WORDT ENTERSTRAAT VOORRANGSWEG? Akkerdijk door bewoners verbeterd BROMFIETSER GEDOOD NA AANRIJDING WIELRIJDER GAF GEEN VOORRANG ORGELCONCERT DOOR D. J. ZWART Gevonden voorwerpen Autobestuurder verleende geen voorrang Bumper auto ..meegenomen* Bestelwagen verdween Gemeentepersoneei aan het puzzelen Agenda Rijssense Raad op vrijdag 16 augustus Vacaturevoorziening Goolne Ketn Ongevallenverzekering voor College van B. en W. Aankoop grond plan zuid Grondtransactie voor realisering plan Zuid De Goede Woning wil 50 woningen bouwen Subsidie aan Philadelphia? OPHAALDIENST N.T.F. GESLAAGD LASTIGE MUG'N AGENDA BURGERLIJKE STAND BENOEMD PREDIKBEURTEN Vrijdag 16 augustus 1963 41e Jaargang No. 32 De abonnementsprijs voor dit blad bedraagt f 1.50 per kwartaal Administratie en Redactie Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur voor Postabonnees f 1.65 per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Advertenties 12 cent per mm Bij contract korting OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO t WEEKBLAD VOOR RUSSEN De verbetering van de Enterstraat door de provincie Overijssel is thans zover gevor derd, dat vermoedelijk in het najaar deze weg weer zal worden opengesteld voor het verkeer. Blijkens een mededeling van de Provincia le waterstaat te Zwolle ligt het in de bedoe ling om deze weg tot voorrangsweg te ver- klaien, wat dus inhoudt dat het verkeer op deze weg voorrang heeft op het verkeer uit de zijwegen, als b.v. Schapenwijk, Burgemees ter Knottenbeltlaan en Opbroekweg. Tevens wordt gevraagd om na te gaan of uit het oogpunt van verkeersbelang- en vei ligheid het wenselijk is, dat ook het gedeel te van deze weg, gelegen in de kom van de gemeente en aansluitend op de provinciale weg tot voorrangswég wordt verklaard. Wij zijn van oordeel, aldus het college van b en w aan de Raad, dat het wenselijk is, dat tot deze maatregelen wordt overgegaan. Reeds in mei 1962 hebben wij ons met een overeenkomstig verzoek gewend tot het col- deelte van de Enterstraat, in beheer en on derhoud bij de provincie, tot voorrangsweg te verklaren, maar genoemd college was toen van oordeel, (met welker gedachtengang wij ons konden verenigen) dat het juister zou zijn, dat gewacht werd op de reconstructie van het provinciaal gedeelte van de Enterstraat Thans is het zo dat het verkeer, komende uit de onoverzichtelijke zijwegen als Ooster hofweg en Schoolstraat, voorrang heeft op het verkeer^ van links in de Enterstraat. Dit heeft reeds enkele malen aanleiding gegeven tot ongelukken. Bovendien, zal, wan neer het provinciaal gedeelte voorrangsweg wordt het onlogisch zijn om het gemeentelijk deel van deze straat niet dezelfde status te geven. Nu de Enterstraat uitmondt op de rijks- Op de Markeloscheweg vond vorige week donderdagmiddag om half zes een aanrijding plaats met dodelijke afloop. De i6-jarige G. J. Tijhof, Enterbroekweg Markelo kwam op zijn bromfiets uit de richting Rijssen gereden, juist toen het treintje van de firma Ten Bolscher bestuurder G. M. de Markeloscheweg over stak. Hoewel een jongetje voor het treintje na derde met de bekende voorgeschreven vlag had staan zwaaien, moet het slachtoffer het treintje niet hebben opgemerkt. Tengevolge van