Aanvraag bouw bedrijfspand afgewezen (lil:: FILMNIEUWS Roltrommel Niet in onteigening Schaakclub Rijssen JAARVERGADERING GROENE KRUIS Zilvervlootactie ZANGDIENST Vrijdag 12 april 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Gevonden voorwerpen Sluitingsavond winterwerk Ned. Herv. jeugd IHHM - v' - 'rt IV» '«fill Provinciale weg Enter-Rijssen wordt acht meter breed Steeds meer leden Huldiging van zr. Brouwer Nieuwe bode Statistische gegevens 2e paasdag: Billy the Kid nott¥r Sluitingsvergadering PJGO Zaterdag, maandag en woensdag: El Cid Economisch en administra tief onderwijs In een vergadering van 27 december besloot de ïaad het verdoek tot de bouw van een werkplaats met kantoor aan de Braakmansdijk van de heer H. ten Bolscher, Oranjestraat 17- 19, voor een nader onderzoek in handen te stel len van het college van b. en w. Met de heer Ten Bolscher voornoemd en diens adviseur hebben b. en w. deze zaak besproken. Hem is medegedeeld dat het bou wen van een werkplaats met kantoor aan de Braakmansdijk volgens het uitbreidingsplan aldaar niet toegestaan is. In verband daar mede is gesuggereerd om een gedeete van het klein-industrieterrein te kopen tenein de aldaar bedoelde werkplaats te bouwen. De heer Ten Bolscher heeft later mede gedeeld, dat hij om financiële redenen niet op ons voorstel kon ingaan. Daar 35 pet van het terrein onbebouwd moet blijven komt de grondprijs van het te bebouwen gedeelte neer op 15,40 wat naar zijn oordeel een te hoge last voor hem betekent. Op grond van het bovenstaande vraagt de heer Ten Bolscher alsnog vergunning voor de bouw van een bedrijfspand aan de Braakmans dijk. Ingevolge de Woningwet behoort tot de competentie van het college van b. en w. het al of niet verlenen van een bouwvergunning. Wanneer een bouwplan in strijd is met een goedgekeurd uitbreidingsplan wordt in de Wo ningwet imperatief voorgeschreven, dat de bouwvergunning geweigerd moet worden. Tegen een afwijkende beslissing kan op de wijze, als vermeld in artikel 24 der bouw verordening, betrokkene bij de raad in be roep komen. De heer Ten Bolscher voornoemd heeft geen officieel bouwplan ingediend en kan dus ook niet bij de raad in beroep komen. Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. voor de heer ten Bolscher te berich ten, dat het verlenen van een bouwvergunning behoort tot de competentie van b. en w. maai dat de raad met haar van oordeel is, dat nu er sprake is van strijd met het uitbrei dingsplan, geen bouwvergunning kan worden verleend voor de bouw van een bedrijfspand aan de Braakmansdijk. Het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft het college van b. en w. van Rijssen gewezen op de wenselijkheid de percelen liggende in de strook van het uitbreidingsplan Zuid, bestemd voor bebou wing in de verdere toekomst, niet in de ont eigening op te nemen. Een perceel eigendom van G. J. Baan (groot 33 are) liggende in bedoelde strook is reeds bij raadsbesluit in het definitieve onteigeningsplan opgenomen. B. en w. stel len de raad voor in verband met de gemaak te opmerking van het ministerie van volks huisvesting dit perceel uit de onteigening te nemen. Gevondenvoorwerpen: Gekleurde halsdoek, paar blauwe vingerhandschoenen, bankbiljet van 10, hoofddoek (wit met bruin), witte kinderhandschoen, sigaretten-aansteker, zilve ren rijksdaalder, donker grijze hoofddoek, rij bewijs, kentekenbewijs en een belastingkaart t.n.v. M. Zonnebelt Nijverdalseweg 98, Is blij ven liggen bij de tandarts Brouwer, een paar glacé handschoenen, kleur blauw-zwart, jute boodschappentas, padvinderszakmes, goud kleurige vulpen, rechter grijze herenglacé, sjaal, paar kinderwantjes wit-blauw, heren armband horloge, kindertasje, grijze kinder glacé bruine portemonnaie inh. 1.25, bruine kinderportemonnaie met rissluiting. led. hon- denriem met halsband en een hondenkettinkje met halsband, paar groene wantjes, passer, blank metaal M.N. gasaansteker, bruine gebrei de kinderhandschoen (rechts), linker groen ge breide kinderhandschoen, bruine stoffen da meshandschoen (linker), grolse kinderwant, verchroomd 5 kleuren potlood, zwart vulpen in bruin plastic, bankbiljet van 2,50, rode kinderhandschoen (rechts), bruine glacéhand schoen (links), linker blauwgrijze dameswant, blauw met rood en wit gespikelde kinder wanten (wol gebreid), grijze gebreide wollen vingerhandschoenen, grote zwarte hond, hak bijl, bankbiljet van 10.