Verdienstelijk R.V.-er ontving hoge K N V B-onderscheidin g pompvers Kraak kwam.z en overwon Excelsior s thuisreeord aan stukken Postduivenvereniging „De Zwaluw vierde 60-jarig jubileum Expositie E.R.K.V. een bezoek ten volle waard Prima inzendingen op jubileum tentoonstelling „De Zwaluw' Hengelvereniging „Ons Vermaak' viert zilveren jubileum Sportcl. Rijssen leidt Vrijdag 6 december 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 mm r Wilhelmina'' harmonie gaf haar jaarlijks concert Onderlinge wedstrijden H. D. C. Winnende doelpunt Zuidvogels zegevierde met 3-1 Peuterig Systeemloos Weer een nederlaag De lagere Excelsior-elftallen Overzicht zaterdagvoetbal Standen op 30 november Stand 2e kl. B (K.N.Y.B.) le kl. afd. Twenthe 2e kl. B 3e kl D Een bekend lid uit de geschiedenis van de Rijssense voetbalvereniging Rijssen Vooruit de heer Herman Pluimers ontving zaterdag middag uit handen van de voorzitter van het amateurvoetbal van de KNVB en vice-voor- zitter van het bondsbestuur de heer J. J. Egberts de zilveren draagspeld van de KN VB, zijnde een onderscheiding voor zeer ver dienstelijke leden van de KNVB. In een daar voor speciaal belegde bijeenkomst, welke on der leiding stond van de heer C. Dijkstra vond deze uitreiking plaats. De heer Egberts zette uiteen welke waar de aan deze onderscheiding moet worden toe gekend. De zilveren speld wordt uitsluitend uitge reikt aan leden van de KNVB met een lange staat van dienst die niet in het strafregister van de KNVB mogen voorkomen. De onderscheiding is ingesteld op 25 februa ri 1922 en sindsdien is deze slechts toegekend naa ongeveer 125 bondsleden, aldus de heer Egberts. Herman Pluimers is vanaf de oprichting lid van Rijssen Vooruit geweest. Als actief spe ler in het eerste elftal heeft hij nooit enige straf of zelfs' maar een waarschuwing gehad. Niet minder dan 35 jaar maakte de heer Pluimers deel uit van het bestuur, terwijl hij ook enige jaren het voorzitterschap heeft waargenomen. Al met al aldus de heer Eg- Voor een behoorlijk bezet Parkgebouw bracht de muziekvereniging „Wilhelmina" van Ter Horst en Co. N.V., het jaar lijks concert. Grotere belangstelling was ver wacht, aangezien een'programma werd ge bracht speciaal voor liefhebbers van muziek in het populaire genre. Harmonie „Wilhelmina" kan terugzien op een uitstekend geslaagde uitvoering, door de dirigent Albert Sommer op voortreffelijke wijze geleid. Een behoorlijk aantal jeugdige muzi kanten kan t.z.t. de plaatsen van de oude ren innemen, zodat de toekomst dan ook met vertrouwen kan worden tegemoet gezien. De dirigent is geen moeite te veel om de harmo nie in zijn lange bestaansperiode op het peil te houden, dat het orkest al zo lange tijd weet te handhaven. KASPERSMA. De Hondendressuurclub Rijssen hield op haar clubterrein op de Brekelt haar 3e en laatste wedstrijd van dit seizoen, na afloop waarvan de eindresultaten bekend konden worden gemaakt. De einduitslagen luiden als volgt: LICHTE KLASSE: 1. J. Goossen 245 punten, 2. A. de Groot 189 punten, 3. J. ter Harmsel 151 punten, 4. G. Kreijkes 126 punten. BEGINNERS: 1. G. D. Vrugteveen, 66 punten, 2. H. En- gelbarts 65 punten, 3. H. Ruiter 61 punten, 