Zilveren jubileum Chr. Bouwvakarbeiders F1LMNIEVWS Last van zenuwen? Pagina 3 Veel belangstelling voor receptie en feestavond Bestaansrecht erkend Vechten voor rechten Vrije zaterdag niet opofferen Waakzaam blijven Vrije tijd kostbaar bezit Rij van sprekers Niet staken Erkenning HULDIGING Vrijdag en zaterdag: Robin Hood in Sherwood Forest Woensdag: Porgy en Bess Politieke forumavond V oorlichtingsavond Camp corsetten Rijssens Mannenkoor naar concours VERGADERING P.J.G.O. Rijssense jongeren op zoek naar elkaar Verbouwing school met de Bijbel Verkoop grasland Ledenvergadering P.J.G.O. meisjesafdeling Voorlichtingsavond ABTB Duitser aangehouden Advertentie Zilveren jubileum Ned. Herv. Meisjesvereniging Mijnhardt's Zenuwtabletten h«lp«n U er overheen Sportclub RijssenVESOS RKSY-Rijssen Vooruit 4-1 Lagere Excelsior-elftallen Het zilveren jubileum van de afd. Rijssen van de Ned. chr. bouwvakarbeidersbond v, erd zaterdag op feestelijke wijze gevierd, 's mid dags met een ongedwongen receptie, waar een hartelijke sfeer heerste en 's avonds met een feestavond in Jeruël, waarop men met genoegen kan terugzien. Voor de receptie bestond zeer behoorlijke belangstelling. Niemand minder dan de le en de 2e voorzitter van de landelijke bond wa ren uit Utrecht gekomen om het jubileum mee te vieren. De 2e voorzitter de heer Eshuis, die me de-oprichter van de afd. Rijssen is geweest kon in verband met een keelaandoening niet het woord voeren. De le voorzitter de heer Jan van Eibergen kon dat wel. Deze hoogbegaafde redenaar bepaalde zijn gehoor bij het grote belang van de Neb. en bracht het bestuur van de afd. Rijssen grote dank voor de wijze waarop het zijn taak nog steeds mét groot iealisme verricht. De voorzitter van de afd. Rijssen de heer A. Rooiman heette in zijn openingswoord voor al de vertegenwoordiger van een der Rijs- sense kerkgenootschappen welkom, waaruit aldus spr. blijkt, dat ook van kerkelijke zijde ons bestaansrecht erkend wordt. De tijd, dat de bond gezien werd als een revolutionaire beweging tegen de patroons ligt achter ons, uit de aanwezigheid van een aantal vertegenwoordigers van patroonsbon den (aannemers en schilders) blijkt, dat ook van werkgeverszijde het bestaansrecht van de bond wordt erkend. De heer Rooiman her innerde aan de moeilijkheden waarmede de oprichting van een afdeling van de NCB vroe ger in Rijssen gepaard ging. Met eerbied herdacht hij het werk van de heer Veldwijk, die er in slaagde zodanige belangstelling voor het bondswerk te wekken, dat ook in Rijssen het initiatief werd geno men tot oprichting van een afdeling. In het algemeen is de verhouding werkge ver-werknemer in Rijssen zeer goed geweest aldus de heer Rooiman, al zijn er natuurlijk wel eens strubbelingen geweest. Tijdens de bezetting zijn wij aldus spr. op advies van ons bondsbestuur ondergedoken maar direct na de oorlog zijn wij weer met ons werk begonnen. Dat het bevechten van onze rechten niet al tijd gemakkelijk gaat aldus de heer Rooi man bleek enkele jaren geleden nog, toen een staking noodzakelijk was. Thans zitten wij weer met een probleem. Door de lange vorstperiode zijn er minder wonin gen gereed gekomen. Van alle kanten wordt beweerd, dat de schade ingehaald moet wor den. Maar op welke wijze vroeg de voor zitter van de Rijssense afdeling zich af. Moet dat gebeuren door nog langer te wer ken? Ik vind aldus spr. een arbeidsdag van 0 uur meer dan voldoende. De vrije zaterdag opofferen? De vrije za terdag is, aldus spr. een grote zegen en can die prijs te geven, ik betwijfel of dat ver antwoord is. Sprekende over de verhoudingen ter plaat se tussen werkgever en werknemer zei de heer Rooiman, dat deze „heel goed" konden worden