Haarschool krijgt instrumentarium BEJAARDENCENTRUM WELLEWEG NADERT VOLTOOIING Reeds 11 woningen betrokken SCHILDSCHOOL WON EERSTE WEDSTRIJD Rijssense Jagersclub organiseerde bukswedstrij den Meer gehaald dan betaald ONDERZOEK NAAR RESTEN GRIMBERG Zondagsdienst dierenartsen RijssenW ierden BOERENLEENBANK NOTTER-R1JSSEN Snelle groei Mijlpaal ZILVEREN JUBILEUM BIJ TER HORST Burgerlijke stand TUINKALENDER Schoolverkeersexamen Bloedtransfusie-avond Pinkster-appèl in Markelo AGENDA Gevonden voorwerpen PREDIKBEURTEN NOTTER JAARVERGADERING „LOOFT DEN HEER" Vrijdag 8 mei 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Het bejaardencentrum van de Grietje en Jan ter Horststichting nadert zijn voltooiing. Verwacht wordt, dat het hoofdgebouw begin september in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Van de 22 zelfstandige woningen zijn er mo menteel reeds 11 betrokken, waaruit de grote behoefte aan een bejaardencentrum op spre kende wijze blijkt. De verschillende bejaarde echtparen, die reeds hun intrek in de woningen hebben ge nomen moeten wellicht nog even wennen, maar de zekerheid, dat men een plaats heeft gekregen en dat men bij eventualiteiten niet zonder hulp zal zitten, geeft de bejaarden een grote rust. Tot directrice is benoemd mej. H. Wiggers tot voor kort werkzaam in een groot bejaar dencentrum te Hilversum. Mej. Wiggers zal op I juni a.s. bij het Rijssense bejaardencentrum in dienst treden. In het hoofdgebouw zullen exclusief het personeel een 14-tal personen kunnen worden ondergebracht. Het gebouw, dat een roijale aanblik biedt, be vat enkele 2 persoonskamers, 1 personenkamer een grote recreatiezaal, etc. Naast de aanvragen uit Rijssen hebben het bestuur ook verschillende aanvragen tot plaat sing van bejaarden van elders bereikt. Maandag is het schoolvoetbaltoernooi waar aan wordt deelgenomen door Rijssense scho len en enkele scholen uit Enter, gestart met een wedstrijd tussen de Openbare Lagere school en de Wilhelminaschool. De wedstrijd die op het terrein van RV werd gespeeld werd een groot succes voor de Openbare La gere school. De Wilhelminaschool die vorig jaar kam pioen werd moest met 10-1 haar meerdere erkennen in het elftal van de Schildschool. De beide andere wedstrijden die op het programma stonden n.l. de. R.K. Jongens school Rijssen tegen de Julianaschool en de Jozefschool tegen de Chr. School Enter moes ten wegens de slechte toestand van de fer- reinen worden afgelast. Er bestond zaterdagmiddag veel belangstel ling voor de wedstrijden, die de Rijssense jagersclub organiseerde op de banen van de schietvereniging „Tubantia" in Hollands Schwarzwald. De uitslagen luiden: Buksbaan: 1. P. J. Pennings, Nijverdal 1x30 2. H. ten Berge sr. Rijssen 1 x 29 pl. 4 x 28 3. H. Bakker, Rijssen 1 x 29 pl. 2 x 28. 4. H. Wessels, Rijssen lx 29 pl. 1 x28. 5. J. van Wezep Nijverdal, lx 29 pl. 1 x 25. Vaste baan kleiduiven. 1. W. Wessels, Rijssen 225 pt. 2. II. Rientjes Hengelo 175 pt. 3. G. Roelvink, Markelo 175 pt. 4. W. G. Spekhorst, Rijssen 175 pt. Vrije baan afgaand:. 1. W. Wessels, Rijssen 20 x 50. 2. H. Rientjes Hengelo 14 x 50. 3. J. H. ten Berge Rijssen 7 x 50. Vrije baan hazen: 1. M Mensink Rijssen 11 x 50. 2. H. Scholten Borne 10 x 50. 3. H. Jansen Vriezenveen 6 x 50. Vrije baan inkomende duif. 1. W. Wessels, Rijssen 12 x 50. 2. G. Schuite maker Rijssen 4 x 50 pl. 4 x 40. Vrije baan doubletten: 1. H. Braakhuis, Bornerbroek 2 x 75 pl. 2 x 60 pl. 1 x 50. 2. A. Roelvink, Markelo 2 x 75 pl. 2 x 60 pl. 5 x 45. 