Beunk deed Nijland vergeten Excelsior won in stromende regen De kovoot zet zich schrap RKSV speelt nederlaagwedstrijden De lagere Excelsior elftallen „Meesters" gaven hun pupillen voetballes Rijkspostspaarbank Om de midwinterhoorn Formatie voetbalelftal Spannend duel Jubileum-toernooi Sportelub „DE KOERBELT" HEEFT NADELIG SALDO Inas opleiding aan de Chr. Landbouwhuishoiidschool FILM NIEUWS Vrijdag en zaterdag de film: Tlie bridge 011 tlie River Kwai Woensdag de film: The Quiet man Overgangen en diploma uitreiking Avondnijverheidsschool Las-examens Avondnijverlieidsscliool Burgerlijke stand PREDIKBEURTEN Vrijdag 5 juni 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Ragina 3 lê bruining Um PiGmaderm f2.95 Het is Excelsior zaterdag in Vlaardingen ge lukt de laatste competitie-wedstrijd van het seizoen '63-'64 tot een goed einde te bren gen, hetgeen impliceert, dat de zo succes volle Rijssenaren de eervolle derde plaats heb ben veroverd. Daarbij hebben zij slechts in één westelijke club (Quick Boys) de meerdere moeten erkennen, terwijl IJssel- meervogels de ereplaats kan bezetten. Aan het begin van het seizoen schreven wij, dat de sterke westelijke indeling voor Excelsior bijzonder zwaar zou worden, doch dat de roodbaadjes tenslotte beslist een goed figuur zouden kunnen slaan als het accent op de techniek zou worden gelegd. Welnu, het heeft ons goed gedaan zowel uit als thuis het afgelopen jaar van Excelsior's kant bijzonder goede wedstrijden te hebben kunnen zien. Proficiat roodbaadjes voor de mooie eervolle derde plaats!! De wedstrijd van zaterdag jl. moest ge speeld worden in een stromende regen waardoor het veld bijzonder zwaar werd. Excelsior kon zich nog het beste bij deze moeilijke omstandigheden aanpassen en wees het Vlaardingse Zwaluwen-team herhaaldelijk terug. Voor de rust zijn beide ploegen een keer dicht bij een doelpunt geweest, doch beide ke ren brachten de goalies de redding. Na de thee had Excelsior direct succes en met een goed gericht schot gaf Rozendom zijn club de leiding nadat de Excelsior voorwaartsen de Zwaluwen-verdediging uit elkaar had ge rukt. De Vlaardingers trachtten de bakens te verzetten en wierpen alle krachten in de aanval. De Excelsiorverdediging stond even- Advertentie en bescherming In café Kamphuis hield de voetbalvereni ging RKSV haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer H. Tielen. In zijn openingswoord wees hij op de teleur stellende resultaten van het eerste elftal. Hij deed een beroep op de spelers alle krachten in te zetten het verloren terrein te herwinnen. We moeten met jongere krachten werken om niet alleen in de KNVB terug te komen maar ook om ons erin te handhaven. Hij deed het voorstel een kemclub van circa 18 spelers te vormen om door vele bijeenkomsten zo saamhorigheidsgevoel te kweken. Uit de jaarverslagen van de secretaris-pen ningmeester klonk geen erg optimistische toon Het financieel verslag toonde een groot na delig saldo. Het contract met trainer de heer J. H. Bennink was niet hernieuwd. Bij de bestuursverkiezing werd in de..vaca ture van de heer H. H. M. Oude Luttighuis voorzien door de verkiezing van de heer B. Haarman. Herkozen werden de heren H. Tielen H. Hesselman, H. Kamphuis en W. J. Velner. De heer C. Kochanowski nam de poolad- ministratie op zich. Door deelname aan de Duitse Lotto was de poolopbrengst met 1/3 teruggelopen. In de vacature ontstaan door het "bedan ken als terreinknecht van de heer H. W. Wol- ters werd voorzien door het zich beschikbaar stellen van de heren G. Holtkamp en H. Nij land. Voorts werd meegedeeld, dat in de maand augustus nederlaagwedstrijden zullen worden georganiseerd voor het eerste elftal. Het 2e en 3e elftal nemen deel