Excelsior (met 3 invallers) won verdiend FILMNIEUWS H.D.C. „Riessen" vierde derde lustrum Opmerkelijke, veelzijdige Beverly Hillbilhes-show ster uit de j Zelfstandig j I vrouwtje Duiker Barelds „slaapwandelt op bodem van IJsselmeer Zo speelden de lagere elftallen van Excelsior Woensdag de film: EEN MOEDER KLAAGT AAN Vrijdag en zaterdag: GELD SPEELT GEEN ROL GEEN ALCOHOL BIJ SNELVERKEER Hoogtepunt Spaanse filmproduktie Vrijdag 8 mei 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 7 Een van de opmerkelijkste - en ongetwijfeld ook een van de mooi ste - blondjes, die Hollywood sinds jaren de wereld heeft getoond is Donna Douglag. De naam zegt de meeste Nederlanders niet veel; in Amerika is Donna evenwel een van de populairste sterren van het ogenblik. En weinigen twijfelen eraan, of haar roem zal binnen af zienbare tijd ook tot ons land zijn doorgedrongen. Donna Douglas is nl. één van de vaste verschijningen op de vaderlandse televisiescher men. Zij is dochter Elly May van de Clampett-familie uit de televisie strip The Beverly-Hillbillies. De serie staat in ons land nog maar aan het begin: in Amerika evenwel is zij de populairste van het ogenblik. Iedere week kijken 54 miljoen Amerikanen naar de avonturen van de Clampetts. Geen afspraakjes Gewetensvol Miss De weersomstandigheden waren vorige week za terdag bepaald vervelend voor het spelen van een voetbalwedstrijd. Gedurende de gehele speeltijd viel er regen, dat de spelers ieder enthousiasme ontnam, te meer, nu zo wel het bezoekende Vlaardinger Zwaluwen als Excelsior geen direct belang bij de puntjes had den. Voor Excelsior begon de wedstrijd hoopvol. Het roodwitte team, dat met drie invallers uit kwam, nam direct bezit van het middenveld en van hieruit werden enkele gevaarlijke ac ties ondernemen, die de Vlaardingers voor pro blemen plaatsten. Na ongeveer 10 minuten had Sprakel toch succes, toen een scherpe voor zet van Beunk door hem met een treffer werd afgerond. In de hierop volgende periode had den de Rijssenaren een royale zege kunnen hebben, doch de afwerking bleef onvoldoende, hetgeen wellicht toegeschreven moet worden aan het onsamenhangend verband in de voor- De resultaten van de wedstrijden van de la gere Excelsior elftallen waren zaterdag j.l. als- volgt: De wedstrijd van het derde elftal tegen DES 3 werd uitgesteld. Excelsior 4 schijnt de laatste wedstrijden er beter in te komen, want ook nu weer werd 'n overwinning behaald. Enter Vooruit 4 werd n.l. met een 4-2 neder laag weer naar huis gestuurd. Ook 't A-elftal der junioren schijnt haar vorm nu gevonden te hebben. Werd vorige week het sterke DES a op eigen terrein verslagen, deze week moest de leider van haar afdeling de Zweef A op eigen terrein nog wel met 3-2 de meerdere van de Rood-Witte jeugd erkennen. Excelsior B stel de danig teleur en verloor (met 9 man spe lend) met 8-1 in Nijverdal van Nijverdal A. SVZW b uit Wierden haalde 'n lelijke streep door de kampioenskansen van Excelsior C door met 1-0 te winnen van de Excelsioren. Toch kan dit elftal nog kampioen worden wanneer zij haar laatste wedstrijden wint. De D-junio ren pasten beter op en wonnen verdiend op eigen terrein met 4-2 van de Zweef C waarmee zij revanche namen voor de in het begin van de competitie tegen dit elftal geleden neder laag. Ook de benjamins (het E-elftal) behaal den een knappe overwinning door Hulzen- se Boys B met 3-0 aan haar zegekar te binden. Voor zaterdag a.s. is het volgende program ma vast gesteld. Excelsior 2 krijgt bezoek van Den Ham I en zal haar kampioenskans wel door een over