7 FILMNIEUWS Loze jager had jagersvereniging leden van bij de neus Ronde van Rijssen gaat in fabrieksvakantie van start IlihM ruimen - f_L rN VOORTMAN's PROCENT KORTING Huwelijk van de dag li R.V. IWierden I (3-4) Blijft R.V. vierde klasser? R.V.-veteranen—Almelose Scheidsrechters Vrijdag en zaterdag de film: IM SCHWARZEN RÖSSL Jaarvergadering Sp Rijssen Rijssen Vooruit heeft nieuw bestuur n ii KLEDING Woensdag de film: ZWERVERS VAN DE MARINE Vrijdag 12 juli 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 en niet verbrand pigmadcrm er? jeugdpuistjes PUROL-POEDER ■X mm MÈmÈÉÊm Regenjassen vanaf 19. Kostuums vanaf39.75 Kamgaren broeken vanaf 9 Colbert 15 2-pers. Matraseen, 15 jr gar. 99.50 Zomerjaponnen vanaf 4.90 Zomermantels vanaf12. Mantelkostuums vanaf 19. Toppers vanaf9. Regenmantels vanaf12. alle voorradige goederen buiten de opruiming. jH tegenover Postkantoor ^IIIIIUIÜlillllllllHllllillIllilliiliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii:;!:,!,,!,!!!,! I IIUI llll I liJiiliei I lillilllll!,!. lÜltllltllllllltlllil.iliiliillillllilllllllllililltillMllllllliailliilUlllllllMIliKIflIlilillllllllltltlllllllllllllltlllillllllllltNlttllttllt Grote belangstelling bestond er voor het hu welijk' van het bruidspaar Bloemendaal-ten Hove, dat vrijdagmiddag op het stadhuis in Rijssen werd voltrokken. De bruid is verschillende jaren werkzaam geweest als indtructrice van de voc-oplei- ding bij het contectiebedrijf van de NV Heka, De leerlingen van de voc-klas vormden 'n erehaag met enorme (papieren) scharen, ter wijl de ereboog met de letters VOC duidelijke taal spraken. Zowel de bruid als de bruidegom, die ook verschillende jaren bij de Heka heeft gewerkt stelden de geste van de a.s. modinettes op hoge prijs. Het bruidspaar Bloemendaal-ten Hove bij het verlaten van het stadhuis. lilllllllül I I II I !li!«!iBliaill!lll!i:il!IBIIBI!l' l'IBIII BlllllO'Biill I I I i i 11B 11 i 1B11 Bt 1B f'Br BKBI B11 BII i ItltlBIII i (Bill HB i (•ttlllltllltflHBI ltUBttBiltttfl1B i IB llBtttllVli B Een grap, uitgehaald door de Rijssen- sense stadsomroeper-notarisbode heeft veel aanleiding gegeven tot hilariteit. Van de controverse, die er bestaat tus sen de leden van de Rijssense Jagersver eniging en de z.g. „Vrije jagers" maakte hij dankbaar gebruik, zonder dat de „grap jas" aan een van beide kanten staat. Op een mooie zomeravond loopt hij in de ongerepte natuur van het Rijssense veld, waar haas en konijn, Vlaamse gaai en ekster en ree nog steeds een eldorado vinden. De omroeper heeft zijn geweer bij zich en 3 (niet door hem geschoten- Vlaamse gaaien. Een (ere) lid van de Rijssense jagersvereni ging wrijft zijn ogen uit. Hij ziet een fraudu- leuse jager, hij weet dat deze geen jachtakte heeft, en bovendien een terrein „bejaagt", dat tot het jachtgebied van de Rijssense jagers vergunning behoort. Zoals het goede Rijssenaren onder elkaar betaamt, probeert de legale jager de onrecht matige van zijn fout te doordringen. „Zeg Mans iej mangt hier neet skeet'n" „Ikke wal" zeg Mans, „ik mag met mien gewear oaweral jaangn". „Doot het neet wier, iej braandt oew". De grappenmaker kijkt de wegfietsende ech te jager veelbetekend na. Op een andere avond is de „jager" op schadelijk wild weer actief in de zelfde omgeving, waar een ander lid van de jagersvereniging dit met afschuw constateert. De jagersvereniging ziet visioenen van een leeggeplunderd jachterrein en de activiteiten van de loze jager zijn een doorn in veler ogen. De voorzitter van de Rijssense