K®£?Dcimpo FILMNIEUWS De jaarmarkt in Rijssen Jaiad- puistjes EXCELSIOR 2 BEHIELD DE LEIDING De junioren Verjongde Excelsiorploeg leed kleine nederlaag EXCELSIOR-PUPILLEN WONNEN EERSTE PRIIS SPORTCLUB RIJSSEN 2 WERD KAMPIOEN Gevonden voorwerpen INGEZONDEN Lompen en oude metalen DUITS BEZOEK R.E.O.-KYNOLOGEN ,.De Koerbelt'' trok eerste dag 1700 bezoekers Vrijdag en zaterdag de film: VERRADER IN OPDRACHT Woensdag de film: 08/15 FEIKE ASMA KOMT GEEN JUS, DAN SAUS Vrijdag 22 mei 1964 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 5 PUR0L-P0EDER I Zoals te verwachten was ondervond Ex celsior 2 zaterdag in Vriezenveen heftige tegenstand van Voorwaarts 2 dat zelf nog een klein kampionskansje had. Zover lieten de Rood-Witte reserves het echter niet komen en door met 2-2 gelijk te spelen behielden zij hun fraaie positie aan de kop van de ranglijst. Sportclub Rijssen 2 ondervond meer tegen stand van Excelsior 4 dan verwacht was, want kort na rust was de stand nog steeds 1-0 in het voordeel van Excelsior 4. Toch kon Ex celsior deze stand nie'; handhaven en moest eindelijk met 3-1 (eervol) de vlag stijken vooi* haar plaatsgenoten, die door dit resul taat kampioen werden van hun afdeling. Excelsior A bevestigde haar goede vorm van de laatste weken en stuurde Holten A. met lege handen naar huis terug. Uitslag 3-2 in het voordeel van Excelsior A. Zaterdag a.s. komen de volgende lagere elftallen in het veld. Het tweede elftal heeft een thuiswedstrijd en krijgt bezoek van het reserve elftal van ON uit Almelo. Dit kan een overwinning wor den voor Excelsior 2, want het is niet aan te nemen dat zij zich door de Almeloërs zal la ten verrassen. Excelsior 3 speelt eveneens thuis en ontvangt het Nijverdalse DES 3. Ook in deze wedstrijd ligt een overwinning voor Rood-Wit het meest voor de hand. Excelsior 4 speelt uit en gaat in Nijverdal DES 5 ont moeten. Indien gespeeld wordt als vorige week tegen Sportclub Rijssen 2 is een over winning voor Excelsior 4 niet denkbeeldig. Van de junioren spelen het A en B elftal hun laatste wedstrijd. Excelsior A speelt tegen DES A. De B-junioren moeten het in Hellendoorn opnemen tegen SOS A waarvan op eigen terrein met 2-1 werd verloren. Of Excelsior revanche zal nemen, valt te betwij felen. Bij de wedstrijd Haarler Boys B- Excelsior C zal het spannen daar beide elf tallen nog een kans hebben op de bovenste plaats. De D-junioren gaan naar Wierden en komen tegen Wierden B binnen de lijnen Dit wordt zeer zeker een nederlaag voor de Excelsior-jeugd. De E-junioren zijn vrij. Advertentie Rijssen had kort na hare stad wording enige jaarmarkten gekregen van een der Utrecht se bisschoppen. Wij hebben er drie van kun nen opsporen. Namelijk op 20 februari, 27 mei en 17 juli. Dat waren hele gebeurtenis sen voor de stad. Drie dagen er voor, en drie dagen er na werden kruisen buiten de poorten gezet, ten teken dat iedereen vrij de stad mocht betreden. De oude Papscholte liet zich als het mooi weer was altijd naar de poort in de Enterstraat brengen. Daar was Willem Papsholte voor ongeveer vijftig jaar uitgevlucht toen hij meende in een dronkemansbui een moord begaan te heb ben. Willem was een jongere broer van Opa Papscholte. Na zijn vijftigste jaar had hij op 17 juli altijd post gevat aan de Enterpoort. In zijn jonge jaren had Willem onenigheid gehad met Pieptonnen Albert, Albert was de man die de stadsbolle verzorgde. Willem Papscholte had in het geheim een kalf in de Mors lopen. Dat gebeurde wel meer. Jannes Papscholte de oudere broer en boer, had zijn getal bees ten op de Mors en hij wilde niet dat zijn jongere broer een kalf weide voor rekening van het Papscholten erf. Hoge woorden waren er gevallen. Willem had dagen lang rond ge lopen met het plan, de