4. J. Zieleman 31 punten. De prijzen zullen op de a.s. jaarvergade ring door de bondsvoorzitter worden uitge reikt. Advertentie Sportieve onderscheiding berts tot de heer Pluimers heeft U veel voor de vereniging Rijssen Vooruit gedaan en voor de voetbalsport bent U een warm propagan dist geweest. Met de heer Pluimers staan er nu 3 Rijsse- naren op de ere lijst van de KNVB. De heer Vosman en de heer E. J. Tijhof ont vingen (enige jaren geleden) de onderschei ding eveneens. De heer Egberts vond het spijtig, dat het met de resultaten van Rijssen Vooruit de laat ste jaren bergafwaarts is gegaan. De leden van RV kunnen aldus de heer Eg berts wellicht in de verdiensten die de heren Vosman, Tijhof en Pluimers voor RV hebben gehad de inspiratie vinden om in saamhorig heid te trachten de prestaties van RV op te stuwen. Het bestuur van RV heeft de steun nodig van alle leden om dit te bereiken. Tot slot wenste de heer Egberts de heer Pluimers van harte geluk met de onderscheiding, die „U ten volle heeft verdiend". De heer Pluimers bracht de heer Egberts, het bestuur van RV en in het bijzonder allen, die hadden meegewerkt dat hem de zilveren draagspeld was toegekend, hartelijk dank. Sportclub Rijssen 1 moest zaterdag j.l. de strijd aanbinden tegen de medekandidaat voor de bovenste plaats Enter Vooruit II. Onze plaatsgenoten wisten in deze ontmoeting met 3-2 te zegevieren en gaan nu alleen aan kop, met op de tweede plaats SPARTA II uit Enschede. Van de aftrap af domineerde Sportclub Rijssen en Enter V. moest alle zeilen bijzet ten om onheil te voorkomen. In deze perio de onderscheidde zich de E.V. goalie die op keurige wijze schoten van Ten Hove en Schel- levis onschadelijk maakte. Twee keer kwa men paal en lat hem te hulp. Na een half uur spelen nam Sportclub Rijs sen toch de leiding. Uit een goed opgezette aanval plaatste Lichtenberg het leer naar Ten Hove die keeper Bloemendaal dit keer geen schijn van kans gaf. (0-1). Het spel werd hierna iets harder doch de goed leidende arbiter Stokkentreef hield de teugels strak. Doe v.d. Willige werd het 1-2 nadat deze speler de gehele E.V.-achterhoede omspeeld had. Met deze stand werd gerust. In de tweede helft zakte bij Sportclub het tempo, (dit gebeurt vaker) en hierdoor kreeg E.V. gelegenheid tot tegenaanvallen. Dit resul teerde na 10 minuten in een goed doelpunt van Pluimers (1-2). E.V. kwam nog steviger opzetten en na een half uur spelen werd het zelfs 2-2, dit keer door midvoor Zwiers. Eerst nu verhoogde Sportclub Rijssen het tempo en werd E.V. geheel in de verdedi ging gedrongen. Met nog vijf minuten te spelen wist Schellevis met een goed schot het winnende doelpunt te scoren (2-3). Het tweede elftal van Sportclub Rijssen ging op de goede weg voort en versloeg DES met 5-1. Sp. cl. R. II gaat thans onbedreigd aan de kop. Het derde elftal verloor van Enter Vooruit III met 3-0. Voor zaterdag zijn de volgende wedstrijden vastgesteld. Het eerste elftal ontvangt SVZW uit Wierden, terwijl het tweede en derde elf tal tegen elkaar spelen op het terrein aan de Dannenberg. De junioren A gaan naar Holten B. Het was zaterdag voor Excelsior, dat an ders thuis zo bijzonder gevaarlijk kan