aan de Hector-series Het 2e elftal en het junioren A-elftal hebben het kampioenschap van hun afdeling behaald. In de elftalcommissie namen zitting de he ren J. Klein Schaarsberg, G. ten Hove en W. Kager. De aanvoerders zullen bij de opstel ling aanwezig zijn. In het weekend van 27 en 28 juni zal de vereniging de gastheer zijn van de Duitse Voet balclub „Remblinghausen". Bats riep freule Pothaver zul je mij altijd trouw blijven? Trouw tot in den dood! riep de Kovoot. Ja de zaak zit zo, De graaf van Hammerstein heeft naar mijn hand gedongen. Als de freule het belieft dan zal ik de graaf Munster wel wijzen. Zeg in het vervolg maar Zwandina. Riep de freule tot Bats, en haar ogen keken hem zo smachtend aan, dat Bats haar een pakkert gaf die fiks aankwam. Hermanna Mulerd, had haar neef intussen onderhanden gehad. Hij moest met de freule Pothaver meer doortastend zijn. Als hij haar maar fors aanpakte dan lukte het wel. De volgende morgen tegen koffietijd was hij al weer aan de deur. Maar de Kovoot was hem voor, die zat met de freule op zijn schoot. Er werd op de deur geklopt. Zwandina wipte van de schoot op een vrijstaande stoel. En Bats keek vol belangstelling in een stapel papieren. Mina de dienstbode vertelde dat die vreem de heer er al weer was. De freule gaf Bats last, het vreemde heerschap de deur uit te gooien. Wat mot iej? Vroeg Bats. De graaf Hammerstein niet gewoon, om door een man van zeer minderen stand zo bejegend te wor den, riep met een vuurrood gezicht, honds vot, waarschuw de freule, of ik bega mij een ongeluk aan jou! Bats dacht aan het vrij- mandaat, dat de freule gegeven had. Hij be dacht zich niet, greep de graaf bij de lurven en smeet hem op straat. Bats koie oew red den? schreeuwde Stinke Dorus uit de verte, Best, riep Bats. De graaf krabbelde op, trok zijn degen. Maar de Kovoot gaf hem twee trap pen voor de broek en toen wist heer Ham merstein hoe laat het was. Want achter Bats op enige afstand haalde Dorus zijn linker been uit de koeienmest en riep mooi zo! De graaf liep naar de schout en maakte zijn wel pal en beheerst kon weer aan de eigen aan val gebouwd worden. J. Beunk, die de stop perplaats bezette, deed Nijland volkomen ver geten en het lijkt ons dat met Beunk de rust is teruggekeerd in de Excelsiorploeg. Na een kwartier had Kappert succes, doch zijn treffer werd door de matig leidende-ar biter tot ieders verwondering afgekeurd. Het was evenwel uitstel van executie, want nog geen drie minuten later melde zich Leusink aan voor een voltreffer, terwijl Kappert er met een bekeken schot 3-0 van maakte. In de laatste minuten konden de Vlaardingers de overigens verdiende eer redden. In het Excelsior nieuws van vorige week ven meldden wij dat Excelsior 2 reeds zaterdag kampioen kon worden (wanneer Daarlerveen 1 van DOS 2 had verloren), indien zij haar wedstrijd tegen Vesos I zou winnen. Daarler veen won haar wedstrijd tegen DOS echter, waardoor haar achterstand op de Rood Witte reserves 3 punten bleef. Excelsior 2 stelde haar aanhang echter ook niet teleur en won in Hellendoorn met 4-1 van Vesos I, waardoor zij haar fraaie kans op de titel behield. Ex celsior 3 zorgde voor een knappe prestatie en ontfutselde kampioen Sparta 2 'n puntje. Uit slag 2-2. Ook het vierde elftal verrichtte goed werk en bleef in Hulzen met 4-2 de baas over Hulzense Boys 3. Van de junioren kon het C-elftal het op eigen terrein tegen Haarler Boys B niet verder brengen dan 'n O 0 gelijk spel, waardoor zij juist een puntje tekort kwam om kampioen te worden. De E-junioren besloten de compe titie met 'n 2-0 overwinning op Haarler Boys D waardoor zij een fraaie tweede plaats op de ranglijst innemen. Als er geen spelers van Excelsior 2 worden opgenomen