Veel belangstelling bij sportevenement in ..de Roerbelt" Fabriekshal in de Mors P.J.G.O. HJELD PUZZELRIT HUWELIJK VAN DE DAG COLLECTE PRINSES BEATRIX FONDS VEEMARKT RIJSSEN BURGERLIJKE STAND DE WEDSTRIJD Ernstig ongeluk in de Trompstraat MET PENSIOEN UITWISSELING AANRIJDING FRIESE VIERLING WERD VIJF JAAR 1 FOKVEEDAG Tot commandant benoemd OPHAALDIENST N.T.F. ER WERD GESPAARD BENOEMD BENOEMD AANRIJDING V.E.K.-jeugd hield puzzelrit NOTTER Koopt poszeagels van 't Roo-Kruus, mear least ook het P.S. AGENDA PREDIKBEURTEN BEROEPEN Vrijdag 6 september 1963 41e Jaargang No. 35 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Administratie en Redactie Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur voor postabonnees f 1.65 per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting Do Friese /.«kling Lautenbach in Deinum is gisteren (donderdag 5 september) vijf jaar geworden. Foto: Komt vader al van zijn werk? Onder links Dirkje, rechts willem. Boven links Meint, rechts Ytje. VOOR RUSSEN De weersomstandigheden hebben 't bestuur van de Mors en Koerbelt woensdagavond wel parten gespeeld. Een vrijwel gestadig neer vallende regen dreigde het zwemprogramma, dat juist deze avond zo aantrekkelijk was, letterlijk en figuurlijk in het water te doen vallen. De opkomst van het publiek was echter aanmerkelijk groter dan verwacht werd. Zo'n circa 1500 sportliefhebbers om zoomden het bassin van tbosbad de Koer belt. Onder de aanwezigen bevonden zich heel wat hoge militaire autoriteiten. Dr. D. Oosthoek, voorzitter van „De Mors" sprak een woord van welkom bij het begin van de avond. Vooral een speciaal woord richtte hij tot de Belgische gasten, mili taire autoriteiten, de firma Nijhuis en de vertegenwoordigers van 't gemeentebestuur. Het voorprogramma bood enkele zeer in teressante nummers, zoals het gevechtszwem- men. We noemen hier het nabootsen van het verlaten van een gezonken schip. Verder het aanbrengen van een springlading waarbij over afstand van 100 m. 60 m. onder water moest worden afgelegd uitmuntend werd vooral dit laatste nummer uitgevoerd. Zeer interessant was ook de uitrusting en kleding droog over het water brengen. Hierna kregen de aanwezigen alle duik- apparaten te zien, waarover het Nederland se leger de beschikking heeft zoals de Aqua- long, het Mijnenzoekpak en het Kikkerpak. De meeste belangstelling ging ongetwijfeld bij het publiek uit naar Dinky Drill, de vlie genier, die in het water terecht komt. Zowel met een Engelse, als Amerikaanse uitrusting werd gedemonstreerd, hoe zo'n vlieger zich Zaterdagmorgen vond in het stadhuis te Rijssen en later in de Ned. Hervormde kerk op het Schild de huwelijksvoltrekking plaats tussen de heer G. Vruggink en mej. Jansen. Het gehele wagenpark van de firma Pierik, waar de bruid werkzaam is geweest deed het echtpaar iutgeleide naar het stadhuis. Het bruidspaar had zelf plaats genomen op een feestelijk versierde vrachtwagen. Luid claxo nerend reed de stoet door de straten, naar de plaats, waar het paar de belang rijkste stap in zijn leven ging doen. Vanzelf sprekend trok dit gebeuren veel belangstel lenden en nieuwsgierigen. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer een collecte gehouden worden ten bate van het prinses Beatrix fonds. Zoals bekend werden de gecollecteerde gel den in voorgaande jaren enkel bestemd be strijding van de zo zeer gevreesde kinderver lamming. Thans is het werkterrein van het Prinses Beatrixfonds uitgebreid tot andere ziekten, waarbij in de eerste plaats gedacht wordt aan de spastische kinderen. Het is begrijpelijk, dat voor de bestrijding van deze ziekten veel geld nodig is. Er wordt daarom een dringend beroep ge daan op de gehele bevolking om bovenbe doelde huis- aan huiscollecte, die gehouden zal worden ir» de week van 9 tot en met 14 september a.s. mild te gedenken. Personen, die menen voor uitkering uit ge noemd fonds in aanmerking te komen, kun nen zich daarvoor aanmelden ten gemeen tehuize afdeling IV kamer 2 Aangevoerd: 906 stuks vee, runderen 50 en varkens 856. Prijzen: 8 vette koeien van f 2,90 tot 3,20 per kg. slachtgewicht. 27 melk- en kalfkoeien van 700.- tot 900 per stuk. 10 pinken van f 350.- tot f 450.- per stuk. 5 graskalveren van 250.- tot 350.- per stuk. 4 drachtige zeugen f 400.- tot 450.- per stuk. 852 biggen van f 63.- tot 75.- per stuk. Overzicht handel: Rundvee: Handel stug, prijzen op zelfde niveau. Zeugen: Handel vlot, prijzen hoog. Biggen: Handel zeer vlot prijzen zeer hoog genoteerd. GEBOREN: Johan, z.v. D. van Brussel en G. Meijerink, Hagweg 22, 30 aug; Wilhelmina Maria Jozefina d.v. H. G. J. Tij- haar en J. M. van Dijk, Beatrixstraat 26, 1 sep. Gerrit Adrianus, z.v. J. C. Baauw en H. Ha- zelhorst, Holterstraatweg 152, 31 aug; Gerrit zv. E. J. Ligtenberg en G. Harmsen, Braakmansdijk 3, 24 aug. te Almelo; Hendrikje, d.v. T. Tijhuis en H. Harbers, In dustrieweg 12, 24 augustus te Almelo; Jenneken, d.v. M. Harbers en B. J. Brinks, Middeldijk 7, 27 augustus te Almelo. GETROUWD: Pieter Willem Rijndert den Hertog, 22 jr en Zwaantjen Dannenberg 22 jr. Veenendaal, Kerkedijk 22, 27 aug; Theodoras Gerardus Jorink, 30 jaar en Cor nelia Maria Bernardina Meinders, 22 jaar, Rijssen Wierdensestraat 37, 27 aug. Fredrik Steging 41 jaar en Janna Hofman 41 jaar, Rijssen Enterstraat 15, 30 aug. Gerrit Marinus Vruggink, 30 jaar en Gerritdi- na Jansen 23 jaar, Rijssen, Leiding 7, 31 aug. kan redden. Het publiek kreeg een duidelijk beeld van een dergelijke redding, die zeer spectaculair genoemd kan worden. Het afschieten van vuurpijlen droeg aan één en ander bij. Voor de waterpolo wedstrijd tussen de mi litaire ploegen van Nederland en België begon speelde het Holtense Muziekcorps de beide volksliederen. Het werd een zeer aantrekkelijke strijd, die als voorbereiding gold voor het militaire waterpolotoernooi, dat eind van deze maand in Barcelona plaats vindt. Over het geheel was Nederland meer in de aanval. In de eerste periode resulteerde dit in een 1-0 voorsprong, een doelpunt, dat door Van de voet vrij onverwacht werd gescoord. In de tweede periode zorgde Lagaet voor de gelijkmaker, nadat een vliegend schot van Rudy van de Voet de lat had getroffen. In de 3e speeltijd liep Nederland uit tot 3-i door doelpunten van Walewijn en De Wit. In de laatste speeltijd stuurde coach Handgraaft enkele van zijn re serve- s het water in, waardoor de Belgen nog een gelijk spel konden bereiken en wel door Lagaert en Zimet. Dinsdagmiddag vond op de Graaf Ootto- straat te Rijssen een vrij