Rijssen veranderde, maar de bleven .poken FILMNIEUWS pompvers SOLA Wessels GESLOTEN AUTOVERHUUR M. BAAS JONGEN Te koop Te koop Van maandag 19 i.e.m. donderdag 22 augustus Meulenbelt, voor vader en zoon Van 't Oever en Markvoort Banketbakkerij M E I N D E R S ROOMBOTER CROQUETTEN elektrische WASMACHINE PETROLEUM en GASKACHELS gitaar met hoes WERKSTER of MEISJE H.A.V.I.-Tours 1 BERINI '61 OPEL Rekord zitkamer en slaapkamer Telefoonaansluiting no. 2800 Woonhuisaansluitingen: RADIO TOESTELLEN SCH0NEVELD Pagina z Naar het Avondland Van zuiver Rijssens ras Terug naar nieuwe wereld De herkenning Vrijdag en zaterdag de film: Mit Musik ins Paradis Woensdag de film: Robin Hood en de piraten Wedstrijdprogramma Excelsior Rivo-heren gaan naar Verdan-toernooi Oefenwedstrijden R.K.S.V. Er zijn nog onverkochte bouwterreinen Folkloristisch oogstfeest 1 VV vwun XVIJÜÖJliN RUSSEN buiten de wallen De jaren rijgden zich aan een. Dertig jaar is niet lang, maar lang genoeg om veel verandering te weeg te brengen. Zo hadden in die dertig jaar vele branden gewoed. En ofschoon men nog geen verze kering kende, waren de huizen weer her bouwd. Mooier en ruimer dan te voren. Stad Rijssen was uit de wallen gegroeid en reeds vertoonde de Haar een gedeelte van haar huidige vorm. Velen van hen die in onze verhalen een rol speelden, waren van het toneel verdwenen. Zo was Schrapekop na enkele jaren weer vertrokken. Het noodlot had hem achterhaald. Dat kwam zo, een zwervend jongeling uit Rijssen was op een goede dag na veel om zwervingen door Europa, met de Bentheimse edelman Harmen Betting naar Amerika ge gaan. De jonker was in het Bentheimse de grond te warm onder de voeten geworden. Jan van Rijssen een oppassend jongeman, had zich bij hem aangesloten. Eerst hadden zij anderhalf jaar gewerkt in diverse plaatsen in Duitsland. De jonker had geroepen, dat hooi ik nooit vol! le'j gaot nog zo neet kapot! Had Jan van Rijssen geroepen. En nu hadden ze vijfentwin tig jaar in Amerika vertoefd. En Jan van Rijssen had tegen de jonker gezegd, wat jij doet moet je zelf weten maar ik ga terug naar Rijssen. Ik ben nu achtenveertig en ik wil sterven in Rijssen, de stad waar ik geboren ben. Ik ga mee, had de jonker gezegd. Hij was in Amerika tien jaar gelukkig getrouwd geweest. Kinderen had hij niet. Wel geld. Hij re kende uit dat hij half Rijssen wel kon kopen. Goed de beide mannen gingen scheep, naar het avondland. Zo noemden zij Europa. Na een reis van drie weken kwamen zij zeer voorspoedig te Am sterdam aan. Juist wou de Bentheiinse jonker in Amsterdam de bloemen eens flink buiten zetten toen Jan van Rijssen riep, wat wil Je, mea naar Twenteland, of ondergaan in Am sterdam? De jonker koos da wijste partij en zo namen zij een rijtuig. En dria dagen la ter zaten ze in Rijssen. Jan liep het eerst naar de Walstraat om zijn ouderlijk huis op te zoeken. Hij liep enkele malen heen en weer maar zag het huis niet. Toen vroeg hij aan de Stobbe, vroeger hun naaste buurman. Nu ook vreemden. Maar de bewoner van het stob- benhuis kon hem uit de droom helpen. Voor circa vijftien jaar had te Rijssen de pest ge woed. Da familie van Rijssen, in de Walstraat ■was door de pest gestorven. De Ktobbens ook. Alsmede jonker Schrapekop van de Be vervoorde. Dia kon geen rust vinden in zijn graf vanwege zijn zondige leven in de slaven handel. Op da plek waar hij begraven was, schit terde des avonds bij vochtig weer altijd een licht. Nou zoi toch zeggen! Riep Jan van Rijs sen. Want in de kleine dertig jaar van zijn af wezigheid, had hij zijn moedertaal niet ver geten. Jan was er kapot van, Hij had nog een en ander mee gebracht voor moeder en vader voor broers en zusters en nu rustten allen on der de groene