winning in eigen hand houden. Excelsior 3 is vrij. Het vierde elftal gaat naar plaatsgeno- te sportclub Rijssen 3. Van de uitslag van deze ontmoeting valt weinig te zeggen. De wedstrijd tussen de A junioren van Fxcelsior en Holten werden uitgesteld. De B-junioren ontvangen op eigen terrein de Zweef B. Na het slechte resul taat van vorige week durven we hier geen over winning te voorspellen. Ook Excelsior C speelt thuis, en ontmoet DES c. Door te winnen behouden de Rood- Witten de kans op de bovenste plaats. De D junioren gaan naar Hellendoorn en ontmoeten daar Vesos A, terwijl het E elftal in Enter het op moet nemen tegen Enter C, welk elftal nog ongeslagen is. hoede. De tweede goal die Harbers liet note ren, was niet van groot gehalte. Via de keeper en de doelpaal verdween 't leer in de touwen. Met deze stand brak de rust aan en het was duidelijk, dat Excelsior de puntjes thuis zou houden. Na de thee -werd het nog 3-0 voor de roodbaadjes. Leijendekker stopte ver volgens nog eens weer 'n strafschop, doch moest kort daarop toch vissen bij een goed schot van de Zwaluwen-midvoor. Voor zaterdag a.s. staat de thuiswedstrijd tegen SDCP uit Putten op het programma. Bekijken wij de ranglijst, dan moet een over winning voor de roodbaadjes in uitzicht gesteld worden. In Putten werd destijds met drie nul gewonnen en aangezien de prestaties van de Puttenaren tot heden geen ontzag hebben kunnen inboezemen, menen wij het ook nu op 'n ruime zege te moeten houden. Uiteraard ver liest deze prognose volkomen z'n waarde, indien de Rijssenaren de bezoekers zouden gaan on derschatten of zich zouden gaan bezondigen aan nonchalance. In totaal moeten nog vier wedstrijden wor den gespeeld - 2 thuis en 2 uit - en met een beetje goede wil moet hieruit 'n maximum aan winstpunten gehaald kunnen worden. C1 Het huwelijk van de jonge knappe Vicky Mer lin is gelukkig. Haar man Frits, succesvol ar chitect, kan alle wensen van zijn vrouw ver vullen en beiden zijn, elk op zijn manier, dol op de vijfjarige Antje. Weliswaar leeft Vicky een zeer oppervlakkig en rusteloos leven, maar haar geduldige man vant haar altijd weer op. Aan deze situatie komt een wreed einde als Frits bij een auto-ongeluk om het leven komt. Vicky moet haar luxe leventje opgeven en zich een nieuwe existentie verschaffen. In een kleine flat, zonder de trouwe huishoudster Bertha, oefent zij ijverig steno en typen, maar de kleine Antje is nogal vaak aan zich zelf overgelaten. Gelukkig is er een buur vrouw-onderwijzeres, Nora, die de intussen veel ernstiger geworden Vicky vaak helpt. Op een dag is Antje, die op straat gespeeld had verdwenen. De hele buurt wordt afge zocht. Tevergeefs. Pas als de politie de zaak in handen neemt komt er zekerheid: Antje is door een man met een fiets meegenomen en het meisje wordt enkele dagen later dood teruggevonden. De politie arresteert de da der, een zekere Wendland, die nog twee ande re kindermoorden op zijn geweten heeft. Hoewel Lester March eigenaar is van een Televisie reparatie-inrichting, heeft hij maar één allesoverheersende wens: hij wil detecti ve worden net als zijn grote idool Pete Flint. Op een avond ziet Flint een televisie-inter view met Cecilia Albright, waarin deze een beroep doet op de kijkers om mee te helpen de zoon van haar overleden broer, de multi miljonair Charles P. Albright, op te sporen. Zij looft een beloning uit van 100.000 dol lar voor diegene, die Charles junior, wiens moeder 25 jaar geleden mét baby junior er van door ging, terugbrengt. Flint spitst zijn oren en besluit de ver miste erfgenaam te