Potwillem trakteert in de „Hutte Culturele Raad het Overijssels hesprak de E8 en landschapsschoon pompvers FILMNIEUWS Ned. Herv. Jongelings- en Meisjesver. vierden zilveren jubileum Nieuwe Chr. ULO-school jaar in gebruik volgend jes EINDE RUIMTETEKORT IN ZICHT Herv. Ger. Jeugdver, hield geslaagde vossenjacht Bezorgd Ernstig gevaar Bovengemeentelijk belang Dure plicht Misplaatste zuinigheid NOTTER Opbrengst collecte Vrijdag en zaterdag de film: Hochzeit im Paradies Woensdag de film: Cleo tussen 5 en 7 Ponyclub had gunstig verenigingsjaar Spit,Spierpijn SCHAAKNIEUWS Vrijdag 15 november 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 Het ziet er naar uit, dat de in aanbouw zijnde Chr. ULO school (Graaf Ottostraat) in mei 1964 in gebruik zal kunnen worden genomen. Dan zal voor het hoofd en voor het lerarenkorps een einde zijn gekomen aan een reeks problemen waarmee men ja ren heeft moeten worstelen en die zonder twijfel een nadelige invloed op het onderwijs moet hebben gehad. De nieuwe school, een ontwerp van de Apel doornse architect de heer C. Heuvelink wordt een modern statig bouwwerk, dat is aange past aan de eisen die het voortgezet on derwijs stelt. Met de werkzaamheden is men zo ver ge vorderd, dat het glas is aangebracht evenals de verwarmingsinstallaties. Dit laatste brengt het grote voordeel mee, dat ook bij een even tueel strenge winter normaal kan worden doorgewerkt. De school telt 17 lokalen n.l. 14 leslokalen en 3 vaklokalen voor aardrijkskunde, na tuurkunde en tekenen. Verder 'heeft men de beschikking over een lerarenkamer, een be stuurskamer en een dokterskamer. Een grote verbetering ten opzichte van de oude school is de kantine, plaats biedend aan ruim 200 leerlingen. Aangezien de school ook bezocht wordt door een groot aantal leer lingen uit naburige plaatsen (momenteel on geveer 100) was het noodzakelijk, dat hierme de rekening werd gehouden. Met de bouw van een gymnastieklokaal is onlangs een aanvang gemaakt. Dit gebouw dat naast de nieuwe school zal verrijzen, zal straks eveneens in een grote behoefte voorzien. De heer Otte, het hoofd van de Chr. ULO school, die het einde van het schoolruimtete kort in zicht heeft, is hiermede natuurlijk uiterst ingenomen. Voor dat het zover is ge komen, is er heel wat werk verzet, heeft men veel teleurstellingen moeten incasseren en veel moeilijkheden moeten overwinnen. In 1956 werd 'n aanvraag ingediend voor de uit breiding van de ULO school aan de Jan ter Horststraat met 2 lokalen. Deze aanvraag werd op verzoek van bepaalde instanties la ter gewijzigd in verband met het te verwach ten aantal leerlingen in de toekomst. Het gemeentebestuur van Rijssen, had aan vankelijk het plan aan de huidige school een nieuwe vleugel te bouwen, tengevolge waar- Door de Herv. Jongelings- en meisjesvereni- niging en door de J.V. en M.V. van de Ger. kerk (Boomkamp) werd een vossenjacht geor ganiseerd, die bijzonder geslaagd is. Het is voor de jongelui een interessante avond ge worden en er ontstonden vele humoristische voorvallen. De gedachten met elkaar iets te organise ren aan het begin van het winterseizoen heeft geresulteerd in een kameraadschappelijke ontspanningsavond, waarbij het doel elkaar be ter te leren kennen en te verstaan zonder twijfel is bereikt. De organisatoren hebben veler medewerking gehad, waarvoor in het slotwoord van Hein Doorn op hartelijke wijze dank werd gezegd. De leiders hebben wel bijzonder succes gehad met de z.g. vossen, die in Rijssen uitge zet waren. Zo was er een vos