Modernisering levensmiddelenzaak M. Poortman (zelfbediening) - EXCELSIOR WON VERDIEND UITSLAG GEFLA TTEERD i'ijuag io november ïyiU WEEKBLAD VOOL ilJSSEN Pagina 5 Fraaie tentoonstellings successen Dokter Oosthoek jr. scheidsrechter in belangrijke wedstrijd SPORTCLUB RUSSEN BLIJFT WINNEN Goede verdediging De tweede helft mmmm - IMp I Verdiende voorsprong Onverwachts Fleer en meester Aldolem besprak fotocollectie De lagere Excelsior-elftallen De Zweef-R.K.S.V. 1-2 RKSV-DeZweef veternnen Gevaarlijk Naar IJsseimeervogels PUZZEL Oplossing puzzel vorige week De modernisering en uitbreiding van de zaak van de heer M. Poortman Eschstraat is wel zeer geslaagd geworden. Tot deze conclu sie kwamen de vele bezoekers, die bij de opening een kijkje kwamen nemen. De heer Poortman kan met grote voldoe ning op deze uitbreiding terugzien temeer om dat hij de zaak van de grond af heeft opge bouwd. Hoeveel werk verzet is door de heer Poort man, die aanvankelijk als melkslijter is begon nen, kan een buitenstaander zich moeilijk voorstellen. Dat dit prachtige resultaat in betrekkelijk korte tijd is bereikt stempelt de heer Poortman (die op voortreffelijke wijze Verschillende leden van de Rijssense pluim vee- en konijnenfokkersvereniging: „De Een dracht' behaalden op de landelijke tentoon stelling van pluimvee, sierduiven en konijnen fraaie prijzen met hun ingezonden dieren. Op deze tentoonstelling waren ruim 2000 die ren ingezonden. Afd. grote hoenders. E. Peters met Barne velders hen oud 5. Z. G. idem hen oud ZG, idem haan jong GG idem haan jong 1 ZZG en 5 ere prijzen waarvan 1 voor de mooiste Barne velder idem hen jong G, idem hen jong 1 ZG en ere prijs, idem trio jong 1 ZG en ereprijs. H. J. ter Harmsel met Zilver Broekel haan jong 1 GG. idem haan jong 1 ZG en ereprijs voor de mooiste Braekel, idem hen jong 1 ZG, idem hen jong 2 GG. Afd. krielen. Lajos Luby met Hollandse kriel blauwgrijs haan oud 1 ZG, idem blauw hen oud 1GG. J. Tijhof met Zilver Sebright kriel haan jong 1 ZG en ere prijs voor de mooiste Sebright kriel, idem hen jong 1 GG. G. Smit met Java kriel zwart haan jong 3 ZG idem hen jong 3 ZG. M. Boerman met Plymouth Rockkriel donker gestreept haan jong 1 G, idem hen jong GG. Afd. Sierduiven. H. Scheppink met Brun- ner kroppers rood doffer oud 1 ZZG en ereprijs voor de mooiste Brunner kropper, idem dof fer oud 2 ZG, idem druif oud 1 ZZG, idem duif oud 2 ZG, idem doffer jong 1 ZG idem duif jong 1 ZG. Afd. konijnen. G. H. Lohuis met Vlaamse Reus konijngrijs voedster jong 4 ZZG, idem voedster jong 5 ZZG, H. Wolterink met Vlaam se Reus Wit ram oud GG idem ramjong ZG ide ram jong ZG idem voedster jong ZG, idem voedster jong ZG. G. Nijzink met Rijnlander zwart geel ram jongl GZ en ere prijs voor de mooiste Rijn lander. Comb. Ter Harmsel-Pluimers met Pa- pillon zwart voedster oud 1ZG idem Madagascar ram oud 1 ZG, idem voedster oud 1 GG, idem voedster jong GG. Comb. Ter Harmsel -Vosmet Klein Chinchilla ram oud 1 ZZG. en ere prijs voor de mooiste Chinchilla, idem voedster oud 1 GZ, idem ram jong 1 ZG, idem voedster jong 1 ZG. G. Baan met Hollander zwart ram jong 1 ZG. De Rijssense arts de heer D. Oosthoek, be kend scheidsrechter in het Zaterdagvoetbal van de KNVB ontving van de secretaris-pen ningmeester van de KNVB de heer L. Brunt de vererende uitnodiging als scheidsrech ter te fungeren in de wedstrijd Go-Ahead Ned. Militaire elftal, welke wedstrijd zal wor den gespeeld op