k NIEUWS UIT OVERIJSSEL N.S.H. HENGELO WON HET RIVO-PAASTOERNOOI Het eerste treffen tussen Holten en Rijssen Rijksontvanger Schot jubileerde Hoe bedoel ie pomp vers? hengelo's bier V.V. „EXCELSIOR Eerste kievitsei gevonden Zondagsdienst dierenartsen Rij ssenW ïerden PREDIKBEURTEN Excelsior wacht zware strijd Wordt Sportclub Rijssen II kampioen Vrijdag 3 april 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Nou ik bedoel, bier van de pomp is het lekkerst, dat weet iedereen. Hengelo's bier is ook in de fles pomp- vers Zoals het gebrouwen wordt, wordt het gebotteld. Daarom drinkt de fijnproe ver pompvers hengelo's bier. Proost! pompvers De directeur van de rijksbelastingen te Zwolle de heer F. T. Pesman speldt de heer Schot de rid. der or de op, terwijl zijn erhtgenote en de heer Ballintijn, hoofd van de inspec tie Almelo, belang stellend toekijken. Er bestond dinsdagmiddag grote belangstel ling, tijdens de receptie, die de heer G. A. Schot gaf ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum in overheidsdienst. Duidelijk bleek welk een grote plaats de heer Schot vooral ook in het „belastingleven" inneemt. Onder luid applaus maakte de directeur der Belastingen de heer P. F. T. Pesman bekend, dat het Hare Majesteit behaagd had hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Inspecteur der Belastingen de heer B. A. C Ballintijn feliciteerde hem bij het begin der receptie met zijn goude jubileum. Als 14-jarige bent u als particuliere klerk begonnen, en spoe dig als rijksklerk benoemd, terwijl u in 1932 Onze plaatsgenoot, de heer Jan Nijland, (Bootn'Jan) vond dinsdag in het Middelveen het eerste kievitsei. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. v. Nouhuys, Rij ssen, telefoon 2487. NED. HERV. GEMEENTE: GROTE KERK: 9.30 uur. ds. W. van Tuyl. 15.00 uur ds. A. Kool. WESTERKERK: 9.00 uur en 10.45 uur ds. J. Vos. 19.00 uur ds. W. van Tuyl. GEREF. GEM. NOORDERKERK: 9.30 uur. ds. J. van Haarën. 15.00 uur. leesdienst. 19.00 uur ds. J. van Haaren (Bed. H. D). GEREF KERK: BOOMKAMP: 9.30 uur en 15.00 uur. ds. Brink man. GER. GEM. IN NED. ESKERK: 9.30 uur, 14.30 uur en 19.00 uur lees dienst. OUD GER. GEM. BEVERVOORDE: 9.30 uur ds. Vosman. 14.30 uur leesdienst. 19.00 uur ds. Vosman. OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK: 9.30 uur ds. H. Wiltink (be- vest. lidmaten). 15.00 uur ds. H. Wiltink. als adjunct-commies bent aangesteld. In 1937 werd u benoemd tot Ontvanger. U hebt onder meer de volgende standplaatsen gehad, Loos duinen, Scheveningen, Voorburg, Den Haag, Hoek van Holland, Arnhem, Rotterdam, Oude water, terwijl in okt. 1954 uw aanstelling tot Rijksontvanger in Rijssen volgde. Veel is in ons vak veranderd, Uzelf natuurlijk ook. Uw haren zijn met ere vergrijsd in de dienst. U mag trost znij op uw loopbaan, steeds hebt u zich ten volle ingespannen en bent er on danks uw hoge leeftijd nog helemaal in. Ik zelf heb de eerste technische kennis bij u opge daan, aldus spr. Namens de Dienst van de Belastingen bood de heer Ballintijn de jubila ris een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens voerde de Directeur van de Be lastingen de heer F. T. Pesman het woord. Hij wees vooral op deze unieke gebeurtenis, 50 jaar in dienst bij een en dezelfde werkge ver. U hebt ook mij de eerste wankele schre den helpen zetten op het technische vak. Gezien uw grote verdiensten voor de maatschappij heeft het H.M. de Koningin behaagd u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau aldus spr. Met de woorden „U hebt steeds uw taak naar beste weten vervuld, speldde hij de jubilaris de onderscheiding op. Namens het Belastingpersoneel in het district bood de heer H. Baan een elektrische