Clubhuiswerk in Rijssen: Een kwestie van hulpvaardigheid Jaarfeest Ned. Herv. Jeugdverenigingen Jeiufd FILMNIEUWS Bronchi letten AGENDA PREDIKBEURTEN JEUGDLEIDER SUBSIDIES BURGERLIJKE STAND HUIZEN KIJKEN - HUIZEN KOPEN j RAADSAGENDA j Computerkunde bij het M.E.A.O. in Holten Zondagsdienst dierenartsen RijssenW ïerden Mej. Van Doorne sprak over de „slanke lijn" STOPBORDEN BIJ STOPKRUISINGEN wmrn puistjes Vrijdag en zaterdag: De zeven gladiatoren van Sparta Woensdag: Zachtjes met de deuren Vrijdag 17 april 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 NED HERV GEMEENTE GROTE KERK f 1 Je*- ■Hi PUR0L-P0EDER De stichting „Clubhuiswerk Rijssen-' wil daarom bepaald niet concurreren met de be staande vormen van vrijetijdsbesteding, zoals die in het voorgaande artikel zijn genoemd. 25 april Leerlingenuitvoering „Muziekschool Rijssen", 7 uur Jeruël. 7 mei Teenagershow VV „Rijssen Vooruit" Muziektent. Dansavond in Parkgebouw Volkspark. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven). 9.30 u ds. W.van Hennekeler van Zwarte- broek, 15.00 u ds. W. van Tuyl. WESTERKERK 9.00 u en 10.45 u ds. A. Kool 19.00 u ds. W. van Hennekeler. GEREF. GEM. NOORDERKERK 9.30 u en 19.00 u ds. J. van Haaren. 14.30 u leesdienst. GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 u en 15.00 u ds. Brinkman. GER. GEM IN NED. ESKERK 9.30 u en 19.00 u ds. Aangeenbrug. 14.30 u leesdienst. OUD GEREF GEM. BEVERVOORDE 9.30 u en 19.00 u ds. VOSMAN 14.30 u lees dienst. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 u en 15.00 u leesdienst. WOENSDAG 22 APRIL. ORANJEKERK 19.30 u ds. H. Wiltink. Het is ongeveer zeven jaar geleden, dat er voor het eerst in Rijssen een begin is ge maakt met het clubhuiswerk onder onze jon geren. Een aantal particuliere personen, zich bewust van hun verantwoordelijkheid voor de jeugd van Rijssen, heeft toen het werk ter hand genomen. Het is allemaal niet zó vlot verlopen, als men aanvankelijk had veronder steld: geschikte lokaliteiten bleken niet zo gemakkelijk te vinden en de beschikbare geld middelen maakten het de organisatoren verre van gemakkelijk. Tóch is men onvermoeibaar doorgegaan en tot nog toe is men er in geslaagd het nog zo eenvoudig opgezette werk in stand te houden. Onvermoeibaar op dit terrein is vooral zus ter Hulst geweest, die jgar in jaar uit zich met de praktische uitvoering van allerlei plannen heeft belast. Avonden en dagen is zij er voor in touw geweest om leiders en leid sters te werven voor de verschillende clubs, héél veel teleurstellingen heeft zij moeten incasseren, maar zij heeft steeds actief haar schouders onder dit werk gezet en nog elk jaar is het gelukt om tenminste een tiental clubs voor jongens en meisjes te organiseren. Al die zeven jaar heeft men geweten, dat het eigenlijk niet voldoende is op deze wijze clubhuiswerk te doen. Het werk verbrokkelt n.l. als er in verschillende gebouwen moet worden gewerkt. Bovendien blijkt het op deze manier slechts mogelijk te zijn de jongeren één uur per avond van het clubhuiswerk te la ten profiteren. De mogelijkheid voor de jongens en meisjes om 's avonds een keuze te maken uit de verschillende mogelijkheden, die het clubhuiswerk biedt, is natuurlijk zeer beperkt. De centrale leiding, waardoor ook aan de typische problematiek van het clubhuiswerk het hoofd kan worden geboden, ontbreekt nog steeds. De wat oudere jeugd voelt zich in een dergelijk systeem, dat dus in feite erg primitief en verbrokkeld is, bepaald niet thuis. Het is om deze laatste reden, dat de stich ting „Clubhuiswerk Rijssen" gezocht heeft