donderdag 21 november te Deventer (aanvang 15.00 uur). wordt gesteund door zijn vrouw en zijn doch ters) tot een goed zakenman. Met grote verwachting ziet men uit naar het resultaat van het zelfbedieningssysteem, dat met de nieuwe uitbreiding gepaard gaat. Natuurlijk moeten de klanten er even aan wennen, maar het blijkt, dat ook de Rijssense huisvrouwen zich op dit terrein gemakkelijk aanpassen. De vergrote winkel bergt een enorm arsenaal aan levensmiddelen, die een levendig cachet aan de zaak geven. De artikelen staan overzichtelijk opgesteld, en de indeling lijkt ons verantwoord. Men heeft thans de beschikking over een vitrine voor vleeswaren enz. De specialiteit van de heer Poortman, de kaashandel, is ook in deze nieuwe zaak be waard gebleven. De aankleding en inrichting van het inte rieur is zeer aantrekkelijk, terwijl de zaak ook vanaf de straatzijde een zeer goede in druk maakt De redactie van dit. bad wenst de famiie Poortman veel succes toe. RECTIFICATIE Bij de beschrijving van de opening van de nieuwe zaak van drogisterij Frans van Garral in het nummer van de vorige week is abusie velijk de naam van de heer G. Scheppink on der wiens architectuur deze verbouwing tot stand kwam, tot onze spijt niet genoemd. Het ziet er naar uit dat de serieuze plannen van Sportclub Rijssen om het dit jaar ver loren gegane le klasserschap in de onderaf deling Twenthe, terug te winnen, werkelijk heid gaat worden. Na een wat aarzelend be gin van de competitie, gaat het de laatste tijd crescendo. Werd veertien dagen geleden SVVN 2 aan de zegekar gebonden, zaterdag j.l. waren het de reserves van Hulzense Boys die met een smadelijke nederlaag naar huis terug werden gestuurd. In het begin leek het er helemaal niet op dat Sportclub Rijssen zo'n grote zege zou behalen. Menige aanval van Hulzense Boys rolde af op het doel van Thijink, doch deze laatste stond z'n mannetje en wist ieder ge vaar te keren. Geleidelijk aan nam de thuis club het heft in handen en na twintig minu ten spelen maakte Schellevis er met een hard schot 1-0 van. Zijn schot tegen de paal, enke le minuten later had beter lot verdiend. Het was midvoor Nijzink die er voor zorgde dat men met een 2-0 voorsprong kon gaan rusten. Na rust kwam Hulzense Boys even fel op zetten, doch de goed spelende Sportcl. verde diging hield uitstekend stand. Een goed opge zette Sportcl. aanval betekende meteen 3-0 doordat de stopper der tegenpartij het leer in eigen doel deponeerde. Deze slag is Hulzen se Boys niet weer te boven gekomen. Even buiten het strafschopgebied kreeg Schellevis een vrije trap te nemen. Laag en hard ver-' dween de bal in de uiterste hoek (4-0). Nog voor de goed leidende arbiter Schui- terd het einde floot had midvoor Nijzink met twee gave treffers de eindstand op 6-0 be paald. Het derde elftal van Sportclub Rijssen trok met 9 man naar Vesos, daar helaas 2 spelers bij een auto-ongeluk betrokken waren en dus niet konden meespelen. Het kan daarom een prestatie genoemd worden dat slechts met 2-1 werd verloren van de reserves van Vesos. De twaalfjarige Jacqueline Copley uit Huntingdon in het Engelse graafschap York, heeft bijzonder wijs toezicht bij het maken van haar huiswerk. Als zij haar boeken en schriften voor zich neemt fladdert nl. haar vriendje Jackie de uil, op haar schou der om daar rustig te blijven zitten. Jackie is ook al mee naar school geweest en won daar gemakkelijk de eerste prijs in een