Ram Rames drukte stempel op schapen-fokdag te Rijssen Prima materiaal op fokdag van kalveropfokclub t Geen geheimen meer onder hel water Ook kampioenooi komt uit Rijssen Voor derde keer kampioen Ramses van de heer M. Jansen te Rijssen Personeel Aan- en Verkoop- vereniging maakte uitstapje SATELLIETEN SCHEPPEN AFW EER MOGELIJKHEDEN Vrijdag 20 september 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 3 stP?wr«!feale-^eerSOrnStIandigheden en een 2rote publieke belang, stelling werd gisteren op het veemarktterrein te Rijssen de schapen fokdag vrmr rwf j st-napen. fokdag voor Oost-Overijssel gehouden. De aanvoer was ongeveer ee- S^nd '+terWijI-?e kwaliteit ontegenzeggelijk beter was. Oo- vallend was de grotere uniformiteit der diverse rubrieken. Moest !a„anJl!]aren,t;a'V- de ontwikkeling nogal eens een bemerking gemaakt voor- worden, op dit punt waren goede v^S^gSSt li» mhb» 1 Amerikaanse raketten lichter en sneller „RUIMTEPLATVORMEN" ïïïïïïïTïïïïïïïïïïïT Hier komt bij dat de animo voor de schapenfokkerij momenteel nogal wat gestimuleerd wordt door de vrij goede of beter gezegd iets hogere prijzen dan voorgaande jaren. De Twentse schapen fokkers kunnen dan ook met vertrou wen verder werken aan de opbouw van hun schapenstapel. Er is een goede kern van soortige ooien aanwezig, terwijl ook de rammen aan behoorlijke eisen voldoen. Een paar beste konden er nog wel bij, maar bij een goede teeltkeus zijn zeker goede resultaten te verwach ten. Als van ouds was de organisatie prima, zodat de keuringen een vlot ver loop konden hebben. Dat een bestsoorti- Ige ram ook z'n stempel op de fokkerij kan drukken, bewees Ramses van M Jansen te Rijssen. Zelf voor het derde achtereenvolgende jaar kampioen, maak ten z'n dochters dermate goede indruk, dat we geneigd zijn te zeggen dat hij een hoge bijdrage heeft gelevrd voor 't. succes van deze dag. Ook bij de rammen en ramlammeren deed hij van zich spreken. Z'n zoon Ramses 2 van G. Schuienburg te Rijssen werd reserve kampioen. Hij is evenals papa een vol doend ontwikkelde mooi typische ram met goede vacht, doch kon" iets meer kracht in de achterbenen hebben. Ook de kampioenooi heeft domicilie in Rijssen en wel Hanneke 3 van M. Jan- sen, ook een dochter van Ramses. Goed ontwikkelde ooi van fraai type, die in de koten iets sterker kon. Reserve werd 5268 van H. Kamp Almelo. Een 1-jarige ooi van fraai type, die vanzelfsprekend nog niet zo gevuld was als haar rivale, maar overigens weinig minder. Het spreekt wel haast vanzelf dat ru briek 10 en 11 (afstammelingen van :1 ram) beheerst werdeh door de nafok van Ramses. Ook de bedrijfsgroepen wa ren vlot goed. In de drietallen van be drijven met minder dan 8 ooien kwam Wed. J. H. Veerenhuis lc met een uni- iform, typisch drietal, dat iets gevulder 3535 idem, kon. M. Jansen kwam met een best viertal 1 a in de rubriek viertallen van bedrijven met 8 of meer ooien. Voornaamste uitslagen: Rubriek 1 Rammen van V/s jaar en ouder: la Ramses, M. Jansen Rijssen. 