Banketbakkerij Memders roombWïtplaat Lunchroom-cafetaria ,Ue molen Zelfvervaardigde poppen maakten Kathe Kruse beroemd F1LMNIEUWS Wat eet u bij de aardappelen en groente? DE MILITAIRE OPLEIDING IN WEST-DUITSLAND Leerkracht nog nodig om Onderwijsmachines worden programma in te stellen niet kwaad en moe Pagina 9 SPFFTAT ttfïtfn Banketstaven - gevuld speculaas - boter- Uitgebreide sortering marsepein surprises Na het winkelen voor letters - brokken speculaas - amandel- Superbe brood smakelijk en voedzaam 'n hartig hapje naar g III mm* I speculaas - appelbollen - appelflappen - l\ II I Kinderwens werd wereldsucces Liefste speelgoed Servet met zand Watten en reehaar Opnieuw begonnen MACISTE OVERWINNAAR En als er nu geen vlees op tafel komt? Jus is geen vlees Verlies aan contact, winst aan tijd Staatsburger in uniform Dril is uil de tijd Wel harde training Vraag en antwoord Persoonlijk contact is ..- -NV 'l- Het Zuidduitse stadje Murnau beleefde on langs een ware volksverhuizing. Reportage wagens van radio en televisie, cameramen sen en verslaggevers, een grote menigte pers fotografen en vele honderden nieuwsgierigen bivakkeerden rond een klein huis van dit plaatsje in de Voor-alpen. Deze bijzondere be langstelling gold echter geen staatsbezoek en ook geen filmster, maar een vriendelijke oude dame, die er precies zo uitziet, zoals men zich een spreekwoordelijke grootmoeder voor stelt-: Kate Kruse vierde haar tachtigste ver jaardag. De jubilaresse is de „uitvindster" van de „Kathe-Kruse-poppen", die sinds meer dan 50 jaar tot het liefste speelgoed van hele ge neraties van kleine meisjes in de gehele we reld werden. In haar jeugd droomde Kathe Kruse van een succesrijke toneelcarrière. Reeds als zeventienjarige stond zij op de plan ken van het Berlijnse Lessing-Theater. Maar de jonge actrice nam spoedig afscheid van het toneel. Zij was verliefd geworden op de des tijds bekende beeldhouwer professor Max Kru se, die haar wilde portretteren en kort daarop met haar in het huwelijk trad. Mevrouw Kruse heeft haar latere wereld succes te danken aan haar oudste dochter „Mimerle". Want toen „Mimerle" een zusje kreeg, wilde zij ook een baby hebben en wel precies zo'n zacht, warm kindje, als haar moe der had. Daar vader Kruse nergens een pop krijgen kon, die er levensecht genoeg uit zag, moest de jonge moeder zelf iets ver zinnen. Van een servet, dat met warm zand gevuld werd, maakte Kathe Kruse lichaam, armen en benen; een beschilderde aardap pel diende als gezicht „Oskar", zoals deze eerste creatie naar een oom uit de familie ge noemd werd, voelde warm en zacht aan, als een echte baby. Maar „Oskar" verloor voortdurend zijn „Ziel" en door het hele huis lag zand. Kathe Kruse experimenteerde derhalve verder. Haar volgende poppenkinderen vulde zij met watten, later met tegen water bestendig ree haar. De baby's konden nu ook bebaad wor den zonder dat zij daarvan schade ondervon den. De poppenproduktie moest in de volgende jaren verhoogd worden, want Kathe Kruse schonk in totaal aan acht kinderen - drie doch ters en vijf zonen - het leven. Zij wilden „echte baby's" hebben om mee te spelen. Als modellen voor de poppengezichten dienden nu de eigen kinderen. De poppenneuzen werden door vader per- soonlijk gemodelleerd en echt haar sierde de vriendelijk glimlachende poppengezichten. In familie- en vriendenkring was de „pop- penmoeder" reeds lang bekend, toen zij op aandringen van vrienden aan een Kerstprijs vraag voor zelfvervaardigd kinderspeelgoed deelnam. Dat was in 1910: Kathe Kruse kreeg de eerste prijs en werd als bij toverslag wereldberoemd. Uit alle delen van de wereld bereikten haar bestellingen en spoedig moest de jonge moeder poppen aan de lopende band vervaardigen. Vier en twintig uur werkte zij aan één pop. Later werd uit de poppenwerk- plaats een