Mr. Van der Sluis sprak voor A.R. Kiesvereniging R.K.S.V. speelde slechte wedstrijd Gemeente wil adresseermachine C.H.U. VERGADERDE Excelsior slikte bittere pil i NIEUWS VAN B. EN W. Gevonden voorwerpen G.V.V.V. benutte de kansen Slechts één tegenpunt Geslaagd NUTSSPAARBANK Vrijdag 14 februari 1964 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 EXCELSIOR II BEHAALDE MONSTERZEGE niHliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii] liillllllliillllülillMlllllllllllllill 'iiailllIllIIIIIIII!lli!RlilHBIi,tlillI!IIII!lll[llllIlllllIllllltllllllll]tltllllllTBIIIIIIIIIIIIIIIilllll''i:i::ii:ll|l,l|„|||l:,|1;i!!l„l)||l„lillll::l llllllllllllllllliillll! Voor de Kiesvereniging „Nederland en Oran je" sprak de secretaris van de Anti Rev. Par tij rar. W. R. van der Sluis over het onderwerp „Een kleine partij in een grote wereld". Na een openingswoord door de voorzitter van de kiesvereniging de heer H. N. Hollander, waarin hij o.a. mededeling deed van de resul taten in de behaalde ledenwerfactie, welke ac tie overigens nog niet is beëindigd nam mr. Van der Sluis het woord en begon met de politie ke partijen in 2 groepen te splitsen, n.l. de confessionele en de niet-confessionele ofwel za kelijke partijen. Zakelijke partijen aldus spr. baseren hun politiek in meer of minder mate op een zakelijk program, terwijl de confessio nele partij volgens een beginsel i.e. het Chris telijke beginselprogram te werk gaan en daar naast min of meer een verkiezingsprogram voe ren. Als we Chr. politiek willen bedrijven al dus spr. moeten we er van uitgaan, dat Chris tus te dienen niet alleen iets persoonlijks is, of alleen voor binnen de kerkmuren, maar we dienen duidelijk te beseffen, dat Christus ook de Heer der wereld van alle dag is met al zijn maatschappelijke problemen. Blauw gevlamde vulpen met naam A. Tijhuis, fietssleuteltje, gebreide halsdoek - ge kleurd, gele portemonnaie met inhoud, ruw harige muts, muntbiljet van 2,50, bruine polyester dames handschoen, bruine vinger- want, rode gummi handschoen, geldbedrag van 0,96, zakagenda t.n.v. B. J. Graeel, rode dameswant met grijze boord, donker grijze rechter glacé, wit katoenendeken, bruine pe- troleumbus, paar zwarte dameshandschoenen, knipportemonnaie met inhoud, paar grijze wol len handschoenen, bruine portemonnaie, brom- fietskap, inhoudende sleutels met tas, honden halsband met penning no. 24418, halsdoekje veel kleurig, bedelarmbandje, halsdoek, hond, Boxer bruin van kleur, koperen hangslot met drie sleutels, portemonnaie met inhoud, leren etui met inhoud linker heren glacéhandschoen, bruine portemonnaie met inhoud, paar heren- glacé's, kleur grijs, bruine geruite winterjas (LTM), blauwe want, ketting met parels, herenglace handschoenen, rood witte kinder handschoenen, rood geblokte sjaal, grijs wol len das, boekentas met schoolboeken, t.n.v. Prins, blauwe glacé handschoenen, plasticzak je met 2 contact sleutels. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat no. 7, op werkdagen tussen: 18.00- 20.00 uur. Niet telefonisch. Het zag er in het begin van de wedstrijd niet naar uit, dat de Hengeloërs met zulke grote cijfers zouden zegevieren. Vlak voordat r. buiten Nolten na een half uur spelen de score kon openen, toen hij even vrij spel kreeg, had scheidsrechter Wesselo verzuimd deze spelers wegens opzettelijk trappen van de te genstander van het veld te sturen. Bovendien hadden enkele spelers der gasten toen „bonje" met elkaar. Dit doelpunt en even later het keiharde schot van midvoor Tubben, waarop doelman Geuzendam machteloos was deed het moreel der gasten buitengewoon goed. De thuisclub