gaan opsporen. Dit wordt Lesters grote kans om zijn speurderskwali teiten te bewijzen, want Flint heeft hem name lijk nodig om door te kunnen dringen tot het huis van de Albrights, dat aan alle kanten afgesloten is en bewaakt wordt door een ge sloten TV-net, waardoor men in het huis kan zien wie er buiten voor het hek staat. Lester moet proberen met zijn bestelwagentje, waar in Flint zich schuil houdt, binnen de hekken van het landgoed te komen door te zeggen, dat hij eenTV-toestel komt brengen, dat nog steeds bij hem stond voor reparatie en nooit was afgehaald. In hotel Weitering hield de hondendresseer- club Riessen een drukbezochte receptie i.v.m. haar 15-jarig bestaan. Behalve diver se zusterverenigingen gaven ook een aantal Rijssense verenigingen zaterdagmiddag acte de presence. De voorzitter de heer G. Vrugteveen heet te allen hartelijk welkom, speciaal de voor zitter van de B. H. D. de heer Raanhuis. Hij wees erop, hoe H. D C. indertijd was ont staan uit de kynologenclub „REO" Van de oprichters zijn alleen A. A. de Groot en de huidige voorzitter nog actief lid. De heer G. Beverdam is overleden, terwijl de heer J. Nijland naar Canada geëmigreerd is. Momenteel traint de vereniging op haar terrein aan de Brekeldlaan, nabij het steenfa briek van Baan en ten Hove. 15 jaar gele den werd gestart op een terrein aan de Nij— verdalseweg. De eerste leider was de heer J. Sloot uit Goor. De voorzitter van de Bond van Honden- dresseerverenigingen in Nederland, de heer G. Raanhuis feliciteerde de vereniging zowel namens deze Bond als ook namens de Henge- losche Dresseerclub H. D. C. is een gezonde vereniging, die zeer gezien is in de Bond. De heer G. Freriksen, die namens de dres seerclub „Goor-Diepenheim" sprak, wenste de jubilerende vereniging veel succes toe, hij hoopte, dat ze tot nog groter bloei zou komen Voorts wees hij nog op de nauwe contacten, die er tussen beide verenigingen bestaan. Gelukwensen, die meestal vergezeld gin gen van bloemen, enveloppen met inhoud en zelfs een fruitmand werden o.m. aangeboden door afgevaardigden van E.R.K.V.- Excelsior -V.E.K.- De plaatselijke VVV REO, DOS, De Eendracht, Ons Vermaak en de hondendres- seerclub uit Wierden, Nijverdal en Bathmen. De dames van de leden boden een drinkser- vies aan voor het clubgebouw, een attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Aan de Sluisweg bij de Stevinsluizen in Den Oever, even voor de Afsluitdijk, woont een sympathieke, forsgebouwde Drent, de 33-jari- ge Evert Barelds, één van de twee duikers van de dienst Zuiderzeewerken. In tegenstel ling tot de over de Afsluitdijk voortijlende automobilisten, die in het vaak met schuim koppen bedekte water een aan banden gelegd, maar nog steeds niet helemaal te vertrouwen monster zien, is Evert Barelds zo op het wa ter gesteld, dat hij gemakkelijk wat uit z'n humeur raakt, wanneer hij zich om de een of andere reden niet in z'n duikpak kan hij sen, om naar de bodem van het IJsselmeer af te dalen. Toen hij als jongen in Hoogeveen speelde en er later als jonge kerel in het constructie werk zat, heeft hij niet kunnen bevroeden, dst hij voor z'n dagelijks brood nog eens in de metersdiepe, kil en stikdonker water als een slaapwandelaar zou ronddwalen. De heer Barelds, getrouwd met de uit het Overijsselse Lonneker geboortige mevrouw Minke Barelds-Mulder, kwam in z'n diensttijd bij de Marine terecht en werd uitgezonden naar Nieuw-Guinea. Daar stond hij eens met z'n neus vooraan, toen duikers bezig wa ren een gezonken landingsvaartuig te bergen en hij kreeg op slag zoveel