in soldatenuniform, en er was een vos in politieuniform, er was een portier van ter Horst en Co, die als vos op trad. Een andere vos was te vinden als ver pleegster, en weer een andere was als mon teur bij een benzinestation geïnstalleerd. Twee meisjes in Rijssense klederdracht wa ren aan het winkelen, terwijl een levende eta lagepop bij de Fa. Meulenbelt wel heel moei lijk was te vinden. Wim Meenks speelde zijn rol voortreffe lijk en stond onbeweeglijk tussen zijn wassen collega's. Dat hij nu en dan met de ogen knipperde is kennelijk een aantal kijkers ont gaan, maar toen hij plotseling zijn hand be woog zetten 2 dames het op een lopen. Deze dachten dat het in de etalage bij Meulenbelt „niet pluis" was. Overigens hebben de groepjes van 4 perso nen hun best gedaan om tot een goed resul taat te komen. De groep van Jan Schreuder won de le prijs. In de kantine van de Heka werd door Hein Doorn de prijsuitreiking gehouden. Ditgebeur- de op een ongedwongen wijze, waardoor ook het slot van de avond een gezellig verloop had. van een aantal woningen in de Jan ter Horst straat zou moeten verdwijnen. Dit plan is echter in het vergeetboek ge raakt. In een later stadium werd een aan vraag ingediend voor 'n geheel nieuwe school. Nadat de plannen niet minder dan 3 keer moesten worden gewijzigd, kwam in 1962 de langverwachte vergunning af. Aan de firma Odink te Eibergen werd op dracht tot de bouw van de school die inclusief de inventaris rond de 900.000 zal gaan kos ten, verleend. In de 6 jaar tijd, toen de nood zaak tot de uitbreiding van de bestaande school met 2 lokalen reeds urgent was, was het aan tal leerlingen zodanig gestegen, dat het ruim teprobleem verschrikkelijk groot was gewor den. Er moest op 3 verschillende plaatsen aan de 315 leerlingen les worden gegeven. Naast de 6 lokalen van de huidige school zijn 3 loka len van gebouw Jeruël in gebruik, en 1 lo kaal van de Ger. kerk in de Boomkamp. Er zijn aan de Chr. Ulo school 12 leerkrach ten verbonden, waarvan 3 z.g. vakleerkrach ten, (handwerk, muziek en gymnastiek). Dat ondanks de vele ongemakken aan het ruimtetekort verbonden aan deze School zo wei nig mutaties piaats vinden moet vooral het hoofd van de school de heer Otte veel voldoe ning geven. „Ik heb" aldus de heer Otte „de beschik king over een prima stel collega's die de moeilijkheden op de koop toe hebben geno men en dat nog steeds doen. Als de prachtige stijlvolle school zal zijn be trokken zal voor het hoofd en de leraren van de Chr. Ulo school een tijd van veel ongerief achter de rug zijn, en de waardering voor het nieuwe gebouw zal zonder twijfel groot zijn. RUSSEN buiten de wallen De boeren van Eisen die kerkelijk onder Rijssen hoorden, dat had de eerste evangelie dienaar in Karei de Grotes tijd zo beslist. En het was zo gebleven door alle tijden heen stalden hun paarden bij de Hutte. Dat was makkelijk want de herberg de Hutte had een vooringang aan de Bouwstraat. De kastelein van de herberg Frerik oet de Hutte had het oude huis van Plas Leide gekocht en het zo lang laten staan, dat het van ouderdom in elkaar viel. Afbreken dat mocht niet en toen het huisje van Leide van ouderdom in elkaar viel. De sik van Frerik oet de Hutte viel er onder dood. Het stomme die kon niet los komen. Al een paar uur voor het invallen van het huisje had het stomme dier geweldig staan mekkeren, net als of hij riep baas help mie'j! Maar Frerik had het te druk met het kaar- te. met de klanten. Want kaarten werd bij Frerik veel gedaan. De royale boeren span den