- zwarte damesporte- monnaie met inhoud, schooltas met boeken, contactsleutel cg. sleutel rijwielsot, autosleu tel, mohair shawl, gele portemonnaie inh. 3 cent, bruine protemonnaie met inhoud, cein tuur van jurk (rood), blauw kinderwantje, grol se wanten, doublé dameshorloge, dameshoed (beige), witte portemonnaie inh. 1.- bruine actentas met inhoud t.n.v. M. Tijhof. zwarte rubber staaflantaarn, rode autopet, blauwe ge breide kinderwant, rode kinderportemonnaie inh. 0.50, blauwe rechter wollenwant, sleutel (soort lips) no. 52133-J. doublé dameshorloge met rekband, zwarte portemonnaie met inh. f 8.71, paar rode vingerhandschoenen, brillen- doos met bril (no. 590), rood lederen honden- riem, kinderbroche, rode portemonnaie met inh. 1.05, polshorloge met gele armband, zwart turnpakje, bruine muts, bruin lederen rechter handschoen, blauwe muts en een com binatie-tang, dames glacé kleur bruin, dames polshorloge, bankbiljet van f 2,50, paar witte gymnastiekschoenen, broche met zwarte en witte stenen, oude aktentas, aktentas met te kening en brood, trouwring van goud (dd. 21.2.15),paardenhoofdstel van ponny. wit kin derportemonnaie met inh: f 1.00 rood wantje, bankbiljet van f 10.00 rood kaipje, bruine herenportemonnaie inh. 0.10, bruin kinder regenjasje, vulpen merk „Pelikan". verchroom de herenpolshorloge met lerenbandje, bats. zak mes, groene protemonnaie, dubbele streng ge kleurde kralen, bankbiljet van 25.bruine portemonnaie met knipsluiting inh. 20.30. wollen das met verschillende klem-en In de Geref. kerk (Boomkamp) wordt op zondag 14 april (le paasdag), des avonds van half 8 tot half 9 een Paaszangdienst ge houden. Toegang vrij; programma kosteloos. Medewerkenden Liturgie: D. v.d. Lee Orgel: A. Nawijn, TrompetB. J. Stegeman, Koor: Meisjeskoor „Blijde Stemmen" o.l.v. C. Batenburg. In het gebouw „Jeruël" werd zaterdagavond uitgaande van de Ned. herv. Jeugdraad een Lijdens en Paaszang avond gehouden, wat tevens de sluitingsavond was, van het winter werk van de catechisaties en de Ned. herv. jeugdverenigingen. De zaal was behoorlijk bezet met leden van de jeugdvereniging ca techisanten ouders en andere belangstellen den. Na opening door ds. Kool met gebed en schriftlezing werd deze avond verder gevuld met samenzang,, declamatie van een tweetal gedichten n.l. „Bij het Kruis", van Wilhelm de Mérode, en „Hij is ons voorgegaan", van Guillaume van der Graft, en zang van een koor onder leiding van de heer J. Rozendom. welke op verdienstelijke wijze „Een naam is onze hope", „Vaste rots van mijn behoud". ,,'t Is middernacht", en „Ruw houten kruis", ten gehore brachten. Ds. Van Tuyl hield een meditatie over psalm 86. Na het zingen van psalm 105 vers 4 sloot ds. Vos deze geslaagde avond met dankzeg ging. HHW Sedert enkele weken is men bezig met de verbetering en ver breding van de pro vinciale weg Enter Rijssen. De zwarte grond wordt tot op een diepte van ruim één meter met een graafmachine uitge graven en daarna weer met bergzand aangevuld. De nieuwe weg zal een breedte krijgen van 8 meter. Nog dit jaar hoopt men met het werk gereed te komen. De Schaakclub Rijssen speelde een compe titiewedstrijd tegen een schaakclub van Stork Hengelo (3e klasse Twentse Schaak bond) De Rijssenaren wisten de wedstrijd te winnen met 6V23V2 De uitslag was: H .Waanders —Hofstee 1-0, Ter Harmsel— Kruise 1-0, Krommendijk—Paus 1-0, Baltus— Nijhof 1-0, MunnekeRoom V2-V2, Zillinger, Molenaar—De Haan 1-0, Fidders—Lourens -0, H. Munneke—Van Keppel 0-1, W. Munne ke—Hoekstra 