echte fabriek, het bedrijf rationa liseert en de produktie verveelvoudigt. Na de oorlog werd het in de door de Russen be zette deel van Duitsland gelegen bedrijf ge naast, maar de al bijna 70-jarige poppenmoe- der liet zich niet ontmoedigen. In de omge ving van Manchen begon zij in 1950 - prak tisch uit het niets - met de wederopbouw van haar levenswerk. Tegenwoordig werken er 150 vakbekwame arbeiders in haar fabriek en zij exporteert weer naar alle delen van de wereld - tot grote vreugde van alle kleine meisjes, die zo graag met een „echte baby" spelen. Meer dan 2000 jaar geleden had het Egypti sche volk een hard en ellendig bestaan, ter wijl het koninklijke hof in de hoofdstad Ta- nis in luxe leefde. Macht had Pharao Amirtee overigens niet, want de Perzen hadden het Naar men zegt is het een typisch Neder landse gewoonte om de vraag „Wat eten we vandaag" te beginnen met de groente te noemen: bloemkool, lof, worteltjes enz. Doet u het ook? Dat zal dan wel komen doordat we terecht veel waarde aan de groen te hechten en omdat juist de groente zoveel afwisseling en verrassing in de maaltijd brengt Maar wat geeft u bij. die groente? Brengt u daar óók voldoende afwisseling in aan? Bij de slager zult u meestal tientallen ver schillende stukken zien liggen. Hebt u de meeste daarvan wel eens geprobeerd? Kiest u wei, d§nsworganeii(lever-, .nieï„ hapt,^. tong) Öfkutir- *fof -kalfsvlees,t*?alsJ dier §,grggt>oden worden? En maakt u gebruik van speciale aanbiedingen? Mocht u niet precies weten hoe een bepaald stukje het beste klaargemaakt kan worden, dan zal de slager u dat graag ver tellen, tenzij u net op een spitsuur met uw vraag aankomt. Vooral de meer doorregen stukken zijn hier en daar wat uit de gratie. Dat is jammer want juist door de combina tie vet en mager worden ze bij het bakken en braden niet gauw droog. Bovendien zijn zij aantrekkelijk in prijs. Uit angst voor „de lijn" behoeft u doorregen vlees niet te laten staan. U kunt immers voor het bakken met wat minder vet (boter, margarine of vet) vol staan? U weet, dat vlees een hoge voedingswaarde heeft dpor zijn eiwitten, voedingszouteh en B-vitamines. Deze bëstanddelen komen ook iijkelijk voor in vis, eieren, kaas, peulvruch ten en.... zoete of zure pap. Zij: zijn alle goedkoper dan vlees. Maar ook wanneer u niet op een dubbeltje behoeft te kijken, bie den zij prettige afwisseling. Vooral eieren en kaas zijn zo gemakkelijk op een drukke dag omdat u er de deur niet voor uit hoeft. Vergeet naasthet gekookte of gebakken ei roereieren en hartige en zoete omelet ten niet. En neem u eens voor, iedere maand een paar maal kaas in de warme maaltijd te verwerken, desgewenst in de vorm van een toetje. Daarmee zullen vooral zij, die niet van pap of pudding houden, gelukkig zijn. Zeker aan te bevelen voor hen die niet aan hun halve liter melk toekomen. Er zijn recep ten te kust en te keur. jyiet de k^Li k*>mt(i*ook «^rle trek in erwten- bonensoÖ> JHi |flder§: peulvruchtenmaal tijden: gezond en lekker etèn! Wilt u vis op tafel brengen en daar doet u goed aan! doe dan wat we bij vlees adviseerden: wees niet huiverig voor wat min der bekende soorten. Stel dat uw visver- koper eens roodbaars heeft. Waarom zou u die vis, die u net zo kunt koken of bakken als de meer bekende soorten, niet eens pro- bex-en? Al deze gerechten kunnen de plaats van vlees innemen. Jus kan dat niet, evenmin als vet spek. Zij zijn wel lekker pittig en zij geven wel een gevoel van verzadiging, maar ze missen de opbouwende stoffen (o.a. eiwit ten), dié in vlees, vis, kaas e.d. voorkomen. Alleen aardappelen en groente met jus zijn dus beslist niet voldoende. Zorg dan b.v. voor een eiwitrijke toespijs. Karnemelkse of zoete pap en pudding zijn een uitstekende aanvul ling. Als u uw keus op pap bepaalt, hebt u een goedé gelegenheid