3. W. G. Spekhorst, Rijs sen 2 x 75 pl. 1 x 60. L wedstrijd leden RJV. 1. W. Wessels 180 p. 2. H. Wessels 150 pt. 3. M. Brinks 150 pt. 4. H. ten Bolscher 130 pt. 5. B. J. Koedijk 130 pt. 6. G. Wessels 130 pt. 7. B. Mulder 125 pt. 8. G. Kosterbok 120 pt. 9. G. Wessels 120 pt. 10. J. Goosen 120 pt. II J. Voortman 110 pt. 12. J. Voortman 90 pt. 13. H. Schuurman 90 pt, 14. J. Langenhof 60 pt. 15. D. Ligtenberg 45 pt. 16. J. Dommerholt 40 pt. 17. W. Dommerholt 10 pt. Het bestuur van de ver. tot het verstrek ken van schoolonderwijs op gereform. grond slag heeft de gemeente om medewerking ver zocht voor het aanschaffen van een instrumen tarium voor het vak natuurkunde op de Haar school en voor het maken van een terrein- afscheiding bij de Banisschool. De aanschaffing van het instrumentarium voor natuurkunde zal, volgens raming, 462,15 bedragen. Door de verbreding van de Welleweg moest de bestaande terreinafscheiding bij de Banis school worden verwijderd. Het maken van een nieuwe terreinafscheiding zal naar raming kosten 8.350,77. B. en w. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen, mede naar aanleiding van het gunstige advies uit gebracht door de inspecteur van 't lager onder wijs te Deventer. In de maand april werd bij het bijkantoor Rijssen van de Nutsspaarbank Almelo inge legd een bedrag van 265.528,40 en terugbe taald 272.269,39. In deze maand werden 74 nieuwe spaarre keningen geopend. Het onderzoek naar de eventuele overgeble ven resten van de havezathe de Grimberg zal worden hervat. Dit werd medegedeeld door drs. Hulshoff conservator van het Rijks mu seum Twenthe te Enschede tijdens de 6e jaar vergadering van de Twentse werkgemeenschap voor archeologie en historie. Het onderzoek zal worden gedaan door leerlingen van de Ka tholieke Hogere Technische School te Hengelo. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rijssen, tel. 2487. Onder voorzitterschap van de heer A. Ooms hield de Raiffeisenbank-Boerenleenbank Not- ter Rijssen haar jaarlijkse ledenvergade ring. Door de buitengewoon goede resultaten die de bank het afgelopen jaar heeft geboekt was het. openingswoord van de heer Ooms optimistisch gestemd. De snelle groei die de bank de laatste ja ren heeft laten zien, blijft zich voortzetten. Opvallend is de grote stijging van de spaar gelden die in 1 jaar tijds tegen ruim 1 miljoen gulden. Ook de z.g. uitzettingen waren bijzonder hoog deze stegen n.l. met niet. min der dan 900.000. Minder verheugd was de heer Ooms over de enorme stijging van de prijzen van de landbouwgronden, waarbij een handel is ontstaan die zich vaak verrijkt ten koste van de nood van anderen aldus de heer Ooms, die dit „een betreurenswaardig ver schijnsel" noemde. Wat betreft de afdeling spaarbank werd in 1963 een mijlpaal bereikt Men passeerde nl. de 7 miljoen gulden. Momenteel bedraagt het totaal saldo ruim 7,5 miljoen gulden zo dat men al weer hard op weg is naar de volgende mijlpaal, (de 8 miljoen) Er werd inge legd een bedrag van 4.088.307,23 en terug betaald: 2.868,569.29. Aan rente werd bijgeschreven het kapitale bedrag van 214.166.04 Het aantal voorschot- nemers bedroeg 591, het saldo dat uitgezet was aan hypotheken en voorschotten was 4.062.463, 92. Aan effecten was belegd 144,496,63, de overige beleggingen stegen tot f 551.139.77. Over het jaar 1963 werd een winst gemaakt van 29.311,89. Het eindcijfer der jaarrekening bedroeg f 15.493.805,97 en het balanstotaal 7.576.011,77. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum in dienst van de fa. Ter Horst en Co. werd de heer H. Ligtenberg, wonende Koninginneweg 12 ontvangen op het directiekantoor, waar de jubilaris door de heer A. H. ter Horst werd toegesproken. De heer Ter Horst bracht de heer Ligtenberg dank voor de wijze waarop hij gedurende een kwart eeuw zijn werk bij de onderneming had verricht en overhandigde hem een cadeau onder couvert alsmede het ereteken „25 jaar trouwe dienst". GEBOREN: Maria d.v. M. Ligtenberg en A. Voortman, Ligtenbergerdijk 25, 27 april. Berend Dinant z.v. H. Beunk en J. Lohuis, Lentfertsweg 64, 29 april. Johannes Franciscus z.v. J. C. Plaat en K. G. Schelfhorst, Welleweg 56, 29 april; Richard, Johannes Bernardus z.v. W. C. Dittrich en G. H. T. Koedijk, Oosterhofweg 27, 30 april. Gerrit z.v. B. J. Ligtenberg en J. Pongers, Bouwstraat 37, 30 april. Gerrit Marinus z.v. D. Bruggink en A. Nieu- wenhuis, Nassaustraat 82, 3 mei, Willem z.v. R. Nieuwenhuis en R. Wijma, Prins Fred. Hendrikstraat 7, 2 mei. Gerhardus z.v. G. Slagers en F. J. aan de Stegge, Enterstraat 88, 24 april te Almelo. Johan z.v. A. Nijzink en W. Nieuwenhuis, Nijverdalseweg 44, 25 april te Almelo. Jenneken d.v. A. Nijzink en W. Nieuwenhuis, Nijverdalseweg 44, 25 april te Almelo. ONDERTROUWD: Gerrit Jan Nijzink 21 jr Rijssen Hagweg 17 en Jenneken Vrugte- veen 19 jr Wierden Enter, Julianastraat 23 28 april. Gerardus Antonius Schaapherder, 22 jr Blari- cum Kerkpad 9 en Jecqueline Martinetta Schuiterd 22 jaar Rijssen Oranjestraat 40 28 april. Albert Slomp 24 jaar Jutphaas Overeindseweg 25 en Gerritdina Johanna Bos 23 jr Rijssen Enterstraat 9, 29 april. Gerrit ter Denge 28 jaar Wierden Enter Evers- dijk 2 en Jannie Zonnebelt, 27 jaar, Rijssen Biesterij 5, 29 april. Dirk Harbers 32 jaar Rijssen Esstraat 11 en Dora ten Voorde 29 jaar Rijssen Esstraat 11, 1 mei. GETROUWD: Hermannus Hendrikus de Goeijen, 26 jr en Martha Waanders, 22 jaar Rijssen Wierdensestraat 57, 28 april. Arend Jan Heideman, 23 jr en Johanna Wille- mina Wesselink, 24 jr Rijssen Boomkamp 7 28 april. j Johan Veneklaas 20 jr en Frederika Abbink 29 jr, Johan Willem Frisostraat 8, 29 april. Jan Wolterink 28 jr en Frederika Baan 18 jr Rijssen Huttenwal 20 1 mei. Gerrit Willem Seppenwoolde, 22 jaar en Janna ter Maat, 25 jaar Rijssen Smitjesdijk 2, 1 mei. Frans Timmerman 19 jaar en Berendina Leëf- tink, 20 jaar, Rijssen Welleweg 30 1 mei. OVERLEDEN: Anna Antonia Hodes, 89 jr weduwe van B. H. van Riggelen, Julianastraat 28 26 april. Gerritdina Baan 78 jr weduwe van G. Voort man, Rozengaarde 37, 30 april. Berend Jan Voortman 64 jr echtgenoot van G. Harbers, Oosterhofweg 11, 29 april te Apeldoorn. I III I I I 1:1 I I I I I I l 'l I I I I I I I l t I I I I I i Ten behoeve van de voorlichting aan parti culieren voor het aanleggen en onderhouden van de eigen tuin, heeft de Stichting voor de bevordering van de binnenlandse afzet van boomkwekerij-produkten reeds enige jaren 'n z.g. tuinkalender beschikbaar. In deze tuinka- lender is van maand tot maand aangegeven, welke werkzaamheden in de tuin kunnen wor den verricht. Het is gebleken, dat voor deze tuinkalender een zo grote belangstelling bestaat, dat de stichting een nieuwe oplage van 100.000 ex. heeft doen vervaardigen. In deze nieuwe tuinkalender zijn, in vergelijking met de oude oplage, enkele, kleine wijzigingen aangebracht. Belangstellenden kunnen deze tuinkalender gratis verkrijgen bij het secretariaat van de stichting, onder het adres: Voorlichting Ne derlandse Boomkwekerij, Raamweg 26, Den Haag. Voor boomkwekers en hoveniers, die deze tuin kalender willen gebruiken voor de reclame voor hun eigen bedrijf, is deze tuinkalender tegen kostprijs beschikbaar. Op dinsdag en woensdagmorgen 28 en 29 april werd het praktische gedeelte van het schoolverkeersexamen gehouden. 