huis aan huis Groene Kruis sloot met nadelig saldo DROPPING VIND JE HET EEN PUZZLE .Vrijdag 1 mei 1964 42e jaargang no. 18 ZOU DAB to MEI Advertenties en berichten voor dit nummer dienen uiterlijk woensdag 6 mei 's morgens 11 uur De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Administratie en redactie: Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur voor postabonnees f 1 65 per kwartaalEnterstraat 10 - Rijssen Telefoon 2303 (05480) Advertenties 12 cent per mm - Bij contract korting Biej 'n taandokter Zanghui de VERRASSING Accountantskantoor ten Bolscher Met ingang van 1 mei H. J. BERKHOFF Vogelschieten Bestrating Boomkamp vordert Zondagsdienst dierenartsen RijssenVI ïerdeu PUZZELRIT R.M.C. Schoolverkeersexamen Lancering ruim tevaarders Lampionoptocht WEEKBLAD VOOR RUSSE N Zie voor de oplossing bladzijde Nadat de nieuwe schutterskoningde heer Ten Berge met de tekenen zijner waardigheid was omhangen werd hij in triomf naar café Struik ge reden, waar de prijsuitreiking plaats vond Naast hem de heer Nauta. Advertentie In verband met Moederdag verschijnt het WEEKBLAD VOOR RIJSSEN op vrijdag 8 mei a.s. IN ONS BEZIT TE ZIJN. In verband met het uitvallen van 1 werkdag (Hemelvaartsdag) voor de drukkerij, zijn wij genoodzaakt ons stipt aan het sluitingsuur te houden. Adm. Weekblad voor Rijssen Non, wee is ter an de buurte? Ikke dokter, zear Getjan, Mear het gung ech neet van hatte, O, wat zag hee doar teeng an. Hee har al ne heele wekke Teeng dit oongblik an ekekn, Mear wee lüt, zeg'nt non ees earlke, Vuur de wille taane trekng? O, wat was Getjan toch bange, Joa, hee zat in 'n stool te beewn, 'n Dokter, den Getjan zag fiddern, Zear: !k zal oe een spuitje geevn. 'n Spuitje dokter? joa dan veul iej Van het trekng zoo good as niks, Earlke woar, hee gaf biej 't spuitje Ginnen kik, hee hue! zik fiks. Zoo en non mear efkes wochen, 'k Roop oe zoo wier binn menear, Gek, zo dach Getjan ewan later, 'n Taand den dut miej nik mear zear. Joa de zeart' is glad wier ouwer, Wat doo. ik nog lenger hier, 'k Goa noar 't hoes hen en ik komme As het zoo blif, hier neet wier. Mear zoo bleef het neet heel lange, 'n Zeiven dag nog mos Getjan, Sjonge wat har hee een zearte, Nog ees wier op 'n dokter an. Iej begrieptwal det het spuitje Non fenoal was oet ewoarkt, Mear det hef Getjan zoo dacht ik, Ook heel vaste wal emoarkt. J. ROZENDOM, RIJSSEN. Buiten de ledên van het bestuur, de wijk zusters en de bode, toonde op de vergadering van het Groene Kruis, die in Hotel Weitering onder voorzitter-schap van de heer A. H ter Horst werd gehouden, slechts 1 lid van deze „Mammoet-vereniging" belangstelling voor het wel en wee van deze vereniging, die zo veel belangrijk werk voor de volksgezondheid verricht. Desondanks begon de secretaris van de ver eniging de heer R. Bosma met de „verheugen de" mededeling, dat het ledental van Het Groene Kruis nog steeds stijgende is. Bedroeg het aantal leden 31 december 1962 3204 leden, op 31 december bedroeg het leden aantal 3457. „In verband met dit grote aantal leden en het omvangrijke werk dat aan de inning van de contributes is verbonden werd 't loon van de bode daarmede in overeenstemming ge bracht. De algemene vergadering die het vorig jaar werd gehouden heeft slechts weinig belang stelling getrokken aldus de heer Bosma (er varen toen 7 leden opgekomen). Het bestuur heeft bij het wijkgebouw Oost een dubbele garage doen bouwen, waarvan de kosten 4.777.