er 's morgens hun paarden, gingen ter kerke, bleven over voor de middagdienst en aten mee bij Frerik. Het was makkelijk ook want wanneer men te zwaar beladen was om huiswaarts te keren dan ging men bij winter dag op de deel op stro liggen en 's zomers onder de grote perenboom. Maar nu wilde Pot Willem trakteren. Frerik zette de twee dienstmaagden en de vrouw aan het werk. Want bij feestelijke gelegenheden van Rijs sen binnen de wallen moest de herberg schoon zijn. Voor klanten van buiten de wallen die door dag en tijd zo met de mestklompen binnenliepen, hoefde je de boel niet op te knappen. Daar de kastelein van de Hutte een grote stalling had waar veel paarden kon den staan en waar vaak paardemest lag, we- De E-8, waarover* in de pers reeds het nodige te doen is geweest, is ook in de Cut turele Raad besproken. De aanleg van deze voor Overijssel zo noodzakelijke verkeers ader betekent een enorme ingreep in het land schap. Wat ons in het bijzonder bezighoudt is de vraag, waar de miljoenen kubieke meters zand vandaan moeten komen die voor dit pro ject nodig zijn. Weliswaar zijn de opvattingen over de aanleg van wegen aan het kenteren en krijgt men steeds meer oog voor de landschappelij ke en recreatieve belangen, die daarbij op het spel staan. Niettemin vragen wij ons be zorgd al. -of .er-, voldoende-waarborgen gescha pen zijn om onherstelbare" 'schade aan ons mooie, maar zeer kwetsbare Overijsselse land schap te voorkomen. Een ernstig gevaar kan daarin gelegen zijn, dat het door de Rijkswaterstaat aan de aannemer wordt overgelaten voor het nodige zand te zorgen. In feite bepaalt dan het eco nomisch belang van aannemer en zandboer, waar het zand zal worden afgegraven. Bij een project van de omvang van de E-8 kan dit fnuikend zijn voor het natuur- en landschaps schoon in onze provincie, en derhalve een ernstige aantasting betekenen van de recrea- tiebelangen. Het gemeenschapsbelang eist niet alleen goede verkeersverbindingen, maar ook een uiterst zorgvuldig omspringen met de be schikbare natuur- en recreatieruimte in onze provincie. Terecht is er op het congres „Na tuur en Recreatie" in Holten op gewezen, dat hier sprake is van een bovengemeente- lijk belang. Een overheid, die voor een zo be langrijk onderdeel als de zandwinning ten be hoeve van de E-8 aan de aannemer vrij spel geeft, zou in een later stadium wel eens van ernstige bijziendheid kunnen worden beticht. De grote geestelijke en culturele waar den, die in de natuur- en landschapsbescher ming op het spel staan, zijn onder invloed van een eenzijdig economisch gericht denken reeds al te lang verwaarloosd. Het is een dure plicht van de overheid te overwegen, of het behoud van deze geestelijke en culturele waarden, niet alleszins opweegt tegen de gro tere uitgaaf, die van een aanwijzing van cen trale zandwinningsplaatsen het gevolg zal zijn. De afgravingen zullen trouwens door beplan ting of aanleg van vijvers weer dienstbaar moeten worden gemaakt aan de recreatie. Tot elke prijs moet echter worden voorkomen dat er maar lukraak gegraven wordt en dat - voor een economisch voordeel op de korte baan - elk heuveltje en elke glooiing in het Overijsselse landschap wordt geslecht. Is het landschap eenmaal grondig bedorven, dan zul len later enorme investeringen nodig zijn om althans iets van het kwaad te herstellen. Veel zal dan echter onherroepelijk verloren zijn, dat nu de bijzondere charme van Overijssel uitmaakt. En het economisch voordeel op de korte baan zou, op lange termijn gezien, mis