J. C. Nieuwenhuis ontving Ere-medaille in goud Ronde van Overijssel start 9 mei af Pu rol Oranjeschool won textielquiz C.H.U. sloot winterseizoen Muziekschool gaf haar jaarlijkse uitvoering BEROEPEN Ingezonden AGENDA Ledenvergadering Pluim vee en Konijnenfokkers vereniging PREDIKBEURTEN NIET FORCEREN VEEMARKT RUSSEN Burgerlijke stand 4 mei VERKOOP WOONHUIS EN GRASLAND Vrijdag 1 mei 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 -smetteloos* zuiver De heer J. C. Nieuwenhuis ontving woens dagmorgen uit handen van burgemeester C. B. J. Landweer een koninklijke onderschei ding. De onderscheiding, die de 80-jarige heer J. C. Nieuwenhuis ten deel is gevallen is in de grote kring van vrienden en kennissen van hem in Rijssen en omgeving met ensthousias- me begroet. De heer Nieuwenhuis staat n.l. bekend als een zeer beminnelijk mens. Grote activiteit heeft de heer Nieuwenhuis ontplooid in het leger des Heils, waarvoor hij het grootste deel van zijn vrije tijd totaal heeft opgeofferd. Door omstandigheden kwam de heer Nieu wenhuis in de boekhandel, die hij jaren heeft gehad in de Grotestraat in Rtjssen terecht. Zijn ideaal was geweest, zijn gehele leven in dienst te stellen van het Leger des Heils, waarvoor hij zich grote opofferingen wilde getroosten. De gedecoreerde, die vorig jaar een zeer bijzonder jubileum vierde zal in zijn spreek woordelijke eenvoud en bescheidenheid de de coratie als „teveel eer" beschouwen, maar als de onderscheiding is toegekend voor zijn maatschappelijke verdiensten dan zullen velen deze onderscheiding als zeer verdiend erken nen. De heer Nieuwenhuis heeft het vorig jaar zijn 55-jarig jubileum gevierd als heilssoldaat, hij was 40 jaar envoij en 25 jaar korssecre- taris van de afd. Nijverdal van het Leger des Heils. In deze plaats dragen ook velen de heer Nieuwenhuis een warm hart toe. Zijn grote trouwheid, aan de zaak van het Leger, is voorbeeldig en wordt alom in het Leger des Heils hogelijk gewaardeerd. Dat hij ook nu nog activiteiten voor het Leger ontwik- 2 mei Rijssense Jagersvereniging. Kleiduiven en Bukswedstrijden 13 uur Schietbaan Tu- bantia. 2 mei Receptie 15-jarig bestaan Hondendres- seerclub „Riessen" 3.30-5 uur hotel Weite- ring. 7 mei Teenagershow W „Rijssen Vooruit" Muziektent Volkspark. Dansavond in Park gebouw. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschieden op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken kamer 7 (boven). De Rijssense pluimvee en konijnen fokkers vereniging „De Eendracht" hield een leden vergadering in het café ,,'n Hook" onder lei ding van haar voorzitter de heer J. Tijhof. In zijn openingswoord en welkomstwoord be treurde de voorzitter het. dat de opkomst van de leden voor deze vergadering zo gering was; gezien de belangrijke agenda, n.l. de bespre king van de in het najaar te houden tentoon stelling van pluimvee, konijnen en sierduiven. De heer Tijhof deelde mede dat de data 20 en 21 november door de R.V.B. waren goedgekeurd. Jammer was echter dat op genoemde data ook enige tentoonstellingen in de omgeving werden gehouden. Hoofdzaak was nu, om een vraag programma samen te stellen, wat de fokkers zou nopen om in Rijssen in te zenden. Door de geringe opkomst der leden werd besloten om met eventuele besluiten betreffen de dit vraagprogramma te wachten tot de volgende ledenvergadering. Wel kon het be stuur reeds de lijst