Verjaardag Lord en Lady Baden Powell B.O.S. gaf goede uitvoering- onder nieuwe leiding Baan en Jen Hove met Nederlandse primeur HAASTU! Remla R.K.S.Y. verloor Sportclub Rijssen versloeg koploper Sparta De lagere Rood witte elftallen hengelo's bier as nog slechts korte tijd: GLA2fvJ!!a«°"egeis+ In twaalf jaar van veld- naar aardgasoven Hoe bedoel je pomp vers?... VEEMARKT RIJSSEN Bespaar uw huisdieren de vivisectie-dood Goede sfeer Met overgave Demonstratie Toneeluitvoering De Gong Vrijdag 6 maart 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 ZES PRACHTIGE vroeg ik verbaasd. Hij zegt: pompvers bier is hengelo's bier. Er gaat niets boven bier dat vers van de pomp komt, daarom gaat er niets boven hengelo's bier dat pompvers uit de fles komt. O pompvers Sportclub Rijssen moest zaterdag thuis de strijd aanbinden tegen het nog ongeslagen Sparta II uit Enschede. Gezien de prestaties der laatste weken, startten de bezoekers als favoriet. De thuisclub had echter blijkbaar andere plannen en betrad het veld met het voornemen de smaad van de onlangs gele den nederlaag uit te wissen. Van meet af aan werd in hoog tempo ge speeld en reeds na vijf minuten was het 1-0, toen Schellevis, na een goed opgezette aanval, ha nschoot. Bijzondei jammer was het dat Kasterbok bij een Spaita-aanval gewond raakte en ver vangen moest worden. Het spel werd allengs harder doch de goed leidende arbiter Wou- Een opname van het schetsje Chinese dans Mevrouw Ten Dolle op de evenwichtsbalk De onlangs gevierde verjaardag van Lord en Lady Baden Poweli was aanleiding voor de kabouters en Gidsen van de Wal- burgisgroep en de kabouters en Padvindsters van N.P.G. groep „Niej Begin" de dag te beginnen met een vlaggenparade. Vanwege de weersomstandigheden werd dit gebeuren in het Jozefgebouw gehouden. Het stond onder leiding van mevr. Roosink leiders v. h. NPG. De vlag werd gehesen door een Padvindster en 2 Gidsen. Hierna werd door een kabou ter van het NPG en een gids van de Wal- burgis groep de wet opgezegd en de be lofte hernieuwd. Hierna herinnerde de Groeps leidster Guido Velner de kabouters, pad vindsters en gidsen aan de betekenis van de gedenkdag, in gedachten, te zijn bij alle zus jes, die bij de wereldbond zijn aangesloten en God te danken voor de vrijheid, die we genieten, terwijl andere leden van deze Bond in vluchtelingenkampen zuchten of gebrek lijden. Zij vroeg de kinderen hiervoor te bid den en het z.g. gedenkdag-dubbeltje te offe ren. Dan zal het ook mogelijk zijn elders pad vindsters en gidsengroepen op te richten. Voorts wees Guido Velner er op zich van daag vooral te bezinnen op dat punt der wet, een vriendin en zusje van alle anderen, gid sen en padvindsters. We moeten trachten de wereld beter achter te laten dan wij deze hebben gevonden. Hierna werden de sneeuw klokjes en klimop uitgedeeld, die deze dag als symbool van de gedenkdag werden gedragen De vlaggenparade werd besloten met de schakelspreuk. 