opere ren en meestal royaal wint, wel een koude douche om van het lager geklasseerde Zuid vogels uit Huizen te verliezen. De Huizense ploeg onder leiding van trai ner Piet Kraak heeft volkomen verdiend ge wonnen. Reeds dadelijk bleek, dat Excelsior geen vat op het vlotte samenspel van de be zoekers had en met name de halflinie van rood-wit had moeite de Huizense acties te onderscheppen. Toch hielden de Rijssenaren voorlopig stand en konden zij zelfs aandacht aan de aanval besteden. Evenals in de achterhoede ging het ook daar echter te peuterig, zij het dan ook, dat er zich enkele zeer goede kansen voorde den om een veilige voorsprong te nemen. Doel man Mulder van Zuidvogels bleek echter uit het goede hout gesneden te zijn en ransel de enkele flinke schoten uit zijn doel. Nijland, Van Vondel, Sprakel en Kappert lieten alle vier een behoorlijke kans liggen en later zou blijken, dat zich die kansen niet weer zou den voordoen. Zuidvogels kreeg daarna gelegenheid het spel te verplaatsen en wederom bleek dat de Excelsior achterhoede met middenlinie zon der systeem speelde en beslist deze middag „er uit" lag. Het wekte dan ook geen verwon dering dat Zuidvogels na 20 minuten een 1-0 voorsprong kon nemen door Mulder. Lang plezier hadden zij hiervan echter niet, want Het gaat met de vogelvereniging „E.R.K. V." crescendo. Dit blijkt duidelijk als men een kijkje gaat nemen in de zaal van café De Bakker, waar ERKV vrijdag en zater dag een tentoonstelling houdt. Een hele se rie nieuwe kooien en ander expositiemateriaal zorgen ervoor, dat het geheel een fleurige aanblik biedt. De jury, bestaande uit de he ren A. Pluim (Harzers), H. J. Waanders (kleurvogels), F. Schouten van de Velde (exotische vogels) en F. Schouten (Watersla gers) waren van mening, dat de tropische vogels van uitstekende klasse waren, wat niet gezegd kon worden van de Harzers. Ook de Waterslager smaakten een prima indruk. Opvallend is ook de verkoopklasse, waar ongetwijfeld de nodige belangstelling voor zal bestaan. De voornaamste uitslagen luiden: Kleur 4 Vogels e.k. '63 le pr. J. H. Eng- bers, Notter zalm 343 pt. 2e pr. J. H. Krabs- huis rood intensief 336 pt. 3e pr. H. Dang- remond oranje rood agaat 326 pt. 2 vogels e.k. le pr. J. H. Engbers, Notter mozaïek 174 pt. 2e pr. J. Denekamp oran je-rood intensief 171 pt. 3e pr. H. Dangremond oranje rood schimmel 170 pt. 1 vogel e.k. 63. le pr. J. Fransen mozaïek 86 pt. 2e pr. J. H. Engbers oranje rood in tensief 86 pt. 3e pr. H. van Losser rood oranje 85 pt. OPEN KLASSE. le pr. J. H. Krabshuis rood intensief 87 pt. 2e pr. B. J. Sikkelbein rood intensief 86 pt. 3e pr. J. H. Engbers zalm 85 pt. BASTAARDEN. le pr. J. Schulenburg kneu x kanarie 88 plus pt. 2e pr. A. ten Berge putter x kanarie 88 pt. 3e pr. H. van Losser putter x kanarie 85 pt. TROPISCHE VOGELS. le J. Schulenburg Japans meeuwtje 88 pt. 2e pr. J. Schulenburg beige zebravinken 88 pt, 3e pr. idem Japans meeuwtje 87 pt. OPEN KLASSE le pr. Joh. Schulenburg diamant duifje 89 pt. WATERSLAGERS 4 vogels e.k. '63. le pr. G. ten Bolscher 387 pt. 2e pr. G. ten Bolscher 379 pt. 3e pr. Fr. Spenkelink 376 pt. 4e pr. B. Schepers 357 pt. WATERSLAGERS 2 vogels e.k. '63. le pr. Fr. Spenkelink 183 pt. 2e pr. Fr. Spenkelink 180 pt. 3e pr. Joh. Schulenburg 171 pt. WATERSLAGERS, 1 vogel e.k. '63. le pr. Fr. Spenkelink 108 pt. 2e pr. B. Schepers 99 pt. 3e pr. G. ten Bolscher 96 pt. WATERSLAGERS Open klasse le H. Schulenburg 102 pt. 2e pr. B. Sche pers 87 pt. 3e pr. Joh. Schulenburg 84 pt. Meesterzanger waterslagers G. ten Bolscher 114 pt. HARZERS e.k. '63. 