Drogisterij „Frans van Garrat" een aanwinst voor Rijssen FILMN1EUWS Grote belangstelling en waar voor „Die Jahreszeiten" dering r Cs rc m r 3 7 u 3 1 5 3 F F L L Pracht handen Tjbc160~95ct Hamea-Geleï Oneto-Jubdeumshow NOTTER Ledenvergadering P.J.G.O. Mis en toch raak AANRIJDING Er werd gespaard Vrijdag en zaterdag de film: Hinderlaag bij het 1 omahawk-ravijn Woensdag de lilm FORTUNELLA Komt in Rijssen een r.-k. gemengde lagere school EXCELSIOR VERLOOR VERDIEND De lagere Roodwitte elftallen Contactavond ALDOLEM Vrijdag 8 november 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 QOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC 5 T 7" BfeS ïT" w~ hS w Zé Eé J j ir A ii i i i i Onder uitzonderlijk grote belangstelling openden de heer en mevr. Rückhormann- Meijer woensdagmorgen hun nieuwe drogis terijzaak annex schoonheidssalon. De vele relaties die dinsdagmiddag en -avond van hun belangstelling blijk gaven en de vele klanten die woensdag de zaak be zochten stonden perplex over wat hier tot stand is gebracht. De nieuwe zaak biedt een formidabele aan blik. De voormalige bakkerszaak van de heer Krukkert heeft een metamorphose ondergaan van wel zeer ingrijpende aard. In korte tijd is hier een zaak verrezen die in de Rotterdamse Lijnbaan, (om maar iets te noemen), niet zou misstaan. Als men de nieuwe zaak van de straatzij de opneemt valt het op, hoe goed de stalen winkelpui hier tot zijn recht komt. De indruk die men, voor de winkel staande, krijgt is groots en indrukwekkend. Drie prachtige etalages, waarvan ook de hoek- etalage uitstekend tot zijn recht komt, ge ven de nieuwe drogisterij een voornaam ca chet; de effectieve inrichting is opvallend, er is ruimte in het centrum, tengevolge waar van een groot aantal mensen ontvangen kun nen worden en vooral lijkt ons belangrijk, dat men op zijn gemak de standaards, vitrines enz. kan bekijken. De opstelling van het vele materiaal, dat in deze nieuwe zaak verkrijgbaar is, is van uit reelametechnisch oogpunt bezien met vak manschap uitgebalanceerd, waardoor het in terieur van deze zaak op bijzondere wijze tot zijn recht komt. De verlichting in de nieuwe zaak is hier, lijkt ons, wel een novum. Een groot aantal ingebouwde plafonnières doen de zaak 's avonds baden in een zee van licht, waardoor een bijzondere sfeer wordt opgeroepen. Advertentie en nimmer ruw of schraal In de Twente Sporthal te Enschede zal op 13, 14 en 15 december a.s. de 10e ONETO- show worden gehouden. Het vraagprogram ma voor deze nationale show voor hoenders, duiven en konijnen is deze week verschenen. Een college van 30 bekende keurmeesters zal belast worden met de keuring van meer dan 2500 dieren. Aan deze jubileum-show zal medewerking verleend worden door ruim 60 verenigingen uit het gehele land. De Dwerghoenders-fok kersvereniging D.V. zal er haar bondsshow onderbrengen. Tevens zullen 19 verenigin gen en speciaalclubs er hun slubshow hou den. Deze jubileumshow zal ongetwijfeld weer evenals vorig jaar de grootste hoenderten toonstelling in Nederland worden. In verband met de beschikbare ruimte en de grote animo voor deelname, zal het ONETO-bestuur ver moedelijk niet alle inschrijvingen kunnen plaatsen. Tevens vernamen wij van de zijde der ONE- TO dat verzocht is om medewerking van de Ned. Televisie Stichting en de RONO om dit grote gebeuren op het gebied van de klein- dierteelt in Nederland in hun programma op te nemen. In het kantoor