1b Ramses2, G. Schuienburg, Rijssen; 2a Hugo 5, A. F. Nijland, Holten: 2b Bert E. Krikkink, Holten. Rubriek 2 Rammen van l'/r jaar: 2b Thies, B. Poorte. Wierden; 2c Robiin, G. J. Wilmink, Rijssen. Rubriek 3 A Ramlammeren geb. voor 2 inaart 1963: la Ramses 27. M. Jansen Rijssen; 2a 3137, Gebr. Pieffers, Rijssen'i Rubriek 3b idem geb. 2/3 t.m. 5/3 '63: la Ramses 29, M. Jansen, Rijssen; lb Reier 4 idem, 2b 3643 E. J. Leusman. Enter. Rubriek 3c idem geb. 6 t.m. 16 maart '63: la 3131 G. J. Wilmink. Rijssen; lb 3560 H. Kamp, Almelo. Rubriek 3d idem geb. na 16 maart 63: la 3768 B. Wassink, Deidenerb:oek 3130 G. J. Wilmink, Rijssen. Rubriek 4 Ooi met 2 Ooilammeren: lb'! Hillegonda 3 M Jansen, Rijssen Rubriek 5 Vh jarige Ooi met 1 Ooilam:1 la 5270 Wed. J. H. Verenhuis, Vriezen- veen. Rubriek 6a Ooilammeren geb. voor 1 maart '63: lb 3555 H. Kamp, Almelo: lc 3349 E. Webbink, Enter; ld Thea 29 M. Jansen, Rijssen; 2a Thea 28 M. Jansen; 2b 3351 E. Webbink, Enter; 2d 3563 Wed. J. H. Veerenhuis, Vriezenveen. Rubriek 6b idem geb. 1 t.m. 6 maart '63: la Hanneke 6 M Jansen, Rijssen; lb Nellie 12 idem; lc Thea 30 idem; 2a 3134 Gebr. Pieffers, Rijssen; 2b Nellie 13 M. Jansen, Rijssen; 2c Siska 17 idem. Rubriek 6o idem geb. 8 t.m. 14 maart '63: la 3132 G. J. Wilmink, Rijssen; lc 3559 H. Kamp, Almelo; ld 3583 G. J. H. Zon neheld, Nijverdal; 2a 3550 H Hammink. Almelo. Rubriek 6d idem geb. 15 t.m. 28 nut. '63: 1 3615 B. Slaghuis, Almelo; 2c 3551 H. Hammink, Almelo; 2d 3696 J. H. Kleins man, Ambt-Delden. Rubriek 6e idem geb. na 28 maart '63: la Siska 18 M. Jansen, Rijssen, lb 3591 N. Hammink, Aadorp; 2a 3592 idem; 2c 3538 H. H. Temmink, Diepenheim; 2d Rubriek 7a Ooien van 4 jr en ouder: la Thea 17 M. Jansen. Rijssen; lb Thea 13 idem; lc Nellie 3 idem; ld 4119 J. Gast, Almelo; 2a Nellie 5 A. J. Naafs, Ambt- Delden; 2c Jojo 8 Wed. J. M. Veerenhuis, Vriezenveen; 2d 4424 B. Slaghuis, Al melo. Rubriek 7b Ooien van 3 jaar: la 4612 B. Wassink, Deldenerbroek; lc 4594 E Krikkink, Holten; ld 4835 Gebr. Pief fers, Rijssen; 2a 4775 H. Kamp, Almelo; 2b Hanneke 2 M. Jansen, Rijssen; 2c Siska 12 idem Rubriek 8a 2 jarige Ooien welke 2 of meer lammeren hebben geworpen: la Hanneke 3 M. Jansen, Rijssen; lc Nellie 9 idem le 5280 N. Hammink, Aadorp Rubriek 8b 2 jarige Ooien met minder dan 2 lammeren: la Thea 23 M. Jansen, Rijssen; lb 5026 B. Slaghuis, Almelo; lc Nellie 11 M. Jansen, Rijssen; la Thea 21 idem; 2b 5018 Wed. J. H. Veerenhuis. Vriezenveen. Rubriek 9a 1 jarige Ooien, welke ge zoogd hebben: la 5268 H. Kamp, Almelo; lb 5269 idem; lc 5285 B. Slaghuis, Al melo. Rubriek 9b 1 jarige Ooien geb. voor 3-3- '62 (niet gezoogd): ld Henny 4 M. Jan sen, Rijssen; le 7971 B. Wassink, Delde nerbroek; 2a Siska 20 M. Jansen, Rijs sen; 2b Thea 32 idem; 2c Thea 26 idem; 2d 2067 Wed. J. H. Veerenhuis, Vrie zenveen; 2e Wanda 4 M. Jansen, Rijssen; 2f Thea 31 idem; 2g 2066 Wed. J. H Veerenhuis, Vriezenveen. Rubr. 9c 1 jarige Ooien geb. na 3-3-'62: la Siska 16 M. Jansen, Rijssen; lb 2587 G. J. Wilmink, Rijssen; lc Siska 16 M. Jansen. Rijssen; ld Hanneke 4 idem; le 8991 Wed. J. H. Veerenhuis, Vriezen veen; 2a 2806 G. J. M. Zonneheld, Nij verdal; 2b Willy 4 M. Jansen, Rijssen. Rubriek 10 minstens 5 afstammelingen (ouder dan 1 jaar) van 1 ram: la Ram ses M. Jansen, Rijssen. Rubriek 11 minstens 5 afstammelingen (lammeren) van 1 ram: la Ramses M. Jansen, Rijssen lc Reier idem. Rubriek 12a groep van 3 Ooien van be drijven met ten hoogste 7 Ooien: le Wed. J. H. Veerenhuis, Vriezenveen; 2a H. Kamp, Almelo. Rubriek 12b groepen van 4 Ooien van bedrijven met 8 of meer Ooien: la M. Jansen, Rijssen. Kampioenram: Ramses M. Jansen, Rijs sen. Reserve-kampioen rani: Ramses 2 G. Schuienburg, Rijssen. Kampioen: Hanneke 3 M. Jansen. Rijs sen. Reserve-kampioenooi: 5268 H. Kamp, Almelo. A J, -.v Begunstigd door prachtig weer werd op het terrein van de heer W. Boode F. Jzn aan de Klokkendijk te Notter, weer de jaarlijkse fok dag gehouden van de kalveropfokclub, georga niseerd door de P. J. G. O. C. J. B. T. B. en C. T. B. Deze fokdag mag ook dit jaar weer goed geslaagd genoemd worden, en de jury bestaan de uit de heren J. Fokkert. Den Ham en J. Engberts te Wierden voor de afdeling Zwartb. Holl. Veeslag en de heren W. Rohaan Enter en Joh. Smelt te Wierden voor de afdeling M.R.IJ. had gezien de kwaliteit van de ingezonden dieren geen gemakkelijke taak. De uitslagen waren als volgt: Zwartb. Holl. Veeslag. Rubriek I Kalveren geboren van 1 oktober tot en met 30 november 1962. la Janna 140 deelneemster Willie Nijenhuis 66 punten, lb Klaske 6 deelnemer H. J. Lam- mers 62 pnt. lc Corrie 29 Jan Holsappel 61 pnt. 2 Reinsje 5, Leidi Boode 55V2 punt. Rubriek 2 Kalveren geboren van 1 dec. 1962 tot en met 31 januari 1963. la Klaske 13 W. Bremmer 68 punten, lb Bleske's Gelly 7 F. J. Lohuis 623/4 pnt. lc Anna 19 F. J. Lohuis 62V2 punt. 2a Mina 16, B. J. Kamphuis 58 pnt. 2b Johanna 4 Wim van Los ser 58V2 punt. 2c Corrie 30 Jan Holsappel 62V2 punt. Rubriek 3 Kalveren geboren na 1 februari 1963. la Anna Q. J. Willie Nijenhuis 67 pnt. Ib Klaske 15 W. Bremmer 68 pnt. 2a Annie 14 Leidi Boode 56V2 pnt. 2b Gretha 6 Jan Hols appel 55 pnt. 2c Leentje 11 Dirk Boode 62 pnt. 3 Leentje 12 Dirk Boode 55V2 pnt. M.R.IJ.-Veeslag. Rubriek I Kalveren geboren van 1 oktober tot en met 30 november 1962. la Thea 5 G. J. Slagman 633/j pnt. lb Rika 9 J. Slagman 59'/4 pnt. lc Dina 8 G. H. Mensink 61 pnt. 2a (Marijke 16 H. Mensink 613Ai pnt. 2b Catrien 16 G. J. Slagman 593/4 pnt. 3a Jan na 13 G. J. Lammers 56 punt. 3b Mina 9 Bert Hietland 55>/4 punt. Rubriek 2 kalveren geboren van 1 decem ber 1962 tot en met 31 jan. 1963. la Ruurdje 12 J. G. Roelofs 68V2 pnt. lb Riek B. Klein Douwel 64V2 pnt. 2a Hendrika 7 H. Mensink 633/4 punt. 2b Roosje 5 F. J. Vinkers 6OV2 punt. 2c Mina 14 H. Deurnink 6IV4 punt. 3a Annie 4 J. H. Mensink 53 punt. 3b Mina 36 Herman Lohuis 54V4 punt. Rubriek 3 Kalveren geboren na 1 februari 1963. la Gretha 34 H. J. Landeweerd 653/4 punt lb Grelha 35 H. Landeweerd 663/4 punt. lc Catrien 17 Jan Stegeman 65V2 punt. 2a Bontje 5 J. G. Roelofs 643/4 pnt. 2b Grada 8. H. Deurnink 6IV4 punt. 2c Betsie 8 G. J. Lammers 543/4 punt. 2d Riek 17 B. Klein Douwel 60 punt. Er werden punten gegeven voor het exte rieur. toilet, voorleiden en produktie afstam ming. Voor de centrale keuring in Den Ham wer den aangewezen Zw.b. Holl. Veeslag Klaske 13 van Wim Bremmer en Annie Q. J. van Willie Nijenhuis, en MRIJ Veeslag. Ruurdje 12 van J. G. Roelofs en Gretha 34 van H. J. Landeweerd. Het beste exterieur kalf Zw.b. Holl. was Klaske 13 van W. Bremmer en het hoogst aantal punten, en toilet en voorleiden behaalde ook W. Bremmer met Klaske 15. Bij het M. R.IJ. Veeslag was Gretha 34 het beste ex- terieurkalf van H. J. Landeweerd en J. G. Roelofs behaalde met Ruurdje 12 het hoogst aantal punten en toilet en voorleiden. Het personeel van de Aan en Verkoop ver eniging Notter-Zuna-Rijssen maakte weer haar jaarlijks uitstapje per autobus vergezeld van hun vrouwen en verloofden, onder leiding van de directeur, de heer H. H. Müller. 