RAAD RIJSSEN WINKELS OM ZES UUR DICHT Zwemmen wordt duurder Ronde van Overijssel komt nu ook door de Holterberg Sicilië, land van zon en zwavel Jeugdpuistjes 8 Snuif en wrijf Vrijdag 28 februari 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Enkele bestuursleden van de beide Rijssense Middenstandsverenigingen die 'n korte tijd de raadsvergadering die vrijdagavond werd gehouden op de publieke tribune bijwoonden, gingen tevreden af, toen bleek, dat hun verzoek de winkelsluiting te stellen op 18 uur door de meerderheid van de raad was ingewilligd; dit impliceerde, dat de raad het voorstel van b en w de winkelsluiting op 19 uur te handhaven had verworpen. Het voorstel van b en w deed ook voor niet-middenstanders min of meer bevreemdend aan. Immers, ge bleken was, dat het merendeel van de middenstanders voorstander van winkelsluiting om 18 uur was, terwijl het advies van de vereniging van huisvrouwen, uitgebracht op het verzoek van het college van b en w, overeen kwam met het door de meerderheid van de georganiseerde middenstanders ingenomen standpunt. Over dit punt werd nogal breedvoerig van gedachten gewisseld in de raad, waarbij meer dan eens argumenten naar voren werden gebracht, die niet zo erg steekhoudend waren. Pagina 3 ALMELO Ondanks het feit dat de grootste wielerklassieker van ons land, de Ronde van Overijssel, onder het nummer „13" van start zal gaan, heeft men het toch aangedurfd een nogal ingrijpende wijziging in de route O te plannen. O In de slotfase van de wedstrijd zal de nieuwe autoweg door de Holterberg een graadmeter voor de kwaliteit van de deelnemers worden. In deze negen heuvelachtige kilometers door een der mooiste plekjes van oost- O Nederland, zullen de „azen" ongetwijfeld hun slag willen slaan. Dat er prominenten aan de start zullen verschijnen, staat, nu elf weken voor de aanvang van de ronde (op 9 mei als vanouds bij het Parkgebouw g te Rijssen, al wel vast. Zelfs hebben al enkele fabrieksploegen interesse ge- g toond. g Niet verplicht Kortere werktijden Niet anders Achteraan Vooraan Langere werktijden Eerst nieuwe roltrommel Subsidie De Zwaluw Urgentielijst buitenwegen Onbewoonbaar Niet lekker Teruggetrokken Niet juist Beperkingen? Woningbouw Verkeersmaatregelen drogen In met Purolpoeder.fi.6Q«nfi.- Zwaar discussiepunt Geen taak voor de sport Druk der omstandigheden Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond Zwemtarieven hoger Miskenning J GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO0OOOOOO0OOOOOO De heer Haase (SGP) vroeg allereerst het woord. Hij zei, dat hij met verwondering kennis had genomen van het standpunt van b. en w. om de winkelsluiting te handha ven op 19 uur. Het argument, dat de men sen die elders werkten gelegenheid moe ten hebben inkopen te doen vond spr. minder sterk omdat vooral „de vrije zater dag als koopdag kan worden benut". De heer Janssen (PvdA) vond het even eens vreemd, dat b en w. niet tegemoet kwam aan de wens van de Rijssense win keliers. De door b. en w. gehouden enquête om de opvattingen van de zakenmensen in deze vast te kunnen stellen heeft, aldus de heer Janssen uitgewezen dat ongeveer 70 pet van de winkeliers graag om 18 uur wil slui ten. De voorzitter (burgemeester Landweer) wees er op, dat de winkeliers in het hui dige stadium niet verplicht waren hun win kels open te houden. Er is vrijheid op dit punt. Men mag gerust om 18 uur sluiten. Ja, aldus de heer Janssen dat. is duidelijk, maar als de ene winkelier open blijft voelt de andere zich verplicht datzelfde te doen. De voorzitter vond het voor de mensen die elders werken prettig dat ze geruime tijd de gelegenheid zouden hebben tot winkelen Dit argument heeft de doorslag gegeven bij de tot stand koming van het voorstel van het college de sluiting te handhaven op 19 uur aldus de voorzitter. De heer Haase brak nogmaals een lans voor de winkeliers. Ik weet bij ervaring aldus spr. dat deze groep inwoners het