naar andere mogelijkheden, waardoor er meer ver antwoord zou kunnen worden gewerkt. Een eerste stap is geweest, dat er een nieuwe basis werd gevormd voor dit werk, vanuit de Rijssense gemeenschap. In de stichting, die aldus werd gereorganiseerd, zijn nu verte genwoordigd de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, de Nederlandse Christen Vrou wenbond, de Vrouwenbond van het N.V.V., de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, de Gere formeerde Vrouwenvereniging, het Nationaal Vakverbond en het Christelijk Nationaal Vak verbond. Een volgende stap van de stichting zal moeten zijn de zorg voor voldoende geld middelen, welke het mogelijk moeten maken een gebouw in eigendom of in huur te ver krijgen en een dergelijk gebouw in te richten als clubhuis. Bovendien zou uit deze geldmid delen een jeugdleider moeten kunnen worden betaald, die centraal de leiding op zich kan nemen van al het werk en er voor kan zorgen dat het werk op deskundige wijze wordt uit gevoerd. Als deze plannen zouden kunnen worden ge realiseerd, zou het de stichting „Clubhuiswerk Rijssen", die nu al zóveel jaren moeizaam het werk op gang houdt, eindelijk gelukken om de Rijssense jeugd een behoorlijk onder dak te geven in de vrije uren. Een dergelijk clubhuis zou nl. elke avond kunnen worden opengesteld, zodat de jongere er naar binnen kan gaan en rustig zijn activiteit kan opzoeken. Op deze wijze tracht de stichting via een deskundig opgeleide jeugdleider en geholpen door een aantal vrijwillige leiders en leidsters activiteiten te bieden, die ook later buiten het clubhuis kunnen worden beoefend. In fei te is het daarbij de opzet van het club huiswerk om de jeugd nieuwe wegen te wijzen in de besteding van hun vrije tijd. Men wil liever een wegwijzer zijn naar de bestaande verenigingen en organisaties en de jeugd, welke zich op dit moment niet in deze organisaties wil binden, helpen om dan toch iets goeds te maken van hun vrije tijd. Het clubhuiswerk is daarom een kwestie van hulpvaardigheid en deze hulpvaardigheid zal principieel wederzijds moeten zijn. Als de stichting „Clubhuiswerk Rijssen" de jeugd van Rijssen wil helpen, kan zij dat slechts doen, indien de Rijssense gemeenschp de stichting helpt. Een werkelijk verantwoorde hulp aan onze jeugd kost geld, zoals alles in ons dagelijks leven afhankelijk lijkt te zijn van de vraag of er voldoende geld is. De kas van de stich ting is echter klein en sober: uit eigen midde len zal de stichting de hierboven genoemde plannen nooit kunnen verwezenlijken. Het clubhuiswerk heeft echter de belangstel ling en de steun van de landelijke en gemeen telijke overheid en er zijn in principe moge lijkheden om het werk met behulp van sub sidies uit te breiden en vorm te geven. Deze subsidies worden echter alléén verstrekt, als de overheid er van overtuigd kan zijn, dat de plaatselijke gemeenschap zelf bereid is het hare er toe bij te dragen. Een en ander bete kent dus, dat de Rijssense gemeenschap zélf allereerst zal moeten laten zien, dat dit werk haar sympathie en steun heeft en dat zij zich hulpvaardig wil tonen tegenover de organisa toren van dit werk. U kunt helpenl Als u niet helpt, is in feite ook alle andere hulp onmogelijk gemaakt. Als de stichting „Clubhuiswerk Rijssen"' tegenover de overheid niet kan aantonen, dat U financieel zoudt willen helpen in het uit bouwen en in stand houden van dit werk, is subsidie pricipieel onmogelijk en kan het werk niet van de grond komen. Dóarom is het clubhuiswerk in Rijssen een kwestie van Uw financiële hulpvaardigheid! In