Rivo deed het niet slecht in Heino PLAN ZOMERHUISJES WORDT GEWIJZIGD DE JONKER EN JANTJE RAAD RIJSSEN PUZZELRIT Rivo-dames degradeerden Wilhelmina te Rijssen werd voetbalkampioen RKSV-DSVD 2-2 EXCELSIOR-NIEUWS Weinig derby-sfeer in wedstrijd tegen D.E.S. Poloclub „De Mors" krijgt Engels bezoek Leerlingen gaven „meesters voetballes Wm Ili IBlIilr ALMELO POLOCLUB DE WHEE GAF ER DE BRUI AAN RUSTIG EXAMEN Aanleg parkeerterrein Koerbelt duurt te lang Sportdag Rijssen Vooruit stond in het teken van de jeugd v^jciag 31 mei 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 2 Sg&rf m - Op 4 juni openen wij een agentschap te Wierdensestraat 76, telefoon (05490)-4581 NEDERLANDSCHE H A N D E L-M A ATS C H A P P IJ, N.V. Alle bankzaken: over het hele land, over de hele wereld! Mijnhardt's Zenuwtabletten Aan het slot van een tamelijk korte vergadering, donderdagavond 30 mei, heeft de raad Rijssen besloten niet in hoger beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten om goedkeuring te ont houden aan het plan voor zomerhuisjes aan de Brekeldlaan. „Met weinig moei te kan aan de wensen van G.S. tegemoet worden gekomen," zei de heer Ter A vest (AR/CH) en daar was iedereen het zonder verdere discussie mee eens. Wel wil het college van B. en W. op aandringen van de raad alsnog gaan praten over de geweigerde toeslag die pere funderingen voor enkele bouwers aan de Vennekesgaarden. De raad sprak bij de vaststelling van de exploitatierekening 1962 en de begro ting '63 van de Z. en PC. „De Koerbelt" er haar onbehagen over uit, dat de aan leg van het parkeerterrein zo langzaam vordert. Ook b. en w. betreurden dit. „Inschakeling van ook andere krachten dan GSW-mensen is misschien de enige remedie," zei burgemeester Landweer. Het eerste zestal van RIVO heeft het er Hemelvaartsdag op het nationale volleybal toernooi in Heino niet slecht afgebracht. Het team was ingedeeld in de eerste klasse, waar in verder uitkwamen de Emmense club SEC, het Leeuwarder Oldehove en AVVLO uit Ap pelscha, alle overgangsklassers. Tegen beide eerstgenoemde ploegen moet Rivo er in twee sets aan geloven, voorname lijk doordat de handtechniek van de Rijssena- ren hen niet toestond de harde bovenhandse opslagen goed' te verwerken. De laatste wed strijd, tegen AVVLO, leverde echter een prach tige twee sets-overwinning op. Er werd toen met een droge bal gespeeld, waardoor het aan tal technische fouten sterk verminderde. Bo vendien vonden de vele uitstekende set-ups steeds een smasher die er wel raad mee wist. In deze wedstrijd kogelde de kleinste RIVO- speler, C. Brouwer enige malen fraai raak. Het toernooi werd in de eerste klasse ge wonnen door de winnaar van poule I het reserve-team van Olhaco uit Hoogeveen, dat eerst in de halve finale met SEC afrekende Het toernooi werd gewonnen door de win naar van poule 3, de Utrechtse hoofdklasser ODS, dat in de finale het reserve-team van Alhavo uit Hoogeveen (winnaar poule 1), in drie sets versloeg. SEC legde beslag op de derde plaats, terwijl Oldehove vierde werd. De RIVO-spelers die op het toernooi in Hei no uitkwamen waren: J. Arends, C. Brouwer, M. Jansen, H. Leusink, J. Nijzink, M. Schreu- der en P. Walstra. Door een 13-0 zege op de hervormde school te Enter zijn de jongens van de Wilhelmina- school te Rijssen erin geslaagd winnaar te worden van de wisselbeker. De jongens van de Jozefschool