de regen heeft deze zich waarschijnlijk ver over het stuur gebogen. Zwaargewond is het jeugdige slachtoffer, dat op weg naar huis was naar het P.I. Zie kenhuis te Almelo overgebracht, waar hij enige uren later is overleden. Dr. Kousemaker verleende eerste hulp. Op de kruising Vennekesgaarden-Holterstraat- weg had donderdagmorgen om vijf voor ze ven een aanrijding plaats tussen een wielrij der en een scooterrijder. G. V. die op zijn fiets de Holterstraat naderde verleende geen voorrang aan de scooterbestuurder J. A. uit Holten. Hoewel beide bestuurders het er met schaafwonden afbrachten, werden beide voer tuigen zeer ernstig beschadigd. Volgende week woensdag geeft Dirk Jansz. Zwart in de Ned. herv. kerk een orgelconcert. Het programma van de door hem te spelen nummers die ongetwijfeld weer veel liefheb bers van orgelmuziek zullen trekken ziet er als volgt uit: 1. Fantasie over Psalm 147 „Laat 's Heeren lof ten Hemel rijzen", eigen compositie. 2. a. Air en b. Gavotte van S. Wesley. 3. Praeludium en Fuga in C-moll van Joh. Seb. Bach. 4. Liedbewerking: „Achter Hem aan" van Jan Zwart. 5. Orgelconcert in F-dur a. Larghetto en b Allegro (Koekoek en Nachtegaal) van G. F. Handel. 6. Uit „Suite gothique" van L. Boëlmann a. Prière en b Toccata. 7. Musyck over de Voysen der Psalmen Davids, a. Andante religioso Psalm 25 b Toccata over Psalm 146 „Prijst den Heer met blijde galmen" van Jan Zwart. Psalm 146: 1 is tevens samenzang. Bruine herenportemonnaie met inhoud; hon- denriem met penning, no. 25210; bankbiljet van f 10.-; badhanddoek; moersleutel afmeting 20/22; bruine portemonnaie met inhoud (rits sluiting); plaat hardboard; rechter dameshand schoen, kleur groen; hondenhalsband no. 24924; linker handschoen extra lang; rode damespor- temonnaie met inhoud; paar snelbinders, kleur rood-geel; hond „Pincher" met zwart dek, reu, penning no. 160814; jong poesje, kleur grijs met wit; sleuteltje, verm, van een bromfiets; tas met inhoud; blauw zwembroekje; regen jas, kleur grijs; bruin plastic portemonnaie; hondenketting; stofbril of motorbril. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen zijn te verkrijgen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Rijssen, Wierdensestraat 7, op werkdagen tussen 18.00 en 20.00 uur. Niet telefonisch! weg 44a, is het noodzakelijk dat bij de uit monding wordt bepaald welke weg nu voor rangsweg blijft. Wij, aldus het college, zijn van oordeel, dat de Wierdense straat voorrangs weg dient te blijven en dat de voorrang van de Enterstraat hiervóór dient te eindigen. Wij stellen daarom voor ter bevordering van de verkeersveiligheid het gedeelte van de Enterstraat in beheer en onderhoud bij de ge meente met uitzondering van de 50 m. uit de kruising Enterstraat-Wierdensestraat tot voorrangsweg te verklaren. Om kwart over drie donderdagmiddag kwam D. S. uit Den Helder met zijn auto vanaf Nij- verdal over de Haarstraat gereden, juist toen uit de richting Rijssen een auto naderde, bestuurd door M. D. uit Almelo. D. S., die bij de kruising geen voorrang verleende ver oorzaakte hierdoor een aanrijding, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden. Wel was er aanzienlijke materiële schade. Wie schetst de verbazing