hand aan zichzelf te slaan. Maar dat ging over. En na zijn be raad, besloot hij het kalf clandestien naar de Mors te doen. Maar de Pieptonne de houder van de stads bolle bracht Willem aan. Luien Derk de Rijs- sener koescheper, had twee dagen werk om het kalf te ontdekken, want Willem Papschol te bracht er zijn kalf door een geheime plaats in. Luien Derk bracht het aan, bij de burgemeester, en maakte geweldig kabaal. Wie had dat nu gedacht van zulke welge stelde mensen, boeren waar ieder tegen op- Reek, Willem moest met zijn kalf alle straten Advertentie Het is Excelsior zaterdag in Huizen niet gelukt tegen de Zuidvogels een overwinning te behalen. In feite was het pleit voor Excel sior reeds in het eerste half uur beslecht, toen de Zuidvogels een 3-0 voorsprong na men. De Excelsiorploeg, waarin niet minder dan vijf nieuwe spelers waren opgenomen, had geen vat op het spel der thuisclub en met name het ploegverband - hoofdzakelijk in de middenlinie - was zoek. Hieraan moet ook toegeschreven worden dat zo spoedig een gro te achterstand werd opgelopen. Toch was het spel van de roodbaadjes niet verstoken van franje. Integendeel, volkomen verdiend liet Kappert nog voor de thee een te gendoelpunt noteren. Na de thee was het volkomen gedaan met de superioriteit van de thuisclub en nam Ex celsior het heft in handen. De „nieuwe" Ex celsiorploeg ging allengs zelfs veel beter spe len en legde de gastheren volkomen haar wil op. De vlotte aanvallen verkregen echter niet het verdiende rendement. Dangremond kon de'stand nogterugbrengen tot 3-2, terwijl verder het houtwerk twee keer voor de Huize naren redding moest brengen. Zaterdag a.s. ontvang Excelsior thuis de Werkendamse Kozakken Boys. In Werkendam wonnen de Rijssenaren destijds met 4-3 in een uitstekende wedstrijd. Nu de spanning verdwenen is uit deze competitie zullen we ons niet aan een voorspelling wagen. De Excelsioren zullen, naar het ons voor komt, trachten een goede derde plaats op de ranglijst te veroveren en dan zullen ze moe ten winnen. Twee pupillen elftallen van de voetbalver eniging Excelsior leverden in het pupillen toernooi te Bathmen fraaie prestaties. De elftallen die ingedeeld waren in verschil lende pools van 5 teams wisten ieder 4 wed strijden te winnen en 1 gelijk te spelen. Beide Excelsior elftallen behaalden daar door in hun pool een eerste prijs. door voor straf. Na drie dagen wist hij dat de Pieptonne hem dat koopje geleverd had. Pieptonnen Albert zou aan het mes geregen worden. Albert loerde op Willem en Willem op Albert. Op een donkere avond om elf uur bij donke re maan, zou het wezen. Willem Papscholte had het mes goed geslepen. Hij sloop om de stal waarin de stadsbolle stond. Maar de Pieptonne stond bij de stier. Snuivend luisterde Willem aan het stalluik. Bons! Daar vloog het luik open de stier stak zijn kop er door en Willem stak in 't wilde weg. Hij hoorde brullen en roggelen en even daarna hoorde hij r.oe- pen: dood, smeerlappe! Willem wist .niet of hij Albert of de stier had doodgestoken. Maar naast hem stond een zak met kleren. Hij liep nog even naar de deel veegde in 't donker het mes af en nam de vlucht. Slag Dieks de poortwachter, had zich even ver wijderd Willem benutte de kans en wipte de poort uit en verdween voor minstens een hal ve eeuw. En nu op 17 juli zat zoals hij al jaren gedaan had de oude Papscholte aan de poort. Hij had indertijd de stad de vermoorde stier vergoed en daarmee was de zaak afge daan. Maar nu op zijn stokoudedag moest zijn kleinzoon hem naar de Enterpoort brengen Waarom nu juist bij de Enterpoort?. Niemand had Willem zien vluchten. Hij kon evengoed, de kant van Holten op Hellendoorn zijn opgegaan, maar de Oude Papscholte ver klaarde niet te kunnen sterven