van de „Coöp Aan en ver koop. vereniging" hield de meisjes afdeling van de P.J.G.O. haar maandelijkse ledenver gadering. Voor deze vergadering was, in ver band met een lezing over bloemen, ook uitge nodigd de afdeling vande Plattelandsvrouwen. Na een welkomstwoord van het bestuurslid van de P.J.G.O. mej. J. van Losser, in het bijzonder tot de heer Meyer bloemist te Rijs sen en de afd. van de Platte landsvrouwen, was het woord aan de heer Meyer die een le zing heidl over het lang goed houden en ver zorgen van verschillende soorten snijbloemen als ahlia's, anjers, chrysanten e.a. Ook liet spreker zien, hoe met soms geringe hulp middelen, en weinig moeite, aardige bloem- stukjes konden worden gemaakt, alsook hoe boeketten moesten worden samengesteld. Na de pauze kregen de dames gelegenheid tot het stellen van vragen welke door de heer Meyer werden beantwoord. Aan het eind van deze interessante en leer zame avond bracht mej. van Losser de heer Meyer dank voor zijn lezing. In de exclusieve schoonheidssalon kunnen de dames, die daaraan behoefte hebben, door mevr. Ruckhormann worden behandeld met behulp van de modernste apparaten en middelen op het gebied van schoonheidsver zorging. Het bezit van deze moderne zaak moet zo wel de heer als mevr. Ruckhormann met veel voldoening vervullen, met veel voldoe ning omdat hier door zakelijk inzicht de wil om vooruit te komen en door handelsgeest veel is bereikt. Aan het Rijssens winkelapparaat is een prachtig element toegevoegd en de Grote straat is een aanwinst rijker. Namens de re dactie van dit blad wensen wij Frans van Gar rat en zijn vrouw veel succes toe. De Rijssense Jagersvereniging die vorige week zaterdag op volle „oorlogssterkte" in de gemeentebossen jaagde, had deze dag weinig geluk. De buit was n.l. zeer gering. Een bijzondere pechdag was het wel Voor jager W. Op het moment dat een prachtige fazant „uit de dekking kwam" zoals dat in jagerskringen heet, legden W. en één zij ner collega-jagers gelijktijdig aan. De colle ga-jager was echter een fractie van een secon de eerder met het afvuren van het schot. Tot ieders verbazing (behalve die van W.) vloog de fazant ongedeerd op. De lading hagel die voor de vogel bestemd was had zijn doel n.l. niet bereikt, doch was terecht, gekomen in de wang en de rechterhand van jager W. Toen het 6 jarige jongetje van de fam. H. N .op zijn fietsje vanuit de uitrit van de in aanbouw zijnde Lagere Technische School aan de Wierdensestraat reed, werd hij aange reden door een bestelwagen, bestuurd door H. B. uit Wierden. Het jongetje liep hierbij een hersenschudding op, maar kon na behan deld te zijn naar zijn ouderlijk huis worden vervoerd. Gedurende de maand okt. werd bij de Nuts- spaarbank Almelo, bijkantoor Rijssen een be drag ingelegd van 269.062,62 en terugbe taal ƒ183.466,92. In deze maand werden 114 nieuwe spaarrekeningen geopend. Een viertal boeven wordt uit de gevange nis ontslagen en begeeft zich naar het verla ten stadje Tomahawk Gap, omdat de broer van een van hen, Egan, (DAVID BRAIN) daar $10.000 verstopt heeft, afkomstig van de bero ving van een postkoets. Drie van hen hebben aan die beroving meegedaan, maar de vier de, McCord (JOHN HODIAK) is ten onrech te op losse verdenking voor vijf jaar opgeslo ten; hij eist thans zijn deel van de buit. De jongste, Kid (JOHN DEREK) wordt bij een gevecht met Apachen gewond. De mannen nemen een Navajo-meisje (MARIA ELENA