Burgemeester Landweer opende nieuwe clubgebouw Lode van Gent sprak voor de .dierenbescherming' Bronchi Eetfen BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Jubilea bij Ter Horst Co. HOUD DE DIEF Bezichtiging clubgebouw 7e Nationale wedstrijd vrij etij dsbesteding Bearnd hef ne vrouwe AGENDA Vrijdag 14 februari 1964 42e jaargang no. 7 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal voor postabonnees f 1.65 per kwartaal Administratie en redactieInzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Enterstraat 10 - Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting 55' Zondagsdienst dierenartsen RijssenWierden VOOR RUSSEN Door eendrachtig samenwerken is aan de Vennekes- gaarde een prach tig clubgebouw verrezen t.b.v. de jeugd. Voor de avonduren kan men het gebouw echter huren voor het houden van vergaderingen e.d. Het nieuwe clubgebouw van de speeltuin vereniging Irene aan de Vennekesgaarden werd zaterdagmiddag door burgemeester Landweer geopend, in aanwezigheid van een aantal ge nodigden, die zonder uitzondering met veel bewondering constateerden, dat het bestuur van de verneniging, met medewerking van velen, er in is geslaagd een grootse pres tatie tot stand te brengen. Het nieuwe clubge bouw, dat wij de vorige week reeds beschre ven, maakt een keurige indruk en zonder twij fel zal dit fraaie gebouw in de toekomst gaan beantwoorden aan het doel, dat de ini tiatiefnemers voor ogen moet hebben ge staan. De voorzitter van de vereniging de heer T. Brandriet 'sprak een welkófristwoord, waar na hij de verdiensten van wijlen de heer J. Berkel, destijds voorzitter van de speeltuin vereniging Irene in herinnering riep. Het idee tot het doen bouwen van een clubhuis van allure is afkomstig van wijlen de heer Ber kel, die een groot kindervriend was en die een groot voorstander was van de stimule ring van het speeltuinwerk. Hoewel de verwezenlijking van dit idee veel moeilijkheden met zich zou brengen (dat be seften wij allen terdege), aldus de heer Brand riet, hebben wij ons er spontaan achtergezet, en toen de heer Berkel ons helaas te vroeg is ontvallen, hebben wij doorgewerkt en zijn dank zij de medewerking van gemeentebestuur directeur, leraren en leerlingen van de La gere Technische School en van velen, die niet genoemd kunnen worden tot het resultaat ge komen, dat u nu kunt zien. In april van het vorig jaar zijn we gestart. We hadden door de medewerking van de LTS de wind in de zeilen, aldus de heer Brand riet. De leraren beloofden nog voor de zomer vakantie het gebouw „in de muren te zullen hebben" en men is daar in geslaagd. Toen kwam aldus de voorzitter van de vereniging het moeilijkste gedeelte. Er moesten vrijwilli gers komen die hun steentje aan de verdere afwerking moesten bijdragen. En ondanks het feit, dat wij allemaal het idee wel eens hebben dat in deze moderne tijd het gemeenschapsgevoel op de achter grond raakt, hier is bewezen, dat er nog gemeenschapsgevoel kan worden opgebracht. Wij zijn niet teleurgesteld geworden. Prak tisch iedere avond is hier hard gewerkt even als op zaterdagen. Dat is de reden, dat wij dit prachtige gebouw voor een lage prijs klaar hebben gekregen. Er zit praktisch geen ar- Advertentie Hoestdrank in +abletvorm.95ct GEBOREN: Martin zv J Harmsen en A ten Brinke, Molendek 57, 4 feb 1964; Maarten Jeroen zv G H Smit en W van der Stouw, Boomkamp 21 5 feb. 1964; Mannes zv J Poortman en A Baan, Prins Bernhardstraat 27a, 6 feb 1964; Johannes Rafaël Titus zv J Hazewinkel en G H van Lith, Enterstraat 44, 7 febr 1964; Alberta Gerdina dv J Bloemendaal en J H Nijkamp Dannenberg 50, 9 febr. 