Eerste bewoners in de „Graaf Otto flat'' ANWB waarschuwt: FILMNIEUWS PUZZEL L T n I w L n J 1 a n r sol mmm sl Ne royale brulfte ■■■□illllDlaiM ■□HM SM-H J J U M L L E Hsl I aui Vrijdag en zaterdag de film: DE SCHAT IN HET ZILVERMEER Gevonden voorwerpen 2e Kerstdag 's middags de film: T ZIT IN DE LUCHT 2e Kerstdag 's avonds de film: DWARS DOOR DE VUURLINIES Voetbal op besneeuwd veld r i 0011 SE Q Q [101 Ma [3Ë- n-KE lom Vrijdag 20 december 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 i rT1** 55 mm w L P L E R A N P E R E N T E E M O A R N PKA S T 1 M 1 N WON E P A A N R K D 1 A N T 1 E E R RIJSSEN - Vrijdagochtend om tien uur over handigde de burgemeester van Rijssen de heer C. B. J. Landweer, de sleutels van de eerste nieuwe flat aan de Graaf Ottostraat aan het echtpaar De Boer. Eer hij dat deed had hij met die sleutel de deur van het trappenhuis ge opend, want de flats, vierkamerwoningen in woningwetbouw, zijn gebouwd in blokken van zes. Zes sleutels worden vandaag in Rijssen uitgereikt. Het gelukkige paar dat als eerste deze nieu we en ruime woningen betrok, was het echt paar De Boer, voorheen inwonend. De flats, 48 in totaal werden met 12 laag- bouwwoningen gebouwd in opdracht van de Algemene Woningbouwvereniging Rijssen. Eén blok moet nog worden gebouwd, de an dere flats zijn zo goed als gereed. Het gehele project kost ongeveer 900.000. Het ontwerp is van de Rijssense architect J. ter Haar. De huur van de flats, zo werd verteld bedraagt 19,65 per week. De indeling bestaat uit een woonkamer, een aansluitend vertrek dat even tueel als slaapkamer dienst kan doen en twee slaapkamers. Daarbij behoren nog een keuken en een douchecel. Het waren korte toespraken, waarmee zo wel de voorzitter van de Woningbouwvereni ging, de heer M. Kreijkes, als de burge meester hun voldoening uitspraken over het feit dat de eerste flat nu werd betrokken. Uit handen van de heer Kreijkes ontving mevrouw De Boer een bloemstuk, waarmee de felicitatie over het betrekken van die eerste „eigen" woning nog eens werd onderstreept. In de - reeds ingerichte - flat bleef men nog een tijdje bijeen. In de huidige periode van mist en gladde wegen is het gevaar voor ernstige ketting botsingen op de Nederlandse wegen toe genomen. De ANWB wil met klem waar schuwen dat bij dichte mist overdag het rij den met groot licht uit het oogpunt van eigen veiligheid dringend geboden is. De automobilisten zelf kunnen zeer effec tieve maatregelen treffen ter voorkoming van kettingbotsingen. Wanneer men b.v. door een ongeval, gedwongen wordt op de rijbaan stil te staan, dient men ter waarschuwing van het achter rijdende verkeer: 1 bij stilstand de remlichten te laten op gloeien door het regelmatig intrappen van het rempedaal. 2 de koplichten niet uit te schakelen, doch juist het grote licht te ontsteken, waar door de stilstaande voertuigen worden ver licht. 3 de linker-richtingaanwijzer te laten knip peren. 4 de binnenverlichting in te schakelen. Door letterlijk alle autolichten te ontsteken wordt de auto een baken, dat het overige verkeer alarmeert. Elk jaar vallen er nodeloos slachtoffers bij kettingbotsingen doordat goedwillende automobilisten het verkeer tegemoet lopen om te waarschuwen. Helaas worden zij maar al te vaak door dit verkeer niet tijdig op gemerkt en worden zij aangereden. De ANWB raadt ook ten zeerste af om uit te stappen na een kettingbotsing om op gelopen schade te beoordelen, wanneer niet door Wegenwacht en politie veiligheidsmaat regelen getroffen zijn. Er kan zich immers weer een volgende auto in de rij verongelukte voertuigen boren, waardoor de uitgestapten bekneld kunnen raken. In het algemeen is het uit een auto stappen die uit een kettingbeotsiig berokken is, ai- leen verantwoord door directe hulpverlening. RIJSS I. N buiten de wallen 9? 