tt Sportieve strijd eindigde onbeslist Jeugd i fc. k - puistjes a Ten bate van de bond van Oudstrijders Oude bekenden Sportief Handige combinaties De gelijkmaker Jubileumtoernooi Sportclub Excelsior-jeugd leidt ENTERWEG STERKER DAN WALSTRAAT Excelsior 2 kampioen Excelsior 1 naar Voorwaarts Gevonden voorwerpen RAADSAGENDA Wedvlucht Luchtvermaak VEEMARKT RIJSSEN Nieuwe voorzitter K.N.K. LASEXAMENS Jan Bonefaas komt in Westerkerk Twente-route opengesteld 50.000 BEZOEKERS AGENDA BURGERLIJKE STAND Onrustige Zenuwen? PREDIKBEURTEN Vrijdag 12 juni 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 M§ PUR0L-P0EDER Miinhardt'a Zsnuwtablatten s Vóór de wedstrijd, Excelsior-Oud Rijs senaren een aanvang nam, dankte de heer Rozendom, voorzit ter van de Bond van Oud - strijders, afd. Rijssen, de spelers voor hun bereidwil. ligheid en wenste hun een prettige en sportieve wedstrijd toe. Traditiegetrouwvi ndt jaarlijks in Rijssen de populaire voetbalwedstrijd plaats, geor ganiseerd door en ten bate van de bekende en actieve Rijssense Bond van Oud-strijders. De heer Rozendom, voorzitter van deze Bond, heeft dit jaar blijkbaar naar een ver rassend en aantrekkelijk element gezocht, waarin hij volkomen is geslaagd. Hij liet het eerste elftal van Excelsior aan treden tegen elders voetballende en wonende Rijssenaren, zodat woensdagavond een aar dige combinatie in het veld verscheen, met o.a. Harry Tusveld van Heracles, Heuten van Wierden en Jan Janssen ('n Hammer) van Riftersbleek, terwijl als goalie G. Witten fungeerde (SWN). Het lag uiteraard voor de hand, dat de ploeg van „oud-Rij ssenaren" de mindere zou zijn van het Excelsior-team, doch van be tekenis was dit niet. Immers beoogde deze wedstrijd het spekken van de oud-strijders-kas en daarin is men wel geslaagd. Bovendien deed het prettig aan de in het verleden uit Rijssen vertrokken spelers nog weer eens te kunnen ontmoeten. Menige her innering werd weer opgehaald zodra één der „oud-gedienden" een staaltje van techniek en handigheid weggaf. De wedstrijd werd in een volkomen sportie ve sfeer gespeeld. Excelsior was aanvanke lijk beslist sterker en probeerde blijkbaar direct enige treffers te plaatsen. De achterhoede van „de rest" met Heuten en Tusveld aan het hoofd, kon de situatie vooreerst nog wel klaren, doch allengs werd het tempo van de roodwitten toch te hoog en moesten zij toezien dat Leusink en Kappert tweemaal de roos troffen. De Morsbewoners gingen het nu kalmer aan doen en onder aanvoering van Tusveld gingen de oud-Rijssenaren nu tot de aanval over. Opmerkelijk was het, dat 'n Hammer met zijn haarfijne passes de Excelsioren herhaal delijk voor problemen plaatste en indien Groo- ten meer attent was geweest zouden zij nog voor de rust tegen hebben gescoord. Na de doelwisseling ging Heuten in de voor hoede spelen, terwijl Baan de stopperplaats bezette. Daardoor kregen de acties van de oud-Rijssenaren meer rendement. Zeer han dig werd er gecombineerd en een doelpunt kon niet uitblijven. Janssen, op rechts opere rend, prikte het leer steeds gevaarlijk voor doel en toen keeper Gerritsen bij één dezer voorzetten faalde, was Grooten er als de kip pen bij om te doelpunten (2-1). Aangemoedigd door dit succes, kwamen Tus veld c.s. dadelijk weer terug, doch nu greep de roodwitte-defensie resoluter in. Aan de andere kant moest intussen Witten enkele malen handelend optreden bij