's Morgens om 8 uur vertrok het gezelschap vanaf het kantoor aan de Wierdensestraat, richting Amsterdam. Na eerst koffie te heb ben gedronken in Soest werd eerst een bezoek gebracht aan het vliegveld Schiphol. Hier werd een rondrit gemaakt per Schip hol Express over onze nationale vlieghaven. Vervolgens werd Artis bezocht. Waarna de reis werd voortgezet naar Volendam waar te vens gelegenheid werd gegeven om te winke len. Op de terugreis kreeg het gezelschap in Klarenbeek een diner aangeboden. Tijdens het diner werden door de heer Müller talrijke dia's vertoond over vorige jaren gemaakte personeelsreizen. „Moon Dog" is de schilderachtige naam van deze blinde dichter-musicus, die dagelijks musiceert op straathoeken in New York en die even schilderachtig is gekleed ails zijn naam klinkt. Al zijn de voorbijgangers kennelijk aan hem gewend, de fotograaf vond de man wel een plaatje waard. Twee door ..Moon Dog" gemaakte composities zijn door een Amerikaanse grammofoonplaten- maatschappij uitgegeven. De trek van de vissen houdt de wetenschap al heel lang bezig. Deze is immers van groot belang voor de visserij. Men probeert door het merken van vissen ei achter te komen welke weg zij afleggen. Het nieuwste idee is 0111 vissen een klein radiozendertje mee te geven, dat van onderweg de standplaats van de vis seint. Als deze methode slaagt, dan zullen de vissen hun zorgvuldig behoede ge heimen niet lang meer kunnen bewaren. De visshn-zendpr werd bedacht en ontwik keld door Graaf von Görtz, een Duits ge loeide, die er in 1957 patent op nam. De graaf construeerde een toes el „Harpoen" ge naamd, om grote zeevissen te merken (wal vissen e.d.). Aan het dier wordt - en bij gro te dieren zal zulks wel alleen mogelijk zijn wanneer ze nog jong en klein zijn een kistje met registreer-toestellen gehecht. De toestellen registreren diepte en temperatuur van de wateren, waardoor de vis trekt als mede de hartfrekwentie van de betrokken vis. De kamer met de registreer-toestelUn is bestand tegen druk. Na een bepaalde tijd wordt deze kamei afgestoten en drijft naar de zee-oppervlakte Bij het bovenkomen be gint een ingebouwde zender te werken, die een schip oproept, dat de apparatuur opvist De positie van de drijvende capsule kan dooi peilingen gemakkelijk vastgesteld wor den De registreer-trommel binnenin iaat zien door welke diepten de betrokken vis ge trokken is en hoe hel hem daarbij gegaan is. Zender zo groot als lucifersdoosje. Het Hydrobiologische Instituut van het Max Planck-genootschap begon in zijn limnologi- sche filiaal in Schlitz in Hessen dit toestel voor kleinere vissen pasklaar te maken. Klei ne vissen kunnen uiteraard maar kleine zen ders torsen, maar door middel van een Iran- sistorzender kunnen zij vanuit de diepte sei nen, waardoor voortdurend volgen van hun bewegingen mogelijk wordt. Dr K. Müller van het filiaal in Schlitz heeft in samenwerking met ingenieur Schwarzbeck uil Heidelberg en een laboratorium van de Eichhof-fabrieken in Schlitz een zendertje ontwikkeld, dat ook aan kleinste vissen kan worden gehecht. Het is een transistorzendertje met een zend- frekwentie op de lange golf van ongeveer 60 kilo-hertz. Dit frekwentiebereik is voor on der-watergebruik het meest geschikte. De zender heeft de omvang van een