in het zaterdag elftal van de afde ling Twente- welk elftal zaterdag a.s. deel neemt aan het districts toernooi in 's Herto genbosch, dan speelt zij zaterdag op eigen terrein tegen DOS 2 uit Vriezenveen. Door de ze wedstrijd te winnen kunnen zij kampioen worden, daar zij nog slechts twee punten nodig hebben uit twee wedstrijden. Het vierde elftal krijgt bezoek van DES 4 uit Nijverdal. De andere Excelsior elftallen zijn uitgespeeld. Als finale van het Schoolvoetbaltoernooi vond dinsdagmiddag op het R.V. terrein een voetbalwedstrijd plaats tusesen de kampi oen de Julianaschool en een elftal gefor meerd uit onderwijzers uit Rijssen en En ter. De onderwijzers bleken deze middag meer in hun voetbalmars te hebben dan hun leerlingen, zodat de jongens ook in hun vrije tijd nog les ontvingen. Al was deze in andere en ongetwijfeld pret tiger vorm. Met liefst 10-3 eisten de onder- wijers de voetbaleer voor zich op. Natuurlijk waren ook veel supporters en supportsters aanwezig, die met gejuich de doelpunten bejubelden. Velen hadden „def tig" plaats genomen op de tribune. Grote hi lariteit klonk telkens op, wanneer een on- derwijzier „een misstap" beging. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats. Naast de fraaie beker, ontvingen de spelers van de Julianaschool ook allen een voetbal speldje, beschikbaar gesteld door de KNVB. De o.l.s. moest genoegen nemen met een tweede prijs. De Oranjeschool ontving de 3e prijs. De poedelprijs ging naar de Chr. Na tionale school te Enter, Deze school had de meeste doelpunten tegen n.l. 55. Op het postkantoor te Rijssen werd gedu rende de maand mei ingelegd een bedrag van 1 68.782.03 en terugbetaald 71.956,81. klacht. De schout noteerde, de naam graaf Heinrich Hammerstein. Nou, nou merkte de schout op zulke heerschappen kennen wij hier in Rijssen niet. De graaf riep woedend dat hij familie was van vele vorstenhuizen in Duitsland. Maar mijn God, man wat zoek je dan in Rijssen? Nijdig liep hij weg naar de Grimberg pakte zijn koffers en liet zich door Schreeuw Jannes uit Wierden naar Almelo brengen. Hij wilde niet eens wachten tot de wagen op Munster te Rijssen aankwam. De schout intussen liet Bats komen en nam deze geducht onder handen. Maar de Kovoot ver weerde zich, door op te mei-ken dat hij op last van de freule gehandeld had. Toen ver zocht de schout de freule om een onderhoud. Nou dat kreeg hij. De freule tikte helder met haar kleine vuist op tafel. De schout merk te op, dat de graaf van Hammerstein familie was van vele Duitse vorsten. Dit interesseer de de freule niet. In de loop van de dag ging zij naar de Grimberg. De jonker van Voerst die juist bezig was een pijp te stoppen, riep Hermanna kijk eens! Daar komt nicht Zwandina. Nicht kom binnen, de vrouwe van de Grim berg vroeg wat er gebeurd was, omdat neef Hammerstein zo gauw vertrokken was. De freule Pothaver vertelde ronduit, dat zij hem de deur had laten uitgooien. De vrouwe van de Grimberg wees haar op haar walgelijk gedrag, met een man uit het volk, zo als de Kovoot. Ook haar neef van Voerst deed nog een duit in het zakje. Maar Zwandina Pothaver zou haar maat regelen nemen. Zij was ongetrouwd, beschik te over vierhonderd duizend gulden, was sinds een aantal jaren goed voor de stad Rijssen geweest, maar dat zou nu anders Het jeugd elftal van Excelsior wist dinsdag avond ook haar tweede wedstrijd te winnen. In Enter klopten zij het jeugd-elftal van En ter met 8-1. (ruststand 5-0). Het schijnt dat de Rood-Witte jeugd een voorhoede heeft die wel weet wat doelpunten maken is, want in de nu gespeelde twee wedstrijden, scoorden zij reeds 17 maal. Volgende week dinsdag speelt Excelsior op eigen terrein tegen het jeugd-elftal van Enter