van de autobe stuurder P. H. uit Kloetingen, toen hij zag, dat de voorbumper van zijn geparkeerde auto bij het Postkantoor door een passerende auto werd „meegenomen". De tot nog toe onbe kende bestuurder, die waarschijnlijk de aanrij ding zelf niet gemerkt heeft is doorgereden. In de nacht van zaterdag op zondag werd een bestelwagen ontvreemd bij de heer A. Z. in de Oranjestraat. Zondag werd de wagen teruggevonden on beschadigd bij het station in Nijverdal. Voor het gemeentepersoneei van Rijssen was gisteravond een puzzel-fietstocht geor ganiseerd door een commissie, samengesteld uit enkele leden van de personeelsvereniging. De start was op Bevervoorde en de finish bij café Smit aan de Enterweg. In totaal na men ruim 30 personen aan deze tocht deel, die liep door de bosrijke omgeving van Rijs sen. De route moest worden gereden in pa trouilles van twee of drie personen. De uit slagen waren als volgt: le L. Nijland en echt genote 20 str.p., 2e Mensink, Voortman en Baan 42 str.p., 3e W. van Brussel en ver loofde 53 str.p. De poedelprijs ontving G. J. Dannenberg en Krol met 124 str.p. Door de drie commissieleden werden de prijzen in café Smit aan de winnaars uit gereikt. 1. Vaststelling van de notulen v.d. vergade ringen d.d. 14 juni en 9 juli 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel b en w tot definitieve vaststelling van het „Onteigeningsplan 1963 West". 4. Alsvoren tot aanwijzing Enterstraat als voorrangsweg. 5. Alsvoren tot voorziening vacature in het bestuur der Stichting Kampeercentrum „De Goolne Ketn". 6. Alsvoren tot aankoop grond van J. W. Dommerholt. 7. Alsvoren tot aankoop grond A. Dommer holt. 8. Alsvoren tot het aanvragen van voorschot ten uit 's rijks kas voor de bouw van 50 woningen de Christelijke Woningbouwver eniging „De Goede Woning". 9. Alsvoren tot 3e wijziging begroting 1963 grondbedrijf en 30e wijziging begroting algemene dienst 1963. 10. Alsvoren tot ruiling van grond met de wed. T. E. Brugge-Koopman. 11. Alsvoren betreffende een ongevallenver zekering van de burgemeester en beide wethouders. 12. Alsvoren betreffende een eenmalige sub sidie aan de vereniging „Philadelphia". OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOt 3OOOOOOO0 u 0 O O O O O O O O O O O O 0 O 0 O O 0 0 O O O 0 G 0 O O G O O O G G O G 0 G G 0 G G 0 0 G G G u 0 G Te zeggen, dat een ontmoeting tussen de Duitse staande langhaar-honden ,,Boy" uit Amsterdam en „Nelly" van de familie G. Nieuwenburg uit Harlingen, „niet zonder gevolg is gebleven" zou bepaald te zacht zijn uitgedrukt„Nelly" heeft al. op 26 juni niet minder dan 11 hondekindertjes ter wereld gebracht, die sinds dien opgeivekt keffend door huize Nieuwenburg dartelen. De kleine lieverdjes tv orden overigens getaxeerd op driehonderd gulden per stuk en vormen dus een niet onaardig vlottend kapitaaltje. De twaalfjarige Tlerma van den Heuvel uit Am sterdam, die fotomodel wil worden, vond poseren met de elf speelgoeddiertjes be paald geen hondebaan. O 0 0 0 G 0 G G 0 0 0 0 G 0 0 G 0 G 0 0 G G G 0 0 G G G G G G G 0 0 G G G 0 0 O 0 0 G o O G G 0 00000000000000000000000000000000000000000000000000000030000000 In de raadszitting van 19 juli 1.1. zijn door de Rijssense raadsleden de