lucifersdoos je. De seinen van de vissen worden door een gebruikelijke transistor-ontvanger met ver sterkte langegolf-prestaties ontvangen De zen der is thans zo ver ontwikkeld, dat de plaats van de vissen, die er een meevoeren tot op ongeveer 100 meter nauwkeurig kan worden bepaald. Daardoor kan men de rivier-stations voorbijtrekkende vissen op regelmatige afstan den lokaliseren. Iedere vis zendt een persoonlijk herkennings- signaai Ofschoon het observeren van vissen- trek op lange afstand bij deze methode een reeks ontvangst-stations ..1 de nabijheid van de rivieren vereist, kan de trek op korte af stand met behulp van één enkele ontvanger goed bestudeerd worden. Het merendeel van de vissen is trouw aan zijn standplaats en beweegt zich alleen binnen een klein gebied Dr. Müller hoopt de gedragingen van vissen a)s karpers en snoeken door middel van de zenders nauwkeurig te kunnen onderzoeken. Voortdurend contact. De wetenschap stelt niet alleen belang in de route van de vissen, maar vooral ook in de wijze waarop vissen zich oriënteren Door het gebruik van de zendertjes kan men in voortdurend contact met de vissen blijven. Bij het merken van vissen ziet men de vis pas terug, wanneer zij gevangen wordt en blijft op vermoedens aangewezen ten aan zien van de vraag wat de vis wel uitge spookt heeft. Bovendien blijft het altijd eer. toeval of een gemerkte vis al dan niet wordt gevangen Een methode om voortdurend contact te on derhouden, werd overigens door de Duitse geleerde Hasler al enkele jaren geleden in gevoerd. Aan in een meer zwemmende vissen werden met lange perlondrader kleine tafel tennisballen gehecht, die op het watervlak dreven en de weg van de vis verraadden. Men is met de tot dusver gebezigde merk- inethoden de afgelopen decennia al heel wat aan de weet kunnen komen over de vissen- trek. Zo weet men nagenoeg alles over de trek der zalmen. Het me.ot eenvoudige, van daag nog maar weinig toegepaste merksys- teem bestaat in het afsnijden van de buik WASHINGTON - De Amerikaanse vooruit gang op het gebied van de satellictenontwikke- ling schept volgens insiders mogelijkheden voor een zgn. „satellietenstrategie" die op haar beurt weer onbegrensde mogelijkheden biedt voor de praktijk van de „deterrent" - de afschrikkende macht. Waar het strategisch belangrijke satellieten betreft, is de voor sprong van de Amerikanen op de Sovjets on miskenbaar. Het eerste grote succes verkregen de Ame rikanen met de verlichtingssatelliet. Dit ap paraat is in staat, bij daglicht van 600 kilo meter hoogte nog voorwerpen te achterhalen, die niet groter zijn dan 50 centimeter in doorsnee. De „Samos" kan zodoende op iedermoment het Sovjet-luchtruim controleren, zonder daar bij gestoord te worden. Middelen van elek tronische oorlogsvoering zijn er niet tegen aan te wenden. De weersatelliet „Tiros", kan samen met de „Nimbus" de gehele aardbol bestrijken. De beide satellieten zullen zo worden ge bruikt dat zij tweemaal binnen vierentwintig uur ieder punt op aarde fotograferen kunnen. Bijzonder nuttig zijn de satellieten van het type „Midas" gebleken. Dankzij hun zeer gevoelige infrarooddetectoren kunnen zij lan- ge-afstandsraketten reeds op 5600 kilometer afstand onschadelijk maken. Op die manier verhogen zij de mogelijke waarschuwingstijd van 15 tot 30 minuten. De Amerikaanse