Terugblik over afgelopen jaar Woensdagavond de film: TARZAN EN DF, MEERMINNEN Vrijdag en zaterdag de film: SODOM EN GOMORRA v.".****;jootxiooc Woensdagmiddag de film: Tijgerbaby als spec1 genoot VERF AUTOMAAT DE DRIE STOOGES W$ÊÊ$ 15.000-ste Ridder R.V. degradeerde Paraat 100.000-ste bezoekster „Wilhelmina" Dokter Oosthoek jubileerde Jaaroverzicht 1963 in de Orde van Oranje Nassau. Dit werd hem medegedeeld door de com missaris van de koningin in de Pro vincie Overijssel Ir. Ridder de van der Schueren. In het laatst van de maand april werd de nieuwe fabriekshal van de Ridder O.N. Machinefabriek Schuitemaker NV of ficieel geopend. (Burg. Landweer) Begin mei kwam de rijksgoedkeuring af voor de bouw van de Lagere Tech nische School. Op 18 mei vond in Rijssen de start en finish plaats van de Ronde van Overijssel. Winnaar werd de jonge ren- söldaten en zijn trawant Hercules (SAMSON BURKE) naar de overwinning te voeren. Onze Amerikaanse vrienden worden als god heden ingehaald. Als Tarzan in de wilde rivier van de jungle 2'n net ophaalt ontdekt hij, dat hij een zoge naamde meermin heeft opgevist. Dit meisje is Mara, een der schoonste vrou wen uit het naburige dorp Aquatania. Mara is ontvlucht, omdat men haar wou dwingen tot een huwelijk met Varga, een geweten loze schurk, die de gestalte heeft aangenomen van de afgod. Balu en als zodanig de primi tieve bevolking tyranniseert. Mara is verloofd met Tiko, maar Varga heeft hem laten ver bannen en heeft Luana, Mara's moeder, om gekocht Mara geeft Tarzan een zeldzame zwarte parel, in de hoop, dat hij haar zal helpen. Maar voor Tarzan iets kan doen, wordt Mara door de Aquataniers gegrepen en in haar kano naar de kust gebracht. Tarzan volgt de gevangene heimelijk en ontdekt, hoe men reeds aanstalten maakte voor de huwelijksplechtigheden, die geleid zullen worden door een andere schurk de z.g. opperpriester Palanth. Wederom weet Mara te vluchten en Tarzan verbergt haar. Op zoek naar weiland voor hun vee en bouw land voor hun gewassen zwierven de vreed zame Hebreeërs rond. Onder hen was de stam van Abraham. Zij waren in te grote getalen, en het land kon hen niet onderhouden. Abraham sprak tot Lot: „Neemt gij de linkerzijde, dan ga ik rechts". En zo trok Lot met zijn hele volk naar de vallei van de Jordaan. Daar zetten zij hun kamp uit en bereidden zich voor om zich daar te vestigen. Maar het land was niet het hunne want de andere kant van de Jordaan lagen So dom en Gomorra, tweelingsteden der zonde waar verdorvenheid, verraad en intrige hoog tij vierden. Sodom wordt geregeerd door de genotzieke Koningin Bera, even mooi als medogenloos, wreed en listig. bestuur van de gemeente was opge nomen. Op 16 maart vierde de chr. bouw vakarbeidersbond aangesloten bij het NVV haar zilveren jubileum. De bondsvoorzitter de heer J. van Eijbergen hield een gloedvolle herden kingsrede, waarna een rij van spre kers van hun belangstelling blijk gaf. Jammer was het dat de heei H. J. Eshuis thans 2e bondsvoorzitter en me deoprichter van de afd. Rijssen \ye- gens een keelaandoening niet het woord kon voeren Op 19 maart overleed ds. W van 'Dijk, predikant van de Oud Ger Gem. in Nederland (Kerk Oranjestraat) Ds. van Dijk had in Rijssen gestaan sinds 15 juni 1960 Op 26 maart vierde de afd. Rijssen van de Ned chr. vrouwenbond haar 10-jarig bestaan Van 4 april tot 13 april werd een Veilig Verkeersactie gehouden door de beide