's Middags werd samen het Stokkebroods- feest gevierd. Het brood werd door hen zelf op het vuur gebakken. De NPG Groep sloot de dag met een binnenkampvuur: de Gidsen houden dit festijn nog te goed. Excelsior 2 zette haar overwinningenreeks voort en won zaterdag in Almelo van ON 2 Al was de overwinning 1-0 niet erg groot, toch was zij genoeg om beide puntjes mee te brengen. Excelsior 3 deed knap werk en won in Enter met 4-3 van Enter Vooruit 2. waarvan indertijd op eigen terrein verloren werd. Het vierde elftal stelde teleur door van het bezoekende SVVN 4 te verliezen. Ook het A-elftal van de junioren kon, in een wedstrijd waarin zij meestal in de meerder heid was de puntjes niet thuis houden en ver loor tegen de verwachting in met 2-1 van S.V.V.N. a. Beter deed het Excelsior B in Nij- verdal dat DES b 'n puntje afsnoepte uitslag 1-1. Het C elftal behaalde haar tweede over winning en won met 2-1 van R.V. a. op het terrein van laatstgenoemde. Excelsior D en E tenslotte moesten op eigen terrein hun meer dere erkennen in Vesos A en Enter C en ver loren met de cijfers 3-1 en 3-2. Voor zaterdag a.s. ziet het programma er als volgt uit. Excelsior 2 ontvangt op eigen terrein Voor waarts 2 uit Vriezenveen, een medegegadig de voor de bovenste plaats. Toch kunnen de puntjes hier blijven als er de volle 90 minu ten voor gevoetbald wordt. Excelsior 3 heeft ook een lastige tegenstander en ontvangt be zoek van plaatsgenote Sportclub Rijssen I. Hier zal de uitslag wel niet ver van een gelijkspel afliggen. Excelsior 4 gaat naar Nijverdal naar S.V.V.N. 3 en zal gezien de prestaties van vorige week wel met lege handen terug komen. Van de junioren speelt het A-elftal in Nij- verdal tegen DES A wat een moeilijke wed strijd wordt voor de rood-witte1 jeugd. Ook Excelsior B heeft een uitwedstrijd in Hel- lendoorn tegen SOS A, evenals Excelsior C dat het in Haarle moet opnemen tegen Haar- ler Boys B. Excelsior D ontvangt op eigen terrein Wierden B en Excelsior E krijgt bezoek van Haarler Boys D. Aangevoerd 736 stuks, vee, runderen 42, varkens 694. Prijzen: 4 vette koeien van 3.80 tot 4.10 per kg: slachtgewicht. 28 melk- en kalfkoeien van 1.000 tot 1200 p. stuk. 9 pinken van 600 tot 750 per stuk. 11 drachtige zeugen van 450 tot 525 per stuk. 683 biggen van 80 tot 95 per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel traag, prijzen hoog. Wei nig toeschietelijkheid. Zeugen: Handel lui, prijzen 450 tot 525. Biggen: Handel redelijk vlot, prijzen aanzien lijk lager. „We hadden een advertentie geplaatst waar in wij twee katertjes aanboden, 's Avonds kwam er een man aan de deur die de beestjes wel wilde hebben. Ik vertrouwde het niet en zei hem dat wij ze wel zouden brengen. Het adres dat hij ons opgaf, bleek bij informatie helemaal niet te bestaan". Aldus de ervaring van een Zwolse dame, zoals zij dit schreef aan een te Zwolle ver schijnend dagblad. „Kattenhaters in Zwolle?" staat er boven het bericht vragenderwijs. Het vraagteken is overbodig. Allerwege in ons land zijn perso nen actief bezig met het verzamelen van honden en katten die via groothandelaren terechtkomen in binnen- en buitenlandse vivi sectie-laboratoria. Advertentie De gymnastiekvereniging DOS, die tij dens dit seizoen met een groot probleem heeft gekampt, n.l. om een geschikte directeur te vinden heeft deze moeilijk heid achter de rug. In de heer ne mevr. Ten Dolle heeft DOS een leider en leidster, die de turnsport een warm hart toedragen, waardoor zij in staat zijn de prestaties van de vereniging tot een nog hoger peil te brengen. In het openingswoord van de jaarlijkse win- teruitvoering, die DOS dinsdagavond in het Parkgebouw heeft gegeven, gewaagde de voor zitter, de heer Zoomer van zijn vreugde, dat de heer en mevr. Ten Dolle bereid waren geweest de leiding van de vereniging op zich te nemen. Ook releveerde de heer Zoomer de deelname van een aantal DOS-le- den aan