99' De bomen waren weer met overdadig groen getooid. De heesters bloeiden. Het was achter in de maand mei. De straten van Rijssen liepen vol jong pluim en ander vee. Ganzen schar relden ongeneerd over pleinen en straten. Eenden en kippen liepen de vele niendeuren in en uit. Varkens en honden maakten de straten schoon. Toch was er in Rijssen iets bijzonders. Dat kon je zo zien. De freule Nach tegaal had op de Molenbeek 'n. nieuw koets huis laten bouwen. Zij had 't oude huisje van de arme gestorven Korstjes Frerik gekocht van de erfgenamen. Die woonden her en der in Rijssen. Toen het huisje afgebroken werd vonden de arbeiders die het huisje afbra ken een grote keulse pot, met geld, Zo'n lelij kerd! riepen de armmeesters. Twintig jaar lang heeft hij van de arm gevreten en na zijn dood heeft hij geld zat. Jonker Bloes be weerde dat het geld van zijn aanstaande was, zij had het oude schamele huisje gekocht met al wat er op en in zat. De erfgenamen, kwamen dreigend uit sloppen en stegen en eisten het geld op. Jonker Bloes stond hen te woord. Maar Lui zen Jans de aanvoerder van de erfgenamen speelde duchtig op zijn poot. Toen Jonker Bloes 't antwoord niet schuldig bleef, begon de Luis te schelden en te dreigen. Hij riep van smeri ge Pruuse en van aan het mes steken. Willem Bloes stroopte de mouwen op. Hij schreeuwde, dat hij voor de luizenrommel niet bang was. Zij werden handtastelijk. Judith Nachtegaal hoorde lawaai in het voorhuis. Zij ging kijken en zag de beide mannen in vechthouding. Zij gebood de Luis haar woning te verlaten. Zonder de minste moeite ging Luizen Jan naar buiten. Daarna bekte zij haar aanstaande man flink uit. Willem zei ze. dat jij nog niet wijzer bent om je als gebo ren edelman met 't luizenvolk te slaan! Maar het is ons geld! Riep Willem. Het mijne toch zeker! riep de freule. Ik heb je door! Riep zij. Wij gaan op huwelijkse voorwaarden trou wen, ik het mijne en gij het uwe. Dat doe ik niet, brulde de jonker. Dan ga je maar! Was het bescheid. Intussen duurde de heibel voort. De kerkmeester Magerman stapte op een dag naar de drost van Twente en vertelde wat er gebeurd was, en of daar niets aan te doen was. De drost maakte hem duidelijk, dat de roompot met geld nu eigendom was van de freule. Zij kon er mee doen wat ze wilde. Jonker Bloes wilde dat zijn aanstande vrouw het geld bewaren zou voor de kinderen die er zouden komen. De freule lachte hem uit. Dat gevonden geld is niet van ons, dat is voor de Rijssener gemeenschap en dat beheer ik zelf. Begrepen? En als het je niet aan staat dan kim je wel opdonderen! Dit was klare taal. Jonker Willem Bloes had de freule zeer lief maar haar geld nog meer. Daarom hield hij zijn mond. Hij dacht wacht maar! Later als ik eenmaal baas ben. Ondanks de herrie over de pot met geld ging het leven zijn gang het koetshuis werd gebouwd en een nieuw rijtuig besteld bij Jan Roelof Wagenmaker een eerste klas vakman te Rijssen. Een man die naam