DE NIEUWE KOETSIER WINTERS GROENTEPALET PERSONEEL Erich Ollenhauer eerste voorzitter Socialistische Internationale Oji mui keJiöttafoJL ïïleitideAl TER HORST CO. N.V. Spoelerij Te koop INGEZONDEN „Grietje en Jan ter Horst-stichting" Nogmaals de fifty-fifty actie Krasserij Weverij Kalanderij Naaierij Accountantskantoor OVING GELUIDS INSTALLATIE De weg van een ondoctrinau socialist Vrijdag 13 december 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 'n Wheinachtstol kerstkrans tulband chocolade-cake amandelkoekjes chipolatapudding chiny-snitt chocolade koekjes hors d'oeuvre diverse soorten kerstgebak kerstkransjes huzarensalade 'n tractatie KERSTSTRUFFELS BESTEL TIJDIG RIJSSEN buiten de wallen De oude vrouwe van de Oosterhof ging al leen wonen. Het huis de Gruppe, nu al lang verdwenen, was het huis waar weduwen en overtollige freules in de regel hun dagen sle ten. Maar aangezien er nu geen ongetrouwde freules meer waren, en de jonge vrouwe zich niet liet bemoederen door haar schoonmoeder, besloot de oude dame er uit te trekken. Huize de Gruppe werd in orde gemaakt en de reeds bejaarde keukenmeid en Marietje het kamer meisje nam zij mee van de Oosterhof. Men zal wel denken meenemen, kon dat zo? Ja dat kon, vroeger kon alles. Het gewone volk had te luisteren naar jonkers, freules, graven, gravinnen, baronnen en baronessen. En toen de oude vrouwe van de Oosterhof besliste dat Grade en Marietje mee moes ten was dat een uitgemaakte zaak. Dus dat was voor elkaar, met de koetsier, huisknecht, tuinman zat 't zo glad niet. Daar was te Rijs- sen niet zo een twee drie een geschikte man te vinden. Daarom deed zij het de freule Nach tegaal aan de hand. Deze had uitzonderlijk verstand van mannen. De freule duikelde een man op in Hengelo. De heer van Hengelo sloot het huis te Hengelo en dus kwam de koetsier vrij. De heer van Hengelo die ook heer van de Stoevelaar was. Het laatste huis bewoonde hij zelf. Had Vloo Bats zijn koetsier aangera den, terdege uit te kijken bij de oude me vrouw van de Oosterhof. Het eten en het lig gen was er goed. Maar van het laatste zou wel niet alle nachten veel komen, want wanneer de oude dame het op haar heupen kreeg was er geen land mee te bezeilen. Wees maar gerust mijnheer. Het komt al lemaal wel in orde tot nu toe heb ik de erg- xste krengen van vrouwen nog klein gekregen. Eenmaal toen ik twaalf jaar was. Had ik appels gestolen. En toen heeft de baronesse van Bockenkamp mij in een zak laten binden, en in het water laten gooien, met een touw aan de zak natuurlijk, en drie maal moest ik kopje onder toen haalde de knecht mij weer aan de wal. De dag kwam. Vloo Bats meldde zich op de Gruppe. H ij was vijfentwintig jaar, blond, haar, dat hij altijd kort geknipt droeg. Dit laatste was ook een voorzorgsmaatregel. Toen hij nu acht jaar geleden, het eens met de oude generaal de Makoving op huize Boekelo oneens was over werkzaamheden, had de ge neraal hem bij de haren gegrepen en hem een fikse aframmeling gegeven. Dat is eens had Bats gedacht, maar dat nooit weer. Sindsdien liet hij alle veertien dagen zijn haar snijden, knippen deed men toen nog niet, bij Kartoffel Tone in Rijssen. Tone was een neef van Bats en het scheelde een halve cent, dat Tone voor zijn neef goedkoper was. Nou en als je op zondagmorgen toch niets te doen had dan liep je effen van Hengelo naar Rijs sen op familiebezoek en je had bovendien een halve cent verdiend. Een halve cent was in die dagen ook geld. En nu kwam Vloo Bats bij de oude vrouwe van de Oosterhof op bezoek en zij vertelde aan Bats hoe zij het zich toe dacht. Toen zij telkens riep: jet m))oet dit en je moet dat, riep Bats plotseling. „Ik moet niks! De vrouwe van de Oosterhof riep Grade en Marietje. Luister: en