk aan de man kwam, maar niet aan de Kovoot. De Zeisen trok de klompen uit. Bats heeft nieuws, zeker uit Rijssen riep de vrouwe van de Grimberg. De huisknecht de Piere liet Bats binnen. Mag ik even bij meneer? vroeg Bats. O meneer wat is het slim! Slim slim! Wat is er? Vroeg de jonker verbaasd. De Kovoot heeft zich opgehangen bij de freule in de deuringang. Hij riep zijn vrouw en samen luisterden zij naar hetgeen de Zeisen gehoord had in de vroege morgen. Dat Aron de Jödde hem had zien hangen in de deuringang bij de freu le. De vrouwe van de Grimberg ontstelde geweldig. Johan van Voerst riep vertel verder! Er wordt in Rijssen verteld dat de freule Zwandina er van door is. Met wie? riepen allebei tegelijk, ja dat wist de Zeisen niet. De heer van de Grimberg wachte met onge duld op de oude baardscheerder Schrape Gait, die zou uitkomst brengen. De Schrapert kwam, hij had groot nieuws. Zwandina Pothaver was er met een vreemde jonge baron vandoor Die was gisteren in de Feeteklomp aange komen en op het afscheidsfeest was het dade lijk koop en slag geweest en van morgen heel in de vroegte waren zij vertrokken Waarheen dat zou men over een paar da gen te weten komen als Aron de Jödde er Voor dat de nieuwe sportvelden in gebruik kunnen worden genomen moet er nog heel wat grond (in letterlijke zin) worden ver zet. Het bestuurslid Visscher schetste de vele moeilijkheden in verband met de kleedge legenheid. Het bestuur van Sportclub zit dit ook zwaar op de maag. Een en ander kost veel geld. Spreker wil echter niet ontveinzen dat er misschien wel iets eerder aan gedaan had kunnen worden. Nu de tijd dringt moei alles uit de grond gestampt worden. Hij hoopte echter dat voor 1 september een radi cale oplossingzal zijn gevonden in verband met de kleedgelegenheid. Na de behandeling van de rondvraag (meest al onderwerpen van ondergeschikt belang) sloot de voorzitter deze goed bezochte leden vergadering De laatste wedstrijd om de z.g. midwin terhoorn heeft een onverwacht grote zege voor RKSV opgeleverd. De gasten, die met 9 man speelden konden het tot de rust nog bijbenen. Gedraaid werd met de stand 2-0 door doelpunten van H. Geuzendam en W Nijland. Toen even na rust 1. buiten Kienhuis de stand op 3-0 bracht was het hek van de dam. Door doelpunten van Nijland. Geuzen dam £h Rutgers werd de eindstand tenslot te 7-0. Ruim 50 deelnemers melden zich voor de sterrit die door de-Rijssense Motorclub was uitgeschreven. De start was op de Veemarkt, terwijl de finish op het z.g. „Europaplein" plaatsvond. Er was een fraaie rit uitgestip peld, die via Enter-Bornerbroek weer terug ging naar Rijssen (een afstand van ruim 40 km) De uitslag luidde: Mortoren: 1 H. Tempelman, Rijssen 121 str. punten, 2 J. Harthold, 126 str. p 3 G. Weijs, Raalte 129 str. p. Auto's: 1 J. ter Maat Hengelo 53 str. p 2 H. Mengelink, Hengelo 57 str. p. 3 G. ter Maat, Delden 77 str. p. 4 K. Tijhof, Vrie zenveen 79 str. p. 5 Mej. Immink, Rijssen 83 str. p. 6 H. Kroese, Tubbergen 94 str. p. De eerstvolgende rit vindt plaats op 15 juli en telt mee voor het Provinciale kampioen schap. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. van Nouhuys, Rijssen tel. 2487. De heer G. J. v. d. Stouw slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het kandi daatsexamen theologie. Dit verhaal speelt in de eerste helft van de zeventiende eeuw; Frankrijk bevindt zich in oorlog met Spanje. Isabella, de nicht van de Spaanse Koning Philips de Tweede, wordt door de Fransen op een kasteel gevangen gehouden. De Graaf van Sevilla biedt aan haar te gaap bevrij den, maar hoewel de Graaf voornemens is met haar te trouwen, zijn zijn bedoelingen minder romantisch dan het Spaanse hof gelooft. Hij heeft nl. met Kardinaal Richelieu afgesproken Isabella te mogen „bevrijden", indien hij de ze de platfegrond van een fort in handen speelt, dat de Fransen al lang belegeren. De verrader heeft echter geen rekening met Zorro ge houden! In werkelijkheid is Zorro de zoon van de Graaf van Teruel. weer was. De Kovoot werd begraven. De buurt en de naaste familie wkren bij de begrafenis aanwe zig er werd weinig gesproken. De schout re gelde de nalatenschap. Maar het was gek men vind bij de huiszoeking geen cent. Een Deventer koopman met name Levie, presen teerde de rekening aan de erfgenamen. Zij verkochten het huis van de Kovoot en konden er net de broek mee lappen. De oude Krelis een neef van de Kovoot verklaarde naderhand toen de zaken tot ieders tevredenheid waren afgewikkeld, dat de Kovoot zich juist op tijd had opgehangen, anders had er nog geld bij- gemoeten. Drie neven reisden naderhand naar Levie in Deventer. Om eens te horen wat voor schulden er waren. Maar zij werden niet veel wijzer. De voorman en de Jödde waren terug te Rijssen. Sare had al driemaal een boodschap gehad van de Grimberg, of hij even komen wilde. Aron vertelde aan Sare dat aan die freule niet veel gelegen was. Eerst had zij Bats het hoofd totaal op hol gebracht. En met die graaf Hammerstein, zou er ook wel iets loos zijn geweest, en per slot van rekening was zij er met een Veluwse jonker van door gegaan. Het ergst vond de Jödde dat Bats Kovoot zich om zo'n snertwijf van kant had gemaakt. Het was zo'n knappe kerel. Je weet niet of hij dat om de freule ge daan heeft. De vrouwe van de Grimberg had nu de baan vrij. Zij sloofde zich uit om vaste voet in Rijssen te krijgen. Het was haar bijna gelukt maar op het nippertje kreeg zij weer tegenstand. Na, zei Aron dan ga ik maar. Laat eens zien, of je er behoorlijk uit ziet! riep Sara hem na. Zij keek en keurde, en zij vond haar Aron een schoon man. Aron kwam op gewekt op de Grimberg aan. Is er wat vets? vroeg hij aan Kwik Albert. Wat vets? Nee Aron vandaag niets, maar ze willen je spre ken op het hoge huis. Aron richtte zich op en stapte naar de stoep. Hij trok aan de bel, maar Het is voor de bevolking van Rijssen niet prijzenswaardig, dat het bestuur van de ge meente moet overgaan tot nog meer drasti sche maatregelen, door 3x per week op uit gaansavonden de Oosterhof weg te verbieden voor bromfietsen van 's avonds 7 tot 12 uur Of de laatst genomen maatregel effect zai hebben ligt nog in het onzekere, maar zoals het nu lange tijd is geweest kan het absoluut niet meei. Het is nog een gelukkige omstan digheid da' door het onverwantwoordelijk heen en weei gejakker nog niet één of meer onschuldige weggebruikers het slachtoffer zijn geworden: netzij dood of invalide. Het gemeeniebestuui heeft nu alles gedaan om de put te dempenvóór het kalf verdron ken is en het is te hopen, dat ze daarin niet alleen blijft staan. Het is niet genoeg de kin deren naar een chr. schooi te sturen, naai kerk en catechisatie, alleen maar om alle