kogels van Kappert en Baan. Overigens werden de combinaties van Ex celsior te ver doorgevoerd om tegenover Tus veld c.s. succes te boeken. In de slotfase van de wedstrijd zouden de partijen toch nog naast elkaar komen. Een goede pass van de oud Excelsiorspeler Anton Janssen naar naamgenoot J. Janssen bracht verwarring bij de roodhemden. Handig passeerde rechtsbuiten Janssen en kele spelers en plaatste het leer „bekeken" op het hoofd van Heuten. Dit betekende meteen een flinke kopstoot en een gelijke stand (2-2). Met deze draw eindigde de wedstrijd, die onder ideale weersomstandigheden werd ge speeld voor een nobel doel. Hulde aan de spelers voor hun medewer king. De opbrengst bedroeg bijna f 300. Uit deze Excelsior- aanval scoorde links, buiten W. Leussink (midden) het eerste doelpunt. In het kader van het jubileumtoernooi, ge organiseerd door Sportclub Rijssen zijn za terdag de eerste wedstrijden gespeeld. In de ontmoeting Sportcl. Rijssen IMW H, opende laatstgenoemde club met een sterk offensief. Dit leidde in de 10e min. tot een fraai doelpunt. Harbers van Sp. Rijs sen maakte echter reeds spoedig gelijk uit een pass van Schellevis (li-l). MW bleef ech ter sterker en drukte dit uit in een on houdbaar schot van Wanschers (1-2). Uit een combinatie Harbers-Schellevis werd het 2-2. Via de paal scoorde MW echter 2-3 en 5 minuten later wierd het zelfs 2-4. Sport club sloeg terug en door v. d. Willige werd het 3-4. Tien minuten voor tijd maakte dezelf de speler er 4-4 van. Door een strafschop we gens hands van Heuten (geheel, onnodig) kwamen de gasten toch nog op winst (4-5) waardoor deze de volgende keer in de winnaar ronde zullen uitkomen. Snelheid en techniek, dit waren de wa pens waarmede Excelsior haar tegenstander M.V.V. uit Almelo versloeg. Het begin was hoopvol voor de Almeloërs die na tien mi nuten reeds een l!0 voorsprong hadden. Hierna nam Excelsior echter het heft in han den. Na 20 min. scoorde Dangnemond de gelijkmaker en na een half uur spelen werd het door een fraaie kopbal van laatstgenoem de zelfs 2-1 voor Excelsior. Nog voor rust zorgde Kappert voor een 3-1 stand. De tweede helft toonde een gelijkopgaan- de strijd, doch in snelheid en techniek moest MW in Excelsior haar meerdere erken nen. Na 30 min. spelen trapte Löwik van MW in eigen doel (4-1) en vijf minuten voor het einde werd het door Kappert S-l. Hierbij bleef het. Het jeugdelftal van Excelsior dat in de strijd om de Midwinterhoorn dinsdagavond op eigen terrein de jeugd van Enter Vooruit op bezoek had, wist ook deze wedstrijd tot e>en goed einde te brengen. Zij stuurde de bezoekers met een 4-2 ne derlaag naar huis terug. Door deze over winning behield Excelsior (met 6 punten uit 3 wedstrijden) de leiding in haar groep, met 2 punten voorsprong op haar naaste concur rent. Dinsdag a.s. als plaatsgenote Sportclub Rijs sen op bezoek komt, hebben de Roodbaadjes aan een gielijk spel reeds genoeg om de bovenste plaats te behouden, waarna zij oven- gaan naar de volgende ronde. De voetbalwedstrijd die zaterdag gespeeld is tussende buurtverenigingen van de Wal- straat en de Enterweg, is geëindigd in een verdiende 5-0 overwinning voor de Enterweg. In het team van de Enterweg waren maar liefst vijf opa's opgesteld. Het doel werd op fantastische wijze verdedigd door de 62-ja- rige Pijffers, die de kunst van het voetbal spel nog niet is verleerd. Om kwart