opnieuw begon de oude baronnesse Bats te bevelen wat hij doen en niet doen moest, 's Morgens om vijf uur op, Vuur aanleggen, de vloer aanvegen in de keuken, daarna 't paard verzorgen. Daarna het oude livrei aantrekken en de dienstboden helpen. Dan tegen tien uur naar de tuin tot drie uur, en dan rijden met mevrouw. Na thuiskomst het paard stallen, dan brood inhalen, en na het avondeten tot negen uur zilver, tin en ko per poetsen. Behalve als er bezoek was dan moest Bats voor butler spelen. Toen de vrouwe van de Oosterhof daarna vroeg aan Bats wat is daarop uw antwoord? Riep Bats: mevrouw is een kwaakdoos! Nou toen was de boot aap. Bliksemskind mijn deur uit! Vloo Bats nam de hoed en maakte enkele passen achterwaarts en ging. De vrouwe van de Oosterhof probeer de om een ander iemand te krijgen, maar dat zat haar niet glad. Na drie weken zond zij haar daghuurder de oude Lippen Jannes naar Vloo Bats die nog steeds op het huis te Hengelo past. Een goede dienstknecht stuur de men zo niet weg. De daghuurder kwam en Bats vertelde dat hij zou komen. En hij kwam, Nu kwam de oude vrouwe tot een akkoord. Zij gooide het over een andere boeg. Zij vroeg of hij wilde. Bats wilde alles. En zo kwam hij op een maandag in dienst op de Gruppe. Na veertien dagen wist de oude vrouwe dat zij een huisknecht koetsier-tuinman had met Het is in Rijssen algemeen bekend, dat door deze stichting aan de Welleweg een Te huis voor bejaarden met een aantal wonin gen in aanbouw is. De woningen zijn bijna voltooid. Hoewel het gehele terrein zodanig is afge rasterd dat het niet door onbevoegden kan worden betreden, vinden toch grote vernie lingen door de jeugd plaats. Zo moest dezer dagen worden geconstateerd, dat een achttal ruiten met stenen was ver nield. Dit is geen baldadigheid meer, maar van dalisme. Het bestuur roept dan ook de medewerking, zowel van de jeugd als (vooral) ook van de ouders in, om aan deze toestand een einde te maken. Tegen overtreders dienen strenge maatregelen te worden genomen. Het bestuur vertrouwt dat deze oproep tot medewer king het gewenste gevolg mag hebben. Namens het bestuur, R. Bosma, secretaris. een hart van goud. Maar zeer lastig. Zo had hij de kat van burgc .eester de Brommert doodgeslagen toen deze in de tuin was geslo pen. De hond van Sijsjes Willem, was voor zijn leven verminkt. De stadsdiender Sabel Jan had hij in de goot geslagen. En op een morgen betrapte de vrouwe hem terwijl hij bezig was te vrijen met Marietje. Bats zo iets komt in mijn huis niet te pas. Jullie kunt beiden gaan. Akkoord mevrouw, dan gaan wij maar. Maar Marietje blijft hier! Dat doet zij niet, want wij hebben elkaar trouw beloofd. Nou Bats spotte met alle gezag van de adel. Maar de burgemeester de Brommert klaagde hem aan en Bats moest voor het stads gerecht en kreeg vijf goudgulden boete. De vrouwe vroeg hoe de straf was. Vijf goud gulden boete voor zo'n schurftige kat! De vrouwe had diep nagedacht en op een avond vroeg zij Marietje hoe het er bij stond. Of zij ook in gezegende omstandigheden ver keerde. Marietje zette grote ogen op. Zij be greep er niets van. Net en zedig meisje als zij was. Dat vergoedde veel en Bats kon blijven zo hij wilde. De boete zou betaald worden door de vrouwe van de Oosterhof. Bats en Marietje trouwden enkele maanden later en kregen het koetshuis als woning aangewezen. Marietje werkte op de Gruppe en hielp Gra de. Twee gelukkige jaren brachten zij door toen stierf de oude vrouwe van de Oosterhof. De Gruppe kwam ledig te staan. De blin den gingen dicht en Bats en Marietje moes ten het koetshuis verlaten. Niet op staande voet maar er moest toch naar een andere baan omgezien worden. Grade hoefde zich geen zorgen te maken, zij had veertig jaar onaf gebroken