voor hij zijn broer Wiilem had terug gezien. Het werd druk in Rijssen die 17de juli-dag. Reeds vroeg reden de boeren af en aan. Vreemde kooplieden in hun vreemde kleder dracht reden de poorten binnen. Edelen uit alle windstreken kwamen met hun rijtuigen of te paard om op de Rijssener jaarmarkt, Vlaggetjesdag in Scheveningen bleek slechts weinig be- langstelllenden te trekken. Doch de echte liefhebbers konden het niet na laten een wandeling langs de gepavoi- seerde schepen te ■maken. Sportclub Rijssen 1 speelde zaterdag haar laatste wedstrijd tegen Hulzense Boys te Hulzen en verloor met 612. Het tweede elftal won volgens verwachting met 3-1 van Excel sior 4 en werd hiermede kampioen van haar afdeling. Bij Excelsior bleek stopper Poortman het grote struikelblok terwijl in laatste instantie doelman Waggeveld succes in de weg stond. Uit een strafschop bracht Excelsior de stand op 1-0 waarmee de rust inging. Na ust kwa men de gastheren er echter niet meer aan te pas en met drie goede doelpunten stelde Sportclub 2 de zege veilig. Deze overwinning betekende het kampioenschap van haar af deling en promotie. Het derde elftal kon het in Nijverdal niet bolwerken en verloor van SVVN 3 met 4-1. Zaterdag a.s. spelen het tweede en derde elftal een thuiswedstrijd resp. tegen E.V. 3 en SVVN 5. Voor beide elftallen ligt de ze ge binnen bereik. Een paar nylon sokken; tulen sjaal (rood); dames-zonnebril met etui; goudfazant; een paar bruine dameshandschoenen; khaki over all met grijze riem; bedelarmbandje; bankbil jet; broche met steen; licht bruin suède jasje; portemonnaie met inhoud; bankbiljet; honden- riem. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7, op werkdagen tussen: 18.00 - 20.00 uur. NIET TELEFONISCH. Aan alle ingezetenen van Rijssen. Zoals u wellicht bekend is, hebben vele vereni gingen te kampen met financiële moeilijkhe den. Diverse verenigingen probeerden reeds, hetzij door het organiseren van een loterij, het zij door middel van een glazen-actie, hun fi nanciële positie te verbeteren. Wij wilden dit nu eens op een andere manier proberen, n.l. door een „huis-aan-huis"-bezoek, waarbij wij u beleefd verzoeken al uw lompen en oude me talen aan onze vereniging te willen afstaan. Op deze wijze komt u af van uw „schoonmaak- overschot" en komt onze vereniging in een be tere financiële positie. Voor nadere bijzonder heden willen wij u gaarne verwijzen naar onze advertentie elders in dit blad. Bestuur „Stem des Volks" de verveling kwijt te raken. Maar dan de mensen die als negotianten hun geluk be proefden. Het was een bont gezelschap van Klooster broeders, smeden, kwakzalvers, linnen en wol handelaren, wielmakers, en allerlei slag vee kopers. Ten slotte waren er nog de speellie den, de dieven en de armen. Dan was er het volk van Rijssen in al zijn geledingen. De stedelingen zelf hoopten ook goede zaken te doen. Op het plein rond de oude stadslinde zat de sjiek van Rijssen, zoals de koolraap het volk noemde dat op de legen bank grollen zat te verkopen. De ridder van de Grimberg had in de herberg „De Koning" al 'n goede plaats uit gezocht. Vier plaatsen had hij voor zich gereserveerd. Want hij kreeg zijn neven over. Een was er voor gekomen uit Denemar ken, hij was luitenant generaal in het leger van de koning van Denemarken. De Pikröske Scheure Gait, Het varken, De Tonne en meer van dit soort groot burgers van Rijssen werden door de stadsdienders opgepakt die omdat het jaarmarkt was een mooi gepoetst kope ren schild op zijn borst droeg, voorstellende het wapen van Rijssen, dan wisten de vreem delingen en ook de stedelingen wie zij voor hadden. De burgemeesters hadden hun dien der opgedragen, om indien het nodig was op roerlingen in stukken te haken. De freulle