genoemd. Spr. sprak de hoop uit, dat ook in de komende tijd de afd. haar taak zou blijven verstaan en werkzaam zou kunnen blijven tot ere van God en tot heil van de gemeenschap. De bondsvoorztter de heer J. van Eiber gen, verheugde zich over het jubileum van de afd. Rijssen. Het is een daad van moed en geloof ge weest aldus spr. toen in 1938 een afdeling van de NCB werd opgericht in Rijssen. Ondanks de moeilijkheden, die hiermede gepaard gingen is men blijven volhouden omdat men wist, dat men werkte voor een goede zaak. Voor een goede zaak, want hoeveel miljoe nen in de wereld zouden niet snakken naar het lidmaatschap van een vrije christelijke vakvereniging? In dat besef, moeten we het lidmaatschap van de bond zien. Er is door het werk van de vakvereniging veel bereikt. Daarvoor al dus de heer Van Eibergen moeten we dank baar zijn. Daarnaast moeten wel aldus spr. waakzaam blijven. Dat is nog pas gebleken toen we uit de mond van een zekere professor (prof. Wemelsfelder Red.) een geluid hoorden als zou de vakbe weging geen taak meer hebben. Over deze uitlating is veel ongerustheid ontstaan aldus spr. Bij mij echter niet De uitlating van deze professor maakt meer propaganda dan 10 nummers van het orgaan „De opbouw". Omdanks de mening van de professor zijn wij enblijven wij overtuigd, van het feit, dat er nog een brede taak voor ons ligt. Er is veel ten goede gekeerd, hoewel spr. „voorzichtig wilde zijn met het gebruiken van het woord welvaart. Wij hebben als chr. organisatie ook een andere taak, wij moeten gezamenlijk bijven werken voor een chris telijke maatschappelijke ordening. Ook de heer Van Eibergen wijdde aandacht aan de achterstand ontstaan in de woning bouw door de lange vorstperiode. Er gaan stemmen op aldus spr. om deze achterstand in te halen. Sommigen zeggen in de vakantie doorwerken. Zij die dit zeggen, aldus spr. bewijzen, dat zij geen tittel of jota begrijpen van het werk dat een bouwvakarbeider moet verrich ten. De vrije zaterdag gaan werken. Dat gaat tch niet, althans niet om het verplichtend te stellen, om grote groepen ar beiders vrij te geven en de bouwvakarbei ders te laten werken. De vrije zaterdag is bevochten en wordt een groot goed bevonden, dat kan toch niet zon der meer prijs worden gegeven? Wij willen dat de arbeiders de beschikking krijgen over een eigen bezit. Om daarmee te kunnen doen wat men wenselijk of nodig acht. Ook de vrije tijd is een eigen bezit van de arbeider. Er is dus een mogelijkheid vanuit eigen verantwoordelijkheid met dat bezit en die vrije tijd te doen, wat we menen dat nodig is. Het kan dus zijn, dat het nodig is in vrij heid te werken ten nutte van het algemeen belang. Het komt geen seconde in het hoofd van de werknemers op terug te gaan naar de zaterdag, waarop het verplicht zal zijn te werken. In zijn slotwoord bracht de heer Van Eiber gen het bestuur van de afd. Rijssen (het werk van de bond moet van onderop worden gestuwd) dank voor de wijze waarop het zijn taak had verricht en ook voor de toe komst bljft de bond rekenen op het werk van de afdeling Rijssen. Namens de chr. textielarbeidersbond Uni- tas bood de heer N. Nieuwenhuis gelukwen sen aan. De samenwerking tussen de NCB en Unitas mag zeer goed genoemd worden. Samen moeten zij de strijd blijven voeren, omdat de chf. arbeider christelijk georgani seerd behoort te zijn. Namens de vereniging van Rijssense aan nemers werd het woord gevoerd door de heer Stam. De verhouding tussen werkgever en werknemer is in Rijssen in doorsnee goed te noemen. Dat aldus spr. doet ons plezier. Wij beseffen duidelijk, dat we elkaar nodig hebben. Dat is wel eens anders geweest. Van daag verheugen we ons om het zilveren ju bileum van de