van keurmeesters bekend maken. Deze zijn voor grote hoenders, M. G. Zwij- nenberg te Enschede, voor krielhoenders L. P. Keissen te Groningen, voor sierduiven, H. W. Logman te Groningen, en voor konijnen L. List te Steenwijk, A. van Veelen te Oosterbeek en G. W. Otten te Doetinchem. Ds. Van Haaren. predikant van de ger. gem. (Noorderkerk) heeft een beroep ontvangen naar Tholen. NED. HERV. GEMEENTE: Grote kerk: 9.30 uur ds. A. Kool. 15.00 uur ds. J. Vos. Westerkerk: 9.00 uur en 10.45 uur. Ds. W. van Tuyl. 19.00 uur. ds. A. Kool. GER. GEMEENTE: Noorderkerk: 9.30 uur. ds. Van Haaren. (voor- ber. H.A.). 15.00 uur. leesdienst. 19.00 uur. ds. J .van Haaren. GEREF. KERK. Boomkamp: 9.30 uur en 15.00 uur. ds. Brink man. GER. GEM. IN NED. Eskerk: 9.30 uur, 14.30 uur en 19.00 uur lees dienst. OUD. GER. GEM. Bevervoorde: 9.30 uur en 19.00 uur: ds. Vos man 14.30 uur leesdienst. OUD GER. GEM. IN NED. Oranjekerk: 9.30 uur en 15.00 uur ds. J. van Prooyen van Grafhorst. Woensdag 6 mei: Oranjekerk: 19.30 uur. ds. J. v. d. Poel van Ede. Donderdag 7 mei Hemelvaartsdag: Grotekerk: 9.30 uur. ds. W. van Tuyl. Noorderkerk: 9.00 uur. ds. J. van Haaren. Eskerk: 9.30 uur. ds. Aangeenbrug. Bevervoorde 9.30 uur ds. Vosman. Oranjekerk: 9.30 uur. leesdienst. kelt en dat hij ook nu nog op zijn leeftijd de taak, die hij zich gesteld heeft verricht, stem pelt hem tot een zeer bijzondere voorbeeldige persoonlijkheid, die de koninklijke onderschei ding van harte gegund wordt. Vrijdag hield de Christelijk Historische Kies vereniging Rijssen, een ledenvergadering ter afsluiting van het winterseizoen. Nadat de voorzitter de heer Strijker met het lezen van psalm 112 en gebed de vergade ring had geopend heette hij de aanwezigen hartelijk welkom. Allereerst werd een brief in bespreking ge bracht die de secretaris had ontvangen uit IJmuiden-Oost over de oprichting van een z.g. vriendenkring tussen CHU en ARP. De aanwezige leden ter vergadering gaven hun oordeel te kennen, dat de Kiesvereniging achter het hoofdbestuur moest staan en zich niet met allerlei versnipperingen moet bezig houden. In dit verband wérd tevens dé vraag geantwoord die gesteld is op de algemene vergadering der CHU, omtrent verdere sa menwerking en waarin het Hoofdbestuur als pre-advies geeft, dat men zowel bij de ARP als CHU wel begrip heeft voor elkaar, doch dat verdere toenadering niet moet worden ge forceerd. Verder werd onder de loep genomen: o.a. de wijzigingen der statuten - gemeente-classi ficatie, krachtige maatregelen ter verbetering van de unfra structuur in het Nooiden des lands, de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika, vrijheid voor de protestanten in Spanje, meer actief en openlijk opkomen voor de veiligheid en het werelds welzijn van het volk van Is raël, de volgende jaarvergadering in Zwolle. Tot slot werd het voorstel besproken om jonge predikanten komende van de Universi teiten reeds in de studietijd te wijzen op hun politieke verantwoordelijkheid. De politie ke keuze in Nederland is nauw verbonden met de kerk waarin wij thuis horen. Verwe zen mag worden naar een artikel van A. J. v. Duist geplaatst in 50 jaar CHU, waarin staat „Samen in de kerk, dat was het belang rijkste. Daar in de Domkerk te Utrecht, „schrijft Van Duist, „daar zaten we naast en door elkaar, eenvoudigen, advocaten, onder- Aangevoerd: 179 stuks runderen. Prijzen: 10 vette koeien van 3.90 tot 4.20 per kg. slachtgewicht. 