volgende leden ge kozen in het bestuur fAv. G. J. Dommerholt, B. Eshuis, J. Th. Gij)'tiers, Th. Koedijk, J. H. Seppenwoolde, H. J. Wolterink en J. Zeeuw Door het bedanken van de heer Wolterink is een vacature ontstaan. Het college heeft nu een nieuwe voordracht gedaan om in deze vakature te voorzien en wel 1. H. Pluimers, Welleweg 58 en 2. H. J. Baan, Willem de Zwijgerstraat 31. Omtrent de voordracht voor de functie van voorzitter, wil het college zich nog eerst beraden, nadat het voltallige bestuur is benoemd. In 1951 werd bij het assurantiekantoor J. C. J. Knegt en Zonen te Amsterdam een on gevallenverzekering ten behoeve van de bur gemeester en de beide wethouders van Rijs sen afgesloten. Gedeputeerde Staten weigerden echter ter zake in de gemeentebegroting 1951 geraamde uitgaaf goed te keuren. Genoemde verzekering werd daarom opgezegd. Blijkens ontvangen inlichtingen zullen Gedeputeerde Staten thans gunstig beslissen omtrent een dergelijke verzekering mits uit deze verzeke ring slechts rechten voortvloeien voor de ge meente. Daar het college van oordeel is, dat de financiële consequenties van een onver hoopt aan burgemeester en wethouders te overkomen ongeval door een verzekering be horen te worden gedekt, stelt zij de raad voor een dergelijke verzekering af te sluiten. De kosten hiervan voor het nog resterende gedeelte van het jaar 1963 bedragen ongeveer 100.- Voor realisering van het plan Zuid is on der meer nodig een N.O. deel groot 462 m2 toebehorend aan A. Dommerholt, Markelosche weg 29. De heer Dommerholt is genegen dit perceelsgedeelte af te staan voor een totaal bedrag van 2500.- Aangezien het college hiertegen geen be zwaar heeft adviseert zij de Raad tot aan koop over te gaan. Ook dringt zij er bij de Raad op aan over te gaan tot aankoop van een perceel in Plan Zuid, eigenaar J. W. Dommerholt, Markelo scheweg 29a, groot 474 m2. De heer Dommer holt wenst dit perceel te verkopen voor een bedrag van 2000.- De Akkerdijk, een zijweg van de Holter- straatweg, te Rijssen, verkeert sedert eni ge tijd in een slechte toestand. De 4 aanwonende landbouwers hebben zich reeds herhaaldelijk tot het gemeentebe stuur gewend met het verzoek om verbetering in deze weg te willen doen aanbrengen. Ech ter tot heden bleef de noodzakelijke verbete ring achterwege. In deze aan de buitenkant van Rijssen ge legen weg bevinden zich vele flinke gaten en de boeren, die van deze weg gebruik moeten maken, moeten met de nodige voorzichtigheid te werk gaan om de hooiwagens bij huis te krijgen. We vernemen van een landbouwer, dat, wan neer hij naar de Lichtenberg wil gaan, hij noodzakelijkerwijs de omweg door Rijssen moet maken. Ten einde raad hebben de 4 aanwonende boeren de handen ineen geslagen en zijn dinsdagavond met 8 personen begonnen om zelf de gaten in deze weg dicht te maken. Door middel van zand, gemengd met grint, is met grote voortvarendheid tot herstel van het wegdek overgegaan. Mocht men dinsdag avond niet klaarkomen, dan zal woensdag de wegverbetering worden voortgezet. Met grote voldoening zullen de omwo nenden voortaan dan met hun wagens over deze weg rijden, met de gedachte, dat mede door hun initiatief veiliger de Akkerdijk kan worden gebruikt. Wil het Plan Zuid volgens opzet gereedko men is aldus het college van b en w in een schrijven aan de raad, nodig een noordelijk deel, groot plm. 55 m2 van het perceel ka dastraal bekend sectie H. nr. 1044 in eigendom toebehorend aan mevr. T. E. Brugge-Koop man cs. Arend Baanstr. 