- hebben bedragen. Met ingang van 1 januari 1964 is de contri butie op 10,- per jaar gebracht. Het onder houd van de tuin bij de wijkgebouw-west wordt door gemeentewerken op kosten van de vereniging verricht. De heer Bosma klaagde in zijn jaarverslag over de last die wordt ondervoncden van de jeugd en „zelfs van ouderen". De beplan ting wordt, doordat men niet op het trottoir loopt nu en dan ernstig beschadigd. Er zullen nu bordjes worden geplaatst": „Verboden over het gras te lopen". Kenne lijk was de secretaris niet optimistisch over deze maatregel want hij schreef in zijn jaar verslag „of het zal helpen?" Ten aanzien van de statistische gegevens meldde de heer Bosma het volgende: In 1963 werd weer een moedercursus gehou den, verdeeld over 3 groepen, elk van 7 avon den, waarbij 69 moeders aanwezig waren. In beide wijkgebouwen vonden de inentingen plaats tegen kinkhoest, dyphterie, tetanus, en polio met in totaal 689 injecties. De reumatoloog hield eenmaal per week zitting voor de reumabestrijding - Het aantal bestralingen door de hoogtezon bedroeg 113. Het aantal uitleningen uit de magazijnen 1254. De wijkverpleegsters legden in 1963 7870 bezoeken af aan gewone patiënten en aan tbc patiënten 171. Het aantal kraamverplegin- gen bedroeg in 1963 79, met een totaal aantal bezoeken van 2139. De wijkzusters hielden iede re dag van 18 tot 19 uur spreekuur. „Het contact van het dagelijks bestuur met tige lampionoptocht werd gehouden, waaraan werd deelgenomen door de Holtense muziek vereniging HMV, en de drumbands van Irene, Wilhelmina en van HMV. Om 9 uur 's avonds verzorgde HMV op het plein aan de Elzenerstraat een populair con cert, waarmee deze feestelijke dag werd afge sloten. Het bestuurslid van dv^ftijssense Oranjevereni ging de heer A. KkiienDèvg werd op Konin ginnedag verrast toen hij in het Prinses Irene ziekenhuis te Almelo, waar hij is opgenomen van een 4-tal bestuursleden van de Oranje vereniging bezoek ontving. De deputatie bood hem een fruitmand aan welke geste door de patient op hoge prijs werd gesteld. (Lid: Nederl. Associatie van Accountants) Haarstraat 60, Rijssen is toegetreden tot ons kantoor de heer TROMPSTRAAT 23, RIJSSEN Voor deskundige behandeling van uw fiscale en administratieve belangen. de zusters was altijd van de meest vriend schappelijke aard en mede hierdoor weten wij welk omvangrijk en belangrijk werk zij in het belang van de volksgezondheid verrichten, al dus de heer Bosman, die de zusters voor hun toewijding hartelijk dank bracht. Uit het financieel verslag bleek dat de ver eniging het jaar 1963 met een nadelig saldo heeft afgesloten. Ook dit jaar heeft Rijssen op waardige wijze de verjaardag van H.M. Koningin Julia na gevierd. Dank zjj de activiteiten van 't bestuur van de Oranjevereniging die een gevarieerd pro gramma had opgesteld droeg Koninginnedag 1964 ook in Rjjssen een feestelijk karakter. De dag begon met de reveille van herauten, die vroeg in de morgen hun feestklanken door het nog slapende Rijssen deden schallen. Velen draaiden zich (dachten wij) nog weer op het andere oor, terwijl anderen zich op maakten deel te nemen aan het Koninginne- feest. Nadat de welluidende klanken van de kerkklokken hadden geklonken werd op het Schild de vlag gehesen en kon het- feest een aanvang nemen. Dat gebeurde met het z.g. vogelschieten op het voetbalterrein van Rijssen Vooruit. De schutterskoning de heer Keizer werd in optocht vanaf zijn huis aan de Graaf Ottostraat naar het schietterrein gereden, waarna het vo gelschieten een aanvang nam. Dooi het De- stuur van de Oranjevereniging waren 4 prij zen beschikbaar gesteld, die werden gewonnen door de heer J. A. Kienhuis, Koenderink, Brinks en Ten Berge. De heer Ten Berge die de romp op feilloze wijze wist te treffen werd uitge roepen tot schutterskoning. In triomf werd de nieuwe schutterskoning