1964. Hendrika dv H Poortman en A Haase Baan- kamp 15, 8 febr. 1964; Janna dv A Haase en J Giesbers Lent- fersweg 13 8 febr 1964; Johanna Regina dv B J Nijland en W S Boogerd Walstraat 79 8 febr. 1964. OVERLEDEN: Arend Jan van Putten 65 j echtgenoot van J. Troost Dannenberg 9 7 febr. 1964; Willem ter Harmsel 85 j weduwnaar van J. Spenkelink Leijenveerdsdijk 16, 8 febr. 1964. bcidsloon op, alleen de dankbedekking is „uit besteed". Het resultaat is dat wij thans een gebouw bezitten, dat wij 'n aanwinst voor Rijssen dur ven noemen, waarmee wij aldus de heer Brandriet niet te hoog hebben gegrepen. Het gebouw zal in de eerste plaats worden gebruikt voor de jeugd. Hier zal in georgani seerd verband door de jeugd kunnen worden gespeeld enz, terwijl wij voornemens zijn, het getouw ook te verhuren voor vergaderingen zodat wij geld terug kunnen winnen, be- nodig voor de aflossing, aldus de heer Brand riet. Burgemeester Landweer begreep zoals hij zei, dat de opening een belangrijke gebeurte nis in de geschiedenis van de speeltuinvereni ging moet zijn. Hier is men met een grote mate van saam horigheid tot een zeer bijzonder resultaat gekomen, waarvoor het gemeentebestuur veel waardering heeft. Inderdaad aldus de bur gemeester behoort een speeltuinvereniging te kunnen beschikken over een behoorlijk ge bouw waarin allerlei nuttige activiteiten kun nen plaats vinden. Tot slot sprak de burgemeester de hoop uit, dat het gebouw in de toekomst zal beantwoor den aan 't doel, dat het bestuur voor ogen heeft gestaan. Namens het gemeentebestuur wil ik het bestuur van de speeltuinvereniging gaarne van harte feliciteren aldus de burgemeester welke felicitatie spr. vergezeld deed gaan van een cadeau onder couvert namens de gemeente Rijssen van 250,-. Namens de NUSO sprak de heer Kamp, die zijn grote vreugde uitsprak over het resultaat, dat men door goede samenwerking in Rijssen had weten te behalen. In vele steden, staat het speeltuinwerk min of meer op de helling aldus spr, maar hier is bewezen, dat door goe de samenwerking nog veel kan worden be reikt. Ik heb aldus de heer Kamp veel bewondering voor de wijze, waarop dit fraaie gebouw tot stand is gekomen. Spr. zei tot slot blij te zijn, dat mevr. Ber kel 't ideaal dat haar man voor ogen moet heb ben gestaan vandaag ziet verwezenlijkt. Namens de NUSO bood de heer Kamp een foto aan van de oprichter van de Ned. Speeltuinverenigingen de heer Klaren. NED. HERV. GEMEENTE Grote Kerk 9.00 uur en 10.45 uur ds. A. Kool 19.00 uur ds. J. Vos Westerkerk 9.30 uur ds. J. Vos 15.00 uur ds. W. van Tuyl ELSEN 10.00 uur dr. W. van Tuyl. GEREF. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur en 19.00 uur ds. J. van Haaren 15.00 uur leesdienst GEREF. KERK BOOMKAMP 9.30 en 15.00 uur ds. Brinkman OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30, 14.30 en 19.00 leesdienst GER. GEM. IN NEDERLAND ESKERK 9.30, 14.30 en 19.00 leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND 10.45 uur ds. G. v.d. Gronden, Deventer Woensdag 19 februari 19.30 uur WESTERKERK ds. J. Vos ORANJEKERK ds. Wiltink ESKERK ds. Aangeenbrug Donderdag 20 februari 19.30 uur NOORDERKERK de heer Mouw BEVERVOORDE ds. C. Smits van Slie- drecht De directeur van de Lagere Technische school de heer De Ridder had eveneens be wondering over datgene wat hier is gepres teerd en was blij, dat de leerlingen van zijn school onder leiding van de heren Biezemaat en Rohaan hun steentje aan de tot standkoming van dit gebouw hadden bijgedagen. Werk als dit, een algemeen belang, doen we graag aldus spr. die tot slot de ns uitsprak, dat de jeugd hier nog vele Aangename uren