niet gemakkelijk heeft, een standpunt waarmee de heer Smeijers het eens was. Destijds toen het openingsuur op 19 uur ge steld werd waren de omstandigheden heel anders. Ook voor de middenstanders is het nor maal, als gestreefd wordt naar een kortere werkweek. Het nieuwe raadslid de heer Wolterink (SGP) nam een geheel ander standpunt in dan de zojuist genoemde partijgenoten. In 1952 aldus spr. is het sluitingsuur op 19 uur gesteld, toen een onderzoek had uitgewe zen, dat 31 pet van de bevolking elders werkte. Deze omstandigheid is ook nu nog aan de orde. Nog steeds werkt dit percenta ge van de bevolking buiten Rijssen. Deze mensen moeten behoorlijk gelegen heid hebben te gaan winkelen, en om deze re den was de heer "Wolterink tegenstander van sluiting om 18 uur. (de heer Wolterink is zelf ook forens. Red.) De heer Pluimers (PvdA) ging in op de opmerking van de heer Wolterink met te zeggeni Rijssen komt altijd een beetje achteraan, laten we nu de sluiting maar stellen op 18 uur. Deze opmerking viel bij de voorzitter niet in goede aarde: daar maak ik bezwaar te gen, aldus de burgemeester. De heer Pluimers trok zijn opmerking niet in maar voegde er aan toe: als men in Rijs sen altijd zoveel voor de minderheid voelde zou ik niets zeggen, maar dat weten we al lemaal wel. Wethouder Scholman herinnerde er aan, dat de door de gemeente ingestelde enquête was gehouden op Verzoek van een werkne mersorganisatie in verband met de werk tijden van het winkelpersoneel. In 1952 is de sluiting op 19 uur gesteld (tot de heer Pluimers) niet omdat Rijssen ach teraan kwam, maar omdat Rijssen vooraan kwam. Andere gemeenten die het later pro beerden is het niet eens meer gelukt. De sluiting om 19 uur is in het belang van de mensen, die elders werken aldus spr. Weth. Scholman vroeg zich in zijn betoog verder af, Waarom de verkregen vrijheid overboord zou moeten worden gegooid. Bovendien, aldus spr. werkt een vervroegd sluitingsuur het verkopen achterom in de hand. Spr. benadrukte evenals de burgemees ter dat gedaan had, dat de sluiting om 19 uur niet verplicht is, maar dat het is toegestaan tot 19 uur open te blijven. Men mag gerust eerder sluiten aldus spr. De heer Janssen bracht ook nog als ar gument in het geding, dat handhaving om 19 uur langere werktijden voor het winkel personeel ten gevolge heeft, zodat sluiting om 18 uur het mes van 2 kanten zal laten snijden. De wens van de heer Wolterink, dat de mensen die elders werkten ruim de gelegen heid moesten hebben om inkopen te doen ligt, aldus de heer Janssen toch ook ge makkelijker door de koopavond op donder dag en door de vrije zaterdag van de mees te werknemers. De opmerking van een der raadsleden dat de Coöperatie toch ook eer der sloot, was volgens de heer Janssen geen argument. Ik zie de Coöperatie aldus spr. meer als een vereniging, waar het eigenbelang minder sterk spreekt dan bij de zelfstandige winke lier. De heer Haase was het „volkomen" met de heer Janssen eens. In Rijssen worden tal van artikelen bezorgd, men heeft overdag genoeg gelegenheid en anders is er de donder dagavond en de vrije zaterdag. In de meeste plaatsen aldus de heer Haase is het sluitingsuur veel vroeger. Het advies van de verenigingen van huis vrouwen (18 uur)_ moest volgens de heer Haase toch een sterk gewicht in de schaal leggen. De heer Ter Avest nam een min of meer onduidelijk standpunt in. Hij zei n.l. dat „èn voor- en tegenstanders geen al te sterke argumenten" hadden aangevoerd. De verkoop door de achterdeur bestaat nog steeds en wordt door een vervroegd sluitingsuur bevorderd aldus de heer Ter Avest die gedacht had, dat het college van b en w met sterkere argumenten zou zijn gekomen om het sluitingsuur te handhaven op 19 uur. Men dient rekening te houden met de win keliers en met het publiek. Enerzijds vind ik verplichte sluiting om 18 uur wel goed, anderzijds vreesde spr. het euvel van de verkoop achterom. Overigens verklaarde spr