Uitslag geflatteerd, doch: IJsselmeervogels verdiende zege Moeilijkheden in de stad It% D. Nijland scoorde in eigen doel H Nijland miste strafschop Weer een fout Schoolvoetbaltoernooi De resultaten der lagere Excelsior-elftallen 12 mei wordt „Dag van de verpleging" AFSCHEID BIJ GEMEENTEWERKEN Gevonden voorwerpen Ds. J. Vos ontving beroep „Philadelphia'' vergaderde VEEMARKT RIJSSEN EVEN PUZZELEN Vrijdag 17 april 1964 WEEKBLAD VOOR RUSSEN Pagina 5 HffS j v\ i Onrustige Zenuwen? i' i i2131 n* is i6i7 RK ER SIEINl X t Tegen veler ver wachting in leed Excelsior zaterdag gevoelige nederlaag tegen het bezoeken de IJsselmeervogels. Hier onderbreekt de Spakenburgse doel man een Excelsior- aanval. In het mid den (achtergrond) Leussink. Wij mogen in onze prognose van vorige week enigszins voorzichtig gesteld hebben, dat een kleine zege voor Excelsior geenszins tot de onmogelijkheden behoorde; dat het tenslotte een grote vijf-nul nederlaag zou worden voor de roodbaadjes heeft niets te maken met het feit, dat wij buiten de waard gerekend hebben. In tegendeel, in deze door Excelsior sinds jaren grootst geleden nederlaag, hebben facto ren een rol gespeeld, die het aanvankelijk goe de spel ten nadele van de Rijssenaren der mate hebben beïnvloed, dat de Rijssenaren volkomen ontmoedigd en aangeslagen het hoofd in de schoot hebben gelegd. Immers, nadat enkele verrassende aanval len door de roodbaadjes waren ondernomen en tot tweemaal toe een voltreffer in het verschiet lag, kon IJsselmeervogels tot actie komen en helaaséén van de eerste aan vallen - de wedstrijd was amper vijf minu ten oud - werd door D. Nijland volkomen on nodig onderschept door het leer terug te koppenlangs de in de andere hoek staan de Leijendekker. Dit doelpunt dat Excélsior in feite de genadeslag gaf, bracht grote ontred dering in het Excelsior-defensieblok en was er de oorzaak van dat iedere zekerheid en rust verdween. De twee doelpunten, die in de vol gende tien minuten door IJsselmeervogels wer den gemaakt, gaf Excelsior in feite ca deau. Twee grove verdedigingsfouten waren er de oorzaak van. Het betekende dus een drie-nul achterstand voor de Rijssenaren, die tot op dat moment beslist niet de mindere waren. Dat de roodbaadjes ontmoedigd waren is wel te verklaren. De kentering had kunnen komen, indien de heer H. Nijland, deze mid dag ook zeer onzeker en nonchalant spelend, de aan Excelsior toegekende strafschop had benut. Nu er dus in feite reeds vier fouten waren gemaakt, die verkeerd uitpakten, taande het Advertentie Mijnhardt's Zenuwtabletten zelfvertrouwen van de Excelsior-ploeg en kwam ze onder een enorme pressie, waaraan ze zich heel moeilijk zou kunnen ontworstelen. Na de doelwisseling hielden de talrijke toe schouwers nog steeds rekening met een her boren ploeg, die de onverdiend toegebrachte slagen nu beter zou kunnen verwerken. Nadat de IJsselmeervogels aanvankelijk even dachten te kunnen doordrukken, ontpopte zich voor het vijandelijke doel een Excelsior offensief, dat met pijn en moeite door de Graaf c.s. kon worden afgeslagen. Corner op corner moesten de Spakenburgers weggeven. Doch Excelsior verkreeg de zo verdiende treffer niet. Na een kwartier verminderden de aanvallen zienderogen en gingen de gastheren slordiger spelen. Hun spel was gespeend van iedere verrassing en de IJsselmeervogels gre pen deze omstandigheden gaarne aan en kwa men nu meer tot de aanval. Bij een vrije trap, door De Graaf genomen, veranderde één der achterspelers het leer van richting en dit betekende 4-0 voor de vogels. Neen, het zat de Rijssenaren niet mee. Dat tenslotte kort voor het einde nummer vijf genoteerd kon