4 vogels, le pr. J. Krabshuis, Wierden 231 pt. 2e pr. Herm. Schulenburg 216 pt. Harzers 2 vogels e.k. '63. le pr. M. Dan- neberg 138 pt. Harzers 1 vogel e.k. '63. le pr. M. Dannen berg. Harzers open klasse le pr. M. Dannen berg 79 pt. MEESTERZANGER Harzers J. Krabshuis 75 pt. bij een hierop volgende doorbraak van Excel sior werkte één der achterspelers van Zuid vogels het leer met de handen weg en kon Excelsior een strafschop nemen, welke feil loos door Nijland werd benut (1-1). Na de thee probeerde Excelsior aanvanke lijk het spel een ander beeld te geven. Er werd evenwel te veel door het centrum gespeeld waardoor de aanvallen van verrassing en snel heid ontbloot werden!. Aan de andere kant opereerde Zuidvogels wel snel en tenslotte scoorden zij nog twee maal. Voor zaterdag a.s. staat de uitwedstrijd op het programma tegen Kozakken Boys uit Wer kendam. Gezien het spel van vorige week moeten wij enigszins gereserveerd staan te genover 'n prognose. Indien de roodwitten hun homogeniteit terugvinden en zonder schroom met veel élan, zoals we dat steeds van hen gewend waren, spelen, dan behoeft het be slist geen nederlaag te worden. Duidelijk is Ter gelegenheid van haar 60-jarig jubileum hield het bestuur van de Rijssense postdui venvereniging „De Zwaluw" een druk bezoch te receptie in hotel Gijsbers. Bij het begin van deze receptie gaf het oudste lid der vere niging de heer H. A. Koedijk een overzicht in vogelvlucht van de historie van de vereni ging. Van de 33 oprichters dei vereniging, de heren J. Scheppink, J. Meyer en J. Gijs bers, was de 81-jarige heer J. Scheppink in de zaal aanwezig. De vereniging heeft vele downs gehad. In het vereengingsjaar 1927-1928 had zij slechts 3 leden t.w. de heren J. Pluimers, G. J. Bakker en H. A. Koedijk. Vooral in het begin had men niet de beschikking over goed materiaal. Het „klokken instellen en afslaan" moest telkens in Almelo gebeuren, waarheen dan per fiets moest worden gereden. Er werd aanvankelijk alleen op omringende plaat sen gevlogen. Toch werd ook wel eens met jonge vogels op Hannover (Did.) gevlogen. In Nijverdal probeerden ze ons dat na te doen, „wat hun niet gelukte" interrumpeerde de 8I-jarige heer J. Scheppink nog vol vuur! Als een der eerste sprekers voerde de heer H. Hekman het woord. Het bestuur van de Nederlandse Algemene Postduivenbond is erg verheugd over dit jubileum, aldus dit be stuurslid. Wanneer ik had geweten, dat hier nog een der pioniers aanwezig was geweest had ik zeker nog een jonge duif meegebracht. Hij wees erop, dat de duivensport een moei lijke sport is. De weinig geambieerde func tie van bestuurslid moet men als een dienen de taak zien. We moeten onze leden wijzen op het ideaal van de duivensport, op de plichten tegenover medeleden, opvoeden in de richting