het begin van de volgende week zal de postbode U een folder aanbieden, uitgegeven door de stichting „Clubhuiswerk Rijssen", waarin nogmaals Uw aandacht voor de zor gen van de stichting wordt gevraagd. Aan de folder is een formulier gehecht, dat U kunt invullen en waarop U kunt invullen tot welk bedrag U jaarlijks de stichting „Clubhuis werk Rijssen" financieel zou kunnen steunen. De minimum-donatie is vastgesteld op één gulden per jaar. Enkele dagen, nadat U de folder hebt ontvangen, zal een vertegenwoordi ger (ster) van de stichting „Clubhuiswerk GEBOREN: Abraham zv H. Baan en H. Bruins, Tabaks- gaarden 47, 7 april. Aleida d.v. J. W. Dannenberg en E. ter Harm- sel, Dannenberg 41, 9 april. Hendrik z.v. J. L. Scheppink en J. H. Brinks Haarstraat 70, 13 april. Grada d.v. J. Pijffers en A. Beldman, Esstraat 30, 12 april. Albert z.v. J. Pijffers en J. Witten, Bleek- straat 38, 11 april. Hendrikus z.v. G. Voortman en J. Baan Molen straat 26, 12 april. Hendrika Hanna d.v. J. H. Nijkamp en J. Elfers, Nassaustraat 39, 11 april. ONDERTROUWD: Hermannus Hendrikus de Goeijen, 25 jaar Wierdensestraat 77 en Martha Waanders 22 jaar Wierden, Enter, Dorpsstraat 30, 7 april. Derk Jan Averesch 24 jaar Rijssen Welleweg 7 en Hermina Smalbrugge, 25 j Rijssen Keizersdijk 24 7 april. Arend Jan Heideman, 23 jaar Almelo Tukkert- straat 43 en Johanna Willemina Wesselink 24 jr Rijssen Boomkamp 7, 7 april. GETROUWD:. Berend Wesselink 30 jaar en Harmina Fre- drika Beldman 23 jaar, Rijssen Oosterhofweg 4, 7 april. OVERLEDEN: Johannes Nijland 44 jaar echtgenoot van W. Willems Beatrixstraat 33, 7 april. Gerrit Hendrik Meenks 69 jaar ongehuwd, Ro- zengaarde 49, 5 april te Deventer. Deze uitgave is zojuist verschenen bij het Bouwcentrum te Rotterdam en bevat een groot aantal wenken en adviezen voor hen die een huis willen kopen. De auteur G. F. Haspels, die zich dagelijks bezig houdt met het adviseren van aspirant kopers, heeft in dit boekje een grote hoeveel heid van zijn kennis weergegeven. Voor een ieder die met deze of soortgelijke problemen te maken heeft, zal „Huizen kijken- Huizen kopen" van grote waarde kunnen zijn. Het boekje is te bestellen bij het Bouwcen trum, afdeling Uitgeverij, Postbus 299, Rotter dam of bij de boekhandel. Rijssen" U bezoeken en u vragen het ingevul de formulier mede te geven. Deze „actie van financiële hulpvaardigheid", wordt de Rijssense bevolking aanbevolen door een comité, dat als volgt is samengesteld: C. B. J. Landweer, burgemeester van Rijssen. J. J. ter Horst, fabrikant en ereburger van Rijssen, P. Oosthoek, arts er ereburger van Rijssen. D. Duindam, hoofd R.K. U.L.O.-school. J. Haase, aannemer. Mevrouw S. C. M.ter Horst -van Dorp, Huize „De Esehhorst", W. J. Kalkman, hoofd o.l. school. G. Kappert, voor zitter V.V.V. M. Kreijkes, oud-voorzitter stich ting „Club- en Buurthuiswerk Rijssen". I. de Lange voorzitter H.A.B.I. Mevrouw G. Molen dijk-Visser, bestuurslid Gemeentelijke Instel ling voor Maatschappelijke Zorg. B. J. Nij- huis aannemer. P. J. Otte, hoofd chr. ULO- school. A. F. M. Paauwe voorzitter R.K. Mid denstandsbond. Mevrouw M. Pluygers-Mees. F. van Schooten, notaris. G. J. Schot, Rijksont vanger. D. v. d. Vegt adjudant van Rijks politie. Voor de eerste keer in de zeven jaren van haar bestaan doet de stichting „Clubhuiswerk Rijssen" een beroep op de Rijssense bevol king. Zij realiseert zich ten volle, dat haar beroep consequenties heeft voor de finan ciën van iedere Rijssenaar, maar zij durft om Uw aller hulpvaardigheid te vragen, omdat belangrijke werk voor onze jeugd