0-1. J. Kieven—Oude Heuvel 0-1. paar blauw wollen kinderwantjes, sigarettenaan steker, kinderbeursje, bruine portemonnaie met inh. f 0.60, vulpen, rechter witte gymnast, schoen, doos bonbons, zakmes, paar grijze handschoenen, 3 ballpoint in etui, paar gele lederen sandalen, gekleurde sjaal, capi v.d. Luchtmacht, loslopende hond (geelbruin van kleur), tas met vuil ondergoed, etui met pen nen, truien haakpen, bruin kinderportemon naie inh. 2.03, schroevendraaier met groen handvat, bos sleuteltjes aan ring, pak met drie laken en slopen uit een auto gevallen, bos touw (zwart gekleurd), beige gevlochten tasje met 2 hengsels. Een goed batig saldo bracht de Zilvervlout- actie op door activiteit van de le en 2e klas sen van de Lagere Technische School. De op brengst hiervan komt ten goede aan de plaat selijke afdeling van de Dierenbescherming. De Vereniging Het Groene Kruis hield onder voorzitterschap van de heer A. H. ter Horst haar jaarvergadering, waarbij o.a. namens het Provinciaal bestuur aanwezig was de heer Vos. Door de heer Bosma werd een uitgebreid jaarverslag uitgebracht waaraan het volgen de kan worden ontleend: De aftredende bestuursleden de heren B. G. Eerdmans en A. Otten werden herkozen en in plaats van de heer Bruins die als bestuurslid bedankte werd gekozen mevr. Dijking-Smit. Besloten werd de contributie te verhogen van 8. tot f 10. per jaar. Bij het gébouw Oost zal een. garage worden gebouwd, voor de stalling van de auto's van de wijkzusters. Het financieel verslag, werd uitgebracht dooi de penningmeester de heer J. Mulder. Hij moest nadelig saldo vermelden. De vergadering werd besloten door de heer A. H. ter Horst. Het ledental beweegt zich nog steeds in stijgende lijn en klom van 3085 per 31 decem ber 1961 tot 3204 £er 31 december 1962. De periodiek aftredende leden, de heren J. ten Hove en J. Muller werden toen herkozen, terwijl in de vacature F. J. van den Noort, die bedankte, werd gekozen mevr. Nijhuis-Wil- mink, waarmede de eerste dame haar intre de in het bestuur deed. De heer D. Slettenhaar was verplicht aftre dend als lid van de kascommissie. In zijn plaats werd benoemd de heer A. Pouw, die nu met de heren P. J. ten Boscher en H. Pluimers die commissie vormt. Laatstgenoemde is thans aan de beurt van verplichte aftreding. Het bestuur overwoog de in de ledenverga dering gedane suggestie voor de zusters een regeling te treffen waardoor zij gebruik zou den kunnen maken van een auto. Besloten werd, zulks met terugwerkende kracht tot 1 januari 1962 al dan niet voor aanschaffing van een auto, de zusters een vergoeding voor vervoer te geven van 500 per jaar, waardoor dan de bestaande ver goedingen komen te vervallen. Voor één zus ter die een auto het meest moet geb/uiken en ook vaak de grootste afstand moet afleg gen, werd die vergoeding per 1 januari 1963 gebracht op 750.- per jaar. In verband met de daaromtrent gehouden bespreking in de ledenvergadering, werd een lokaal van het wijkgebouw-Oost beschikbaar gesteld voor de medische sportkeuring. Het voorstel van het bestuur, om de con tributie per 1 januari 1963 te bepalen op 8.- per jaar vond algehele instemming In de bestuursvergadering van 23 maart vond de huldiging plaats van zr. Brouwer, die meer dan 12 jaar trouw haar arbeid alhier heeft verricht. In het bijzijn van haar zuster en de overige verpleegsters werd zij harte lijk door de voorzitter toegsproken en haar dank gebracht voor al haar werk, onder aanbieding van een enveloppe met inhoud, om daarvoor 'n passend cadeau te kopen en voorts een bloemstukje. Zr. Brouwer dankte voor de goede woorden en blijk van waardering. Zij verklaarde steeds met ambitie haar werk te hebben verricht, altijd vrije toegang bij de mensen te hebben gehad en prima te hebben samengewerkt met het klagelijks bestuur, het bestuur, de dokto ren en de predikanten. Op dinsdag 15 mei vond de officiële opening plaats van het nieuwe wijkgebouw-West. Waar het hier een 2e gebouw