Veiligverkeersactie Rijssense Middenstandsvereniging Succes voor Nederland bij de wereld-olympiade van bier '63 mm. STRUIK WÊSÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊLm W. R0ZEND0M hypotheek Berend van Heek A. P. KIcVEN Boekkawdsl J. ter Harmsei Deelnemers Veilig Verkeersactie 1963 Horlogerie Vrijdag 5 april 1963 WEEKBLAD VOOR RIJSSEN Pagina 5 Leerzaam element Iedere dag winstmogelijkheid Waardebonnen Wedstrijd R.V.-T.V.C. 1-0 MEER „ZONNEHUIZEN" VERBETERING STRATEN IN 1963 Psalm becfcen Van der STOUW V.V. „EXCELSIOR Lagere Excelsior-elftallen mm mmHMM BÜBEL - PSALM of ZOLEN iq-ci ijjj mmA ^EEI het. SllfWC dof dn Knidn n:: Na het succes, dat de beide Rijssense Mid denstandsverenigingen het vorig jaar met hun voorjaarsactie boekten, is het eigenlijk van zelfsprekend, dat men ook dit voorjaar een actie organiseert. Hoewel de actie, die dit jaar gehouden wordt van donderdag 4 april tot en met zaterdag 13 april, wel enige overeenkomst vertoont met die van het vorig jaar zijn er toch grote ver schillen, die, op het eerste oog gezien, deze actie aantrekkelijker zal doen zijn. Hoewel de actie uiteraard uit commerciële oogpunten wordt gehouden, verdient het feit, dat er een leerzaam element in is gevoegd veel waardering. Het leerzaam element ligt in de aandacht, die is geschonken aan de bevordering van het Veilig Verkeer. In de deelnemende zaken worden bij iedere gulden aankoop een Veilig Verkeersbon ver strekt. Op deze bon staat een verkeersbord met een nummer. Er zijn 20 verschillende bonnen, met even zoveel verschillende verkeersborden dus in omloop. I Gedurende de actieperiode bestaat er ie dere dag een winstmogelijkheid voor de be zitters van de bonnen. Er wordt n.l. iedere avond een trekking gehouden, waarbij een of meer winkeliers bekend worden gemaakt. Bovendien wordt een verkeersbord uit de serie van 20 getrokken. Allen, die in het be zit zijn van het winnende bord, bij de win nende winkelier ontvangen een tientje voor ie dere winnende bon. Heeft iemand dus 10 win nende bonnen, verstrekt door de winnende winkelier, dan krijgt hij dus 100.- uitge keerd. de betekenis van deze borden op en depone ren de oplossing in de bus, die staat opge steld bij de Twentse Bank. Inlevering kan geschieden tot en met dins dag 16 april. Zoals vermeld, bestaat de le prijs uit een waardebon van f 50. De prijzen in deze wed strijd, worden uitgekeerd middels waarde bonnen, die besteed dienen te worden bij een der deelnemende winkeliers aan de Veilig Verkeersactie. Zo heeft de Rijssense Middenstand weer een aantrekkelijke actie georganiseerd, die Rijssen 9 dagen in spanning zal houdeh. De actie heeft enige aantrekkelijke elemen ten en wij zijn er van overtuigd, dat het ko pend publiek de actie met veel interesse te gemoet zal treden. Bovendien wordt er nog een wedstrijd ge houden, waaraan iedereen kan deelnemen. De bedoeling is, dat de deelnemers de betekenis opgeven van de 20 verkeersborden. Hiervoor worden prijzen beschikbaar ge steld van 50.- van f 25 gulden, van 15.- van 10.- en 40 prijzen van f 2,50. Bij alle deelnemers hangen kaarten, waar op alle 20 verkeersborden staan afgebeeld. De deelnemers aan de wedstrijd schrijven De belangrijke wedstrijd tussen bovenge noemde clubs is in een vrij gelukkige zege voor R.V. geëindfgd, waardoor onze plaats genoten de achterstand tot één punt zijn in gelopen. Dat is eigenlijk het prettigste, wat wij van deze wedstrijd kunnen zeggen, beide clubs speelden wel een zeer pover spelle tje. Om in dit geval maar bij onze plaatsge noten te biyven, de overgave, het doorzet ten van de 11 spelers tot de laatste seconde verdient alle lof en daarom is