Rii ssens {Mannenkoor voor de radio VADERDAGTIPS Nieuwe L.T.S. wordt een modern complex Mina Wegsla pel vierde gouden jubileum haar Het eerste aj 21 JUNI VADERDAG MEULENBELT Op uitnodiging van de N.C.R.V. Belevenis Op geleende bromfiets tegen woonhuis BENOEMD Vol goede moed verder Radio-recital 1 PYJAMA Q7c Jubilea bij Ter Horst Co. Volgend jaar in gebruik BROMFIETSER REED VROUW OMVER Zondagsdienst dierenartsen 200 nieuwe leden Probleem opgelost Symbool van vooruitgang Groot overblijflokaal Tuincomplex Vrijdag 12 juni 1964 42e jaargang no. 24 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.65 per kwartaal voor postabonnees f 1.95 per kwartaal Administratie en redactie Enterstraat 10 Rijssen Telefoon 2303 (05430) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting In verband met zeer drukke werkzaamheden ont vangen wij van onze adverteerders hun eventuele „Vaderdag-advertentie" voor het nummer van vrij dag 19 juni graag uiterlijk donderdagmorgen voor 11 uur. ADM. WEEKBLAD VOOR RIJSSEN --:>v - -r WEEKBLAD VOOR RUSSEN Zaterdagmiddag werd op sobere, doch enthousiaste wijze het succes „gevierd" dat het Rijssens Mannenkoor behaalde op het door de AVRO en de Kon. Bond van Zang en Oratoriumvcrenigingen georganiseerde con cours. Zoals bekend wist het Rijssens Mannen koor, onder leiding van haar dirigent de heer Ber Joosen in de A afdeling een le prijs te behalen met 371 punten. Aan het begin van de receptie las de voorzitter de heer G. J. Rozendom een schriji- ven voor van de heer E. J. Beverdam, die vele jaren voorzitter van het Rijssens Man nenkoor is geweest. Het Mannenkoor heeft wederom een opmerkelijke prestatie geleverd zo was de heer Ba^erdam van mening. De heer Rozendom bracht dank aan allen die van hun belangstelling blijk hadden ge geven. Laat het door ons behaalde succes ons niet naar het hoofd stijgen. Verdere successen kunnen slechts worden behaald door „ijzeren repetities". Tot slot werden de beide concours nummers het Trinklied van Kodalij en het Merck toch hoe Sterck van Henk Badings in de muziekkoepel uitgevoerd. Zaterdagmiddag vloog de Spaanse arbeider J. C. R. toen hij vanaf de Boomkamp de Wa termolen wilde inrijden uit de bocht en kwam via het trottoir tegen het woonhuis van de fam. Mensink terecht. De bestuurder werd hier bij aan het hoofd gewond. De eigenaar, de duo-passagier J. K. kwam met de schrik vrij. De bromfiets werd ernstig beschadigd. Tot onderwijzeres aan een r.k. kleuter school te Deventer is benoemd mej. F. Geu zendam, momenteel kleuterleidster aan de r.k. kleuterschool alhier. Advertentie Het was voor de oud-voorzitter een enor me belevenis geweest zondagmiddag aan de radio de werken te kunnen beluisteren waar mee de Rijssenaren zoveel succes hebben we ten te oogsten. Het koor en de directeur verdienen alle lof aldus de heer Beverdam, die als zijn hart grondige wens uitsprak dat de leden een drachtig zouden blijven staan achter dirigent en bestuur. Uit eigen ervaring weet ik hoe moeilijk het is een koor van circa honderd mensen te leiden. Hij hoopte dat na dit hoogtepunt nog meerdere zouden volgen en dat de leden zich man aan man zouden inzetten het bereikte peil vast te houden. Met een driewerf „hulde" beëindigde de heer Beverdam zijn schrijven, dat door de koorleden met enthousiast applaus werd ont vangen. Nadat afgevaardigden van WV, Oran jevereniging, Stem des Volks en anderen hun felicitaties hadden aangeboden, verge zeld van bloemen en andere attenties werd de komst van de ere-voorzitter de heer G. W. ter Horst zeer op prijs gesteld. Namens het