ernstig verkeerson geluk plaats. De 56 jarige mevr. V. wonen de in de Piet Heinstraat, fietste in de richting van haar woning. Bij het Kruispunt Tram straat zag zij, blijkbaar tengevolge van de regen niet dat uit deze straat de be stelauto, bestuurd door S. uit Rijssen nader de. Mevr. V. botste tegen de auto en bleef be wusteloos liggen. Met ernstige hoofdwonden moest het slachtoffer naar het ziekenhuis te Almelo worden vervoerd. Vrijdag nam een vijftal arbeiders, die meer dan 40 jaar werkzaam zijn geweest bij de firma ter Horst afscheid in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heren W. H. Pas, Prins Hendrikstraat 5, van beroep wever en A. J. van Putten, Dannenberg 9, wever en de dames mej. G. van de Riet, Markeloscheweg 26, handnaaister en mej. W. M. Agteresch, Stationsweg 16 stopster werden ten kantore van dè directie ontvangen. De heer A. H. ter Horst dankte hun voor hun vele jaren trouwe dienst en nauwe plichtsbetrachting. Allen ontvingen 't bekende wandbord. In het kader van een uitwisseling en onder auspiciën van de T.O.G. (Twen'te-Oost Gelder land) is donderdagmorgen een groep Duitse kinderen, alle leerlingen van de „Mittelschu- le" in Bentheim in Rijssen en omgeving aan gekomen. Deze kinderen waren bij particulieren onder gebracht en zijn hier 3 dagen gebleven. Donderdagmorgen werden de in Rijssen on dergebrachte kinderen op het gemeentehuis door het gemeentebestuur ontvangen en door de gemeente-secretaris Nijland toegesproken (burgemeester Landweer was afwezig). Al len ontvingen een aandenken in de vorm van een boekenlegger. 's Middags volgde een fietstocht door de bosrij ke omgeving van Rijssen o.l. van enkele on derwijzers. Vrijdag stond een bustocht op het program ma naar de Noord-Oostpolder, waarna zater dag de leerlingen weer naar de grens door o.a. Rijssense studiegenoten uitgeleide werd gedaan. Op de kruising Rozengaarde-Kerkstraat had een aanrijding plaats tussen een bestelauto, bestuurder W. W. uit Rijssen en een bromfiet ser A. van E. uit Warmond. Bij deze aanrij ding reed de bestelwagen over het linkerweg gedeelte. De bromfiets werd zwaar beschadigd. De bestuurder liep wonderwel geen letsel op. !l!!l!!l::t. I I ■!:i':i;!i:ii;:i;:i::i:iiiii:iiiil!iii!iitiii|i;i!!ini:ii iiaüiiiiiiiiiiiiiiiini !iiiii:iiiii!iina;iii!ii:aiiii tiaiiBi:B:iiiia:iaii i a ;i!!iiiaiii!ia I ll I. l i lil li itaiiiini' i i i i i i i i i. i i i i riiiii::i!iB)ii:;ii! Uitgaande van de fokverenigingen Rijssen, Holten en Enter zal op zaterdag 7 september a.s. in Rijssen de 11e jaarlijkse fokveedag worden gehouden op de weide van mevr. ter Horst, gelegen aan de Enterweg. Verdeeld over 28 rubrieken zijn ruim 250 inschrijvin gen binnengekomen. Arbiter is ir. van Ros- sum, voeteeltconsulent t eZwolle. Wachtmeester le klas H. ten Dam is met ingang van 1 september benoemd bij de groep Loppersum en wel als commandant te 't Zandt (Groningen). Ook in de vakature ontstaan door het vertrek van wachtmeester A. H. Dikkers, is nog niet voorzien, zodat de Groep Rijssen der Rijkspolitie momenteel met 2 leden gereduceerd is. Gedurende de maand augustus werden door de NTF de volgende cadavers uit de ge meente Rijssen afgehaald: 3 nuchtere kal veren, 1 pink, 4 varkens en 8 biggen. Gedurende de maand augustus werd bij de Nutsspaarbank te Rijssen ingelegd een be drag van 273.377,85 en terugbetaald f 196.029. 