gediend. Zij kreeg een lijfrente waarvan zij behoorlijk kon leven. De Vloo kwam te Rijssen op het postveer van Rijssen naar Deventer. Het was de jonge jonker van de Oosterhof die hem dat geleverd had. De post meester Brevenberg was er mee in zijn schik want de Vloo was wat je roemt een model koetsier. Als de burgemeesters van Rijssen voor zaken naar Deventer moesten reisden zij bij voorkeur met Vloo Bats. Die wist in De venter en langs de weg de goekoopste gelegen heden waar men lekker kon eten en drinken. Nu gebeurde het dat de burgemeesters zich op een morgen verslapen hadden. Ten minste een van hen. Bijgenaamd De Tonne. Deze een omvangrijke persoonlijkheid, gebeurde dit wel meer. Op de burgemeestersvergade ringen was het vaak De Tonne die gehaald moest worden. Het ging er vroeger gemoedelijk toe. Men nam het hem niet kwalijk. Dit te meer daar De Tonne bierbrouwer was en niet gierig. Zo was" er "een zekefe verhouding ge groeid tussen de Vloo en de burgemeesters. De baron Ripperda van Weldam kwam naar Rijssen om de Vloo te huren. De baron dacht, dat dat zo maar ging. De Ripperda's, hiel den veel van paarden. En de Vloo ook. Jonker Ripperda ging naar het Bouwhuis bij het huis de Gruppe en trof Bats thuis. Hij was juist bezig zich te scheren, over 'n uur zou 't tijd zijn, dat hij moest vertrekken. Hij had een zeer voorname zending want de Tonne en de Krukke, moesten voor de stad Rijssen naar Deventer. Zij moesten de stadsmaten laten wijken. En dat was een hele voorname ge beurtenis. Dus de baron kreeg ten antwoord dat hij zich moest vervoegen bij de heren bur gemeesters. Nou dat deed een Ripperda niet. Verbeeld je een edelman van oude onver- denkelijke adel zou naar die boerenburge- meesters gaan om te vragen of hij, Ripper da een koetsier kon huren. Nee, dat ging niet. Dus keerde de baron naar huis terug met het vaste voornemen om Rijssen en zijn koet sier bij gelegenheid een kool te stoven. Bats reed met de Krukke in het rijtuig naar de Haar naar de woning van de Tonne. Natuur lijk stond het bier al klaar. Twee grote roe mers vol een voor Bats en een voor de Krukke. De Vloo opende het portier. De Tonne stapte in. Het portier klapte dicht. En voort ging het in gestrekte draf naar de Höfte in de richting Holten. Goed en wel de Höfte af, liep een der achterste wielen van de wagen en de bei de dikkerds rolden over de weg. De Vloo hoorde een smak, en keek om. Met schrik zag hij de beide burgemeesters op de weg liggen. De Krukke kermde dat hij de konte in elkaar had gevallen. En ook de Tonne klaagde lelijk. De paarden waren heel gebleven en Vloo Bats ook. Bats sloeg alarm. Hij leende een stortkar en stro. Vlijde een dikke laag op de bodem der kar en met vereende krach ten werden de beide burgc. rs er in ge legd en naar huis gereden. De Vloo kreeg op staande voet ontslag. Een wagenmener die met ondeugdelijke wagens reed, behoorde geen stadskoetsier te zijn. De freule Nachtegaal hoorde er van. Zij zond Kamp Jan naar het Weldam. De jonker moest komen. De Vloo was vrij. Ripperda spoedde zich naar Rijssen en vond Bats zitten in zak en as. Nog juist even te voren had hij nog gejammerd dat hij een beste baan kwijt was en twee beroemde Rijs- senaren lagen met kapotte botten in het bed. De ledenzetter van Enter had hen onder ontzettende pijnen de botten gezet. En nu zat hij daar brodeloos. En nu kwam diezelfde Ripperda. Het was toch een edelmoedig man. Het ging door tot grote woede van de bur gemeesters van Rijssen en hun aanhang. Freu le Nachtegaal ging naar Marietje de vrouw van Bats. Zij vertelde aan de vrouw, deze nu zat met drie kleine kinderen, dat haar Bats nu een goede baan kreeg. En een behoorlijk huis en een mooi livrei. En zo geschiedde het. EEN JAAR LATER De