zou mo gen doorbrengen. Namens de Almelose speel tuincentrale sprak de heer Nijland woorden van grote waardering voor de gemeenschaps zin die er toe geleid heeft dat dit mooie ge bouw tot stand is gekomen. Spr. wees er op, dat voor het bestuur van de speeltuinvereniging nu eigenlijk het grote werk aankomt, het gebouw zo nuttig moge lijk te maken. De voorzitter van de speeltuin vereniging Margriet wenste het bestuur met dit fraaie gebouw van harte geluk en drong aan op onderlinge samenwerking om daardoor het speeltuinwerk in Rijssen nog grotere re sultaten te doen afwerpen. Twee arbeiders in dienst van de fa. ter Horst en Co NV herdachten hun 40-jarig jubileum nl. de heren J. Kreijkes, Hogepad en H. Gulink uit Enter. De heer Kreijkes ontving uit handen van burgemeester Landweer de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De jubilarissen werden op het di rectiekantoor van ter Horst en Co toegespro ken door de heer A. H. ter Horst, die hen dank bracht voor de wijze waarop zij gedu rende zulk een lange reeks van jaren in dienst van de onderneming werkzaam waren ge weest. De heer ter Horst bood de heren Kreijkes en Gulink een enveloppe met inhoud aan, alsook het ere insigne „40 jaar trouwe dienst". De winkelier de heer D. L. aan de Haar- straat hoorde 's avonds op een moment dat zich niemand in de winkel kon bevinden dat er een handeling aan de winkelkassa werd verricht. Toen hij naar beneden ging om te zien wat er aan de hand was, zag hij een jongeman met grote haast de winkel verlaten. De heer L .zette op de fiets een achtervol ging in, maar door het nogal drukke verkeer raakte hij het spoor van de jongeman bijster. Bij controle bleek er een tekort van 25 in de kassa te zijn. A d ve rtent ie ACCOUNTANTSKANTOOR POUW, Enterstr. 33, Rijssen verzorgt AANGIFTES INKOMSTENBELASTING De ouders van de leden van de speeltuin vereniging Irene worden door het bestuur a.s. zaterdag in de gelegenheid gesteld het nieuwe we clubgebouw te bezichtigen van 14.30 uur tot 17.00 uur. In het kader van de 19e Internationale Huis houdbeurs te Amsterdam wordt de 7e natio nale Wedstrijd Vrijetijdsbesteding gehouden. Uit alle delen van ons land meldde zich reeds een groot aantal deelnemers. Gezien het feit, dat de Huishoudbeurs eerst begin mei wordt gehouden, is de aanmeldingster mijn dit jaar veel groter dan anders. Men kan zich derhalve nog steeds opgeven bij het secretariaat van de houshoudbeurs: Gerrit v.d. Veenstraat 94. tel. 725376, te Am sterdam. Inschrijvingsformulieren worden dan meteen toegestuurd. Deelname is mogelijk in diverse catego rieën als: hout, metaal, vrouwelijke hand- Dinsdag heeft de Tweede Kamer zich bezig gehou den met bespre kingen rondom de verloving van prinses Irene met don Carlos. Links: ir. C. M, van Dis fractieleider van de SGP aan het woord. Rechts: drA. Vondeling, leider van de PvdA- fractie in de op positie, tijdens zijn betoog. Voor een aandachtig gehoor, dat voor het groot ste gedeelte bestond uit leden van de dieren bescherming afd. Rijssen hield de bekende cau seur en globetrotter Lode van Gent een leer zame en interessante lezing over de Kongo. De fraaie filmopnamen, die hierbij ver toond werden verduidelijkten een en ander. Vooraf sprak de voorzitter van de afd. Rijs sen van de Ned. Ver. van Dierenbescher ming de heer B. Nijland eer woord van wel kom tot de heer Van Gent, die in Rijssen geen onbekende is. Ook deze avond heeft deze vlotte en humo ristische causer de aanwezigen enkele pret tige uren bezorgd. Allereerst werd een filmpje vertoond over de wilde dieren in het Itouriwoud het z.g. Evenaarswoud, dat 600.000 