ging de beker de neus voor bij, want hadden zij de beker dit jaar opnieuw veroverd dan waren ze definitief winnaar ge worden. Nu is zij op de tweede plaats geëindigd De O.L.S. school werd door een 4-0 zege op de Oranjeschool winnaar van de derde prijs. Dank zij het sportieve gebaar van het Rijssense Gemeentebestuur is er ook nog een 4e prijs en een troostprijs (het gemeentebestuur van Rijssen heeft n.l. voor 25 aan prijzen be schikbaar gesteld). Het gemeentebestuur van Wierden heeft nog een medaille geschonken. Woensdagmiddag a.s. vindt op het R.K.S.V. terrein de wedstrijd plaats tussen de kampioen Wilhelminaschool en het onderwijzersteam. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats. De com missie hoopt, dat er vanuit de Middenstand nog enige verversingen worden beschikbaar gesteld. In een vrijwel gelijkopgaande wedstrijd heb ben beide ploegen de puntjes broederlijk ge deeld. Voor rust was het een aardige wedstrijd, waarin vrij vlot spel vertoond werd. De glad heid van het veld speelde echter beide partij en parten. Vaak gleed de bal door, wat diver se gevaarlijke situaties schiep. De thuisclub kon het eerst juichen en wel na een kwartier spelen. RKSV kreeg een vrije trap toegewezen. Uit deze vrije trap, die ge nomen werd door H. Kamphuis scoorde 1.bin nen A. Kamphuis op fraaie wijze, door de bal ineens op zijn schoen te nemen 1-0. Nog geen 5 minuten later was de stand in evenwicht. H. Reuver, de midvoor der gasten, die naar rechts was afgezwenkt kreeg vrij spel. Met alleen nog de keeper voor zich schoot hij schuin op doel. Via de binnenkant van de paal trof dit schot de roos (1-1). Na 25 minuten spelen nam de thuisclub op nieuw de leiding. Via een aanval over links kreeg Tusveld, die de midvoorplaats bezette de bal goed aangegeven, waarna hij de Deur- ninger goalie met een houdbaar schot pas seerde. (2-1). Wie had gedacht, dat de thuisclub deze voorsprong wel zou handhaven vergiste zich. Opnieuw liet zij de voorsprong onnodig glip pen. R.binnen H. Huiskes kon ongehinderd een schot lossen. Doordat de bal iets van richting veranderde betekende dit 2-2. Na de rust werd er ijverig gespeeld door beide ploegen, maar het overleg ontbrak. Vooral de thuisclub die een veldmeerder- heid had kreeg diverse kansen. Het verras sende element ontbrak echter in haar spel. Doordat het linker verdedigingsblok der thuis club nogal eens vergat op de juiste wijze in te grijpen, deden zich ook voor het doel der Oranjewitten nogal eens gevaarlijke momen ten voor. Tot doelpunten kwam echter geen der beide partijen meer. Excelsior speehfc ze .erdagmiddag de vorige week uitgestelde wedstrijd tegen DES. Waren voorgaande jaren dergelijke ontmoe tingen steeds hoogtepunten in Excelsiors pro gramma, nu eenmaal de spanning in de twee de klasse C. geweken is, lijkt het een tame lijk rustige wedstrijd te worden. Excelsior zal waarschijnlijk ongewijzigd in het veld komen, dus: doel: Keizer, achter, Harbers en Jurriëns, midden: Baan, Beunk en Nijland en voor: Ten Hove, Kappert, Dan- gremond, Harbers en Leusink. Zaterdag 8 juni worden er in het zwembad de Koerbelt internationale wedstrijden ge zwommen. Een ploeg Engelse zwemmers en zwemsters uit Mitcham komt op bezoek. De ze wedstrijden worden gehouden in samen werking met de Hengelosche Zwem- en Polo club Weusthag. Vorig jaar kwam op deze manier de uitwisseling