worden was een kwestie van formaliteit. Resumerende kunnen wij zeggen: Excelsior speelde een bepaald ongelukkige wedstrijd, die reeds binnen een kwartier in hun nadeel werd beslist door drie grove fopten. De kentering had kunnen komen, indien de strafschop zou zijn benut. IJsselmeervogels won verdiend - zij het geflatteerd-, de sportiviteit stond op hoog peil en scheidsrechter Van 't Hart was volkomen voor zijn taak berekend. Een uitstekend arbi ter. Voor zaterdag a.s. staat de wedstrijd tegen het Vriezenveense Voorwaarts op het pro gramma. Van veel betekenis is deze wedstrijd voor lopig niet. Excelsior is terug gevallen tot de leider der middenmoters, terwijl Voorwaarts zo goed als veilig staat. Het is bekend, dat Excelsior in de Vrie- zenveensewijk altijd heel moeilijk heeft kun nen winnen. Zullen we het maar houden op een gelijk spel? In ieder geval wordt van de roodbaadjes wel verwacht, dat ze geïnteresseerd gaan spelen en vechten voor de zege. Voor het schoolvoetbaltoernooi, dat op 4 mei zal aanvangen, is door het gemeente bestuur van Rijssen een fraaie beker beschik baar gesteld. Zoals te verwachten was liet Excelsior 2 zich zaterdagmiddag op eigen terrein niet verrassen door DES 2 want met een forse 6-1 nederlaag werden de Nijverdallers weer naar huis gerug gestuurd. Excelsior 3 stelde na de goede resultaten van de laatste tijd enigszins te leur en verloor met 2-1 van koplo per Sparta 2. Ook van Excelsior 4 hadden we iets meer verwacht dan een 2-2 gelijkspel tegen Vesos 3 in Hellendoorn. Het A-elftal van de junioren won in Haar- le verdiend met 3-2 van Haarler Boys A. De wedstrijd Excelsior C tegen Haarler Boys B ging niet door. De D junioren kregen op eigen terrein in de laatste 10 minuten nog een gro te nederlaag te incasseren 8-1 tegen Wierden B. terwijl Excelsior E in Haarle gelijk speel de (1-1) tegen Haarler Boys D. Zaterdag ko men alle lagere Excelsior elftallen in het veld en ziet het programma er als volgt uit. Het tweede elftal van de Rood Witten heeft weer een thuiswedstrijd en ontvangt de mede gegadigde voor de bovenste plaats, n.l. Daar- lerveen I waarvan in het begin van de com petitie werd verloren Daarlerveen staat met één punt meer, maar met 2 wedstrijden meer gespeeld, boven aan de ranglijst. Door zater dag te winnen (waartoe wij haar wel in staat achten) kan Excelsior 2 de kop overne men. Excelsior 3 waarvoor de kans op een kam pioenschap, na de nederlaag van vorige week nu wel verkeken is, gaat op bezoek bij no. 2 van de ranglijst SVVN 2 uit Nijverdal. Ook Ex celsior 4 gaat naar Nijverdal en wel naar SVVN 4. Het A. elftal van de junioren moet ook al naar een SVVN elftal n.l. naar de A junioren. Door deze wedstrijd te winnen behouden de Excelsior junioren nog een klein kansje op de bovenste plaats. Excelsior B speelt op eigen terrein tegen DES b. Hier zal de uitslag wel niet ver van 'n gelijkspel af liggen. Ook de an dere junioren spelen allen thuis. Het C-elftal ontvangt R.V. a en moet kunnen winnen. Excelsior D krijgt bezoek van Hulzense Boys A terwijl de E-junioren het moeten op nemen tegen de Zweef D. Tenslotte hier nog de stand van de afd. Twente. ie klasse zaterdag competitie: Daarlerveen I 15 10 2 3 22 37-20 Excelsior II 13 10 1 2 21 68-19 SVZW II 13 8 2 3 18 38-35 DOS II 13 7 O 4 16 32-25 Voorwaarts II 12 6 2 4 14 36-26 O.N. II 14 6 2 6 14 30-30 DETO II 14 6 1 7 13 19-33 DES II 16 6 0 9 12 32-39 Den Ham I 15 5 2 8 12 21-33 Vesos I 15 4 2 9 10 29-44 Vroomsh. Boys II 15 1 0 14 2 23-68 In navolging van tal van andere landen zal de 12e mei, de geboortedag van Florence Nightingale, voortaan als Dag van de Ver pleging worden gevierd. Het