over 6 bracht middenvoor Vos man de bal aan het rollen. Met wat heen en weer getrap werd het terrein verkend, maar al spoedig bleek dat de Enterweg-man- nen meer in hun mars hadden dan de jeug diger Walstraatmensen. Na ongeveertien minuten spelen wist Voort man niets anders te doen dan de bal bin nen de beruchte lijnen naar beneden de slaan. Dat betekende een strafschop, die op sublia- me wijze werd benut door G. ter Maat (1-0). Nog geen vijf minuten later kreeg de Wal- straat dezelfde kans om gelijk te maken en toen kwamen vader en zoon Pijffers oog in oog te staan. Pijffers jr. miste echter gran dioos. Dit gaf de Enterweg de nodige steun en de mannen van de 62-jarige aanvoerder scho ten er lustig op los. Eerst was het raak door de snelle rechtsbuiten Ten Hove (54) en nog geen drie minuten later was het de tech nicus Vosman die er 3-0 van maakte. Na de rust het zelfde spelbeeld, maar de Enterweg wist wat doelpunten maken was. Na 10 minuten redde Langkamp fraai doch dat was uitstel van executie, want Van der Belt moest toen voor keeper spelen en dat betekende 4>-0. Na deze treffer kwam de Wal- straat nog even aan bod. Een doelpunt werd we gens buitenspel geannuleerd. Maar de steeds goed opgestelde linksbuiten G. J. ter Maat (58) dacht er anders over en gaf een keu rige dieptepass naar de jonge Ruiterkamp die beheerst doelpuntte (5-0). Nog éénmaal kwam de Walstraat dicht bij een doelpunt maar de goed opgestelde Pijffers redde fraai. Excelsior 2 dat zaterdagmiddag zelf niet speelde doordat een 5-tal spelers waren aan gewezen voor de districts wedstrijden van het zaterdagvoetbal in 's Hertogenbosclj, werd toch kampioen van haar afdeling doordat Daarlerveen I in Wierden onverwacht met 2-1 van SVZW 2 verloor. De Rood-Witte re serves die het hele seizoen overduidelijk be wezen hebben de sterksten in haar afdeling te zijn, (uit 18 wedstrijden haalden zij tot nog toe 29 punten met de fraaie doelcijfers 87 voor en 24 tegen) moeten nu nog 2 wedstrij den spelen; uit tegen Vroomshoopse Boys 2 en thuis tegen DOS 2. Zaterdagmiddag brengt Excelsior II een be zoek aan Vroomshoopse Boys 2, waarbij zij verplicht is beide puntjes mee naar Rijssen te brengen. Excelsior 4 dat haar laatste wedstrijd in deze competitie speelde tegen DES 4 uit Nij- verdal kon het niet bolwerken en verloor met 4-3. Zaterdag a.s. staat voor Excelsior I de be kerwedstrijd op het programma tegen het Vriezenveense Voorwaarts, welke wedstrijd in Vriezenveen zal worden gespeeld. Indien de Rijssenaren (die overigens al een druk zomerprogramma hebben af te wer ken) inderdaad belang bij de bekerwedstrij den hebben, zullen zij zich zaterdag direct flink hebben in te zetten. Voorwaarts zal natuurlijk vechten tot de laatste minuut. In dien de roodbaadjes daartegenover ook het nodigo enthousiasme kunnen stellen, zit er wel een redelijke kans op succes in. Zilveren muntstuk, zwarte pet, snelbinder gioen, padvindersriem met sleutels en fluit, bril met bruin monteur, zwarte knipporte- inonnaie, kinderringetje met rood steentje, blauw gestreepte plastic regenjas, zonnebril, autotrekkaretje op vier wielen, „huissleutel" no. 7, psalmen- en gezangenboekje, bruine portemonnaie met inhoud, glazen van zonne bril, duimstok, rood tasje, bankbiljet, kettink je met hangertje, wit kindermutsje, bruine kinderportpmonnaie met inhoud, twee heren- portemonnaie's, zwarte regenbroek, postduif, bruine kinderportemonnaie, bril in etui, bood schappentas, grasschaar, zwart harig hond- teef, zadel van een bromfiets, etui met teken- benodigheden, rood zakmes, gouden ring met steentje, bankbiljet, ring met twee huissleu tels, zijden bedrukte shawl, damesportemon- naie met inhoud, groene zwembroek, kinder portemonnaie met inhoud, snelbinders, benzi nedop, bruine knipportemonnaie met inhoud, lichtblauw autoped, bagageriem, sierring verm. van een D.K.W.