jagersvereni ging wil trachten het onheil, dat de nota risbode boven zijn hoofa hangt in een gesprek onder vier ogen voor hem af te wenden. Maris, houdt er mee op jongen, je krijgt er last mee. „Ik mag met mien gewear gerust jaangn" is het enige gedecideerde antwoord van de glunderende grappenmaker. „Ja, maar je moet niet kwaad worden als we de politie waarschuwen. Het bestuur van de jagersvereniging kan niet dulden, dat jij, zonder akte op ons terrein het wild wegschiet". Ze maakt miej niks is het bescheid van de Rijssense omroeper, ik weet meer als julie. Ik zal niet kwaad worden op jullie, maar jul lie moeten ook niet kwaad worden op mij. Met deze woorden nemen de twee afscheid van elkaar. Ja, dat moet het maar van komen. Met iemand waarmee je geen goeie wegen kunt bewandelen De politie wordt in de arm genomen want de vereniging kan er toch echt geen genoe gen meenemen. De omroeper, die al had laten doorscheme ren, dat hij op een bepaalde avond weer ac tief zou zijn zag op zijn jagerspad weer een lid van de jagersvereniging, die hem kwam „controleren" en niet lang daarna de politie wagen die de boosdoener zijn kwalijke activi teiten onmogelijk zou maken. Doende alsof hij niets vermoedde, al zijn aandacht op het scha delijke wild, hoorde hij de politieauto stop pen. Hebt u permissie om hier te jagen? Ja aldus de grappenmaker. Hebt u een akte. Nee antwoordt hij, maar dat hoeft toch ook niet, althans niet voor dit weer. Dat klopte, de Rijssense omroeper, rad nl. een namaakgeweer vervaardigd zo bedrieg- Een geheel vernieuwd R.V. leed zaterdag middag een kleine 4-3 nederlaag tegen de voetbalvereniging „Wierden", die dit jaar naar de 4e klasse gedegradeerd is. De thuisclub, die met een vijftal junioren uitkwam had bij de rust een 2-0 achterstand. Midvoor Jansen echter bleek er deze middag zin in te hebben, want hij slaagde er na de rust in de hattrick te verrichten, waardoor de thuisclub een 3-2 voorsprong kreeg. De gasten bleken echter over de langste adem te beschikken. Door 2 doelpunten van haar midvoor ging zij tenslotte met een 4-3 zege strijken. Het bestuur van R.V. heeft bij de Bond een protest ingediend naar aanleiding van de wedstrijd Stevo-De Zweef. Stevo zou n.l. met een ongerechtigde speler zijn uitgekomen, n.l. Haverkort. Deze speler zou in deze wedstrijd 3 doelpunten hebben gescoord, terwijl zijn naam niet op het wedstrijdformulier voorkomt. Mocht dit het geval zijn geweest ,dan zal Stevo twee punten in mindering krijgen, wat voor haar degradatie naar de afdeling bete kent. lijk op een echt jachtgeweer gelijkend, dat zelfs het meest verstokte lid van de Rijssen se jagersvereniging respect op moet brengen voor dit werkstuk. Het was vervaardigd van 2 plasticbuizen, waaromheen een prachtige kolf voorzien van vizier, haan en riem. De beetgenomen echte jagers hebben deels uit volle borst gelachen een ander deel als de bekende boer, die zijn kies weigerde te la ten plomberen. Hoe of het erelid van de jagersvereniging reageerde, die bij zijn thuiskomst 's avonds het speelgoedgeweer, dat aan zijn echtgenote was afgegeven, in zijn rek zag hangen, is niet bekend. De R.V. veteranen kwamen zaterdagavond uitstekend voor de dag. In een friendly game tegen leden van de Almelose scheidsrech- tersvereniging behaalden zij een royale 4-0 zege. Het was een heel aardige wedstrijd, waarbij de thuisclub domineerde. Vooral het betere ploegverband deed de balans overslaan in het voordeel der R.V. veteranen. Door doelpunten van H. Kolthof, J. Bronsvoort