initiatief daartoe is genomen door de Publiciteitscommissie, uitgaande van de Fe deratie van Nederlandse Verenigingen, die de belangen van de Verpleging en de Verplegen- den behartigen. De bedoeling is: de verplegenden zich op die dag te doen bezinnen op hun persoonlijke relatie tot hun werk; degenen die pas in de verpleging zijn de idealen voor ogen te stellen die velen van hen bezielden bij de keuze van dit beroep; jonge mensen - die nog geen keu ze deden - attent te maken op de waarden die het beroep van verplegenden vertegen woordigt, zowel in geestelijke als in materiële zin. Het is dus geenszins de opzet hiervan een dag te maken, waarop de verplegenden met een bloemetje of andere vriendelijke attenties moeten worden verrast. Allerwege heeft dit voornemen reeds een waarderend onthaal gevonden en het zal daar door mogelijk zijn op de 12e mei in brede kring de aandacht op de verpleging en de verplegenden te vestigen. De directeur-generaal van de Volksgezond heid, prof. dr. P. Muntendam behoorde tot de eersten die instemming betuigden met het plan van de Federatie. In een daartoe belegde bijeenkomst werd van 3 ambtenaren bij de dienst gemeentewer ken, afscheid genomen in verband met een benoeming elders. De technisch ambtenaar de heer J. Har- ting is benoemd tot technisch ambtenaar le klasse te Apeldoorn, de heer H. Visser, tech nisch ambt. is benoemd tot hoofdopzichter te Spijkenisse en de tekenaar de heer G. J. van Brussel heeft een betrekking aangenomen bij een particulier bureau. De directeur van de dienst gemeentewerken de heer H. N. Hollander sprak de scheidende ambtenaren toe. Spr. schetste in het kort de „levensloop" van de 3 ambtenaren en bracht hen dank voor de wijze waarop zij bij de Rijssense dienst gemeentewerken hun werk hadden verricht. Spr. eindigde met de beste wensen in hun nieuwe werkkring en bood hen een afscheids cadeau aan. Namens de personeelsvereniging van de gemeente Rijssen sprak de heer G. J. Rozen- dom enkele woorden ten afscheid. De heer Visser bracht mede namens zijn beide collega's de directeur en het personeel van gemeentewerken en de personeelsvereni ging dank voor de wijze, waarop hen dit af scheid was bereid. Bankbiljet, advinders-mes, troffel en breekij zer, zilveren kettinkje, paar zwarte dames gla- cé's, bruine portemonnaie met inhoud, wiel dop en sierring, wit konijn met rode ogen, portemonnaie met inhoud, mijion kousen, maat 10, dubb. fietstas met inhoud, blauw kinder hoedje, groene boodschappentas, fietspompje, beige portemonnaie met inhoud, bruine porte monnaie met inhoud, tas met inhoud, zijden sjaal en wollen das, grijze glacé herenhand schoenen, gebloemde hoofddoek, blauw-wit kinderwant, rieten bezorgersmand, psalmboek je, witte, linker nijlon dameshandschoen, kin- derbril, goudkleurig dameshorloge, groene re gencape, hangslot met 2 sleuteltjes, oude le rentas met fles, kinderdriewieler, damespor- temonnaie met inhoud, leren voetbal, bruine spaniel, reu. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat no. 7, op werkdagen tussen: 18.00—20.00 uur. Niet telefonisch. Ds. J. Vos Ned. herv. predikant ontving een beroep naar Weesp. De prot. chr. ver. voor ouders en vrienden van het afwijkende kind hield op woensdag 15 april haar jaarvergadering in Jeruël. Na opening door de voorzitter de heer Maris werden de notulen en 't jaarverslag door de secretaris de heer Brouwer voorgele zen waarin tot uiting kwam dat er veel werk door deze vereniging wordt verricht en 't ledental groeiende is. Ook 't jaarverslag van de penningmeester gaf een goed beeld en een gezonde vere niging te zien. De aftredende bestuursleden mevr. Boksum en de penningmeester de heer Pluimers werden met algemene stemmen her kozen. Na de pauze werden de beide films ver toond over de Tehuizen van Philadephia in Nunspeet en Bennekom. Een zeer mooie film in kleuren. Tot slot werd nog besloten op 23 mei een bustocht te maken en de beide Tehuizen in Bennekom en Nunspeet te gaan bezoeken. 