82 melk- en kalfkoeien van 900 tot 1250 per stuk. 42 pinken van 740 tot 875 per stuk. 45 graskalveren van 400 tot 550 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel vlot en gewild, veel ani mo. Omstreeks 11 uur kwamen er nog twee vee wagens met runderen van de Hoogeveen- se markt, welke vlot werden verkocht. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. De eerste prijs van de Textielquiz werd vrij dagavond gewonnen door de Oranjeschool hoofd de heer Eshuis. De grote zaal van het Park gebouw te Rijssen was overvol. Het was een zeer gezellige en amusante avond, waar de Su per Roneva's met hun muziek en zang voor een groot gedeelte aan meewerkten. Naast de quiz, waarin de gestelde vragen vaak veel eisten van de jeugdige deelnemers zorgde een spelletje voor de ontspanning. Luidde aangemoedigd door hun supporters, waarvan enkele scholen zelfs gewapend met spandoeken, leek de zaal vaak een heksenketel. Deze avond namen scholen deel uit Goor, Enter, Wiene, Ypelo en Rijssen. Uit Enter na men zelfs alle 4 scholen deel. Twee ervan vie len ook in de prijzen. Een jury waarin zitting hadden de heren E. Blink, J. R. Schrader en J. G. J. Beverdam beoordeelden telkens GEBOREN: Theo, z.v. J. Beldman en A. Beunk, Lentfers- weg 64, 21 april. Hendrik Jan, z.v. A. J. Hofman en J. Bor- kent, Holterstraatweg 73, 20 april. Gerard Egbert z.v. J. Alink en H. J. Landhuis, Prins Bernhardstraat 52, 21 april. Hendrika d.v. J. Willems en H. Waanders, Elsenerstraat 41, 23 april. Lambertus Maria z.v. H. J. Embsen en G. G. Janssen, Wierdensestraat 52, 24 april; René Jan Gerrit z.v. W. J. Krol en J. E. Kos- terbok, Kerkstraat 11, 24 april. Heidi Janetta, d.v. B. Bloemendal en G. ten Hove, Johan Willem Frisostraat 8, 25 april. Johannes z.v. K. Baan en J. G. Averesch, Enterstraat 146, 27 april; Gerrit Lefert, z.v. H. J. Brandriet en H. Kalk- huis, Wierdensestraat 96, 17 april te Almelo, Fredrik Jan, z.v. A. R. Keijman en H. Tem mink, Hogepad 13, 18 april te Almelo; Saskia Theresia Maria, d.v. T. B. Laaper en J. J. M. van der Horst, Trompstraat 41, 19 april te Almelo. Johanna d.v. G. Schulenburg en M. Klein Legtenberg, de Kaempe 17, 23 april te Al melo. ONDERTROUWD: Anne van der Veen 35 jaar, Hellendoorn Nij verdal, Banninksweg 10 en Geertruide Vos 29 jaar, Rijssen, Molendijk 36 b 21 april. Jannes Hendrikus Bleumink 21 jaar, Wier den Zuna, Zunaweg 14 en Janna ter Harmsel 19 jr. Rijssen Akkerdijk, 1, 22 april. Pieter Cornelis Bakker 23 jaar Rijssen, Banis- weg 27 en Willemina Willems 23 jaar Rijssen Banisweg 27, 22 april. Gerrit Jan Baan, 23 jaar, Wierden, Dennen weg 17 en Philippina Koster, 21 jaar, Rijs sen, Holterstraatweg 13, 23 april. Teunis Nieuwland, 23 jaar Dordrecht Ree weg Oost 176 en Grada ten Hove, 23 jaar Rijssen Holterstraatweg 27 a, 24 april. GETROUWD: Derk Jan Averesch, 24 jaar en HerminaSmal- brugge, 25 jaar Rijssen Welleweg 7; 24 april. wijzers, doktoren, arbeiders en dominees, 't gehele CH koor, buigend voor Gods eer en wetend hoe de Heer ons kracht gegeven heeft. Allen bijéén in Gods huis, schouder aan schou der, ouderlingen - diakenen - collectanten en dominees". Daarover gaat het nu. Na de pauze werd in de rondvraag gelegen heid gegeven om vragen te stellen over ver schillende brandende kwesties in de gemeen te Rijssen, wegen, en waterbouw, Oosterhof en