staat of valt. Als het ons allen ernst is met een werkelijk yerantwoorde opvoeding van onze jeugd, is het succes van de financiële actie bij voorbaat verzekerd. De stichting „Clubhuiswerk Rijs sen" rekent op U, Rijssenaren, want zij is in de allereerste plaats van Uw hulp afhankelijk! Wilt U daarom het formulier aan de U toe gezonden folder invullen, terwijl U aan onze jongens en meisjes denkt? De erkentelijkheid voor uw hulpvaardigheid zal dan gestalte krijgen in een vorm van clubhuiswerk, die Rijssen kan verantwoorden. B. J. LIGTENBERG. Advertentie Hoestdrank in tabletvorm.95ct i iiiiiii:iiri«!iiiiiTniiliil!ii!i|iliniiifiit:!iuitiiiii:iiiiaiiiiiiiiiliiriiiiliiii]iiiiH 7 - Dé raad van Rijsién komt heden - - (vrijdag) avond in openbare»vergadering I bijeen. De agenda luidt', als volgt: 1 Vaststelling notulën' vergadering d.d. - 20 maart 1964. - 2 Ingekomen stukken I I 3 Voorstel van burgemeester en wet- houders tot het beschikbaarstellen 7 I van een krediet voor dé verbetering - van de verlichting van de Haar- - straat en de Wierdensestraat. I 4 Alsvoren, tot onbewoonbaarverkla- 7 ring van de panden Oranjestraat 52 en 54. - 5 Alsvoren tot overdracht van grond 7 aan de Vereniging tot het verstrek- 1 ken van schoolonderwijs op gerefor- 1 meerde grondslag. - 6 Alsvoren tot aankoop van de per- 7 celen Waïstraat 35 en 37. 1 7 Alsvoren tot het ingebruik geven van 5 gemeenteraad aan G. Zwoferimk. 9 Alsvoren tot het verlenen van me- dewerking ex artikel 50 Kleuteron- 7 derwijswet ten behoeve van de Prin- - ses Beatrixkleuterschool. 10 Alsvoren tot het beschikbaarstellen ii van een krediet voor verbetering en modernisering van de woning s Dannenberg 14. 11 Alsvoren tot het beschikbaarstellen 7 van een krediet voor het maken a 7 van gasaansluitingen aan de Wit- 7 I moesdijk, en de Weth. H. H. Kor- 7 teboslaan. g 12 Alsvoren betreffende subsidiëring van I de stichting tér behartiging van 7 het pathologisch-anatomisch onder- f zoek in Twente en dé Gelderse Ach- 7 terhoek. 13 Alsvoren tot wijziging van de ver- mafcelijkheic&helastingveTordening 7 1958. 14 Alsvoren tot onbewoonbaarverklaring 7 van de woning Oranjestraat 56. 1 15 Alsvoren tot het beschikbaarstellen g van een krediet voor egalisatie en afdekking van de vuilnisstortplaats 7 aan de Telgendijk. 7 I 16 Alsvoren tot het beschikbaar stellen van een krediet voor buitenschilder- 7 werk van de ambtswoning van de 1 burgemeester. 7 17 Alsvoren tot voorlopige goedkeuring I van het „OnteigeningSplan Zuid le 7 en 2e fase IX", 18 Alsvoren tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanleggen 7 1 van een parallelriool in een gedeelte I van de Karei Doormanstraat. 19 Alsvoren betreffende de ingebrulkne- ming van de nieuwe sportvelden. 20 Alsvoren tot het verlenen van mede- I 7 wérking ex artijcèl 72 der Lagerón- V derwijswet '1*20 'tèn behoeve van de 7 Rooms Katholieke Jongensschool. - 21 Alsvoren tot 't vaststellen van diver- 7 se stop- en wacht verboden. 22 Alsvoren tot vaststelling, van de kost- prijsberekening bungalowpark ,Oost'. I 23 Nota van burgemeester en wi»thou- - ders betreffende bouw zofnerhuis- I ;.i .1 .»;:i rum ui i i i-.i t i t i.u i i i. i .t.n.iu i i i i Zaterdagavond hield de Ned. herv. jonge lingsvereniging „Immanuël" haar jaarfeest in het gebouw „Jeruël" in samenwerking met de Ned. herv. meisjes vereniging „Ruth" en de jonge meisjesvereniging „Op Weg". Mede in verband met het 90-jarig bestaan van de jongelingsver. was er veel werk gemaakt van het programma; o.a. werd een kleuren klank beeld vertoond over Hervormd Rijssen. De