28. Betrokkenen zijn genegen genoemd perceelsgedeelte aan de gemeente af te staan in ruil tegen een achter hun woning gelegen perceelsgedeelte van ge lijke grootte. Voorts wensen zij een vergoe ding van f 252.- voor het verplaatsen, opnemen c.q. verwijderen van afrastering, drooglijnen en een betonpad, alsmede voor het in cultuur- brengen van het perceelsgedeelte hetwelk in ruil van de gemeente wordt terugontvangen. Genoemde vergoeding wensen zij niet in geld uitbetaald te zien, doch geven er de voorkeur aan dit bedrag in grond om te zet ten. Hiertegen heeft het college geen bezwaar. Zij krijgt bij transactie dus terug 55 m2 f 252.: f 12.80 (kostprijs van de grond volgens de nog niet goedgekeurde exploitatiebereke ning) is 75 m2. Het college van b en w stelt de raad voor deze grondruil aan te gaan met mevr. Brugge-Koopman. Aan de Christelijke Woningbouwvereniging „De Goede Woning" is het contingent woning wetwoningen 1963 toegewezen. Zij zijn voor nemens deze woningen, zijnde 50 stuks, in Plan Zuid te laten bouwen. De grondkosten (inclusief aankoopkosten en rente tijdens bouw) worden geraamd op 131.142.- De bouwkos ten worden geraamd op 874.591.- Wij geven aldus het schrijven van het college aan de Rijssense raad u in overweging voor de bouw van genoemde woningen de nodige voorschot ten en bijdragen uit 's rijks kas aan te vra gen. Voor de bouw van genoemde woningen zijn in de begroting van 1963 geen bedragen geraamd. Het college van b en w stelt de raad voor de nodige kredieten beschikbaar te stel len. Te Enter is dit voorjaar een afdeling op gericht van de Protestants Christelijke Ver eniging van Ouders en Vrienden van het af wijkende kind, Philadelphia. Leden hiervan wonen behalve in Enter ook in Wierden en Rijssen. Deze afdeling heeft een verzoek aan het Gemeentebestuur van Rijssen gericht om een gift, teneinde een bescheiden beginka pitaal te vormen om zo haar werkzaamheden te kunnen verrichten. In overeenstemming met het advies van de Sport en Culturele commissie stelt het college van b en w de raad voor een subsidie te verlenen van 100.- Gedurende de maand juli werden door de NTF uit de gemeente Rijssen de volgende ca davers afgehaald: 4 kalveren, 1 pink en 8 varkens. De heren H. Bakker en D. Nijkamp te Rijs sen slaagden te Enschede voor de N.O. ak te N4 (2e gedeelte) werktuigbouwkundig-te kenaar en de heer J. Schulenburg te Rijssen voor de N.O. akte N.J. (2e gedeelte) sme- den-constructiebankwerken. O wat warn dee mug'n metwilleg, Jan den jükng de hele hoed, Dan ees wier lear hee in berre, Efkes later wier dr oet. Hè, wat maak iej toch een drokte, Lig'nt non toch ees stille Jan, Hooit oe rusteg zoo as ikke, Dan hej 't minste las dr van. Jannoa, iej hebt malklek kuiern, Pats, det 's raak, dood as ne pier, Non wat helpt oe det, vuur eene Komt er zoo wal tiêne wier. Mear of Jannoa ook al mostern, Jan prebeern ze dood te maakng, Ook al vul 't neet met in 'n duuster Um de mug'n aajt good te raakng. Huer, door bromm dr ook wier eene, Pats, Jan huw, zee zat op 't gat, d'Haane vuur het leenker ooge, Doar har zee den klap ehad. Jannoa, det kon ik neet helpen, Vrouwe, dut 't oe heel slim zear, Jannoa, troann in baeje oogne, Non, miej duch, van zonnen plear. 