Vooruit. De wedstrijd vangt aan om kwart over zeven. Zoals reeds vermeld zal op woensdagavond, 10 juni a.s. op het terrein van Excelsior een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen Ex„ celsior I en een elftal bestaande uit spelers die buiten Rijssen voetballen. Laatstgenoemde elftal zal waarschijnlijk uit de volgende spelers bestaan. G. Witten (S.V.V.N.), J. Dammerholt (Wier den), H. Tusveld (oud Heracles speler) M. Rutterkamp (SVZW), A. Jansen (S.V.V.N.) G. J. Smit (Enter Vooruit) H. Heuten (Wier den), H. van Brussel (Go Ahead). J. Grooten (Enter Vooruit) H. Baan (S.V.Z.W.) H. Kamp huis (Enter). Op een terrein aan de Enterweg, het zgn. „Buusman-stadion" zullen de buurtverenigin gen van de Walstraat en de Enterweg elkan ders krachten meten op voetbalgebied. De wedstrijd die om 6 uur begint belooft een maximum aan spanning tegeven. De leeftijd der spelers varieert van 25 tot 62 jaar. Sportclub Rijssen organiseert een jubileum toernooi, waaraan wordt deelgenomen door Excelsior, Enter Vooruit, MVV en SWN. De le wedstrijd in dit tournooi wordt a.s. zaterdagmiddag gespeeld op het voetbalterrein van de kamgarenfabriek Riessen en wel Excel- sior-MVV. Het bestuur van de zwem- en polovereni ging De Koerbelt heeft de exploitatierekening over het jaar 1963 ter vaststelling aan het gemeentebestuur aangeboden. De rekening sluit met een nadelig saldo van 24.349,46. B. en w. stellen de raad voor de rekening ongewijzigd vast te stellen. Het bestuur van „De Koerbelt" heeft eveneens de begroting 1964 aan het gemeentebestuur aangeboden. B. en w. stellen de raad voor deze be groting goed te keuren. Het bestuur van de Overijsselse Chr. Boe ren- en Tuindersbondhe eft de raad verzocht een verklaring af te geven, dat de i-aad de oprichting en instandhouding van een INAS opleiding aan de Chr. Landbouwhuishoud- school te Rijssen noodzakelijk oordeelt. De INAS opleiding heeft ten doel de leer lingen een opleiding te geven voor inrichtings assistente. Leerlingen, die in het bezit zijn van een getuigschrift van deze opleiding kunnen in de verpleegstersopleiding geplaatst worden of komen in aanmerking voor meer verant woordelijk huishoudelijk werk in inrichtingen. Momenteel hebben 6 leerlingen van de landbouwhuishoudschool te Rijssen interesse voor een INAS opleiding. Thans moeten de leerlingen van deze school deze opleiding volgen aan de chr. huishoudschool te Apel doorn. Andere INAS opleidingen voor deze leerlin gen zijn gevestigd te Hoogeveen en Aalten. Aangezien de afstand naar deze scholen veel te groot is, is 't naar de mening van b en w. gewenst, dat in midden Overijssel ook een opleiding komt. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde verklaring af te geven. worden. Zij ging Rijssen verlaten. Alleen om jou! doe ik het beet zij Hermanna Mulerd toe. Zij wist nog niet hoe zij met Bats Ko voot aan moest. Of zij hem meenemen zou of afkopen. Maar ten slotte besloot zij, Bats gaat mee. Zij zegde de hulp aan de armen op. Verkocht haar huis en gaf een afscheid aan het volk van Rijssen, dat wilde zeggen haar volk. Zij zou de vrouwe van de Grimberg eens laten zien welke invloed zij te Rijssen had. De heer Van Voerst van de Grimberg had bij zijn komst op de Grimberg Rijssen aan zich willen verplichten door een inkomst- feest te geven. De freule Pothaver zou een afscheid geven waarover men tot in lengte van dagen zou praten. Zij stelde te samen met de Kovoot een lijst te samen waarop de namen voorkwamen van al de lieden, waar de vrouwe van de Grimberg een hekel aan had. De Snijzompen. Zeisen Bats. Beer Jenne. De Motte. De Mooslippe. Meester Haver Jan en velen meer. Zeisen Bats vroeg aan de heer van de Grimbeg of hij er naar toe mocht. De jonker