zoden op het kerkhof rond de kerk. De Stobbe vertelde nog meer meester Walkate en zijn hele gezin was ook aan de pest gestorven. De Latte of die meneer ook nog gekend had? Natuurlijk. Riep Jan. Ga maar «eng aan Je ouderhuis vragen Of Je het binnen nog eens zien mag. Nu woont er schreeuw Berend met de zij nen. Het is een paarden koopman en hande laar ln slarskakke. Berend breedgeschouderd en goed gebuikt, kwam Juist naar buiten. Hier ls meneer van Riessen een Ameri kaan, die vroeger ln Je huig geboren le, hij wilde graag het huis nogeeng zien. wat er met die klok aan de hand is. Het is mijn klok! Je kunt er ook nog uit gesmeten worden! Riep Schreeuw Berend, ik vraag hoe je aan die klok komt. Niks mee te maken klonk het andermaal. Dertig duiten voor de pannekoek en dan de deur uit! Jan Van Rijssen had geen duiten. Hij had in Amster dam vergeten geld te wisselen en bood der tig dollar cent aan. Maar de schreeuwert wil de dat niet, hij greep Jan Van Rijssen in de kraag om hem buiten de deur te zetten maar dat zat hem niet glad. Jan had in de States gevochten dat de spanen er afvlogen, en in minder dan geen tijd kopkeukelde de Schreeu- werd over de deel. Hij kwam tussen de koeien terecht en brulde van donderhond as ik oew in de vingers kriege stek ik oew an de grepe. Zover kwam het intussen niet. Want Jan van Rijssen pakte in alle kalmte zijn bullen bij elkaar en stapte de Walstraat uit in de rich ting van de Schild. Hier trad hem Papmans tegemoet. Papmans, dat was de nieuwe stads- diender. Baas riep Mans, je moet even mee. Op de Oosterhof is vannacht ingebroken, en dat kan niemand anders gedaan hebben dan jij. Je bent een vreemde. Dat dacht je, viel Jan de Pap in de rede. Ik ben een man van zuiver Rijssens ras. In ieder geval ga je mee. Jan voelde de lust opkomen om de Rijssense diender tegen de grond te slaan, maar bedacht zich. In vijfentwintig jaar was hij in Rijssen een vreemde geworden, een rijkaard was hij, ten minste goed voor dertigduizend gulden in Amerika overgehouden geld. En dan verdacht van inbraak in je geboor testad. Op de Oosterhof was de zaak gauw opgelost. Daar was de Bentheimse jonker, nog een verre neef van De Vrouwe van de Oosterhof. De Bentheimse neef had zich ge beterd en was nu op de Oosterhof weer in genade aangenomen. Toen Pap Mans zich meld de met de vermeende dief, was het dadelijk de Bentheimse jonker die zijn reisgenoot re habiliteerde. Als er geen slechter volk in Rijssen was, dan zijn goede vriend Jan, dan waren het alle maal engelen in Rijssen. Ook de oude linnenmeid Geesken herkende haar buurjongen. Zij hoorde het aan de stem. Papmans kon gaan. Jan Van Rijssen zou die nacht in het boushuis slapen. Bij Pimpelmezen Dieks de Vogelaar van de Oosterhof. De jon ker Resking die sliep binnen de kasteelmuren, maar een gewoon burgerman, diende het bouwhuis voor lief te nemen! Hij behoorde tot de soort van vogelaars en vinkenvangers. Jan van Rijssen nam dit niet. Hij wilde Juist de Pimpelmees vragen hem de beste her berg van Rijssen te wijzen toen de knecht van de Blaasbalg een tabankshandelaar, een boodschap stuurde of mijnheer eens bij de baas Wilde komen. De Blaasbalg was een tip top zakenman. Hij zat met een vlezige dochter Sientje van vijf en dertig jaar een enigst kind. Dat moest nog aan de man gebracht wor den. En in de loop van de dag had hij ge hoord van de terugkomst van Jan van Rijs sen. Met die man wilde hij beslist eens ken nis maken. Misschien had Jan van Rijssen wel zin om compagnon te worden, ook had hij misschien zin aan Sientje. Vrouw Blaasbalg die Machteld heette, zij kwam van Borculo en had vroeger ge diend op de Oosterhof. Zij was zodoende de vrouw geworden van de Blaasbalg die in ta bak