Enscheds's Mannenkoor, waar van de heer Ber Joosen ook dirigent is, sprak de voorzitter de heer v.d. Wilk en huld'g'-"-- de Rijssenaren op hartelijke wijze met het prachtige resultaat. Spr. was getroffen door het grote percentage jeugdige leden van het Mannenkoor in Rijssen en concludeerde daar uit dat de toekomst voor' dit koor nog veel belovend kan zijn. De huidige constellatie van het concours wezen is in vergelijking met vroeger, belang rijk verbeterd zo was de heer v. d. Wilk van mening. Hij hechtte daardoor aan de pres tatie van Rijssens Mannenkoor veel waadde. Uw Mannenkoor zo richtte spr. zich tot voor zitter Rozendom heeft een schitterend suc ces behaald en ik kan alleen maar zeggen ga op de ingeslagen weg voort". De dirigent de heer Joosen was dankbaar voor het behaalde succes. „Jullie hebben het concours gemaakt", zo was spr. van mening, waarop hij werd geïnterumpeerd met de op merking „Nee, nee, sam-sam'. Dit succes is behaald doordat de leden trouw op de repetities zijn verschenen. Wij hebben een fijne dag gehad, een mooi suc ces behaald en we gaan vol goede moed ver der. De heer Joosen had nog een belangrijke mededelingen n.l. dat het Rijssens Mannen koor in september voor de NCRV een re cital van 18 minuten zal gaan verzorgen. Er zal dan worden gezongen o.a.: Het „Hodie Christus natus est", het Trinklied van Kodalij, Het lied der Rijnse wijn, het Merk toch hoe sterck en de Piet Hein. „Vanzelfsprekend moet hiervoor serieus wor den gerepeteerd". De instemming waarmee deze mededeling werd begroet bewees, dat al le koorleden hiervan overtuigd waren. Advertentie VOOR ELKE KLANT BIJ BESTEDING VAN f 10.— van 16.50 voor va I w (Niet meer dan 1 per winkelende klant) NATUURLIJK WEER BIJ VOOR VADER EN ZOON ,,Op weg naar ver dere successen". VA> „v - - - A L - i - :n xVg!» Woensdag vierde een vijftal werknemers van de fa. Ter Horst en Co NV zijn zil veren dienstjubileum. De jubilarissen werden op het directiekantoor ontvangen en toege sproken door de directeur van Ter Horst en Co, de heer H. Jordaan. De heer Jordaan feliciteerde de jubilarissen met hun jubileum en bracht hen dank voor de wijze waarop zij hun werkzaamheden ge durende een reeks van 25 jaar hadden ver richt. De jubilarissen waren de heren J. Dannenberg, Hagweg 14, J. Voortman, Prinsenstraat 6, D. Poortman Blinde Banis- weg 21, G. Hofman Enterstraat 62 en W. Nij- zink Oranjestraat 60. Zij ontvingen het ere- insigne 25-jaar trouwe dienst. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer B. D. Scholman slaagde te Almelo voor het diploma Gymnas- sium A. Als het volgend jaar de nieuwe Lagere Technische School in gebruik zal kunnen wor den genomen heeft Rijssen een enorm pro bleem minder op onderwijsgebied. Het schrikbarende ruimtetekort, waarmee de directeur van de Lagere Technische School met zijn lerarenkorps nu al weer verschil lende jaren heelt moeten kampen, kan on mogelijk bevorderlijk zijn voor het goed functioneren van dit belangrijke onderwijs Op het Schild reed de 19-jarige H. M. met zijn bromfiets mevr. O.o.D. omver, waarbij zij gewond werd, M. kwam vanaf de Haarstraat gereden, toen een autobus, van„ af het Schild deze voorrangsweg op wilde rij den. De berijder van de bromfiets week hierbij uit en raakte mevr. O.o.D. die juist bezig was over te steken. De bromfiets werd be schadigd. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-1298. NOTTER Op 10 juni 1914, kort voor het uitbreken van de eerste wereldoorlog kwam de in de gemeente Rijssen geboren Willemina Wegstapel als dienstbode in be trekking bij het toen juist getrouwde echt paar J. Beunk - J. A. Beunk-Meilink. Veel is er de afgelopen jaren veranderd, maai de nu 75-jarige Mina Wegstapel werkt nog steeds de gehele dag bij de familie Beunk, die in de buurtschap Notter aan de Klokken- dijk 15 woont, dat onder de postbestelling Ni.jverdal valt, gemeentelijk onder Wierden behoort, maar verder in hoofdzaak op Rijs sen is georiënteerd. Woensdag 10 juni was het feest ten huize van de familie Beunk: Mina hoeft de 6 kinderen zien opgroeien en die waren allen, met hun kinderen, aan wezig, om de gouden jubilaresse in het zon netje te zetten. Het is dan ook een zeld zaamheid: 50 jaar trouwe dienst op één en djr zelfde boerderij. Nog werkt ze de gehW dag, „maaar het gaat niet meer zo had' zegt ze zelf. Toch voedert ze dagelijks ruim 50 varkens en kalveren. Mina \fg- stapel had in de afelopen 50 jaar êënjecr een griepje, verder is ze nooit ziek ge'pest. Iedere zondag gaat ze nog een koer paar de dienst in de Geref. Kerk in Rijss-L dit is mogelijk omdat de fam. Brinks hor dan met de auto meeneemt. Mevr. Beunk vertelde ons: „Ze htfft veel voor ons gedaan, en betekent nog yl voor ons". Vooral na het overlijden varp heer Beunk hebben beide vrouwen veel 00r elkaar betekend. Met recht kan hier worp gezegd, dat ze lief en leed met elkaar de\4en- Daar om vond de fam. Beunk het no<0. dat gou den jubilaresse Mina Wegstapo die steeds zo bescheiden op de acht'ergrc^ blijft, één dag op de voorgrond werd eplaatst. 50 jaar trouwe dienstt voor de jeugd van Rijssen en omgeving. Men werkt in noodlokalen, zoals een gedeel te van de v.m. gasfabriek, in een lokaal van de fa. Mensink, aan de Boomkamp, in een lokaal van gebouw Jeruel in een lokaal van de Oranjeschool, in een lokaal aan de En terstraat en in een noodgebouw aan de Dr. Stokkersstraat. Hoeveel ongerief hiervan het gevolg is, zal wel moeilijk in woorden uit te drukken zijn. Men gaat wat het ruimtetekort betreft echter het laatste" seizoen tegemoet. Het be schikbaar komen van de Chr. ULO school aan de Jan ter Horststraat geeft weer wat verlichting, omdat hier de verschillende klas sen voor algemeen vormend onderwijs kun- enen worden ondergebracht. Als deze moge lijkheid er niet was geweest, dan was het ruim teprobleem voor de directeur van de L.T.S. een wel bijzonder moeilijke zaak geworden. Voor het nieuwe leerjaar verwacht men meer dan 200 aanmeldingen. Daarom zullen met ingang van het nieuwe seizoen niet min der dan 8 klassen algemeen voorbereidend on derwijs moeten worden gevormd. De belang stelling voor de LTS in Rijssen stijgt nog steeds en oook het lerarencorps zal nog moe ten worden uitgebreid. De heer P. T. de Ridder die de ontwikke ling van de Lagere Technische School van af „het eerste uur" heeft meegemaakt is natuurlijk ingenomen met de vlucht die het vakonderwijs in Rijssen heeft genomen. In 1949 kwam deze gemoedelijke „Hollan der" naar Rijssen, waar één klas timme ren werd geformeerd, die werd geleid door de heer Klaver. Deze eerste timmerklas was ondergebracht in de Schildschool, maar reeds het volgende jaar (1950 dus) kon de huidige school aan de Dr. Stokkersstraat in gebruik worden genomen. De school voldeed aanvankelijk goed aan alle eisen. Er werden 4 timmerklassen ge formeerd, terwijl er ook vakopleidingen kwa men voor metselen, schilderen en metaal- bewerken Maar de ruimte was maar enkele jaren voldoende, het ruimtetekort werd steeds nij pender tot dit uitgroeide tot een enorm on derwijsprobleem. Dat zal dan opgelost zijn, als de nieuwe schoool, die verrijst aan de Wierdensestraat, tussen het R.V. terrein en de limonadefa- briek van de fa. Tijhuis gereed zal zijn. Goajt har jonge henn ekoch Woer. hee gruets op was, 't Was dan ook, zoo as hee zear, 'n Heel bezuender ras. 