78 In deze maand werden 101 nieuwe spaar rekeningen geopend. Met ingang van 1 september werd benoemd tot muziekleraar aan de muziekschool te Rijs sen de heer J. Schotanus te Zwolle. B en w schrijven aan de raad, dat het voor nemen bestaat om een fabriekshal te bou wen op het industrieterrein in de Mors. De voorbereidende werkzaamheden zijn zoverge- vorderd, dat de aanbesteding is gehouden en de bouwkosten thans bekend zijn. Van deze hal is een derde gedeelte be stemd voor Körbl's Duits Nederlandse Leder- warenfabriek en 2 derde gedeelte voor de N.V. „De Kroon van Twenthe" te Ensche de. Met deze kopers is overeenstemming be reikt omtrent de voorwaarden enz., waaron der de hal aan hen in huurkoop zal worden af gestaan. De totale koopsom zal worden voldaan door een eerste betaling van 20 pet van de koopsom en het restant zal worden betaald in de vorm van 15-jaarlijkse gelijkblijvende aflossingen vermeerderd met - een rente van 5'/2 pet over het als dan resterende bedrag. „De Kroon van Twenthe' moet voor het perceel groot 4955 m2 betalen 29.730.- als mede 'voor een op dit perceel te bouwen op stal voor. een koopsom, voorlopig geraamd op 170.365.90 in totaal derhalve 200.095,96. Körbl lederwarenfabriek te Rijssen betaalt voor het perceel groot 2760 m2 een bedrag van f 16.560.- alsmede voor een op dit per ceel te bouwen opstal een koopsom geraamd op 94.610.04, totaal dus 111.170.04. De raad wordt voorgesteld de hal met on dergrond en erf aan betrokkenen in huur koop te geven. De heer R. Th. Groothedde te Rijssen werd, met ingang van 15 sept. a.s. benoemd tot technisch ambtenaar bij het instituut voor toepassing van atoomenergie in de landbouw te Wageningen. Op de Haarstraat te Rijssen wilde gister avond J. S. te Rijssen met zijn luxe auto de Weijerdsteeg inrijden, bij welke manoeuvre hij n botsing kwam met de motorrijder G. J. S. uit Rijssen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Zaterdagmiddag organiseerde de gymnastiek vereniging VEK een puzzelrit voor jongens en meisjes van 11-13 jaar. De start vond plaats bij het gymnastiek lokaal. De tocht ging via het Lenfert en de Groene Kruis bossen door 't Hollands Schwarz- wald. Er namen 17 paren aan deze tocht deel. Winnaar met 0 strafpunten werden de meis jes H. Nauta en B. van Losser. Op de twee de plaats (met 10 strafpunten) eindigden de jongens J. Klein Horsman en G. Stam. De derde plaats was voor de meisjes J. ten Bol- scher en J. Wolterink, eveneens met 10 straf punten. De afdeling Notter-Zuna - Rijssen van de P.J.G.O. hield in samenwerking met de afde ling uit Enter weer een oriënteringsrit voor haar leden. Ook nu was weer een prachtige route uitgezet welke de deelnemers voerde door Ypelo, de kom van Wierden en de Vossen- bos bij Wierden. Listig opgezette valletjes en hindernissen zorgden voor de nodige straf punten. De start en finish waren op het veer bij het café van de heer Derksen. Er werd gereden in paren. De voornaamste prijswinnaar^ waren: 1. de heer G. Mensink en verloofde afdeling Notter 106 strafp. 2. Het duo J. van den Berg afdeling Enter 107 strafpunten. 3. Duo N. Bargboer afdeling Notter 111 strafp. 