havermout, boekweit (grutten) en gort in ere te herstellen. Zij zijn gezonder dan custard en soortgelijke bindmiddelen en de bereiding hoeft niet veel tijd (méér) te kosten. land bezet en omgeven door verraders was de vorst volkomen machteloos om zijn volk te beschermen. Zijn jonge eerzuchtige tweede gemalin, Smedes, een Perzische, ontziet zich echter niet om, tezamen met de Grootvizier, de Egyptenaren te knechten en te terrorise ren. Zij ziet er evenmin tegen op om velen gevangen te doen nemen en op de slaven markten te verkopen. Als Amirtee op de hoogte gebracht wordt van Smedes' wandaden en wil pogen om maatregelen te nemen, laat de jonge vrouw hem in koelen bloede doden. Ergens in de woestijn wordt de jonge reus Maciste, die heet te zijn „geboren uit een rots" en die sterker is dan wie ook, aangevallen door twee leeuwen. Nadat hij er één met de han den gedood heeft, loopt zijn leven ernstig gevaar, maar een jonge, toevallig passeren de Egyptenaar redt hem en tussen beide man nen ontstaat hierdoor een band. De vreemde, die zich Kenamum noemt is niemand anders dan de zoon van Amirtee uit diens eerste hu welijk en in feite dus de kroonprins, die om zijn volk beter te leren kennen grote reizen maakt. In één van de dorpen, die hij aandoet heeft hij de schone Nofret leren kennen, die niets van zijn vorstelijke afkomst weet. Ke namum belooft haar terug te zullen keren órtx'mot huuY'Je trouwen.D>i..plutJglinëEJIS' van zijn vader verandert ec-hter>zijn leven vol-, komen. In Tanis teruggekeerd raakt Kenamum onder de magische verleiding van zijn jonge stief moeder Smedes, die hem, gesteund door haar priesters, door toverkrachten geheel in haar macht houdt. Plunderende soldaten vallen het dorp aan waar Nofret woont. De bewoners worden mee gevoerd om als slaven en slavinnen verkocht te worden. Maar plotseling verschijnt Maciste als genadeloze wreker. Hij neemt het alleen op tegen de soldaten en ziet kans de vrouwen te redden. Maciste, die het als zijn roeping beschouwt om onrecht uit te roeien en Egypte te be vrijden, gaat naar Tanis, waar hij geholpen door kooplieden, door een list onbemerkt bin nenkomt. Daar organiseert hij een steeds groeiende beweging om verzet te plegen tegen de Perzen en het Koningshuis. Telkens weer vertoont hij staaltjes van onverschrok kenheid en ongekende kracht. Op de dag van Kenamums kroning tot Pharao staan talloze volgelingen van Maciste gereed om toe te slaan tijdens de grote wagenrennen in de are na. Van hun ingrijpen komt echter niets. Maciste, die voor het eerst gewaar wordt, BONN - Bij de nuidige stand van de wa pentechniek vereist de verdediging van ieder land twee soorten soldaten: het type van de technicus, die tijdens een lange veelom vattende speciale opleiding tot een hoog-ge- kwalifieeerde specialist wordt gevprmd en het type van de geharde vechter, waarvoor ge- gezonde. met de natuur verbonden moedige mannen nodig zjjn. In de Duitse bondsweer wordt thans de jonge soldaat met technische begaafdheid en belangstelling voor de techniek vaker aan getroffen dan het lichamelijke robustere, spor tieve, strijdbare type een feit, dat overi gens in alle landen met hoog-ontwikkelde be schaving. valt te constateren. Het moet er duS om gaan door opleiding in te halen hetgeen door moderne levensge woonten verloren gegaan is. Uiteraard kun nen recruten niet van de eerste dag in dienst aan maximale lichamelijke prestaties vol brengen In de loop van de diensttijd moeten de eisen geleidelijk wordén opgevoerd, zodat de manschappen tenslotte in de uitstekende li chamelijke conditie zijn, die onmisbaar ook is voor hun geestelijke paraatheid. Even lang als de bondsweer bestaat, heeft in de bondsrepubliek hardnekkig de 'legen de de ronde gedaan, dat' de soldaten met „fluwelen handschoenen" worden aangepakt. In vele gevallen wordt het