NCB in Rijssen. Als er moeilijkheden ontstaan, dan moeten we die trachten op te lossen niet door een staking zoals enkele jaren geleden, wij moeten van beide zijden trachten voor elkanders standpunt begrip op te brengen. Het werk van het bestuur van de jubilerende NCB aldus de heer Stam tot slot wordt door ons zeer gewaardeerd. Spr. bood een cadeau onder couert aan. De directeur van de Lagere Tech nische school de heer P. T. de Ridder die het bestuur hartelijk comlimenteerde wees op het belang van de scholing (de nascholing) van hun leden en was van mening, dat de bonden dit sterk zouden kunnen bevorderen. Namens de Chr. Besturenbond herinnerde de heer Strijker er aan, dat de afd. van de NCB was opgericht in een tijd, toen er een grote mate van werkloosheid heerste. Thans leven we in een tijd van welvaart. Er wordt gezegd, aldus de heer Strijker, „de welvaart is schier onuitputtelijk". Spr. stelde de vraag: Kunnen wij onze wel vaart wel aan? Gebruiken we de welvaart, zoals wij die als christenen moeten gebruiken? In Rijssen valt een soort evolutie waar te nemen aldus de heer Strijker. Het CNV wordt meer en meer erkend en van verschillende zijden worden ons adviezen gevraagd. Wij kunnen alleen verantwoorde adviezen geven als we samen belangrijke problemen gaan bespreken. Wij moeten ons blijven stellen op ons be ginsel en sprak de hoop uit dat het jubile rende bestuur de kracht zou krijgen dit be ginsel verder uit te dragen. Spr. bood een enveloppe met inhoud aan. De voorzitter van de NCB afd. Wierden, de heer J. Dollen sprak mede namens de afdelingen Enter, Nijver- dal, Almelo en Wierden. Er wordt nogal eens met een zeker mis noegen over de bouwvakarbeiders gesproken. Dan ziet men alleen de zwarte bladzijde. Wij hebben een grootse taak, welke wij hoofd voor hoofd moeten verstaan. Na de oorlog moes ten de bouwvakarbeiders ons land weer op- buwen; daarvoor moet ons volk begrip to nen aldus spr. De heer Rooiman bracht alle sprekers dank, vooral ook de districtsbestuurder de heer Kol- foort uit Almelo, die de receptie opende met dankgebed. Tijdens de feestavond, die in gebouw Je- ruel werd gehouden werden de leden, die 25 jaar lid van de NCB waren door bondsvoor zitter Van Eibergen gehuldigd. Zij ontvingen het gouden insigne van het CNV en een oorkonde. De jubilarissen wa ren:. J. H. Eshuis, A. Rooiman, J. H. Haase, J. Goossen, H. J. Wessels, H. P. ten Bol- scher en J. Markvoort. Het verhaal speelt zich af in 1194. Koning Richard Leeuwenhart is na aan de Kruistochten te hebben deelgenomen in Duitsland gevan gen gezet. Z'n broer John wil van Richards afwezigheid uit Engeland profijt trekken door de troon te bemachtigen. In Engeland's wouden in het bijzonder in Sherwood Forest dolen Robin Hood en zijn mannen rond. Zij plegen nimmer moorden, doch overvallen postkoetsen en eenzame rei zigers, waarbij het him doel is de rijken geld en kostbaarheden te ontnemen om daarmee de arme mensen te kunnen helpen. Op zekere dag wordt John Fitzroy een edelman in de bossen vermoord en men werpt de schuld op Robin Hood. Sir Nigel Saltire en de Graaf van Moraine weten echter dat Fitzroy werd gedood omdat hij een beeldje bezat, dat een geheim bevatte: De datum en de plaats van de terugkeer van Richard Leeuwenhart uit Duitsland. Prins John heeft er uit de aard der zaak veel voor over om dat beeldje in zijn bezit te krijgen, zodat Sir Saltire en Graag Koraine de Koningsgezinde Robin Hood verzoeken hen te helpen om op hun beurt het beeldje te bemachtigen. Op een zomeravond zitten de mannen uit de negerwijk Catfish Row met elkaar te dob belen. Crown (BROCK PETERS), half dron ken, wil zijn verlies niet erkennen en begint te vechten met Robbiiu (JOEL FLUELLEN) Tenslotte raakt hij Robbins zo ongelukkig, dat deze dood neervalt. Crown vlucht en zijn geliefde, Bess (DOO- De A.R. en de C.H.U. hebben besloten ge zamenlijk een politieke forumavond te orga niseren en wel op 1 april a.s. in de grote zaal van het gebouw Jeruël. In deze gezamenlijke vergadering zullen een vijftal prominente figuren een korte causerie houden, waarna de gelegenheid zal worden gegeven om vragen te stellen. De navolgende personen hebben zich bereid verklaard in het forum zitting te nemen. K. Bossenhoek - Directeur Maatschappelijk Werk op Gereformeerde Grondslag te Vrooms' hoop, L. Doeve - Districtsbestuurder Unitas te Almelo, G. J. van Amerongen - Bestuurslid van diverse verenigingen op maatschappelijk gebied (o.m. bestuurslid Prinses Irenezieken- huis) te Almelo. L. Broekhuis - Sociaal agra risch voorlichter te Zwolle over de kleine on dernemer en de welvaart, F. Fokke - lid pro vinciale staten te Vriezenveen over de com merciële televisie. De vergadering is voor een ieder vrij toe gankelijk. Uitgaande van D. A. drogisterij Ten Berge (Eschstraat) wordt op woensdagavond 3 april in gebouw Jeruël een voorlichtingsavond over Camp corsetten en B.H.'s gehouden. O.m. zal de kleurenfilm: Camp, symbool van I gezondheid en levensvreugde worden ver toond. THY DANDRIDGE) probeert vergeefs een schuilplaats te vinden bij de buurtbewoners. Pas als zij aanklopt jrii de invalide bedelaar Porgy (SIDNEY POTTIER), die haar steeds uit de verte heeft bewonderd, vindt zij een gastvrij onthaal. Porgy en Bess zijn nu spoedig een erkend paar en onder invloed van Porgy's zuive re liefde fleurt Bess geheel op. Tijdens een picnic op het eiland Kittiwah waaraan de gehele buurt deelneemt, duikt Crown uit de struiken op en sleurt Bess met geweld naar zijn schuilplaats. Pas twee dagen later keert zij ziek bij Porgy terug en meer dan een week ligt zij met hoge koorts. Porgy ver pleegt haar, begrijpt wat er bebeurd is, maar neemt het haar niet kwalijk. Burgerlijke stand Het Rijssens mannenkoor zal op 2e Pink sterdag deelnemen aan een internationaal con cours te Vught. Het Rijssense koor, zal onder leiding van haar dirigent de heer Ber Joose 2 werken ten uitvoer brengen. Het verplichte werk is „het lied van de Rijnse wijn" van Henk Badings terwijl als vrije nummer is gekozen: „Hodie Christus natus est" van Palestrina. De jongensafdeling Notter-Zuna-Rijssen van de PJGO hield onder leiding van haar voor zitter de heer A. Ooms jr. een ledenverga dering in 't café Derksen aan het Veer. Van wege de belangrijke agenda waren op deze vergadering bijna alle leden aanwezig. Na opening deelde de voorz. mede dat voor de aftredende jeugd bestuursleden van de Coöp. Aan- en Verkoopvereen. „Notter-Zuna-Rijssen" de heren W. Boode, G. S. Meijers en G. J. Slagman thans verkozen waren de beren B. J. Kamphuis, H. J. v. d. Berg en J. Wevers. Vervolgens werd de landdag welke a.s. zo mer wordt gehouden te Giethoorn uitvoerig besproken. Het kringbestuurslid de heer H. Bieleman bracht verslag uit over de onlangs gehouden O. en O. dag te Markelo welke bijzonder geslaagd was. Voor de sport en wedstrijddag op 18 mei in Diepenheim uit gaande van de P.J.G.O. gaven zich verschil lende leden op. Na een uitvoerige uieenzetting, tot het aan gaan van een fusie met de pas opgerichte plaatselijke meisjesafdeling van de P.J.G.O. waarop een drukke bespreking volgde, werd besloten omover te gaan tot fusering van beide afdelingen. Bij de hierna gehouden be stuursverkiezing waarbij aftredende waren de heren A. Ooms jr voorz. H. Bieleman, kring- bestuurslid en H. Mensink secr. was alleen de heer Ooms herkiesbaar, deze werd met grote meerderheid van stemmen herkozen