zei ga maar. Maar de vrouwe zei van niet. En naar het oordeel van Zeisen Bats, had deze liever vrede met de vrouwe van de Grimberg dan met iemand anders. Dus ging de Zeisen niet naar het afscheidsfeest van freule Pothaver. Zij gaf de fuif in de herberg „De feete klomp" Een herberg voor heel gewone men sen. Daar was een hele middag een zeer royaal feest. En jonker Kikkerberg van Vennen- oord reed omstreeks zes uur in de namid dag door Rijssen. Hij zag voor de feete klomp een grote drukte. De jonker was moe, hij had al een hele reis gemaakt. Hij zocht een vrouw, maar geen enkele freule wilde hem hebben. Hij was heer van de Varkensvoort een landgoed op de Veluwe. Zijn moeder had gezegd, Adriaan ga er op uit, en zoek een vrouw. En Adriaan, had zijn paard laten zadelen en was in het zadel geklommen, en had de gehele dag naar een vrouw gezocht, maar niets gevonden. Hij Een bataljon Engelse krijgsgevangenen wordt door de Japanners in kamp 61 aan de Birma-spoorweg geplaatst met de taak een brug te bouwen over de rivier de Kwai. Kampcommandant Saito (SESSUE HAYAr- KAWA) eist, dat de officieren hetzelfde koe liewerk zullen doen als de manschappen; maar de Britse Kolonel Nicholson (ALEC GUINNESS), met de bepalingen van de Conventie van GENEVE in de hand, komt hier tegenop. Saito laat nu de officieren opsluiten, Nicholson in een apart hokje, dat door de tropenzon ondragelijk wordt verhit. Zowel door onkunde van de Japanse tech nische leiding als door sabotage van de Brit se soldaten komt er van de bouw der brug weinig terecht. Tevergeefs neemt Saito zelf de leiding, tevergeefs probeert hij de lichamelijk verzwakte Nicholson over te halen door som mige eisen te laten vallen. Dit is het verhaal van een man-van-goede- wil, een roodharig meisje en een dorps- dictator. Het speelt in Innisfree. een dorp je in Ierland, waar een zekere Sean Thorn ton, een Amerikaanse beroepsbokser, zich wil vestigen nadat hij door een ongelukkige stoot een tegenstander in de ring om het leven heeft gebracht. Het had zo vredig kunnen zijn, als Sean zijn zinnen maar niet had gezet op White O'Morn, een huisje waarop Red Will Danaher reeds lang zijn oog heeft laten vallen; als hij maar niet verliefd was geworden op Danahers knap pe zuster, Mary Kate en als de dorpsbewo ners maar niet hadden gehoopt, dat Red Will eindelijk zijn trekken thuis zou krijgen. Donderdagavond 28 mei vond de bekend making plaats van de overgangen en toege kende diploma's. Overgangen: Afd. timmeren: van 1 naar II: A. J. Kalenkamp, Enter, van II naar III: H. Bloemendaal, Enter, M. Slot Enter, H. Wriedem Nijverdal, J. Nieu- wenhuis, Rijssen. Afd. schilderen: van II naar III: J. W. E. Nijland, Rijssen. Afd. mctaalbewerken: van I naar II: H. Brinks, Rijssen, J. Lucas- sen, Nijverdal, Noteboom, Wierden. van II naar III: J. ten Hove Rijssen. van IV naar V: A. W. Bouwhuis, Rijssen; J. H. v.d. Kolk, Wierden, M. Nijzink Rijssen, D. Peddemors Enter, D. J. v. Zon Nijverdal, W. Rozendom Wierden. A-diploma's (3-jarige cursus): Afd. Timmeren H. J. Albers W.ierden, J. Goorman Rijssen, W. G. Getkate, Enter, H. J. Hanstede Rijssen, L. v. Petersen, Nijverdal, J. Veneklaas, Rijs sen, D. Voortman, Rijssen, J. P. De Vos Rijs sen, B. H. J. Wijnen Nijverdal, F. Nijland, Rijssen. Afd. Metselen: H. Agteresch, Rijssen, H. Lozeman Nijver dal, J. W. H. v. d. Noort Rijssen, G. J. R. Rouweler Wierden, B. J. F. Rouweler Enter. Afd. Metaalbewerken: W. Companje Rijssen, H. A. D. Jansen Eupe, Wierden, J. Older Reuver of Briel Rijssen, G. ten Brinke Enter. B. diploma's (3-jarige cursus): Afd. Metaalbewerken J. A. Beltman, Holten, W Compagne Rijs sen D. J. Grobben Holten, TAM Krieger Nijverdal, J Mensink Wierden, H. Morsink En