't Monn ook beste leggers wean Harn ze Goajt verheeld, Mear det mog ook earlke wal Vuur zoovulle geeld. Eiken moarn dan zag iej Goajt Vroo noar't hennhok goan, Mear 't was ieder bod vuur nums, 't Leg'ng was niks edoan. Mear hee gaf de mood ne*.-t op, Hee gung daage laank Ear hee 's moarns noar 't woark hen gung', Wier delzelven gaank. En kiek, op nen moarn, joawal, Non was Hollaand lüs, Wat ne kanjer van een aj Lear doar in het mis. Vrouwe, skreewn hee, muj ees kiekng, Rap de parrn' op 't vuer, Den wi'k opbakng, Goajt den was Heelmoa ouwerstuer. 't Penneken wür op 't gas ezat, Zoo, non 't dj dr in, Goajt hüw 't aj kapot en zag 't, Bakng det har gin zin. Nee, hee- hoown 'h neet mear te bakng, Wat keek Goajt misseun, 't Aj det was al hard ekokt, 'n Doorn was heelmoa greun. J. ROZENDOM, RIJSSEN. i.iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiniiiiiiiiiiiuiMHiiHiHfiiiiiiiiiiiiHiiiiHiniiiiiiiiiiiiii Er zijn met de bouw al goede vorderin gen gemaakt en de verwachting is, dat de school het volgend jaar gereed zal zijn. De school, onder architectuur van de heer J. ter Haar, wordt een prachtig modem pro ject, dat een symbool zal kunnen zijn, van de vooruitgang, die zich de laatste jaren ook in Rijssen manifesteert. De school moest uiteraard voldoen aan specifieke eisen, die aan het moderne vakonderwijs worden gesteld en de heer Ter Haar is er in geslaagd een harmonieus modern complex te ontwerpen. In de rechtervleugel is een schilderslokaal geprojecteerd, met spuitkamer, lak- en droog- kamer en een lokaal voor constructie haak werken, voorts een lokaal voor elektrisch en autogeen lassen en 2 lokalen voor bankwerken. De leslokalen hebben een af meting van 8 bij 15 meter. In de linkervleugel zijn 2 timmerlokalen ontworpen en een afdeling voor de machina le houtbewerking van 80 m2). Voorts wordt er een stellokaal ingericht van 200 m2, te gebruiken zowel door de metsel als de timmer-afdeling. Verder is op de tekening een metsellokaal geprojecteerd. Het gebouw zal, als het gereed is enorm veel glaspartijen laten zien. Er zullen 2 handvaardigheidslokalen komen in de frontvleugel, 3 tekenzalen, 4 lokalen voor algemeen vormend onderwijs, terwijl op de le verdieping 5 lokalen voor algemeen vor mend onderwijs zijn geprojecteerd. Er komt een kamer voor de directeur en 1 voor de adj. directeur, een afdeling voor de administratie, een spreekkamer een be dienden- en een lerarenkamer. Een grote plaats is ingeruimd voor het z.g. overblijflokaal. Deze ruimte, die ook benut kan worden als ontspanningslokaal heeft de afmetingen van 12 bij 28 meter en hier kun nen de leerlingen van buiten 's middags pau zeren onder het genot van een kop koffie of thee. Een belangrijk onderdeel van de nieuwe LTS is ook zeker de grote gymnastiek zaal en het sportveld, dat niet de grootte heeft van een normaal voetbalterrein, maar waarop toch verschillende balspelen kunnen, worden beoefend. Het tuincomplex, ontwerp van het tuinar chitectenbureau Kingskotten te Enschede, zal het prachtige gebouwencomplex op positieve wijze markeren. Er komt een prachtig tuin complex met een prachtige vijver, die de nieu we moderne Lagere Technische School een fleurig aanzien zal geven. Dat men reikhalzend uitziet naar het moment waaarop de nieuwe school in ge bruik zal kunnen worden genomen mag van zelfsprekend worden geacht.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 1