deed. De goedkopere Amerikaanse tabak ken vonden in Overijssel gretig afzet. Het was alleen maar de vraag of Jan van Rijssen ver stand van tabak en van vrouwen had. Dat werd de Blaasbalg spoedig genoeg ge waar. Want Jan kwam met pak en zak bij de Blaasbalg binnen vallen. Dat hij een man van de wereld was dat kon je zo zien. Hij had b.v. een hoge hoed op en zijn kleding viel in Rijssen ook helemaal uit de toon. Maar eenmaal gezeten in de ruime achter kamer van de Blaasbalg ontdooide de Ame rikaan en kon nog tamelijk goed met het Ries- sens dialect overweg. Hij vertelde van het Amerikaanse zakenleven dat zo hard was als een bikkel en over tabak gesproken hij had nog maar eens goede tabak en was mede eigenaar van een tabaksplantage. Maar in Rijssen blijven dat was hij niet van plan. Daar had men hem als oud Rijsse- naar niet naar behandeld. Met de Schreeuwerd was hij al op de vuist geweest. Daarna had zo'n slampamper als Pap Mans hem opge bracht naar de Oosterhof. Sientje Blaasbalg knipoogde Jan van Rijs sen aanmoedigend toe. Zij zag de geweldige gouden horlogeketting', iets bijzonders in Rijs sen. De Blaasbalg bood aan dat Jan zou logeren. En Jan nam het aan. Toen hij weer in een Rijssens verenbed lag, werd hij wee moedig en beklaagde zich zelf. Uren dacht hij nog na, en hij zag in zijn verbeelding zich nog weer op de schouder zitten van zijn vader. In de morgen uren viel hij in slaap en toen het al lang licht was ontwaakte hij. Hij nam het vaste besluit naar de nieuwe wereld terug te keren. En hij vertelde de Blaasbalg dat hij weer terug ging. De volgende dat liep hij door Rijssens straten. Opeens op de haar, zag hij een meisje van naar schat ting achtentwintig jaar. Wat kwam ze hem bekend voor. Zij was bezig met het melkge rei. Hij bleef staan. Mientje bin iej't, vroeg hij. De aangesprokene rende het huis binnen, en op eens stond daar boer Hanenkamp uit de Haarstraat voor de niendeur en riep heer schap wee zin iej. Ik zin Jan Van Riessen! Mientje kom maar hier! Het is de oude buurjongen. En Jan zag Mientje, twintig jaar jonger dan hij. Hij had haar als kind van drie jaar voor het laatst gezien. Hij sprak haar aan en Mientje herkende zijn stem. Maar toch bracht het dadelijk geen verandering in zijn mening ten opzichte van het volk van Rijssen. Hij zou morgen nog eerst naar het raadhuis gaan om ophelde ring te vragen aangaande het huis van zijn ouders in de Walstraat. De burgemeester de Schele Harm een van de laatste tijd vertelde aan Jan dat er destijds wel een onderzoek had plaats gevonden. De drost van Twente had toen na jaar en dag niemand was ko men opdagen, had ojp stad zich over het pest huis in de Walstraat ontfermd en Schreeuw Berend had het huis van de stad gekocht. Wie was er toen secretaris wilde Jan van Rijssen weten? Dat was ene Snippen Jacob Waar woont die man? Die woont nergens meer. Die ligt op het kerkhof. Hij heeft na de pesttijd vergift ingenomen nou dat hielp niets. Maar hij had de boel niet voor elkaar. Nou toen heeft hij zich opgehangen in de kersenboom van de Hengstenfamilie. VAN COEVERDEN. Ofschoon van het huis geen steen op de ander gebleven was was de geur in buis nog dezelfde. Aangenaam verrast snoof hij de deel en stallucht in. Da Schreeuwerd stelde de gast voor aan zijn vrouw, en aan zijn drie dochters. Batte, de sohreeuwersvrouw riep bien iej de jonge Sleskes Jan den nao Amerika is e goanl Ja, dat was hij: Batte overlegde met haar man of Jan van Rijssen niet kon logeren. Da Schreeuwerd vond het goed. Maar hij begon te praten van kostgeld. Vuur niks geet de zunne op. En de Schreeu werd was als een dief op de duiten. Maar Jan van Rijssen ook niet van gisteren, vroeg wat de condities waren. Het liggen is