van ver draagzaamheid en sportiviteit. De heer Hek man wees op de grote moeilijkheden in de topleiding van de Bond. Tegenwerking onder vinden we, waar we medewerking dachten te ontvangen. Hierna ging hij over tot de hul diging van een aantal verdienstelijke leden van „de Zwaluw". De heren H. A. Koedijk en T. Meyer ontvingen een medaille voor 40-jarig lidmaatschap. Van het bestuur ont vingen zij een gouden speldje. Een medaille voor 25-jarig lidmaatschap ontvingen de he ren F. Ziekman, H. Broekhaar, A. Struik en M. Geuzendam. Het mooiste cadeau voor het bestuur zou vandaag zijn wanneer u, leden, alleen een ca deau van saamhorigheidsgevoelen haar aan zoudt bieden. De heer H. J. Gellekink bood gelukwensen aan namens de afd. G. Hij betrok vooral hierin degenen die zich telkens beijveren bij het organiseren van tentoonstellingen. Hij sprak de wens uit, dat er steeds een goede harmonie in de vereniging mag blijven. Tot slot bood hij een beker aan. De heer J. van Dijk bracht gelukwensen over namens de C.C. de Reggestreek. Hij hoopte, dat op de ingeslagen weg zou worden voortgegaan. De heer H. Koedijk bood namens de leden een cadeau aan en offreerde ook mevr. Ziekman een presentje. De heer M. Geuzendam wees op de goede samenwerking met de zustervereniging ter plaatste Het Luchtvermaak. Ik zie de sport om vrienden te maken, ondanks verschillen- gebleken, in deze competitie, waarvan de eerste helft er bijna op zit, dat Excelsior voor geen enkele westelijke club behoeft onder te doen. Perspectief voor komende zaterdag is dus wel aanwezig en aan de spelers nu de eer dit perspectief te realiseren. Vrijdagavond vond de officiële opening plaats van de postduivententoonstelling die de vereniging „De Zwaluw" in café-restaurant W. Koedijk, aan de Enterstraat-hield bij gele genheid van haar 60-jarig jubileum. De jury, bestaande uit de heren A. Langen- berg, R'dam, H. Winters, de Kwakel en J. J. Dillema, Groningen was vol lof over de kwaliteit van de 590 inzendingen. Een bezoek aan de expositie van deze oudste postduiven vereniging van Rijssen was de moeite waard. De mooiste doffer en tevens de mooiste vogel van de tentoonstelling was van de heer G. Evers uit Tubbergen. De mooiste oude duif van de Rijssenaar Wim Koedijk, de mooiste jonge doffer van H. G. Kamerink uit Enter, de mooiste jonge duif van G. Steunenberg, uit Holten. De verdere eerste prijswinnaars waren: Klas 1 Oude blauwe doffers 1 H. K. Kamp Nijverdal 92,5 pnt. Klas 2 Oude blauwe duiven 1 J. Bekhuis, Goor 92 pnt. Klas 3 oude Kras en zwartkrasdoffers 1 J. W. Nijkamp 93 pt. la H. Waggeveld 92,5 pnt lb H. van Losser 92,5 pnt. Klas 4 Oude kras en zwartkrasduiven 1 H. J. Lankamp 92,5 pnt. la H. van Losser 92,5 pnt. Klas 5 Oude rood en vale doffers 1 T. Geerling 92,5 pt. Klas 6 Oude rode en vale duiven 1 T. Geer ling 92 pnt. Klas Oude niet genoemde kleuren doffers 1 M. Dommerholt 92,5 pnt, la H. Kamp Nijverdal 92,5 pnt. Klas 8 oude en niet genoemde duiven 1. H. Nijland 92,5 pnt, Klas 8 Oude en niet genoemde duiven 1 H. Nijland 92,5 pnt. Klas 9 Jonge blauwe doffers 1 L. Gazan Holten 91,5 pnt. Klas 10 Jonge en blauwe duiven 1 H. Nieu- wenhuis 91 pnt. Klas 11 Jonge kras en