ter, M. Pasop Holten, F. J. Smit Wierden H. Tijhof Rijssen, E. D. Voortman Rijssen, G. J. Wolthuis Rijssen, J. Zwoferink Rijssen, 1 J. W. Poortman. stapte dus af bij de feeteklomp, bestelde een maaltijd en trok zich terug in een hoek van de herberg. Schrape Tone vond de joonker Kikkerberg een reuze knappe man. Hij maak te er de freule Pothaver opmerkzaam op. En zij maakte een praatje met de vrouwzoekende jonker. Deze deelde haar mee, dat hij moest van de moeder. Zij wilde hebben dat haar zoon trouwde. Ze kreeg medelijden met de knappe jonge edelman, die een beetje achter lijk was. Zij informeerde voorzichtig, hoe zo'n meisje er uit moest zien. In de eerste plaats moest het een dame zijn van oude ordentelijke adel. De jonker had er het liefst een met stroblond haar, meteen deed hij een hap van 'n lang stuk metworst. Smakkend en kwauwend zette hij de conversatie voort met Zwandina Pothaver. Zij noemde hem 'n hele rits van freu- le's op De een mankeerde dit aan de ander dat. Plotseling keek hij haar schaapachtig aan, en vroeg juffer bent u nog vrij? Een ogen blik dacht zij aan de Kovoot, dat uils kuiken. Hier lag haar kans. De Jonker Kik kerberg zou wel onnozel zijn, maar dat hin derde niet. Hij was in ieder geval knap. En de rest die kwam wel van zelf. Zij noodde de jonker Kikkerberg ten haren huize. De Ko voot vroeg of er nog iets van haar be lieven was. Neen niets vanavond. O ja, zei was van gedachte veranderd. Hij behoefde mor gen niet dadelijk mee. De schok was gewel dig voor Bats maar daar had opdat moment Zwandina Pothaver geen boodschap aan. Vol tevredenheid ging men die avond naar huis. En de jonker Kikkerberg. Hij logeerde die nacht ten huize van de freule. De Pot- jödde, die de volgende morgen vroeg op was, om voor zaken naar Deventer te rijden, deed voor het huis van de freule Pothaver een gru welijke ontdekking. Voor de ingang van de deur van de freule Pothaver was een portiek en in dat portiek daar hing Bats Kovoot, hij was al stijf. Want het was steeds het eerste wat de Potjödde deed proberen of er nog wat te redden viel. Hij liep naar Sare zijn vrouw. Sare lag nog te bed en snibde dat zij het ook niet helpen kon. Maar zij had wel gedacht dat er ongelukken van kwamen, want het was een bandeloos leven dat Bats met de freule geleefd had. Sare gaf instructies. Aron moest naar de wacht lopen en er melding van ma ken. Ik heb geen tijd riep Aron. Ik moet op De Nederlandse Vereniging voor Lastech niek heeft vrijdag 29 mei de Autogene) lasexamens afgenomen. De uitslagen waren als volgt: Geslaagd voor Autogeen beginners: uit Rijssen: H. Goossen, A. J. Grooten, J. Harbers, J. ten Hove, B. J. Mekenkamp, D. v. d. Noort. J. Wessels, A. Sikkelbein, G. J. Brinks, G. Pluimers, W. v.d. Stouw, uit Nijverdal: J. T. M. Wennemers, J. H. Schutten. uit Holten: H. Veldkamp, uit Goor: T. Deegens. afgewezen 3 Geslaagd voor Autogeen gevorderd: uit Rijssen: M. Boerman, H. ter Haar, D. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, B. Schulenburg. uit Nijverdal: J. Middag. uit Goor: J. G. Alink. uit Wierden: A. Krommendijk. 1 mondeling herexamen. GEBOREN: Grietje Elisabeth Yvonne dv W A G Hendrik- se en B Poortman Nijverdalseweg 74, 25 mei; Grada dv G Wessels en H Harbers, Tabaks- gaarden 45, 26 mei; Jan zv J H Plas en W Strokap Holterstraat- weg 88b, 27 mei; Hedwig Johanna Hermanna Maria dv H B E Schutte en W B M Pijfers, Rozengaarde 15, 28 mei; Janna Hendrika dv W Haase en K Wiersma Bleekstraat 19, 28 mei; Emma Maria dv G J Braamhaar en W Wen- nekes Markeloseweg 48, 29 mei; Hendrik zv M Arends en J A Ekkel School straat 34, 29 mei; Johanna Geertruida dv H J Maatman en J A van Mil Oosterhofweg 30, 1 juni; Sebastiaan Felix Jozef zv J H A Ebbing en