geen tegenstan der te zijn van verplichte sluiting om 18 uur. Het voorstel van b en w. werd hierna in stemming gebracht. Het voorstel (handhaving op 19 uur) werd verworpen, waardoor het sluitingsuur automatisch is gesteld op 18 uur. Tegen het voorstel van b. en w. stemden de heren Nijland, Pluimers, Haase, Kreijkes, Averesch en Smeijers. Voor stemden de heren Wolterink, Rosman, Scholman en Goosen. Het voorstel van b. en w. tot het be schikbaar stellen van een krediet van 8250 voor aanvulling van de magazijnvoorraad huisvuilemmers (1000 stuks) werd door de raad aangenomen. De heer Averesch (Vrije Boer) vroeg of „dat wel nodig was". De voorzitter: ja, dat is inderdaad nodig, Rijssen wordt groter en aldus weth. Goosen er moet ook een voor raad zijn om de emmers te kunnen vernieu wen. De heer Haase vroeg in dit verband: Hoe ver zijn we met het 2 keer per week opha len van huisvuil door de hele stad. Weth. Goosen. We moeten eerst een nieuwe roltrommel hebben. De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. tot het verlenen van een subsidie van 176,90 aan de postduivenvereniging de Zwaluw. Dit bedrag is het nadelig saldo van een door deze vereniging gehouden tentoon stelling ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de vereniging. De heer Wolterink verklaarde zich hiertegen omdat „deze ver eniging op zondag vliegt". De heer Pluimers meende even iets recht te moeten zetten: de vereniging vliegt 's zondags niet, maar de duiven. De heer Wolterink: we zitten hier niet om vliegen te vangen. De heer Haase was ook geen voorstander van de subsidie, zij het om andere redenen dan de heer Wolterink. Spr. herinnerde er aan, dat hij ook tegen een subsidie aan een andere vereniging was geweest. Het particulier initiatief moet niet gedood worden. Volgens de heer Haase, zou een be stuurslid van de postduivenvereniging de Zwaluw gezegd hebben, dat ze dit jaar niet zoveel moeite hadden gedaan om prijzen te verkrijgen enz. als andere jaren, omdat men een subsidie van de gemeente tegemoet kon zien. Met een beetje moeite aldus de heer Haase, kan er van een postduivententoonstelling geld over blijven... Met de stemmen van de heren Haase, Wol terink en Nijland werd het voorstel van b en w aangenomen. Tengevolge van het bedanken van de heer G. Otten als raadslid waren de functies van plaatsvervangend lid van het bestuur van de intercommunale Credietbank en van plaatsvervangend lid van de commissie geor ganiseerd overleg vacant. De raad benoemde (op voordracht van b en w) in deze functies de heer J. H. Wolterink. Door de raad werd de urgentielijst voor de verbetering van buitenwegen vastgesteld als volgt: 1. Akkerdijk, 2, le dwarsweg door het Mid delveen (verbindingsweg Middeldijk-Geskes- dijk). 3. le opgaande weg door het Middel veen (weg langs Bieleman tot 2e dwarsweg). De woningen Elzenerstraat 44 en 46 werden door de raad op voorstel van b en w onbe woonbaar verklaard. De heer Janssen zag graag, dat deze wo ningen zo spoedig mogelijk onder de slopers hamer zouden vallen. Het voorstel van b en w tot ruiling van grond met de heer W. Harbers zat de raad lang niet lekker, vanwege de daaraan ver bonden voorgeschiedenis. Bij raadsbesluit van 26 mei 1961 was de raad overgegaan tot rui ling van grond met de heer Harbers. De gemeente had het terrein van de heer Harbers nodig voor de uitvoering van de le fase Zuid. De heer Harbers was aanvankelijk volle dig akkoord gegaan en de ruiling was zelfs goedgekeurd door gedeputeerde staten (op 5 sept. 1961). Toen de op deze transactie betrekking heb bende stukken moesten worden getekend wei gerde de heer Harbers dit te doen. De gemeente heeft bedoeld terrein van de heer Harbers op genomen voor de uitvoering van de le fase Zuid. Deze procedure is nu al zover gevorderd, dat het verzoek om de voorlopige inbezitname der percelen door de rechtbank aan de ge meente is toegewezen. Alsnog hebben b en w getracht een min nelijke