-wiel, dameshorloge, onderstuk gouden hanger, bankbiljet, bruin kinderpor temonnaie, oranje kleurige kanarievogel. Inlichtingen over gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen op het groepsbureau der rijks politie, Wierdensestraat 7, te Rijssen, elke dag tussen 18.00-22.00 uur. (Niet telefonisch!). Deraad van Rijssen komt heden (vrijdag avond) om 19.30 uur in openbare vergade ring bijeen. De agenda luidt als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de verga deringen d.d. 17 april en 20 mei 1964. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van herziening VI c van het plan in onderdelen (saneringsplan). 4. Alsvoren tot intrekking van het „Onteige ningsplan 1963 West". 5. Alsvoren tot vaststelling van de rekening 1963 van de zwem- en polovereniging „De Koerbelt". 6. Alsvoren tot afgifte van een zogenaam de noodzakelijkheidsverklaring voor een I.N. A.S.-opleiding aan de Chr. Landbouwhuis- houdschool. 8. Alsvoren tot vaststelling van een veror dening tot uitvoering van de artikelen 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet. 9. Alsvoren tot aanvulling van de bebouwings voorschriften van het plan „Verdenius". 10 Alsvoren tot aankoop van de percelen F 1433 en 2539 met opstal van F. Koster. 11 Alsvoren tot aankoop van het perceel F 1251 met opstal van E. J. Bouwmeester. 12 Alsvoren tot aankoop van een perceels gedeelte in plan Zuid 3e fase, van H. Lig- tenberg. 13 Alsvoren tot aankoop van een perceelsge deelte van B. Pongers. 14. Alsvoren tot aankoop van een perceels gedeelte van H. Rolleman. 15. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van de 10e wijziging van de begroting 1961 Stratenbedrijf (Slotwijziging). 16. Alsvoren tot het verlenen van medewer king ex artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Rooms Katholieke Meisjesschool. 17. Alsvoren tot aankoop van een perceels gedeelte in plan Zuid, 3e fase, van H. Wil- lems c.s. Advertentie De Postduivenvereniging „Het Lucbtven- maak" hield een wedvlucht vanaf St. Quen- tin. De duiven werden gelost om 10 uur. De uitslagen luiden: Groep A (in concours 306 vogels): 1 W. Scherphof, eerstaankomende duif om 14.42.23. 2 J. W. Baan, 3 H. J. Lankamp, 4. W. van Brussel 5. W. ten Hove 6 H. M. Bolink 7 J. H. Kappert, 8 .J W. Baan, 9 J. Seppenwoolde, 10 J. W. Vros. Groep B (in concours 282 vogels): 1 J. Nijkamp (14.43.14), 2 H. J. Wilmink, 3 H. Meenks, 4 A. Lankamp 5 G. J. ten Hove 6 H. Koster, 7 A. Voortman, 8 G. J. Harbers 9 E. J. Sprakel 10 H. Wessels. Groep C (in concours 325 vogels): -1 G. J. v.d. Willige 2 E. Averesch, 3 C. Boerman, 4 W. Nijzink, 5 Joh. ter Harmsel, 6 H. Nijkamp 7 E. Lohuis, 8 W. Nieuwen- huis, 9 T. Geerling, 10 E. Lohuis. Aangevoerd 969 stuks vee, runderen 13, var kens 956. Prijzen: 11 melk- en kalfkoeien van 1050 tot 1250 per stuk, 2 graskalveren van 300 tot 550 per stuk, 10 drachtige zeugen van 375 tot 475 per stuk, 946 biggen van 65 