al wat daar mee samenhangt. Nadat de heer Ter Avest de gestelde vragen naar genoegen had beantwoord, werd door de vergadering nu reeds besloten om in oktober een spreker uit te nodigen waarbij dan verschillende kies verenigingen zullen wordej» uitgenodigd. Hier op sloot de voorzitter de vergadering met ge bed. Zaterdagavond was gebouw Jeruël weer groten deels bezet met leerlingen van de muziek school Rijssen, aangevuld met leerlingen uit Holten. De voorzitter van het Stichtingsbe stuur de heer P. J. Otte constateerde met voldoening in zijn openingswoord dat het leer lingenaantal nog steeds stijgende is. Sinds sep tember 1963 wordt ook in Holten al aan 72 leerlingen wekelijks les gegeven. In Rijssen bedraagt dit aantal 112, totaal 184 leerlingen, verdeeld over 8 leraren. De lessen in Holten worden verzorgd door de heer J. Schotanus uit Zwolle. Onder de aanwezigen bevond zich wethouder Scholman namens het gemeentebestuur van Rijssen. De spits werd afgebeten door het klasje a.v.m.o. van de heer Barnaart. Verrassend zijn de reacties van de kinderen bij het herkennen van bepaalde melodieën en ritmen. Het handzingen eist oplettendheid en spelenderwijs worden de elementaire begrip pen van de muziek behandeld. Een groot aantal leerlingen passeerde de revue. De blokfluitgroep A floot bekende volksliederen en een koningsdans, met begeleiding van xy- lophoon. Groep B speelde een aardig menuet van Telemann. Het gehele podium was bezet toen een grote roep leerlingen uit Rijssen en Holten samen een andante van Carulli speel de, o.l.v. de heer Schotanus. De jongelui hadden er kennelijk veel ple zier in en door de zaal werd dit nummer Advertentie de twee gesteldde vragen (a en c. vraag), en de sporttest. De uitslagen luiden: 1. Oranjeschool, Rijssen 135 punten 150.- 2. Jozefschool, Enter 130 punten 100.- 3. Mariaschool Enter 128,6 punt. 75. Bij de individuele prijzen waren de win naars: 1. Jan Wolterink, Julianaschool 67,7p. fototoestel. 2. Lucie Markvoort Oranjeschool 67,5 p. fototoestel. 3. Egbert Klein Horstman Oranjeschool 67,5 pt. leren bal. 4. Bart Jacobs Hervormde school Enter 67,5 pt. vulpen-set. 5. Jan Moekate, r.k. Jongensschool, Rijssen 66,1 pt vulpen set. Voor de Oranjeschool namen L. Markvoort en E. Klein Horsman aan de quiz deel Harrie Rosink en Bennie de Vries zorgden er voor, dat de Jozefschool met de 2e prijs kon gaan strijken. Ellie Grouwe en Gerda Essink waren de afgevaardigden van de Mariaschool uit Enter. ALMELO -De Ronde van Overijssel 1964 zal met een bijzonder groot aantal renners van start gaan. Bijna 200 amateurs, waarvan er ongeveer vijftig in ploegen zijn ondergebracht, hebben ingeschreven voor deze klassieker die zaterdagmiddag 9 mei in Rijssen zijn start en finish heeft. Als klassieker geniet deze rit de bescher ming van de KNWU, terwijl in verband met de te verwachten prestaties van Tokio-kandida- ten waarschijnlijk enkele sélectioneUrs van de wielerbond aanwezig zullen zijn. Wielrenners als Ad van Kemenade, Henk Hoekstra (Ureterp), de slimme Martin van Ginneken (Het Schijf), de sterke Jacques van de Kloot uit Zundert, Nico Lute ('s Graveland) en de oostelijke vertegenwoordigers Jurrie Dok ter, Henk Hinseveld (Enter) en Henk Nieuw- kamp (Borne) hebben zich op grond van voor gaande prestaties zeker al in de schijnwer per van de KNWU-belangstelling geplaatst. In deze langste klassieker (214 km) van ons land zullen zij werkelijk van alle markten thuis moeten zijn. Op de lange vlakke stukken ligt het tempo normaliter bijzonder hoog, maar in de route komen ook enkele venijnige beklim mingen voor. De Kuipersberg bij Ootmarsum de Nijverdalse Berg en de dit jaar voor het eerst opgenomen hoogten van de toeristische weg door de Holterberg zullen zeker scherp selectief werken. Aan de ronde nemen acht ploegen deel, Breda-bier, de Spartaan (Den Haag), Fongers RIH (Groningen), Amstelbrouwerij, Dextro- Energen, Caballero en de Dagblad van het Oostenploeg. De samenstelling van deze ploegen 4 mei. Wat zegt U, heeft deze datum geen betekenis meer voor u. Bent u vergeten dat op deze dag de doden worden herdacht. De helden die zijn gevallen voor onze vrijheid. Of zegt u, och dat is al zo lang geleden, wie denkt daar nu nog aan. Nee, het is niet de bedoeling om sentimenteel te zijn, maar is het offer dat zij brachten niet zo groot geweest, dat wij dit nimmer mogen vergeten. Is het niet onze dure plicht om hen blijvend te ge denken. Is het niet bedroevend, dat het aantal dat jaarlijks op 4 mei langs hun graven trekt, al kleiner wordt? 4 mei Dodenherdenking. Ook maandagavond zal weer een stille tocht langs de graven van onze gevallen kame raden worden gemaakt. Bent u daar ook bij? Oud-strijders, u verstaat toch zeer zeker uw plicht. R. Advertentie dan ook erg gewaardeerd. In vogelvlucht vol gen de prestaties van de leerlingen, die indivi dueel les ontvangen. Marja Walstra en Janne- ke Bruins speelden op gitaar hun goed inge studeerd nummertje, uiteraard zeer beschei den voor gebinners. Marietje Hartsuiker, al verder gevorderd, speelde met behoorlijke techniek een aardig Rondo. Jan Webbink liet verstek gaan wegens een blessure, vorige keren was hij altijd van de partij. Winny de Pagter is flink gevorderd en speelde goed rit misch een vurige Sevillianas. Hannie Nijen- huis uit Holten kwam op het podium met haar accordeon en speelde vaardig het beken de Souvernir de Circus Renz. De altblokflui ten o.l.v. de heer Fokker kwamen goed voor de dag met een menuet en een canon van Arden. De vioolleerling Eddy van der Veen van Men. van Schooten heeft al een behoorlijke steek, hij speelde goed zuiver, nog wat klein van toon een gavotte met sluitende pianobe geleiding van Fennélien Eerdmans. Jannie Reilink en Ria Rozendom zijn aardig thuis op hun blokfluit en lieten zich o.m. horen in een leuke galop van Vellekoop. Caroline en gigue, zuiver en mooi van toon geblazen. Jolanda Reichardt voerden een menuet en een Dineke ten Bolscher opende de rij van har monium-leerlingen. De Bagatella kwam goed uit de noten en werd aardig voorgedragen. Fenny ten Berge had haar voordrachtstuk goed ingestudeerd, want het werd zonder fou ten gespeeld. Meerdere leerlingen hadden te kampen met podiumvrees, zodat altijd alles niet lukte. Jan Slot droeg een bekend thema van Mo zart voor, hij bracht het tot een goed einde. Hieke Brouwer uit Holten is verder gevor derd, zij wist met behoorlijke techniek 2 pre ludes van Bach, goed te spelen. De prelude en fuga van Handel, door Rebecca de Ridder gespeeld, werden goed voorgedragen. Wim Goossen is flink opgeschoten met zijn orgel studie, de prelude en fuga van Simon wer den knap gespeeld. De pianoleerlingen vorm den de grootste groep. Wineke en Annemieke van Schooten speelden vierhandig een Scherzo