en F. Dommerholt namen de Rijssenaren nog voor rust een 3-0 voorsprong. Na rust opnieuw een superieur R.V. Het was G. Bruggink, die ten slotte de eindstand op 4-0 bracht. Advertentie Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 Aan de carrière van Eva Lanz, het knappe meisje, dat de nummers aankondigt van het Katharina Dunham-Ballet, komt een plotse ling einde als ze bericht krijgt, dat zij van een oom een hotel geërfd heeft: het Palace Hotel aan de Wolfgangsee, het meer, dat be roemd is geworden door Hotel Het Witte Paard en de operette. De vreugde verkeert in verdriet als Eva, vergezeld van haar oudere vriendin Maxie, ziet, dat het hotel totaal verwaarloosd, ver vallen en leeg is en het word* nog erger als de notaris vertelt, dat er heel wat schulden te betalen zijn, zelfs als ze het oude hotel verkopen zou aan de hypotheekbank. De enige oplossing zou zijn: het hotel weer te openen en te exploiteren, maar Eva heeft geen ervaring en geen geld. Het ziet er allemaal troosteloos uit, totdat er onverwacht redding komt. De orkestleider Custl, die in Het Witte Paard speelt en die onderweg, door een auto-panne, met Eva in contact kwam, brengt het meisje een bezoek, juist als de schuldeisers het haar moeilijk maken. Om haar te helpen en uit deze situa tie te redden, beweert Custl brutaal, dat hij architect is en dat de restauratie plannen voor het hotel gereed zijn. De schuldeisers, hierdoor misleid, trekken af, maar het idee wordt met grote geestdrift be groet door zes jonge meisjes, die vlak bij het Advertentie wmmmm fl,60 - f 1.- Het ligt in de bedoeling om in de fabrieks- vakantieweek - van 22 tot 27 juli - weer een jeugd-Ronde van Rijssen te houden. Het zal de zevende maal zijn, dat deze wielerronde geor ganiseerd wordt. Gedurende vijf dagen zullen jongelui van twaalf tot en met veertien jaar tien etappes - elke dag twee - rijden. Naast het feit dat hier op gewone fietsen wordt ge reden, is een van de grootste attracties de dagelijkse consumptie en de omstandigheid dat iedere deelnemer die de Ronde uitrijdt, een prijs ontvangt. Het programma is dit jaar iets aantrekke lijker gemaakt, daar er nu twee ploegentijd ritten gepland zijn. Voorts zijn er uiteraard weer de etappes op de Leyerweerdsdijk en in De Mors. Reeds geruime tijd voordat de finitief bekend was dat de Ronde doorgang zou vinden, kwamen ettelijke jongens zich aan melden. Uiteraard konden zij toen nog niet ingeschre ven worden, maar vanaf heden is dit wei mo gelijk, bij magazijn ,,'t Centrum" op het Schild en bij het Rijssense VW-kantoor (de heer J. Th. Gijsbers). Waar de prijsuitreiking zal plaats hebben, is nog niet bekend. Wel zullen wij, aldus de or ganisatoren, alles doen om er een zo groot mo gelijk feest van te maken, omdat er buiten dit in Rijssen niets te doen is. Het is de zevende maal dat deze Ronde ver reden wordt. Men startte in 1957. Winnaar werd toen Peters. In de daaropvolgende jaren ver overden de gebroeders Pluimers uit Enter, Har- bers (Rijssen), Hendriks en Lubbers (beiden Enter) de eerste plaatsen. Het Enterse ele ment was tot nu toe dus overwegend ster ker. Aan de Rijssense coureurs van de toe komst de taak om baas in eigen huis te blijven. V.v. „Sportclub Rijssen" hield onder voor zitterschap van de heer A. Ditsel een bijeen komst in hotel Gijsbers. De voorzitter gaf een kort overzicht van de verrichtingen van de diverse elftallen. De penningmeester H. Kamp deelde in zijn financieel overzicht mede een klein batig sal do in kas te hebben. In de