tot 77 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: handel matig, prijzen prijshou dend. Zeugen: Handel kalm, prijzen staande. Biggen: handel redelijk, prijzen dalend. puzzelrit tel 4 De Rijssense Motorclub RMC hield een puz zelrit, waarvoor gestart werd op de vee markt. Er was een interessante route uit gestippeld van ongeveer 46 km. Uitslagen: afd. Auto's: H. Megelink Hengelo 56 pun ten, 2. F. Smit Wierden 74 p, 3 W. Kamp Delden 82 p, 4 B. Eshuis Rijssen 96 p, 5 D. Brinks Rijssen 106 p, 6 J. Bleeker Rijs sen 109 p, 7 J. Kienhuis 113 p. afd. Moto ren: 1. H. Ligtenberg Rijssen 124 strafpunten 2e E. Rohaan 125 3. W. Janssen Rijssen 137. De Rijssense Motorclub houdt wederom een puzzelrit op 23 juni start Veemarkt. De toneelvereniging „Kunst naar kracht" hield in hotel Spekhorst haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag van secretaresse mej. M. B. C. Mensink bLeek, dat het af gelopen jaar aan de verwachtingen heeft vol daan. De belangstelling voor de uitvoeringen was goed te noemen. De vereniging, die 18 leden telt heeft enkele herenleden te weinig. Aangezien de voorzitter de heer H. te Linte- lo zich niet herkiesbaar stelde werd tot voor zitter gekozen de heer de heer M. G. A. El- zinga. Bij de keuze van toneelstukken zal worden uitgezien naar een blijspel. De Nederlandse Vereniging voor Lastechniek heeft vrijdag 5 juni de elektrische lasexamens afgenomen. De uitslagen waren als volgt: geslaagd voor elektrisch lassen beginners uit Rijssen: H.Nijkamp J. Harbers, G. J. Brinks, J. Wessels, B. J. Mekenkamp, J. W. Nijsink, M. Nijzink, A. W. Bouwhuis, uit Nijverdal: M. J. Machielsen, J. H. Schut ten, J. F. M. Wennemers. uit Holten: H. Veldkamp, uit Notter: J. Ooms. afgewezen 3 leerlingen. geslaagd voor elektrisch lassen gevorderd uit Rijssen: W.v.d. Stouw, A. Schuurman, H. ter Haar, M. G. D. Zijlstra, E. Müller, D. v.d. Noord, J. Agteresch, H. Tijhof. uit Enter: H. Velten. uit Wierden: F. J. Smit. uit Nijverdal: A. v.d. Werfhorst, J. v. Eg- mond. uit Holten: H. Brinks, L. J. Bunt, J. W. Veneklaas, F. J. Haan. Geen leerlingen afgewezen. Verleden jaar concerteerde de bekende Gor- kumer organist Jan Bonefaas in de Schild- kerk, op woensdag 17 juni a.s. bespeelt hij het nieuwe orgel in de Westerkerk. Zijn programma, dat om 8 uur aanvangt, is als volgt samengesteld: 1. Passacaglia koraal en fuga over „Wie maar de goede God laat zorgen", van De Wolf. 2. Concerto I van A. Vivaldi/J. S. Bach. Delen: Allegro; Grave; Presto. 3. Prelude en fuga in G. van F. Mendelssohn- Bartholdy. 4. Piece heroïque van Cesar Franck. 5. Scherzo en Toccata van E. Gigout. 6. Improvisatie over Psalm 99:8 „Geeft dan eeuwig eer". De improvisatie is bij Bonefaas in goede handen en de sterkste kant van zijn orgelspel. Bekend is zijn gehouden cursus in Rijssen, gegeven aan enkele organisten, welke cursus zeer doeltreffend, vooral gericht op de impro visatie, en uitstekend geslaagd is. Een her nieuwde kennismaking met deze prominente organist, bekend van zijn grammofoonopnamen samen met de zanger van het christelijk lied, Kees Deenik en zijn orbespelinge voor de Nederlandse Christelijke Radio Vereniging. De ANWB zal vanaf vrijdag 12 juni (van daag) in Twente een toeristische route voor gebruik openstellen. Deze Twente-route is de dertiende in een serie van twintig routes, die de ANWB in Nederland zal uitzetten. Het is de tweede