kachel aan. Hij feliciteerde hem vooral ook met de Konin klijke onderscheiding en dankte hem voor de prettige samenwerking „Moge dit cadeau een herinnering zijn aan deze voor u gedenkwaar dige dag. De heer Schot dankte in een har telijke toespraak allen voor het medeleven en welgemeende woorden. Hij haalde een aan tal herinneringen op uit zijn lange loopbaan, voorvallen, waarom vaak hartelijk werd ge lachen. Ook burgemeester C. B. J. Landweer kwam met zijn echtgenote persoonlijk zijn ge lukwensen aanbieden. Zomerhuisjes gratis Verscheidene ver huurders van bungalows en zomerhuisjes in Holten hebben hun medewerking verleend aan het plan hun huisjes of bungalows gedurende 't voor- en naseizoen gratis ter beschikking te stellen aan mensen die om financiële redenen niet met vakantie kunnen gaan Het WV-be- stuur van Holten gaat nu de mogelijkheid tot realisering van dit plan nauwkeurig onderzoe ken en contact opnemen met verenigingen en instanties in een van de grote steden. De bun galows en zomerhuizen, die in het voor- en naseizoen toch niet verhuurd worden, krijgen op deze manier een goede bestemming. Midget-golfbaan Het recreatiegebied Lut- terzand onder de rook van Oldenzaal heeft er een attractie bijgekregen. Het fraaie vakantie oord „Florilympha" is een prachtige midget- golfbaan rijker geworden. Daarbij werden aan gelegd een forellenvijver, een volière en een intiem restaurant. Er worden reeds stappen on dernomen om 't wereldkampioenschap midget golf volgend jaar op de baan van „Florilym pha" te laten verspelen. Exposities De in Parijs wonende Neder landse schilder Martin Engelman gaat in Hen gelo in de Hengelose Kunstzaal schilderijen en gouaches exposeren. De tentoonstelling duurt van 3 tot 27 april. In het Hopmanshuis te Zwolle exposeren t.e.m. 12 april twee Duitse kunstenaars. Het zijn Herman Nüdling (graficus) en Anselm Treese (beeldhouwer), beiden uit Lünen, de stad waai mee Zwolle vriendschapsbanden onderhoudt. In Zwolle wordt in dezelfde expositiezaal la ter een schilderijenexpositie gehouden van de Haagse schilder Scholten. Deze tentoonstel ling is van 17 t.e.m. 26 april te bezichtigen. Wielerwedstrijd Op 11 april wordt op de Nieuwe Veemarkt in Zwolle door de Zwolse ren- en toeristenvereniging een wielerwedstrijd georganiseerd, die bekend staat onder de naam „de ster van Zwolle". Jaarlijks nemen onge veer honderd renners aan deze course deel Dit jaar zullen ook zes Duitsers van de partij zijn. De inschrijving van een aantal Belgen staat nog niet vast. De wedstrijd staat open voor amateur-renners. Autotocht Op 7 mei (Hemelvaartsdag) wordt in N.W. Overijssel de traditionele Gou den Knopentocht gehouden - een gezelligheids- rit voor auto's motoren en scooters. De tocht heeft ten doel de deelnemers bekend te maken met het prachtige natuurschoon van dit ge deelte van Overijssel. De tocht, die voor de 12e maal wordt gehouden is door het grote aantal deelnemers zo langzamerhand uitgegroeid tot een nationaal evenement. De route van de Gou den knopentocht wordt gemarkeerd door een aantal attracties, waarbij de folklore niet verge ten is. De route is ongeveer 100 km. lang. In Steenwijk is de start van deze tocht. Krentebloesems Eind april, begin mei gaan de krentebomen op het landgoed Eer de bij Ommen bloeien. De sneeuwwitte bloe sems vormen een schitterend decor voor foto grafen, die hier foto's met een unieke achter grond kunnen maken. Jaarlijks komen er meer toeristen naar deze omgeving. Zaterdagmiddag hield de Rijssense volleybal club Rivo haar paastoernooi in 't gymnastiek lokaal aan de Schoolstraat. Aangezien Rivo dit jaar 12Vs jaar bestaat is het tevens een jubileumtoemooi geworden. Aan dit 'oemooi