Zwandin-i van Pothaver tot Wilgenbos was ook al vroeg op. Zij lette op, of de door haar geholpen armen, de bloe men ook buiten zetten. Maar die keken wel uit. Zwandina, in Rijssen kortweg de baronesse geheten had haar eerste ronde gedaan. Zij kwam aan de Enterpoort en daar zat op een eikenhouten leunstoel met een gat in de zitting en een emmer er onder met de broek naar beneden de oude Papscholte. In die tijd nam daar niemand aanstoot aan. De freule Zwandi na maakte een praatje met de oude baas. Deze mummelde dat hij op zijn broer Willem wachtte. Achterkleinkinderen zaten bij hem in het bermgras. Van zeven uur af tot elf uur had De voetbalvereniging ,,RKSV" te Rijssen ontvangt Duitse spelers op bezoek. Het week end van 27-28 juni komt een gezelschap van 30 personen uit „Ramblinghausen" nabij Mün- ster naar Rijssen als gast van RKSV. Op de internationale tentoonstelling te 's Hertogenbosch behaalden enkele leden van de kynologenclub REO fraaie resultaten. Een Groenendaeler Herder (Reu) van de heer B. J. van Heek ontving het predicaat le U en werd aangewezen als internationaal kampioen. Een Groenendaeler Herder (teef) behaalde eveneens een le U met internatio naal kampioenschap en werd uitgeroepen tot op 1 na de beste inzending van de Belgische herders. Een andere teef werd gewaardeerd met ZG, Een Dalmatiner van de heer B. J. Vosse- belt behaalde ZG. Een Engelse Setter van de heer H. Lohuis 2e U, een Dalmatiner van de heer M. Boerman 2e U en reserve kam pioenschap en een cocker spaniel van de heer G. Kamphuis 3e U. Aangetrokken door het fraaie zonnige weer nam zaterdag reeds een groot aantal, voor namelijk zeer jeugdige Rijssenaren een duik in het nog vrij koude water van het zwembad „De Koerbelt". Nog niet eerder is het voor gekomen, dat op de openingsdag de belang stelling zo groot was. Liefst 1700 volgden het voorbeeld van Henk Schreuder en Diens Meenks die als eersten de hekken passeer den. Het bestuurslid van de „Koerbelt" en de „Mors", de heer G. Schreuder reikte aan beide eerste badgasten een waardebon uit. Het bad lag er uiterst verzorgd bij en is eien lust voor het oog. Op tweede pinkster dag maakten bijna 3000 personen gebruik van deze recreatiegelegenheid. De in New York geboren Eric Erickson is een belangrijk zakenman in Stockholm ge worden en heeft zich daarom tot Zweed la ten naturaliseren. Door de Geallieerden wordt hij op de zwarte lijst geplaatst omdat hij olie-transacties verricht met het Duitsland van de Nazi's. De Engelse geheime agent Collins wijst hem de enige weg om van deze lijst geschrapt te worden en pleegt een nauwe lijks verholen chantage op hem om hem voor het karretje van de Geallieerde spio nagedienst te spannen. Noodgedwongen ac cepteert Erickson. De samenwerking van Erickson met zijn opdrachtgevers zal be staan uit het verschaffen van gegevens om trent de positie van de Duitse olieraffinade rijen. In Duitsland krijgt Erickson contact met Marianne Mollendorf, een charmante vrouw, die tot zijn grote verwondering een agente van de Geallieerden blijkt te zijn. Hij brengt een bezoek aan Kolonel Nordoff, door wiens bemiddeling Erickson toetemming hoopt te verkrijgen om een rondreis langs alle Duit se raffinaderijen te kunnen maken. Deze toestemming krijgt hij inderdaad, maar hij wordt voortdurend geschaduwd. We zien hoe binnen de grauwe kazememu- ren de even domme als sadistische Haupt- wachtmeister Schulz zijn gezag uitoefent. Hij terroriseert de manschappen en kneedt hen naar het Pruisische levensideaaL Hij bedenkt allerlei sluwe streken om hen te vernederen en te trappen. Deze Hauptwachtmeister Schulz heeft als privilege zijn vrouwtje bij zich in de kazerne de oude Papscholte al uitgekeken. Dat deed hij nu al minstens vijfentwintig