ter wijl in de plaats van de beide andere heren, drie dames zullen worden gekozen uit de meisjes-afdeling. Door de adviseur der af' deling de heer H. Woudenberg die met de andere adviseur de heer H. H. Muller, ook op deze belangrijke vergadering aanwezig was, werd nog een korte technische inleiding ge houden waarop een drukke en leerzame be spreking volgde. Op de vraag of er nog animo bestond voor deelname aan de kalveropfokclub gaven zich 8 leden op. Tenslotte werd nog besloten om binnenkort een dropping te houden gezamen- lijk-met de meisjes-afdeling. Een aantal Rijssense jongeren heeft het plan opgevat om door middel van openbare vergaderingen met dispuut te komen tot een versterking van het politiek besef. Door een der initiatiefnemers werd het streven geka rakteriseerd als: „Niet in je eigen kringe tje blijven rondkijken". Op vrijdag 29 maart wil men trachten te beginnen door in de kan tine van de papierfabriek Stempher aan de Morsweg een openbare vergadering te hou den, waarin een forum, bestaande uit de he ren J. Geuzendam, G. Kraa, K. Meeuse, en M. Jansen, de spits zal afbijten. Het idee is geboren na een gecombineerde vergadering van enkele Rijssense politieke jongeren-gtoepen. Men was van mening dat juist in Rijssen de jongeren van nu, die toch de ouderen van morgen zijn, door een goed onderling contact de weg tot elkaar moeten vinden. En gezien de o.a. in de actie 10 x 10 opgedane ervaring dat de Rijssense jon geren elkaar vaak beter verstaan dan de Rijssense ouderen, is men redelijk optimis tisch over de afloop van dit unieke experi ment. Mocht de „praat-avond" van a.s. vrijdag een succes worden, dan wil men trachten hiervan een periodiek terugkerende gebeur tenis te maken. Nadat het werk, meer dan 3 maanden door de strenge vorst was stilgelegd is men thans weer volop bezig met de verbouwing van de school met de Bijbel aan de Klokkendijk. Doordat de ramen in de verschillende klas sen aanmerkelijk vergroot zijn, het voorfront van de school geheel veranderd wordt en mede door dat alle bomen rond de school gerooid zijn, krijgt het geheel een ander en fraaier aanzien. Ook het interieur ondergaat een gehele vernieuwing, zodat, als over enige tijd alles klaar is, het voor de leerkrach ten veel prettiger werken zal zijn in de ver nieuwde school. Doordat thans les wordt gegeven in het chr. Vereen, gebouw „Irene", dat hiervoor geheel is ingericht, zijn de verschillende jeugd vereen. genoodzaakt hun uitvoeringen en jaar feesten dit seizoen te laten vervallen. De jaarvergadering der schoolvereen. en de ouderavond die altijd werden gehouden in de maand maart, zijn om genoemde re den verplaatst naar de maand september, meisjesafdeling Ten overstaan van notaris Van Schooten werden voor de heer G. J. Klein Legtenberg bij toeslag een tweetal percelen grasland geveild, beide groot 1.24.15 HA gelegen in het Ligtenbergerveld. De percelen welke resp waren ingezet voor 6.000 en 6.500 werden gekocht dooc de heer A. J. Paalman te Wierden voor 15.600 Voor mevr. Schultz-Huizink werden 2 percelen grasland geveild, n.l. een gelegen in de Piaag- slagen, ingezet op 4800 werd niet verhoogd het andere perceel gelegen in Braakmansland groot 25.55 are, ingezet op 700 werd gekocht door de fa. gebr. Ter Steege voor f 1200. In het kantoor van de Coöp. Aan en Verk. Vereen N.Z.B. hield onder leiding van mej Mini Mensink de onlangs opgerichte meisjes afdeling van de P.J.G.O. haar eerste leden vergadering. Als spreekster was deze avond aanwezig mej. Hilda Lutke-Willink uit Goor, welke een inleiding hield over het onderwerp: „Meis- jeswerk in de P.J.G.O.". Op duidelijke wijze zette spreekster de taak van de meisjes in het P.J.G.O. werk uiteen en alles wat hier mede in verband staat. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Na de pauze waarin op koffie werd getrakteerd werd een bestuursverkiezing gehouden waarbij gekozen werden mej. G. Eertink-Rijssen, mej. H. Smeij- ers Zuna en mej. J. v. Losser Notter. Deze drie dames zullen ter zijner tijd in het ge mengd bestuur met de jongensafdeling van de P.J.G.O. zitting hebben. Het verdere gedeelte van de avond bleef men nog gezellig bijeen door het houden van enkele spelen. Op uitnodiging van de ABTB afd. Rijssen hield dr. Van der voorde, die verbonden is aan de Gezondheidsdienst te Zwolle woensdag avond een causerie in het Jozef gebouw over Vee- en pluimveeziekten. In een interessant en leerzaam betoog schetste hij de mogelijkhe den, die er voor bestrijding zijn. Hij wees erop, dat de landbouwer oog moet hebben voor de eerste verschijnselen en di rect maatregelen dient te nemen om vooral ook uitbreiding tegen te gaan. Er zijn helaas altijd nog agrariërs, die hun heil menen te moeten zoeken bij kwakzalvers en slechte se lecteurs. Hij haalde hierbij diverse voorbeel den aan van complete oplichting en drong er bij de aanwezigen op aan te profiteren van de ge zondheidsdienst, die naast een modem labora torium de beschikking heeft over een staf van wetenschappelijk opgeleide vakmensen. Vooral de connecties die deze vakmensen be zitten in de grensgebieden zijn van groot be lang. In dit verband wees de heer Van der Voorde op het grondonderzoek en de kop- ziekte, die hier een nauw verband mee heeft. Er dienen voldoende mineralen en sporenele menten aanwezig te zijn. Ook bij het voeder- onderzoek stond hij langdurig stil. Behalve de kwantiteit van het voer, wees spr. o.a. op de rantsoen-verandering (eiwit-zetmeel- verhouding). Men moet de kosten, die een dergelijk on derzoek met zich meebrengen op de koop toe nemen en men spanne de paarden niet achter de wagen! Met enige trots constateerde dr. Van der Voorde, dat door wetenschappelijke aanpak de runder-t.b.c. praktisch volledig ver dwenen is. Bij diverse ziektebeelden besprak hij nog de voorbehoedende en verzorgende maatregelen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruim gebruik gemaakt. Tot slot dankte voorzitter G. J. Nollen dr. Van der Voorde voor zijn deskundige en leer zame visie. De Duitser HJE. uit Duisburg werd te Rijs sen aangehouden. Hij bleek in het bezit te zijn van een ontvreemde Mercedes. Door bemiddeling van de Kriminalpolizei te Duitsburg kon de eigenaar zijn gestolen auto terug krijgen. De heer E. werd als ongewenste vreem deling over de grens gezet. De Ned. herv. meisjesvereniging „Ruth" herdacht in een feestelijke bijeenkomst het 25-jarig bestaan. Voor de herdenkingsavond waren ook de leden van de jongelings vereniging „Immanuel" en de meisjesvereni ging „Op Weg" uitgenodigd. Nadat door ds. Kool een openingswoord was gesproken sprak mej. Sanderman over het onderwerp „De kaarsen brandende". Vervolgens werd een declamatorium gehou den onder leiding van mevr. Vos. Met veel genoegen werd de samenspraak beluisterd door enkele oud leden. In de samenspraak getiteld „De aole tied" werd een terugblik geworpen op de afgelopen 25 jaar. De meisjesvereniging „Ruth" werd opge richt door ds. Spelt, mej. Vermey, mej. Schinkel mej. Roeman en mej. Hurck. De eerste presidente was mej. Vermeij. Het tegenwoordige bestuur wordt gevormd door de dames G. Pènnings (presidente) Eer- tink (secretaresse) Vrugteveen (penningmees- teresse) Dommerholt en Breukink. Namens de oud leden werd bet woord ge voerd door een der oprichtsters mevr. Huis- kes-Schinkel, die een 5-delig boekwerk over Kerkgeschiedenis aanbood. Ook mej. Rosman bood namens oudleden een