schikking te treffen en het college is daarin geslaagd. De heer Janssen vond hét voorstel van b en w betreffende deze ruiling niet juist, om dat het terrein dat de heer Harbers is toe gewezen bestemd is voor plantsoen in plan Zuid. De gemeente heeft het dus eigenlijk zelf nodig. Dat deze man, die zo halsstarrig is geweest nu alsnog een mooi terrein van de gemeente terug krijgt, dat de gemeente zelf nodig heeft betreur ik aldus spr. De heer Ter Avest was het met de heer Janssen eens. Deze man krijgt een stuk grond, dat de gemeente zelf nodig heeft. Toch had de heer Ter Avest zoveel begrip voor de moeilijkheden van de gemeente, dat hij het voorstel van b en w kon aannemen. Wethou der Goosen erkende dat b en w met dit voor stel iets deden wat in strijd was met het uit breidingsplan. Ondanks de „nare ervaringen" die we heb ben gehad willen we aldus weth. Goosen „heer in het verkeer" blijven. Inderdaad erkende spr. dat het terrein dat de heer Harbers in bezit zal krijgen bestemd was voor plantsoen, maar aldus spr. de eerste jaren zal toch geen plantsoen worden gerea liseerd. De moeilijkheden voor de toekomst waren naar de mening van weth. Goosen niet zo groot, omdat „ik aanneem, dat het be drijf zich op de duur zelf zal ofheffen". De heer Haase informeerde naar de mo gelijkheid beperkingen aan te brengen om trent het gebruik van het terrein. Spr. vreesde, dat het terrein gebruikt zou worden b.v. voor de opslag van kuilvoer, waar de omwonenden veel last van zullen hebben. Wethouder Goosen zag de mogelijkheid tot het treffen van beperkende maatregelen niet. Toch zou het kunnen worden onderzocht, aldus de heer Haase. De tegemoetkomendheid van de zijde van de gemeente is zo verre gaand, dat er misschien van de andere zijde iets tegenover staat. Nu is er misschien nog wat te bereiken aldus spr. Wethouder Goosen bracht in het midden, dat een boerderij in de bebouwde kom altijd overlast meebrengt. De heer Janssen verklaarde dat hij zich bij het voorstel van b en w persé niet neer kon leggen, omdat de gemeente het terrein in de toekomst weer nodig heeft. In dit ge val moet de gemeente naar zijn mening over gaan tot onteigening aldus spr. Overigens ging de raad met dit voorstel ak koord met de stemmen van de 3 leden van de fractie van de PvdA tegen. Het voorstel van b en w tot aanschaffing van een bevolkingsregistratiemachine (aan- schaffingskosten 28.500) werd door de raad aangenomen. Met het voorstel van b en w. tot het aanvragen en aanvaarden van voorschotten en bijdragen voor de bouw van 54 wonin gen door de Chr. woningbouwvereniging De Goede Woning, ging de raad akkoord. Ook het uitvoerige voorstel van b. en w. tot het nemen van verkeersmaatregelen werd door de raad aanvaard. Voor de Westzijde van de Boomkamp van af het eindpunt van het stopverbod tot de Bevervoorde zal in de toekomst een wacht- verbod gelden. Het punt van samenkomst van Oosterhofweg met de Enterstraat is aan gewezen als voetgangersoversteekplaats. Een gedeelte van de Markeloseweg en de Elzenerstraat is aangewezen als voorrangs- weg; dat is ook het geval voor wat betreft de Nijverdalseweg en de Haarstraat vanaf de spoorwegovergang tot Holterstraatweg. In het laatste gedeelte van de Walstraat is éénrichting verkeer ingesteld, voor het laatste gedeelte van de Walstraat een wacht- verbod en ook in de Julianastraat is één- richting verkeer ingesteld. Verschillende raadsleden ontpopten zich als De Volksuniversiteit te Rijssen had vrij dagavond een avond voor haar leden geor ganiseerd, waarvoor behoorlijke belangstelling bestond. In het gebouw Jeruël hield de heer Hugo F. Volkers uit Huizen (NH) een voordracht over het onderwerp „Sicilië - land van zon en zwavel", een en ander verlucht met een se rie grootbeeld-kleurendia's. Na een kort openingswoord door voor zitter Dasselaar, belichtte spr. enige facetten uit de geschiedenis van Sicilië, het Sicilië van de Grieken en van de vóór-Griekse tijd; in