middenstandsverenigingen. Op dinsdag 9 april, de dag waarop Rijssen de bevrijding door de Canade zen in 1945 herdacht, werd de 15.000ste inwoner geboren. Het was Tngrid Johanna Maria Oos- terlaken. De gelukkige vader en moe der mochten grote belangstelling on dervinden en gelukwensen in ontvangst nemen. Door het gemeentebestuur werd een spaarbankboekje aangebo den met een inleg van 150 dat gereed was gemaakt door de directeur van het postkantoor de heer Elzinga, die bijna het boekje te naam had kunnen stellen van zijn eigen dochter Karin, die als 15001ste inwoonster werd in geschreven. Op 30 april vierde Rijssen Konin- ginnefeest. De organisatie hiervan was voor de eerste keer in handen van hel bestuur van de Oranjevereniging waar van voor de toekomst nog veel kan wor den verwacht. De vereniging hoopt dat nog vele honderden Rijssenaren zich als lid van deze vereniging zullen aanmelden. Op 1 mei deed ds H. A. Vosman in trede als predikant van de Oud Ger. Gemeente (Bevervoorde) na bevestigd te zijn door Ds. C. de Jonge van IJs- selmuiden. Op de vooravond van Koninginne dag ontvmg burgemeester C. B. L. Landweer de benoeming tot Ridder Op 9 april werd geboren In grid Johanna Maria Oosterlaken. Onbewust van het feit dat ze Rijssens 15.000ste was geworden, ligt ze hier in de koesterende armen van de gelukkige moeder Oosterlaken. ner Leo van Dongen uit Made. Op 10 juni vierde de bekende Rijs- senaar de heer J. C. Nieuwenhuis een zeer bijzonder jubileum. Het was toen 55 jaar geleden, dat hij was ingeze gend als heilssoldaat, was 45 jaar of ficier in het leger des heils en 25 jaar secretaris van het Korps Nijverdal. In een daartoe speciaal belegde bij eenkomst te Nijverdal werd de jubila ris op hartelijke wijze gehuldigd en hij ontving de zilveren eretekenen voor langdurige en trouwe dienst. In juni werd werkelijkheid waarvoor leden en supporters van de voetbal vereniging Rijssen Vooruit de laatste maanden hadden gevreesd. De roem ruchte plaatselijke voetbalclub, die grootse prestaties in haar annalen heeft staan degradeerde naar de onderafde ling van de KNVB en TVB. De neergang was begonnen in 1957 en het eerste elftal van RV heeft zich niet weten te herstellen. Van 22 tot 27 juni werd de legerten- toonstelling Paraat gehouden, waarvoor- van de zijde van de Rijssense be volking en van de zijde van burgerlijke en militaire autoriteiten veel belang stelling aan de dag werd gelegd. Van 22 tot 27 juli werd de ronde van Rijssen gehouden, waarin ook dit keer veel jeugdige Rijssenaren ont spanning hebben gevonden. Op 23 juli ontving het bosbad de Koerbelt de 100.000 ste bezoekster. Het was mej. W. v.d. Noort, die van de voorzitter van de Koerbelt een attentie kreeg. Op 31 juli werden in het zwem bad de Koerbelt de nationale kam pioenschappen voor dames en heren op de 1500 meter vrije slag gehouden. Bij de dames werd kampioene Ineke Tichelaar en bij de heren werd kam pioen Johan Bontekoe. Op 7 september wist het tamboer- korps van de muziekvereniging Wil helmina op het concours te Eefde een le prijs te winnen Op 31 oktober nam de heer J. Nijhoff hoofd van de open bare lagere School (schildschool) we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd afscheid. In dit laatste nummer van het Weekblad voor Rijssen werpen wij traditiegetrouw een terugblik op het plaatselijk leven van het af gelopen jaar. Iedereen is geneigd om bij de benadering van 't nieuwe jaar