de overwin ning door die éne treffer uit een strafschop ook wel verdiend. Individueel zagen wij ook nog wel eens een flits van goed doordacht spel, doch volhardend werd de hele wed strijd als team enkel met de voeten en mag ik het zo zeggen zonder spelinzicht ge speeld, in het bijzonder in de tweede helft. Terecht hebben de R.V.'ers het zwaartepunt al was de voorsprong, in de eerste helft verkregen maar klein, op de verdediging gelegd, doch wij vragen ons af, waarom in die periode alles zo hardnekkig over links ge speeld werd terwyi de gehele wedstrijd door de rechtsbuiten als een eenzame figuur geen enkele keer het leer werd toegespeeld. Daarin hadden toen zeker kansen geze ten. Omgekeerd is het natuurlijk wenselijk, dat een speler, die zoveel vrijheid geniet, daarop zijn medespelers op een of andere manier attent maakt. In het algemeen was het deze middag zo, dat steeds weer getracht werd met korte pasjes in de aanval op kleinbe- stek tot resultaat te komen, en dat lukt niet, vooral niet, wanneer men niet over handige spelers beschikt, die snel en afdoend van een gaatje in de verdediging gebruik kunnen maken. En als dat dan niet lukt, moet het toch duideiyk zijn, dat het anders moet. Zelden zien wy de vleugels in het spel betrekken en als dat soms wel eens het geval was, kwam er van de linkervleugel nog wel eens gevaar door behoorlijk begrip tussen de bui ten- en binnenspeler. Wordt het leer echter voor het doel ge trokken dan zien de spelers kennelijk het doel als twee naast elkaar staande palen, waartussen de keeper staat en verder geen opening is, maar zy beseffen niet hoe ont zettend groot de keeper zijn doel vindt en hoe hij in angst zit, dat hij zal misgrijpen. En als de een angst heeft om snel te schie ten, by een kansje en de keeper in de goal danst met knikkende knieën, is het als regel de aanvaller, die het loodje legt. Met meer durf en zelfvertrouwen had deze middag de overwinning groter kunnen zyn. Geluk kig voor R.V., dat aan de andere zijde ook kansen verknoeid werden, al heeft Theyink meer werk gehad dan zyn collega. Theyink heeft zyn doel behoorlijk verdedigd en schijnt op weg te zijn zyn oude vorm terug te winnen. Harry was weer van de party, wat een versterking betekende. Resumerende, wil R. V. tot betere resulta ten komen, dan zal men niet alleen met de voeten doch ook doordacht dienen te spelen. Dan zal men meer de bal het werk moeten laten doen, dan zal men met lange passes beide vleugels in het spel moeten betrekken en dan zal de voorhoede zich scherper moe ten instellen om kansen die geboden worden, zo goed mogelijk en vooral snel te benutten. Elk schot kan geen eendvogel zijn, maar laat het 9 keer mislukken, de tiende keer vliegt het leer in de touwen. Er is deze middag eendrachtig en hard gewerkt door 11 spelers, die niet wilden verliezen. Houden zo!. Nu de tweede fase, loeren op de kansen en trachten deze te benutten. Zondag wordt het uit naar de leiders een zware opgave. Ergens heb ik kort geleden toevallig gele zen, dat R.V. destijds bekend stond als de „kampioensdoder" Vaar water is geweest Ssmt water weer. Van 8 tot m. 13 april wordt een openbare collecte gehouden voor de Vereniging „Het Zonnehuis", de vereniging die christelijke ver pleging beoogt van langdurig zieken en ern stig invaliden van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte in „Zonnehuizen". De ze „Zonnehuizen" zijn speciale ziekenhui zen voor chronische patiënten. Thans zijn er drie van deze huizen, namelijk te Beekber gen. Doorn en Schiedam. In deze Zonnehui zen worden in totaal 230 zieken en invaliden verpleegd. Bij uitvoering van de huidige plannen zullen dit er