wedstrijd voor huisdieren. Behalve Jackie heeft Jacqueline nog twee konijnen en drie egels als huisdieren, 's Avonds komen er ook nog vaak drie uilen aanvliegen, maar die vertrekken later weer en alleen Jackie blijft wijsgerig bij zijn vromvtje. i i i inii i i i i m i i l i lui i i '■MiiKiiiuitiiiii: i iii iiiiiiiii iiiiiii i iiiiriiiiitiiiiiiiiiiaiuiu Doelman Gerritsen in actie tijdens een aanval van de Enternaren, waarbij de bal langs de verkeerde kant van de paal rolde. Het was zaterdag voor Excelsior een goede dag. De met spanning tegemoetgeziene wed strijd tegen rivaal Enter Vooruit hebben de roodbaadjes in winst kunnen omzetten. Aan vankelijk leek het er helemaal niet op dat de beter geklasseerde Rijssenaren van staart- Ploeg Enter Vooruit zouden winnen. Integen deel, de Enterse ploeg speelde vlot en ver rassend goed combinerend, zodat het er alle schijn van had dat zij de successen van de laatste weken zouden continueren. De Excelsior-achterhoede met de midden linie was in feite nergens - het feit dat de defensie met drie invallers moest uitkomen zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest - en zeer gevaarlijk kwamen Grooten c.s. voor de veste van invaller-doelman Gerritsen. Enkele malen gingen de morsbewoners door het oog van de naald en het ergste werd gevreesd. Er kwam vaak kunst en vliegwerk aan te pas om het heftige begin-offensief der wit-zwarten te bezweren, terwijl de thuisclub geen moment gelegenheid kreeg het spel te verplaatsen. Slechts éénmaal moest keeper Kollerie van E.V. handelend optreden toen hij een directe vrije schop van Nijland be kwaam onschadelijk maakte. Binnen het kwartier was het voor Enter Vooruit raak. Grooten liet een trekbal los, waarop invaller Goorman geen vat had. Rechtsbuiten Rozemuller van E.V. overzag de situatie beheerst en prikte het leer voor Gerritsen kansloos in de touwen. Een verdiende voorsprong voor de bezoekers. Nu de roodbaadjes geen vat op het spel van E.V. konden krijgen en de gasten zich mo reel blijkbaar sterker gingen voelen, kon Ex celsior niets anders doen dan zich in de verde- dinging te concentreren. Eerst na 35 minuten kwam Excelsior los. nadat eerst Grooten nog gevaarlijk was door gebroken. De scheidsrechter annuleerde deze doorbraak evenwel wegens buitenspel. Harbers liet een diepte-pass los naar Kap- pert, die onverwacht een schot op het doel van Kollerie loste. De Enter goalie werd ge slagen, doch spil Schuitemaker nam bekwaam zijn taak over. De toegestane strafschop werd even bekwaam door Nijland in een doelpunt omgezet. Met alle bewondering voor Enter Vooruit moest na dit doelpunt toch een „heer en mees- ter-schap" van Excelsior geconstateerd wor den. De Rijssenaren ontwaakten uit hun slaap en gingen nu eerst voetballen. Nog voor de thee smaakte Kappert het genoegen voor een 2-1 ruststand te kunnen zorgen. Na de doel wisseling heeft Enter Vooruit weliswaar nog kans gehad direct gelijk te In een lokaal van de Neutrale Kleuterschool aan de Tabaksgaarden hield de amateurfoto- grafenver. Aldolem vrijdagavond haar con tactavond. Van de fotogroep „De Muggen" uit Haarlem werden op deze avond een aantal vergro tingen (30x40) besproken en beoordeeld. De aanwezigen werden door de heer Wes- terik (onder wiens leiding deze avond stond) in drie ploegen verdeeld, die elk afzonderlijk driemaal tien foto's beoordeelden. Hierna kwa men de groepen weer bijeen en gaven nogmaals hun visie op de