grote zaal van Jeruël was overvol, toen een koortje samengesteld uit leden van de M.V. Sinds een drietal jaren is aan de ulo-school te Holten verbonden een afdeling voor eco nomisch en administratief onderwijs. De op leiding duurt twee jaar. Tot het eerste leer jaar van deze opleiding kunnen worden toe gelaten leerlingen, die 3 klassen van een ulo school hebben doorlopen. Tot de tweede klas worden leerlingen toegelaten, die in het be zit zijn van het mulo-diploma. Deze nieuwe vorm van onderwijs, welke aan slechts enkele ulo-scholen in den lande verbon den is, heeft reeds zijn waarde bewezen. In 1962 en 1963 deden leerlingen voor het eerst examen. Al deze leerlingen zijn op een goede plaats in het bedrijfsleven terecht gekomen. In de tweede klas van deze opleiding is het mogelijk een keus te doen uit twee pro gramma's: ten eerste de comptabele richting, waarbij onderwijs wordt gegeven in Neder lands, twee vreemde talen maatschappijleer, organisatie en techniek van de handel, bedrijfs leer, rechts- en wetskennis, bedrijfsrekenen, boekhouden, steno, typen en in het werken met moderne kantoormachines o.a. boekhoudma chines, rekenmachines, adresseermachines, enz. Als een van de modernste vakken is daar nu nog bijgekomen computerkunde. Ten tweede de taalkundige richting, waarbij in plaats van bedrijfsrekenen en boekhouden, de derde vreemde taal, Frans, wordt on derwezen. De comptabele richting is reeds twee jaar aan deze opleiding verbonden. Bij een voldoend aantal leerlingen zal ook ge tracht worden een taalkundige richting in te stellen. Omtrent de aanmelding- voor deze opleidingen vindt men een aankondiging in dit blad. Behoudens ministeriële goedkeuring zal aan de Holtense ulo een derde afdeling worden verr bonden en wel voor hoger algemeen voorgezet onderwijs, het Havo, met ingang van het schooljaar 1965/1966. en J.V. onder leiding van de heer W. Reöger het programma opende met het zingen van de bondsliederen van de (M. V. en J.V. éh éni ge 2-stemmig gezongen geestelijke liederen. De erevoorzitter van de jubilerende J.V. de heer G. B. B. Renger sprak vervolgens een kort openings- en welkomstwoord. Ds. J.' Vos hield hierna een referaat over het onderwerp ,;Houdt wat hèbt", waarna het gemêiigde'koortje wéér enige-nummers liet horen. Het gedeelte voor de pauze wérd be sloten met het opvoèren van eén declamato- rium ovèr „Léven én' Werken, van Jacqueline van de Waals", voèr 'de leden van de jonge méisjes véreniging „Op Wég", onder Jeiding van mevrouw Vos, Na de pauze Wérd een kleurenklankbeeld ver toond van. Hervormd Rijssen. Met een groot aantal kleuren dia's en voofzien van geluid en commentaar liet men de aanwezigen zien en horen wat ér alzo leeft en plaatsvindt en heeft gevonden, in en om de hervormde kerk van Rijssen. De prachtige dia's van dit klank beeld wéren gemaakt- door de amateur foto graaf H. de Goeien, terwijl de heer G. J. Kraa het geluid en de tekst verzorgde. De heer van-Maanen als voorzitter van de jon- gelingsvereniging sprak zeker namens alle aan wezigen toen hij na afloop de Samenstellers dank bracht voor hun prachtig.klankbeeld over De dienst wordt zondag a.s. waarge nomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel. 05496-298. Mej. Van Doorne sprak in het Parkgebouw voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Rijs sen, over de voeding in het algemeen en be handelde in het bijzonder de verschillende vermageringskuren. Ze kwam als „afgezante" van de ligafabrieken en toonde de dames de verschillende pro- dukten die in de handel verkrijgbaar