cadeau aan, terwijl namens de leden, die thans nog lid zijn van de meisjesvereni- ging een cadeau werd aangeboden door mej M. Dommerholt. Mej. Sanderman werd gehuldigd in ver band met haar 12'/» jarig lidmaatschap, de presidente bood ook haar *n cadeau aan. De ere-presidente mej. Rosman ontving van de oud-leden een prachtig album. Namens de Ned. herv. jeugdraad werd het woord ge voerd door ds. Kool, die eveneens een cadeau aanbood, Op het terrein van de Kamgarensplnnerij ont vangt Sp. el. Rijssen zaterdagmiddag het Hel- lendoornse VESOS. Gezien de povere resul taten in de eerste helft van de competitie heeft de elftalcommissie (terecht) gemeend het elftal grondig te restaureren. SportcL Rijssen verschijnt zaterdag in de volgende op stelling: Doel J. Langkamp; achter: G. J. Kosterbok en M.W. Reterink; midden: P. Müller, A. J. Ruiterkamp en Joh. Bruggeman; voor: J. Ruiterkamp, G. J. Schellevis, M. Ruiter kamp, B. Gerrits en J. Voortman. In een weinig aantrekkelijke wedstrijd heeft RKSV zondag een ruime zege behaald in de eerste competitiewedstrijd dit jaar gespeeld. Duidelijk bleek deze middag, dat de lange rustperiode de spelers geen goed had gedaan. De thuisclub kwam deze middag aanmerke lijk beter voor de dag, wat reeds voor rust haar een 30 voorsprong bezorgde. Ook bleek zij over betere schutters te beschikken. Reeds na 5 minuten spelen kon midvoor Markslag de oranjewitte aanhang laten jui chen, toen hij een dieptepass van A. Kamphuis uitstekend afrondde. Nadat rechtsbinnen Maat man een goede schietkans onbenut had ge laten, maakte Zwoferink onnodig hands. H. Kamphuis schoot de toegestane straf schop onhoudbaar achter Thyink. 2-0. De thuisclub behield het beste van het spel. Het gevolg hiervan was, dat zij uitstekende schiet kansen kregen. Een hiervan benutte midvoor Markslag na ruim een half uur spelen, wat 3-0 betekende. De voorhoede der geelzwarten kreeg ook wel enkele kansen, maar slecht schietten en het nodige geluk was reden, dat doelman Pfeiffer zijn doel schoon kon hou den. In de tweede helft deed de vermoeidheid bij diverse spelers zich geducht gelden, het ge volg was dan ook een weinig interessant spel- beeld. Na circa 15 minuten liet linkshalf Eb bing zien, hoe gedoelpunt kon worden. De RKSV voorhoede bleef in kort en onnauwkeu rig spel volharden, waardoor zij niet tot doel punten kwam. Vlak voor afloop kreeg R.V. het verdiende tegenpunt. Uit een strafschop wegens obstructie van 1. back Alferink scoorde midvoor Jansen. Naast het eerste Excelsior elftal komen na de lange winter rustperiode ook de lagere elf tallen a.s. zaterdag weer in het veld. Hoe zij overwinterd hebben zullen we even moeten afwachten, en ook over de kracht van hun tegenstanders is na de rustperiode weinig te zeggen. Excelsior 2, 3 en 4 hebben allen een uit wedstrijd. Excelsior 2 gaat naar O.N. 2 in Almelo. Excelsior 3 naar Enschede om Sparta 3 te ontmoeten en het vierde elftal gaat naar plaatsgenote sportclub Rijssen 3. Van de juniorenploegen heeft alleen het B. elftal een thuiswedstrijd tegen DES b. De A-junioren spelen in Holten tegen Hol ten A, waar ook de D junioren heen gaan om Holten D te ontmoeten, terwijl Excelsior C aan de Enterweg tegen plaatsgenote RK SV a speelt en Excelsior E in Nijverdal de Zweef D ontmoet. tiiiiiiiiiiiiKiititiiiwitwiiiitwiiuiMttiinHiimnniKiiiininiiiiHiniintMini Dierenliefde is goed. Maar soms kan die liefde ook wel eens te ver gaan. Een juffrouw uit Londen vertelde haar vrienden eens dat zij haar taks hondje regelmatig de tanden poetste. De hondenvriendin dacht dat haar hondje dit erg prettig zou vinden. De takshond kreeg zelfs tandpasta met «en bananensmaakje.

Weekblad voor Rijssen | 1963 | | pagina 3