gebracht naar café Struik aan de Enterstraat waar de prijsuitreiking plaats had. De voorzitter van de Oranjevereniging de heer M. G. A. Elzinga huldigde de nieuwe schut terskoning op welsprekende wijze en bracht dank aan allen (bijzonder de politie) voor de medewerking aan dit (en andere) evenemen ten gegeven. Om 10.30 uur werd op het Schild dooi de gezamenlijke zangverenigingen een aubade gebracht De werkzaamheden aan de bestrating van een gedeelte van de Boomkamp beginnen nu te vorderen. Na het leggen van de riolering is men bijna gereed met de bestrating, terwijl een aanvang is gemaakt met de aanleg van het trottoir. Deze belangrijk" straat is nu al sinds janua ri voor het verkeer gesloten zodat vele Rijs- senaren reikhalzend uitzien naai het moment waarop de straat voor alle verkeer zal worden opengesteld. De dienst wordt zondag a.s. waargeno men door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-1298. De in Rijssen en wij de omgeving beken de heer Roeterdink (de springmeester) lanceert hier op het terrein achter de r.k. school één van zijn vele „astronauten" De „lancering" trok zeer grote belang stelling. 's Middags brachten ongeveer 2000 kinde ren (velen feestelijk uitgedost) éen zanghul- de op het Schild. Op het bordes hadden zich op gesteld, burgemeester en mevrouw Land weer, de wethouders,verschillende raadsleden en bestuursleden van het schoolfeestcomité, die de organisatie van het kinderfeest verzorg de. Onder leiding van de dirigent de heer A. Somer uit Almelo zongendé' kinderen enthou siast, begeleid door de muziekvereniging Wil helmina, o.a. het „Wilt heden nu treden". „De Zilvervloot'" enop verzoek, van burge meester Landweer enkele coupletten van het De Rijssense Motorclub organiseert op dins dag 5 mei a.s. haar eerste puzzelrit van het seizoen. De start heeft plaats op de varkens- markt. Dinsdag en woensdag legden 392 schoolkin deren het practisch gedeelte van het veilig verkeersexamen af. De rijkspolitie had een niet gemakkelijke route waar verschillende ver keersborden waren geplaatst uitgezet. Door 8 ambtenaren van de rijkspolitie en door een 2-tal gemeenteambtenaren werd ge fungeerd als waarnemers. Gebleken is dat de schoolkinderen over het algemeen de verkeersregels goed kenden en ook goed wisten toe te passen, hoewel toch nog 32 kinderen moesten worden afgewezen. Er slaagden 24 kinderen met lof. Voor de jongensclub Hemigius was een z.g. „dropping" georganiseerd. In gesloten wagens kregen de deelnemers de vrijheid en moesten onder stromende regen de weg naar huis proberen terug te vinden. Ondanks het slechte weer hielden de knapen de moed er in en de wil om als eerste aan de finish te zijn deed alle narigheid vergeten. Bij iedere 8 jongens gingen 2 leiders mee. De winnaar was de groep onder leiding van de heren Ebbing en Alferink, die de afstand Bor- kelt-Rij^sen had afgelegd in 22 minuten. Wilhelmus. Daarna gingen de kinderen naar de zonneweide van het bosbad de Koerbelt, waar de jeugd zich met spelletjes enz. ken nelijk amuseerde. De muziekvereniging Wilhelmina en de drum band van de speeltuinver. Irene gaven aan de fleurige optocht een bijzonder cachet. Op een terrein aan de Schoolstraat werden „diverse bekende ruimtevaarders gelanceerd"- Voor dit evenement bestond enorme belang- stelling. Er werden projectielen afgeschoten die zich in de lucht ontplooiden. Door de wat sterke wind dreven de figuren wat te snel af, maar de stunt van de Oranjevereniging was toch een bijzondere. Tegen de avond werK, de vlag op het Schild op plechtige wijze gesti ftien, waarna een prach-

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 1