plaatste zuinigheid kunnen blijken met cata - strofale gevolgen voor het woonklimaat van onze provincie. De ontwikkelingen in de rand stad Holland zijn in dit opzicht wel bij zonder leerzaam. melde het in de Hutte van vliegen. Een Am sterdams ronselaar verdwaalde eens bij Fre rik. De man dacht zeker in Rijssen zijn slag te kunnen slaan. Hij wilde matrozen aanwer ven voor de schepen van de Oostindische Compagnie. Hij bestelde eten. Frerik had de vrouwen gewaarschuwd. Zo'n zieltjes winner moest goede vette soep hebben. En er werden zoals gewoonlijk geen vliegen gejaagd. En de kastelein zette voor de gezelligheid of met opzet de deeldeur open. En de vliegen stroomden binnen. Het Huttenvolk zelf at in een zijkamer tje. Maar door een kleine ruit kon men de ronselaar waarnemen. De man sloeg links en rechts van zich af. En begon te vloeken. Laat ons bidden gebood Frerik. De man sprong op en liep naar links en naar rechts. Hij kwam in de zijkamer en zag het bid dende gezin. Hij bleef er bij staan en bidde mee. Frerik kuchte een keer, het gebed was ten einde. De ronselaar sloeg links en rechts de vliegen van zich af. Boer! Schreeuwde hij tegen Frerik, Uw huis is verpest! Kijk eens op mijn bord. Dat zijn allemaal deserteurs van de Oostindische Com pagnie. Antwoorde Frerik terwijl hij met een forse ruk zijn broek ophees. Ik betaal deze maaltijd niet! Schreeuwde de ronselaar. Ik betaal je niet! Frerik floot twee keer op de vingers, kort en krachtig. En daar kwamen ze aan de Wal- en Bouwstraters en wezen in de gauwigheid de ronselaar Amsterdam. Maar nu, op dezen avond was het feest voor Pot Willem. Hij had de ambtsjonker Appeldam van Druivenhuis lekker voor schut laten staan. De jonker had bij de drost zijn beklag ge maakt. De drost had nadenkend om de kin gestreken. Hij informeerde dat de Potboer die te Rijssen in de verdeling woonde zeer lomp was. Tja dat was nog geen reden om tegen hem op te treden. De ambtsjonker die graag pro motie wilde maken vanwege de schraalheid zijner beurs, was naar de schout van Rijssen gegaan. De schout die juist aan het eten was, had met volle mond gevraagd, jonge waar zin ièj' van? Nou dat was toch wel het toppunt. Je kon toch duidelijk zien dat de jonker een edel man wak, Wat is ter an de haand? Had de schout geïnformeerd. De Potboer had Hem voor de niendeur te woord gestaan en had gezegd. Aaij commozies hebt, dan moet oeuw vaar zelf meer komm! Wee hef oeuw stuurd? De drost was het ant woord. Nou als heer droste de Potboer hebben Advertentie In tegenwoordigheid van tal van afgevaar digden van zusterverenigingen, genodigden, oud-leden en begunstigers vierden zaterdag avond in het gebouw „Irene" de Ned. herv. jongelings vereniging „Jehova Nissi" en de Ned. herv. meisjes vereniging „Ora et Labora" hun 25 jarig bestaan. Ds. A. Kool wijkpredi- kant in Notter opende deze feestelijke bij eenkomst, waarna de heer F. J. Lohuis, voor zitter van de jongelingsvereniging een bijbels onderwerp behandelde over „Verwachting", wat met grote aandacht gevolgd werd. Ver volgens werd het programma voor de pauze verder afgewerkt met samenzang en opvoe ring, door de beide verenigingen van een de- clamatorium getiteld „Brandende lampen" met muzikale begeleiding van de heer Beunk. Na de pauze, waarin allen getrakteerd wer den, werd een „Jubileum Verslag" opge voerd over de afgelopen 25 jaar, op rijm en in dialect wat bijzonder in de smaak viel. Wegens verhindering van ds. Jorissen, jeugd- predikant te Utrecht die zou komen spreken, hield hierna