bewondering voor het werk van die stoere kerels, dat hij zich opgaf voor een opleiding tot kikvorsman. Hij werd naar Engeland gestuurd en leer de daar hoe kikvorsmannen haven-installaties onklaar maken en schepen tot zinken bren gen. In z'n woning in Den Oever heeft de heer Barelds ons uitgelegd, dat er tussen een kik vorsman en een duiker een principieel ver schil bestaat. Een kikvorsman krijgt zuurstof-cylinders mee waarmee hij zich vrij onder water kan be wegen en zich desnoods honderden meters kan verplaatsen, terwijl de duiker met een luchtkabel en een telefoon met de buitenwe reld in verbinding blijft. De duiker kan ech ter urenlang onder het wateroppervlak vertoe ven, terwijl de kikvorsman al na een uur door z'n zuustofvoorraad heen is en naar de opper vlakte moet koiyen. De jonge Drent kreeg aan het eind van z'n opleiding een Engels certificaat, waarop staat, dat 'lij bij de Royal Navy met succes een opleiding tot kikvorsman volgde. Hij keerde naar Nederland terug en kwam na beëindiging van z'n Marine-tijd als duiker in dienst bij de Zuiderzeewerken. Samen met een collega verricht hij nu con trole reparatiewerk aan sluizen, bruggen en dijken in Den Oever, Kornwerderzand, Har derwijk, Lemmer en andere plaatsen rondom het IJsselmeer. De twee duikers, die altijd samen opereren en die wisselend als seinmeester en duiker optreden, verdwijnen ook geregeld onder water om elektrische kabels te vernieuwen. Al dat werk moet op de tast gebeuren, omdat het zicht onder water maar heel gering is. Sinds kort werkt men met rubberhandschoenen, omdat de handen tijdens een lang verblijf in ijskoud water stijf worden. Mevrouw Barelds heeft veel bewondering voor *t "werk van haar mén, ma'ar ze zou niet graag zelf in een duikpak naar beneden willen. „Het lijkt me vreselijk", was haar reactie. De heer Barelds moet het zware duikers- werk dus alleen opknappen, maar z'n echt genote staat hem graag terzijde, wanneer hij in z'n vrije tijd van Lego-stenen huizen en gebouwen gaat maken. De eerste Lego-doos, die voor Jan Geert (8 jaar) werd gekocht, omdat hij mazelen had, werd door vele anderen gevolgd, toen vader en moeder Barelds ontdekten, wat van Lego kan worden gemaakt. Aan de hand van de bouwtekening maakten ze een model van het plaatselijk bejaardente huis, dat twee jaar geleden één der glansstuk ken was op het traditionele Den Oeverse Flo ra-feest. Vrienden en kennissen die het pronk stuk aan de Slufsweg bewonderden, hadden er op aangedrongen het grote complex te expose ren, zodat de bewoners van het dorp zich al vast een voorstelling van het nieuwe gebouw zouden kunnen vormen. Het Lego-gebouw werd inderdaad geëxpo seerd, maar om het uit de woonkamer van de familie Barelds naar buiten te krijgen, moest zelfs een raamkozijn worden verwijderd. Alle moeite werd echter ruimschoots be loond! Het werkstuk oogstte veel succes. Sinds die tijd hebben kikvorsman Evert Barelds en z'n vrouw al weer vele uren bouwend doorge bracht. Jan Geert en Marjanneke (6 jaar) kijken dan graag toe, want zo goed als vader en moeder kunnen ze het nog niet. Donna Douglas: Een potige kerel op de rug en toch glimlachen. Donna Douglas is in een klein plaats je in de staat Louisiana geboren Maar ze woont nu in Hollywood en ze is erg mooi Die combinatie betekent voor velen zoiets als: dan zal ze wel zo'n dom meiske zijn Maar Donna is om de drommel niet dom en dat niet al leen, omdat ze zo voortreffelijk een koe kan melken, de varkens kan ver zorgen en als een kwajongen op haai vingers kan fluiten. Ze is allervrien delijkst. maar toch een