km2 groot is. Naast de Afrikaanse olifant (6000 kg zwaar) zag men de gevaarlijke buffel, een groot aantal antilopen, de sluipende luipaard, vele nijlpaarden en natuurlijk ook de leeuw, de koning der wildernis. Ook de opnamen van de zebra, de harlekijn van de wildernis wa ren ongemeen fraai. Verder vele watervogels als pelikanen en maraboes. Een der mooiste filmpjes was die over de Kwango-provincie, waarin men te zien kreeg het ongemeen fraaie natuurschoon, waaraan dit gebied rijk is. Een 24 tal negerdragers stond de heer Van Gent bij, toen hij deze tocht gedeeltelijk op een tipog (draagstoel) maakte. Naast de opnamen over de moderne stad Leopoldville (1,4 miljoen inwoners) was het filmpje over de uitbarsting van de vulkanen van de Viroengaketen een hoogtepunt van de avond. Adembenemend waren de vertoonde beelden. Imponerend daardoor nog meer het Afrikaanse landschap. Het feit, dat de op namen bij nacht waren gemaakt accentueer de het geheel. Aan het eind van de avond dankte de heer B. Nijland de heer Van Gent voor zijn zeer on derhoudende en humorvolle avond. Bearnd was al viefteg joar ewes, éMear aait nog vriejgezel, Van vrouwleu mos Bearnd ech niks hemm, Warn neet biej um in tel. Nee, vrouwleu kuent miej neet bekoorn Zïear hee, as iej 't um vreugn, Hee treuk dr zik ook niks van an Wonear z'm doar met pleungn. Ik heb het bes zoo noar min zin Zoo zear hee aaltied dan, Ne vrouwe, nee, doar heb ik toch Ech gin behoofte an. Mear zee, het kan smangs heel vrumd loopm, En vaake geet het aans, Vul aanders toch daw' ham edach, Bearnd kreeg op 'n ooln dag sjaans. Gediene, ook al oarg op joarn, Har Bearnd zoo vear ekreeng, Woer of zee um det har elapt, Det hef ze aajt verzweeng In elk geval, 'n ooln vriejgezel Har heel gaauw of edoan, Want 'n half joar later zag iej eur Al noar 't Stadhoes hen goan. Bearnd en Gediene zeent etrouwd En Bearnd den hef gin spiet, Hee wil vuur nog zovulle neet, Gediene non wier kwiet. Ik wol, zoo zeg hee eiken dag, Da'k earder har beslist, Want non heb ik pas in de gaatn Wat of 'k aajt heb emist. J. ROZENDOM. 18 februari Leden-vergadering Rijssens Man nenkoor 8 uur Parkgebouw. 21 februari Kynologenclub R.E.O. lezing dok ter Van Nouhuys Café Spekhorst. 21 februari Volksuniversiteit, lezing met dia's van Hugo F. Volkers over „Sicilië land van zon en zwavel", 8 uur Jeruël. 21 februari Ledenvergadering speeltuinvere niging „Margriet" Clubgeb. Lentfersweg. 24 februari Amateurfotografenvereniging Al- doelem, lezing heer Koopmans Delden over „Algemene beschouwingen over de fotografie" Neutrale Kleuterschool. 3 maart Gymnastiekuitvoering DOS, half acht Parkgebouw. 6 maart Amateurfotografenvereniging Aldo- lem, Bondsdiacollectie met geluidsband Neutrale Kleuterschool. 13 maart Vergadering ARP spreker prof. I. A. Diepenhorst, lid le Kamer der Staten Generaal. 14 maart Kynologenclub REO, clubmatch, 13 uur Parkgebouw. 17 maart Ned. ver. v. Huisvrouwen, boekbe spreking door mevr. Peletie-Röber uit Leeuwarden, besproken wordt „Land ach ter Gods rug" van Den Doolaard Park gebouw. 17 maart Toneeluitvoering De Gong „Als de klok waarschuwt" blijspel Parkgebouw. 20 maart Amateurfotografenvereniging Al- dolem, filmavond van bekroond amateurs- werk Leeszaal Parkgebouw. 27 maart Volksuniversiteit, voordracht drs. W. Zonneveld over „Snel leren en goed onthouden", 8 uur Jeruël. 17 april Amateurfotografenvereniging Aldo- lem, bondsfotocollectie. 25 april Leerlingenuitvoering Muziekschool „Rijssen" 7 uur Jeruël. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. Siebelink, Wierden, tel 05496 - 1298.

Weekblad voor Rijssen | 1964 | | pagina 1