namen de volgende clubs deel: NSH uit Hengelo, Nijverdal I uit Nij- verdal en Rivo uit Rijssen. Volgens het pro gramma zou nog een tweetal teams deel nemen n.l. Zwaluwen C uit Almelc en Smash uit Hengelo, maar beide teams hebben om onbekende redenen verstek laten gaan. Na een openingswoord door de voorzitter van Rivo, de heer Ten Dolle, speelde NSH tegen Nij verdal de eerste wedstrijd. In dit duel, dat in drie sets werd gespeeld, lieten de Nij- verdallers zich niet onbetuigd, maar konden toch niet beletten, dat de NSH-heren met 3-0 wonnen. Setstanden 15-12, 15-9 en 15-9. Het treffen tussen Rivo en NSH verwekte bij de toeschouwers meer geestdrift. Rivo be gon aanvankelijk met rustig goed-coördinerend spel en de jeugd NSH-spelers speelden een overzichtelijke, vrijwel steeds in smashes ein digende speltactiek. De Rivo-heren waren ech ter minder vermoeid, waardoor de eindstand 2-1 werd. Setstanden 18-16, 15-9 en 3-15. De uitslag van de ontmoeting tussen Nijver- dal en Rivo kon men zich nu reeds denken. De Nijverdallers verrichtten echter enkele suc cesvolle smashes, waardoor de eindstand 2-1 een evenwichtiger aanzien gaf. Setstanden. 15-9, 9-15, 15-5. Toen na een rustpauze in de herkansingswed strijden Rivo weer tegen Nijverdal in het veld kwam, bleek er voor de Nijverdallers geen houden meer aan. Rivo was ondertussen ver sterkt door de jeugdige Leusink. Deze speler kwam juist uit Rotterdam terug, waar hij had deelgenomen aan de selectiewedstrijden voor het jeugdteam Oost II. Setstanden 13-11, 13-11 en 15-8. De herkansingswedstrijd Nijverdal - NSH leverde voor de spoorwegmensen meer moei lijkheden op. Bijgestaan door hun coach wisten de jongens onvermoeid doorworstelend de wat oudere Nijverdal-spelers met een krappe 2-1 zege te verslaan. Bij de daaropvolgende ont- Advertentie moe ting tussen NSH en Rivo wisten de NSH- heren met hetzelfde effectieve samenspel nu ook Rivo te verslaan. De Rivo-spelers die in dividueel misschien beter spel lieten zien, kon den wat samenspel betreft, de NSH-heren niet overtreffen. Eindstand 2-1. Setstanden 15-4, 7-15 en 15-10. NSH uit Hengelo werd hiermede winnaar. Arbiter was de heer Ten Bruggencate. ?5 Excelsior zette zaterdagmiddag haar goede prestaties van de laatste weken voort en won m Wierden van S.V.Z.W. 3 met 1-0. Excelsior 4 kon het zoals te verwachten was niet bolwerken tegen plaatsgenote Sport club Rijssen 3, zij verloren op eigen terrein met 4-1. Voor de junioren was het een heel slechte dag, want behalve de C-junioren, verloren al le elftallen. Excelsior A was veel sterker dan Holten A, maar moest met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. Het B-elftal leed in Nijverdal haar eerste nederlaag tegen de Zweef B, uitslag 2-1. De C-junioren behaalden het beste resultaat en speelden gelijk tegen DES C en behielden hun kans op de bovenste plaats. Het D en E-elftal tenslotte verloren beiden in Hulzen met 3-1 van Hulzense Boys A en B. Excelsior I nam paasmaandag deel aan het toernooi van H. H. C. in Hardenberg en be haalde de tweede prijs. Na in de voorrende te hebben gewonnen met 5-0 van de organi serende ver. werd in de tweede ronde de over winning behaald op Bergentheim ook met 5-0 In de finale moesten de Rood-Witten, die alle wedstrijden met enige invallers uitkwamen, met 3-0 hun meerdere erkennen In IJsselmeer- vogels. Het wedstrijdprogramma voor a.s. zaterdag voor de verschillende Excelsior elf tallen is nog niet bekend. Voor Excelsior bevat het programma za terdag een uitwedstrijd. De Rijssenaren zullen aan de Noordzeekust het eerste elftal van Noordwijk ontmoeten. De Noordwijkers, die in puntenaantal gelijk staan met de roodbaadjes, boekten de laatste weken