a W. PROGRAMMA KONINGINNEDAG Raad Rijssen Subsidie legertentoonstelling Onteigeningsvoorstel aangehouden Zwembad bij goed weer 11 mei open M m H: ÏCS K m PREDIKBEURTEN Zondag 28 april Vrijdag 26 april 1963 41e Jaargang No. 16 De abonnementsprijs yoor dit blad bedraagt f 1 50 per kwartaal voor post-abonnees 1.65 per kwartaal Enterstraat 10 - Rijssen - Telefoon 2303 (05480) Inzending van advertenties tot uiterlijk donderdagmorgen 12 uur Administratie en Redactie: Advertenties 12 cent per mm Rii contract korting liiiiliigiilil Pit: w. Dinsdag 30 april a.s. hoopt H.M Koningin Juliana haar 54ste verjaardag te vieren. Voor zondag thuis Iets speciaals Inconsequent Schuttersfeest, zangaubade, lampionoptocht Veilig Verkeersdag Route lampionoptocht Vlaggen uit op Koninginnedag Bevestiging de heer H. A. Vosman Koninginnedag 30 april t Schaaktoernooi wordt in Rijssen geopend Urgentie straten NED. HERV. GEMEENTE GROTE KERK Woensdag 1 mei 2e Instructiebad en cantiner Voorrang - Onze kroonprinses maakt momenteel een reis door Amerika en bracht daarbij een bezoek aan het Witte Huis te Washington, waar zij lunchte met president Kennedy en diens schoonzuster. Zondagsdienst dierenartsen VOOR RUSSE De Rüssense raad had niet veel tijd nodig de agenda van de vergadering, die vrijdag avond werd gehouden af te handelen. Het be trof dan ook geen agenda met belangrijke zaken. Een merkwaardige opmerking maakte de heer Haase bij het voorstel van b. en w. een krediet van 1000,- beschikbaar te stel len voor de onkosten door te gemeente te ma ken bij de grote legertentoonstelling, die zal worden gehouden van 18 tot en met 24 juni. De tentoonstelling zal zijn geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 22.00 uur. Aangezien de laatste dag een zaterdag is, en de tentoonstelling dus tot 's avonds 10 uur geopend is vreesde de heer Haase, dat de mi litairen niet voor de zondag hun legerplaat sen zouden kunnen bereiken. Gaan de militairen terug naar hun onderdeel zo vroeg de heer Haase letterlijk. De burge meester veronderstelde, dat ze echter in Rijs sen zouden blijven. De heer Haase: ik wil graag de verzekering hebben, dat als ze 's avonds uit Rijssen vertrekken, ze voor de zondag „Thuis" zijn. De voorzitter „nam aan" dat dit het geval zou zijn. Een voorstel van b .en w. tot voorlopige ont eigening van een terrein aan de Jan ter Horst straat, eigenaar de heer L. Spanjer ontmoet te bezwaar van de heer Hodes, die van me ning was, dat onteigening het laatste is, wat de gemeente moet doen. Dit is al een oude kwestie meende de heer Hodes en spr. was er tegen om nu in een „handomdraai" maar tot voorlopige onteigening te besluiten. Laten we het eerst nog maar eens bekijken en voor lopig aanhouden stelde spr. voor. Het bestuur van de enkele maanden ge leden opgerichte oranjevereniging heeft voor de viering van de koninginnedag 1963 een gevarieerd en aantrekkelijk programma vast gesteld. Natuurlijk heeft men gedurende de mid dag geen programma vastgesteld, omdat de schooljeugd 's middags een zanghulde brengt op het Schild, na afloop waarvan op de ter reinen van de voetbalvereniging Excelsior aan de Dannenberg feest wordt gevierd. Daar om heeft de Oranjevereniging zich met de or ganisatie beperkt tot de morgen en avonduren. Als gezegd het programma ziet er aantrek kelijk uit, en als de bevolking en het weer meewerken kan het een waardig en ge slaagd Oranjefeest worden, waar ook het be stuur van de oranjevereniging veel eer mee zal inleggen. Het programma ziet er uit als volgt: 7.00 uur-8.00 uur: Rondgang herauten (per motor) door Rijssen. 