zijn. Sa- novite, gemaakt uit volle tarwe, is uiterma te geschikt voor het serveren van hartige hap jes. Sanovite wordt nl. niet zacht. In de hedendaagse voeding heeft men de nei ging meer wit brood te gebruiken en meer koekjes en snoep. Het verbruik van suiker is ontstellend groot nl. 40 kg. p.p. per jaar. Dier lijke vetten schijnen de slijtage v.d. vaat- wanden te bevorderen. In Italië waar men vnl. olijfolie gebruikt dus plantaardig vet komt aderverkalking niet voor. Bij de samen stelling v.d. voeding dient rekening gehouden te worden met het soort werk, dat men ver richt. Een huisvrouw heeft plm. 2200 calorieën per dag nodig. Bij zware arbeid 2600 cal. Is men ouder dan 45 j dan heeft men minder cal. nodig. Ook mogen de eiwitten, vitaminen en mineralen niet ontbreken. Wil men vermage ren, dan kan het beste een paar maal per week caloriearme maaltijden geconsumeerd worden. Een afname in gewicht van 1 a 2 kg. per maand is voldoende. Spr. gaf enkele voorbeelden van caloriearme voeding. Inplaats van suiker kan bijv. zoet stof gebruikt worden. Er zijn wel 40 verma geringsmiddelen te krijgen. De meest drasti sche kuur is de sherrykuur. Een aardig boek je op dit gebied noemde spr. „Slank zijn, be gin met appels". Het ontbijt mag niet overge slagen worden iets wat jammer genoeg veel vuldig voorkomt! Tot slot werden dia's ge toond van de Ligafabrieken o.a. van de maal- installatie's, het electronische brein en een enorme graansilo. De presidente mevr. R. Thomassen - v.d. Wildt dankte mej. van Doorne namens alle dames voor de vele goede wenken. K y Stopborden bij stopkruisingen gelden óók voor', wielrijders. Het is het langzaam ver keer toegestaan bij het links af slaan naar de linker weghelft voor te sor teren. Advertentie Hervormd Rijssen, waarbij hij hen een cadeau aanbood. Tevens werd door de heer Van Maa- nen de oud-voorzitter van de J.V. gehuldigd, de heer G. J. Borghuis, voor het vele werk dat hij had gedaan in het belang van de hervorm de jeugd van Rijssen. Als herinnering werd de heer Borghuis een fraai cadeau aangeboden. Door ds. Vos werd deze geslaagde feestavond met een dankwoord gesloten. Heel Röme is aanwezig in de arena als de wanhopige en ongelijke strijd gestreden wordt tussen de Spartaan Darius, een tot sla vernij gebrachte edelman en een keur van de beste Romeinse zwaardvechters. Darius ver dedigt zich zó dapper zó onvermoeid, en zó vak kundig, dat de menigte van de Consul eist, dat z'n leven gespaard zal worden. De wil van het volk zegeviert. Darius wordt een vrij man en keert naar Sparta terug. Daar is; na zijn vertrek, veel veranderd, Darius' vadèr, een der „Eforen" van Sparta, die deze Roriiëihse provincie besturen, is ge vallen door moordenaarshand en de tyran Hiar- ba heeft zijn plaats ingenomen als eerste Efoor. Zodra Hiart>4 hoort van Darius' terug keer neemt hij maatregelen. Hij is reeds verant woordelijk voor de dood van zijn vader hij zal ook; de zoon doen doden, opdat niets zijn eerzucht en machtswellust in de weg kan staan. Francois' Costair (MAURICE SARFATI) is verliefd op Pinky (DANY SAVAL) een che mische studente die een motorbrandstof pro beert uit te vinden die goedkoper is dan ben zine. Zij neemt haar proeven 's nachts in de garage van de Costairs en de auto van papa Costair is proefkonijn. Papa (NOEL REQUE- VERT) verbaast zich overdag dan ook over de kuren van zijn wagen; soms moet hij dank baar zijn dat PinKy juist langs komt op haar scooter en hem als duo-passagier nog net op tijd bij zijn by-«ekingen brengt.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3