had in een grote kring rondom Rijssen. Ofschoon de wagen en rijtuigmaker het zeer druk had, comman deerde Jan Roelof, dat de freule voor moest gaan. Zij was een zeer respectabele dame. De freule kwam om de drie vier dagen kij ken hoe het er bij stond. Zij nam haar aan staande man niet mee, omdat deze altijd en overal aanmerkingen op had. In het Bentheim- se was alles beter en groter dan in Rijssen. Maar ondertussen had hij al wel gevist en gevorst hoe rijk freule Nachtegaal was. Maar de kassier in Almelo had de freule gewaarschuwd. En zij had gezegd hoold um de vinger oet'n bek. Intussen was er niets wat een huwelijk in de weg stond, want jonker Bloes was knapper dan de freule. En de freule wilde hem gaarne als man. En er was in de streek volgens haar geen knapper man dan Willem Bloes. Alles was nu voor elkaar. De trouwdag was vastge steld. En dat was op de bovenomschreven meidag. Vlakken Beren en Kees van de Mug- ge maakten de straat schoon van de Molen beek tot aan de Schild. Het was een warme meidag, en de beide mannen werkten in de blote onderbroek en op blote voeten. Vele leden van de Luizenfamilie waaronder Mannes versierden de Schild. De burgemeesters keken toe, dat het niet te gek ging. Zij hingen een krans op. Uit eerbied op de trouwdag van freule Nachtegaal. Dat leek wel een beetje vreemd maar de burgemeester de Knoest die de jonker Bloes niet mocht, riep laa geworden! De mensen stelden zich op, op de Schild, zodra de klok ken begonnen te luiden. Jan Roelof Wagen maker stond vooraan. Hij wilde met eigen ogen het rijtuig zien aan rijden. Het was zijn trots, dat hij dat vervaardigd had. De oude Luizen Hendriene meuje, maakte zich verdienstelijk door de varkens en ganzen te verjagen van de Schild. De Rijssenaren stroomden toe. Zij wilden niets missen van het schone schouwspel Zeker er waren meer trouwpartijen ge weest. Voor enige jaren was de jonge jonker van de Oosterhof nog getrouwd er waren vele edelen geweest. Mientje de keukenmeid mocht mee zij moest de freule helpen in de kerk bank, zoals zij dat al zovele jaren gedaan had. De freule had om zonderlinge gunste Kamp Jan aangewezen om achter de bruidegom te staan in de kerk, dat hoorde zo. Jonker Willem Bloes had verachtelijk gesnoven, toen Judith hem dit vertelde. Bloes had het aan zijn zetbaas beloofd. Dat wanneer hij trouwde deze zijn knecht zou zijn. Maar er hielp niets aan, en dus leende Kamp Jan het mooie zwarte pak van zijn buurman de Schobbert. De Schobbert was voor zijn doen een wel gestelde boer uit de Bouwstraat, die de onheb belijke gewoonte had met zijn rug dagelijks langs een stijl te schuren. Want de Schobbert had vreselijke jeuk. De Schobbert was groter dan Kamp Jan. Maar de broekspijpen werden omgeslagen en zo ging het. Kamp Jan had die morgen pech gehad. Mientje had hem nog zo gewaarschuwd naar de boordscheerder de Vil der te gaan om zich mooi te laten scheren. Maar Jan had zich het mes laten aanzetten door Kogel Dieks de geweermaker van Rijs sen. Deze was in het aanzetten van scheer messen heel handig. Of het nu van zenuwach tigheid kwam of van wat anders, dat kon Kamp Jan niet zeggen. Maar hij gaf zich on der het scheren een jaap in de kin die niet mooi meer was en hij bloedde als een varken. Sientje schrok er van. Zij legde er gauw een spinneweb op dit stelpte het bloeden. Men wist zich in die dagen te redden. Jan liep naar de