binnen tien jaar ongeveer dui zend kunnen zyn. Deze plannen omvatten het bouwen van de volgende tehuizen te Zuid- horn (Groningen) met 136 bedden, dat in de loop van dit jaar officieel zal worden geopend; te Vlaardingen met 204 bedden (met de bouw wordt in 1963 begonnen) en te Amstelveen met 250 bedden. De vereniging „Het Zonnehuis" verricht haar zegenrijk werk reeds meer dan veertig jaar. Het is een grote landelijke vereniging die op haar terrein zeer actief is. Dit laatste is wel nodig want er is nog heel veel te doen. De behoefte aan gespecialiseerde verpleging van langdurige zieken en ernstig invaliden in ons land is zeer groot. Het grootste deel de zer lijders (meer dan 10.000!) wordt thans onvoldoende verpleegd of verzorgd op een onverantwoorde wijze. Er zijn in Nederland nog te weinig goed ingerichte en sociaal ingestelde verpleeggelegenheden voor deze mensen. Vandaar dat het streven der Vereni ging „Het Zonnehuis" allerwegen grote waar dering ontmoet en de Zonnehuis-collecte bij zondere aanbeveling verdient. De gemeente Rijssen zal trachten nog dit jaar een aantal straten te doen verbeteren. Over de urgentie hiervan heeft het college van b en w zich beraden en in een nota wordt uiteengezet welk standpunt b en w innemen Voor de aansluiting Blinde Banisweg op de Eschstraat bij de N.V. Roelofs en Haase heeft de raad reeds een krediet beschikbaar gesteld. Met enige eigenaren is nog contact nodig over afstand van grond, desalniettemin ver wacht men dat het plan in juni bestedingsklaar zal zijn. De trottoirs langs de Holterstraat- weg hebben al vele malen aanleiding gege ven tot vragen in de gemeenteraad. De gemeente had tot taak overeenstem ming te krijgen met de eigenaren van voor tuintje enz. en met Rijkswaterstaat. B en w zijn van mening, dat het overleg met rijkswaterstaat thans zover is gevorderd, dat binnenkort een kredietaanvraag bij de raad zal worden gedaan. In één bestek zal worden opgenomen, de verbetering van het eerste gedeelte van de Enterstraat, de v.d. Broekestraat en de Boom kamp. B en w zeggen toe te zullen trach ten dit werk nog dit jaar te doen aan besteden, evenals de verbetering Keizersdijk en gedeel de Banisweg. Omtrent de zeer gevaarlijke situatie in het nauwe gedeelte van de Elze nerstraat tussen Bouwstraat en Schild heeft de directeur van gemeentewerken een rapport uitgebracht omtrent een mogelijke verbete ring. B en w gaan met het voorstel in dit rapport gedaan akkoord en stellen de raad voor uitvoering hiervan een kriediet beschik baar te stellen van f 26.600. Een prachtige sortering by: t.o. Postkantxv- In het duel om de tweede plaats op de ranglijst tussen Excelsior en de sportclub Genemuiden, was de thuisclub toonaangevend, met name ontwikkelden de roodbaadjes meer activiteit en was het tenslotte het hoge tem po dat de bezoekers op de knieën dwong. Voor de thee wogen de partijen aardig te gen elkaar op en werden de aanvallen beur telings afgewisseld. Toch was de Excelsior- defensie hechter, dan van de sportclub, zodat het geen verwondering wekte dat de roodbaad jes voor de rust met 1-0 leidden. Dat bij deze score rechtsback van Dijk van Genemuiden de helpende hand bood was een meevallertje. Na de rust trachtte Excelsior de voorsprong te vergroten en in een hoog tempo rolden de aanvalsgolven op de Genemuider-vesten af Harde schoten van Dangremond en vooral Beunk werden afgevuurd, doch tot zichtbaar resultaat kwam het nog niet. Succes kwam van de andere kant, toen de ver opgedongen Ex- celsior-defensie een afgeslagen aanval niet tijdig kon onderscheppen en van Dalfsen vrij voor open doel gemakkelijk de stand in even wicht kon brengen. Niet