MARQUES) gevangen (zij was ook al een gevangene van de Apachen) en zij verpleegt Kid liefderijk. Aan haar en aan de wat oudere Doc (RAY TEAL) heeft Kid het te danken, dat hij ziek en wel naar Tomahawk Cap wordt meegenomen, waar Doe de kogel uit zijn arm snijdt. In het dorp woont nog slechts een oude zonderling, die het kerkhof onderhoudt. Dit komt hen goed te pas, want de 10.000 moet onder de grafsteen met de naam Martha Ter- ret begraven liggen. Zij graven het kistje op, maar het is leeg. Zij vermoeden dat Egans broer het geld op weg naar het kerkhof heeft weten te ver stoppen en zij beginnen overal te graven en Dinsdagavond om 8 uur had het Parkge bouw zich geheel gevuld met een enthousiast publiek, waaronder zich opvallend veel jeugdi ge luisteraars bevonden. Alvorens met de uit voering werd begonnen, ging de heer Overweg voorzitter van, „Hosanna" voor in gebed. Het Overijssels Philharmonisch Orkest speel de de ouverture voor het deerste deel, de overgang van de winter naar de lente. Door de uitstekende akkoustiek van het Parkgebouw was de uitvoering overal goed te beluisteren. De solisten, achtereenvolgens, de bas, tenor en sopraan, lieten zich via de inleiding ho ren, gevolgd door het openingskoor „Korrirh holder Lenz!" Een prachtig koorwerk uit dit oratorium, hetwelk een grote populariteit heeft gekregen. In het middengedeelte zingen de da mes alleen, gevolgd door de mannen, waar na de herhaling volgt van het lentekoor. On middellijk blijkt bij dit meesterwerk van Haydn de grote veelzijdigheid van de compo nist. Nog maar enkele minuten is gemusi ceerd en het gehele uitvoeringsapparaat heeft zich reeds gepresenteerd. Het gehele orkest, afgewisseld met solotrek jes van strijkers en blazers heeft zich al la ten horen. De 3 solisten krijgen ieder voor zich de ge legenheid zich in te zingen en het koor krijgt direct de kans goed voor de dag te komen, verdeeld is vrouwen, mannen- en gemengd koor. Welnu men schoot in de roos, de muzikale spanning was al aanwezig en het publiek was benieuwd wat zou volgen en wellicht het gehoorde nog zou overtreffen. De zomer wordt nogal breed uitgespon nen, waarschijnlijk waren de zomers vroeger ook veel langer. Wanneer Haydn het in deze tijd geschreven zou hebben, was de zomer er nog al bekaaid afgekomen. Over de uitvoe ring in zijn geheel kan slechts het predicaat „uitmuntend" worden gebezigd. In een ge raffineerd samenspel van koor, solisten en or kest werd een gave vertolking bereikt. De di rigent de heer Gerrit Peuscher heeft kans ge zien het koor veilig begeleid door het orkest door de partituur heen te werken, zonder af breuk aan het totaalbeeld te doen. Het werk stelt nogal hoge eisen aan de zangers. De sopranen maakten een goede beurt, de hoge noten waaronder de hoge bes, werden zuiver gezongen, zonder dat de klank geschaad werd. Moeilijke inzetten werden goed geïntoneerd en veelal viel de glans op de toon te prijzen. Bij de alten waren enkele inzetten te mat, maar in de samenzang hadden de dames een mooi timbre. De tenoren misten wel eens een inzet, maar zongen hun partij glad en lenig met veel voordracht. De bassen waren soms aan de forse kant, waarschijnlijk kwam dit door de assistentie. In de meeste koren kon het echter geen kwaad, zodat het geheel toch bevredig de door stoere mannenzang. In het koor zijn nog zangers die de paraat heid missen om op het juiste moment in te zetten. Enkele vooruitstrevenden die de lei