baardscheerder de Vilder, die hem de wonde onzichtbaar maakte. Terwijl Kamp Jan zich haaste naar het Spijker op de Molenbeek het was hem meer om Sientje dan om de freule te doen. Daar zag hij Vlakken Berend en Kees van de Mugge beiden in hun niet bepaald vlekkeloze onderbroeken. Hun voeten hadden in geen weken water gezien. De rijtuigen van de Twentse edelen reden af en aan. Daar was de grote koets van de heer Bevervoorde van Oldemeule. De lange magere heer van Pelledam. De heer van Weggestapel, nog familie van de freule. De koetsier van de Oosterhof was in aantocht en meerderen zouden nog volgen. Alleen de buren van jonker Bloes die waren er nog niet. En heer Willem Bloes liep snuivend en met veel dnjkte door het mooie huisje aan de Molen beek. Dat hem dat nu moest overkomen. Waar om waren de Bentheimse edelen gisteren niet gekomen? In Rijssen was toch plaats genoeg. De koster van de kerk had wachten uitgezet. De burgers van de Schild Wierdense einde. De Haar de Bouw en de Walstraat, hadden hun knechts op wacht staan, om bij het afrij den de wagens te waarschuwen, dat men moest aantreden. Daar stormde Kamp Jan bij Mien tje de keuken binnen. Daar was het intussen een drukte van belang. Zeven Rijssener vrou wen en Japik een kok uit Almelo waren be zig voorbereidingen te treffen voor een copieus midddagmaal Jan Jankte dat het geen gezicht was dat Vlakken Berend en Kees van de Mug- ge daar op de trouwdag van de freule zo ston den te werken op straat. Kamp Jan moest hun wijzen op hun onfatsoenlijke klederdracht en op hun onverzorgdheid van gelaat en voe ten. De Vlakke riep tegen Kamp Jan, dat hij zich niet zo veel hoefde te verbeelden in zijn geleende pak. Dat kon je zo zien. Want zondags droeg hij een linnen pak, naar de kerk. Daar is het zomer voor, riep Jan. Ik heb het beste aan wat ik heb, riep de Mugge en wat mijn gezicht en voeten betreft, die heb ik zaterdag nog gewassen. De jonker Bloes wist een oplossing. Als ik ze beiden een mark geef, zie je ze de hele dag niet weer. De jonker gaf beiden een markstuk en zij liepen als hazen dat zij weg kwamen. Inmiddels hadden de klokken al een uur geluid. De notabelen hadden vanwege de hitte hun jassen uit getrokken. De dominee, het was de tweede predikant die Rijssen had, sedert de hervor ming, zat rustig te wachten op de dingen die stonden te gebeuren. Daar meldde 'n uitkijk post, dat de Bentheimers in aantocht waren zij waren het veer over en konden spoedig hier zijn. Mientje was klaar Japik de kok zou verder alles regelen. Zij kregen bevel zich naar de kerk te begeven. Runder Willem de pas aangenomen koetsier, een Bentheimer. dat er een Bentheimse koetsier kwam daar had de jonker voor gekaart, was bezig het geleende paard van Strowissen Gait op te poet sen. De Strowis was de originele paardenron- selaar van Rijssen. Bij hem kon men de erg ste krengen kwijt en men kon er de mooiste koetspaarden kopen en huren. Jonker Willem Bloes was een vreemdeling te Rijssen. Hij was wantrouwig tegenover al wat Rijssen was. Daarom had hij de arabische merrie geleend van de Strowis, kopen, dat kon later nog, wanneer bleek dat de merrie goed was. 