van Diabelli, goed van aanslag en ritme. Rik de Mol van Otterloo speelde wat aarze lend een nummertje van Tansman, weliswaar muzikaal voorgedragen. Alice ter Horst en Marianne Wessels speelden met een invalster 2 quatre-mains, bescheiden doch goed uitge voerd. Mieke Enklaar uit Holten had een sona tine van Kuchlau uitgekozen, na een aarze lend begin ging het slot beter. Betty en Al- bert van Maanen voerden 4-handig walsjes uit van Wohlfahrt, niet altijd gelijk van aanslag. Betty speelde alleen een Rondo, dat vrij goed uit de noten kwam. Albert liet op het orgel een korte mars van Lips horen goed ritmisch gespeeld. Klaas Ray Boonstra en Lex Barnaart vor men 'n aardig pianoduo Klaas speelde met for se aanslag een allegro, terwijl Lex zeer muzi kaal „l'Hirondelle" voordroeg. De lastige over zetten van de linkerhand lukten allemaal zo- 1 is nog niet bekend, aangezien nog diverse ster ke renners als Coen Visser en Peters in Marok ko verblijven. Zij worden eerst dinsdag in Nederland terug verwacht. Van de dagblad van het Oosten ploeg is Jurry Dokter de kop man. Hij wordt gesecondeerd door de jonge Nij- verdaller Boode en Henk Hinsenveld uit Enter. Een kleine handicap voor de organisatie is het feit dat de KNWU op en om 9 mei di verse renners heeft uitgenodigd voor deelne ming aan buitenlandse wegwedstrijden. Zo heb ben Evert Dolman en Wim Vleesman hun in schrijving al weer ongedaan moeten maken. Na de start in Rijssen slingert de meute zich via Goor, Hengevelde, Haaksbergen, Ensche de, Oldenzaal, Rossum, Ootmarsum, Fleringem Albergen, Almelo (na 82 km.) naar Vriezen- veen, Westerhaar, Vroomshoop, Den Ham, Mar ie, Nijverdal, Haarle, Heeten, Wezepe, Deven ter - dan zijn er ruim 150 kilometer onder de wieltjes doorgegaan - Schalkhaar, Heeten, Haarle Nijverdal, Holten, Markelo waarna in Rijssen de finish volgt. Hoewel een hele rits favorieten zou zijn op te noemen, heeft de ervaring geleerd dat dit heel gevaarlijk is. Meestal won een op dat moment nog vrij onbekende renner, vóór de erkende grootheden. In de afgelopen twaalf jaar was een overwinning in de Ronde van Overijssel de eerste stap op een weg naar meer roem van Mick Snijder, Mies Stolker, Coen Niesten en Bas Maliepaard. In hotel Spekhorst vond dinsdagavond de verkoop en toeslag plaats van een woonhuis en een aantal percelen grasland, ten overstaan van de heer notaris F v. Schooten. Voor de heer E. J. Harbers werd een woonhuis, Han- gerad 42 geschikt voor 2 gezinnen verkocht. Door de heer J. Ligtenberg werd dit huis ge trokken voor 28.200. Voor de fam. H. ten Hove werd een perceel grasland, in de Norkerij, groot 85.i0 are ver kocht. Het werd door de heer W. H. Pas ge mijnd op 6100 - Voor de heer G. J. Paalman werden verkocht een perceel grasland tus sen Middeldijk en Geskesdijk groot 60.60 are Dit perceel, dat op 3700 was ingezet, werd niet verhoogd. Eveneens werd niet verhoogd een perceel grasland voor de heer G. J. Paalman bij de Middeldijk. Dit perceel groot 90.90 are was door de heer H. J. Vossebelt op f 5800 ingezet. Eigenaar van een perceel grasland groot 60.60 are aan het Middelveen werd de heer E. Stam te Holten voor 41.00. Voor de heer J. H. ten Hove werd een perceel grasland in de Norkerij, groot 59.30 are verkocht. Dit werd getrokken door J. Kamp huis voor 3100.- 2 Percelen grasland in de Veneslagen, groot 32.20 are en 15.80 are werden gemijnd door M. Tijseling voor 3500.