7.50 uur-8.00 uur: Luiden kerkklokken. 8.01 uur-8.10 uur: Vlaghijsen door alle pad vinders en verkenners organisaties met me dewerking van het Rijssens Mannenkoor (Schild). 8.10 uur: Aankomst van de schutterscom- mandant op het Schild. 8.15 Vertrek Schutterscommandant vanaf 't Schild naar het terrein van Rijssen Vooruit (Wierdensestraat). De schutterscommandant wordt vooraf ge gaan door de drumband van de muziekvereni- Dinsdag stond Rijssen in het teken van het Veilig Verkeer. Overdag stond een mobiele testwagen van het verbond voor Veilig Ver keer op het Schild. Velen maakten hiervan gebruik om een gratis verkeerstest af te leg gen. Een geluidswagen gaf de weggebrui kers diverse verkeerstips. 's Middags werden er verkeersfilms vertoond in het gebouw Jeruël. Een 400 schoolkinderen kregen enkele zeer leerzame verkeersfilms te zien. J De drumband van de speeltuinvereniging „Irene" maakte 's avonds een rondgang door de stad met als einddoel het gebouw Jeruël waar een Veilig Verkeersavond werd belegd. Het was de secretaris van de plaatselijke afdeling de heer G. Strijker, die een korte inleiding hield. Hij deelde mede, dat burge meester C. B. J. Landweer en de adjudant van de Rijkspolitie door omstandigheden ver stek moesten laten gaan. De heer Bakker van de landelijke Bond van Veilig Verkeer, die ook het woord voerde wees erop dat het in Nederland nog droevig gesteld is met de veiligheid van het verkeer. In 1962 waren er 2000 doden tengevolge van verkeersongeval len. Met 't veiligverkeersdiploma op de la gere school door veel leerlingen behaald, en het rijbewijs komt men er alleen' niet. Hier na werden de filmpjes vertoond: „Zebra-over steekplaatsen" en „Een van de 5 bent U". Ook enkele televisie-verkeersfilmpjes werden vertoond. Na de pauze, waarin gelegenheid was zich als lid aan te melden kregen de vrij talrijke aanwezigen nog de film Donker Afrika te zien. ging Wilhelmina en door herauten. 9.00 uur Vogelschieten op het RV terrein 10.00 uur-10.30 uur: Zangaubade door alle Rijssense zangverenigingen op het terrein Elzenerstraat-hoek Rozengaarde. 19.15 uur-20.00 uur Opstelling voor lampion optocht terrein Schildschool, ingang Haar- straat. 20.15 uur: Inhalen vlag op het Schild door padvinders enz. met medewerking van de muziekvereniging Wilhelmina. 20.00- 20.30 uur Jurering deelnemers lam- piontocht Prijzen voor individuelen, paren en groepen. 20.30 uur-21.30 uur: Lampionoptocht met medewerking van de muziekvereniging Wil helmina en de drumband Prinses Irene. 21.30 uur-23.00 uur: Optreden boerenkapel op het terrein Elzenerstraat Rozengaarde. Het bestuur van de Oranjevereniging Rijs sen verwacht, dat voor de lampion-optocht grote belangstelling zal bestaan. Zoals in het programma dat elders in dit blad is afgedrukt staat vermeld zijn er prijzen beschikbaar gesteld voor paren, groepen en individuelen. De volgende route wordt afgelegd: Afmars schoolplein Schildschool Bouwstraat, Elzenerstraat, Oranjestraat, Graaf Ottostraat, Schoolstraat, Enterstraat, Grotestraat, Boom kamp, Bevervoorde, Huttenwal, Haarstraat, Schild, Elzenerstraat, ontbinding op plein Elzenerstraat, Kerkstraat, Rozengaarde. Het bestuur van de Oranjevereniging Rijs sen verzoekt de bevolking van Rijssen op Ko ninginnedag zoveel mogelijk de vlaggen uit te hangen, waar mee wordt bijgedragen aan een sfeervolle viering van de verjaardag van H.M, De Koningin. De voorganger van de Oud Ger. Gem. (Be vervoorde) de heer H. A. Vosman zal op woens dag 1 mei als predikant van deze gemeente bevestigd worden. In een speciale dienst, die 