begrip van de „staatsburger in uniform" een synoniem ge acht voor een lichtelijk halfzachte houding. Al leen daaruit moet worden verklaard, dat de eis naar hardere opleiding bij het Duitse publiek bezwaren heeft opgeroepen. Ondanks alle inspanning om goede voorlichting om trent de strijdkrachten te geven, wordt de vrees geuit, dat zich in de bondsweer een stroming zou kunnen ontwikkelen in tegen spraak met de grondbeginselen en opvattin gen omtrent de staatsburgerlijke verantwoor- dat Kenamum de Pharao en Kenamum, zijn vriend één en dezelfde zijn en die bovendien de bijzondere belangstelling van koningin Smedes opmerkt, volgt ineens een andere ge dragslijn. De door Maciste bevrijde vrouwen, die door Smedes weer opnieuw gevangen geno men zijn, zullen op wréde wijze in de arena ter dood gebracht worden. Maciste betreedt ja en door zijn enorme kracht belet >cdle vrouwen gemarteld en gedood wtrfOTTT Kenamum. nog steeds onder de in vloed 'van de middelen, die zijn wilskracht ver lammen, herkent Maciste niet, maar Smedes is zo geiïnponeerd, dat zij haar zinnen op de sterke reus zet. Macikte doet alsof hij zich graag dóór haar laat inpalmen en gaat zelfs in het paleis wonen, tot grote woede van zijn volgelingen, die hem een verrader vinden. Na enige tijd doorziet Smedes echter Macistes houding en zij wil hem op vreselijke wijze ter dood laten brengen. Na zware strijd ep ongelooflijke kracht- prestaties ontkomt Maciste echter en nu stelt hij zich, nadat hij alles uitgelegd heeft aan het hoofd der opstandelingen. Het komt tot 'n bloe dige veldslag, die voor de opstandelingen ver loren schijnt, totdatMaciste redding brengt door een strategische brug onklaar te ma ken. De strijdkans keert, de opstandelingen winrien. Als Maciste dan ook Kenamum ver lost uit de duivelse betovering van Smedes en hem met Nofret samenbrengt, begrijpt Sme des, dat zij het spel verloren heeft en zij aar zelt niet de dood te zoeken. Het volk valt het paleis binnen, de intriganten worden ver jaagd en Maciste, geloofd én geprezen als de bevrijder, trekt zich terug om elders in dé wereld het onrecht te gaan bestrijden. delijkheid van de soldaten. De richtlijnen die voor de opleiding geldenzijn echter het re sultaat van diepgaande studie en overwegin gen gebaseerd op de richtlijnen opgesteld door de afdeling „Innere Führung'k -De bondsweer wil met de aanwezige middelen én- rekening houdend' met de gegeven .^verhoudingen de grootst-mogelijke paraatheid bereiken. Op het monument voor de onbekende soldaat in Arlington bij Washington staat te le zen: „Toen de soldaat zijn uniform aankreeg, werd de burger'niet uitgekleed". Deze zin zou als leidend beginsel kunnen dienen voor de bondsweer, die van de staatsburger in uni form meer moet verlangen dan tot -. dusver van soldaten werd verwacht. De reeruut moet zijn staatsburgerlijk bewustzijn, zelfdiscipline en oordeelsvermogen naar de kazerne meebren gen. De richtlijnen die bij de opleiding gelden gaan uit van deze fundamentele eisen. Deze weerspiegelen de kenmerkende trekkèfr van on ze tijd: het culturele niveau, het rechtsbewust zijn, de economische stromingen,- de. bij zondere belangen van de mensen alsmede de stand van de technische ontwikkeling, Daarbij, komt d,an nog de factor van. de per manente béd raging door het miljoenenleger van de Sowjet-Unie, dat uit gehardef. doel treffend opgeleide soldaten bestaat.' Dit dwingt de strijdkrachten van de NATO al in vredes tijd'Fat voortdurende paraatheid. In een moderne oorlog is de enkeling vaak geheel alleen op zichzelf aangewezen, ^lleen mee-denkende, gedisciplineerde soldaten,' die weten waarvoor zij veGhten kunnen in derge- .lijke situaties hun opdracht zelfstandig han delend ten uitvoer brengen. Het streven naar zelfstandigheid ligt al in het sterk-ontwikkel- de individualisme van