392 schoolkinderen uit de hoogste klassen der lagere scholen en van de BLO-school namen aan dit examen deel. Door de rijkspolitie was voor elke dag een zeer aardige route uit-gezet. Op deze route wa ren enkele verkeersborden neergezet, om de kinderen te testen op de kennis daarvan. Na afloop kregen de kinderen een consump tie en elk een rol drop aangeboden door de Koninklijke Suikerwerkfabr. de Faam in ver band met haar 125-jarig bestaan. Een 8-tal politie-ambtenaren in burger en een tweetal gemeente-ambtenaren fungeerden als waarnemers. Het is wel gebleken dat over het algemeen de schoolkinderen de verkeersregels goed ken den en goed wisten toe te passen, al moesten nog een 32-tal worden afgewezen, omdat zij 8 of meer fouten in het schriftelijk en in het praktisch gedeelte hadden gemaakt. Daartegenover staat, dat er 24 schoolkinde ren met lof slaagden. Een woord van dank past hier zeer zeker voor de mensen van de rijkspolitie, die on danks de zwakke bezetting de organisatie zeei goed hebben laten verlopen. Op 11 mei wordt door de afd. Rijssen van het Ned. Roode Kruis in het Parkgebouw weer een bloedtransfusieavond gehouden. Hieraan kan worden deelgenomen door per sonen in de leeftijd van 18 tot 60 jaar. Door het afstaan van een halve liter bloed helpt men het Roode Kruis in het belangrijke onderdeel van haar menslievend werk door bloedplasma te kunnen leveren in incidentele gevallen en bij het uitbreken van rampen, waarbij vaak is gebleken, dat door het aan wezig zijn van bloedplasma vele mensenle vens konden worden gered. De afd. Rijssen van het Roode Kruis doet een beroep op allen, die daartoe in staat zijn, zich als donor op te geven. Evenals voorgaande jaren organiseert de Jeugddienstcommissie van Markelo ook dit jaar met Pinksteren weer een bijzondere kerkdienst. Het wordt weer een „Pinkster-ap pèl" en zal worden gehouden op Eerste Pink sterdag 17 mei a.s. 's avonds om half acht in de Ned. hervormde kerk van Markelo. Men heeft, voor deze bijzondere kerkdienst weer uitstekende medewerkers weten aan te trekken. De leiding van dit appèl berust bij ds. T H. L. Beernink hervormd predikant van Hengelo (O). Deze dominee is jaren lang werkzaam geweest in België bij de Protestants Evangelische kerk als voorganger van de Vlaams-Nederlandse gemeente te Brugge. Hij is een zeer boeiende spreker, die op een duidelijke en klare wijze ouderen, zowel als jongeren, weet te trekken voor het Evangelie van Jezus Christus. Het onderwerp van zijn toespraak voor het „Pinkster-appèl" in Mar kelo, luidt: ,.De brand er in....!!" Aan het „Pinkster-appèl" wordt verder mee gewerkt door de muziek- en. zanggroep „Fa milie Tent" uit Emmen. Deze muzikale fami lie is vooral in het Noorden en Noord-Oosten van ons land zeer bekend en populair. Zij brengen het Evangelie in zang en muziek op een aantrekkelijke en boeiende manier. Zij werkten reeds mede aan vele interkerkelijke diensten en samenkomsten en waren overal zeer geliefde en graag-gehoorde medewer kers. Ook zijn reeds enkele grammofoonpla ten van hen gemaakt. Zij begleeiden zichzelf op gitaar, ukelele en elektronisch orgel. Zij zijn steeds bezet, maar door samenloop van omstandigheden en doordat de Jeugddienstcommissie reeds vroegtijdig met hen in contact is getreden, is het gelukt deze groep voor het „Pinkster appèl" in Markelo te engageren! Een Italiaanse levensmiddelenfirma nodigde 600 gasten uit voor een feest maaltijd in oud-Romeinse stijl. De spijs kaart was in 't klassieke Latijn ge schreven en de gerechten waren be reid volgens recepten uit een 2000 jaar oud kookboek. De chef-kok is meer dan ötwee dagen bezig geweest met de voorbereidingen voor het diner dat uit twintig gangen bestond. KLISSEN buiten de wallen De schout had een goede borrel gedron ken. En dan was er geen land mee te bezeilen. De jonkvrouwe liet er geen gras over groei en. Zij stapte regelrecht naar de schout. Dit heerschap zat alleen aan tafel, drie kaarsen aan. Een flink jeneverglas zonder voet stond voor hem op tafel. En een halve fles jenever er naast schout Brilman was