zwartkras doffers 1 G. Slagman 92 pnt, la H. Nieuwenhuis 91,5 pnt. Klas 12 Jonge kras en zw krasduiven 1 M. Dommerholt 91,5, la H. Kienhuis 91,5. Klas 13 jonge en roodvale doffers 1 H. Lan kamp 91,5 pnt. Klas 14 Jonge en roodvale duiven 1 A. Lan kamp 92 pnt. Klas 15 Jonge en niet genoemde kleuren dof fers 1 H. Kamerink Enter 92 pnt. Klas 16 Jonge en nietgenoemde kleuren dui ven 1 G. Steunenherg Holten 92 pnt. Kampioenen viertallen le viertal G. Veldhuis Holten, 2e viertal G. J. van de Willige, 3e viertal A. J. Temmink, 4e viertal, G. Bargboer, 5e viertal G. Evers Tubbergen, 6e viertal W. Koedijk, e vier tal H. Koedijk, 8e viertal G. Kamphuis, En ter, 9e viertal H. J. Kienhuis, 10e viertal G. Steunenberg, Holten. Eerste prijzen viertallen, le pr. Oude Doffers viertallen 1 G. Evers Tubbergen 93 pnt, la H. J. Kienhuis 92, 5 pnt, IB G. Kamphuis Enter 92,5 pnt. de principes kunnen we wel één zijn in de sport. De vereniging van Plaatselijke Belan gen dankte hij voor de steeds verleende me dewerking. Voorzitter G. Velnaar dankte tot slot allen voor de betoonde belangstelling en gelukwen sen. Hij deed een beroep op de leden tot meer samenwerking en activiteit. Ook dankte hij voor de ontvangen cadeaus. Door terrein-afkeuringen kwamen van de lagere elftallen geen senioren-elftallen in het veld, wel gingen de wedstrijden van de junio ren door. Excelsior A verraste vriend en vijand en won in Nijverdal met 5-1 van SVVN a. Excelsior B deed het nog beter en won met 13-0 van SVVN b. Ook het C-elftal bleef niet achter en won verdiend met 5-1 van Nijverdal B evenals de D-junioren die op eigen terrein DES d met 3-0 klopten. De E-junioren ten slotte moesten zoals te verwachten was op het RV-terrein met 4-1 haar meerdere erkennen in RV b. Voor zaterdag zijn slechts vier wedstrijden vastgesteld. Excelsior 2 gaat op bezoek in Vriezenveen bij DOS 2 en is het aan haar plaats op de ranglijst verplicht om te winnen al zal DOS hevige tegenstand bieden. Excel sior 4 krijgt thuis Vesos 3 met kans op 2 winst punten. De A-junioren spelen in Nijverdal te gen De Zweef A met weinig kans op succes, tenzij ze zorgen voor een verrassing als vorige week. De B-junioren tenslotte moeten thuis kunnen winnen van plaatsgenote Sportclub Rijssen A. De andere elftallen zijn vrij. Overzicht zaterdagvoetbal. Standen op 30 nov. IJ sselmeervogels 11 6 3 2 15 29-19 CSCA 9 5 3 1 13 24-12 Quick Boys 10 4 5 1 13 22-17 GVVV 9 5 2 2 12 25-16 Noordwijk 10 5 2 3 12 23-14 Kozakken Boys 10 4 3 3 11 27-18 Excelsior 10 5 1 4 11 22-21 Voorwaarts 9 3 2 4 8 20-19 Zuidvogels 10 3 9 c. 5 8 22-28 SDCP 10 1 5 4 7 10-16 Zwaluwen 8 2 2 4 6 12-18 Hoogvliet 10 1 4 5 6 15-25 Enter Vooruit 10 1 2 7 4 9-37 Excelsior 2 7 Daarlerveen 1 9 DOS 2 8 Voorwaarts 2 7 SVZW 2 8 ON 2 7 DETO 2 6 DES 2 8 VESOS 1 8 Den Ham 1 9 Vroomshoopse Boys 2 9 Sportclub Rijssen 1 9 Sparta 2 6 Enter Vooruit 2 9 SVVN 2 8 Excelsior 3 7 Huizense Boys 2 8 DES 3 8 VESOS 2 8 SVZW 3 7 47-10 22-15 22-16 17-19 21-14 16-17 13-14 16-18 15-25 9-25 20-44 30-15 24- 3 39-18 31-16 25-25 16-30 18-36 13-34 12-31 12 12 11 10 10 7 6 6 5 5 2 14 12 11 10 7 5 5 5 1 Sportclub Rijssen 2 8 38-10 14 Enter Vooruit 3 9 31-17 14 SVVN 3 8 50-12 12 DES 5 10 47-35 12 Excelsior 4 7 24-17 10 DES 4 7 37-24 10 VESOS 3 8 18-31 5 Sportclub Rijssen 3 7 7-27 3 Huizense Boys 3 9 13-36 3 SWN 4 6 10-41 1 SVVN 5 6 3-36 0 Jonge doffers 1 B. J. Heetkamp Nijverdal 92 pnt, la H. Nijland Delden 92 pnt, lb G. Veldhuis Hol ten, 92 pnt. Oude Duiven. 