verantwoordelijkheid aangaande opvoeding van zich af te schuiven en ze op latere leef tijd maar laten gaan zoals ze dat zelf willen. Op de ouders in u.e eerste plaats rust de zware plicht het gemeentebestuur te steunen in de strijd tegen onrust en vandalisme Op uitgaansavonden gebeuren er niet na der te' noemen gevallen, dat niet één Rijssens ouderpaar zal kunnen goedkeuren. Toch moet ik één van die gevallen noemen. Jongens hadden hun zitje genomen in de vensterbank van een van de bewoners va de Oosterhofweg. Op de vriendelijke vraag van de moeder des huizes: Jongens ga nu asjeblieft weg, kreeg ze van een van de jon gens het verpletterende antwoord: „Val toch dood lelijk wief!" Het valt me zwaar dit voorval aan de openbaarheid prijs te geven, maar ik kan niet anders. Bedoelde jongeman zal zich, zo vaak hij deze woning passeert moeten schamen, laat staan deze moeder (ook van kinderen) onder ogen durven komen en denken aan zijn eigen moei der. Hoeveel jonge kinderen en ouderen kun nen zich NIET meer verheugen in het bezit van een liefdevolle zorgdragende moeder? Het spreekwoord: „Moeders tred is uit alle te herkennen", is en blijft tot in lengte van dagen. WAARNEMER (Naam en adres bij de redactie bekend). Gevonden Voorwerpen: een zilveren munt stuk, zwarte pet, snelbinder - groen, padvin- dersriem, bril, zwarte portemonnaie, kin derringetje met rood steentje, blauw ge streepte plastic regenjas, zonnebril, auto trek- karretje, smiddsleutel, psalm- en gezangen boekje, bruin portemonnaie met inhoud, Gla zen van zonnebril, duimstok, rood tasje, bank biljet, kettinkje met hangertje, wit kinder mutsje, bruin kinderportemonnaie met inhoud, twee herenportemonnaies, posduif, bruine kinderportemonnaie, bril in etui, boodschap pentas, grasschaar, zwart harige höfi3', "zaHet" van een bromfiets, etui met inhoud, zakmes, gouden ring, bankbiljet, ring met 2 huissleutels zijden shawl, damesportemonnaie met inhoud, kinderportemonnaie met inhoud, snelbinders, benzine-dop, bruine portemonnaie met inhoud bagageriem, sierring van een auto, gouden onderstuk van een hanger, bankbiljet, bruin kinderportemonnaie, oranje kleurige kanarie vogel, huisschaar, duimstok, blauwe overal, sigarettenaansteker, zwarte portemonnaie met inhoud, rijwielzitje, rode autoped, dameshor loge, herenhorloge, huissleutel, badhanddoek, zwembroek, jongensregenjas, stuk jute, ga bardine jas, een bruine pet, en een paar gla cé handschoenen, gestreept badpak, achter wiel van 'n Volkswagen, kentekenplaat, zwem broek en een handdoek, bruine damesporte monnaie met inhoud, bedelarmband jie, linker witte dameshandschoen, kinderportemonnaie met inhoud, hoofddoek, kinderbril, bankbiljet, grijs damesvest, regencape, zonnebril, kin derportemonnaie met inhoud, lap gebloemd ka toen, timmermansduimstok. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen te verkrijgen op het groepsbureau der rijks politie te Rijssen, Wierdensestraat 7, tussen 18,00 uur - 20.00 uur. (Niet telefonisch). het was niet nodig geweest. Morgen Aron, riep de huisknecht, dat was wat nieuws. Maar belden hoorde hij zich bij de achternaam noe men. Hij \yerd in het kleine kamerken gelaten. Spoedig liet de jonker Van Voerst hem binnen. Ben je gisteren op reis geweest? Goddank ja, want gisteren morgen vroeg deed ik een ontdekking nou heer baron en mevrouw de baronesse. Aron had