satellietenstrategie steunt verder op ruimte-navigatiehulpposten, zoals de „Transit'-kunstmaan. Met behulp van deze toestellen kunnen de polaris-atoomduikboten hun plaatsen snel bepalen, wat voor het geval het ernst wordt van doorslaggevende be tekenis kan zijn, omdat de doelen vastliggen. Maar ook de bestrijding van vijandelijke sa tellieten speelt in de plannen van de VS een grote rol. Zo wil men een „anti-satellieten kunstmaan" gebruiken om vijandelijke hemel lichamen door verhoging van hun omloop snelheid het wereldruim in te dringen, of te vernietigen. Eigen satellieten moeten aan de vijande lijke satellieten gekoppeld worden, hun storen in hun uitzendingen, of wanneer 't om verlich tingslichamen gaat, hun antenne- en lenzensys- teem onbruikbaar maken. Dat kan bijvoorbeeld door het opwekken van nucleaire drukgolven in de nabijheid van de vijandelijke satelliet geschieden. Behalve met deze onbemande gevechts middelen der wereldruimstrategie houden de Amerikanen zich ook bezig met bemande „ruim te bommenwerpers", die in het project „Dyna- Soar" hun kunnen moeten tonen. Ais vlie gend platvorm voor verreikende atoomwapens zou deze bemande satellieten-bommenwerper de Amerikaanse „deterrent force" in het we reldruim kunnen dragen. Ook in de energieverzorging voor hun satel lieten hébben de Amerikanen grote succes sen bereikt. Het gelukte hen, twee „Transit- satellieten met kleine reactoren van slechts vier kilogram uit te rusten, die de stroom- levering voor twee jaar garanderen. Juist op dit gebied zijn de zwakheden van de Sovjet-Unie duidelijk; 't is hun tot nu toe niet gelukt, kernwapens te construeren, die licht genoeg zijn, om door draagraketten van vrij geringe capaciteit vervoerd te worden. De Russen moeten zeer grote en zware trap pen gebruiken en dat heeft weer tot gevolg dat omvangrijke proeven in de aandrijvings sector gedaan moeten worden. Dat hebben de Amerikaanse raketten niet nodig omdat ze nu eenmaal lichter zijn. Volgens de Amerika nen hebben de Russen alleen al uit overwe gingen op het gebied van het gewicht niet de beschikking over bewakingssatellieten, die met de kunstmanen van de Verenigde Staten ver geleken kunnen worden. vin, hetgeen de vis nauwelijks pijn doet en zijn zwemvermogen niet schaadt. De vin groeit in een tot twee jaar weer aan, zodat dit merk slechts korte tijd bestaat. Zalmen gemerkt met metalen plaatjes. Men heeft ook vis-scholen gemerkt door er gekleurde glazen knikkers aan te hechten. Tegenwoordig past men echter voornamelijk het individuele merken toe. Bijvoorbeeld door middel van een plaatje uit metaal of kunst stof, dat met een kunststofdraad onder de rug vin aan de vis-genaaid wordt. Jonge zalmen werden door metalen plaat jes gemerkt, waarvan de cijfers uit een Rönt- gen-contra-substantie bestonden, dus bij RÖnt- genbelichting zichtbaar werden. Deze plaat jes worden in de buikholte van de vissen ge bracht. Iedere stroomopwaarts trekkende zalm werd gevangen, geröntgt en aldus geïden tificeerd. Daarna werd hii weer in de rivier gebracht en mocht zijn tocht voortzetten. Op deze wijze kon men een overzicht krijgen hoe lang zalmen zich in de zee ophouden "en hoeveel zij in de tussentijd gegroeid zijn. Dit is echter een nogal ingewikkelde en kostbare methode WALTER THEIMER.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3