met een Deense zwemploeg tot stand. Om half zeven 's avonds beginnen de wedstrijden. Behalve een polo wedstrijd en een estafette, worden ook de rugslag, vrije- en crawslaggezwommen. H. Leusink speelde vorige week in een toer nooi met het Almelose afdelingsjeugdteam, dat deze zomer naar de landelijke kampioen schappen gaat. Bij het beëindigen van de Almelose competi tie (le klasse) stond RIVO op de tweede plaats echter kampioen Zwaluwen, dat nu naar de obergangsklasse is gepromoveerd De RIVO-dames degradeerden naar de twee de klasse. Voor het komende seizoen zijn de verwachtingen wat betreft de heren hoogge spannen. Maar evenals dat bij de dames het geval is, heeft de club te weinig leden om het Rijssense volleybal op hoger niveau te bren gen. De kosten stijgen namelijk evenredig met de promoties. Bij de damesafdeling kampt men tegen woordig met een gebrek aan actieve leden en aan een trainer-coach. Bij uitbreiding van 't ledental zal het ook mogelijk worden meer dere attractieve toernooien in Rijssen te or ganiseren. Als slot van de schoolvoetbalcompetitie speelde woensdagmiddag kampioen „Wilhel minaschool" uit Rijssen een wedstrijd tegen het elftal der Onderwijzers op het terrein van de voetbalvereniging RKSV aan de Enter- weg. De onderwijzers hadden een zeer moeilij ke middag. Zij moesten n.l. deze middag hun meerdere erkennen in hun leerlingen. Daar bij kwam nog de onverwacht hoge temperatuur waarbij de „Schoolmeesters" heel wat zweet druppels moesten laten. Aanvankelijk konden de onderwijzers het nog wel bijbenen en ging de strijd vrijwel ge lijk op. De rust ging in met een 3-2 voor sprong voor de onderwijzers. Direct na rust liepen zij zelfs uit tot 5-2. Hierna namen zij de strijd waarschijnlijk iets te licht op, wat tot resultaat had, dat de stand spoedig in evenwicht was (5-5). Hier na echter kwamen de Onderwijzers adem tekort. Wel werd het nog 7-7, maar met twee uitstekende doelpunten van 1. buiten Bak won de Wilhelminaschool met 9-7. Na afloop reikte de heer K. Visser met een toepasselijk woord de prijzen uit. De wissel beker ging voor een jaar naar de Wilhelmina school, alle spelertjes ontvingen ook nog een speldje. De Jozefschool uit Enter mocht de 2e prijs, een kleine beker in ontvangst ne men. De 3e prijs een Lauwertak was voor Advertentie De eerste polowedstrijd, die de Rijssense poloclub „De Mors" dinsdagavond in haar zwembad voor de competitie speelde, kreeg een abrupt einde. Na 2x vier minuten spelen, weigerden de spelers van de Goorse polo club „De Whee" het water weer in te gaan om de wedstrijd te hervatten. De stand was toen 3-0 in het voordeel der Rijssenaren. Het bleek, dat de gasten niet op de hoogte waren van de nieuwe spelregels van de K.N.Z.B. Deze schrijven nl. voor, dat de wedstrijd 4x4 minuten duurt. Bij de oude spelregels gold 2x7 minuten. Ondanks de vele discussies weigerden de Gorenaren het water weer in te gaan om de tweede helft (2x4 min.) te spelen. Advertentie Gegrond op 10-talton [aren ervaring de O.L.S. te Rijssen. De 4e prijs won de Ju- lianaschool. De troostprijs ging naar de Her vormde school te Enter. Tijdens de rust werd onderwijzers en leer lingen een verfrissing aangeboden door een Rijssense zakenman. RIJSSEN buiten de wallen Heel Rijssen lachte zich slap. Daar had de Gloeperd de Draak een kool gestoofd die niet mooi meer was Jantje steeg dagelijks