betrof, besloot 't be stuur die opening in beperkte kring te hou den. Naast het bestuur waren aanwezig: het ge meentebestuur, een deputatie van de prov. vereniging, de architect en de aannemers, vertegenwoordigers van het Wit Gele Kruis, waarbij zr. Alferink, de districtsverpleegster de districts-kinderarts, mej. Hulshof, de ver pleegsters, waaronder zr. Hulst, de directeur van gemeentewerken en de bode. Bij de receptie in hotel Weitering voerden naast de voorzitter verschillende sprekers het woord en werden cadeaus aangeboden, als: een elektrische klok van de P.O.V. een enve loppe met inhoud van het Wit Gele Kruis en verschillende bloemstuken. Het onderhoud van de tuin wordt op ver zoek van het bestuur door gemeentewerken verzorgd, tegen een jaarlijkse vergoeding van f 255.- Niet onvermeld mag in dit verband blijven, dat veel hinder van de jeugd wordt onder vonden. In plaats van over 't trottoir loopt men over het gazon, hindert men de zusters door telkens belletje te treken enz. In de af gelopen strengë winter maakte men glijbanen en vernielde rozenperken, -waardoor het be stuur weer voor een belangrijk bedrag aan nieuw plantmateriaal moest uitgeven. Een en ander maal is een beroep op de ou ders gedaan, om te zorgen dat hun kinderen zich niet op het terrein van het nieuwe ge bouw begeven. Wij hopen dat de nodige me dewerking zal worden verleend. Tegen het einde van het jaar verzocht de bode J. Bruins, hem met ingang van 1 janua ri 1963 alszodanig ontslag te willen verlenen. Hem werd dank gebracht voor zijn trouwe dienst gedurende 5 jaar en als zijn opvolger werd benoemd, de heer G. J. Pongers. Me de naar aanleiding van een circulaire van de Prov. Vereniging, waarin voor de gemeente in Overijssel een model-subsidieregeling is opge nomen, stelden Burgemeester en Wethouders aan de Raad voor, voor het jaar 1963 een ge heel nieuwe regeling vast te stellen, welke naar raming zal bedragen f 12.540.-, zijnde ongeveer 5000.- meer dan volgens de be staande bepalingen werd ontvangen. De Raad heeft dit voorste! aanvaard en een woord van dank aan het gemeentebestuur is hier zeker op zijn plaats. Secretaris en penningmeester woonden op 10 oktober bij de Groene Kruisdag 1962 in de nieuwe aula te Emmen, terwijl de zrs. bijscholingscursussen volgden. De medische specialisten hielden regelma tig zitting in het wijkgebouw-Oost, maai de oogarts, dokter Holthuis uit Deventer, be ëindigde zijn werk alhier per 1 oktober 1962. Pogingen van het bestuur om eèn vervan ger aan te treken, mislukten en het zal wellicht niet doenlijk zijn hiervoor iemand te vinden, gezien de berichten die het bestuur hieromtrent ontving. Wat de statistische gegevens betreft, het volgende: Kon in 1961 door omstandigheden geen moe der- en kleutercursus worden gehouden, geluk kig was dit in 1962 wel het geval, n.l. 2 moedercursussen en 1 kleutercursus. Het be stuur wendt pogingen aan, om in het wijkge bouw-West naast een moedercursus ook een kleutercursus te houden. In de wijkgebouwen vonden wederom plaats de prophylactische inentingen tegen kinkhoest en dyphterie, met 124 injecties. De rheumatoloog hield eenmaal per week zitting voor de rheumabestrijding; -de zrs. legden 257 huisbezoeken af. Het aantal bestralingen door de hoogtezon bedroeg 151. Het aantal uitleningen uit het magazijn- was 1467. De wijkverpleegsters legden in 1962 aan ge wone patiënten 7318 en aan tbc patiënten 260 huisbezoeken af. Het aantal kraamverplegingen bedroeg in 1962, 163, met een totaal aantal bezoeken van 1847. De wijkverpleegsters hielden als altijd elke dag spreekuur, des avonds van 6-7 uur. Het dagelijks bestuur dat voortdurend con tact met de zusters onderhoudt en haar werk waardeert, weet, dat zij ook in 1962 haar vaak moeilijke taak met toewijding hebben vervuld, waarvoor ik haar ook nu hartelijk wil bedanken. Ik spreek de hoop uit, dat zij ook verder gezondheid' en kracht mogen ontvangen, om Ongeveer 70 jaar geleden maakte in het wetteloze