ding nemen, blijken dan wel eens te struikelen. Men moet boven de techniek staan en de par tij volkomen los van het blad zingen, het oog op de dirigent gevestigd, opdat zijn intenties kunnen worden opgevolgd. Nu bleek men wel eens in de noten te blij ven steken. Een oratorium met zoveel vaart als „Die Jahreszeiten" eist goed ritmisch zingen en voor het koor zal het een genot zijn ge weest in een dergelijke geslaagde uitvoering mee te zingen. Voor allen zal het een bele venis zijn geweest, om niet weer te vergeten. Dan ook pas is muziek maken herschep ping van een kunstwerk en beleeft men daar aan zijn musiceer-vreugde. Jammer dat enkele coupures werden ge maakt. Een mooi Terzeth no. 23 met een fuga- tisch opgezet koorwerk werd daardoor ge mist. De tekst waarbij de noeste vlijt werd geprezen zal toch geen beletsel zijn geweest. Overigens werd geen wanklank gehoord het was alles pure muziek, dat het publiek kreeg voorgeschoteld. De solisten vormden een ho mogeen trio, dat voortreffelijk de terzetten zong. Hun stemkwaliteiten lopen niet ver uit een, waardoor juist de eenheid naar voren kwam. Annette de la Bije bezit een fraaie buigzame sopraan, die in het hoge register uitmunt door helderheid en vooral door zui verheid. Geen enkele keer foceerde zij haar stem. Jan Waaijer heeft een lichte tenor stem, die zich buitengewoon leent voor reci tatieven en snelle passages. In het duet: „Welch ein Glück ist treue Lie- be" excelleerden beiden door mooie voor dracht en soepele toonvorming. De bas Her man Schey zong met veel souplesse en ge mak de moeilijke Simonpartij, zowel de ho ge noten zeer bewegelijk en in het lage regis ter met sonoor en warm stemgeluid. Tussentijdse applausjes voor de solisten kwamen spontaan uit het publiek. De clavecimbelpartij was in handen van mevr. Ans de Rooy-Van Leeuwen, die tel kenmale na een fors gezongen koorwerk de aandacht voor zich opeiste door volgzame be geleiding en toongeving van en aan de solis ten. Het orkest muntte uit door individueel spel van de blazers, waarvan speciaal in het land- volk- en jagerskoor het koper excelleerde. Met een dergelijke begeleiding kon het koor prachtig aansluiten in „Hort das laute Getön". In de programmatische delen, onder meer in het koor: „Ach das Ungewitter naht", kre gen de pauken een ferme partij te spelen. De uitbeelding van de lier en de doedel zak werden voortreffelijk door de strijkers gerealiseerd. Voor de pauze werden 3 delen afgewerkt, tot en met de herfst, een nogal lange en ver moeiende opgave. Maar de climax ligt juist in het prachtige wijnkoor, hetwelk de ver moeidheid wegvaagt. De inzetten waren niet altijd gelijk, maar de dirigent was on vermurwbaar en voerde alle medewerkenden op tot een „Lasst uns fröhlich sein" hetwelk een magnifiek slot opleverde. Men kwam tot een goed einde van de herfst. Na de pauze restte nog de winter met veel illustratieve gedeelten. Welk een contrasten biedt het gehele werk, toch is het in elk deel bijzonder boeiend en interessant om te horen. „Dann bricht der grosse Morgen an" vormt het slotkoor van het magistrale werk. Nog eenmaal treden de so listen op en dan volgt het indrukwekkende slot: „Dann gehn wir ein in deines Reiches Herrlichkeit! Amen! Door de aanwezigen werd staande een ova tie gebracht aan alle uitvoerenden. Welk een feestelijk gezicht, een volle zaal en een keurig opgesteld koor met solisten, orkest en diri gent in avondtoilet. Rijssen