edelen van Twente hielden hun landdag binnen Rijssen. Ook Ripperda reed er heen. Bats had dagen van te voren het rijtuig pre cies nagekeken. Dus reed hij onbezorgd naar Rijssen. Ripperda had eerst zelf te paard willen gaan Maar nu ging het per rijtuig. Vloo Bats had de tijd. „Hij ging op familiebezoek hij had er niet de minste notitie van dat men in Rijssen tegen hem complotteeerde. Hij bracht een vrolijk onbezorgde dag in Rijssen door en spoedde zich tijdig weer naar de stallen. Daar aangekomen zag hij juist een paar duistere figuren bezig het Weidammer rijtuig onklaar te maken. Zijn woede kende geen gren zen. Onmiddellijk wierp hij zich op de onver laten. Maar die waren ook niet mis. Na een kort doch hevig gevecht sloegen zij het hoofd bont en blauw. Zij scheurden hem de kleren van het lijf en toen de baron kwam zag hij een zeer gehavend koetsier. VAN COEVERDEN. De fifty fifty-actie georganiseerd door de beide- Rijssense middenstandsverenigingen heeft ook dit jaar aan de verwachtingen vol daan. Er zijn in het kader van deze actie door de Rijssense winkeliers vele duizenden gul dens uitbetaald aan die kopers, die hun in kopen op de juiste dag deden bij een win kelier die toen als fifty fifty winkelier was aangewezen. Wij vermelden hieronder de winkeliers die als fifty fifty-winkelier zijn aangewezen: Zaterdag 23 november fa. Zandvoort, fa. D. Leijendekker. Maandag 25 nov. A Ver haag, Frans van Garrat. Dinsdag 26 novem ber fa. Dollekamp Grotestraat, fa. J. F. Ho- des, fa. Zandvoort. Woensdag 27 nov. fa. Moe- kate, Gebr. Bloemendal. Donderdag 28 nov. Fa. Vos, Elzenerstraat, A. Paauwe, Wierdensestraat, fa. A. Velner Rozengaarde, E. Bouwmeester Schild. Zaterdag 30 nov. Boekhandel ter Harmsel, J. F. Hodes, Rozengaarde, G. S. Kasten- berg Haarstraat, fa. Janssen Enterstraat. Maandag 2 december fa. J. Vos, Elzener straat, H. Dijkgraaf Maarstraat, E. Bouw meester Schild, A. Bos, Enterstraat, fa. v.d. Stouw Haarstraat, Bram van Jan Kuper. Dinsdag 3 december. A. R. v.d. Houten, J. v.d. Berg Haarstraat, G. J. ter Harmsel, fa. A. Janssen Enterstraat. Woensdag 4 december fa. Koridon, fa. G. Wolters, F. Verhaag, fa. Wolters-Jalink. Donderdag 5 december. J. Th. Gijsbers, E A Koridon, Gebr. Pluimers. Menige huisvrouw zal met enige droefenis afscheid hebben genomen van de zomergroen ten. Maar is er eigenlijk wel een reden om te treuren. Ook de wintergroenten, zelfs de allergoedkoopste kunnen zó op tafel gebracht worden, dat iedereen er van smult. Denkt u eens aan de prachtige rode kool. Natuurlijk moet u haar niet laten koken tot ze zwart ziet. Dan de mooie groene preien, die heus niet alleen in de soep verrukkelijk zijn. En wie houdt er niet van zuurkool? Altijd „stamp pot zuurkool" is niet nodig: er zijn vele va riaties met deze groente mogelijk. Waagt u zich b.v. eens aan het volgende gerecht. Veel moed is er overigens niet voor nodig. Recepten voor 4 personen. Zuurkoolschotel 600 750 g zuurkool, plm. 400 g mooi poe let*), zou, peper, plm. 4 afgestreken thee lepels paprikapoeder, 2 eetlepels (1 klein blikje) tomatenpuree, plm. 50 g boter of mar garine, 2Vz dl. water; puree van 1 a IV2 kg aardappelen. Het poelet inwrijven met peper en zout en in de boter of margarine lichtbruin bakken De tomatenpuree, het paprikapoeder en het water toevoegen en de massa stoven tot het vlees bijna gaar is. Rundvlees plm. 1 uur, varkensvlees plm. i/t uur. De zuurkool toevoe gen en het geheel nog plm. 15 minuten verhit ten tot de zuurkool gaar is. De zuurkool apart opdienen met een luchtige, vooral niet te stijve puree. Of de zuurkool laag om laag met de puree in een vuurvaste schotel overdoen. Als laatste laag puree nemen. Desgewenst de puree met een dun laagje paneermeel be dekken en enkele