later tijden het Byzantijnse, Arabische, Nor- mandische en Zwabische Sicilië en dat van Advertentie „verkeersdeskundigen", hoewel het meren deel van de gemaakte opmerkingen van on dergeschikte aard was (naar onze mening althans). Het argument van de voorzitter, dat de voorstellen tot stand waren gekomen op ad vies van de verkeersdeskundige van de AN WB de heer Mastenbroek was wellicht aan leiding voor de raad de voorstellen zoals ze waren gedeponeerd aan te nemen. Een „zwaar discussiepunt" vormde een der laatste punten van de agenda n.l. het voor stel tot aankoop van grond van de heer H. Nijkamp. Dit stuk grond dat de gemeente in bezit moet hebben voor het sportveldencom plex was weer een kwestie met een voor geschiedenis. Een aantal jaren geleden is hier zo werd uit de discussies duidelijk een clandestiene woning gebouwd. In verband met de woning nood zijn destijds door b. en w. geen maat regelen genomen. Later is door de eige naar een vergunning gevraagd voor het bou wen van een schuur. Vreemd genoeg is de ze vergunning toen verleend. Nu de gemeen te dit tenrrein nodig heeft meenden b. en w. de heer Nijkamp een tegemoetkoming te moeten geven, waarmee de gehele raad het lang niet eens was. De discussie omtrent dit onderwerp werd geopend door de heer Wolterink die zich te gen dit voorstel verklaarde, omdat dit terrein wordt gebruikt voor het sportveldencomplex en aldus de heer Wolterink „de gemeente heeft geen taak voor de sport". De voorzitter maakte duidelijk dat het aan leggen van het sportveldencomplex door de raad was aanvaard, en dat dit agendapunt een onderdeel vormde van het totale com plex. De heer Janssen was naar hij zei ook te gen het voorstel van b. en w. hoewel aldus spr. om andere redenen dan de heer Wolte rink. De heer Nijkamp heeft op het onderhavi ge terrein destijds clandestien gebouwd. Nu gaat de gemeente, al heeft zij het terrein zelf nodig voor de clandestien gebouwde op stallen een belangrijke vergoeding geven". Dat is aldus de heer Janssen niet juist. Bovendien heeft de heer Nijkamp in prin cipe de toezegging gekregen dat hij op een terrein aan de Braakmansdijk een hou ten gebouw mag plaatsen, een toezegging die consequenties kan scheppen omdat an deren zich daaraan vastklampen. De heer Ter Avest, die de redenering van de heer Janssen kon onderschrijven, dacht dat bij eventuele onteigening de rech ter zou handelen alsof de opstallen legaal zouden zijn gebouwd. Wethouder Scholman was van mening, dat de heer Janssen met zijn redenering niet volledig was en in be paalde onderdelen zelfs onjuist. Inderdaad is op dit terrein clandestien gebouwd. Maar al dus de wethouder wij moeten deze daad zien in het beeld van de tijd waarop het is ge beurd. Toen de clandestiene bouw is ontdekt is proces-verbaal opgemaakt. De woningnood maakte het ons onmogelijk de woning te la ten afbreken. Een tijd later is aan de heer Nijkamp vergunning gegeven tot het bouwen van een schuur. Toen hij aansluiting aan het lichtnet heeft gevraagd is hem ook dat toegestaan. Bij* een eventuele onteigening zul len al deze dingen wel een rol spelen aldus weth. Scholman. Overigens heeft het college altijd de indruk gehad, dat de raad dit soort oplossingen lie ver zag, dan onteigening. De heer Pluimers: wet. Scholman doet alsof de raad schuld heeft, maar de wethouder maakte duidelijk dat dit in de verste verte zijn bedoeling niet was. De heer Haase verklaarde dat ook hij om formele redenen tegen dit voorstel was maar onder de druk der omstandigheden zou hij voor stemmen. De heer Pluimers: komen we nu niet scheef te zitten tegenover de kwestie van het afbreken van het zomerhuisje van mevr. Smeij ers? Nu gaan we immers een vergoeding ge- de Renaissance en het ultra-barokke Sicilië. De westzijde van dit eiland heeft steeds de belangrijkste rol gespeeld. Op cultureel ge bied hebben de Arabieren het eiland ontgon nen. Het Normandische tijdperk is belang rijk, toen de