speelde in deze periode niet onver dienstelijk. A. Tusveld kreeg een goede kans maar treuzelde te lang. RKSV kreeg vlak voor afloop de genadeslag, toen de scheidsrechter de gasten een penalty toekende. R. half Huiskes maakte geen fout (0-3). Na de rust zakte de wedstrijd tot een wel zeer laag peil. Vooral de voorhoede bracht er bijzonder weinig van terecht. De stootkracht ontbrak ten ene male Na een half uur spelen bracht midvoor Tub ben uit een voorzet van 1.buiten Mateboer met een goed schot de stand op 0-4. Even voor afloop kopte r. half Huiskes een hoek schop achter de Rijssense doelman (0-5). Zondag a.s. speelt het tweede elftal een com petitiewedstrijd tegen Haarler Boys, terwijl ook de junioren A en B-elftallen binnen de lijnen komen. De Anti Rev. Partij aldus mr. van der Sluis( streeft daarom tot dit doel: de omstandigheden en feiten toetsen aan het Koninkrijk Gods waar Gerechtigheid heerst en deze gerechtigheid trachten te doen doorwerken in het politiek en maatschappelijk leven, dit niet alleen nationaal maar ook internationaal. Spr. haalde enige voorbeelden aan waaruit bewezen werd, dat nationale en internationale politiek ten nauwste verbonden zijn, zodat daaruit blijkt dat er ook in breder verband zeker nog emplooi voor onze Chr. partijen is. Spr. schetste de verhoudingen in EEG ver band en in de Atlantische betrekkingen, die zo verweven zijn, met de binnenlandse ver houdingen, dat we ze niet kunnen scheiden en zeggen, dat de nationale politiek minder be langrijk zou zijn, dan de internationale po litiek. Als Westerse mensen niet alleen maar vooral als Christenen rust een taak op onze schouders aldus spr. ook ten opzichte van de in opkomst zijnde jonge volkeren van Afrika- en Azië. Er onstaat daar een vacuum, doordat de oude adat uitsterft. Als bijzondere attractie werd op een kantoorvakbeurs in de Westduitse stad Keulen een tegen overvallen beveilig de kassa getoond. Als een bewapende gangster de cassière een pistool onder de neus houdt, kan zij rustig haar handen omhoog steken. De bankrover zal zich ondanks dat, het geld niet ge makkelijk kunnen toeëigenen. Nadat een alarmknop, die zich by de voeten van de cassière of ergens anders m het gebouw bevindt, is ingedrukt, schuift de geldlade bliksemsnel in een gesloten brandkast (vooraan links op de foto) Alleen met behulp van meer dere sleutels, die in het bezit zijn van verschillende staffunctionarissen kan deze brandkast weer geopend worden. 111: I. I lilt lil 1 I I I I I 1 t I l: 1 i h i f l 11 I 1 I Onze taak is het daarvoor in de plaats, ge dachten van vrijheid en democratie van chris telijke beginselen te brengen. Dit kan alleen als we met onze volle overtuiging achter deze beginselen staan en er voor willen werken. Spr. besloot zijn rede met te zeggen, dat er een grote waarheid schuilt in het eenvou dige versje: Alles wat gedaan wordt uit liefde tot Jezus dat houdt zijn waarde en blijft eeuwig bestaan. Na de pauze werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen -van vragen, die -door mr. Van der Sluis in het algemeen zeer v.;oc: ig werden beant woord. De Chr. Historische Kiesvereniging Rijs sen hield in gebouw Jeruël een ledenverga dering welke goed bezocht werd. Nadat de heer Strijker de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend sprak hij een hartelijk woord van welkom tot de heer A. W. Smit, die na lange tijd wegens ziekte verhinderd te zijn geweest, „thans weer in ons midden is, een feit waarop wij ons van har te verheugen" - aldus de heer Strijker. De heer Smit dankte de heer Strijker voor het hartelijk welkom en vooral ook voor de grote belangstelling, die