good, en 't vretten ook! Schreeuwde Berend. En je kunt ook nog wel werken. Man waar zie je mij vooraan, ik zoek een net kosthuis op da beste stand van Rijssen. Leeft Gape Grade nog. Die is al wel twintig jaar dood. De diender De Latte kreeg op straat de pest, toen hij iemand in de kast wilde doen. Hij sleepte zich met moeite naar Grade en stierf in haar armen. En de volgende dag Grade. Daar in dat huis zit nu de Speke in, dat is een wagenmaker. Van nachtblijf ik ln ieder geval. Good riep Berend. Eulken maakt het bedde kloar veur meneer. Batte de huis vrouw rook winst zij kreeg de koekepan op het vuur en riep wichter knapt oew een luk op, iej kont nooit weten of e ook zin ln ene van oewleu krig. De Schreeuwerd voerde het vee af, En toen riep Batte Allo. Berend, ett'n Want me neer hef trek. De pannekoek smaakte uitste kend en daar sloeg de oude klok zeven uur. Met een schok veerde Jan van Rijssen over eind. ,Dat was de klok uit zijn ouderhuis, daar was geen twijfel mogelijk. Hoe kom je aan die klok vroeg de Amerikaanse Rijssenaar. Die hebben wij gekocht bij Klokken Arend! Schreeuwde Berend. Dat kan niet want dat is de klok van mijn vader en moeder. Hij hangt nou hier en hij blijft er hangen! Laten wij danken riep Batte. Na het danken wilde Batte wel eens het een en ander van Amerika we ten en de dochters ook. Ik moet eerst weten !4444'4'4"4'4'4'444444444444444444444444'444444444444444444444444444444444 Op het melodieuze motief van de „ever green" „Am Sonntag will mein Süsser mit mir segein gehn" - een liedje, dat in de jong ste tijd weer populair geworden is - ont stond onder regie van Franz Marischka de nieuwe muzikale filmkomedie van Filmex „MIT MUSIK INS PARADIS", die zich ge heel afspeelt in een - ook in Nederland - bekend vakantie-paradijs: de kust van de Adriatische Zee in Joegoslavië. Aan de roman tische vakantie-afzondering van een jong echt paar - Albert, die aan de hengelsport ver slaafd is en graag zelf kookt en bakt, en Corinna, die met enige gelatenheid en niet zonder vrouwelijke verlangens die „splen did isolation" gadeslaat - komt een abrupt einde, wanneer ze plotseling door een bij zonder vrolijke horde vrienden, vriendinnen en nieuwe kennissen worden overvallen, na dat Corinna haar vriendin Georgie met een briefje uitnodigt om ook eens te komen kij ken naar dat heerlijke plekje grond in Dalma- tië... Zo groeit dan, tot afgrijzen van de hengel- grage Albert, de ontstellende invasie van vro lijke, zingende, wijnminnende en voor een deel van verliefdheid blakende vrienden, zo als Susi, de eigenares van een cabaret in het Münchense artiestencentrum Schwabingen, Tommy en Billy, twee van haar musici, Pe ter en Horst, twee onafscheidelijke vrien den en levensgenieters, Ulla, een Skandina- Vische prinses (Vivi Bach) die contre coeur Verloofd is met een Schotse lord, Andrew, en die de ware man van haar hart vindt in «en jonge musicus, een verliefd stelletje, als mede een advocaat, en niet te vergeten Min na, een dienstmeisje dat zo bijzonder lek ker kookt, dat ze „pour besoin de la cause" is meegenomen en die overigens na aller hande kolderieke en muzikale complicaties ook nog aan de arm van een oudere le venspartner van vakantie terugkeert... Wanneer ten slotte iedereen voldaan op breekt - een arrestatie door de Joegosla vische politie van het hele gezelschap we gens huisvredebreuk vindt óók een vrolijke oplossing - zetten Albert en Corinne hun vakantie-genietingen voort, zij het dan dat Albert zijn hengel wat meer laat rusten, omdat hij door alles wat er gebeurd is op nieuw verliefd is op zijn ietwat verwaarloosd vrouwtje- Da legendarische held Robin Hood valt in de handen van piraten, als hij op reis is naar het Heilige