jaar. Over Pieptonnen Albert, en Luien Derk, werd door zo goed als niemand meer gesproken in Rijs sen. Zij waren al lang naar de eeuwigheid. Ook de Drammert en Siene waren al weg. En vele anderen, Maar steeds weer verschenen er nieu we sterren aan de Rijssener hemel, die zorg den voor de nodige bondigheid. Daar had je bij voorbeeld de Knobben. Boer koopman en een keiharde tegenstander van de jonkers van de Oosterhot Jonker Jodokus had er bij het stadsbestuur al op aangedrongen hem voor de schandpaal te halen. Maar daar kwam de ridder Johan van Voerst tot de Grimberg met Hermanna Mulerd de stad binnen. De volgende dag, dus een dag na de jaar markt wilden zij een welkomstfeest geven. De Wapper, destijds schout van Rijssen zat in de commissie van ontvangst. De nieuwe vrouwe van de Grimberg wilde de jaarmarkt zien. Daar ging plotseling het gerucht door Rijssen, dat na vierenvijftig jaar Willem Papscholte er weer was. Niemand had hem herkend. Maar hij had zijn broer herkend. Het weerzien was hartroerend. Willem! was alles wat de oude Jannes gezegd had. Toen was hij van zijn stoel gezakt en was overleden. Wil lem Papscholte die in Munster tot aanzien en welstand was gekomen, bleef tot na de begrafenis van zijn oudste broer. Daarna bekeek hij het huis van de Pieptonnen. Dit huis was gans en al vertimmerd. Als aanknopingspunt had hij nog de oude kerk met het kerkhof waar hij gespeeld had. Sommige Rijssenaren vroegen hoe hij Rijs sen vond, hij kon er geen antwoord op ge ven. De markt was begunstigd geworden door stralend mooi weer. Schobbe Dieks uit Enter kreeg nog onenigheid op de Schild. Hij was tegen de graaf van Schoonebeek opgelopen en deze had hem met het gevest van zijn degen tegen de aarde gestoken. En meteen had hij Dieks uit gescholden voor Schobbejak. Het regende klappen op Dieks. Dit zag Bats Zeisen Jan, En dia had goed kermis gevierd Hij gooide zijn buis uit en schoot uit de zondagse broek. Hij wilde zo riep hij zijn kleren niet smerig maken aan zo'n verlopen graaf. Nou de graaf lustte hem wel. Weldra lagen beiden op straat en wer- Volgende week woensdag (27 mei) kunnen liefhebbers van kerkorgelmuziek hun hart ophalen, want Feike Asma komt spelen in de Schildkerk. Het programma ziet er als volgt uit. 1. Psalm-Suite. a. Psalm 92 „Laat ons de rust dag wijden", b. Psalm 25 „Heer, ai maak mij Uwer wegen", c. Psalm 75 „U alleen U loven wij", van Jan Zwart. 2. Adagio-Allegro in F dur. (Uit concerto No. 13). van G. F. Handel. 3. Choralvorspiele. a. „Erbarm dich mein, O Herr Gott", b. „al- lein Gott in der Höh sei Ehr" van J S. Bach, 4. Suite Gothique. a. Koraal, b. Menuet Gothique, c. Gebed, d. Toccata, van L. Boëlmann. 5. Pastorale van A. Guilmant, 6. Grand Choeur, van A. Guilmant. 7. Fantasie over bekende zangwijzen van F. Asma. Frankrijk, het land van de „haute-cuisine", wordt wel beschouwd als de bakermat van de sauzen. Er gaat bijna geen dag voorbij of er prijkt een saus op tafel. Wij stellen u voor dit goede voorbeeld zo nu en dan eens te volgen en de zo vertrouwde jus eens te vervangen door een van onder staande sauzen, U zult merken dat een saus bij vele gerechten, zoals b.v. rijst of macaroni, beter op z'n plaats is dan jus en dat de smaak en het uiterlijk van een gerecht er door verhoogd kunnen worden. Bovendien geven sauzen u meer mogelijkheden tot va riatie. Er zijn immers veel goede sauzen en er is maar één goede jus. Bruine groentesaus. 