hij tijdens zijn ziekte van de leden van de kiesvereniging had mogen ondervinden. Spr. sprak de hoop uit, dat God hem de kracht mocht geven dat hij nog vele verga- dernigen van de Kiesvereniging zou kunnen bijwonen tot opbouw en bloei van de CHU. De heer Strijker besprak hierop in het kort het politieke gebeuren van ons land en in het bijzonder de recente gebeurtenissen van de afgelopen dagen omtrent de verloving van prinses Irene. Zeer erkentelijk moeten wij zijn voor de krachtige houding, die de re gering in deze zaak heeft betoond aldus spr. Ook in het kamerdebat van dinsdagmiddag had de heer Beernink fractieleider van de C.H.U. naar de mening van de heer Strij ker „een krachtig protest laten horen ten op zichte van deze gang van zaken". De voorzitter heette hierop de nieuwe aan wezige leden van harte welkom en sprak de hoop uit, dat zij zich thuis zouden voelen in de C.H.U. kringen en wenste dat nog vele nieuwe leden zich als lid van de C.H. kies vereniging zouden aanmelden. In verband met de algemene vergadering, die op 31 maart en 1 april te Amsterdam wordt gehouden werden als afgevaardigden van de C.H. kiesvereniging Rijssen aangewezen de heren Strijker, Visscher, Faassen en Lan- genhof. Er volgde een gesprek over de progressieve heffing van loonbelasting in verband met overwerk, terwijl verder de loon- en prijspo litiek onder de loupe werd genomen. De secretaris, de heer Visscher, gaf een overzicht van de tot standkoming, de ver dere geschiedenis van de C.H.U. en van het beginsel. Spr. schetste op duidelijke wijze de betekenis van de Unie voor ons volksdeel, waarom de Unie tot stand is gekomen en hoe de vertegenwoordiging van 1908 tot heden is gegroeid. De heer Strijker gaf hierna een overzicht van de organisatie van de C.H.U. en gaf dui delijk aan hoe de organisatie werkt en hoe veel de kiesverenigingen in deze met het be stuur te maken hebben. Na de rondvraag werd de vergadering dooi de voorzitter met gebed gesloten. Ten behoeve van de kwitantie-administra tie van het energiebedrijf is in gebruik een citograf-adresseermachine. Bij deze machine worden zogenaamde metalen ponsplaatjes gebruikt. De voor het energiebedrijf aanwe zige plaatjes zijn thans 14 jaar in gebruik. Vervanging van deze plaatjes is noodzakelijk. Ook de aanwezige adresseermachine, die eveneens 14 jaar in gebruik is, zal binnnen niet al te lange tijd aan vervanging toe zijn. B en w hebben overwogen of het mogelijk in het ponsplaatjessysteem dienstbaar te maken aan andere takken van de gemeente administratie en wel met name ten behoeve van de bevolkingsadministratie. Momenteel wordt voor de bevolkingsadmi nistratie gebruik gemaakt van ponskaarten. B en w achten het een belangrijk voordeel, dat de mogelijkheid bestaat om bij het pons plaatjessysteem alles in eigen hand te hou den. „Daardoor zal meer gebruik worden gemaakt van de aanwezige mogelijkheden". Een andere belangrijke factor bij de over weging tot het al of niet invoeren van de ponsplaatjes voor de bevolkingsadministra tie in de financiële zijde van de zaak. Zoals reeds is opgemerkt beschikt het ener giebedrijf over een 14 jaar oude adresseerma chine. Deze machine is niet geschikt voor selectiemogelijkheden heeft. Een machine geschikt voor een bevolkings administratie van een gemeente van 15.000 zie len kost 18.055.-. De verdere inrichtings kosten, zoals plaatjes, selectieruiters, opberg- kasten, ponsmachine en handafdrukapparaat bedragen 8.753,60 Inclusief het ponswerk en een post onvoorzien, bedragen de totale kosten van eerste inrichting 28.500.