ontmoedigd speelde Excelsior zijn par tij verder en net name Beunk, Dangremond en Kappert stelden van Dijk o.s. voor zware opgaven. Aanvankelijk wisten de groen-wit- ten verdedigers de problemen op te lossen, doch tenslotte werd de druk toch te zwaar Met een machtige vuurpijl ronde Dangre mond een door Nijland en Kappert geleide aanval af, welke feilloos de roos trof. Kort daarna liet de Genemuidengoalie het leer glip pen en was Dangremond snel present om deze fout in een doelpunt om te zetten Voordat de keeper zich van zyn fout trachtte te her stellen kwam hij in botsing met de mid- voor en moest hij geblesseerd het terrein verlaten. Het Excelsior offensief luwde eerst toen Kappert na enkele charges met een fraai schot de stand op 4-1 braeh„. Kort voor het ein de scoorde Van Dalfsen voor zijn ploeg het tweede doelpunt. 9 Zaterdag a.s. moeten de Rijssenaren een bezoek aan Heeg brengen. De club uit Heeg is een goede middenstan der, zodat wellicht behoorlijke tegenstand zal worden ontmoet. Indien de roodbaadjes met overspel spelen en wederom actief zijn, zal een kleine overwinning mogelijk zijn. Excelsior wilde zaterdag niet achter blij ven bij het eerste elftal en won in Hengelo met 4-0 van Juliana 2 waardoor zij haar posi tie op de ranglijst versterkte. Ook het derde elftal herstelde zich van haar nederlaag van vorige week en klopte Sportlust 3 in Glaner- brug met 5-1. Minder goed waren de prestaties van de junioren elftallen. Het a-elftal stelde iets teleur en verloor in Nijverdal met 4-2 van de Zweef a. Zoals te verwachten was kon Excelsior b het in Holten niet bolwerken te gen koploper Holten b en moest met 4-1 het onderspit delven. Ook dë c-junioren moesten met een nederlaag genoegen nemen, en wel met 3-0 op eigen terrein tegen S.V.V.N.-b. Het d-elftal tenslotte zette haar overwinnin genreeks voort en bleef na 11 wedstrijden nog steeds ongeslagen door in Wierden met 12-2 van Omhoog b te winnen. Voor a.s. zaterdag ziet het programma voor de lagere Excelsior elftallen er als volgt uit. Excelsior 2 gaat naar Hulzense Boys 2 en zal zeker gaan winnen. Ook Excelsior 3 kan op De Olympiade Mondiale de la Bière 1963 is achter de rug. Ditmaal heeft deze grote keuring van bier, welke te Keulen werd ge houden een mooi resultaat opgeleverd voor Nederland. In het bijzonder voor de Hengelosche Bier brouwerij te Hengelo, die met een prix d'ex- cellence en een zilveren medaille prachtig uit de bus (of beter uit de fles) kwam. eigen terrein de puntjes thuis houden tegen nummer laatst van de ranglijst S.V.V.N 3. Excelsior 4 gaat naar Goor naar het eerste elftal van de zaterdagafdeling van G. F. C. waarvan thuis reeds met flinke cijférs werd gewonnen. Van de junioren zal het a-elftal in Nijverdal wel niet kunnen winnen van S.V. V-N. a dat boven aan de ranglijst staat. Meer kans op succes heeft Excelsior b dat thuis be zoek krijgt van plaatsgenote Sportclub Rijs sen a. Ook het d-elftal gaat haar ongeslagen record zeker handhaven door te winnen van R.V. b terwijl de e-junioren met kans op een gelijk spel in Hulzen tegen Hulz. Boys b spe len. Excelsior c is vrij. Brouwmeester Hausberg der Hengelosche Bter brouwerij laat zijn wakend oog gaan over het middagbrouwsel lültlllllllllllllllllllllllllllllllllfllllllllllligilinillllllligillllllllligilf^lllinuigj Vanuit vele landen hebben honderden brou werijen hun prod kten naar Keulen gezonden, Gedurende 2 maanden heeft de jury zich kunnen beraden en zich een beeld kunnen vormen aangaande de kwaliteit. Gesteund door de uitslagen der wetenschap pelijke analyses zijn de deskundigen tenslot- töt één definitief oordeel gekomen. Uiteraard zijn de smaak, de