is trots op zijn Chr. Oratoriumvereniging „Hosanna" onder de eminente leiding van de heer Peuscher. De voorspelling is juist gebleken: „Die Jah reszeiten" zal geboekstaafd blijven als een der meest geslaagde uitvoeringen! Na afloop werden over en weer de gebrui kelijke complimenten uitgedeeld. De dirigent deelde mede dat in studie zal worden geno men de „Krönungsmesse" van Mozart. De burgemeester van Rijssen bracht dank aan al le medewerkenden en sprak de hoop uit dat „Hosanna" onder de directie van de heer Peuscher meerdere meesterwerken voor de Rijssense bevolking zal kunnen uitvoeren, uiter aard met medewerking in financiële zin van het gemeentebestuur. De avond tevoren vond de generale repeti tie plaats, welke werd beluisterd door een aantal scholieren van ulo, huishoud- en am- te breken om het te ontdekken. Het is een afmattend, hopeloos karwei. Er is voort durend ruzie. Doe wil met zoeken ophouden en met Kid een nieuw leven beginnen. Maar Kid is koppig. Een rechercheur, die hen van de gevangenis af heeft gevolgd, komt het geld opeisen, maar staat machteloos omdat het niet gevonden is. Hij geeft lichtsignalen in de hoop een leger patrouille naderbij te lokken. Het gevolg is echter een stormloop van Apachen-indianen en de rechercheur geeft het Navajo-meisje de schuld van de lichtsignalen. De Apachen blijven aanvallen. Doe sneuvelt Egan sneuvelt, de munitie raakt op De recher cheur bekent dat hij het meisje ten onrechte heeft beschuldigd en zij en Kid bekennen el kaar hun liefde Het goede komt in de jongen boven. McCord doet een gevaarlijke uitval met een vat buskruit, maar wordt onderweg dodelijk gewond. Met zijn laatste krachten werpt hij het vat tussen de Apachen, zichzelf tegelijk met de vijand vernietigend. Nanda heeft de langste tijd bij haar vriend Peppino doorgebracht. De ene ruzie volgt op de andere en tenslotte besluit Nanda de ge meenschappelijke woning te verlaten, ook omdat zij Peppino verdenkt van te veel be langstelling voor diens zogenaamde nicht Ame lia. Als zij de woning verlaten heeft en doelloos rondzwerft, ziet Nanda een heer, die op het punt staat een duik te nemen in het koele, maar openbare stadswater. Dit zonderlinge gedrag brengt haar er toe de heer aan te spreken. Het blijkt prof. Golfiero te zijn, een zonder ling, die graag te diep in het glaasje kijkt. Dit gesprek loopt uit op een weddenschap, dat Golfiero 80 seconden onder water kan blijven. De inzet blijft onder Nanda's hoede op het droge achter, terwijl Golfiero onder water verdwijnt. Als hij weer boven komt, heeft hij de weddenschap gewonnen, maar de schaars met aardse goederen gezegende Nan da gaat er met de inzet van door. Golfiero achtervolgt haar en Nanda probeert zich van hem te ontdoen door groente-afval naar zijn hoofd te gooien, maar ze raakt een buiten staander, die haar bedreigt. Golfiero snelt nu te hulp en na Nanda ontzet te hebben bezoeken zij een café Hier vertelt Nanda aan Golfiero dat zij de dochter is, zij het dan geen wettige, van Prins Guidobaldo. Na dit avontuur is Nanda's woede weer een beetje bekoeld en zo komt het, dat zij kort daarop met Peppino en Amelia erop uit trekt om Etruskische vazen te bemachtigen. De boer, die hen daarbij helpt, heeft de vazen, die een illegale weg hebben bewan deld, uit angst voor de politie bij een kerk hof verborgen en het ondernemende drietal zal ze daar in het donker weghalen. In die lugubere omgeving maakt Nanda