in de achting van veel Rijssenaren. Jonker Her man van de Grimberg ontfermde zich over Jan. De vrouwe van de Grimberg eveneens. Had de oude Gloepe Bats er niet zo haveloos bij gelopen, dan zou hij zeker burgemeester geworden zijn. Maar een man die dag in dag uit onder de koemest zat en zich maar eenmaal in de week het gezicht waste, neen dat ging niet. Intussen duurden de geschil len tussen de Draak en de Jonker voort. De Draak ging op straat in Rijssen kwaad spre ken over Herman, heer van de Grimberg. Dit kwam de vrouwe van de Grimberg ter ore. En zij heette niet mis te zijn. Zij stapte zon der geleide naar Rijssen. De rijzweep had zij in de hand. Op het Schild ontmoette zij de Draak. Zij hield er ongenadig de zweep over. De Draak begon te vloeken. De hoge vrou we ook: zij schreeuwde dat zij dat Jan Hagel van schoolmeesters wel morus zou leren. Joeng! suisde de zweep over het vlezig hoofd. De Draak vluchtte bij de schout van Rijssen binnen. De vrouwe van de Grimberg er ach ter aan. Wat heeft dat te betekenen, vroeg de schout. Niets riep de hoge vrouwe. Die lasteraar moet gekastijd worden. Weer een uithaal met de rijzweep en het kostbare ser vies, waar de schoutinne zo trots op was, lag in diggelen. Nu werd de schoutinne vinnig en riep haar man. De schout sprak maar mevrouw! Niks te mevrouwen, klonk het. Waar is die vlegel van een schoolmeester. De Draak had zich intussen uit de voeten gemaakt en de school jeugd van Rijssen had er lucht van gekre gen dat het De Draak op de bast ging van die furie van de Grimberg. De jongens van Rijssen sprongen gaten in de lucht. Oude man nen die op het Schild bij elkaar stonden grinnikten. Maar de Draak liet het er niet bij zitten. Nog de zelfde dag wandelde hij naar de drost van Twente, de heer van de Stoeve- laar. Hij klaagde de hoge vrouwe van de Grimberg aan wegens zware mishandeling. De heer van de Stoevelaar schreef op die dag in zijn dagboek: „Hedenmiddag ten drie ure kwam ten mijnen huize de schoolmeester van Rijs sen de heer Hengstmeijer, bijgenaamd De Draak, die klaagde dat hij een pak slaag had gekregen van de hoge vrouwe van de Grimberg, vier straten ver. Zonnig en schraal weer, wind Noordoost. De drost van Twente reisde de volgende dag naar de Grimberg. Daar werd hij zeer innemend ontvangen. Zij ne edele kreeg enige heerlijke glazen wijn. en zou zien dat hij een andere baan kreeg voor de Draak. Want men was hem te Rijssen meer dan zat. De schoolmeester van Rijssen het lange wachten moe, hij hoorde niets meer andermaal naar de Stoevelaar. Om eens te informeren, of de aanklacht doorging. Neen! Er was geen zwaarlichamelijk letsel toege bracht. De drost verklaarde dat de Draak zijn vet gekregen had. Want nu kon hij zelf eens voe len hoe hard de klappen aankwamen die hij zelf uitdeelde. Schobberd! Schold de school meester. Dat liet de drost niet op zich zitten. Jan laadt het geweer! Opdat ik deze schurk neerschiet. Jan was intussen zo haastig niet, en toen het geweer geladen was, was de Draak al lang verdwenen. Jantje van Gloepen Bats was intussen niet meer te Rijssen. Na enige jaren kreeg de Draak een beroerte en werd ongeschikt voor de school. De heer van de Grimberg overlegde met de grijze heer van de Oosterhof. Er moest een nieuwe schoolmeester komen. 