24 leden gaven zich reeds voor deze tocht op. Na de rondvraag en een dankwoord van de voorzitter werd deze zeer geslaagde avond door de heer v.d. Meulen gesloten met dankgebed. Veemarkt Rijssen Aangevoer 147 runderen Prijzen: 10 vette koeien van 3,80 tot 4.20 per kg slachtgewicht. 55 melk- en kalf- koeien van f 950 tot 1.150 per stuk; 44 pin ken van 650 tot 800 - per stuk; 48 graskalve ren van 400 tot 550,-. Overzicht handel rundvee prijzen hoog. In verband met mond- en klauwzeer geen aanvoer op de varkensmarkt. itaiiaiiiiiiiiiMi.iiiii Horizontaal: 1 verrader, 4 scheepsge- leider, 8 reeds, 10 rivier in Italië, 11 hokje, 13 kunstwerk van een spin, 15 brom, knor, 17 uitroep van verbazing 18 leenman, 20 vader, 21 Luchtvaart maatschappij, afk., 22 vlug, 24 versle ten plek, 25 bootje, 26 raar, 28 ijzer houdende grond, 29 pers. voornaam woord, 31 overschotten, 32 om geluk te wensen, afk. 34 vreselijk, 36 niet uitge slapen, 37 onze melkleverancier (dier) 38 voorzetsel, 40 soort onderwijs, afk, 41 treffen, 42 R.K. geestelijke. Verticaal: 1 schietwapen, 2 laagte tus sen bergen, 3 geheel, 5 voorzetsel, 6 fami lielid, 7 het bovenste deel van atmos feer, 9 Arab, hoofddeksel, 12 riviertje in Friesland, 13 huidplooi, 14 drinkgele- genheid, 16 als 5 vertikaal, 18 deel van een middagmaal, 19 bediende, 21 wig, 23 bewoner van een bijenkorf, 27 sieraad voor het haar, 28 lofdicht, 30 bijwoord, 32 luchtig, ongebonden, 33 als 10 horizon taal, 35 kansspel, 37 armoedig hutje, 39 persoonlijk voornaamwoord, 40 familie lid. OPLOSSING VORIGE PUZZEL KUSSEN buiten de wallen Het was niet voor niemendal, dat de Kitse zich van 't leven had beroofd. Minstens vijfen dertig procent verlangde naar de oude tijd terug. Maar het geusgezinde deel hield het heft stevig in handen. Als er gevaar was, dan was alles één. Maar nauwelijks was het gevaar geweken of oude veten werden weer opgerakeld. Vooral de Kitse had er een handje van. De jonge Wratte had enige tijd geleden eens het mes vast in de deurpost geslagen bij de Kitse, daar was de laatste over aan het malen geslagen. De buren hadden hem in de gaten gehouden en Kit sen Miene de vrouw van de Kitse had tegen de buren gezegd, vandaag of morgen maakte zich an de kante. Dat heeft zijn vader en groot vader ook gedaan. De Kitsen kunnen hun tijd niet afwachten. Maar Stal Bets die koetsier was op de Ooster hof en er precies zo over dacht als zijn heer 'n meester namelijk dat er martelaren en apos telen moesten zijn, armen en rijken, vond dat de Kitse geen klagen had. De Kitse was een koperslager men noemde hem ook wel spotten derwijze Alva. Omdat hij ook een lange dunne baard droeg. Maar toen nu de Spanjaarden andermaal met succes uit Rijssen waren ver dreven zag de Kitse er geen gat meer in. Hij had de koperen lezenaar in de kerk nage zien en opgepoetst en op z'n plaats gezet. Toen kreeg hij weer een vlaag van zwaarmoedig heid. Vroeger als kind had hij hier nog de beeltenis van Maria gezien en het ezelken. Nu was alles veranderd. Hij klom van de preek stoel af liep de kerk uit onder de koren door, Daar zag hij plotseling het klokketouw han gen. Zonder zich te bedenken klauterde hij de ladder op en kwam op de eerste zolder. Hij sneed het touw van de luidklok door nam het onderste einde mee naar boven. Nauwkeurig inspecteerde