Amelia zo bang, dat deze de benen neemt en vervol gens in een diepe kuil valt. Tegen Peppino zegt Nanda, dat Amelia meegereden is met een automobilist. Dan komt Amelia echter terug om haar rechten te doen gelden en er ont staat zo'n ruzie, dat beide dames Peppino ver laten. Nanda ontmoet nu Golfiero weer en gaat in op zijn voorstel bij hem in te trekken. Na dat de beschonken Golfiero zijn huisje ergens bij de Tiber moeizaam teruggevonden heeft, ontdekt Nanda, dat daar een roep reizende toneelspelers huist. Ze wil eerst weggaan, maar Golfiero overreedt haar te blijven. Het bevalt Nanda best bij de troep en zij vat het plan op ook artieste te worden, hoewel Peppino pogingen doet haar terug te halen. Aan deze pogingen komt een einde, als Peppino door de politie wordt ingerekend wegens de Etruskische vazen. En ook prof. Golfiero verdwijnt uit Nanda's leven. Bij het gemeentebestuur van Rijssen is door het r.k. kerkbestuur een verzoek ingediend medewerking te willen verlenen voor de uitbre- ding van de r.k. Jongensschool met 4 lo kalen en bijruimten. De momenteel in gebruik zijnde r.k. Meisjes school is afgekeurd, en de vervanging is zeer urgent. 3 juni 1957 is door de Rijssense raad reeds besloten medewerking te verlenen voor het stichten van een nieuw schoolgebouw. Het is echter gebleken dat uitvoering van dit besluit praktisch niet te verwezenlijken is, daar voor vervanging van een schoolgebouw slechts zelden bouwvolume wordt beschikbaar- gesteld. Derhalve zal het gewenst zijn, dat het indertijd genomen besluit tot bouw van een nieuwe Meisjesschool wordt ingetrokken. Door het bestuur van deze school is beslo ten inmiddels met ingang van het schooljaar 1964 1965 de r.k. Meisjesschool op te hef fen, en de r.k. Jongensschool om te zetten in een gemengde school. Om alle leerlingen onder te kunnen bren gen, dient de r.k. Jongensschool met 4 loka len te worden uitgebreid. Het college stelt de raad voor ingevolge het advies van de In spectie de gevraagde medewerking te ver lenen. Het was vorige week zaterdag geen beste dag voor de Rijssense roodwitten. Na een verre reis naar Katwijk aan Zee moesten zij tegen Quick Boys een 4-2 nederlaag accepte ren. De overwinning der Katwijkers was vol komen verdiend. Echter, eerst nadat de rood- baadjes een vier nul achterstand hadden op gelopen, begonnen zij meer vrijuit te spelen en de schroom, dat zij toch zouden verlie zen van zich af te schudden. Het doet inderdaad een ploeg niet goed, dat twee van de beste spelers verstek moeten la ten gaan, doch om dan zonder meer de meer dere in de tegenstander te erkennen is ook niet de juiste manier. Na de thee zagen wij meer Excelsior-acties Het duurde evenwel toch geruime tijd vooral eer Kappert succes had. Met twee goede scho ten bracht hij de stand op 4-2. Voor zaterdag a.s. staat de belangrijke en zware semi-derby tegen Enter Vooruit op het programma. Excelsior zal het in de Mors tegen de Enternaren zwaar te verduren krij gen, te meer, nu de zo slecht begonnen zwart- witten de laatste weken tot goede resultaten zijn gekomen en mogelijk een herstel in uit zicht ligt. Uiteraard is het een moeilijke opgave ons aan een prognose te wagen, maar gezien de Morsbewoners thuis nog ongeslagen zijn, me nen wij ook nu niet direct een nederlaag te moeten aantippen. Zoals te verwa chten was behield Excelsior 2 zaterdag middag haar fraaie kans op de bo venste plaats, en stuurde Vroomshoopse Boys 