als gewoonte aange nomen, de hoogste beleefdheidsvormen in acht te nemen. Hij woonde sinds vijf jaar in Rijs sen en was door toedoen van de oude freule Van Langen tot Bevervoorde tot burger van Rijssen bevorderd, omdat hij het oude mens steeds los hielp met geldleningen. Maar toen het oude mens dood en begraven was hadden haar erfgenamen hem, Aron, sme- rigen Smiegel gescholden. Nou dat was niet wat. Maar de jonker Van Voerst zette een stoel bij het vuur. Aron hield zijn hoofddeksel op. Dat deed hij van wege de reinheid. Niet, dat hij luizen, had, godbeware- me neen. Maar het was een voorzorgsmaat regel, dat hij geen luizen kreeg. Toen begon hij uitvoerig te vertellen van de ophangerij van de Kovoot. Hij deed dat met zoveel verve, dat de vrouwe er onpasselijk van werd. Hij zag dat het zo mooi genoeg was en daarom stapte hij over op de handel. Wat ik zeggen wil baronesse, u hebt mij onlangs ook naar een antieke kast gevraagd. Die is mooier dan het kabinet van de freule van de Stoevelaar. Wat is de prijs? Ja kijk, het is zeer zeldzaam dus laten wij zeggen tachtig gulden, dat is te geef! Na anderhalf uur loven en bieden wilde de heer van de Grimberg niet meer geven dan dan vijf-envijftig gulden. De Jödde bedacht slim dat hij nog wel vier maand moest wach ten voor de bolle, vet was. Dus hij schudde mistroostig met het hoofd dat hij het niet kon doen. De oude freule Amalia van Langen, die komt ook weer in Rijssen wonen. Haar man is dood geschoten in de slag bij Hazelune. Foei'loei wat slag! riep Aron meevarig. 10 s 73 O 1S Tl 15 TS~ 17 19 21 22 TT 1 29 TT 26 57" 3 [2d TT 32 3M 35 36 "35" Horizontaal: Verticaal: 1 talent 2 aankomend 5 kledingstuk 3 listig dier 9 samenzwering 4 meisjesnaam 12 aan boord 5 leslokaal 14 voorkeur 6 eveneens 15 boksterm 7 eerste toon natuur 16 gebergte in lijke toonschaal (mi Oostenrijk 8 vismand 18 meisjesnaam 10 verse groene haring 19 omroepvereniging 11 uit z'n humeur 2(1 deel van schip 13 hoofdstad Eur. 22 gedeelte van oog 15 geslepen glas 23 hofmeesteres 17 inhoudsmaat 24 adem 19 eil in Middel Zee' 25 jongensnaam 21 moeder (Fries) 27 verwijderd 22 nieuwe wereldtaal 28 waterdier 24 klein visje 30 bloeiwijze 26 haven Middel. Zee 31 oude lengtemaat 28 kerel 31 staat in Afrika 29 tooi 34 bergruimte 32 schenkmiddel 35 lafaard 33 papegaai 37 graafschap in Enge-35 dierengeluid land. 36 meisjesnaam (afk.) 38 vreemd. Met enige verwondering heb ik het raads- verslag gelezen betr. sanering Walstraat. Schijnbaar interesseert niemand van de raadsleden het wat dit gaat kosten. Wilt u een globale schatting?? Woning met schuur Walstr. 36 45.000, wo ning met winkel 34 40.000, kerk f 80.000, totaal 165.000, plus de verdere kosten. Heren raadsleden, is dit verantwoord voor een bouwterrein, waarvan nog niemand weet wat er mee gaat gebeuren? Kunt u dit verantwoorden met de eed die u afgelegd hebt, om de belangen van de ge meente te behartigen. Moet er zo met geld gesmeten worden? Opmerker. Naam en adres bij de redactie bekend. Vliegen Met een één-motorig vlieg tuig van het type Bonanza N 35 is de 72- jarige mevr. Marion R. Hart de Atlan tische Oceaan overgestoken, kwam zij na een vlucht van 9 uur uit Finland op Schiphol aan. Vanaf de Verenigde Sta ten is zij met haar toestel, waarin zij extra brandstoftanks had laten inbou- ww«f via IJslawd naar Noorwegen ge vlogen Daarna