in Overijssel. De eerste in deze provincie was de Salland-route, die op 8 augustus 1963 officieel werd geopend. De Twente-route kan met ingang van van daag worden bereden. In de loop van die dag zal de Wegwijzerdienst van de ANWB ge reed komen met het plaatsen van specia le zeskantige witte borden, die de route mar keren. De route is 166 km lang en voert langs de plaatsen Rijssen, Goor, Hengeveld, Beckum, Haaksbergen, Buurse, Enschede, Los ser, De Lutte, Denekamp, Ootmarsum, Vas- se, Tubbergen, Reutum, Weerselo, Zenderen, Borne en Delden. Via dit systeem van toeristische routes geeft de ANWB uitbreiding aan de recreatie- moogelijkheden voor weekend-toeristen. Zaterdag trok de Koerbelt weer een groof aantal bezoekers. Vele weken eerder dan vorig jaar werd reeds deze dag de 50.000ste bezoe ker genoteerd. 17 juni Orgelbespeling Jan Bcmefaas, 8 uur Westerkerk 26 juni Ledenvergadering Excelsior *31 aan vang 19.30, hotel Weltering. 27 juni Seriewedstrijden Sportclub Rijssen, terrein Daimenberg. 4 juli Seriewedstrijden Sportclub Rijssen, terrein Daranenberg. 8 juli Orgelbespeling Simon C. Jansen, 8 uur, Schildkerk. 11 juli Seriewedstrijden Sportclub Rijssen, terrein Dannenberg. 29 juli Orgelbespeling Derk Janszn Zwart 8 uur, Westerkerk. 19 aug. Orgelbespeling Jan Brilman uit Al melo, 8 uur, Schildkerk. 4 en 5 dec. Vogeltentoonstelling Eerste Rijs sense Kanariever., café De Bakker. 18 en 19 dec. Vogeltentoonstelling „Zanglust** café De Bakker. Opgaven voor dezra rubriek kunnen ge schieden op het gemeentehuis, afdeling Al gemene Zaken, kamer 7 (boven). Geboren: Ivonne dv H Jans en C A W Malohn Graaf Ottostraat 121, 1 jun; Willemina dv H Nijkamp en J ter Harmsel Haarstraat 119a, 4 jun; Patrich Wilhelmus rv M Sapulette en H ter Haar Graaf Ottostraat 107, 4 jun; Aaltje dv D Wessels en H G ter Keurs De Steege 5, 4 jun; Egbert Dinant, tv J Schulenburg en O W Baan Holterstraatweg 168, 6 jun; Arend zv H Nijkamp en B Spenkellnk Hol- tentorensweg 31 7 jun; Dianne dv H H de Goeljen en H Rohaan Haarstraat 5, 6 Jun; Johannes zv M ten Hove en H Pluimers Tabaksgaarden 39 a, 28 mei ta Almelo. Hendrik zv G J Leijendekker en G J Vun- derink Willem da Zwijgerstraat 24, 80 mei te Almelo. Frederik Jan Johan zv D Megelink en H Baan Ligtenbergerdijk 21 1 jun. te Almelo. ONDERTROUWD: Fredrik Gulink 24 J Wierden Enter, Juliana- straat 35 en Gerritdina Harbers 21 j Hol- tentorensweg 41 4 jun; Getrouwd; Albertus Johannes Beverdam 22 j en Aleida Bakker 19 j Nassaustraat 30, 5 jun. OVERLEDEN: Richard Loukens Timmerman 61 j echtgenoot van A J G Scheffer, Welleweg 30, 4 jun; Advertentie NED.-HERV. GEMEENTE. GROTE KERK. 9.30 en 15.00 uur ds. J. Vos. WESTERKERK 9.30 en 10.45 uur ds. W. van TuyL 19.00 uur ds. C. v. d. Wal, emerituspredikant te Muiden. ELSEN 10.00 uur ds. C. v. d. Wal. GEREF. GEM. NOORDERKERK 9.30 en 19.00 uur ds. J. van Haaren. 15.00 uur Leesdienst. GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 en 19.00 uur ds. Aangeenbrug. 14.30 uur Leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 en 15.00 uur ds. Goumare van Almelo (Bed. H.A.) OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 en 19.00 uur ds. Vosman. 14.30 uur Leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 en 15.00 uur ds. Kamp van Utrecht. NED. PROTESTANTENBOND 10.45 uur ds. M. Blom van Hengelo. y* -

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3