2 met een 11-2 nederlaag naar huis. Midvoor H. Wold nam liefst 8 doelpunten hiervan voor zijn rekening. Ook Excelsior 3 hield de bei de puntjes thuis en won verdiend met 5-2 van Hulzense Boys 2. Minder goed bracht Excelsior 4 het er af door met 5-3 te verliezen van plaats- genote Sportclub Rijssen 2. Ook de A en B junioren moesten beiden met een nederlaag genoegen nemen resp. tegen DES a en DES b, waar van verloren werd met 6-2 en 3-2. Vooral de nederlaag van het nog ongeslagen B elftal was tegen de ver wachting in. Excelsior C liet zich niet van de wijs brengen door Omhoog B en won in Wierden met flinke cijfers (10-0) Na ver in de tweede helft nog té hebben voorgestaan verloren de D-junioren toch met 6-3 van R.V. a. Excelsior E tenslotte deelde op eigen terrein broederlijk de puntjes met Haarler Boys D, uitslag 1-1. Het volgende programma is voor zaterdag vastgesteld. Excelsior 2 speelt in Den Ham te gen de club van die naam en zal zich wel niet laten verrassen, al is bij voetbal alles mogelijk. Excelsior 3 ontvangt no. 1 van de ranglijst het ongeslagen Sparta 2 uit Ensche de, terwijl het vierde elftal bezoek ontvangt van SVVN 4 uit Nijverdal. Van de junioren zijn het A-elftal en E-elftal vrij. Excelsior B kan zich herstellen van de ne derlaag van vorige week door thuis van RKSV a te winnen. Excelsior C en D gaan beiden op bezoek in Haarle bij Haarler Boys B en C waarbij we de winstkansen van het D-elf- tal hoger aanslaan dan van de C-junioren, ge zien de stand op de ranglijst. i i i i i i i HORIZONTAAL: 1 mand 5 smal stroompje 9 landb. gereedschap 12 eventueel 14 staren 15 wal 16 gat in waterleiding 18 op de 19 dof 20 hapje 22 veren 23 beschroomd mens 24 schip 25 bros 27 loot 28 watervogel 30 gesteente 31 en dergelijke 32 Moh. bijbel 34 luitenant 35 eten 37 traag 38 romp 1 2 3 5 e 9~ 10 TT 13 17 19 W 21 22 é3 26 TT 29 50" 31" 32 3*r 36 38" Met ingang van heden willen wij trach ten voortaan elke week een kruiswoord raadsel te plaatsen voor de puzzelaars onder onze abonnees. Wij maken de puz zelaars er echter op attent dat men deze puzzel niet behoeft in te zenden. 11 f 111111111 II bachtsscholen. De sopraanpartij werd in de repetitie gezongen door mevr. Hogenbirk uit Almelo, die zich op uitstekende wijze van haar taak heeft gekweten. De uitvoering als geheel overtrof de generale repetitie glansrijk. De sfeer die maandag ontbrak, was dins dagavond aanwezig. Een muzikaal feest van de eerste orde voor uitvoerenden en luiste raars is weer achter de rug. Het concert op dinsdag 5 nov. 1963 zal ongetwijfeld nog lang blijven voortleven in onze herinnering. KASPERSMA. VERTICAAL: 2 uitroep van schrik 3 bedorven 4 duikvogel 5 wild beest 6 telwoord 7 oude lengtemaat 8 jongste padvinder 10 onbarmhartig mens 11 klap 13 overeenkomst 15 drank v. kraamvisite 17 hoofddeksel 19 vrucht 21 schamele woning 22 aanwijzend voorn. w. 24 hap 26 sleuf in hoefijzer 28 bedwelming 29 moeite 32 keukenprins 33 nieuw (Gr.) 35 vader 36 lage rivierstand I i i i i i i n i i hui i iii i i Op vrijdag 15 nov. a.s. houdt de ama- teurfotografenvereniging ALDOLEM haar con tactavond in de Neutrale Kleuterschool aan de Tabaksgaarden. Voor deze avond is uit genodigd de heer Van der Colk uit Wezep. De heer Van der Colk zal een demonstratie geven van speciale vergrotingstechnieken door middel van ontwikkelaars, speciaal van „las tige" negatieven.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3