's avonds om half 8 zal aanvangen zal ds. Vos man zijn intrede doen. Zonder twijfel zal er voor deze plechtigheid grote belangstelling bestaan, omdat de heer Vosman in Rijssen een grote bekendheid ge niet. In Hollaand is het fees vandaage, De Koneginne dee vejoart, Oons volk is blifej en daankboar det wier Eur leawn een joar laank wur espoard. Neamp biej oons volk de Koneginne Neet d'allergrütste plaase in, Wodt zee neet mennegmoal ezeene As moo van 't Hollandse gezin. Zee kuemp jums oet het hoes Oranje Det God oons eenmoal hef egeewn, En 't hef oons Volk aajt good edoan det Het Oranje is trouw ebleewn. En non viert dan oons volk vandaage 't Oranjefees zoo ongedwungn, Wodt duur oons hele volk van hatte Het mooi Wilhelmus bliej ezungn. Sprek het Wilhelmus van Nassauwe Oons op zo'n dag neet 't meeste an, Wiej veult det Hollaand het nües Gos neet Zoonder het hoes Oranje kan. Wiej weelt dan oonze Koneginne Oprech vandaage filseteam, En hopt det 't Vorstenhoes Oranje Oons laand mear aaltied blif regearn. J. ROZENDOM, RIJSSEN. De heer Pluimers verklaarde zich tegen het voorstel van b. en w. Hij vroeg of de plaatse lijke middenstand of een andere vereniging, diezelfde faciliteiten zouden hebben gekre gen als nu wordt voorgesteld. Dit is iets zeer speciaals aldus de voorzitter en het is toch ook een zaak die van belang is voor Rijssen. De overige raadsleden konden zich met 't voorstel verenigingen. De Schaakclub Rijssen is de eer te beurt gevallen de openingsronde te mogen organi seren van het grote Twentse schaaktoernooi waaraan wordt deelgenomen door schaak clubs uit Almelo, Vriezenveen, Nijverdal, Goor en Rijssen. In ieder van deze plaatsen wordt een ron de gehouden. Op woensdag 1 mei wordt in Rijssen de openingsronde gehouden in Hotel Weitering. Door de voorzitter van de Twentse Schaakbond zal het toernooi worden geopend. Door een der beide wethouders of door ge meentesecretaris Nijland zal de eerste zet worden gedaan (de burgemeester is die dag verhinderd). Wethouder Goosen kon dit niet begrijpen. De raad dringt altijd aan op spoedige af handeling van zaken als deze en hu wordt voorgesteld dit punt aan te houden. Dat vond spr. „inconsequent". Weth. Scholman steunde zijn collega wethou der duidelijk. Hier ligt een bouwterrein on benut. Reeds jaren is aangedrongen op een akkoord, hetgeen niet mogelijk is. Het voor stel van b. en w. houdt slechts een voorlopig besluit in. Als er een bezwaarschrift komt, wordt dit altijd weer in de raad behandeld. De wethouder had het idee, dat de eigenaar de situatie wilde „uitbuiten". De raad besloot dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. In een nota had den b. en w. uiteengezet hoe het standpunt van het college was omtrent de urgentie van de verbetering van de straten. Als eerste stond genoteerd de aanslui ting Blinde Banisweg op Eschstraat bij de NV Roelofs en Haase, 2 de trottoirs aan de Holterstraatweg, 3 het eerste gedeelte Enter straat, Van den Broekestraat en de Boomkamp en 4 de verbetering van de Keizersdijk en een gedeelte van de Banisweg. 