opmerkelijke successen (o.a. werd vo rige week GWV in Veenendaal een gevoe lige 5-1 nederlaag toegebracht). Dit houdt dus in dat de Rijssenaren voor een bijzonder zware opgave komen te staan. Er is maar één ad vies voor de roodwitten: Voetballen met elf man van de eerste tot de laatste minuut en iedere show laten varen. Op die manier is succes beslist niet denk beeldig. Het 2e elftal van Sportclub Rijssen schijnt recht op het kampioenschap af te gaan. Paas maandag werd in een harde wedstrijd met medekandidaat SWN afgerekend, waardoor Sportclub thans met 4 punten voorsprong bo ven aan de ranglijst prijkt Vanaf de aftrap bleek Sportclub R. sterker doch tot doelpunten kwam het niet. Ook SVVN zag bij de schaarse uitvallen, geen kans doel man Van Dijk te verschalken, zodat de rust met blanke stand inging. In de tweede helft kwam SWN er niet meer aan te pas. Rutterkamp schoot goed in, de SWN-keeper stopte het leer achter de doellijn doch de arbiter kende geen doelpunt toe. In de 20ste minuut werd het toch 1-0 en weer was Rutterkamp de maker hiervan. Dezelfde speler nam eveneens het tweede doelpunt voor zijn rekening, na goed aange ven van stopper Voortman. (2-0). Het derde elftal van Sportclub wist in een sportieve wedstrijd Excelsior 4 met 4-1 te verslaan, waardoor zij een goede positie op de rang lijst inneemt. RUSSEN buiten de ivallen Er was een nieuwe gast gekomen op het huis te Eisen. Een zeer ongure gast zelfs. Het was jonker Allard Clant, een van huis uit Friese watergeus. Oorspronkelijk een keurig nette jonker, maar door Al va opgejaagd, had hij in de ach- terafgelegen buurtschap Eisen een goed heen komen gezocht en sloot zich te Rijssen aan bij de Kieuwe, Lange Jan en Wilko Ripperda. In de strijd tegen de overweldiger viel alle standsverschil weg. Waarschijnlijk wisten de Spanjaarden wel wie bij de ondergrondse wa ren, want stille verklikkers waren er genoeg. Een der ergsten was de strondjonge van de Rijssener Borkeld. Het viel niet mee om hem te grijpen want hij was van zijn erf vertogen zoals dat heette. Het Kluntjen had het ontdekt dat het huis verlaten was. Hij pleegde overleg met de anderen en richt te het in als bergplaats voor allerlei leef tocht. Op een woensdagavond het was om streeks half twaalf w -aren vijfendertig Rijs senaren op zoek naar een veilig onderdak. Het spreekt vanzelf, dat het Kluntjen, Rip perda de Kieuwe, Lange Jan en Clant de aan voerders waren. Zij waren omtrent de posther- berg der Keider, daar schieten zij op naar schat ting twintig Spanjaarden die op roof uit waren. Het Kluntjen hief een krijgsgehuil aan dat drong je door merg en been. Ripperda ge bood stilte maar het was al te laat, het Klunt jen had een zwaard gekregen van jonker Clant. Ofschoon hij nog nooit een zwaaard gehanteerd had, maar het was raak. In min der dan geen tijd lagen drie mannen zielto gend op de grond. De overigen trachtten hun maats te ontzetten. Maar de ogen van het Kluntjen blikkerden van moordlust! Ripperda en Clant, protesteerden heftig. Dat was geen manier van doen. Zij hielden krijgsraad, en besloten in twee groepen uiteen te gaan. De Zwarte Evert een kerel die heulde met de Spanjaarden had verscholen in de struiken alles afgeloerd en haastte door velden en wegen de overste Hegemann een man van Duitsen bloede alles over te brengen. Rijssen lag in diepe rust. Niemand dacht aan een plotselinge overval van de vijand. De nachtwaker deed stil de rondte. De wachters aan de poorten keken in de nacht maar zij keken niet zo goed, of de ben de van het Kluntjen en Lange Jan sloop Rijs sen binnen. Zij forceerden in alle stilte de torendeur en verschansten zich in de toren. Uren waren zij bezig om alles in