1. W. Koedijk 92,5 pnt, la J. H. Nieuwen huis 92,5 pnt. lb G. E. Wolters, Enter 92,5 pnt Jonge duiven 1 A. J. Temmink 92 pnt, la W. Koedijk 92 pnt, lb G. Veldhuis Holten 92 pnt. Het bestuur van de Hengelvereniging Ons Vermaak wil het 25-jarig jubileum van de vereniging niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Zaterdag 7 dec. wordt een receptie ge houden in hotel Gijsbers en voor de leden wordt op vrijdag 13 december in het Park- gebouw een feestavond georganiseerd. De Hengelvereniging is een vereniging waar voor in Rijssen veel belangstelling bestaat, waarvan het ledenaantal, dat ongeveer 500 bedraagt wel een veelzeggend bewijs is, voor al in aanmerking genomen, dat in de directe omgeving van Rijssen geen behoorlijk vis water te vinden is. De vereniging werd 25 jaar geleden opgericht op initiatief van de heren H. ten Berge, B. J. Schreurs en wijlen de heer B. van der Wurp. Op de oprichtings vergadering verschenen 17 belangstellenden hengelaars die zich en bloc als lid van de nieuwe vereniging opgaven. Het eerste bestuur bestond uit de heren G. J. Aaftink, H. ten Berge, en G. J. Schmitz. De Rijssense vereniging werd in 1938-1939 aangenomen als onderafdeling van de hengel vereniging Vislust te Almelo. Toen het Twents Pootvisfonds werd opge richt sloot de Rijssense vereniging hier zich onmiddellijk bij aan. Ook sloot de jubileren de vereniging zich aan bij het Pachtfonds De Vecht, en Het Pachtfonds Overijsselse kanalen. In 1940 sloot men zich aan bij de Algemene Hengelaarsbond. Door de aansluiting bij genoemde pootvis- fondsen verwierf het bestuur van Ons Ver maak het recht voor haar leden in verschil lende wateren te mogen vissen. In samen werking met de Holtense Hengelvereniging heeft Ons Vermaak bovendien nog het vis recht gepacht in verschillende wateren van het waterschap de Schipbeek. Door beide verenigingen worden hier jaarlijks honder den kilo's vis uitgezet om de visstand op peil te houden. Een prachtig initiatief ontwikkelde het be stuur van Ons Vermaak in 1961, toen het ge lukte van de gemeente Rijssen de toestem ming te verwerven om voor de bejaarde le den (boven 65 jaar) te hengelen in het oude zwembad de Mors. De bejaarde hengelaars maken hiervan een intensief gebruik. Een hartewens niet alleen van het bestuur maar van alle leden van Ons Vermaak zou zijn, als de rivier de Regge weer „gezond" zou worden. De vervuiling van deze langs Rijssen lopende rivier is voor al voor de hengelaars een doorn in het oog. Als de Regge „bevisbaar" zou zijn, zou naar de mening van het bestuur het aantal leden van Ons Vermaak misschien wel ver dubbelen. Het huidige bestuur is samenge steld als volgt: Voorzitter: Pijffers, secretaris J. Baan, pen ningmeester G. Kosterbok, 2e voorzitter A. Vosgezang, 2e secr. E. Bakker, 2e penning meester W. Baan en commissaris J Kreijkes.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3