New Mexico een jongeman uit Texas zich beroemder en gevreesder dan welke re- volverschutter uit het Wilde Westen ook. Veel verhalen deden over hem de ronde. De meeste zijn verzonnen, slechts enkele zijn waar. Het feitelijke verhaal van „Billy The Kid" speelde zich af in en om het plaatsje Lin coln, waar een strijd om de macht gestre den werd tuseen de gewapende mannen van Majoor Harper, een vooraanstaand rancher en die van de rijke rancher-winkelier Alex Kain. Vier mannen van Harper hebben, onder lei ding van Minninger, getracht Kain te arres teren op 'n aanklacht van moord, maar deze poging wordt verijdeld door het harde en snelle optreden van een jongen, William Bon- ney, die toevallig aanwezig was, omdat Kain's compagnon de Engelsman Jameson hem voor z'n ranch aangenomen had. Niemand kent de vreemde, stille jongeman, maar Ja- meson verdedigt hem en z'n optreden en Billy, zoals hij genoemd wordt, gaat werken op de ranch van Kain en Jameson. De laatste krijgt van Billy gedaan, dat hij z'n revolvers aan hem in bewaring geeft. Kains jónge vrouwtje Irene, pas gearriveerd, trekt op de ranch speciaal Billy's aandacht. Heimelijk wordt hij al gauw verliefd op haar. De strijd tussen Kain en Harper is een vloek voor het land. Generaal Wallace krijgt als gouverneur opdracht de situatie te verbete ren. Kain wordt naar Santa Fe ter verant woording geroepen. Tijdens zijn afwezigheid komen een aantal van Harper's mannen naar Jamesons's ranch. Zij doden Jameson zonder enige noodzaak, maar worden door het per soneel verdreven. Billy getroffen door Ja meson's dood, gordt zijn revolvers weer om. Jameson was de enige man, die hem behoorlijk behandelde en die hij in zekere zin vereerde. Bij zijn graf zweert Billy niet te zullen rusten voordat deze moord gewroken is. In het gebouw „Irene" te Notter hield de meisjes en jongens afdeling Notter-Zuna-Rijs- sen van de P.J.G.O. een ledenvergadering welke tevens de sluitingsvergadering was van het winterseizoen, onder leiding van de voorzitter van de jongens afd. de heer A. Ooms jr. In zijn openingswoord heette deze in het bijzonder welkom de heer J. H. A. G. Sprok- kereef, leraar aan de Rijks Landbouw Win- terschooi te Hengelo, welke deze avond een lezing met dia's zou houden voor de afdelingen, over zijn reis naar Tirol. Allereerst werd ech ter het zomer programma besproken. Beslo ten werd om de Prov. Landdag van de PJGO welke deze zomer in Giethoorn wordt gehou den gezamenlijk te bezoeken per autobus. Voor de Kring sportwedstrijden van de PJ GO op 19 mei in Diepenheim gaven zich 15 leden op. In samenwerking met de andere jeugdorganisaties zal eind augustus weer een kaiverkeuring worden gehouden, georganiseerd door de kalveropvokclub. Voor deelname gaven zich meerdere leden op. In de zomer maanden zullen weer, evenals vorig jaar, en kele puzzelritten worden georganiseerd. Nadat het zomerprogramma was vastge steld, hield de heer Sprokkereef zijn aange kondigde lezing over Tirol welke bijzonder in de smaak viel bij de aanwezigen. De heer Ooms sprak dan ook zeker namens allen toen hij de heer Sprokkereef dank bracht voor 't vertoonde, en 'n tot weersziens toeriep voor een volgende lezing. Tot slot dankte de heer Ooms de leden voor het getrouw bezoeken van de wintervergaderingen, en wekte allen op om ook in de zomermaanden actief werkzaam te zijn voor de P.J.G.O. door het winnen van nog meer leden. Meer dan negenhonderd jaar geleden ver liet hij de ruige landstreek aan de zuide lijke voet van de Pyreneeën om de onover winnelijke kampioen voor zijn volk te worden waarvan later werd gezegd dat „geen vijand ooit over hem zegevierde". In Spanje het land dat hij hielp stichten, is hij een nationale held. In de rest van de westerse wereld leeft de herinnering aan deze man Rodrigo de Bivar in een onsterfelijke legende. Als zoon van een Castilliaans edelman ver keerde hij aan het hof van koning Ferdinad in de stad Burgos. Zo kreeg hij kennis van de on