schuim en de houdbaarheid hierbij belangrijke beoordelings factoren geweest. Het uiteindelijk jury-rapport, dat door de notaris op een feestelijke bijeenkomst be kend is gemaakt, vermeldde prijswinnaars uit Polen, Duitsland, Canada, België Noorwegen Spanje. Dat ook Nederland met de bovenge noemde onderscheidingen in deze eervolle rij een plaats vond, achten wij een hartelijke ge lukwens waard voor de brouwmeester Haus berg van de Hengelosche Bierbrouwerij. MILITAIRE SCHOENEN met anti slipzooi f 7.50 POLITIESCHOENEN f 7.90 en 9.90. Elsenerstraat 32. VOOR EEN NAAR Braakmansdijk 4. Vraagt inlichtingen PEDICURE Haarstr. 8 - tel. 2286 Ryssen Wierdensestr. 4, tel. 2299 een ia'tza/e oerCovmq behoren io/ecXe ringen 'VERLOVINGSRINGEN Diverse breedtes en modellen uit voorraad leverbaar. Enterstraat 8, 1 J. ft.d. Berg 2 H. Beverdam. 3 Fa. Gebr. Bloemendaal 4 J. Bökkerink 5 G. A. J. Bökkerink 6 E. Bouwmeester. 7 Fa. J. Brinks Zn. 8 H. W. Buursink. 9 't Centrum (G. Brunnekreef). 10. G. van Dam. 11 J. W. Dollekamp. 12 J. W. Dijkink. 13 J. Ebbing. 14 Fa. B. Eshuis. 15 J. Th. Gijsbers. 16 Fa. Wed. ter Harmsei 17 G. J. ter Harmsei, 18 A. R. v. Houten. 19 E. Ilbrink. 20 Fa. A. Janssen. 21 Kantoorboekh. v.d. Stouw. 22 B. J. Kappert. 23 G. J. Kastenberg. 24 W. H. Kienhuis. 25 J. Kieven. 26 E. H. Klein Horsman. 27 Th. H. Koedijk. 28 Koedijk's Linnenhuis. 29 Fa. Koridon. 30 I. de Lange. 31 J. Lichtenberg. 32 Magazijn De Sport. 33 Fa Meulenbelt. 34 A. J. Meijer. 35 J Muller. 36 A F M Paauwe 37 D. Pas 38 J. Pas. 39 Fa. L. K. Pennings. 40 Fa. Gebrs. Pluimers. 41 Radio Baan. 42 Fa. M. Smit Zn. 43 A. H. Struik. 44 G. Veen. 45 Verf huis Jan Aolbert. 46 Fr. Verhaag. 47 G. J. Vos. 48 Fa. G. Wolters. 49 Ijzerhandel De Beek. 50 Foto Zandvoort. 51 J W Koedijk. 53 Warner Sok. Haarstraat 6. Wierdensestraat 21. Wierdensestraat 106 Enterstraat 14 Wierdensestraat 39 Kerkstraat 2 Haarstraat 85 Holterstraatweg 26 Wierdensestr. 1 Elsenerstraat 47 Wierdensestr. 36 Wierdensestr. 9a, Haarstr. 101, Julianastr. 24 Wierdensestr. 6. Enterstraat 10 Wierdensestr. 40-Haarstr. 2. Julianastr. 22 Spuitstr. 7-Haarstr. 19 Oosterhofweg 31 Enterstr. 31 Haarstr 28 Enterstr 1 Haarstraat 40a Enterstr 32 Haarstr. 8 Elsenerstr. 38 Rozengaarde-Oranjestr. Enterstraat 44 Wierdensestr. 24 Elsenerstr 72 Schild 2 Haarstr 10 Wierdensestr. 84 Wierdensestr. 18 Haarstr. 99 Wierdensestr. 59 Haarstraat 100 Haarstraat 105 Wierdensestr. 15 Enterstr. 25-27 Haarstraat 13 Walstr. 87 Enterstr 8 Haarstr. 38 Eschstr. 55 Enterstraat 12 Elsenerstr. 14 Huttenwal Wierdensestr. 58 Schild 9a Wierdensestr 21 Elsenerstr. 42 bloemist slager rijwiel-bromfietshandel. horlogerie, opticien etc. manufacturen etc. huish. art. etc. Rijwiel Bromfietshandel. huish. art. Rijwiel en bromfietshandel El. artiekelen etc. Horlogerie, opticiën etc. Verlichtingsart. etc. slager Confectie-kruidenierswaren. Sigarenmagazijn Confectie, manuf. kr.waren. Naaimachinehandel Naaimachinehandel. muziekhandeL Lederwaren Kantoorboekhandel. Woninginrichting. Rijwiel en Bromfietshandel. Speelgoed huish. art. Kapsalon, parfumerieën. Kruidenier Manuf. confectie kr. waren. Textiel Drogisterij, sigaren Textiel. Herenmodes. Sportartikelen etc. Confectie etc. Bloemist. Horlogerie, optiek etc. Kapsalon, parfumerieën. huish. art. etc. Rijwiel bromfietshandel Textiel Radio, kachels, rijwielen etc. Radio, tv etc. Huish. art. kachels etc. Horlogerie, optiek etc. Horlogerie, optiek etc. Schildersart. Hobbyartikelen. Kantoorboekhandel, drukkerij. Ijzerwaren etc. Meubelen etc. Huish art. Fotograaf Heren- en jongensmodes. Rijwiel- en bromfietshandel

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 5