Land om aan de kruistochten deel te nemen. De piraten willen met hem naar Schotland varen om daar zijn vader de Lord van Sherwood een losgeld voor Ro bin Hood te eisen. Dicht bij da Schotse kust wordt het pira- tenschip overvallen door een zware storm. Als het schip naar de klippen wordt ge dreven, beveelt de kaperkapitein Éénoog zijn bemanning, de vier Saraceense vrouwen, die meevaren, en Robin Hood in zee te springen en te proberen de kust zwemmend te be reiken. Iedereen volgt het bevel op, behalve Robin Hood, die er da voorkeur aan geeft nog even te wachten. Enkele minuten nadat de anderen in de wilde zee gesprongen zijn, springt dan ook hij overboord. Hij bereikt hiermee het beoogde doel. Het lukt hem de kust te bereiken ver van de plaats, waar de piraten redding hebben gevonden en hier mee heeft hij zijn vrijheid terug. Na van de worsteling met de woeste zee bekomen te zijn, gaat hij naar het kasteel van zijn va der. Hier doet hij een ontstellende ontdek king; zijn vader is vermoord door diens rent meester Brooks, die zich nu voor de Lord van Sherwood uitgeeft en zijn gezag hand haaft door de bevolking van Sherwood te terroriseren. Robdi Hood wordt gevangen ge nomen, maar op vermetele wijze weet hij te ontvluchten. Hij is vastbesloten Brooks af te straffen, temeer omdat deze Karin, de ver loofde van Robin Hood, tot een huwelijk wil dwingen, hoewel zijn dochter Lisbeth Karin haat en zich fel tegen dit voorgenomen huwe lijk verzet. Onder de gegeven omstandigheden ziet Ro bin Hood haar één kans om aan hulp tegen Brooks te komen. Hij zoekt langs de kust en vindt al vrij gauw het kamp, dat de gestran de piraten opgeslagen hebben. Éénoog ziet in, dat hij voor Robin Hood een losgeld kan krij gen, maar dat hij wel het nodige kan ver dienen als hij helpt Brooks ten val te bren gen. Vanaf dit ogenblik ontstaat er een felle en wisselvallige strijd tussen Robin Hood en zijn piraten en de voor geen enkele gemeen heid terugdeinzende Brooks en diens huur lingen. En uiteindelijk is het Robin Hood, die met de zijnen de overwinning behaalt. De eerste helft van het wedstrijdprogram van de Rijssense 2e klas zaterdagvereniging „Excelsior" ziet er als volgt uit: 7 sept. S.D.C.P.Excelsior. 14 sept. Excel siorNoordwijk, 21 sept. ExcelsiorC.S.C.A. 28 sept. G.V.V.V.Excelsior. 5 okt. Excelsior Hoogvliet. 26 okt. ExcelsiorVoorwaarts. 2 nov. Quick BoysExcelsior. 9 nov Excelsior Enter Vooruit. 16 nov. IJsselmeervogels Excelsior. 30 nov. ExcelsiorZuidvogels. 7 dec. KozakkenboysExcelsior. 14 dec. Ex celsiorZwaluwen Vooruit. Na enkele weken rust begint voor de Rijs sense volleybalvereniging RIVO zaterdag a.s. het seizoen weer. Dan wordt in de gemeen telijke gymnastiekzaal de herentraining her vat. Over veertien dagen, zaterdagmiddag 31 augustus, gaat het eerste herenzestal naar het Verdan-loernooi in Haaksbergen als voor bereiding op de komende competitie. Jammer genoeg is het nog steeds niet hele maal zeker, of er dit jaar weer een dames team aan de Almelose competitie zal deelne men. De belangstelling van de Rijssense meis jes voor de volleybalsport schijnt niet be paald groot te zijn, hoewel in andere plaatsen, Nijverdal en Almelo b.v. het aantal dames speelsters het aantal heren bijna overtreft. c .'i a i i j't, Zaterdagmiddag kregen de beambten van de Posterijen te Rijssen hun collega's uit Vianen op bezoek. Tijdens een tochtje door de omgeving van Rijssen werden ze rondge leid door de heer C. Lugtigheid, een uitste kend kenner van Rijssens heden en verleden. Om vier uur werd op het R.V. terrein aan de Wierdense weg een voetbalwedstrijd ge speeld tussen beide P.T.T. korpsen. Zondag a.s. komen alle seniorenelftallen van RKSV weer binnen de witte lijnen. Het