9.30 uur De heer H. v. d. Veen, Lopik (Evangelist Inw. zending) 15.00 uur Ds Vos WESTERKERK 9.00 uur en 10.45 uur Ds van Tuyl 19.00 uur De heer H. van de Veen, Lopik ELSEN 10.00 uur Ds Vos GER. GEM. NOORDERKERK 9.30 uur, 15.00 uur en 19.00 uur leesdienst GER. KERK BOOMKAMP 9.30 uur en 15.00 uur Ds Bos, Almelo OUD GER. GEM. BEVERVOORDE 9.30 uur en 19.00 uur De heer Vosman 14.30 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. ORANJEKERK 9.30 uur en 15.00 leesdienst GEB. GEM. IN NEDERU, ESKERK 9.30 uur en 18.00 uur Ds Aangeenbrug 14.30 uur leesdienst NEDERL. PROT. BOND 10.45 uur Ds L. Alons, Emmen OUD. GER GEM. BEVERVOORDE 15.00 uur Ds de Jonge (bevestiging de heer H. A. Vosman) 19.30 uur Ds Vosman (Intrede) Door de zwem- en polovereniging „De Koer- belt" werd onder zeer matige belangstelling van de zijde van de leden de jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van de heer F. van Schooten. Door de secretaris werd een kort jaarverslag uitgebracht waaraan wij het volgende ontle nen: De heer Pluimers deed de suggestie het eerste gedeelte van de Enterstraat voorrang te ge ven omdat het 2e gedeelte door de provincie reeds is aangepakt. Als beide gedeelten te gelijkertijd kunnen worden verbeterd hoeft men slechts 1 keer de hele weg af te sluiten. Hoewel er nog geen voorbereidingen waren getroffen zoals weth. Goosen mededeelde zeg de hij toe te zullen trachten op de suggestie van de heer Pluimers in te gaan, temeer om dat het nog verschillende maanden zal duren voor de laatste hand aan de verbetering van het 2e gedeelte van de Enterstraat is gelegd. De raad besloot eervol ontslag te verlenen aan de heer J. Nijhoff hoofd van de open bare lagere school met ingang van een na der te bepalen datum. Het aantal bezoekers van het zwembad de Koerbelt heeft ongeveer 85000 bedragen. In to taal werden 3870 abonnementen verkocht tot een bedrag van 18.320, hetgeen een stijging ten opzichte van 1961 is geweest van 3.094.- Bij het gemeentebestuur is een plan inge diend voor de bouw van een kantine. Op de afwerking werd meerdere malen bij het colle ge van b. en w. aangedrongen vermeldt 't ver slag. Ook is door het bestuur de wens tot de bouw van een tweede instructiebad uitgesproken. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: F. van Schooten, voorzitter, G. v.d. Maat secretaris, H. Pluimers penningmeester, G. Schreuder, 2e. voorzitter, mevr. Brouwer-Oos terling 2e penningmeesteresse, D. Duindam, J. Eshuis, J. Th. Gijsbers, D. Oosthoek. De polovereniging De Mors mocht zich in het verslagjaar in een ruime belangstelling verheugen, de bereikte resultaten en samen werking met deze vereniging stemmen tot te vredenheid, zo vermeldt het jaarverslag. Het nadelig saldo over 1962 heeft bedragen 7.973,15. In het financieel verslag wordt aan gegeven, dat de verkoop van dagkaarten be langrijk lager is geweest dan was begroot. De opbrengst bedroeg f 5.505,- Als oorza ken voor de lagere verkoop wordt uiteraard 1962 genoemd en ook het grote aantal abon nementen dat door de inwoners van Rijssen wordt gekocht. Hieruit blijkt zo staat in het financieel ver slag, dat het zwembad nagenoeg uitsluitend door Rijssenaren wordt gebruikt. Eniger mate wordt het bezocht door bezoekers van jeugdkampen in de omtrek van Rijssen. Het aantal verkochte weekkaarten is wel erg laag. Er werden er niet meer dan 65 ver kocht. Deze kaarten, speciaal aangemaakt voor de vakantieweken voorzien niet in een behoef te, zo wordt in het financieel verslag ver meld. Ook het verkochte aantal leskaarten bleef ver beneden de begroting. Er werden slechts 40 var. deze kaarten ver kocht. In de vergadering werd besloten het zwem bad open te stellen op 11 mei a.s., mits de weersomstandigheden goed zijn. Abonnementen kunnen worden afgehaald op het kantoor van de gemeenteontvanger op 29 april, op 1 mei en op 4 mei. De twee aftredende bestuursleden de heren J. Th. Gijsbers en D. Duindam werden her kozen. De dienst wordt zondag a.s. waargenomen door dierenarts J. P. van Nouhuys, Rijssen, tel. 2487,

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 1