50 g (plm 4 eetlepels) boter of margarine, 60 g (8ih eetlepel) bloem, een restje jus aan gevuld met water tot 3/i liter, zout of een bouil lontablet, peper, plm. 4 worteltjes, 1 preitje, 1 uitje, 1 tomaat (stukje komkommer) peter selie, pikante saus. De boter of margarine lichtbruin laten wor den. De bloem erdoor mengen en onder roeren bruin bakken. Dit moet gelijkmatig gebeuren, tot de bloem een kleur heeft van hazelnoten De jus met het water bij gedeelten onder goed roeren bij de massa schenken. Zout of een bouillontablet toevoegen. De groenten schoon maken en wassen. De worteltjes in dunne plakjes, de prei en ui in ringen en de to maat (en komkommer) in stukjes snijden. De groente plm. 15 minuten in de saus laten trekken. De saus desgewenst door een zeef wrijven en afmaken met fijngehakte peter selie en pikante saus. Deze saus kan b.v. gegeven worden bij ge kookt of gebraden vlees, een rest koud vlees of vleeswaren, omelet, roerei, hardgekookt ei, bruine bonen of capucijners. en het is ongeveer het enige, waaraan hij geen plezier beleeft. Schulz' voornaamste handlanger is wacht meester Platzek een stompzinnige bruut. Hun aangewezen slachtoffer in de troep is kanonnier Vierbein, een gevoelige, maar niet sterke individualist. Voortdurend wordt hij er „uitgepikt" voor een corvee, een straf, een zware oefening. De niet geharde jongeman bezwijkt bijna en als het hem ook onmogelijk wordt gemaakt om op ziekenrapport te gaan, 'besluit hij tot zelfmoord. Het is zijn vriend Asch die op het laatste ogenblik ingrijpt. Asch is uit geheel ander hout gesneden. Hij is een beter en slimmer soldaat dan Vier bein. De verhinderde zelfmoord van Vier bein verschaft hem zes kogels en daarmee een macht tegenover de onderofficieren. In het met veel onthullende details en ka rakteriserende anecdotes opgebouwde verha len spelen nog twee meisjes een rol van be tekenis. den onder ijselijk vloeken afgeranseld. Bats riep luidkeels om hulp. Daar kwamen ze aan De Motte, de Snijzomp, en Mooslippen Derk. Toen kreeg de graaf klappen. De schout kwam op het terrein van de strijd. Maar Beer Lede vuurde de mannen aan. De Moos- lippe gaf de schout een slag dat het daverde. Maar de ridderschaar, er waren er twintig in getal zij stormden de straat op en nu was het gevecht gauw beslist. Maar de burgers kwa men in opstand zij begonnen de straat op te breken en de ridders achten het geraden zo gauw mogelijk de stad te verlaten. De burge meesters riepen de gildebroeders op om de orde te herstellen. Nu dat geschiedde. De Fluite ging voorop en naast hem liep de freule van Pothaver. Zij moest het in haar hart met de edelen eens zijn, maar dat was zij niet, omdat de graaf van Siepelberg uit Ootmarsum haar in de steek had gelaten haatte zij alle edelmannen. Zij had Rijssen gekozen. De Pikröske en zijn maats noemden haar de baronesse. Het was druk 's avonds in Rijssen. Alleen in de Bouwstraat daar heer ste een sombere stemming. De oude Papscholte de Methuzalem van Rijssen was heengegaan. De hele Bouwstraat rouwde. De volgende dag was het ook mooi weer. Leide gaf de avond van de marktdag haar echtvriend De Motte er van langs. De Motte was een kerel als een boom. Maar Leide klein maar dapper roste hem af omdat hij de Moos- lippe zo schandalig zwart had gemaakt. De zon ging andermaal over Rijssen op. De Praame, de beste boer uit de Walstraat, vond dat er best nog een dag bij aangelapt kon worden. Hij had het gewas in de Rijs sener es in ogenschouw genomen. Volgens hem stond het er best voor, er kon wel een welkomstfeest op overschieten en bovendien er waren nu veel vremdelingen in de stad en bovendien op de Grimberg nog een Turkse meid. De vreemde kooplieden konden dan eens meteen zien hoe men te Rijssen feest vierde onder eigen volk. De Praame was maar gewoon gemeensman, voor de Walstraat in het stadsbestuur en hij hoopte nog eenmaal burgemeester te worden. In de vroege mor gen werden de resten van de Marktdag opge ruimd. VAN COEVERDEN. RIJSSEN buiten de wallen

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5