's Aandersmoarns toen har eur ooge Alle meugeleke kluurn, Mear det vuen ze neet het slimste, Vuile slimmer warn de buurn. Jannoa, wat hej 'n dik blauw ooge, Meanske woer kom iej doar an, Noar 't verhaal ech zon gezichte: Non, wie denkt er 't onze van. J. ROZENDOM RIJSSEN. 17 en 19 augustus Rijssense Hengelvereniging „Ons Vermaak", hengelwedstrijd, aan vang 3 uur en 7 uur n.m. Twente Rijn kanaal bij Markelo. 17 en 24 augustus Nationale wedstrijden hon- dendressuurclub „Riessen" terrein Brekeld- laan. 21 augustus Orgelbespeling Schildkerk door D. Jzn Zwart, 20 uur. 31 augustus Rijssense Hengelvereniging „Ons Vermaak" hengelwedstrijd, aanvang 3 uur n.m. Schipbeek bij Roudalerbrug. 6 en 7 dec. Tentoonstelling E.R.K.V. Opgaven voor deze rubriek kunnen geschie den op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, kamer 7 boven. GEBOREN: Jan zv E Stam en G Stam, Borkeld 12, 4 aug; Jacobus zv H A Kiela en G Nijkamp, Tabaksgaarden 12, 6 aug; Arjen Daniël zv D C de Ruijter en M Jongh wonende te 's-Gravenhage, 7 aug; Jannes zv A van den Noort en A Stegeman Hagweg 25b, 8 aug; Anna Maria Gijsbertje Anita Francisca dv K Pijpers en G J Dunnenwind, Trompstraat 28, 9 aug; Gradus zv M Voort man en J ten Hove, Rozengaarde 57, 12 aug; Jelle zv M Sanderman en J Pennink, Wal- straat 45, 11 aug; Jan Hendrik zv J Altink en A Wermink, Prins Bernhardstraat 10, 12 aug; Caroline Helena Maria dv A A Klein Schaarsberg en M J J Leus, Oosterhofweg 39, 11 aug; Jan, zv J Rozendom en W B Schiebout, Nassaustraat 64, 6 aug. te Almelo; Hessel zv J Rozendom en W B Schiebout, Nassaustraat 64, 6 aug te Almelo. ONDERTROUWD: Gerru Tijhuis 27 jr Rijs sen Arend Baanstraat 67a en Janna Nijland 21 jr, Rijssen Nijverdalseweg 30, 8 aug; Theodorus Gerardus Jorink, 30 jaar Raalte, Varkensmarkt 1 en Cornelia Maria Bernar- dina Meinders, 22 jr, Rijssen Wierdensestr. 37, 8 aug. GETROUWD: Jan Gerritsen 27 jr en Ger- ritdina Brinksman 23 jr, Rijssen, Molendijk 26a, 9 aug.; Marinus Rietdijk 22 jr en Wil- lemina Mensink 20 jr, Rotterdam Bergselaan 9 aug. OVERLEDEN: Egebert Jan Brinks 74 jr weduwnaar van J H Voortman, Tuinstraat I, 7 aug. te Almelo. De heer C. Batenburg te Rijssen werd be noemd tot leraar aan de Chr. technische school te Veenendaal. NED. HERV. KERK Grote Kerk: 9.00 u. en 10.45 u. ds. A. Kool 19.00 u. ds. J. Vos (Bed. H.D.) Westerkerk: 9.30 u. ds. J. Vos 15.00 u. ds. W. van Tuyl (Bed. H,D.) Eisen: 10.00 u. ds. W. van Tuyl GER. GEMEENTE Noorderkerk: 9.30 u. en 19.00 u. Cand. Ver hoef uit Capelle a.d. IJssel 15.00 u. leesdienst. GER. KERK Boomkamp: 9.30 u. en 15.00 u. ds. Brinkman OUD GER. GEMEENTE Bevervoorde: 9.30 u. en 19.00 u., ds. Vosman 14.30 u. leesdienst. OUD GER. GEM. IN NEDERLAND Oranjekerk: 9.30 u. en 15.00 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND Eskerk: 9.30 u. en 19.00 u. ds. Aangeenbrug 14.30 u. leesdienst I

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1