terug te zien en wellicht vragen velen zich af, hoe was het in ons persoonlijk leven. Allemaal hebben wij ook in 1963 vreugde en ver driet gekend en voortdurend beseft, hoe vergankelijk het leven is. In het raam van de terugblik, zoals die door dagbladen wordt ge daan en waarin de landelijke gebeurtenissen een grote rol spelen, en waarin vooral aandacht wordt gewijd aan de gebeurtenissen in het vlak van 't wereldpolitieke toneel, beseffen wij. dat een heschouwing over plaatselijke gebeurtenissen, tentoonstellingen, jubilea en derge^ lijke een geheel ander beeld dragen. Will) ran Noort was de 100.000ste bezoekster van de ..Koerbelt". Notaris Van Schooien verhandigde haar een kleine attentie. Velen van ons zullen van 1963 het meest dramatische moment uit de we reldgeschiedenis der laatste jaren, de afschuwwekkende moord op presi dent John Fitzgerald Kennedy nog lang in herinnering blijven dragen. In deze grote president verloor niet alleen Amerika een groot leider maar verloor de gehele wereld een bescher mer en een groot man, waarin wij veel vertrouwen hadden. Miljoenen mensen hebben de moord op president Kennedy als een persoon lijk verlies gevoeld en hebben mee geleefd met mevr Kennedy en de lie ve kinderen, die in de toekomst geen vader meer zullen hebben. In ons persoonlijk leven heeft 1963 voor de ene voorspoed, voor de andere tegenslag gebracht, voor weer ande ren beiden en waar de ene mens lach te had de andere intens verdriet. Bij het opmaken van de balans van het afgelopen jaai wensen wij onze lezers een gelukkig nieuwjaar en ho pen dat 1964 veel goeds mag bren gen. Op zaterdag 12 januari vierde de afd Rijssen van de textielarbeiders- bond de Eendracht, aangesloten bij het NVV haar 25-jarig bestaan. Door de landelijke bondsvoorzitter Het tamboer- korps van Wil helmina" behaal de een le prijs in Eefde. Hier zien we haar tij dens de rondgang op Koninginne dag door de El- senerstr. komen. de heer Th. de Jong werd hulde ge bracht aan de oprichters, „die in moei lijke tijden hun plicht hebben begre pen" Een aantal leden, die 25 jaar lid van de afd. zijn geweest werden gehuldigd en voor de heer H. Hofste de. die voor de jubilerende afdeling lange tijd een stuwende kracht is ge weest, was er veel waardering. Op 13 januari ontviel het bestuur van de Oranjeschool in mej. G. v.d. Woord een goede onderwijskracht. Mej. v.d. Woord die sinds 1929 aan de Oranjeschool was verbonden was een eenvoudige stille figuur, die haar taak in een diep Christelijk besef heeft opgevat en daardoor bij vele oud leer lingen in dankbare herinnering zal blijven De liefdadigheidstoneelvereni- ging De Gong vierde met de opvoering van het toneelspel De dochter van de Bronnemaker haar 10-jarig bestaan. De toneelvereniging heeft in de afge lopen 10 jaar 15 stukken gespeeld voor 15.000 bezoekers, waarbij verschillen de malen in sanatoria, inrichtingen e.d. Op 18 januari hield de postduiven vereniging het Luchtvermaak een groots opgezette jubileumtentoonstelling waar voor niet minder dan 1013 inzendingen waren genoteerd. Op dinsdag 29 .januari werd in hotel Weltering een Oranjevereniging opge richt. De commissie nationale feestda gen, die een aantal jaren de Oranje feesten had georganiseerd' vertoonde geen activiteiten meer Op initiatief van de vereniging VVV was de vergadering belegd en op de oprichtingsvergadering konden reeds tientallen leden worden ingeschreven. Als