S M Koedijk, Julianastraat 24, 30 mei; Gerrit Hendrik zv H J Abbink en J B Dijkink, Ligtenbergerweg 2a, 29 mei; Gerritdina dv R Peppel- en J Nijkamp Mo lendijk 90, 31 mei; Berend Jan zv B J Schreurs en A M Ver zijl, Kaerel Doormanstraat 12, 23 mei te Al melo. ONDERTROUWD Gerrit Jan Wessels 26 j Rijssen Vennekes- gaarden 39 en Jenneken Knol 24 j Rijssen J. ter HorstJHznstraat 30, 26 mei; Gerrit Jan Baan 23 j Rijssen Bleekstraat 27a en Maria Kosterbok 20 j Rijssen Koninginne weg 7, 28 mei; GETROUWD: Gerrit Jan Willem ten Bolscher 24 j en Fre- drika Lohuis 22 j Trompstraat 14, 28 mei; Jan Wessels 24 j en Annechien Seppenwool- de 23 j Weijerdsteeg 6, 29 mei; Hendrik Jan Lubbers 22 j en Willie ten Hove 18 j Opbroekweg 1, 29 mei; Johan Averesch 25 j en Hendrika Maria Nijhof 24 j Esstraat 1, 29 mei. Overleden: Gerritdina Johanna ter Weele 65 j echtgeno te van H. Baar Ranisweg 40, 28 mei. NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds. W. vain Tuyl. 15.00 uur Ds. R. C. Cuperus van Rouveen. WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds. J. Vos. 19.00 uur Ds. W. van Tuyl. GER. GEM. NOORDERKERK 9.30, 15.00 en 19.00 uur Leesdienst. GER. GEM. IN NEDERLAND ESKERK 9.30 uur en 19.00 uur Ds. Aangeenbrug. 14.30 uur Leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 en 15.00 uur Ds. Bes van Almelo. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 en 19.00 uur Ds. Vosman. 14.30 uur Leesdienst. OUD. GER. GEM. IN NEDERLAND ORANJEKERK 9.30 en 15.00 uur Leesdienst. tijd in Deventer zijn, Nou, riep Sare had Bats dan laten hangen! Hij hing geen boer in het venster. En doe zachtjes aan en maak de kinders niet wakker. Aron haastte zich naar de wacht. De wachtsman de Lampe stond hem te woord: Podjödde ie'j mun'n effen wachen"! Maar de Potjödde jammerde dat Pleer Bats hem wilde meenemen naar Deventer. En iedereen kende Pleer Bats wel. Cie wachtte niet op een ander. Maar dat viel mee. Het paard van Pleer Bats was uit de stal gebro ken en weg. De buren in het voorste gedeelte van de Haar hadden Pleer Bats al horen vloeken om vier uur, toen hij zijn zwaar beladen wa gen naar buiten wilde rijden. Toen ontdekte zijn vrouw, dat het paard niet in de stal stond. De Pleer schreeuwde buiten, om zijn paard, spoedig waren zijn buren buiten die vroegen dringend, of Bats den bek hool'n wol. Anders dreigden zij met andere maatregelen. Maar toen zij hoorden dat de stal leeg was, toen gingen zij zoeken. En toen kwam Aron de Potjödde vertellen, dat de Kovoot zich verdaan had, Waarom? Vroeg Wippe Graads de mandenmaker. Natuurlijk om de nek, riep Aron. De freule Pothaver werd ook gewekt. Zij was pas laat naar bed gegaan. Men ver telde haar dat Bats Kovoot zich in haar por tiek had opgehangen. Hangt hij er nog kreet zij. Nee riep de nachtwaker. Klap! Het raam ging weer dicht. Het paard van Pleer Bats was gevonden. Het was naar de Mors ge wandeld en deed zich daar te goed aan het malse gras. Anderhalfuur later dan de bedoe ling was, reden Pleer Bats en Aron de Potjöd de Rijssen uit. Bats sloeg zijn paard gewel dig. Hij wilde er uit halen wat hij kon. Toen hij bij de Batmense molen het dier even liet uitblazen vloog hen daar de de jonker Kikkerberg ran Vennenoord voorbij en achter op het paard zat de freule Pothaver. Zij had de vlucht genomen. Het volk van Rijssen had partij gekozen voor de Kovoot. Het was al be gonnen toen het schemerde toen was men be gonnen de ruiten in te gooien. De freule zag het gevaar waarin zij verkeerde. De jonker Kik kerberg was bang geworden en had zich in derhaast gekleed, en de freule angstig gewor den, had gesmeekt mee te mogen vluchten. VAN COEVERDEN. RIJSSEN buiten de

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3