elftalcommissie werd gekozen de heer P. Muller. Wegens periodieke aftreding van de heren J. ter Harmsel en P. Muller (niet herkiesbaar) werd tot bestuurslid gekozen de heer E. Koet sier. De heer Kamp werd tot bestuurslid herko zen. Besloten werd om tot een contributieverhoging over te gaan. Tot trainer van de elftallen werd benoemd de heer Meijer te Almelo, jeugd trainer van Heracles. In de laatstgehouden ledenvergadering is het bestuur van R.V. drastisch gewijzigd. Het aan tal bestuursleden is van 9 teruggebracht op 7. Secretaris W. Stegeman stelde zich niet meer herkiesbaar. Als dagelijks bestuur werd gekozen A. L. Beumer, voorzitter C. Dijkstra secretaris en G. ter Harmsel, penningmees ter. In de vacature van redacteur van het club orgaan ontstaan door het bedanken van de heer L. Spanjer werd aangesteld de heer J. Bakker, Molendijk. Er werd besloten een ver plichte training in te voeren. Leden, die niet aan de training deelnemen zullen niet in het eerste elftal worden opgesteld. Als trainer zal zeer waarschijnlijk de heer Meijer jeugd trainer van Heracles worden aangetrokken. w hotel kampeerden en nu een avontuur ruiken. Met z'n allen gaan ze, nadat Maxie haar autootje verkocht heeft, aan de slag om het hotel zover op orde te brengen, dat het te exploiteren en dus verkoopbaar is en dat Eva uit de schulden kan komen. Er komen bij de restauratie behalve veel spijkers, papier, lijm en water nog vele andere zaken te pas zoals fantasie, vernuft vrolijkheid en moed, maar de ruïne wordt tenslotte omgetoverd in iets dat op een hotel lijkt. Ze besluiten ook om de naam maar te veranderen en noemen het „lm Schwarzen Rössl". De eigenaar van „lm Weissen Rössl", dr, Marin, een jong medicus, die de exploitatie van zijn gerenommeerde hotel aan zijn tante overlaat, ziet dit alles met glimlachende be langstelling aan. Hij vindt Eva een schat, al heeft hij haar dat nog niet gezegd, omdat Eva er een soort anti-mannen-complex op na houdt. Door een toevallige omstandigheid wordt hijde eerste gast. Slinkse methoden van de overigens niet zo snuggere portier Zacher, die gasten van de concurrentie afkaapt, be zorgen het Zwarte Paard dan wat meer gasten. De bedden zijn hard, het comfort is gering, het eten eentonig en uiterst simpelmaar toch blijkt het hotel aantrekkingskracht te heb ben. Door de sfeer, de zes lieve meisjes, die nu meehelpen en bedienen en omdat iedereen zich prettig voelt, uitrust, gezonder wordt, in gewicht afneemt.kortom zonder het te we ten eigenlijk èen kuur doet. Weliswaar zijn er ook dreigende wolken. De man van de bank, gebrek aan geld, een meneer van de belastin gen het ziet er naar uit, dat Eva, Maxie en haar gezellinnen het toch niet zullen klaar spelen. Maar dr. Martin, die inmiddels Eva zijn liefde verklaard heeft, brengt redding. Een groot zomerfeest, dat in het Zwarte Paard zou plaatsvinden, maar door een listige streek van Josef portier van het Witte Paard in zijn hotel de gasten brengt, wordt tenslotte toch in het Zwarte Paard gehouden, al heeft het heel wat voeten in de aarde. Het wordt een zeer feestelijke avond van zang en dans en de belastingschuld kan betaald worden. De hypotheekbank wil het hotel nu wel voor een behoorlijk bedrag kopen en Eva is bereid om te tekenen. Maar nu gooit Martin roet in 't eten. Hij belet Evaom haar hotel, dat een goudmijntje kan zijn als het maar goed aangepakt wordt, voor een appel en een ei van de hand te doen en wijst dan de weg om van het Zwarte Paard een succes te maken. Door het te blijven