-. Van dit bedrag kan ongeveer 9.500 ten laste van het energiebedrijf worden gebracht, namelijk de kosten van een eenvoudige ma chine 7.000.-. plus de helft van de pons machine, zodat voor inrichting van een be volkingsadministratie overblijft een bedrag van 19.000.-. De jaarlijkse vergoeding van het energie bedrijf voor het medegebruik van de machi ne kan, rekening houdend met afschrijving, rente en bijkomende kosten, worden bepaald op f 1.137 per jaar. Voor de bevolkingsadministratie zullen de jaarlijkse kosten dan bedragen: Aanschaf- fingskosten machine in totaal f 28.500.-. Af schrijving in 15 jaar in 1.900.-. Rente ilU pet is gemiddeld per jaar 646.-. Kosten onder- houdsabonnement 300.-. Mutatiekosten 350 plaatjes a 0.135 is 47,25. Samen 2893,25. In mindering de jaarlijkse bijdrage van het energiebedrijf 1.137.-. Kosten per jaar 1.756,25. De kosten worden verhoogd met het arbeids loon in verband met het doorvoeren van de plaatjes. De machine voert 6700 plaatjes per uur door. De gemeente betaalt thans aan de pons- kaartendienstvan de N.V. Samson per jaar een bedrag van 1940.-. In verband met de ingevoerde loonsver hogingen per 1 januari 1964 zullen deze kos ten nog wel stijgen. Bij het gebruik, dat thans van de pons- kaartendienst Samson wordt gemaakt, lig gen de kosten dus reeds lager. Het verschil in kosten zal nog groter worden naarmate meer gebruik van de ponskaartendienst zal worden gemaakt. Bij toepassing van het ponsplaatjessysteem zullen de jaarkosten bij toename van het ge bruik hoegenaamd niet stijgen. Naast het gebruik van de ponsplaatjes voor de kwitantie-administratie en de bevolkings administratie, kunnen de plaatjes nog voor di verse andere doeleinden worden gebruikt, zo als belastingen, schoolartsendienst, huurin casso enz. B en w geven de raad in overweging te besluiten tot aanschaffing van een citograf- bevolkingsregistratiemacbïne met toebeho ren. Het was zaterdag voor de talrijke Exeelsior- aanhangers wel bijzonder sneu, dat hun favo rieten nu plotseling in eigen huis niet de eer voor zich opstreken, zoals zij dat in de beide voorgaande zware uitwedstrijden tegen Kozakken Boys en CSCA wel hadden ge daan. Werd de eerste wedstrijd tegen het Gelders- Veenendaalse GVVV een voor Excelsior-begrip- pen zware 4-0 nederlaag, zaterdag moest in de eigen veste met een 3-1 nederlaag genoe gen worden genomen. Wij vragen ons echter af of het inderdaad juist gesteld is, dat met een nederlaag ge noegen moest worden genomen. Immers de Geldersen waren in feite niet beter dart te Excelsioren en al mag het dan ook waai dat de drie treffers min of meer op gelukk.ge wijze ontstonden, een feit is het, dat de be zoekers doelrijpe kansen zonder treuzelen be nutten. Het Excelsior- overwicht, waarvan ge ruime tijd sprake is geweest bleef verstoken van ieder rendement. Toegegeven, het hout werk stond tot drie keer toe succes voor de Rijssenaren in de weg, doch aan de andere kant zijn er ook wel kansen geweest, die een hooggeplaatst team diende te benutten. De wedstrijd begon temperamentvol. De Veenendalers speelden met de wind in de rug en verkregen daardoor logischerwijze een veldmeerderheid. Spoedig raakte midvoor V.d. Bovenkamp op enigszins gelukkige wijze de roos. Beunk was hierbij kansloos en een ver twijfelde poging mocht niet baten. Een goed opgezette uitval van Excelsior maakte er GVVV op attent, dat de thuisclub razend snel en gevaarlijk kan opereren. GVVV behield echter het initiatief en liet zowaar nummer twee noteren, toen Beunk, die militair Leijen- dekker bekwaam verving, een klein foutje beging. Voor GVVV evenwel groot genoeg om deze fout uit te buiten. Ondanks krampach tig verweer van de