vertoonde foto's. Tot slot liet de heer Westerik een band afdraaien waarop een bestuurslid van ,,De Muggen" zijn mening over het vertoonde materiaal ten beste gaf Door deze wijze van behandeling van foto collecties (die geheel nieuw was) kwam men tot een meer intensieve bespreking van het getoonde materiaal, dan voorheen het geval was geweest. Al met al kon men spreken van een leerza me en goed geslaagde avond. Heden (vrijdag)avond komt de heer Van de Colk uit Wezep een demonstratie geven van speciale vergrotingstechnieken door middel van ontwikkelaars. Zij die „lastige" negatie ven hebben en toch een goede foto hiervan verlangen kunnen dus deze avond terecht bij dehe er Van de Colk in de Neutrale Kleu terschool. komen, doch ter Weele knalde hopeloos naasi en naar later zou blijken zou dit ook het enige succesje zijn geweest dat E.V. in de tweede helft had kunnen boeken. Het resterende half uur liet Excelsior (om in vaktermen te spreken) Enter Vooruit, stil staan. Van het vlotte spel der bezoekers in de eerste helft bleef niets over en nu liet Excel sior zien hoe gevoetbald moet worden en bo vendien, hoe kansen moeten worden benut Met grote vaardigheid werden de aanvallen vanuit het middenveld opgebouwd en de daar mede gepaard gaande snelheid heeft Enter Vooruit doen kapituleren. Harbers, Kappert, Nijland en Van Vondel, combineerden vlot en sneden herhaaldelijk door de E.V.-defensie. De talrijke toeschou wers, die aanvankelijk een royale overwinning hadden toegekend aan Enter Vooruit, gingen zich nu afvragen hoe hoog de score in Ex celsior's voordeel zou worden opgevoerd. Kappert was stopper Schuitemaker te vlug af en meteen was het raak. Kollerie dook te vergeefs naar de hoek (3-1). Eén moment verviel de gevaarlijk opererende Excelsior voorhoede in het onrendabele „tik-tak-spel" en kon, E.V. weer even aandacht schenken aan zijn eigen aanval. Nu gaf evenwel de rood-witte defensie geen Door terrein afkeuringen ging zaterdag slechts een klein programma van de lagere Excelsior elftallen door. Het 2de elftal liet zich in Den Ham door de club van dien naam niet ver rassen en behield haar fraaie positie op de ranglijst door met 6-0 te winnen. Zoals te verwachten was verloor Excelsior C in Haar- le van Haarler Boys B met 3-2, terwijl de D junioren van Haarler Boys C met 1-0 won nen. Voor zaterdag a.s. komen de volgende Rood witte elftallen in het veld. Excelsior 2 is vrij. Excelsior 3 moet in Wierden kunnen winnen van SVZW 3, terwijl het vierde elftal thuis DES 4 ontvangt. Van de junioren gaan het A en B elftal in Nijverdal op bezoek bij SVVN a en b. Voor Excelsior a is dit een zware wedstrijd met minder kans op succes dan Excelsior B, dat beide puntjes wel zal mee brengen. O ook Excelsior C gaat naar Nijver dal en kan winnen van Nijverdal B. De D-ju- nioren krijgen thuis DES d en zullen zich wel niet laten verrassen. Terwijl Excelsior E een lastige uitwedstrijd tegen het ongeslagen R.V. B heeft. Tegen de verwachting in heeft RKSV een zege behaald te Nijverdal. En direct kan er aan toegevoegd worden, dat deze verdiend was. De Rijssenaren speelden een goede wed strijd. Reeds na 20 minuten namen zij door Tusveld de leiding (0-1). (Vooraf had de ver dediging reeds laten zien, dat zij zich niet zonder meer gewonnen zou geven). Na deze voorsprong gingen de oranjewit- ten door en er deden zich opnieuw kansen voor. Het was B. Markslag die na 35 minuten spelen een verkeerd