'Dit ging niet van een leien dak. De heer van de Ooster hof had Bats de zoon van de koetsier als candidaat. Maar de vrouwe van de Grimberg had grote invloed op de burgemeesters. Zij bewerkte de heren. En beloofde hen een goede maaltijd op de Grimberg. En wanneer de heren niet wilden zoals zij verkoos, dan zou zij ze bewerken dat ze piepten als mui zen. Tenslotte bleef er een grommende oude heer van de Oosterhof over. Jantje werd be noemd tot schoolmeester. En hij werd juist aangesteld op de verjaardag van de stad houder. Nu was de Pinne toevallig het vorig jaar met medewerking van de „Oosterhof" tot burgemeester gekozen. Dat was een hele geruststelling geweest voor behoudend Rijs sen. Want dit stond vast. De Pinne was zo hard als glas. Er was al een vechtpartij om ontstaan. De Pinne was er tegen geweest, dat schamele lieden zich koebeesten aanschaften. Er waren harde klappen gevallen. Nu was het zo. De meest vooruitstrevenden mochten de Pinne niet, en onder hen behoorde ook de nieuwe koster schoolmeester, tegen wiens aan stelling de Pinne grote bezwaren had gehad. Hij was naar de drost van Twente gelopen om de aanstelling ongedaan te maken. Maar de vrouwe van de Grimberg die de drost oompje noemde, maar ondertussen alle man nen om de vinger wist te winden, stookte de drost op tegen de Pinne. Maar deze was iemand die bang was. Maar in ieder geval het feest van de stad houder zou een aanvang nemen. Als pas be noemde schoolmeester gaf Jan van Gloepen Bats de schooljeugd vrij. Hij gaf aan Prumen Jannes opdracht de klokken te luiden. De bur gemeesters vergaderden op het stadhuis over het feit wanneer men de klok zou luiden. En daar beierden de klokken. De Pinne stel de dadelijk een onderzoek in. Vele Rijssenaren en vooral de armen beefden voor hem als een riet. De nieuwe kosterschoolmeester stond voor de kerk de schooljeugd om zich heen. Daar kwam de Pinne aangestoven. Roesteri- gen hond, wie heeft je gecommandeerd om de klokken te laten luiden, bulderde hij tegen de nieuwe meester. De Draak hing voor de deur in een stoel de stok tussen de benen mars! van de straat af. Maar Jan draaide zich om en gaf de Pinne een mep om de oren dat hij voor dood op straat bleef liggen. Een school jongen haalde gauw Pinnen Siene op, dat was de vrouw van de Pinne. De noabers kwamen ook, zij wilden de Pinne op een ladder leggen, en deden het ook. Een gedienstige vrouw uit de buurt nog familie van de Pinne, en doch ter van MooslippenDieke, legde nog een la ken over het lichaam. Vier mannen legden de ladder op de schouders en droegen de Pinne voorzichtig naar huis. Na ongeveer veertig passen gedaan te hebben, kwam de Pinne bij, sloeg wild met het laken van zich af. Eén van de buren, Benaads van de Bruineke- ver zat met het hoofd vast in het laken, en smeet woest de ladder van zich af. De andere dragers struikelden en de Pinne kwam onzacht met de straatkeien in aanraking. Het werd een scheldpartij over en weer en de klokken klepperden lustig door. De schout werd geroepen. De schout van Rijssen toentertijd Jan de Zure, was zeer stadhoudersgezind. Hij bekeek het hoofd en nep: Hij hebt nun besten klinkert had! Wee hef dat doan? Ja de nieuwe schoolmees ter had hem geslagen. Inmiddels kwam de stadsschutterij in actie. Rijssens landbouwers die paard en voertuigen rijk waren hadden het kanon van de Grimberg gehaald. Het was nog een geschenk van één van de Oranjes die het wegens dapperheid en moed present gegeven had