bracht mevr. Hart, die - inWashington woont, een bezoek aan Stockholm en Helsinki. De freule wil de Bevervoorde weer bewonen. Haar man die kapitein was heeft er de laat ste jaren wat doorgedraaid nu is hij dood. En zij wil zich nu als eenzame dame weer te midden van het volk van Rijssen vestigen. Kinderen zijn er niet. Zij heeft mij opge dragen naar antiek voor haar uit te zien. Bij haar ontvang ik minstens vijf-en-zes tig gulden voor het kabinet. De vrouwe van de Grimberg keek haar man smekend aan. Hij bood zestig gulden en ook geen penning meer. Hij duldde niet, dat het mooie oude meubel op de Bevervoorde zou staan. Wat een rare kast staat daar. Vind je ook? vroeg de vrouwe opgelucht. Aron wist dat hij die kast op de kop kon tikken wanneer hij handig was. Hij was er dringend om verle gen, want de jonker van Reckedam bij Diepenheim zocht zoiets. Maar nu haalde de kasteelheer een streep door de rekening. Hij wilde de kast niet missen, het was nog een erfstuk van zijn overgrootmoeder Na, dat blijft dan zo, riep Aron bij het weggaan. Toen hij na het afscheid nemen uit het gezicht was, krabde hij zich in de haren van pret. Natuur lijk moest hij ook op de Grimberg wachten op het geld. Maar daar had hij op gerekend. Ken jij de oude freule Van Langen? vroeg de vrouwe van de Grimberg aan haar man. Precies niet, is dat niet die lange magere dame met de puntneus die wij een enkele keer in de kerk hebben gezien toen zij voor ons in de bank zat? In ieder geval zal ik Zeisen Bats een bood schap meegeven dat Varken Leide eens hier komt. Hermanna was geweldig benieuwd wie deze late telg van Rijssens adellijk bloed was. Varken Leide wantrouwig van aard, kwam toch op de Grimberg. Zij vertelde wat zij kwijt wilde zijn, aangaande de oude freule Van Langen, meer niet, en ging weer Aron leverde het meubelstuk op de Grim berg. Maar daar had het Jöddeken verdriet van. Des daags had men er zo geen erg in maar 's avonds als het echtpaar in de mooie kamer zat begon het in de kast te tikken Soms wel vijf miuten achter elkaar, dan met langere of kortere tussenpozen. Maar 't was 'n vervelend getik. Aron werd er bij gehaald Hij maakte de kast van binnen zuiver schoon. Maar de volgende avond weer dat getik. Kas- Van 22 juni tot en met 4 juli wordt er in Rijssen een collecte gehouden voor het Anjer fonds. In elke provincie werkt een Anjerfonds, zijnde een onderafdeling van het landelijk Prins Bernhardfonds. Telkenjare, zo rond de verjaardag van z.k.h. Prins Bernhard, wordt een collecte georgani seerd. Het Anjerfondscomité te Rijssen, bestaat uit vertegenwoordigers van diverse verenigin gen Voorzitter is burgemeester Landweer en secretaris de heer Strijker. Het doel is om gelden te verzamelnen om diverse verenigingen te helpen indien zij be paalde activiteiten die financiëel kostbaar zijn, willen gaan uitvoeren. NED -HERV GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur ds. W van Tuyl. 15 00 uur ds. A. Kool. WESTERKERK 9.00 en 10.45 uur ds J. Vos. 19 00 uur ds. W. van Tuyl. ELSEN 10.00 uur ds. A. Kool. GER GEM. NOORDERKERK 9.30 en 19.00 uur ds heer Mouw. 15.00 uur leesdienst. GER GEM. IN NED. ESKERK 9.30 en 19.00 uur ds Aangeenbrug. 14 30 uur leesdienst ■GEREF KERK BOOMKAMP 9.30 en 15.00 uur ds Borgers van Nijverdal OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 en 19.00 uur ds. Vosman. 