timen van de Nijverdal- se verdediging uitbuitte (0-2). Na rust kwam de thuisclub opzetten, maar de RKSV-defensie kapte rustig de aanvallen af en zette haar voorhoede weer aan het werk. De weinige Rijssense aanvallen waren steeds gevaarlijk. Telkens vingen, de met een dub bele stopper spelende Rijssenaren, de Zweef- aanvallen op, en kregen de gasten weinig kan sen. Het doelpunt dat zij tenslotte scoorden kwam uit een strafschop tot stand. Een der Nijverdalse aanvallers werd ongeoorloofd aangevallen op de rand van het strafschop gebied. Midvoor Middelkamp maakte dank baar gebruik van de strafschop, door hieruit te scoren (1-2). Verder lieten de RKSV-ers het niet komen. Volgende week zondag komt de voetbal vereniging „Wierden" haar opwachting maken aan de Enterweg. Gezien het geringe verschil op de ranglijst kan ongetwijfeld een spannende wedstrijd worden verwacht. Zondag a.s. zal waarschijnlijk een vriend schappelijke wedstrijd tegen Enter gespeeld worden. Zondagmiddag zal een veteranenelftal van RKSV een wedstrijd spelen tegen het vete ranenelftal van De Zweef. krimp en stuurde de E.V. aanvallers prompt weer terug. Plotseling werd het weer gevaarlijk voor het heiligdom van Kollerie. Rechtsbuiten Nij land lanceerde keer op keer met verre trap pen linksbuiten Van Vondel. Uiteraard zijn der gelijke lange ballen moeilijk voor tegenstan ders te verwerken. Uit één van deze passes scoorde Van Vondel dan ook onberispelijk het vierde Excelsior doelpunt (4-1). Direct hier op zouden we het mooiste doelpunt van de wedstrijd zien. Een „lange bal" van rechtsbuiten Nijland bereikte wederom linksbuiten van Vondel. Deze passeerde handig enkele tegenstanders en bracht toen de bal bij Kappert, die daar op het leer ineens op de schoen nam en de touwen liet trillen. Daarmede behaalde Excelsior een verdien de, doch gezien het zeer goede spel der En ternaren voor de thee, geflatteerde overwin ning. Twee doelpunten verschil had de ver houding o.i. beter weergegeven. Jammer was het dat stopper Schuitemaker in deze sportieve wedstrijd geblesseerd het speelveld moest verlaten. Zaterdag a.s. gaat Excelsior bij koploper IJsseimeervogels uit Spakenburg op bezoek. Het is zaak voor de roodwitten niet te wach ten met voetballen tot de tweede helft, want die vlieger kon in Spakenburg wel eens niet op gaan. Het is goed gegaan in de wedstrijden tegen Voorwaarts en Enter Vooruit, doch het had ook heel anders kunnen uitpakken. Indien de Rijssenaren met een volledig elftal kunnen uit komen zien wij wel perspectieven. In ieder geval zal van meet-af aangepakt moeten worden en voorlopig zullen we het maar houden op een gelijk spel. HORIZONTAAL: VERTICAAL: 1 krachtig 1 5 schors 2 9 parfum 3 11 stopplaats 4 12 grap 5 13 vorderaar 6 15 voorzetsel 7 16 vuurpotje 8 18 blaam 10 20 die van U 11 21 woonschip 14 23 wintervermaak 17 24 jaarl. ontv. geld 19 25 met name 21 26 badpl. in België 22 27 in orde! 25 29 tabbaard 28 31 loopvogel 29 33 oude lengtemaat 30 34 vogel 31 37 nummer 32 38 zangstem 35 40 roe 36 42 mannensier 39 43 bergruimte 41 bouwmateriaal vaarwel zangnoot tweestemmig gezang nors reeds rund kamp. benodigdheid Reg. Infanterie uitroep v. verbazing jager op verb, terrein dans opera van Massenet bijl mil. opl. school voorzien v. wieken doet als een kind klef god van de liefde weekdier plezier bijwoord landbouw werktuig numero deel v. mast

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5