exploiteren als „onge merkt" Kur-Hotel, zij het dan op een minder wankele basis, kan Het Zwarte Paard een mooie toekomst tegemoet gaan zonder het Wit te Paard te schaden. Bovendien zal er van concurrentie weinig sprake zijn, nu de baas van het Witte Paard en de bazin van het Zwar te toch met elkaar gaan trouwen.... Het Britse marineschip „Aristoteles" wordt verkocht naar Algerocco en dit betekent dat de bemanning, die het opgelegde schip ge bruikte als bookmakers-kantoor voor de paar denrennen, een fraaie bijverdienste kwijt raakt. Bootsman Dibble (Frankie Howerd) ont wikkelt echter prompt het stoutmoedige idee om op de reis naar Algerocco passagiers mee te nemen en deze dik te laten betalen. Ten einde dit voor 'n oorlogsschip ongehoor de plan te kunnen uitvoeren, weet hij gedaan te krijgen, dat een ietwat stuntelige officier, Lt. Fairweather (DAVID TOMLINSON) tot commandant van de „Aristoteles" wordt be noemd. Via een advertentie „boekt" dibble een dozijn passagiers en weet hen benedendeks te houden bij Fairweather's aankomst en in de tijd, dat de bemanning de commandant een welkomstfuif geeft. Hij weet Fairweather boven zijn theewater te brengen en als deze weer bij zijn positieven komt, is het schip in volle zee. Dibble toont zich verbaasd dat de com mandant er niet over is ingelicht, dat het schip enig „legatie-personeel" als passagiers heeft meegekregen. Geleidelijk went Fairwea ther aan dat idee, maar als hij met Jane, een charmante passagiere, (SHIRLEY EA TON) aan de praat raakt, hoort hij dat de passagiers passage hebben betaald aan de bootsman. Woedend laat hij Dibble gevangen zetten. Hij wil hem in Gibraltar voor de krijgsraad brengen, maar de bootsman laat doorschemeren, dat dan zou uitkomen hoe Fairweather op de avond van vertrek in dron kenschap.... voorbijgangers als passagiers aan boord genood heeft. Deze bewering maakt Fair weather zo onzeker dat hij Dibble weer in vrijheid stelt. Als het schip eenmaal voorbij Gibraltar is, is de commandant zozeer „medeplichtig" aan het vervoer van passagiers, dat hij niets meer tegen Dibble kan beginnen, hoewel hij er achter komt dat deze liefst per adverten tie klanten heeft gelokt. Wanneer de „Aristoteles" Algerocco bereikt heeft, komt er bericht dat daar een revolutie is uitgebroken en dat met binnenvaren moet worden gewacht omdat een Brits oorlogsschip de gedachte aan „inmenging" zou kunnen opwekken. De passagiers protesteren omdat zij te laat zullen aankomen en Dibble haalt Fairweather over om door te varen onder. de vlag van Algerocco (tenslotte is het schip toch aan Algerocco verkocht!) De rebellen blij ken echter de hoofdstad te hebben veroverd en beschieten de „Aristoteles". Verschrikt laat Fairweather afdraaien. Tot overmaat van ramp raakt de stookolie op. Terwijl Fairweather met een aantal man nen 's nachts in een sloep op weg gaat om aan de kust olie te roven, praait het Britse admi raalschip de „Aristoteles". Het ziet er som ber uit voor Fairweather als de admiraal aan boord komt en de passagiers hem veront waardigd vragen wat hij komt doen. De boots man echter brengt de admiraal beleefd onder het oog, dat de „Aristoteles" niet meer tot de Britse marine behoort. Fairweather krijgt voorlopig order om door te varen naar Algerocco, waar de opstand is onderdrukt. Tot zijn verrassing wordt hij daar gedecoreerd door de president, omdat zijn nadering onder Algeroccaanse vlag de rebellen de moed in de schoenen heeft doen zinken.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5