bijzonde- zelf standig vrouwtje, dat in Hollywood als een buitenbeentje wordt beschouwd en in de wereld van haar collega's soms wat cynisch wordt beoordeeld wat alleen maar tot haar voordeel spreekt Donna Douglas verdiept zich graag in wijsbegeerte en parapsychologie „Niet als de een of andere voorbij gaande gril, maar om te ontdekken, hoe ik in de wereld moet staan. Om de wereld en mijzelf te kunnen begrij pen", legt ze uit. „Ze is beslist geen sexbom en ze houdt niet van heupwiegen en zo. Maar toch windt ze alle mannen om haar vinger", vertelt een publiciteitsagent van haar filmmaatschappij in Holly wood. „Afspraakjes maken met Donna is er niet bij. Ook in dat opzicht wil te anders zijn dan haar collega's". Ze is geen mannenhaatster, dat niet, maar het is eenvoudig zo, dat ze geen tijd heeft voor mannen. Als ze in de studio klaar is, gaat ze zo snel mogelijk naar haar kleine flat, eet vegetarisch en gaal dan aan het werk. Dat wil zeg gen studeren aan haar rol voor de vol gende repetities (ze mist nooit ook maar een regel tekst, zegt Buddy Eb- sen, de routinier die de rol van vader Clampett speelt en die haar „de hardst werkende jonge actrice, die ik ooit ge kend heb" noemt). Als er geen rol in te studeren valt, gaat Donna brieven van bewonderaars beantwoorden; ze neemt zangles (haar ongetrainde stem hoeft, een bereik van vier akkoorden) of ze gaat naar een cursus metafy sica. „Metafysica", zegt Donna er zelf van, „is zo iets als het bewustzijn, dat er meer op de wereld bestaat dan al leen maar puur zintuigelijke waar neming. Ik geloof, dat alle dingen in dit leven hun betekenis hebben en dat alles wat je overkomt je per soonlijkheid beïnvloedt" Donna Douglas is een van de (weinige) gewetensvolle artiesten, die er een gewetenszaak van maken hun fanmail altijd zelf te beantwoorden. Dat deed ze tenminste, todat haar succes zo groot werd, dat er tussen de 1.000 en 1200 brieven per week kwamen. Nu helpt een secretaresse haar bij het schrijven van de antwoordbrief- ies. Maar zodra er een zinnig episteltje komt, klimt Donna zelf in de pen. Hu welijksaanzoeken en zo gaan echter nu r aar de secretaresse. Over ge wetensvol gesproken: Donna probeer! altijd eerlijk tegenover haar publiek te staan. Er zijn twee dingen, waarover Donna Douglas niet wil praten Niet over haai leeftijd en niet over haar zoontje. „Leef tijd is een zaak van jezelf Je bent zo oud als je zelf denkt", filosofeen ze „Als ze willen dat ik voor een meisje van achttien speel, ben ik een meisje van achttien. Ik zou desnoods ook 'n vrouw van veertig kunnen zijn". En daarmee zit ze op haar praatstoel. „Teveel actrices zien hun carrière stranden op de leeftijd", legt ze uit. „Soms krijgen ze een rol niet omdat ze te jong zijn en een ander keer zijn ze te oud". Waarschijnlijk is Donna zelf ongeveer 24 jaar oud. Ze heeft een zoontje van zeven, dat werd geboren, nadat ze als teenager was getrouwd. „We waren veel te jong; we dachten meer aan baseball spelen dan wat anders", meent ze nu. Haar man is later hertrouwd. Don na zelf niet. Haar zoontje woont bij haar ouders in Louisiana. Zodra ze voldoende heeft verdiend, wil ze een huisje kopen in Hollywood, waar va der, moeder en haar zoontje bij haar kunnen komen wonen. Donna was het enige meisje in een gezin met alleen maar jongens. Daar om is ze wellicht zo'n wildebras en bijdehandje geworden. Dat kwam haar trouwens uitstekend van pas, toen zij voor de rol van Elly May Clampett getest zou worden. „Ze was eigenlijk net zo'n meisje, ze hoefde de rol niet te spelen", was het commentaar van de