de turnwedstrijden van de Twentse turnkring waarbij de leden van DOS een zeer goede indruk hebben achtergelaten. De wisselbeker die bij deze wedstrijden door DOS werd gewonnen moet worden verde digd en spr. hoopte, dat de leden van DOS in staat zouden zijn om deze fraaie troffee voor de vereniging te behouden. Dat er in de vereniging een goede sfeeer heerst, dat men serieus heeft geoefend en zich ernstig heeft voorbereid ook voor deze jaarlijkse winteruitvoering bleek in de loop van de avond op de meest duidelijke wijze. Nadat eerst de groepen kleinere jongens en meisjes hadden laten zien wat ze tijdens de oefenavonden allemaal hadden geleerd, kwam tot uiting, dat de moeilijkheidsfactor van de oefeningen voor de grotere meisjes en jongens steeds groter werd. De oefeningen werden met overgave gepre senteerd en de leden van DOS hadden er ken nelijk plezier in, welke sfeer overwoei naar de zaal waar het publiek de verrichtingen met grote belangstelling en nu en dan onder hilariteit volgde. Er werden op brug, rek enz. goede pres taties geleverd en de wil om een goede indruk achter te laten was duidelijk waarneembaar. Er was alle moeite gedaar. om de oefenin gen inhoud te geven, zodat het een gevarieerde show werd van het peil, waarp de vereniging in de loop der jaren is gekomen. De demonstratie keurturnen door mevr. Ten Dolle liet een uitstekende indruk achter en zij heeft een prachtige propaganda gemaakt voor de turnsport. Zij bewees, waartoe men door serieuze jfening in staat is en de techniek waarover zij beschikte was van hoog gehalte, 'n Daverend applaus van de aanwezigen be wees hoezeer men dit optreden op prijs stelde. Al met al kan DOS op een zeer geslaagde winteruitvoering terugzien en de vereniging kan de toekomst onder leiding van de heer en mevr. Ten Dolle met vertrouwen tege moet zien. Bakstenen op aardgas •„nc7eael op alle pakjes Tijdeliik verrassingszeaei margarine van KM-4-239 remia RIJSSEN Wim Kan mag dan voor 1964 twaalf rwDfsen oliebollen op aard y hebben ge zet, in Rijssen wordt dat gedaan met bakste nen. De steenfabriek Baan en Ten Hove, waarvan wij reeds eer der meldden dat zij met aardgasverwarming zou gaan werken, heeft kans gezien binnen het jaar een geheel nieuwe bedrijfshal te bouwen, waarin een Duitse Zehner-oven is geplaatst Deze oven is van het tunnel-type waarvan er nog maar enkele zijn in Nederland, Het is de eerste Nederlandse tun nel-oven die met aard gas wordt verwarmd. Daarvoor is een specia le leiding gegraven van meer dan drie kilometer lengte. 'OGOOOOOOOOOOOOOC Zo rijden de lorries met stenen de nieuwe oven binnen om te worden voorverwarmd. Bij Baan en Ten Hove aan de Brekeldlaan is de ontwikkeling wel bij zonder snel verlopen. In 1951 werkte men nog met de haast klassieke veldovens, daarna kwam de modernere ringoven en over ongeveer vijf weken zal men de aard gas-gestookte tunnel oven in gebruik nemen. Daaraan vooraf gaat 'n periode van ongeveer twee weken, waarin de gemetselde oven wordt „droog-gestookt", zodat alle vocht wordt ver dreven. De oven is 114 m. lang en 2.45 m. breed In het eerste gedeelte worden de op lorries In een doelpuntrijke wedstrijd heeft RKSV een fikse nederlaag geleden. De gasten.die over een beter spelend team beschikten, be haalden een verdiende zege. Tot aan de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na 2 minuten spelen kwamen de Tukkers op gemakkelijke wijze aan een voorsprong, toen