volken op weg naar het hei lig land, op Sicilië terecht kwamen. De Ara bieren werden na veel strijd verslagen, waarna men in goede harmonie heeft samen gewerkt. Prachtige cathedralen werden in de ze tijd gebouwd. Het Spaanse regiem was hard op Sicilië en het eiland werd uitgebuit en alle bossen gerooid, de landbouw ging failliet. Sicilië is arm, aldus spr., het armste gedeelte van Ita lië. De grootgrondbezitters laten hun pach ten innen door gaarders (tollenaars) met een geüniformeerd corps, de z.g. Maffia, welke instelling vanaf plm. 1800 reeds bestaat. De maffia zijn de alleenheersers en hebben alles in handen. Zij controleren alles op de arbeidsmarkt. Thans is er geen werkloosheid, aldus spr. want 355.000 Sicilianen werken in het buiten land. Aan de hand vai prachtige dia's vertelde spr. over oude tempels (ruïnes), liet fraaie opnamen zien uit Palermo (hoofdstad) en van bergdorpen. Er zijn praktisch geen boerderij en, de boeren trekken uit de dorpen per ezel naar hun land (duur 2 uur). Bijzonder mooi aardewerk liet spr. zien, ook een processie met Arabische muziek en zang. Hij vertelde van het bijzonder onhygiënische Palma, waar on denkbare toestanden bestaan. Tenslotte liet spr. prachtige opnamen zien van het kleine eilandje Palanteria (gelegen tussen Sicilië en Afrika). Al met al een zeer geslaagde avond voor de V.U. leden. De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Rijssen hield in gebouw Jeruel een bijeenkomst waarvoor als spreekster was uitgenodigd mevr. De Goede uit Nij verdal, over het onderwerp „De Vrouw en de (Kerkelijke) Gemeente". Na een openingswoord door de presidente mej. Molenmaker stond mevr. De Goede, die haar betoog systematisch had opgebouwd met stil te staan bij het leven van de vrouw in de oudheid. Zij las gedeelten voor uit de brieven van Paulus waaruit bleek, dat de vrouw 'n belang rijke plaats innam in het leven van die dagen. Daarna bepaalde mevr. De Goede zich bij de plaats die de vrouw in de hedendaagse maat schappij kan innemen. Advertentie Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met ven voor een clandestien gebouwde woning. Hierop volgde weinig of geen reactie. Het voorstel werd in stemming gebracht. Het resultaat van deze stemming bewees, dat een groot deel van de raad (6) tegen was, n.l. de heren Wolterink, Rosman, Kreij kes, Pluimers, Averesch en Janssen. Als laatste voorstel stond op de agenda een voorstel van b. en w. tot verhoging van de tarieven voor het zwembad De Koerbelt, De heer Pluimers verklaarde hiervan een tegenstander te zijn omdat door de sluiting op zondag niet alle mogelijkheden worden benut om tot een zo gunstig mogelijke exploitatie te komen. De heer Haase reageerde hierop met te zeg gen, dat hij dit een miskenning van de acti viteiten van het huidige bestuur vond, dat alles doet om het zwembad zo rendabel mo gelijk te maken. „Ik zou gewoon niet tegen durven te stemmen, aldus de heer Haase, „Ik wel" aldus de heer Pluimers. De heer Janssen nam een soortgelijk stand punt in als de heer Pluimers. Bij het geven van subsidie wordt hier vaak de vraag aan de orde gesteld of de besturen van de verenigingen wel alle mogelijkheden benutten om de vereniging zo gezond mogelijk te maken. Door de sluiting op zondag wordt hier uit het zwembad niet gehaald wat er in zit. Ik wil de mensen, die zich op het stand punt stellen, dat ze 's zondags geen gebruik van het bad willen maken graag respecte ren. Maar er is ook een groot aantal Rijs- senaren, dat tegen het zwemmen op zondag geen bezwaar heeft. Met de belangen van deze mensen zou ook rekening moeten worden gehouden, meende de heer Janssen. Omdat niemand van de raadsleden over dit onderwerp het woord vroeg bracht de voorzitter dit punt in stemming. Het voorstel werd aangenomen. Tegen verklaarden zich de heren Pluimers, Janssen en Geuzendam. Hierna ging de raad over in geheime zitting.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3