cameraman, die deze proef afnam. En dat is geen wonder, want nadat haar ouders naar de stad waren ver huisd, bracht Donna samen met haar broers altijd haar vakantie door op de boerderij van haar grootouders. Daar leerde ze alles van het boerenbedrijf, de koeien en de varkens. Op de HBS was het filmsterretje van nu al gauw een echt haantje-de-voor ste. In 1957 werd ze gekozen als Miss New Orleans. Maar Donna Douglas nam geen ge noegen met plaatselijke bekendheid. Ze wilde haar vleugels wijder uitslaan en trok naar New York, waar ze als ty piste en als fotomodel werkte. Het duur de niet lang of de aandacht van de te levisieproducers viel op haar. Ze maak te haar debuut in heel onbetekenende rolletjes in de Perry Como Show en daarna bleven ook vermaarde Ame rikaanse TV-gastheren als Ed Sulli van en Steve Allan niet achter. i ti::iniiiiiiii aiiiiiiuaiiiiiiiiauiMi.s, lui iaiiaiiaiiiiianaiiBiiaiia" Het had niet veel te betekenen, wat Donna daar deed, maar haar carrière was begonnen en toen producer Hal Wallis haar verschijning opmerkte, duurde het niet lang of ze had een contract voor zes maanden bij diens filmmaatschappij in haar zak. Vijf en veertig rolletjes in TV spelen waren het gevolg. En toen kwam het grote ogen blik. Paul Henning zocht de mede- De gehele jamilie Clampett in Bever ly Hillbilly bij elkaar. V.l.n.r. Mac Baer Jr.; Donna Douglas; Irene Ryan en Buddy Ebsen. werkers voor de nieuwe serie Be verly Hillbillies. Bijna was deze kans Donna's mooie neusje voorbij gegaan, want k t voor de proefopname kreeg ze een auto-ongeluk, waardoor ze in het ziekenhuis belandde. Henning gaf haar echter een paar weken uitstel. Tijdens di° proefopname moest ze een man op de schouders nemen... De pijn was on draaglijk, vertelde ze later, toen ze eenmaal aangenomen was. Ze beet evenwel op haar tanden en het luk te. Een potige kerel op de rug en toch glimlachen... Nu is Donna Douglas een ster met gevestigde reputatie. Ze woont in een kleine huurflat in Hollywood Hills met alleen het gezelschap van haar parkiet je Francis. Het huisje staat dicht bij de studio's. Haar kamer staat vol her inneringen aan allerlei Hillbilly-afleve- ringen, gekke dingen, die haar fans stuurden en dan natuurlijk boeken. Veel boeken, de meeste over filosofie en dergelijke. Bovendien vindt men in een hoek een oud spinet en een buste van Francescq van Assissi, de schuts- oatroon van de dieren Daar, temidden van al die dingen voelt dit eenvoudige boerenmeisje, dat nooit een echte Hollywood ster zal wu'den zich thuis Ze krijgt nooit de allures van zo'n ster. „Donna is een van de weinige sterren uit Hollywood, die nooit een psychiater nodig zullen hebben", schetste een vriend haar. „Om de simpele reden, dat ze geen probiemen heeft". Eerlijk, oprecht, hard werkend en gul lachend, ziedaar Donna Douglas. 'IIKlillUBIIBIiaülMBHBIIBHlIilüBuauIIIBIIInBlIBIIl fll BUBMBIIBUB De Spaanse filmproduktie heeft in 1963 een hoogtepunt bereikt: niet mini- der dan 113 speelfilms kwamen vorig jaar gereed. Een jaar eerder kwamen de Spaanse filmproducenten slechts tot een totaal van 88 films. Voordien stond de rekordfilmproduktie op naam van het jaar 1961 met een totaal van 91 speelfilms. Van de geproduceerde films bestaat bijna de helft uit co-produkties met 't buitenland waaronder eenentwintig met Italië, vijf met Frankrijk, vier met de Verenigde Staten, drie met Argen tinië en twee met Duitsland. Bovendien is in Spanje vorig jaar nog een groot aantal opnamen gemaakt voor vele buitenlandse films.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 7