met een kanonnier er bij, die de heer onderhouden moest met spijs en drank en kleren. Over zakgeld was niet gesproken en aangezien de kanonnier een nat hals was werd overeengekomen, dat deze op hoogtijdagen het kanon zou afschieten op een plaats te Rijssen door de burgemeester aan- gewzeen. Moest de kanonnier een zakcent ver dienen als oppasser van heer Herman van de Grimberg. Dit was ook wel nodig want het echtpaar op de Grimberg was kinderloos. Dat kwam zo vertelde men te Rijssen omdat de grootvader zijn schipperende zoon, ver vloekt had. Maar hoe dit ook zei, de vrouwe van de Grimberg was zeer te onpas dat er geen kinderen kwamen. En als zij met haar man alleen was, dan noemde zij hem vaak een grote sufferd. Dan riep de jonker zijn oppasser, liet huis en hof in de steek en begaf zich naar Rijssen waar hij wijn dronk en de oppasser kreeg goedkope jenever. Reeds vroeg in de morgen kwamen de Rijssenaren op het kasteel de Grimberg en laadden het kanon op. Een tweede kar moest het vaatje met bus kruit vervoeren dat moest op stro liggen. De hoge vrouwe keek door de ramen. Zij was al op haar best gekleed. Want zij hield van Rijs sen en van het volk en van lawaai. De jonker ging plichtshalve mee. Om halftien was men te Rijssen. De kanonnier gaf aanwijzingen. Er zou vier maal geschoten worden op Be vervoorde. De burgemeester de Pinne was er tegen. De oude heer van de Oosterhof was lang niet goed. Maar burgemeester Keezemars ver telde dat de oude jonker al jaren niet goed was, en dat de verjaardag van de stadhouder altijd was doorgegaan. De andere twee bur gemeesters daar kon je alle kanten mee uit die vonden alles goed. De jonge schoolmees ter commandeerde de schutterij. Dat had de Draak ook altijd gedaan, en daar men in de gauwigheid niemand anders kon vinden deed Jan van Gloepen Bats het. De Pinne vond dat geen stijl. Er waren wel andere burgers die daarvoor in aanmerking kwamen. Maar hij vertelde het niet hardop. Want Jan was de lucifer in zwaarte en kracht, dat had de Pinne ondervonden. Zijn hoofd was dien morgen aan de rechterzijde flink gezwollen. Het feest was begonnen. Het grote moment was aangebroken. De oude Tonebaas Janne- meuje wilde niets missen van het grote ge beuren. Zij was een oude landbouwers-vrouw en woonde aan de Haar. Toevallig met de ach tergevel naar de Bevervoorde, het geen niet vaak het geval was. Zij was al jaren wedu we. Zij stak haar oude grijze hoofd door het hoendergat. Zo had zij een mooi gezicht op alles wat zich op de Bevervoorde afspeelde. Het kanon misschien wel honderd vijf tig jaar oud was nog in prima conditie. Het wachten was nu op de heer en mevrouw van de Grim berg. Die kwamen in de regel wat later. De Pinne was thuis gebleven. Hij zat te broeden op wraak. Maar de drie andere burgemeesters waren wel present met Keezemans aan het hoofd. Herman van de Grimberg verklaarde dat Jan de schoolmeester het sein zou geven. Er was veel volk op de been. Jan gaf het sein, de lont ging aan en met een geweldige knal ging het schot af. Door de luchtdruk waren bij Tonenbaas de beide mendeuren los geslagen, ook die waar Jannemeuje door het hoendergat keek. VAN COEVERDEN. Ondanks de dreigende regen werd de sport dag, die Rijssen Vooruit op Hemelvaartsdag hield een groot succes. In tegenstelling tot an dere jaren werden voornamelijk wedstrijden door de jeugd gespeeld. Om half negen begon nen de wedstrijden, die telkens tien minuten duurden. Om kwart over zeven echter stond reeds de eerste junior te trappelen van onge duld, wel een bewijs, hoe de jongens er op gespitst zijn. Het was een lust de jongens te zien zwoegen op de grasmat. De junioren uit Wierden kregen de prijs toegewezen van de meest sportieve ploeg. De uitslagen luiden: Groep 1 R. V.