ds. Kool een lezing over „Kerk en Jeugd" waarbij talrijke fraaie dia's ver toond werden over de kerk van vroeger en nui De heer A. J. Bloemendaal ouderling te Not ter feliciteerde de verenigingen met hun ju bileum namens de Ned. herv. kerkeraad van Rijssen, terwijl de heer H. J. Wibbelink sprak voor de geref. jeugdverenigingen. De heer H. J. Wessels, een der mede oprichters, voer de het woord namens de oud leden en haalde tal van oude herinneringen op. Ds. Kool bood de presidente van de meisjes vereniging en de voorzitter van de jongelings vereniging elk een boekenbon aan, namens het hoofdbestuur van de bond van Ned. herv. jon gelings- en meisjesverenigingen op Ger. Grond slag. Door ouderling Goosen werd deze feeste lijke herdenkingsbijeenkomst met een dank woord gesloten. De collecte „Nazorg federatie B.L.O." ten behoeve van het geestelijk afwijkende kind welke in onze gemeente werd gehouden van 28 oktober tot 3 november heeft opgebracht 843.24. Wie probeert de inhoud van een Weens ope- retteverhaal weer te geven, beseft eigenlijk meteen al, dat zoiets onbegonnen werk is. Want waar het om gaat de zang, de roman tiek, de gehele muzikale sfeer dat valt op papier niet weer te geven. En dat is bij deze film over een bruids nacht met complicaties in het altijd idylli sche Venetië ook weer in rijke mate het geval. Dr. Hansen, die jarenlang bij de revue heeft gewerkt, wil trouwen met de dochter van een industrieel. Daar hebben we het ver trouwde paar: Peter Alexander en Waltraut Haas! (Kon het n „lm weissen Rössl" en „Die Fledermaus" ook anders?!). Natuurlijk is er dan de boze ster van de revue, in dit ge val Marika Rökk (wie zou iets anders ver wachten?), die eigenlijk met de charmante dr. Hansen had willen trouwen. Zij besluit en de lachwekkende situaties liggen al weer voor de hand hem op zijn huwelijks reis te volgen en hem het leven zo moeilijk mogelijk te maken! Hoe dat allemaal afloopt, laat zieh wel ra den. De dwaze inhoud van deze operettefilm is dan ook niet meer dan een graag geaccep teerd excuus voor een bonte reeks hartver- overende melodieën en anderhalf uur bijzon der gemakkelijk te verteren amusement. Cléo, een knappe, blonde vrouw, chanson- nière van beroep, consulteert een kaartleg ster. Maar de kaarten vertellen wel iets over de onverwachte ontmoeting met een aardige bijzonder welbespraakte jongeman, maar te gelijkertijd is er een sombere aanwijzing. Een arts, een ziekte, geneeslijk of ongenees lijk? Cléo voelt zich erg ongerust, omdat zij inder daad de volgende avond een afspraak heeft met een dokter, die haar de uitslag van het medisch onderzoek zal mededelen. De feiten Advertentie drogen in met Pürolpoeder/Tisotnfi.» lijken simpel. Voor Cléo echter vormen ze het begin van een verwarring en van een bezinning. Wie zal het zeggen? Cléo maakt abrupt een eind aan 'n muziek-repetitie, kleedt zich aan en dwaalt door Parijs en dit is dan het ware thema van de film: Cléo van 5 tot 7. Ontmoetingen met een vriendin, kijken naar een komische film, ervaren hoe een eigen grammofoonplaat in een druk café nauwelijks wordt beluisterd, dwars door Parijs gaan, waar de existentie van Cléo slechts één op vele miljoenen is. En tenslotte ontmoet Cléo in het Pare Mont- souris een jonge man, welbespraakt! In café Smit hield de pony vereniging „De Oosterhofruitertjes" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer D. Steen bergen. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer Vlaardingerbroek bleek dat het eerste verenigingsjaar gunstig genoemd kan wor den. Het aantal leden waarmee de vereniging is gestart en dat aanvankelijk 7 bedroegis ge stegen tot 30. Na de oefeningen onder leiding van de heer G. J. Rozendom in een weide nabij de boer derij Rooiman aan de Knottenbeltlaan werd later een buiten manege gebouwd op een ter rein nabij café Smit. Deze manege beantwoordt volledig aan de verwachtingen en vastgesteld kan worden dat deze manege gerekend kan worden tot de mooiste uit de omgeving. De vereniging is van plan zich aan te sluiten bij de Kon. Federatie van landelijke rij verenigingen, dat ten ge volg zal hebben, dat de leden kunnen deelne men aan officiële wddstrijden. Voorts kunnen de leden opgeleid worden voor een diploma. De heer Vlaardingerbroek wierp een terug blik op het afgelopen verenigingsjaar, waar bij herinnerd werd aan de demonstratie tij dens de fabrieksvakantie op het Volkspark, welke een groot succes werd, evenals de de monstratie die gehouden werd in Vriezenveen- sewijk. De penningmeester de heer B. J. Fuit kon melding maken van een batig saldo. De voor zitter de heer Steenbergen en de secretaris de heer Vlaardingerbroek werden beiden her kozen. wil dan moet hij hem zelf maar halen, dag Jonge? Pats de deur ging dicht en de schout at verder. De jonker Appeldam van Drui venhuis voelde zich tot op het gebeente bele digd. Hij reed weg en gaf het paard de spo ren. Op de Höfte gaf hij de niets vermoedende Turfkoning een slag met de karwats. De Turf- koning een kerel als een boom, keek 'n ogen blik beteuterd. Maar ook slechts een ogenblik. Nog voor de jonker het paard de sporen had kunnen geven, had de reus hem bij de klad den. Haalde hem van 't paard en gaf hem een slag om de oren tot in de volgende week. De jonker Appeldam vloekte en dreigde. Hij zou er voor zorgen dat Rijssen van de kaart ging. Nu kreeg de drost wie het ook was, ieder jaar een voer turf van de Turfkoning. Dat gebeurde wel meer. De burgemeesters van de kleine steden schonken met nieuwjaar een paar schinken of een kwart anker wijn. Zij, de burgemeesters van de kleine steden en vooral de Goldvinke, de eerste burgemees ter van Rijssen sprak: Ai de wagens smeert dan loopt ze better! Diep gekwetst in zijn waardigheid beklaagde jonker Appeldam zich bij de drost. De fiscaal schreef. Toen deze klaar was met zijn aanklacht tegen de Rijssenaren riep de drost geef maar hier ik ga het zelf onderzoe ken. De Potboer had de knecht naar zijn vrienden gezonden om ze uit te nodigen om heden avond in de Hutte te komen bij de kastelein Frerik. Het waren Kienen Frans. De Götte, De Pietse De heer van de Grimberg en de jonker van de Oosterhof en de Knolvoet, dat sprak vanzelf. En Frerik had alles netjes voor elkaar ge maakt. De Kloetschuppe zou viool spelen. Hij was er op tijd en freule Nachtegaal zou zingen. Maar verder moesten de deuren dicht. Behoudens de Wal- en Bouwstraters die mochten er komen behoudens het mee brengen van een schelling voor de kosten. In Twente sprak men van schillink dat was een veertig cents stuk. Er was vroeger veel meer geld in omloop dan tegenwoordig. Men had Deventer en Zwol» ge'd provinciale munt en nog veel meer. De Kloetschuppe trok los de bokalen werden met schuimend bier gevuld. De heren van da Grimberg en Oosterhof hadden het af laten weten. De heer van de Grimberg wilde zelfs zijn personeel niet naar de Walstraat hebben. Maar freule Nachtegaal, die een grote in vloed had op de mannen van Rijssen, zij wai knap en verleidelijk, en menig schoon lied zong zij, zodat Hutten Frerik