gereedheid te brengen en om half zes toen Water Bats de porder bezig was met zijn werk, klonk de mare door Rijssen de Spanjaarden, de Span jaarden! Het waren er heel wat. Naar schatting twee honderd man, die kwamen om Rijssen uit te moorden in brand te steken, maar voordien, het vee en de foerage weg te voeren. De huisvaders die de roof vervoeren wilden, konden hun vrouwen en kinderen in veiligheid brengen, zo niet dan zouden zij over de kling gejaagd worden. Het Kluntjen kroop boven in de toren en keek over Rijssen. Daar zag hij onder zich de aanvoerder voor het raad huis staan de stadssecretaris De Penne, stond wanhopig op de stoep. Alle zes burgemeesters zouden als gijselaars meegenomen worden, ter meerdere securiteit want Rijssen zou moe ten bloeden, voor hetgeen er vannacht ge beurd was. Zwarte Evert had de vijand goed ingelicht. Het Kluntjen aarzelde niet. Hij riep de jonge Wratte. Geef dan geweren! commandeerde hij. Wat gaat er gebeuren? Riep de Lange Jan, Schieten! Riep het Kluntjen en hij zette er een flinke knaap op. De eerste kogel die er uitgaat is voor de commandant, En het Kluntjen hield woord. Hij schoot en de commandant stortte dodelijk gewond voor het stadhuis. De waarnemende commandant zag waar het vandaan kwam. Het liet alarm slaan. En even later concentreerde zich de strijd om de toren. De Spaanjaarden zetten zich om de kerk. Zij de dappere maar onbe houwen Rijssenaren zaten met vijftien in de toren. De bevolking van Rijssen had even tijd om zich met vrouw en kinderen have en goed in veiligheid te stellen. De Spanjaarden probeerden eerst de torendeur de forceren. Dat lukte niet want uit alle schietgaten werd geweerd. Men hield beraad en besloot kerk en toren in brand te steken. Maar Zwarte Evert kwam aanlopen. Men had hem te Rijssen wijsgemaakt dat de toren vol buskruis zat. Wanneer men de boel in brand stak dan zou niet alleen Rijssen van de aarde verdwijnen maar de Spanjaarden ook. Wij vertelden het al, de Rijssense vrijheidsstrijders stonden voor niets. De jonge Wratte was doorgedron gen in de grafkelder van de familie van de Grimberg. Hij schoot vanuit het kelderraam op de vijanden en nadat er enigen te veel van gekregen hadden, ontsnapte het Kluntjen door het kelderaam. Hij snelde gauw naar de Tromme en ge bood deze onmiddellijk de trom te roeren. De Tromme wilde niet, was bang dat het hachje er hem bij in zou schieten. De trom roeren of de dood! gebood het Kluntjen. Twintig minuten trommelde hij, dat was het sein voor de aanval. De burgemeesters wa ren inmiddels al weggevoerd. Zij zouden op gehangen worden aan de galg op de Heriker- berg. Het Kluntjen riep Peren Willem en de ze kreeg opdracht met de Ploogjongens uit de Bouwstraat de burgemeesters te bevrijden. Dit was de Ploogjongens wel aanvertrouwd, want die stonden voor niets. Het wat niet nodig geweest, want jon ker Clant en Ripperda hadden in Eisen een aantal wanhopige boeren bij elkaar getrom meld en daarmede de wagen aangevallen. De Spaanse soldaten bevreesd geworden, hadden het op een lopen gezet en Statten Drieks de boer uit Rijssen moest de burgemeesters te rug rijden naar Rijssen. Dat ging goed tot op de Schild. Daar was het een leven als een oordeel. Boven alles uit klonken de bevelen van het Kluntjen, hij was overal. Hij comman deerde dat de Spanjaarden gevierendeeld moesten worden. De torendeur was kort en klein geslagen in de toren vochten Spanjaar den en Rijssenaren om het hardst. Tegen drie uur klaarde het op. Er waren van weerszij den doden en gewonden. Aan de Spaans gezin de drost van Twente Mulerd, was het te dan ken dat Rijssen gespaard bleef. Men hield een dankdag voor het behoud van de goede stad Rijssen. Maar