't Paste goed bij zijn eigen zwarte paard. Bovendien was Bloes 'n liefhebber van os sen en ezels. Een rijpaard was voorlopig voldoende. Eindelijk kon de koster melden. Daar komt ze an. In een oogwenk was de hele schild vol. De Schobbert die drong de kerk binnen. Wilde dringen, trapte de Springert op de tenen. Deze hield de Schobbert de vuist onder de neus. Maar kreeg een klap van Kamp Jan dat hem de hoed over de oren schoot en vast op het hoofd zat. Helpende handen scho ten toe en werkten de onderrichter de deur uit. De richter werd buiten op het kerkplein door mensen die waren' blijven staan. De hoed van het hoofd geholpen. De predikant preek te roerend. Toen het afgelopen was gingen de gasten naar de Molenbeek om daar verder het trouwfeest te vieren. De Rijssenaren werden ook niet vergeten. Want vijf tonnen bier had de freule laten brouwen. De jonker Bloes had gevraagd of het niet wat minder kon. Het is mijn geld dat ik uitgeef, was daarop het antwoord ge weest. Toen de trouwdag achter de rug was moest Kamp Jan komen, als tuin- huis- en keukenknecht en Mientje kreeg permissie om te trouwen. En weer was er een trouwpartij. Maar heel wat minder dan van de freule. De Schobbert en de Praam en de Wagen maker waren getuige en Kamp Jan gaf een vrolijk feestje in de Rapklomp een volksher- berg op de Haar. Het ging er gezellig toe. Toen de feest vreugde op het hoogst was kwam jonker Bloes binnen met zijn vrouw. Het was weer de oude freule Nachtegaal die de bruiloft van haar ge dienstige kwam opvrolijken. Ook Willem Bloes viel mee. Natuurlijk be waarden zij afstand. De kastelein van de Rap klomp was er verlegen mee. Hij verbeeldde zich dat hij geeen drank in de herberg had voor zijn hoge gasten. Maar dat viel mee jon ker Bloes dronk het scharrebier met het groot ste genoegen. O, ja de Duitse koetsier kreeg het met de Schobbert aan de stok. Hij schepte ge weldig op. Hij werd handtastig. Toen grepen de Rijsse naren in. Willem Bloes wilde ingrijpen, maai de nu tot, mevrouw gebombardeerde freule, riep Willem hou je er buiten! De koetsier droop gauw af, en de volgende dag pakte hij zijn koffers en keerde Rijssen de rug toe. Dat was geen leven verklaarde hij. De pruttel uit Rijssen had hem de koetsier van de jonker Willem Bloes appelweek afgesla gen en zij hadden hem nog meer beloofd. Schadden Jans de zoon van Schadden Wil lem zou nu koetsier worden. VAN COEVERDEN. Te Tulsa, in Arkansas, wacht de cowboy Fred Engel vruchteloos op de terugkeer van zijn vader. Deze is inmiddels vermoord door Comel Brinkley een beruchte misdadiger, de aanvoerder van een bende „tramps", en die aldus het plan in handen heeft gekregen van de weg welke naar het Zilvermeer leidt, waar een grote schat verborgen ligt. Old Shatter- hand brengt hem het treurige nieuws ter wijl Winnetou de bende achternazit. Hij be spiedt de rovers en verneemt dat ook een deel Sleutel voor V.W.-auto no. 4-0-2., sleutel ring met 3 sleutels, groen rode boodschappen tas, blauw-witte hoofddoek (zijde), broche, bankbiljet van 25,-, houten autoped op 3 wielen, groene rechter dames handschoen, bruine portemonnaie met inhoud, blauwe paraplui, rechter grijze kinderwant, blauwe autoped met witte spatborden, bankbiljet van 10,-, rechter bruin heren glacé hand schoen, rode linker vingerhandschoen, bank biljet van f 2,50, groen recht, duimhandschoen- tje, twee flesjes „Fanta", grijze wollen das, linker bruin-grijs glacé handschoen, vulpot lood, bruine glacé handschoen, witte porte monnaie met inhoud, rood met groen geblok te sjaal, geel-wit kinderwantje, paar brui ne glacé herenhandschoenen, kinderportem- naie