klontjes boter of margarine erop leggen. Het gerecht in de oven een bruin korstje geven. Inplaats van vers vlees kan hiervoor een rest vlees gebruikt worden. Rode kool met gebakken uien. 500 g rode kool, 500 g uien, zout, peper of piment, laurierblad (1 a 2 kruidnagelen) sui ker, azijn, plm. 25 gr. (2 eetlepels) boter of margarine. De kool schoonmaken en snipperen. De kool opzetten met weinig water, zout en kruiden en in plm. 25 a 30 minuten gaarkoken. De uien schoonmaken, in ringen snijden en in de bo ter of margarine zachtjes lichtgeel bakken. De kool (afgieten en) op smaak afmaken met azijn en suiker. De uien vlak voor het opdie nen losjes door de kool mengen zodat de uien licht van kleur blijven. Deze kool is zeer smakelijk bij runderlappen, rolpens, gebakken bloedworst of gebakken panharing. Prei met hamsaus Plm. 2 kg prei, zout, peper, bijna 2 eet lepels bloem, azijn of citroensap, 100 g ham (boter Of margarine). De prei schoonmaken, in de lengte door snijden, schoonspoelen en in stukken snijden Indien nodig de stukken nogmaals wassen. De groente opzetten met weinig water en zout en vlug gaarkoken. Kooktijd 10 a 15 mi' nuten. De prei op een vergiet laten uitlekken of afgieten. Het vocht binden met een papje van bloem met water. De saus mag vrij dun zijn. De ham in kleine stukjes of smalle reepjes snijden en door de saus roeren. De saus op smaak afmaken met zout, peper en azijn of citroensap en desgewenst een klontje boter of margarine. De prei door de saus roeren en even mee verwarmen. Maakt u ook van wintergroente eens een rauwkostsla. Die kan er toe bijdragen dat uw maaltijden gevarieerd blijven. KON1NKUJKE JUTESPINNERIJ WEVERQ R'JSSiÈL VRAAGT: VOOR DE AFDELINGEN: Ook ONGESCHOOLDEN komen in aanmerking. Inlichtingen over lonen enz. worden gaarne vrijblijvend ver strekt op het kantoor afd. Personeelszaken, Boomkamp 31 te te Rijssen en door onderstaande personen: de heer J. Poortman, Margrietlaan 4, Rijssen de heer H. J. Ligtenberg, Banisweg 8, Rijssen de heer G. Nijland, Nijverdalseweg 30, Rijssen de heer M. Kreijkes, Stationsdwarsweg 49, Rijssen de heer W. Pijffers, Piet Heinstraat 19, Rijssen Rijssen, Dr. Stokkersstraat 35, Telefoon 2274. ADMINISTRATIES CONTROLES BELASTINGEN ASSURANTIES een complete luidsprekers, versterker, microfoon. Speciaal geschikt voor grote terreinen Brieven onder no. 177 bureau van dit blad. De verkiezing van Erich Ollenhauer tot eer ste voorzitter van de Socialistische Interna tionale op een tijdstip, dat de verschillende standpunten over de buitenlandse politiek juist in het socialistische Europa-kamp openlijk aan de dag treden, toont duidelijk, welk aan zien de partijleider van de Duitse sociaal democraten in het buitenland geniet. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de Tweede Internationale, dat men een Duit ser het voorzitterschap toevertrouwt En de levensweg van deze leidende socialist bewijst, dat men nauwelijks een betere voor deze functie had kunnen vinden. De zeer begaafde redactievolontair van de „Magdenburger Volksstimme" werd door zijn vrienden alleen „Herr Geheimrat" genoemd. Zij hadden respect voor de 18-jarige metse- laarszoon, die zijn door zelfstudie verkregen kennis zo duidelijk en voor iedereen begrijpe lijk wist uit te dragen. Nachtenlang werd er gediscuteerd over de problemen, die de jonge generatie van de arbeidersklasse na aan het hart lagen. Vooral echter de kwestie demo cratie of dictatuur. Aan het gezin der twin tiger jaren, toen handige jeugdagitatoren half wassen idealisten met grote groepen tegelijk naar het communistische kamp lokten, werd van de jonge socialisten een beslissing geëist. Erich Ollenhauer had reeds besloten. Voor hem had er nooit enige twijfel bestaan over het