- Een perceel grasland inde Norkerij, groot 57.80 are, dat door H. J. Vossebelt was inge zet op 2700 werd niet verhoogd. Ook een perceel grasland in het Llgtenber- gérveld, groot 98.10 are voor mevr. H. ten Bolscher- Ter Maat werd niet verhoogd. Dit was door de heer G. Stam te Holten ingezet op 1 9300.- iu«iiiiitii>ni'iiiiitniiiiiiinniBiiin«itiiianiniiiwiiH*iisitai!aniiiimi(i>iiniiiiiii dat hij een uitstekende beurt maakte. Ineke en Jacques Koedijk speelden ook enkele walsjes 4-handig, nogal ongelijk van inzet en aanslag. Leidy en Tineke Kaspersma lieten een quatre-mains van Diabelli horen. Leidy was minder succesvol in haar solo stukjes, maar Tineke bleek al een behoorlijke techniek te hebben om een Impromptie van Schubert slag vaardig te kunnen spelen. Kees. Otte wist een Allegretto met moeilijke octaafsprongen in de linkerhand aardig te realiseren. Harry Rozemuller wist te boeien door een knap gespeeld „Le coucon" van Da- quin. Dit moeilijke polyphone werkje werd uit stekend vertolkt. De 4-handige Sonatine zat nog niet glad, leverde nogal oneffenheden op, het slot echter maakte veel goed. Joke Bults is ook gevorderd zij liet een etude van Divernoy goed van toon horen. Ria Elzinga is nog niet zo vér, maar zij liet toch aardig een Turkse mars klinken. Gerrit Veen zocht het in de populaire sector, hij kwam met de beken de „Donauwellen" wals. De golven rolden uit de piano en strandden wel eens, maar de vei lige haven werd bereikt. Wiepke Stoker speel de een moderato ze liet nog al eens een steek vallen, evenals Adriaantje Kousemaker, die een presto van Clementi voordroeg. Samen ging het beter in een quatre-mains van Diabelli. Hetty Capelle maakte goede vor deringen sinds verleden jaar, ze bewees dat in een sonatune van Kuhlau. De aanslag was veel soepeler en losser. Riet Bouwhuis, speel de het bekende „fü Elise" van Beethoven, niet zonder fouten, maar wel muzikaal. Fennelies Eerdmans had de moeilijke opgave een wals van Chopin te spelen, ze wist zich slagvaardig door de moeilijke passages te slaan. Hetty Oving had een Rondo van Pleyel goed gestudeerd, zodat haar bijdrage netjes en correct werd voorgedragen. Theo Oving, die als laatste het podium betrad speelde, be houdens een paar, foutjes, soepel en goed van techniek een Allegro van Kuhlau. Ondanks de geringe accommodatie van gebouw Je ruël kon een 37-tal programmanummers vlot worden afgewerkt. Het leek soms wel op lopende handwerk, maar ongetwijfeld zat er schot in. In de pauze werden de leerlingen getracteerd door een gul stichtingsbestuur. De aanwezige ouders, genodigden en belangstel lenden beloonden elk optreden met gul applaus uiteraard voor de een spontaner en gemeen- der dan voor de andere. De heer De Ridder sprak een kort slotwoord, hij bracht dank aan het lerarenkorps voor de gegeven lessen en hoopte bij voortduur op een groei van de muziekschool, die zijn bestaansrecht wel heeft bewezen. De gemeente Rijssen heeft bij voort- duur subsidie toegekend, terwijl ook de gemeen te Holten reeds bij raadsbesluit subsidie heeft toegezegd. De fa. Schümer in Almelo zorgde belangeloos voor een piano en orgel, welke geste zeer werd gewaardeerd. In september a.s. kunnen weer leerlingen worden ingeschreven. Een vol gende uitvoering zal met belangstelling wor den tegemoetgezien.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3