een hard werker. Hij placht altijd te zeggen 's morgens ben ik ten dienste van de stad en 's avonds van mij zelf. Hij zat breed uit voor de tafel toen de oude huishoudster Antje, die hij van de vorige schout had overgenomen omdat zij zo lekker kookte en zo helder was. binnen kwam. Antje was nog 'n echt stuk Rijssens antiek. Zij was een dochter van Zeisen Bats. Bats was grasmaaier op de stad. Bij natte zomers maaide hij soms het gras van de straten. Toen Antje zeventien jaar was, was zij bij Willem met de paardevoet in dienst gekomen. En toen Willem tot schout promo veerde promoveerde Antje mee. Heel Rijssen was vol verwachting. Wanneer zij schoutinne zou worden. Maar daar kwam niet van. Want Antje wilde de paardevoet niet als man en omgekeerd Willem wilde Antje niet als vrouw. Maar toch bleven zij bij elkaar. En de schout Willem, raakte langzamerhand onder de plak van Antje, zo zelfs, dat hij 's avonds thuis bleef. Want Antje Zeisen Jan wist het in huis gezellig te maken. Toen Willem zijn einde voelde naderen, liet hij twee burgemees ters komen en die liet hij beloven, dat de nieu we schout bij 't aannemen van de betrekking er Antje bij moest nemen. De schout Brilman die op voorspraak van de heer van de Grimberg benoemd was ge worden, had de gouvernante van de Grimberg willen hebben. Eerst als huishoudster en wan neer zij goed beviel als vrouw. Maar daar staken Haar Gait en de Prame, de twee oudste burgemeesters een stokje voor. Antje Zeisen Jan was en bleef huishoudster. Maar om Haar Gait en de Prame te laten zien, dat hij ook wat te zeggen wilde hebben, ging Brilman aan de drank, Niet altijd. Wanneer Antje hem flink uit foeterde dan liet hij de zwanenhals, zo noemde hij de groene fles, vullen en dan dronk hij zich een roes. En nu diende Antje de jonkvrouwe aan. Antje draai de nadat zij het bezoek binnengelaten de sleu tel in het slot om, haalde de sleutel er uit, liet zich voorzichtig op de ene knie zakken, het sleutelgat was door lang gebruik uitge sleten en zodoende kon Antje zien wat er gebeurde. Maar de schout Brilman was ook niet van gisteren. Vaak had hij het slot ho ren knarsen en er ook eens een keer door gekeken. En toen had hij gezien hoe Antje zich in het geheim te goed deed aan de metworsten, die de schout wist los te kloppen van de lui die een of ander op hun kerfstok hadden. Loeder dacht Brilman ik krijg je wel weer. Toen de jonkvrouw binnen stapte presenteer de hij haar heel hoffelijk een stoel. Daar na sprak hij bijna fluisterend een ogenblikje met de jonkvrouwe. Hij schonk zijn glas zonder voet vol jenever, nam er een volle mond van, liep naar de deur en blies met kracht de drank dooi het sleutelgat een paar seconden later hoorde men aan de andere kant van de deur een ijzelijk schreeuwen, wat zijn dat voor manieren? wilde de jonkvrouwe weten. Dat zijn mijn manieren om luistervinken een lesje te geven. De jonkvrouwe werd wit van woede maak open die deur! Smeerlap! Riep zij. Er uit! schreeuwde de schout. Maar de jonkvrouwe ging niet. Ik ben meer mans dan jij dacht de jonkvrouwe bij zich zelf. Maak open die deur! schreeuwde zij door het sleutelgat. Even later ging de deur open en een krijten de Antje kwam te voorschijn. Zij huilde dat ze nu wel blind zou worden. De jonkvrouwe was van plan geweest een klacht in te dienen tegen de Spille, maar zij bedacht zich. Zij stond op zonder de schout een blik waardig te keu ren en vertrok. Zij zou een einde maken aan het lijden van Antje van Zeisen Jan. Maar dat was niet nodig geweest, want de volgende dag terwijl de schout Brilman ijverig zat te werken, kwam daar de schrik van Rijssen aan. De drie broers van Antje die hadden al gehoord van Toef Siene, die het huis naast de