4. Duo G. Boemendaal afdeling Enter 112 strafp. De voorzitter van de afdeling Notter-Zuna- Rijssen reikte na afloop met een kort woord de prijzen uit, waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. Leu, zol het ech nog nuereg wean Um Riessen op te wekng De aandre wekke vuur t'Roo-Kruus De knippe wier te trekng. Det dach ik neet, mear 'k wil toch zeg'n Woer of het umme geet, Loa'k ees veteln det het Roo-Kruus Al honderd joar besteet. Al honderd joar hef het Roo-Kruus Heel vülle goods edoan, Al honderd joar, woer 't nuereg was, Vuur aandern kloar estoan. Ik hoof oe als neet op te neumm, Iej weet er almoa van, 't Hulp ouwera en 't helpt nog aajt Zovülle as 't mear kan. Mear 'k wol oe zeg'n woer 't non um geet, 'k Dwül zoonder oarg wat of, Doar wodt duur leu van het Roo-Kruus Zaks poszeagels vekof. En poszeagels mu'j aajt gebroekng, Doar kuej neet boetn, neetwoar, En dan, zon zakn kost mear ne gueln, Dus 't geeld is gin bezwoar. En ook al skriew iej nooit, dan nog Kuej het neet loatn te koopm, Iej weelt de leu van het Roo-Kruus Toch neet vuur niks loatn loopm. 't Roo-Kruus det hopt det 't met 'n verkoop In Riessen good zal goan, 'k Zin dr neet bange vuur, z'hebt hier Jums nooit van veartn estoan. J. ROZENDOM, RIJSSEN. P.S. 't Vèrsje ouwr 't Roo-Kruus det har hier Vuurge wekke al munn stoan, Mear umdet 't vegetn is hebt ze 't Disse wekke dan edoan. 't Is an d'eene kaante jammer Want ik mur oe nog wat vroang, Mear ik kenn' de leu in Riessen, Doarumme zal ik 't mear woang. Beste leu, de aandre wekke Wodt wier een beroop edaon, Vuur de Polio-patientjes, Det zal toch ook duur munn goan. Striekt de haane ees ouwr 't hatte En loat oew gemood ees sprekng, Beste leu mag de kemissie Ook non op heel Riessen rekng. 'k Hoppe da'k de aandre wekke Hier kan skriewn: 't is bes egoan, 't Was ne hele goo kollekte, Riessen hef zin plich vestoan. J. ROZENDOM, Rijssen. tBiiatiiiiaiiiiiaiiBiiiiiaiiaiiaiiBiiaüBiiiüBiiauBiii iiiiitiiiBiiiiiiiiBiiBiiiua. 6 september Ledenvergadering Amateurfoto- grafenvereniging Aldolem, 20 uur Hotel Gijsbers. 20 september Contactavond Amateurfotografen- vereniging 20 uur, spreker de heer J. A. van Gorsel, Arnhem over „Fotografie en misdaad". Neutr. kleuterschool. 6 en 7 december Tentoonstelling ERKV. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 (boven). Ned. herv. gemeente. Grote kerk 9.00 uur en 10.45 uur. Ds. A. Kool (voor- ber. H.A.) 19.00 uur. Ds. A. Noordegraaf van Daarle. Westerkerk. 9.30 uur. Ds. J. Vos (voorber. H.A.). 15.00 u. ds. W. van Tuyl. Notter. 19.30 u. ds. W. van Tuyl. Ger. Gem. Noorderkerk. 9.30 u. en 19.00 u. ds. J. van Haaren 15.00 u. leesdienst. Geref. kerk Boomkamp. 9.30 u. en 15.00 u. Ds. Melles van Har derwijk. Oud Ger. gem. Bevervoorde. 9.30 u. en 19.00 ds. Vosman 14.30 u. lees dienst. Oud. Ger. gem. in Ned. Oranjekerk. 9.30 u. en 15.00 u. ds. Wiltink van Doe- tinchem. Ger. Gem in Nederland Eskerk. Woensdag 11 september Oud. Ger. Gem. in Nederland Oranjekerk 19.30 u. Ds. Slager van Stavenisse. 9.30 u. en 19.00 u. Ds. Aangeenbrug. 14.30 u. leesdienst. Nech Protestantenbond 10.45 u Dr. J. W. Samberg van Delden. Ds. J. Vos, Ned herv predikant, alhier ontving een beroep naar Middelharnis.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1