hij voor het laatst het uurwerk. Het was oud. Grootvader en vader hadden er al aangewerkt, bij afwezigheid van een uurwerkmaker en hij de laatste vijf jaar na zijn vaders dood. Die had zich opgehangen omdat hem de bonen waren afgevroren op de dagen der ijsheiligen. Hij had de mooiste bonen van heel Rijssen gehad. Hij was in zijn zeventig ste jaar. Dit overdacht de Kitse. Plotseling kreeg hij haast hij keek uit de toren naar alle zijden. Maar noch Alva noch Philips II kwam opdagen. Snel bond hij het touw aan het torenuurwerk en daarna met een lus om zijn nek. Hij deed een sprong enWeer was er een Kitse verdwenen. De Dankdienst werd een half uur opgeschort men bracht 't lijk naar de Sikkenstraat, naar het huisje met het overstek waar sinds 1560 de Kitsen woonden. Miene de vrouw had er niet om gerouwd. Een man die zichzelf verdeed, was geen vrouw waard zo oordeelde zij. En een jaar later hertrouwde zij met de Bloodkook'n. Man van 'n Bloodkook'n, was een man die hard wilde werken, maar er zat niet veel bij. Hij had de gewoonte om bij iedere zin héé héél. te roepen Ziene zou hem in de loop van de tijd wel opknappen, dat vertelde ze ten min ste in de buurt. Maar nu was er rouw in de Sikkenstraat te Rijssen de laatste Kitse was dood. De naoberschop deed haar plicht. De do- miné sprak van iemand die het duister in ging. De naober vrouwen huilden toen de lijkwa gen vertrok Des daags na de begrafenis van de Kitse kregen de partijgangers van de Kitse het met Stal Bets aan de stok. Snij mij maar open! Riep Bets, ik ben van buiten en binnen Oranje! Nou dat kon gebeuren de partijgangers van de Kitse trokken het mes zij wilden wel eens weten hoe een oranjeman er van binnen uitzag. Maar Bets zette het op een lopen en het lukte hem de Oosterhof te bereiken. Zonder (jat hij open gesneden werd. De oude majoor stond voor het raam. Hij zag zijnen koetsier vluchten en de poort achter zich dicht gooien. De oude heer be dacht zich niet. Hij schoof het raam op en nam het geladen geweer, en schoot op de Sikkenstraters. Daar, Jan Hagel riep hij toen hij de Rijssenaren zag vluchten. Maar de Sikkenstraters lieten het er niet bij zitten. Berend de Vloo was hun burgemeester. De Vloo kalmeerde hen. Wacht maar sprak hij onze beurt. Waar hij vandaan kwam wist niemand. Maar op een mooie meidag kwam hij. Hij had onderhands het huis gekocht naast de Bloodkook'n. Siene keek er van op, dat daar plotseling een jood voor haar stond. Goede morgen, riep Sam, die men van de eerste dag af in Rijssen de Halve Kop noemde. Sare kwam al gauw bij Bloodkook'n Siene op be zoek. Het duurde maar even of de dames hadden het met elkaar aan de stok. Sare vond Rijssen een beetje een gat. Zij was het in Munster heel anders gewend geweest. Waar om bleef je dan niet in Munster? Vroeg Siene geen mens heeft je hier geroepen. Sare vertel de dat zij gezeten burgers waren, maar Mun ster waren uitgewezen van wege de concur rentie. Wij hebben anders hier ook kooplie den genoeg. Sam kwam ook eens kijken. Hij vertelde dat een neef van de jonker van de Grimberg hem naar Rijssen geholpen had, om dat hij de jonker van de Grimberg nog wel eens geld voorschoot. Sam had van de burge meesters gedaan gekregen, dat hij in Rijssen op burgergemoed mocht zitten, ten minste voor één jaar. Daarvoor betaalde de Halve Kop vijf gulden. Bloodkook'n Siene en Briel Benaads hadden het er niet op zitten een jood als buurman te hebben. Het voornaamste was in tussen, dat de Halve Kop steeds goed bij kas was. Berend de Vloo de burgemeester, die eeuwig met geldgebrek te kampen had, hij had 'n zeer verdoezame vrouw, was de eerste die met de Halve Kop aanpapte. Hij