onze tijd besloten het kenmerkt ook de jonge soldaten. Derhalve moeten zij vroegtijdig voor taken geplaatst worden, die hen tot verantwoordelijk hande len aanspoort hetgeen hun zelfbewustzijn ver sterkt. -i Wie grote waarde -hecht aan het individua lisme ook bij militairbdpleiding kan Jfcf'prin cipe van de dril als middel ter handhaving van de discipline en als grondslag van de mi litaire opleiding niet aanvaarden. Het zou onzinnig zijn de methoden van de achttiende eeuw op een modern leger over te willen brengen. Destijds bereikte men door het „af richten" van de soldaten ongetwijfeld een goed militair resultaat. Zonder dril zou men de legers uit de eeuw van Frederik de Grote niet in de slag hebben kunnen werpen. In die dagen moest een soldaat alleen maar een goed jfunctioneiïfidl-./fetifiltje Yaj^ -eejdjj machine zijn, die automatisch doör bevelen in be weging werd gebracht. Weliswaar moet ook thans het gebruik -en hanteren vanwapens en materieel herhaaldelijk geoefend worden, maar daarmede wordt niet meer beoogd dan het wennen en leren kennen. De wil en het in zicht' van de soldaat, dat hij als het er op aan komt zich moet kunnen handhaven, kan al leen. worden versterkt .wanneer rechtvaar digheid, sociale zorg en achtting voor de persoonlijkheid de militaire opleiding in hoge mate-bepalen. Deze inzichten zijn niet pas door- de bonds weer ontdekt.- Militaire leiders als Scharn- horst en Gneisenau wisten dit ook heel goed en deze opvatting, diende her als leiddraad bij hun hervormingen. Het jonge Duitse leger wijst dus onomwonden onjuist-opgevatte hard heid, het'stompzinnig afbeulen van recruten af. Vandaag dag ligt de hardheid van de militai re opleiding in de zakelijke eisen, die de mili taire dienst stelt. Zij wordt begrepen en verdragen' wanneer men geen onmogelijke en overbodige, laat staan onwettige ëisen stelt. (Van een medewerker) ^al de techniek ooit zo ver in 't onderwijs doordringen, dat de machine een belangrijk deel van de onderwijzende taak overneemt? Wie zich de bedenkingen herinnert die vóór de invoering van de schooltelevisie in Nederland speci aal uit onderwijskringen geuit wer den, kan er maar moeilijk aan ge loven. Dat neemt intussen niet weg, dat er scholen zijn die het t.v.-ap paraat als aanvullend leermiddel toepassen. En ook elders, bij talen onderwijs bijvoorbeeld, heeft de elektronica zijn intrede gedaan. In dat geval zitten de leerlingen met hoofdtelefoons op unaniem in mi crofoons op hun tafel te spreken. De leerkracht voor de klas heeft eveneens een hoofdtelefoon en een microfoon, maar daarnaast nog een schakelbord. Terwijl de klas op de wijze der va deren de les „opzegt", schakelt de Onderwijzer van leerling naar leer ling. Bevalt hem ergens iets niet in de uitspraak, dan geeft hij individu eel aanwijzingen. Hij luistert naar Slechts één leerling tegelijk, maar niemand in de klas weet naar wie tot hij eventueel een correctie krijgt. Het systeem is in de Verenigde Sta ten ontwikkeld en heeft zich snel over vele landen verbreid. De leerkracht kan hier uiteraard niet gemist worden; slechts de doel matigheid van het onderwijs wordt opgevoerd. Maar er zijn ook syste men denkbaar en zelfs al in toe passing waarbij de rol van de leer kracht is teruggebracht tot die van programmeur. Hij is dan de man, die een onderwijsmachine tevoren van een leerprogramma voorziet en die het onderwijs-zelf verder aan de machine kan overlaten Wat doet zo'n machine? Van de leerling wordt verondersteld dat hij tevoren thuis bijvoorbeeld de behandelde stof globaal heeft doorge nomen. In de „klas" stelt de machine vragen en controleert de antwoorden. Met deze programma-machines zijn twee verschillende systemen moge lijk. Bij 't ene wordt na een be knopte opsomming van de conclusies der leerstof een vraag gesteld On middellijk daarna