schout bewoonde. Hoe vreselijk de schout Brilman hun zuster behandeld had. Dieks Graads en Hein, de laatste was door de drost van Twente al eens laten wijngalgen. Maar Hein had er zich niets van aangetrokken. Hij had na het wijngalgen drie borrels gedronken, had daarna zijn ruige snorren afgeveegd en had tot de omstanders gezegd, als heer droste eenmaal sterft, dan is het aan mijn mes. Dit waren de Zeisen Jannen, ten voeten uit. En nu kwamen ze mei hun drieën even ho ren, hoe schout Brilman het maakte. Zij gin gen de deur niet binnen. Alle drie sloegen zij tegelijk toe. De ganzeverenpen vloog de schout uit de hand. Drie verweerde koppen keken door het raam, dit was alleen nog een gat in de muur. Hij liep naar de deur achter zich, maar die was natuurlijk op slot en voor het sleutelgat lag Antje die keek toe hoe het af liep. Nou dat zou juist beginnen. Hein hees zich reeds door het gat waar even te voren her raam had gezeten. Maar het feest ging niet door. Want juist maakte de drost van Twente de Baron van Huizen tot Hooiberg een inspec tietocht door Twente en trok ook door Rijssen. De verwalter drost was altijd goed van helpers voorzien. Minstens vijftien man waren zij sterk, en daar moesten de Zeisen Jannen het tegen afleggen. Verzet tegen het gezag noemde de verwalter drost zo iets. Zij zouden naar Am sterdam gezonden worden om voor slecht naar de Oost te gaan. De jonkvrouwe liet haar wagen aanspan nen, maar gaf uit wraak eerst de Spille een onderduikadres. Zij reed naar de drost en schilderde de schout zo zwart zij kon. Dit had tot gevolg dat de schout van Rijssen een an dere baan kreeg en men de Wapper uit Alme lo tot schout in Rijssen kreeg. Dat was een goede ruil. Want De Wapper was 'n beschaafd man. Antje Zeisen Jan bleef ook onder de nieuwe schout dienen. Maar de Wapper was een getrouwd man. De Rijssenaren haalden hem voorzichtig binnen. Want zo waren de Rijssenaren dier dagen. De oude Ossenkops Jan Willem een zeer wijs man. Die sprak eerst kieken dan kopen. De jonkvrouwe keek ook op een afstand toe. De oude vrouwe van de Oosterhof werd sukkelachtig. Het verstand verliet haar. De oude Bonen Siene een arm mens; dat bijzonder de aandacht had van de oude hoge vrouwe had op één dag drie keer warm eten gekregen Marieje de keukenmeid had het er de Basse drie maal laten bezor- i gen. En Bonen Siene had de kinderen van 9 mei Jeugdhondenshow van de Nederland se vereniging v. Dierenbescherming 2 uur Veemarkt. 18 mei Gymnastiekdemonstratie DOS en open luchtfilm Volkspark. 27 mei orgelbespeling Feike Asma 8 uur Schild- kerk. 17 juni Orgelbespeling Jan Bonefaas 8 uur, Westerkerk. 8 juli Orgelbespeling Simon C. Jansen 8 uur Schildkerk 29 juli Orgelbespeling Derk Janszn Zwart 8 uur Westerkerk. 19 aug. Orgelbespeling Jan Brilman uit Alme lo 8 uur Schildkerk. 18 en 19 dec. Vogeltentoonstelling „Zanglust" café de Bakker. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschieden op het gemeentehuis, afdeling Algemene Za ken, kamer 7 (boven). Witte hond met zwarte vlekken, spatlap, grijs, tekening van A. Kiestra, overall, wieldop van een chevroletauto, hond, spaniel, kinderbril, gewicht van 200 gram, geel gekleurde porte- monnaie, rood-witte autoped, vulpen, Enige zegels merk VEGE, hondenpenning no. 275054, Philips transistor radio, bedelarmband. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7, op werkdagen tussen: 18.0020.00 uur. Niet te lefonisch! NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK 9.30 uur Ds J. Vos 15.00 uur Ds W. van Tuyl WESTERKERK 9.00 en 10.45 uur Ds A. Kool 19.00 uur Ds J. Vos ELSEN 10.00 uur Ds W. van Tuyl GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur Ds J. van Haaren 15.00 uur leesdienst 19.00 uur Ds J. van Haaren GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 uur Ds Brinkman 15.00 uur Ds Brinkman GER. GEM. IN NED. ESKERK 9.30 uur Ds Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst 19.00 uur Ds Aangeenbrug OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur Ds Vosman 14.30 uur leesdienst 19.00 uur Ds Vosman OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur Ds Du Marchie van Voorlhuysen, van Leersum 15.00 uur leesdienst 19.00 uur Ds. Du Marchie. van Voorthuysen, van Leersum NED. PROTESTANTENBOND 10.45 uur Ds M. Wabeke van Enschede De Chr. Gemengde zangvereniging „Looft den Heer" hield haar jaarvergadering in het gebouw van Chi\ Belangen, onder leiding van haar voorz. de heer A. Fokkert. Uit het jaar verslag van de secretaresse mej. M. Nijzink bleek dat het ledental met 4 gestegen was en dat het grote koor thans 35 leden telde. De pen ningmeester kon, dank zij de glazenverkoopac- tie zijn boeken afsluiten met een batig saldo van f 485,32. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de beide aftredende leden mej. M. Nij zink en de heer M. Slooyer met algemene stem men herkozen. Besloten werd dit jaar niet aan een zangconcours deel te nemen. Inplaats hier van zal gezamenlijk een reisje gemaakt wor den. Het bestuur zal de plannen hiervoor na der uitwerken. Nadat, het officiële gedeelte van deze jaarver gadering was afgewerkt werd het verdere ge deelte van de avond gezellig doorgebracht met het houden van gezelschapsspelen. O.a. werd een stoelendans gehouden waarvan de uitslag was: le prijs mej. A. Baan, 2e prijs de heer J. Kleinjan, 3e prijs mej. Jannie Hofman, 4e prijs mevr. M. Webbink-Hofman en 5e prijs de heer J. Eertink. Door de voorzitter werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten. andere armen in huis gehaald om de buikjes lek ker vol te eten. Het had maar drie dagen ge duurd. Het was een bijzondere dame ge weest die oude vrouwe van de Oosterhof zij liep op haar oude dag nog kaarsrecht. En zij had de naam geweldig trots te zijn en nu was zij op woensdagmorgen negen uur overleden. De klokken van Rijssens toren luidden iedere dag een vol uur. Op de dag der begrafenis was er geweldige belangstel ling vele edelen waren naar Rijssen geko men om bij de uitvaart aanwezig te zijn. Veel gegoede ingezetenen van Rijssen waren er niet. Want het had niet erg geboterd tussen de hoge vrouwe en het burgerdom van Rijssen. Dat was meer een machtskwestie geweest Maar nu bij de ter aarde bestelling wa ren in groten getale de armen aanwezig er vloeiden veel tranen. De armen brachten hun weldoenster weg. Zij had tijdens haar leven voorzieningen getroffen, dat de armen niet berooid zouden achterblijven. Maar nu geviel het dat Rijssen net als andere Twentse steden zeer veel armen had. Het fonds raakte uitgeput. En de armoede werd groot. Toen kwam het heugelijk bericht, dat Hein Zeisen Jan rijk was geworden in de west. In twaalf jaar hed men niet van de drie mannen ge hoord. Hein had het er opgewaagd naar Twen te terug te keren. Hij had met de drost ge sproken en had de drost een aardig presentje gegeven. En de drost had verordoneerd, dat wanneer Hein Zeisen Jan zich behoorlijk ge droeg hij zich in Rijssen zou mogen vestigen. En Hein gedroeg zich fatsoenlijk. Hij hing in Rijssen dhr. uit. Hij kocht zich op de mooiste stand van Rijssen een mooi huis. Nam zijn zuster bij zich in, die hoefde nu niet langer de beledigingen aan te horen omdat zij oud was. En Hein Zeisen Jan deed moeite om zijn bei de broers ook te Rijssen te krijgen. Maar de burgemeester Haar Gait verklaarde dat men te Rijssen voorlopig aan een Zeis genoeg had. VAN COEVEKDEN.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3