het gemoed vol schoot en begon te grienen. Juist om acht uur toen het feest in volle gang was, moest het hek geopend worden voor het statierijtuig van de drost Twee die naren vergezelden hem. De Turfkoning was inmiddels ook naar de Hutte gekomen. Hij was bij de Potboer aan de deur geweest en de dienst maagd had gezegd dat de boer en de vrouw een visite hadden maar zij wist niet waar. Nou de Turfkoning kende Pot Willem wel zover dat hij wist waar hij deze zoeken moest. Dus naar de Hutte toen de Huttenknecht de poort voor hem ontsloot was voor de drost van Twente meteen het hek van de dam. Open de deuren! brulde de drost Hij schreed met vorse tred de gelagkamer binnen. Frerik smeet de muts die hij op het hoofd had in een hoek. De freule Nachtegaal zich storend aan niets, kweelde lustig verder. De si tuatie was dreigend, want de drost keek grimmig door de grote ruimte. Maar de freu le Nachtegaal gaf de mannen in de zaal een knipoogje, zij zette ter ere van de komst van de drost een jubellied in en dan zong ieder een mee. De drost nu werd zeer met ontfer ming bewogen. Neen deze mannen en vrou wen die zo verknocht waren aan het gezag waren geen plebejers. Het waren fatsoenlijke burgers. De Potboer werd bij de drost geroepen. Neen van onheuse bejegeningen was geen sprake maar de jonker Appeldam had niet eens de moeite genomen om zich bekend te maken. De Turfkoning viel de drost aan dat het jongmens hem zonder redenen een klap met de karwats had gegeven. Frerik begon de drost te trakteren op de twee flessen goede wijn die hij nog voorhanden had. De drost bleek niet zo kwaad als hij leek. Alleen zijn beide beschermers gooiden roet in het eten. Zij maakten plotseling een einde aan de drinkpartij toen het banaal begon te worden. Zij gelastten de koetsier aan te spannen. De Turfkoning verzette zich er tegen dat de drost vertrekken zou. Het was nu juist zo mooi Hij wilde de drost om de hals vallen. Maar de beide drostendienaren kweten zich van hun taak. De Turfkoning kreeg een slag die hem ter aarde deed vallen. De tweede drostendienaar trok zijn zwaard en sloeg er in het wilde mee om zich heen. De Knolvoet blies de kaarsen uit. Dat was goed. Want in de Algemene verwarring die nu ontstond wisten de beide beschermers van de drost buiten te komen. Freule Nachtegaal nam gauw de gelegenheid waar, om de Piet- se te zoenen. De man werd er raar van. Hut- tcu Frerik maakte weer licht. De schade was meegevallen, alleen de Turfkoning had een bes te mep gehad. Hij kermde dat hij kapot was. Goed en wel was de drost vertrokken of de schout kwam met zijn dienaren en ontruim de de Hutte. Ieder maakte gauw dat hij huis waarts kwam en in de Hutte keerde de rust weer- VAN COEVERDEN. Advertentie en reumatische pijnen wi-yft U CTtneen» weg met De Schaakclub Rijssen speelde in lunch room de Goeijen een wedstrijd in de com petitie van de 3e klasse van de Twentse Schaakbond tegen Hardenberg 2. Het werd voor de Rijssenaren een grote overwinning. De gasten werden n.l. met duidelijke cijfers (8*/2 - verslagen. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Rijssen - Hardenberg. C. J. G. Keulemans - H. Altena 1-0, J. ter Harmsel - H. A. Reitsma 0-1, H. Waanders - K. W. Hoving 1-0; G. J. Koedijk - L. van Et- tinger 1-0; F. Krommendijk-E. J. Reints 1-0, K. Munneke - J. Meinderink Vi-Vt, G. Troost - J. W. Banis 1-0, M. H. Baltus - A. J. van Delden 1-0, H. J. Fidder - A. Borneman 1-0 W. ter Harmsel - A. H. Brandsma 1-0. 1

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3