14.30 uur leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK Geen opgave ontvangen. NED. PROTESTANTENBOND 10.45 uur ds. M. Wabeke van Enschede. Johan z.v. J. Jansen en H. Dannenberg, Mar- keloseweg 52, 15 juni. Jan z.v. H. Willems en H. Tijhof, Wierdense straat 98, 16 juni. Hermannus zv. J. H. Pongers en F. Tijhuis, Esstraat 69, 17 juni. Wilma d.v. H. Harbers en J. Smalbrugge, Haarstraat 161, 18 juni. Hendrika dv. A. J. Mensink en J. Lensink, Koninginneweg 23, 21 juni. ONDERTROUWD: Willem Plomp 23 jaar Hellendoorn Nijverdal Rembrandtplein 20 en Magda Zwoferink 22 jr Rijssen de Bleijdestraat 36, 19 juni. GETROUWD: Gerrit Jan Wessels 26 j en Jenneken Knol 24 jr Rijssen J. ter HorstJHznstraat 30, 19 juni. Fredrik Gulink, 24 jr en Gerritdina Harbers 21 jr Rijssen Nijverdalseweg 11, 19 juni. OVERLEDEN: Ivonne 15 dagen dv. H Jans en C A W Malohn Rijssen Graaf Ottostraat 121 1 juni. ten Berend uit Rijssen een meubelmaker werd er bij gehaald. Hij nam de kast voorzichtig uit elkaar, maar niet te zien. Hij zette de kast weer in elkaar en nog de eigenste avond begon het lawaai weer. Men haalde de oude Schobbe Meijers Batte uit Eisen, er bij, dit op aanraden van Kwik Albert. Batte kwam, zij stond er voor bekend dat zij meer kon dan rechttoe. Heksen was nou het woord niet, maar ver was het er niet af. Schobbe Meijers Batte dan keek in de kast prevelde een paar onverstaanbare woor den, en het getik in de kast was afgelopen. De vrouwe van de Grimberg was de ko ning te rijk. De heer van de Grimberg niet. Die kreeg bij het naar bed gaan het zelfde getik in zijn kop zoals hij het noemde. Tegen twaalf uur moest de Kottel, de nachtwaker naar Goor waar men goede dokters had. De Kottel was bang voor heksen en spoken. Maar de heer van de Grimberg gehoorzaamde hij. Dit was ook de oorzaak dat men hem hield op de Grimberg. De Kottel verdiende maar tien gul den per jaar. Maar hij dacht er niet aan van dienst te veranderen. Wel honderd maal had de vrouwe gezegd dat de Kottel weg moest. Maar als het dan zover was, dan vergat zij opzettelijk om hem ontslag te geven en zo bleef de Kottel hangen, van het ene seizoen in het andere. Maar nu had de heer des huizes een of andere kwaal. Hij zelf noemde het razernij in de kop! De Kottel was goed en wel een half uur op weg. of daar stond Schobbe Meijers Batte voor het echtelijk bed. Zij had in het huis de Grimberg haar jicht ring laten liggen en nu kon zij thuis niet zijn, zij had zonder haar ring geen rust. Op de vraag van de jon ker wie haar binnengelaten had vertelde zij, dat even na middernacht overal de deuren voor haar open gingen, zij had slechts vijf minuten de tijd, dan was het weer afgelopen. Toen Batte weer vertrokken, was, was ook het spit in de rug weg. Anders ging het met de Kottel, Hij was twee- en twintig jaar en zeer bang van aard Bij het Elsenerveen kwam een bijzonder schone witte juffer naast h,em lopen De kottel fluisterde dag juffer. De verschijning kwam naast hem lopen en probeerde de Kottel in de sloot met water te duwen. VAN Coeverden. 4i 41 •H 41 •h •9 •9 •9 •9 •9 •9 •9 •9 •9 •9 «9 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 41 K« K« K« K* K« H« K« K« K« K« K« K« H- H« K« K« K« 9. K» H* K« f.TTTÏÏTTTTTTTÏÏÏÏÏïïïïTÏÏÏTTÏÏÏÏÏÏÏTïTÏTÏTÏTTTTÏïfïiïfPïTTïI 1UJSS EN buiten de wallen

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5