vroeg bij de Halve Kop een lening van twintig gulden. De jood had al gauw in de gaten dat hij van dat geld nooit een cent terug zou zien. Maar zo vertelde hij aan Sare, dat geld brengt dubbel rente op. Aanvankelijk mocht hij alleen krengen villen. Maar de burgemeester de Vloo deed wonderen. Als de buurman nog eens geld nodig heeft. Na, dan kom maar zo sprak de Halve Kop, wij zijn er om elkaar te helpen. De Halve Kop werd door de Vloo gesteund. De burgemeesters vrouw klaagde eens tegen Sare, dat haar man het geleende geld nog niet terug betalen kon. Och wat! riep Sare als het anders niet is als dat, dat geld heeft nog geen haast. De Halve Kop had nauwelijks een jaar in Rijssen gewoond of hij vilde geen krengen meer. Het tweede jaar dat hij op burgerge moed zat wist hij dat hij in Rijssen zou blij ven. Hij besloot het huis in de Sikkenstraat opnieuw op te bouwen. Juist toen hij daarmee bezig was, stierf het gezin vgn Bikkel Dieks uit. Aan de pest. Bikkel Dieks woonde in de buurt van de Schild. De Halve Kop overlegde met Sare. Dat was nou net iets voor hen. Maar Sare dankte hem feestelijk om in dat pesthuis te gaan wonen. Het huis in de Sikkenstraat werd door Sam voorlopig niet herbouwd. In de ach terkamer die nog overeind stond bivakkeerde 't gezin van de Halve Kop. De jood probeerde achter 't pesthuis te komen en hij kreeg het. Brak het af en zette er een nieuw huis op met een winkeltje er in. Waar doet hij dat van? Vroegen de Rijsse naren zich af. De heer van de Grimberg leen de weer geld. Sam moest het zelf lenen, en zo stopte hij het ene gat met het andere. Aan Meel Jantjen de Grutter verkocht hij de huisplaats in de Sikkenstraat. De buurt luchtte op. Niet dat ze een hekel hadden aan de jood. Maar de Halve Kop was streng ge lovig en Sare niet minder. Het ging met de Halve Kop goed. Tot groot verdriet van de geijkte burgers van Rijssen, die hun handel en ambacht gesloten wilden houden. En nu kwam er zo'n rot jood en die had de hulp van een burgemeester de Vloo en van de jonkers die ter wille van de centen van de Halve Kop op 't Vinketouw zaten. Wolven Tone was de eerste die de knoop doorhakte en bij Sam de glazen insloeg zodat de sponningen bij Dare op de tafel vlogen. Tone was op gestookt door zijn collega's. Die had den hem beloofd om te helpen en nu stonden de Stoeldraaier en de leerlooier de heijer en de weversbaas te grijnslachen toen de Halve Kop met een groot slagersmes achter Wolven Tone aanzat. Levendig villen zal ik je gasterd! brulde Sam maak hem af gilde Sare. Gelukkig liep de Wolf in de armen van de malle jonker van Veldwegen die sinds kort als stadskind op de Bevervoorde woonde. De jonker van Beldwegen had een geweldige he kel aan joden en meer speciaal aan de Hal ve Kop die hij niet luchten of zien kon. Ga weg lelijke Smous! Riep hij. De Halve Kop keek op zij en vroeg aan de jonker wat hij er van hebben moest. Hij deed een uithaal met zijn mes en toen zag hij pas wie hij voor had. Maar jonker van Veldwegen riep onthoud je dag, de drost zal je oordelen. Intussen was Wolven Tone, ontkomen. De timmerman De Latte maakte de sponningen er weer in en Glas Frerik de ruiten. Sare lapte het raam. Dus dat was weer klaar. Maar de schade moest betaald worden. Het was zover na de middag Sam stond m de deuringang. Daar zag hij de bode van de drost op zich afkomen. Weet je bijgeval ook waar Sam Davids woont? Dat ben ik zelf nep Sam. Je moet morgen om tien uur bij de drost komen. De Halve Kop verschoot van kleur zou dat misbaksel van een jonker van Veldwegen de drost al gesproken hebben?. VAN COEVERDEN.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 5