telbare feodale intriges en twister^, die het Iberisch schiereiland verscheurden en het een al te makkelijke prooi maakten voor de uit Afrika binnendringende Moren. Rodrigo be sloot dat aan dit alles een einde moest komen. De Moren, die hem al spoedig leerden ken nen als meedogenloos vechter, maar 'n barm hartig overwinnaar, gaven hem de naam El Cid (nobel heerde leider), in het Arabische „El Seid". El Cid streed verbeten voor zijn ideaal. Alleen! Hij was van mening dat het, alle ver deeldheid ten spijt, mogelijk moest zijn om uit deze bloedige chaos een in eendracht le vend volk te smeden. Misschien zou een christelijke koning het kunnen leiden. Maar El Cid vond geen ge hoor als profeet in eigen land. Hij stond al leen met zijn overtuigingen. Hij werd zelfs na een gevecht voor verrader uitgemaakt! Na de dood van koning Ferdinad bleef El Cid achter met de koninklijke prinsen Alfon so en Sancho, die elkaar de opvolging be twistten. Zo waren de toestanden in de elfde eeuw. Toch bracht een ridder zijn dagen niet uit sluitend met vechten door. Hij trad ook op als rechter, beschermer en soms plunderde hij, al naar gelang de omstandigheden. Hij aanvaardde de last om een gewond Span je tegen de fanatiek uit Afrika opdringende Moren te verdedigen en hij probeerde leiding te geven aan een koning die hem achtervolg de. het werk ten bate van de volksgezondheid met blijdschap mogen verrichten en Gods zegen daarop moge rusten. Voorts dank ik allen die op de een of an dere wijze in het belang van de vereniging werkzaam waren. De taak van het Groene Kruis breidt zich steeds uit, ook plaatselijk en ik eindig mijn verslag met de wens dat én bestuur èn allen die in dienst van onze vereniging werkzaam zijn, dit mooie werk met toewijding zullen vervullen, aldus beëindigde de heer Bosma zijn uitvoerig jaarverslag. Bij de periodieke controle van de roltrommel in gebruik bij de dienst gemeentewerken (af deling gemeentereiniging) is gebleken, dat van het mechanische gedeelte verschillende onderdelen, zodanig versleten zijn, dat een grondige revisie zal moeten plaatsvinden. De kosten van deze revisie worden geraam op f 5.000,- waarbij nog komt de huur van de reservewagen, gedurende de tijd, dat de rol trommel in revisie is waarvan de kosten wor den geraamd op 1000,-. B en w stellen de raad voor een krediet van 6.000,- voor dit doel beschikbaar te stellen. Sinds een tweetal jaren is aan de Ulo-school te Holten verbonden een afdeling voor eco nomisch en administratief Onderwijs. De op leiding duurt twee jaar. Tot het eerste leerjaar van deze opleiding kunnen worden toegelaten leerlingen, die 3 klassen van 'n ulo-school met goed gevolg heb ben doorlopen. Tot de tweede klas worden leerlingen toege laten, die in het bezit zijn van het mulo-diplo ma. Deze nieuwe vorm van onderwijs, welke aan enkele ulo-scholen verbonden is, heeft reeds zijn waarde bewezen. In 1962 deden leerlingen voor het eerst examen. Al deze leerlingen zijn op een goede plaats in het bedrijfsleven terecht gekomen. In de tweede klas van deze opleiding is het mogelijk een keus te doen uit twee pro gramma's: Ten eerste de comptabele rich ting, waarbij onderwijs wordt gegeven in Nederlands, twee vreemde talen, maatschap pijleer, organisatie en techniek van de han del, bedrijfsleer, recht- en wetskennis, bedrijfs- rekenen en boekhouden, steno, typen en in het werken met moderne kantoormachines o.a. boekhoudmachines, rekenmachines, adresseer- machine, enz. Ten tweede de taalkundige richting waarbij in plaats van bedrijfsrekenen en boekhouden de derde vreemde taal, Frans, wordt onder- wezen. De comptabele richting is reeds twee jaar aan de ulo-school verbonden. Bij een voldoend aantal leerlingen zal ook getracht worden een taalkundige richting in te stellen. Voor nadere inlichtingen omtrent de aanmel ding voor deze opleidingen wordt verwezen naar een aankondiging in dit nummer. V

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3