r.back Nijland de bal voor de voeten van 1.buiten Koopmans speelde, waarop deze gemakkelijk kon sco ren (0-1). Na 20 minuten schoot 1. binnen Tus- veld via Wolters de gelijkmaker achter doel man Voorhuis (1-1). RKSV kwam even opzet ten, maar gebrek aan doorzettingsvermogen was oorzaak, dat heer voorhoede niet tot meer doelpunten kwam. In het eerste kwar tier na rust werd de strijd vrijwel beslist. Eerst kopte r.binnen Wissink de bal in, toen doelman Slaghekke verzuimd had tijdig uit te lopen. Even later kon r. buiten Demmer on- gerhinderd inschieten (1-3). De thuisclub was hierna voortdurend in de aanval, maar duidelijk bleek, dat zij niet de beschikking had over een „afwerker" Aan de overzijde was het na een half uur spelen B. Wissink, die met een uitstekende kans, die hem door Oude Luttikhuis was geboden wel raad wist. (1-4). Veteraan H. Kamphuis maakte de stand een beetje dragelijk voor de thuisclub, toen hij een vrije schop via de lat hard inschoot (2-4). Uit een corner van r.buiten Demmer kopte vlak voor afloop midvoor B. Kemperink fraai in (2-5). Zondag wordt te Geesteren de wed strijd Stevo-RKSV gespeeld met als inzet de onderste plaats. RKSV heeft voor deze wedstrijd enkele wij zigingen aangebracht. denberg hield de teugels strak. In een periode van groot Spartaoverwicht onderscheidde stopper Ruiterkamp zich in het bijzonder. In de tweede helft gaf Sportclub Rijssen de toon aan en na tien minuten was het mid voor Rutterkamp die zich handig vrijspeel de en via de binnenkant van de paal scoor de (2-0). Het Sparta-doel kwam onder zware druk, doch hield voorlopig nog stand. Rechtsbin nen Bakker raakte geblesseerd en werd ver vangen door v.d. Willige. Ten Hove schoot, in goede positie, rakelings naast, doch herstel de zijn „misser" toen hij Van de Willige van 'n uitstekende pass voorzag. Deze hoefde alleen maar te knikken om 3-0 te laten aantekenen. Bij deze stand bleef het. Het tweede elftal ging op de goede weg voort en versloeg Enter Vooruit 4 met 7-0. Het derde elftal kon het in Nijverdal niet bolwerken tegen Des 4 en verloor met 5-0. Voor zaterdag staat voor Sportclub I de wed strijd tegen Excelsior 3 op het programma. De toneelvereniging de Gong geeft op 17 maart een uitvoering van het geheimzinnig spel in 3 bedrijven „Als de klok waarschuwt" van R. Ch. Feenstra. Dit is de nieuwe fa briekshal gezien van de richting „De Koerbelt". 50GGGOOOOOOOGOOO geladen stenen lang zaam op temperatuur gebracht, dan komt het gedeelte waarin vier aardgasvlammen de temperatuur tot meer dan duizend graden Cel sius opdrijven. Met een kostbare regelappara- tuur wordt de tempera tuur hier constant ge houden. Na dit gedeelte komt een fase, waarin de temperatuur lang zaam daalt en de ste nen gelegenheid krijgen rustig af te koelen. Deze (Duitse) oven staat in 'n enorme hal van 135 meter lengte en 18 me ter breedte. Op 13 april 1963 werd hiervoor de eerste spade in de grond gestoken. Deze uiterst moderne werkwijze heeft diverse voordelen. De produktie kan sterk vergroot wor den, de stenen zijn be ter van kwaliteit en ge lijkmatiger van kleur en tenslotte kan de warme lucht die door het ge bruik van aardgas geen zwavel bevat, nog voor verscheidene andere doeleinden worden ge bruikt. Deze nieuwe ontwik keling opent voor een der belangrijkste Rijs- sense industrieën be langrijke perspectieven. Advertentie

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3