met inhoud (vorm kattekop), takshond, want grijs-wit, blauwe vinger dameshand schoen, blauwe boodschappentas met inhoud, herenpantalon, grijsachtige kleur, blauw groene sisal boodschappentas met inhoud, paar wanten dameshandschoenen, gele wollen sjaal soldatenriem, lichtgroen, een munstuk van 2,50, paar zwarte damesglace's, paar zwar te damesglace's, bruine portemonnaie met in houd, wollen handschoen no 316094, blauwe wollen kinderdas, jonge grijs-bruin herder, dameshorloge, grijze pet, licht blauwe plastic regenjas, wieldop van V.W., linker glacé duim handschoen, 3-wielig kinderfietsje, beige knip- portemonnaie met inhoud, paar handschoe nen, bruine damesglace, twee zilveren guldens rood met gele snelbinders, blauwe herensjaal, bankbiljet van ƒ10,- muntstuk van ƒ2,50 con tact-autosleutel, bruine portemonnaie met in houd, rode portemonnaie, kapotte zak meel, bruine kinderportemonnaie, rechter zwarte handschoen, paraplue kleur rood, vierwie lige trekkar (speelwagen), zebra vinkje, lin ker herenglace, bedelarmbandje. 4 dubbel snoer wit kralen, zwarte vuisthandschoen met bruine rand, psalmboek, rechter kinderhand schoentje crème, witte knipportemonnaie met inhoud, zilveren bedelarmbandje, bruine he- renportemonnaie met inh, armbandje, pop, een grolse want, bruine portemonnaie met inhoud, bruine lederen dubb. fietstassen met inhoud, bruine lederen portemonnaietje, bankbiljet van 10,- geruite jongenspet, rechter gekleurd kinderwantje, knot zwart garen, groen kin derjasje m. groene handschoenen, sjaal, blauw met witte kwasten, linker kinderhandschoen grijs, wit rechter kinderschoentje, bruine le deren tas, paar bruine dameshandschoenen, paar bruine kinderwanten, chroom mesjes set, muts kleur groen m. wit, paar suede hand schoenen, verm. gouden broche, mapje met 3-foto's, paar oude damesglace's, linker kin derhandschoen, groene dameshandschoen, streng parelkralen, witte damesschoen, blauw grijze herenwant, gele das, zwart kunstleren herenhandschoen, zwarte suede dameshand schoen, bankbiljet van 2,50, blauw kin derportemonnaie met inhoud, 12 - repen cho colade, wit rijwielpompje, gele sjaal paar he- renglacé's, linker herenglacé, wollen das - rood-groen, linker wollen handschoen -grijs grijze pet, kinder regencape - blauw, Duitse herder (inenting no 11563), kinderhandschoen lichtbruin, rubber schaatsbeveiliging, hals band met penning no 59837. sjaal grijs ge streept, aktetas met inhoud, linker glacé he renhandschoen, bruine glacé met wollen rand linker vingerhandschoen grijs, bruine porte monnaie met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat no. 7, op werkdagen tussen: 18.00 - 20.00 uur. NIET TELEFONISCH!! van het plan in handen is van een vriend van het slachtoffer, Patterson, die met zijn dochter Ellen op de Butler's Farm verblijft, zodat allen daar in levensgevaar verkeren. Old Shatterhand, Fred, Sam Hawkins en Gunstisk-Uncle bereiden zich op de strijd tegen de bandieten voor, maar Patterson en Ellen vallen in handen van Cornel, die als losprijs de rest van het plan eist. Het ge lukt Fred en Old Shatterhand beide gevan genen te bevrijden. Woedend bestormt Cor nel met zijn mannen de farm, maar Winne tou en de Osage-Indianen gaan hem te lijf. Fred herovert het gestolen plan, de moordenaar kan ontsnappen, maar acht zich niet ver slagen en zweert niettegenstaande alles, de schat te zullen