voorzitter werd gekozen de heer M. Elzinga, directeur van het PTT kantoor Eind januari overleed in de ouder dom van 86 jaar de oud wethouder de heer Otten, die vele jaren als afge vaardigde van de SGP in het dagelijks „Paraat trok veel bezoek in Rijssen. Op 1 november vierde dokter P. Oosthoek zijn 40-jarig artsenjubileum Bij deze gelegenheid werd hij benoemd tot iidder in de Orde van Oranje Nas- sau en tot ere burger van Rijssen. In de maand november deelde de fractieleider van de S. G. P. de heer G. Otten mede dat hij zich genoodzaakt zag in verband met zijn gezondheids toestand, als raadslid te bedanken. Zijn opvolger zal zijn de heer J. H Wolterink. Op 30 november ontving de heer H. Pluimers uit handen van de heer J. Egberts voorzitter van de sectie ama teur-voetbal van de KNVB de zilveren draagspeld van de Kon. Ned. Voetbal Bond. Op diezelfde dag herdacht de post duivenvereniging Het Luchtvermaak naar 60-jarig bestaan met een receptie en een tentoonstelling. De Hengelver- emging Ons Vermaak herdacht op i december haar zilveren jubileum. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig artsenjubileum werd dokter P. Oosthoek be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau en tol ereburger van Rijssen. De attractie in de kinderdie' jntuin van Pitssburgh is „Fellah" eer zeven we ken oude tijger-baby. De Heine grote kat hoeft over verveling niet te kla gen. Want zelfs angstige kinderen zijn hier niet bang voor „Fellah" laat zich graag door iedereen de poot schudden en speelt 't liefst verstoppertje met zijn be zoekers. De directie van de dieren tuin wijst erop, dat „Fellah" niet te koop is en dierenbaby's niet aan indivi duele bezoekers kunnen worden afgege ven. Vele ouders wilden zo'n „onschul dig" dier-kind als speelkameraad voor hun eigen kinderen hebben. In de grote steden van Amerika zijn de verfautomaten het laatste nieuwtje. Wie een kledingstuk wil laten verven, hoeft het alleen maar in het volautoma tische apparaat te steken, er een munt in te doen, de gewenste kleur te kie zen en reeds na vijf minuten komt het geverfde keldingstuk er droog uit. Het nieuwe apparaat werd mevrouw Carol Zimball uit Hackensack noodlottig. Haar jaloerse man sloot haar na een echtelijke ruzie op in de badkamer-, pakte al haar was en kleren en verfde, om zijn echtgenote te bestraffen, alles giftig groen, omdat zijn vrouw niet te gen deze kleur kon. Het huwelijk werd ontbonden. ,gGOOOOOOOOQO*_ De drie Stooges werken in een drogisterij in Ithaka in de staat New York. Hun baas is de arrogante Dismal (GEORGE NEI- SE). die een oogje heeft op de verkoopster Diana (VICKI TRICKETT). Diana ziet echter meer in buurman Schuyler (QUINN REDE- KER), een jonge schuchtere geleerde die aan een machine werkt waarmee hij „in de tijd" hoopt te reizen. De drie Stooges experimenteren ook graag met de chemicaliën van de winkel en hebben een kalmeringspil uitgevonden. In een poging om Schuyler te helpen, brengen zij op een ongelegen moment de tijdmachine op gang en voor zij het weten, stormen zij met Schuy ler en Diana door de eeuwen. Zij landen ten slotte in het Griekse Ithaka in het jaar 961 vóór Christus Daar ooogt iuist de aanvoerdei Odius (GE ORGE NEISE die sterk lijkt op Dismal Odysseus van dt h-oon te stoten Door de aankomst van d< idmachine als een teken van de goden voo. dellen, weet Odius zijn

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3