eerste elftal trekt naar Lochem, waar de wedstrijden om het Hooiplukkersschild wor den voortgezet. Afgelopen zondag werd gewon nen van Ruurlo, nu is Unisson, uit Boekelo de tegenpartij. Slagen de Rijssenaren er in deze wedstrijd, die reeds om één uur begint tot een goed einde te brengen, dan moet tegen de winnaar van de wedstrijd Markelo-Sport- club Deventer worden gespeeld. Het 2e en 3e elftal komt voor de derde achtereenvolgende keer in Goor uit en wel in het kader van de Hector-series. Het pro gramma luidt RKSV 2-Boekelo 1 en Twenthe 2RKSV 3 Voor de junioren zijn voor de volgende week wedstrijden vastgesteld. Advertentie Er zijn nog niet verkochte bouwterreinen in de plannen Lentfertstukken, Vennekesgaar- den, Parkstraat en Molenstal. In de gemeentebegroting van de algeme ne dienst voor het dienstjaar 1963 is er reke ning mee gehouden, dat deze onverkochte ter reinen per 1 jan. 1963 door het grondbedrijf zijn overgedragen aan de genoemde dienst. Voor zover betreft het plan Lentfertsstuk- ken en Vennekesgaarden maken G.S. bezwaar. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen adviseert het college de Rijssense Raad deze weer over te dragen van de algemene dienst naar het grondbedrijf. 7!lliailllllliailllll!!IU«lllllllll!llltlllllllllllillil(llUfij«il«ilii:i!lll!lll«<Wil|jilliR In het Overijsselse Raalte wordt op don derdag 22 augustus het traditionele uit folklo ristisch oogpunt bezien zeer interessante, oogst feest (de stöppelhaene) gevierd. Dit feest stamt uit de middeleeuwen en is een tiental jaren geleden door de plaatselijke bevolking in ere hersteld. Zowel de protestantse als de roomskatholieke geestelijke leiders uit Raal te worden in de viering van de stöppelhaene betrokken. Zij krijgen beide een gedeelte van de oogst aangeboden in de vorm van een aan tal (kleine) opgebonden schoofjes. Verder zijn er oogstdansen en dorpswedstrijden. Tevoren hebben dan notabelen van het dorp onder wie de burgemeester en de geestelijkheid blijk gegeven van hun kennis omtrent het dorsen, De dorswedstrijden trekken normaliter zo'n tienduizend belangstellenden. Ook de daarop volgende vrijdag en zaterdag is er oogstfeest. Op deze data worden n.l. een huishoud beurs en enkele agrarische congressen ge houden. Inlichtingen: Gemeentehuis Raalte - tel. 06720-441. Elsenerstraat 10 Haarstraat 27 OOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX30Q WEGENS VAKANTIE COOOOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXSOOOOOOOOO Alle dagen beschikbaar SAMBA, OPEL, VAV. 1500 v .d. Broekestr. 11, Rijssen, tel. 2676. (N.o.z.) KOEKJES licht op gewicht en met roomboter LUNCHROOM CAFETARIA „DE MOLEN" deurkozijn, snelweger en Batavus bromfiets (ook rui len voor Solex). Wolterink, Schild 10. g.o.h. houten Esstraat 120 - Rijssen Bestel nu reeds voor het a.s. stookseizoen uw voor bijverwarming Diverse modellen - Diverse prijzen. Oliehandelaar Haarstr. 166 Telefoon 2587 TE KOOP Wierdensestraat 7a gevraagd voor enige hele of halve dagen per week, voor hele of halve dagen, ERVEN GERRITSEN Wierdensestraat 13 HAVI-Tours vraagt een flinke van 14 15 jaar, voor on derhoudswerkzaamheden. RIJSSEN MORSWEG 9 TE KOOP 1 RAP '63, 1 SPARTA '62 Njjverdalseweg 98. TE KOOP de Luxe '57 Te bevr. Witmoesdijk 14, of telefoon 2852. Onderwijzeres zoekt met kookgelegenheid Brieven onder no. 163 bureau van dit blad REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en.... goedkoper i Drogisterij J. TER HARM- SEL TEN BERGE, Esch- straat 4 - Rijssen. ARCHITECTENBUREAU A. J. en H. JORISSEN tevens BOUWBUREAU BEJAARDENCENTRUM A. J. Jorissen tel. 2638 H. Jorissen tel. 2800 Voor draagbare Radio Oosterhofweg 3

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 2