feit dat de doelstellingen van het socialisme al leen via de democratie zouden kunnen wor den bereikt. Zijn grote rede tijdens de samenkomst van de socialistische arbeidsjeugd (SAJ) te Wei- mar in 1920 baarde veel opzien. De 19-jarige stelde zijn politieke doelstellingen tegenover de communistische leuzen. Erich Ollenhauer werd bondssecretaris van de SAJ, terwijl hij ook het secretariaat van de nieuw gestich te Socialistische Jeugdinternationale op zich nam. Hij stond erop, dat zijn jonge partijge noten de democratie als gemeenschappelij ke richting zouden verdedigen, hij streefde Slaatje van savooiekool en banaan. 400 g savooiekool, 2 bananen, peterselie, plm. IV2 eetlepel mayonaise of slasaus, 1 eetlepel azijn of citroensap, 1 theelepel mosterd (1 theelepel paprikapoeder, suiker), zout. Een slasaus maken van mayonaise of sla saus, citroensap of azijn, zout, mosterd (pa prikapoeder, suiker). De kool wassen en heel fijn snipperen. De bananen schillen en in stuk jes snijden. De peterselie wassen en zeer fijn snijden. De kool, banaan en peterselie door het sausje mengen. De sla garneren met fijngehakte peterselie. naar een pragmatisch „Europaertum" in we reldwijd verband en riep de communistische infiltratie een halt toe. Op zijn zakelijke, verzoeningsgezinde manier gelukte het hem, de zo verschillende temperamenten van de nauwelijks aan de revolutionaire pathos ont groeide jeugd van Europa geestelijk samen te brengen. Hij was het ook, die na de ineenstorting in 1946 de weg effende voor een beter be grip tussen de socialisten van de overwin naars en de overwonnenen. Tijdens zijn vrij willige emigratie, die in Praag begon en in Londen eindigde, had hij gedurende de on geveer twaalf jaar de gelegenheid gehad, zijn internationale contacten uit te bouwen, aan een Europese basis van de „nieuwe golf" van het socialisme mede te werken. De idea le plaatsvervanger van de welbespraakte, tem peramentvolle Kurt Schumacher en toleran te wegbereider van de jonge kanselierskan didaat Willy Brandt nauwelijks de gelegen heid in eigen land als staatsman naam te maken. Misschien echter liet deze welden kende man van het vergelijk, die de belan gen van de partij altijd boven zijn eigen stel de, meer dan ens de kans voorbijgaan, zich als machtsbewuste politicus te profileren. Dit verwijt werd hem, nauwelijks hoorbaar, zo af en toe ook door partij vrienden gemaakt. On danks het feit, dat hij in de topregionen van de Sociaal-democratische Partij Duitsland (SDP) en als ambassadeur van een democra tisch Duitsland tijdens bezoeken aan staats lieden en socialistenleiders grote capaciteiten aan de dag legde, bleef er twijfel bestaan of hij de geschikte persoon voor het bonds kanselierschap zou zijn. Maar Erich Ollen hauer heeft nooit die deugden nagestreefd, die critici hem betwistten. Hij wilde geen macht uitoefenen", maar altijd alleen - overeenkoms tig de tradities van zijn partij - de wil van de meerderheid uitvoeren. Een gave, die hem bij zijn nieuwe verantwoordelijkheden „tussen eer en functies" van nut zou kunnen zijn. De weg van de onbekende arbeiders jongen tot voorzitter van de Socialistische Internatio nale was die van een oprecht politicus en ondoctrinair marxist. Als parlementariër van groot formaat verstond hij het zijn politieke tegenstanders te interesseren en tot nadenken te dwingen. Hij had geen persoonlijke vijan den, hoewel hij het nooit naliet kritiek te le veren, als die hem gepast en belangrijk toe scheen. Gedurende zijn veertigjarige partij loopbaan is Erich Ollenhauer een mens ge bleven, die een ieder een warm hart toedraagt, ook al wordt zijn redelijke ernst somtijds uit gelegd, als zou hij geen humor bezitten.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5