vinden. George's grootste ambitie is om bij de luchtmacht te komen. Bob, de verloofde van zijn zuster, is ordonnans bij dit onderdeel. Wanneer deze met verlof thuis komt, heeft hij maar één wens: zo vlug mogelijk zijn militaire kleding voor zijn burgerpakje te ver wisselen. Als Bob weg is trekt Georg zijn uniform aan om te zien hoe het hem staat. In een van de zakken vindt hij een brief, die Bob had moeten bezorgen. Om Bob geen moeilijkheden te bezorgen, besluit George de brief zelf weg te brengen. Luchtvaart-autoriteiten bespreken de test van een nieuwe machine met de Commandant van het Glenbridge vliegveld. George is wel wat overrompeld door de avonturen waarin hij verwikkeld raakt, doch ondanks dat, toch ook wel trots over de eer die hem te beurt valt de Commandant, wiens auto deflect is, naar Glenbridge te brengen. Daar ontmoet hij Peggy de dochter van de sergeant-majoor, die in de cantine werkzaam is. Hij vertelt haar dat hij de ordonnans is, doch Peggy is niet erg onder de indruk. Luchtvaart-autoriteiten komen het vliegveld bezoeken om de test van de nieuwe machine bij te wonen. George tracht te ontvluchten doch krijgt bevel in de cockpit van de nieuwe machine plaats te nemen om de motor aan te slaan. Een verkeerde handgreep en George gaat voordat hij er erg in heeft, de lucht in. Drie-en-twintig dagen na de geallieerde door braak in Normandië staan de Amerikaanse tanks 430 km. op door de vijand bezet gebied. Het gevaar bestaat echter, dat de bevoor radingstroepen deze snelle opmars niet kun nen bijhouden en dat de tankeenheden ver stoken zullen worden van benzine. Hier moet ingegrepen worden, doch aanvoer per trein of door de lucht is uitgesloten. Op korte ter mijn worden 6000 vrachtwagens gerecruteerd, bemand met soldaten uit allerlei legereenhe den, die een voortdurende verbinding tussen kust en het front tot stand moeten brengen. Dit transport-corps, bekend onder de naam „Red Ball Express", heeft op glorieuze wij ze bijgedragen tot de eindoverwinning, door Patton's mannen in staat te stellen de op mars door te zetten. :J; In de graafschap Norfolk in Enge land werden verscheidene zwaluwen nesten ontdekt, die in plaats van het gebruikelijke materiaal van beton wa ren gemaakt. Klaarblijkelijk hadden de vogels hun bouwmateriaal gehaald uit de cementhopen van een opslagplaats, die in de buurt lag. Ondanks de sneeuw speelt Excelsior zater dagmiddag in de Mors een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Hulzense Boys. De sneeuw ligt nog niet zo hoog, zodat het terrein waarschijnlijk redelijk bespeelbaar zal zijn. 1 2 3 4 MM 6 wtm 7 16 li ii<« 1) 46 21 22 3T 35 27 26 30 3i 34 33 HORIZONTAAL: 1 Oosters gerecht 4 orkest 7 meisjesnaam 8 onderzeedienst 9 loopstok 11 zuidvrucht 14 bontjas 16 drietal 17 oppervlakte maat 18 vóór (Lat) 20 ongeveer 21 rivier in Frankrijk 22 slang 24 badplaats in Duitsland 25 lor 28 rivier in Italië 30 vader 31 Zuidafrikaanse staat 33 krijgsmacht 34 zangnoot 35 rivier in Friesland 36 oningewijde 37 zangstuk VERTICAAL: 1 zuivelprodukt 2 zacht 3 interest 4 aanbieding 5 godsdienstig gebruik 6 zeurpiet 9 badplaats in België 10 sierlijk 12 treurig 13 zwaar 15 geur 18 voorkeur 19 gewicht 22 plechtige afkondiging 23 mondeling 26 zangspel 27 bij 29 vruchtbare plaats 30 vrucht 32 veeg 33 vrouw van Jacob OPLOSSING VORIGE PUZZEL MM

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5