—RKSV 0-1 WierdenSportcl. Rijssen 1-0, R.V.Sp. club Rijssen 1-0, R.K.S.V—Wierden 0-1. (na strafschop), le prijs Wierden, 2e prijs R.K.S.V. 3e pr. R.V. 4e. pr. Sportcl. Rijssen. Groep 2: ExcelsiorDES 2-0, WierdenSp. club. 1-0, R.V.De Zwaluwen 1-0, BorneDe Zwaluwen 1-0, Excelsior—Nijverdal 1-0, DES Borne 0-1, R.V.Excelsior 0-1. le pr. Excelsior, 2e pr. R.V. 3e pr. Nijverdal (na loting) 4e pr. Borne. Groep 3: ExcelsiorDe Zwaluwen 1-0, Bor- neDES 1-0, WierdenR.V. a 1-0, Nijverdal R.V. b 4-1. Excelsior Wierden 1-0, De ZwaluwenR.V. a 0-1, ExcelsiorBorne 2-0, Wierden—Nijverdal 0-1, R.V. a —DES 0-1, De ZwaluwenR.V. b 0-1. le pr. Excelsior, 2e pr. Borne, 3e pr. Nijver dal, 4e pr. Wierden. In de namiddag speelden de veteranen van Rijssen Vooruit tegen hun Duitse gasten uit Langendreer. De Duitsers, die nog regelmatig in wedstrijden uitkomen gaven de Rijssena ren met 7-1 klop. In het Volkspark was 's avonds een muzika le show in de muziektent. Een groot aantal bandjes trad beurtelings op voor 't duizend koppige publiek w.o. The Silver Stars. Rudy en de Flaming Boys, Salland Ensemble, de Bobini's, The Jadi's, Als vocaliste trad o.a. op Ansje Beumer. Harm Achteresch zorgde met z'n conference voor 'n geslaagd geheel. De Rijssense Motorclub organiseerde woens dagavond een puzzelrit voor auto's en moto ren. Het aantal strafpunten was groot, voor de le prijswinnaar zelfs 67. De uitslag was als volgt. Motoren: 1. N. v. Veen, Vroomshoop, 91 strp; 2. A. Alferink Nijverdal 126, 3 .J. Meier Rijssen 130, 4. F. Webbing Vroomshoop 136. Auto's: D. Brinks Rijssen 67 strp; 2. J. W. Zijsling Almelo 71; 3. J. W. Gerritsen, Rijssen 93; 4. H. Meulenbelt Nijverdal, 100; 5. G. J. Lichtenberg Rijssen 103; 6. B. Lande- weerd Rijssen 105; 7. B. Eshuis Rijssen 106; 8. G. J. Blauwkamp de Lute 109; 9. D. Jan sen Rijssen 109. iiiiiiiiiiiiiiiitiiaiitiiiiiiiiiiiiMaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini ciiiiiiiiiiiiüiiiniiii De Nederlandse zeemanspredikant ds. J. Bouma uit Noordwijk aan Zee is op het eiland Helgoland zijn tweeweekse dienst begonnen. Hij zal met zijn vrouw in het Duitse zeemanshuis wonen, waar hij de belangen van de Nederlandse vis- s sers, die het eiland aandoen, zal behar- tigen. Om de twee weken zullen de pre- 1 dikanten afgelost worden. In het Duit- se Zeemanshuis is voor de Nederlanders ruimte vrijgemaakt voor het houden van kerkdiensten en bijeenkomsten. De Franse kardinalen en aartsbis- schoppen hebben in het blad „La Se ll maine religieuse" van het Parijse diocees 2 de r-k priesters er op gewezen, niet teveel „fantasie" in hun kleding te to- I nen en niet te dikwijls burgerkleding te 1 dragen. In de publikatie werd dit „abso- I Juut verboden" genoemd. De kleding van een priester „moet alle fantasie buiten- ij sluiten en de prieseterboord moet ge- s dragenworden", aldus het blad. illllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllliililliiiiii:!, l i i i i i

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 2