thuisclub, werd het voor de rust toch nog drie nul. De vraag kwam nu naar voren of Excel sior de moed zou kunnen opbrengen om te gaan vechten voor het wegwerken der achterstand. Zou de geest nu vaardig worden over de rood- De GVVV-keeper had een groot aan deel in de Veenen- daalse zege. Hier grijpt hij het leer klemvast voor Sprakel gevaarijk kan worden. baadjes? Zouden zij met direct spel de GVVV defensie kunnen ontrafelen? Aanvankelijk leek het daar wel op. De tweede helft was am per ingeluid of Kapper deed de touwen met een goed doelpunt trillen. Helaas bleef het bij deze ene tegenscore. De gasten legden nu het accent volkomen op de verdediging en Kappert kreeg een extra bewaking. Het zou geheel volgens de verwachtingen zijn geweest indien nu de ande- Excelsior-aanvallers, die ongetwijfeld nu meer vrijheid kregen, pittiger zouden doordrukken. Dit kwam er evenwel niet uit. Keer op keer drongen de roodbaadjes de vijandelijke veste binnen, doch op het beslissende moment lie ten zij zich een halt toeroepen. De eerlijk heid gebiedt weliswaar te zeggen, dat zij tot drie keer over ook geen geluk hebben gehad, toen het leer door het houtwerk gekeerd werd. Evenwel, indien directer en met meer fighting spirit gespeeld was, zou beslist het „houtwerk- pech" niet geteld hebben. Zaterdag a.s. gaat Excelsior's eerste editie de reis ondernemen naar Rotterdam-Hoogvliet om daar sportclub Hoogvliet te ontmoeten. Door de nederlaag van vorige week is Excel sior enigszins uit de koers geraakt, terwijl Hoogvliet tegen Noordwijk een gelijk spel uit het vuur kon slepen, hetgeen hun een stapje verder van de rode lantaarn bracht, die wordt gedragen door rivaal Enter Vooruit. Hoe zullen we dus de prognose stellen voor zaterdag? Excelsior zal waarschijnlijk met vol ledige overgave trachten het aangeknaagde prestige te heroveren, terwijl Hoogvliet zal pro beren het uit candans geraakte Excelsior er onder te houden door 100 pet enthousiasme. Ge zien het terrein voordeel van de Hoogvlieters en het nadeel voor Excelsior van de verre reis, houden wij het op een gelijkspel. Succes, rood- witten. Na een lange rustperiode begon zaterdag ook voor de lagere senioren-elftallen weer de com petitie. Excelsior 2 had niets van haar kacht ingeboet en won op eigen terrein met liefst 7-1 van DETO 2 uit Vriezenveen, waardoor zij koploper van haar afdeling bleef. Ook Excel sior 3 deed goed werk en bleef in Hellen- doorn Vesos 2 met 7-2 de baas en handhaaf de zich in de middenmoot. Het vierde elftal speelde in N'dal tegen DES 4 en verloor te gen de verhouding in, met 4-3. Zaterdag a.s. is het volgende programma vastgesteld, waarbij ook de junioren in het veld komen. Excelsior 2 speelt in Vriezenveen te gen DOS 2 een mede gegadigde voor de bo venste plaats. Indien de Rood-Witten hun te genstander niet onderschatten, kunnen ze de beide puntjes meebrengen. Excelsior 3 is vrij Excelsior 4 krijgt bezoek van Vesos 3 en moet kunnen winnen. Van de junioren ontvangt het A. elftal Haarler Boys A. In deze wedstrijd zullen de krachten elkaar wel niet veel ontlo pen. Excelsior B is vrij. Excelsior C krijgt het op eigen terrein moeilijk tegen SVVN C uit Nijverdal. De D-junioren gaan naar Wierden naar Omhoog B, terwijl de benjamins (Excel sior E) het in Nijverdal moeten opnemen te gen DES e. Te Utrecht slaagde aan de Slagersvak school onze plaatsgenoot de heer F. Koedijk voor het slagersvakdiploma. Bij het bijkantoor Rijssen van de Nuts- spraarbank Almelo werd gedurende de maand januari ingelegd een bedrag van 404.624,73 en terugbetaald f 286.965,96.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 3