het Kluntjen en de Lange Jan ontbraken op het appèl. Zij waren met zijn tweeën ieder in een gestolen monnikspij naar Goor getogen om eens poolshoogte te nemen. Zij hadden een goede maaltijd gehad. Maar toen zij de Grimbergerpoort te Goor uitgingen ontmoetten zij de Zwarte Evert. Het Kluntjen siste smeerlap, nou ga je er aan. Maar de Lange Jan was wijzer. Hij liet Zwarte Evert beloven hen niet aan te bren gen. De staten hadden bevel gegeven om heel Twente te verbranden. Dus Rijssen ook. Zo zag het er in Overijssel en vooral in Twente uit. De landrentmeester stond te rammelen met een bijna lege geldbuidel In 1585 waren Holten, Bathmen, Goor, Delden en Almelo platgebrand. En dit om de Span jaarden afbreuk te doen. Van de buurtschap pen om Rijssen waren Notter, Rectum Ype- lo, Eisen en Herike en Markelr totaal ont volkt. Het stedeken Rijssen heeft sterk aan stoot geleden maar was niet verbrand en betaalde nog 16.- 13 stuivers per maand. Dus het was voor de Lange Jan en het Kluntjen en al die anderen zaak, dat zij zich ook ver weerden tegen de staatse troepen. Daarbij was Oldenzaal in handen van de vijand. En vandaar uit probeerden zij het land van zuid west Twente leeg te halen Het was vooral de kapitein Joachim Pruist die met de troe pen voor Hollandse rekening een waar schrik bewind voerde. Hij stak Delden aan, dat tot de grond toe afbrandde. Joachim Pruist wilde ook Rijssen aandoen. Maar Schipper Hein, van Enter waarschuwde: hem en hij liet Rijssen lmksliggen. Het Kluntjen was woest op Schipper Hein. Och zuchtte het Kluntjen wat had ik graag die Pruist van de nek tot daar waar de rug ten einde is gesneden. Acht dagen later trakteerden het Kluntjen en Lange Jan hun mannen om het heugelijk feit dat ze kapitein Pruist te Wijhe hadden opgehangen aan een knotwilg vlak aan de IJssel. Maar de Pruis Colschreuter kwam met staatse troepen van de kant van Deven ter met papieren in zijn zak, waarin stond dat ter wille van de goede orde van zaken, Rijssen aangestoken moest.worden. En dat zou op een goede dag gebeuren. Dat was juist op een dag dat de Kieuwe ja rig was. Wij hebben nog vergeten te zeggen dat Bats de zijde van Ripperda en Clant ge kozen had. En nu van het moorden en bran den zat, weer naar Rijssen was gekomen. Clant had de hand gehad in de overrompe ling van Steenwijk en was daar nu comman deur. Ripperda was ongelukkig geweest in het vallen van zijn paard. Dit overkwam ve le Ripperda's. De Clants en de Ripperda's en de Kieuwen zijn allang uitgestorven. Maar na eeuwen duiken soms weer hun namen op. Kieuwen Bats had massel gehad. Op zijn zwerftochten had hij kennis gemaakt met de hoogblonde Leent je van Gaasterland een welgestelde boeren dochter, die naar het volks geloof in Friesland wilde, de dode hand had. Bats de Kieuwe die geen verstand had van dode handen, was er gelukkig mee. De verjaardag van Bats was aanstaande. Hij wilde zijn verjaardag vieren in Rijssen naar oude trant met zijne rotgezellen. Bats had een rijke bruid, dus kwam hij per kleed wagen met twee bruinen er voor, Rijssen bin nen. Hij reed op de Haar. Daar stormden hem de Lange Jan tegemoet en het Kluntjen met veel stoere mannen achter zich aan. Ha de Kieuwe! Alia Bats er moet gevoch ten worden. Leentje wildehem tegenhouden, maar Bats sprong uit de wagen en rende mee, het mes tussen de tanden en de sabel in de vuist. Op de Höfte waren een bende staatse- troepen aan het brand stichten De Kieuwe was een meester op het mes geworden, hij sneed door mensenv'ees alsof het koek was en de moordbranders van de staat, dus het eigen Hollandse krijgsvolk werd door de Rijssenaren verjaagd. VAN COEVERDEN,

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3