krijgt de leerling een aantal antwoorden op de viaag voorgelegd, waarvan maar één het juiste is. Kiest hij het verkeerde, dan geeft de machine uitleg waarom het gekozen antwoord niet goed kan zijn. Dezelfde vraag wordt dan opnieuw gesteld: de leerling krijgt dan een nieuwe kans: Uiteraard is het bij dit systeem op eenvoudige wijze mogelijk na te gaan, of de leerling vordert. Bij het tweede systeem kan dat niet. Ook hier wordt een vraag gesteld, maar zó simpel dat zeker negentig percent van de leerlingen wel een goed ant woord moet geven. Wanneer dé leer ling voor zichzelf een antwoord heeft geformuleerd, verschijnt de correcte oplossing op het scherm. Uitleggingen worden in dit stadium niet verstrekt. Dat spaart tijd, maar daar de vragen xX.'. „r eenvoudiger moeten kunnen zijn. is de voortgang door de leerstof niet. zo snel als bij de eerste werkwijze. In Engeland wordt met deze me thode druk gepionierd. De appara tuur varieert naar gelang diverse onderwerpen worden onderwezen: boekhouden en grammatica, na tuurkunde of arbeidsanalyse. Er zijn machines, die elektronische breinen moeten hebben Maar an dere lijken ietwat op een eenvou dig televisietoestel. Tenslotte zijn er simpele apparaten, die men eigenlijk best zelf op school kan maken. Het is duidelijk, dat dit soort ma chines tevoren de leerstof, vragen en Hv De leerling heelt de vraag op )±et scherm voor zich gehad en voor zichzelt het antwoord geforn/u- leerd Hit drukt nu op de .mnt- ivoordknop en zal aanstonds op een tweede scherm merken, of zijn 4« oplossing goed is geweest of jout K« •J" -J* i^* i aj* ^a antwoorden „ingegoten" moeten krij gen Daarvoor bestaan al diverse pro- grnmmenngs boeken Het program ma van een machine moet voortdu rend worden gewisseld al naar gelang de gevordei dheid van de klassen, die .eraan werken. - Er zijn nadelen aan het ondei wijs- apparaat en een van de meest in het oog springende is, dat het persoon lijk contact tussen leerling en leer kracht in de verdrukking komt. Maar er zijn enthousiastelingen, die zeg gen, dat dit persoonlijke contact op een middelbare school met duizend leerlingen er klassen van veertig man toch al niet om' over te juichen Het ten dele wegvallen van de persoonlijke benadering heeft ook voordelen, 'n Machine wordt nooit ongeduldig, is ongevoelig voor pla gerijen en krijgt geen aanvallen van razernij. Een machine is nooit moé en maakt geen vergissingen. Is de geprogrammeerde leerstof breed opgezet, dan geeft het appa raat meer gelegenheid tot individu eel onderwijs) En .er is geen sprake van dat èen leerling zijn cursus kan voortzetten, wanneer hij niet steeds de behandelde stof onder de knie heeft gekregen. De theorie klinkt niet zo gek. Maar wat zijn de resultaten? Men heeft die gemeten bij cursussen van de Royal Air Force, waar een massa exacte kennis moet worden geabsorbeerd. De ervaring béwees.'cfat de leerlin gen hier sneller opschoten en zich be ter herinnerden wat hun was geleerd. Een vergelijking werd getrokken tussen cursisten in een klas, die drie hoeksmeting leé'rde door middel van een machine en leerlingen die bij een instructeur waren ondergebracht. -Beide klassen kregen dezelfde stof te verwerken. De „machinale" teerlin gen hadden er slechts 39 pet van de tijdsduur voor nodig, die het onder wijs in de andere klas in beslag nam. Machinaal onderwijs wordt mo menteel al gegeven 'intalen, wis kunde en de besturing van compu ters. Voor hef leren gebruiken van elektronische rekenmachines via ponskaarten zijn af tScrles instruc tiemachines vervaardigd, die op merkelijke resultaten geven ten aanzien dan die toetsen, welke in het algemeen nogal moeilijkheden opleveren bijdé hétjfijfsappara- tuur. Het ziet er naar uit, dat de ontwikkeling nog maar aan een be gin staat.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 9